Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

mgła 11.08.2010 11:29

11 sierpnia - oświetlenie ?

He, drugi termin o jakim mówił Majcher to 20 sierpnia ( chyba w GK) ciekawe, czy ten dotrzymamy ?!

medyk 11.08.2010 11:35

no w któryś termin w koncu trafi i powie 'a nie mowilem?' żenada :/

WiślakMyślenice 11.08.2010 12:03

Przy budowie tego stadionu już mnie nic nie zdziwi... To jest kpina, żeby 12-krotny mistrz Polski miał za stadion taki bubel. W europejskich pucharach (jak doczekamy cudu w postaci regularnych występów) pokazywać taki stadion to wstyd...

BRTS39 11.08.2010 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 958105)
Przy budowie tego stadionu już mnie nic nie zdziwi... To jest kpina, żeby 12-krotny mistrz Polski miał za stadion taki bubel. W europejskich pucharach (jak doczekamy cudu w postaci regularnych występów) pokazywać taki stadion to wstyd...

Ja uważam że sam stadion nie jest zły. Wstydem rzeczywiście jest budowa tego stadionu.
A takie pytanie mam. Kiedy gotowe maja byc trybuny za bramkami?

Proud 11.08.2010 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 958105)
Przy budowie tego stadionu już mnie nic nie zdziwi... To jest kpina, żeby 12-krotny mistrz Polski miał za stadion taki bubel. W europejskich pucharach (jak doczekamy cudu w postaci regularnych występów) pokazywać taki stadion to wstyd...

Wstyd to było pokazywać wały ziemne i kolumnade...a nie 33 tysięczny obiekt, w pełni zadaszony. Nasz nowy stadion ma masę błędów, ale już nie popadajmy w skrajności. Jak tylko dokończą budowę, to będę zadowolony. Oby jak najszybciej...

Kon®ado 11.08.2010 12:10

ta po niedlugo niektorzy powiedza ze najchetniej jak bysmy grali na stadionie Żydowskim.. trudno stadion jest jaki jest wazne by nam go w koncu oddali w uzytkowanie a wtedy jak bedzie dobra atmosfera i stadion pelny to nam beda go zazdroscic a nie odwrotnie :P ale fakt faktem jest ze to juz kpina jest z tym stadionem ..

Gwiaździsty 11.08.2010 13:53

Wśród ogólnego malkontenctwa proponuję wstrzymać się z osądami nt. stadionu i jego funkcjonalności do czasu posadzenia 4 liter na krzesełku oddanego stadionu. Wiadomo, jak wygląda budowa i nie o tym mowa, tylko jaki dla nas ten obiekt będzie funkcjonalny, jeśli w końcu zostanie oddany.
Dla mnie osobiście z każdą galerią zdjęć wyglada coraz lepiej i m.in. widoczność okazuje się mimo tej odległości bardzo dobra, np. poprzez wysokosc trybun. Ten stadion ma duszę. Fajnie, że wytykacie każde błędy, które można poprawić aby nasz stadion był bardziej funkcjonalny dla nas, ale nie popadajmy ciągle w taki masochizm.
Np. u parchów nikt się wychyli, że mają nie stadionu, tylko stadionik, z których każda trybuna jest inna (gdzie na świecie jest taki stadion ?), mającym raptem kilkanaście rzędów. Oni porównują go do swojego starego kurnika i każdy tam jest happy. Nikt nawet nie spróbuje skrytykowac czegokolwiek. Ogólnie powtarzają jak mantrę artykuły pisane przez sponosrowanych lokalnie pismaków jaki rzekomo piękny to obiekt. I nawet jak więdzą dobrze, ze tak nie jest to nikt się nie wyłamuje z szeregu. Wszystko jest piękne i jest OK. A to , że obiekt z zewnątrz przypomina supermarket a nie stadion to nie jest istotne. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia ze strony Błoń ( i nie tylko). Taki Lubin ma przynajmniej wygląd stadionu i przy tym jest to obiekt o wiele ładniejszy.
Sądzę, ze w najbliższym czasie jak już sasiądziemy na naszym stadionie, wbrew pozorom będzie o niebo lepszy niż to co niektórym się wydaje.
A to, że trzeba wszystko wyrywać z gardła dyletantom z UM to inna sprawa.

Proud 11.08.2010 14:02

Parchy mają swojego głosiciela jedynej i słuszenej ideologii, która powiada, iż ich stadionik jest napiękniejszy, nawspanialszy, najbardziej historyczny, najcudowniejszy, najbardziej symboliczny ze wszystkich obiektów na swiecie. Słynny FortArt jest strażnikiem nieskazitelności tegoż obiektu. Wyznaje zasadę: Plują mi w twarz, a ja powiem że deszcz pada. Każdą wade tego kurnika obraca w zaletę. Powinni mu za marketing i reklame płacić.

Żeby nie było OT, poprę przedmówcę, nasz stadion będzie miał duszę, a przy pełnych trybunach będzie najbardziej charakterystycznym stadionem w Polsce.

Pablo84 11.08.2010 14:06

Właśnie.
Moim zdaniem od wewnatrz to można się tylko doczepić do tego okrąglaka i braku telebimów, reszta moim zdaniem jest po prostu świetna.
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...5097346061.jpg
Na upartego można przyczepić się do odległości od lini boiska, ale i tam moim zdaniem jest całkiem nieźle.
http://stadionwisly.info/files/gallery/292/1.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg

Jagul 11.08.2010 14:07

Niestety u nas płacimy wysoką cenę, za to że robiliśmy stadion na raty. Zamiast zrobić wszystko od początku od podstaw (tak jak Legia lub Cracovia) robiliśmy sobie stadion stopniowo i bez jakiegokolwiek pomysłu.
Kolejnym błędem jest to, że chcieliśmy złapać wszystkie sroki za ogon i oddać od razu cały stadion. Oczywiście przy odpowiednim zaangażowaniu firmy, miast mogłoby się to udać. Jednak sensowniejszym pomysłem byłoby pójście w ślady Legii. Oddajemy 3 gotowe trybuny, a na 4 dajemy sobie jeszcze czas. A u nas? Żadna trybuna nie jest gotowa.

Pamiętam jak wybierali miast na Euro 2012 i byłem wkurzony, że nie wybrali Krakowa. A teraz? Wcale nie dziwię się, że tak postąpili :D

Gwiaździsty 11.08.2010 14:20

Już pierwsze zdjęcie pokazuje czego się można spodziewać po widoczności z trybun. Rewelacja !

sebanop 11.08.2010 14:26

A ja czekam kto w końcu powie "Jednak z tego obtułowicza to jest geniusz architektury" lub coś w tym stylu... LUDZIE OTRZĄŚNIJCIE SIĘ...

SpoXsteR 11.08.2010 14:40

Integracyjna wizyta na stadionie

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._na_stadionie/

mgła 11.08.2010 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 958192)

Przeczytałam "interwencyjna" i pomysłałam przez secunde, ocho coś się ruszyło:p
A żeby nie było OT gdzie są teraz szatnie w kontenerach? Bo całkiem, całkiem to wygląda nawet:p

Stavanger 11.08.2010 14:44

11 sierpnia było obiecane gotowe oświetlenie. Ciekawe, co autor tych słów powie na to, że okazał się kłamcą i tak go trzeba nazwać. Po imieniu. Od wewnątrz stadion jest ładny, ale na zewnątrz straszny.

Pablo84 11.08.2010 14:52

Orientuje się ktoś kiedy będzie test tego oświetlenia? :)

SpoXsteR 11.08.2010 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mgła (Post 958195)
Przeczytałam "interwencyjna" i pomysłałam przez secunde, ocho coś się ruszyło:p
A żeby nie było OT gdzie są teraz szatnie w kontenerach? Bo całkiem, całkiem to wygląda nawet:p

na focie z linku to prawdopodobnie szatnia w trybunie E...

mgła 11.08.2010 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 958202)
na focie z linku to prawdopodobnie szatnia w trybunie E...

Dzięki, no bo właśnie na kontener to nie wygląda więc E faktycznie,

btw martwi, że ze zdjęc które wrzuciłeś widać, że jeszcze nie jest skończona nawet wschodnia porządnie, widać siatki zamiast szyb co oni się z tym tak bawią...

pawelwislak 11.08.2010 15:05

Malkontentom przypomnę że kiedyś się stało na wale z ziemi. Wszyscy wiemy że kilka rzeczy na stadionie spartolono, że są rzeczy których nie można odpuścić ale dla nas wszystkich najbardziej się liczyć będzie to co w środku a tu naprawdę jest bardzo dobrze i przyjemnie. Mi bryła twierdzy osobiście się bardzo podoba, i właśnie to że jest taka ciężka jest w niej najlepsze, nie podobają mi się takie balonowe stadiony jak Allianz czy PGE. Ale o gustach się nie dyskutuję dal mnie najważniejsze żebyśmy następny mecz u siebie zagrali na R22 a nie na kurniku przy suchych stawach. CZAS WRESZCIE SPRAWDZIĆ TO CO NAJWAŻNIEJSZE CZYLI AKUSTYKĘ!!

Pablo84 11.08.2010 15:25

Może zabrzmi to niedorzecznie, ale gdyby ta elewacja była zrobiona z betonu architektonicznego, była dobrze oszliwowana i nadano by jej jakiegoś małego połysku, to ten stadion by mi się z zewnątrz podobał :shock:

krakfilm 11.08.2010 15:32

Bardzo ładnie to w środku wygląda. O wiele bardziej oryginalny niż stadiony w Warszawie i Poznaniu. Chcielibyscie takie pudło jak ma Legia albo Lech, z każdej strony to samo i tak jak 1000 innych stadionow na świecie? Od poczatku podobał mi się projekt Wisły, a te metalowe mocowania u góry trochę przypominają te na old trafford. Dlatego dłużej ten stadion był budowany, bo to nei kupiony projekt jakich mnóstwo, tylko projektowany specjalnie dla nas.

Ci wszyscy malkontenci i wieczni krytykanci niech sobie odpowiedzą na pytanie: czy chcielibyście mieć stadion, taki jak na Legii u nas oddany miesiąc temu, czy wolelibyście poczekać trzy miesiące dłużej i mieć taki, jaki będzie (wg projektu Obtułowicza)?

pawelwislak 11.08.2010 15:42

Dokładnie te metalowe mocowania są świetne wg mnie i dają stadionowi to coś oczywiście elewacja woła o pomstę do nieba ale wierzę że się da coś z tym zrobić. Jak się uda zrobić porządną elewację nie wiem w oparciu o co jeszcze bo najmniej mi się podoba koncepcja malowania to będziemy mieć jedyny nie powtarzalny stadion z prawdziwym duchem. Właśnie dzięki temu że nie jest podobny do innych, bryła cieżka z tymi stalowymi niebieskimi mocowaniami dodaje takiej potęgi i to mi się podoba. Jednakże inną sprawą jest partactwo wykończeniowe, telebimy, i kilka innych pomniejszych i większych rzeczy. Ale ogół stadionu jest naprawdę w porządku.

Czarny 11.08.2010 16:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 958224)
Może zabrzmi to niedorzecznie, ale gdyby ta elewacja była zrobiona z betonu architektonicznego, była dobrze oszliwowana i nadano by jej jakiegoś małego połysku, to ten stadion by mi się z zewnątrz podobał :shock:

Nie brzmi to niedorzecznie, bo przecież główne zarzuty są odnośnie elementów wykończenia stadionu i otoczenia, niedotrzymania terminów i kwoty, którą za to wszystko miasto zapłaciło.

orm 11.08.2010 16:42

Na otwarciu w listopadzie ma podobno zagrać Prince

rw88 11.08.2010 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 958224)
Może zabrzmi to niedorzecznie, ale gdyby ta elewacja była zrobiona z betonu architektonicznego, była dobrze oszliwowana i nadano by jej jakiegoś małego połysku, to ten stadion by mi się z zewnątrz podobał :shock:

Mam to samo. Bryła stadionu nie jest zła, zamysł jest naprawdę niezły, oryginalny, tylko wykonanie beznadziejne...A środek to już England pełną gębą...tzn. nie pełną, przecież okrąglak...:-P Mi ten stadion po prostu się podoba, a że liczba błędów związanych głównie z funkcjonalnością i okrajaniem finansowym projektu jest spora, to już inna sprawa.

g_o_l_d_i 11.08.2010 17:00

nich sobie teraz wszyscy zobaczą na te zdjęcia stadionu (kilka postów wcześniej) i powiedzą ze ten stadion jest brzydki, wystarczy elewacje zrobić i będzie miazga.
wnętrze trybuny C prezentuje się wręcz prześlicznie nie byłem na stadionie na którym to lepiej wyglądało a sam środek stadionu to już w ogóle wisienka na torcie, teraz to nawet ten wzór na C mi się podoba jak słońce poświeciło murawa się zazieleniła nic tylko czekać aż (w końcu) tam zasiądziemy i rykniemy ile sił w gardłach dopingując Wisłę ... jeszcze tak tylko z pół roku i będzie gotowe :)

Above 11.08.2010 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 958108)
Ja uważam że sam stadion nie jest zły. Wstydem rzeczywiście jest budowa tego stadionu.
A takie pytanie mam. Kiedy gotowe maja byc trybuny za bramkami?

Trybuna południowa (E) jest już gotowa od jakiegoś czasu. Brakuje tam chyba tylko gastro-stoisk.
Natomiast co do trybuny północnej (D) to dopiero ogłoszony jest przetarg na wykonanie wnętrza (klatki schodowe itp.).

jaszczur90 11.08.2010 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 958283)
Trybuna południowa (E) jest już gotowa od jakiegoś czasu. Brakuje tam chyba tylko gastro-stoisk.
Natomiast co do trybuny północnej (D) to dopiero ogłoszony jest przetarg na wykonanie wnętrza (klatki schodowe itp.).

Nie wprowadzaj ludzi w błąd... nie ma żadnego przetargu póki co na wykończenie wnętrz pod trybuną D. Jest tylko przetarg na : Wykonanie zabezpieczenia p.poż. metodą natryskową wewnątrz trybuny północnej stadionu piłkarskiego przy ul. Reymonta 22 - Wisła Kraków.

royalmichael 11.08.2010 19:11

Czy oni planują trybunę wschodnią skończyć czy będą tam dłubać do 2020? Niby pracują 24/7 bo światła wewnątrz są w nocy zapalone a jednak zdjęcia pokazują że dalej trybuna nie jest skończona. Ciekawe czy mecz z Polonią Bytom będzie na R22

crazykaro 11.08.2010 19:28

Właśnie się doczytałem w nowych przepisach że dla stadionu w kategorii 4. jest zakaz posiadania miejsc stojących a przepisy weszły w maju tego roku


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl