Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

armani199 08.04.2011 08:06

Zapomnijcie o tym, że na tym pasku betonowym pojawią sie jakieś akcenty klubowe. Klub bardzo liczy na sprzedaż tego miejsca pod reklamy i spodziewa się za niego sporej kasy i już są zaawansowane działania w tym kierunku. Prędzej więc ujrzymy tam reklamę kondonów niż daty zdobycia mistrzostwa. Wiadomość od pracownika klubu

KOMINEK 08.04.2011 08:14

Szkoda ale może przynajmniej jeden pasek dałoby się uchronić od reklam. Ta opcja z datami mistrza wymagała by trochę zachodu by ładnie to wyglądało i było symetrycznie rozmieszczone ale wyobraźcie sobie że co roku ( :-) ) po zakończeniu ostatniego meczu i po wręczeniu pucharu kapitan/prezes/właściciel klubu odsłaniali by kolejną datę. Ech pomarzyć można.

Greeg 08.04.2011 08:55

Skoro klub liczy tak strasznie na reklamy umiejscowione na tym betonie to zawsze mogą spróbować wygospodarować inne miejsce na stadionie. Kiedyś Basałaj chciał umieszczać pod dachem koszulki zasłużonych zawodników, więc i na daty zdobytych mistrzostw miejsce by się pewnie gdzieś znalazło i mogłoby to całkiem estetycznie wyglądać.

Klub na maile nie reaguje, ale kto ma facebook'a niech molestuje ich w komentarzach czy w jakimś wydzielonym temacie. Piszcie, że jest to jedyna droga kontaktu i liczycie na to, że chociaż przekażą takie pomysły wyżej. Nadzieję zawsze można mieć ...

Wicked 08.04.2011 09:28

hmm beton na wschodniej na pewno zostanie zagospodarowany przez reklamy, w końcu jest na wprost kamer. Jednak na trybunie głównej można by pokusić się o taki pasek z datami mistrzostw i pucharów polski, jego nie widać w ujęciach TV, więc i jego wartość jest o wiele niższa. A taki akcent na pewno byłby fajny.

Sylwek1906 08.04.2011 09:32

Tak sobie myśle i jakby zrobili na ten murek napisy z tym WALCZYMY O MISTRZOSTWO ciekawe jak to by wyglądało, nie jestem grafikiem więc tego nie zrobie ale to nie musi być zły pomysł ;)

staszek001 08.04.2011 09:43

http://imgur.com/qsqgZ.jpg

Proud 08.04.2011 09:59

Jeśli mają być reklamy, to tylko i wyłącznie na niebieskim tle, białe napisy. Albo na czerwonym tle.
Nie wyobrażam sobie, że mogliby wstawić różnokolorowe napisy.

zikos 08.04.2011 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1074027)
Jeżeli ma być jaki kol wiek baner na tym "pięknym" betonie to tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Na samej górze nad stanowiskami dla komentatorów nie da rady umieścić bo oświetlenie. Pod skyboxami też odpada z uwagi na to że tam będzie oznaczenie poszczególnych sektorów.

I tu się z Tobą stanowczo nie zgadzam! Co to za problem pomalować np. na niebieski kolor betonu który jest na samej górze zaraz pod dachem? Tak samo skyboxy? Żaden problem. Tak jak pisałem wcześniej - nie musi być to "pasek z napisami", wystarczy samo pomalowanie tego beznadziejnego betonu. "Pasek główny" powinien zawierać jakieś napisy (Reyman, herby, daty mistrzostw etc.). Także jeśli już coś miałoby się dziać w tym temacie to konieczne jest zamalowanie tych elementów które wymieniłem wcześniej a nie tylko jednego paska.

aNouc 08.04.2011 11:13

Już dawno za przykład podawałem stadion Legii.
Oni też mają takie betonowe paski i położyli na nie zieloną "sklejkę" z herbami Legii.
To żadne koszta i minuta roboty. Wystarczy spojrzeć na trybuny podczas meczów LM czy LE. Te betonowe paski pokrywają swoim logo http://www.sports.pl/m/Repozytorium....7949059193.jpg a po meczu zdejmują. Łatwe i szybkie w użyciu.

buczo1985 08.04.2011 11:19

Odbiegając trochę od pasków, nie wiecie jak tam ławki rezerwowych?

kasperr 08.04.2011 11:27

Mi się wydaje, że te wolne betonowe miejsca oddzielające kondygnacje trybun będą wykorzystane do reklamy przyszłego operatora stadionu.
Osobiście bardziej by mi się podobał tam jakiś akcent wiślacki :)

wonski_eNHa 08.04.2011 12:16

A może by tak...

http://img52.imageshack.us/img52/7212/clipboard02ri.png

http://img852.imageshack.us/img852/8693/hdr.png

enzo 08.04.2011 12:20

Te reklamy strasznie kiczowato się prezentują, zbyt dużo tego nadziubdziane moim zdaniem... Choć z drugiej strony, jeśli klub faktycznie chce tam władować loga różnych firm, to zapewne tak to będzie w przyszłości wyglądało.

joshi 08.04.2011 12:30

czy możecie skończyć rozkminę na temat co ma być na tych paskach? Chodzi o idee i ewentualne przekazanie klubowi takiego pomysłu, a nie o zaprojektowanie tego za nich.

Ela 08.04.2011 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SeQ (Post 1074118)
Te reklamy strasznie kiczowato się prezentują, zbyt dużo tego nadziubdziane moim zdaniem... Choć z drugiej strony, jeśli klub faktycznie chce tam władować loga różnych firm, to zapewne tak to będzie w przyszłości wyglądało.

Na tej wizualizacji grafika i kolorystyka reklam jest przynajmniej jakaś jednolita.

W polskiej rzeczywistości należy się jednak spodziewać czegoś w tym stylu ;) :

http://img534.imageshack.us/img534/3632/z9360544x.jpg

wonski_eNHa 08.04.2011 12:48

co by nie było na tych paskach i tak będzie się to milion razy lepiej prezentowało niż teraz. I każdy z nas o tym wie.

Mishuh 08.04.2011 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 1074128)
co by nie było na tych paskach i tak będzie się to milion razy lepiej prezentowało niż teraz. I każdy z nas o tym wie.

Przeciwnie. Są setki jeśli nie tysiące rzeczy, które mogą tam oszpecić nasz stadion. Nie wydaje Wam się, że nienawiść do wszystkiego co betonowe poszła za daleko?

crazykaro 09.04.2011 10:20

Nowy problem na stadionie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...64fb3f1f,1,3,3

snyrting 09.04.2011 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1074487)

Lazio ma swojego Orła my będziemy mieli Sokoła ;)

Kris54 09.04.2011 10:57

A to jest akurat prawda, szczególnie sektor E jest "zasrany" . Jestem za sprowadzeniem sokoła

Zwierze 09.04.2011 10:58

A co na to ekolodzy? :)

wujekWojtek 09.04.2011 11:31

Ooooo, to jak skończy na Wiśle latem to mogliby pożyczyć go mnie bo co roku mam problem ze szpakami na mojej ukochanej czereśni. Dupków nie odstrasza nawet śrut z wiatrówki ;/

Tak trochę mniej poważnie. To zgodnie z naszą tradycją stadion powinien patrolować smok, a nie ptaszek jakis ;d

sayek89 09.04.2011 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1074517)
Ooooo, to jak skończy na Wiśle latem to mogliby pożyczyć go mnie bo co roku mam problem ze szpakami na mojej ukochanej czereśni. Dupków nie odstrasza nawet śrut z wiatrówki ;/

Tak trochę mniej poważnie. To zgodnie z naszą tradycją stadion powinien patrolować smok, a nie ptaszek jakis ;d

To naszego sokoła nazwiemy Smok i wszystko się będzie zgadzać.

Potem w nagłówkach gazet będzie... Smok patroluje okolice stadionu.

wujekWojtek 09.04.2011 12:59

latający Smok ofkoz :D

JAR0 09.04.2011 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1074558)
latający Smok ofkoz :D

Jak na uczciwego smoka przystało musi latać :p

Pero 11.04.2011 08:40

Nie wiem czy było info ale na stronce Stowarz. ciekawy wywiad dotyczący telebimów.

krakus76 11.04.2011 08:44

Ze strony SKWK o telebimach

Z Wojciechem Włodarskim - przedstawicielem firmy Flexvision, zajmującej się instalacją telebimów na naszym stadionie, porozmawialiśmy na tematy dotyczące inwestycji. Otrzymaliśmy odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda zakładanie takiego telebimu? Wydawałoby się, że jest to dość skomplikowane, a jednak ekrany na stadionie Wisły pojawiły się w bardzo szybkim tempie.

-Wojciech Włodarski: Kwestie konstrukcyjne okazały się najprostsze. Konstruktor nie miał żadnych zastrzeżeń, udało się wszystko szybko i sprawnie zamontować. Do wykonania tej części potrzebny był oczywiście specjalistyczny sprzęt i ekipa przeszkolonych robotników. Sam montaż zakończył się w przeciągu kilku dni roboczych pomimo trudnych warunków pogodowych: ponad 10 stopni mrozu i opady śniegu. Wszystko odbyło się w koordynacji z branżami, na styku których należało uzgodnić kilka kwestii, Telebimy mają wymiary i specyfikację techniczną zgodną z oczekiwaniami zamawiającego. Nasze ekrany zostały zamontowane do istniejącej konstrukcji. Musieliśmy jednak uzyskać akceptację na ich ciężar, dołączyć stalowe łączniki dla każdego modułu oraz belki wsporcze.

Z jakiego powodu zostawiono jednak te miejsca po bokach? Obserwując inne stadiony taka sytuacja jest rzadkością.

-Wojciech Włodarski: Z tego co mi wiadomo to wolne miejsce po bokach będzie zakryte, będzie pełniło funkcję powierzchni reklamowej. Być może będzie tam umieszczone logo klubu, o tym już zdecydują osoby za to odpowiedzialne po stronie użytkownika stadionu. To nie dotyczy naszego zadania, taki był zapewne zamysł projektanta konstrukcji. Tak na marginesie dodam jeszcze, że zwykle telebimy umieszczane są w rogu stadionu lub wysoko ponad bramkami, a nie wzdłuż boiska. Ta kwestia jednak również nie dotyczy naszej firmy, my skupiamy się na wykonaniu swojego zadania.

Co właściwie wyświetlane będzie na państwa ekranach? Powtórki sytuacji bramkowych, fauli, prezentacje składów?

-Wojciech Włodarski: W trakcie trwania każdej połowy widoczny będzie zegar,wynik oraz loga klubów. Łakomym kąskiem dla każdego klubu jest czas w przerwie meczu, podczas którego można prezentować spoty reklamowe sponsorów. Oczywiście można też wyświetlać powtórki bramek czy najciekawszych akcji meczu. Te kwestie zależą już tyko i wyłącznie od władz Wisły. To one będzie decydowały o tym, co ekrany będą wyświetlać poza oficjalną częścią meczu. Pod względem technicznym możliwe jest prezentowanie na ekranach przeróżnych animacji,. Oczywiście na początku w Krakowie obecny będzie przedstawiciel naszej firmy, którego zadaniem będzie pomoc w obsłudze ekranu oraz przeszkolenie osób wskazanych przez użytkownika.

Jaka jest żywotność telebimów instalowanych na naszym stadionie?

-Wojciech Włodarski: Żywotność ekranów LED, takich jak te instalowane na stadionie Wisły Kraków, określa się na sto tysięcy godzin. Kompozycję piksela tworzy zestaw kolorowych punków świetlnych (diod),, które generują ponad 16 milionów kolorów. Pod względem ilości kolorów jest bardzo dobra jakość, zbliżona do monitora komputerowego czy telewizora. Ekrany dostarczone przez Flexvision w zupełności wystarczają do potrzeb obiektów takich jak Stadion Miejski w Krakowie.

Później następuje wymiana takiego telebimu, jego elementów?

-Wojciech Włodarski: Sto tysięcy godzin to bardzo dużo. Zakładając, że użytkuje się taki ekran dwanaście godzin dziennie jego żywotność wystarcza na ponad 20 lat. Po takim czasie nikt już raczej nie będzie myślał o wymianie poszczególnych elementów, tylko założony będzie prawdopodobnie nowy telebim.

Jaka jest gwarancja dla takiego ekranu?


- Wojciech Włodarski: Firma Flexvision objęła telebimy, urządzenia i instalacje gwarancją na okres 36 miesięcy.

Porównując jakość telebimów instalowanych na stadionie Wisły do innych tego typu urządzeń na świecie i w Polsce można ją uznać za dobrą?

-Wojciech Włodarski: Zdecydowanie tak. Jakość wyświetlanego obrazu, odległość wizyjna i inne parametru ekranu LED zapewniają bardzo dobre możliwości. Oczywiście można próbować umieścić telebimy które mają większą rozdzielczość, które są też większe jako całość. Te 60m2 każdego ekranu na stadionie Wisły to jest jednak bardzo dużo, rzadko się zdarza żeby ekrany takiej wielkości były na którymś ze stadionów w Polsce. Jednak pomiędzy miastami w Polsce trwa cicha rywalizacja na różne elementy wyposażenia budowanych stadionów i hal sportowych. W elektronice tak to jednak bywa, że właściwie co chwilę pojawia się coś nowego, wszystko idzie do przodu. Kibice Wisły Kraków i ich goście na pewno będą zadowoleni z rezultatu. Nasze ekrany można obejrzeć także w innych miejscach, ponieważ Felxvision realizuje obecnie kilka dużych projektów obejmujących swym zasięgiem cały kraj. Mamy też za sobą realizacje widowisk z użyciem telebimów w Chorwacji, na Słowacji, w Niemczech i innych krajach z regionu.

Czy jest już możliwe podanie całkowitego kosztu inwestycji?


-Wojciech Włodarski: Kwota z jaką wygraliśmy przetarg nie jest tajemnicą i wynosi ona 1 388 109 złotych brutto. Cena zawiera w sobie nie tylko koszt ekranów LED, lecz także wykonanie instalacji i dostarczenie urządzeń oraz oprogramowania do sterowania ekranami. Na zewnątrz widoczne są same telebimy jednak ich sprawne funkcjonowanie zapewnia szereg urządzeń rozmieszczonych wewnątrz obiektu. Inwestor wybrał najniższą ofertę cenową spośród wszystkich, które spełniały warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Sprzedaży. Na ten moment wiemy jednak, że trzeba będzie wnioskować o zwiększone środki na roboty dodatkowe, ze względu na zmiany projektowe.

Kiedy możemy spodziewać się oddania telebimów do użytku?

-Wojciech Włodarski: W tej chwili nasze prace musiały zostać wstrzymane z powodów obiektywnych. Deklarujemy, że od momentu udostępnienia frontu robót jesteśmy w stanie zakończyć zadanie w ciągu dwóch tygodni. Chcielibyśmy oddać telebimy jak najszybciej, aby kibice najwyżej uplasowanego piłkarskiego klubu w Polsce mogli cieszyć się z dodatkowej oprawy wizualnej podczas widowisk sportowych. Mamy nadzieję, że zainteresowanie kibiców Wisły pomoże w przyspieszeniu decyzji Miasta i prac potrzebnych do zakończenia naszej części zadania.

Ela 11.04.2011 09:11

Cytat:

-Wojciech Włodarski: W tej chwili nasze prace musiały zostać wstrzymane z powodów obiektywnych.
Ktoś się orientuje jakiego rodzaju są te "przyczyny obiektywne" ? :]

Gwiaździsty 11.04.2011 09:45

Pewnie nie zapłacenie przez majchroludków pieniędzy za wykonanie jakiegoś etapu pracy.

Pero 11.04.2011 10:48

znaleźli jeszcze jakiś niewybuch z II wojny światowej.... ta budowa nigdy się nie skończy...

dj_ibutti 11.04.2011 10:51

Ciekawe gdzie go znaleźli. Wykończając łazienkę ? Kładzie sobie gość flizy, patrzy a tam niewypał? Nic nie słyszałem, żeby ostatnio jakieś głębokie wykopy robili...

ponury 11.04.2011 10:52

Niemieckiej bomby to bym się po drugiej stronie błoń spodziewał...

aNouc 11.04.2011 11:12

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...isk_na_budowie

Pero 11.04.2011 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1076054)
Ciekawe gdzie go znaleźli. Wykończając łazienkę ? Kładzie sobie gość flizy, patrzy a tam niewypał? Nic nie słyszałem, żeby ostatnio jakieś głębokie wykopy robili...

No a jednak nie głębokie a robili. Po co od razu ta napinka:> info sprawdzone więc podałem...

Simao1 11.04.2011 16:08

Już niedługo (mam nadzieję):

http://img689.imageshack.us/img689/8243/fans27.jpg

To będzie twierdza nie do zdobycia! :D

www.skyscrapercity.com

Gwiaździsty 11.04.2011 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ponury (Post 1076055)
Niemieckiej bomby to bym się po drugiej stronie błoń spodziewał...


A skąd wiesz, ze to niemiecka bomba ? Może to sowiecka, dla niektórych przyjacielska, taki dar z Kraju Rad.

wujekWojtek 11.04.2011 16:26

A w ogóle to w Castoramie też mają trawę koszoną w takie okręgi. Zerżnęli od nas?? ;/

Proud 11.04.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1076250)
A skąd wiesz, ze to niemiecka bomba ? Może to sowiecka, dla niektórych przyjacielska, taki dar z Kraju Rad.

A może to polska bomba? I co wtedy napiszesz?

Widzę, że każdy temat dobry dla napinek politycznych.

krakus76 11.04.2011 17:46

Żadna tam, niemiecka, czy sowiecka to będzie bomba transferowa :)

tomsts 11.04.2011 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1076296)
Żadna tam, niemiecka, czy sowiecka to będzie bomba transferowa :)

Hehe, ale to niewypał był :] a takich transferów bysmy nie chcieli.

Wracając do kwestii telebimów - uspokoił mnie powyższy 'wywiad'. Bałem się, że miasto wybierając najtansze zafunduje nam jakis badziew. Wygląda na to, że jednak będzie na wysokim poziomie.
Nam biednym pozostaje czekac az ustaną "obiektywne przeszkody" i prace wreszcie się skończą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl