Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wiesniak842 23.09.2017 07:23

Ktore to byly mecze jesli mozna spytac??? Ja za Kiko widzialem trzy dobre powiedzmy. Dziwnym trafem byly to trzy pierwsze jego mecze:D(Śląsk, Korona, Jagiellonia, Meczu z Pogonia oczywiscie w to nie wliczam). Pomimo tego, ze mecz ze Slaskiem byl przegrany, widzialem w tych meczach jakas mysl, zalozenia trenera, ktore byly widoczne. Mecz z Jagiellonia to bylo tego apogeum. Dawno nie zagraliśmy tak dobrego meczu jak wtedy. Jaga nie wiedziala co sie dzieje i co ma grac tak zostala stlamszona taktycznie. Pozniej cos sie zesralo, kilka wynikow bylo dobrych ale widac juz bylo, ze nie gramy swojego, tylko dokladnie to samo co teraz (chybil/trafil). Od tamtej pory w naszej grze nie zmienilo sie kompletnie nic. Moze masz racje, ze w tym sezonie jest to spowodowane tymi wszystkimi transferami, nie wiem. Oby tak bylo. Kiko tak czy siak rozliczany musi byc nie teraz ale na koniec sezonu. Nie wierze w to, ze z tym zespolem osiagnie wyniki, ktore sprawia, ze wyleci wczesniej.
PS. Mowiac o stylu, nie mam na mysli klepania pileczka jak Barcelona czy druzyny Guardioli. Bardziej taki mecz jak ten z Jaga, gdzie widac co chcemy grac a przeciwnik nie wie;)

Arked 23.09.2017 08:03

Nie pamiętam które. Chętnie bym ci listę przedstawił ale nie chce mi się oglądać powtórek wszystkich meczów ;)

Gdyby nie fakt, że straciliśmy cały środek pola można by być bardziej krytycznym co do naszej gry. Po wyjęciu jednak najważniejszej formacji praktycznie w całości (Mączyński, Brlek, dopiero wracający do formy Llonch) ciężko spodziewać się szybkiej poprawy. Podejrzewam, że z tymi zawodnikami gra rozkręciła by się w tym sezonie dużo szybciej bo było by, mówiąc w przenośni, do czego tych nowych zawodników przyszywać. Niestety w środku pola na razie jest chaos. Żeby wypracować styl, trzeba mieć spójność taktyczną oraz liderów i reżyserów gry. Ta drużyna póki co tego nie ma bo i mieć nie może. Pamiętajmy też, że nie pozyskaliśmy jakichś gwiazd i piłkarzy kompletnych. To w większości są wyrobnicy. Zadanie stworzenia dobrze funkcjonującej drużyny z tego materiału to kwestia przynajmniej kilku miesięcy. Nie wiem czy Ramirezowi się to uda ale na pewno w tym momencie ma na to większe szanse niż jakikolwiek nowy trener.

rozarian 23.09.2017 08:05

Najlepszy fragment za kadencji Ramireza, to początek meczu z Górnikiem. Był rozmach i fajnie się to oglądało. Jako, że naiwnie pograli w defensywie i dostali w tyłek, to Kiko schował się później do swojej jaskini taktycznej. Teraz jednak wszystko wskazuje na , że kikowe męczenie buły może już nie dawać punktów. trenerzy innych zespołów już coraz lepiej wiedzą jak grać z hiszpańskim "taktykiem".

wiesniak842 23.09.2017 08:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1483547)
Najlepszy fragment za kadencji Ramireza, to początek meczu z Górnikiem. Był rozmach i fajnie się to oglądało. Jako, że naiwnie pograli w defensywie i dostali w tyłek, to Kiko schował się później do swojej jaskini taktycznej. Teraz jednak wszystko wskazuje na , że kikowe męczenie buły może już nie dawać punktów. trenerzy innych zespołów już coraz lepiej wiedzą jak grać z hiszpańskim "taktykiem".

O widzisz, to ciekawe co piszesz. Ja mam troszeczke inne spostrzeżenia, mianowicie moim zdaniem Kiko zle dobiera taktyke pod przeciwnikow. Zauwaz z jakimi druzynami w tym sezonie gralismy otwarta pilke. Z Gornikiem wlasnie i z Zaglebiem, troche z Arka( tam akurat po strzeleniu przez nas pierwszej cofnelismy sie broniac wyniku!!!). Oba mecze w czapke. Meczymy za to bule i chowamy sie za podwojna garda z tuzami futboli pokroju Wisly Plock, zydkow(do czerwonej kartki), Piasta itp. Jak dla mnie powinno byc odwrotnie. Ciekaw jestem co wybierze Kiko na mecze ze Slaskiem, Legia i Lechem. Jak bedzie z niki chcial grac w pilke to skonczy sie znowu trzema straconymi bramkami. Mam nadzieje, ze pomeczy za to z nimi bule i wywieziemy zapunktujemy w kazdym meczu(bo czemu nie), moze nawet po jakichs kontrach kogos z nich klepniemy.

Dariook 23.09.2017 08:39

Tylko zauważ, ze Górnik w tamtej kolejce nie byl brany za tuzów pilkarskich i przyszłych mistrzow polski :D

wiesniak842 23.09.2017 09:15

Bardziej mi chodzilo o to jak graja. Ofensywnie, pilka i do przodu, u siebie szczegolnie.

Levis88 23.09.2017 09:32

Co do dobierania taktyki to w zeszłym sezonie było kilka artykułów o naszym analityku i nieźle to wyglądało.

FraMat 23.09.2017 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1483533)
Gramy brzydko i - na moje oko/oko wielu innych - dość przypadkowo (zwłaszcza z przodu). Pomimo to trener zdobył sporo punktów - chociaż znowu: z drugiej strony wiele z tych punktów zdobył dość fartownie. To są fakty.

Teraz możemy zastanawiać się, czy 1) powinniśmy się z tego cieszyć, bo bez trenera byłoby gorzej, czy 2) powinniśmy się denerwować, bo jest przez trenera, czy 3) w ogóle jest czymkolwiek zawracać sobie głowę, bo jakoś to jedzie do przodu i być może to na tym zależy zarządowi, klub rozwija się powoli i stabilnie, czy 4) jakikolwiek inny trener mógłby tu wiele zmienić, bo a) drużyna w przebudowie, b) kontuzje, c) wyjazdy etc. itd.

Ja bym się skłaniał ku 3, bo 1/2, a nawet 4 to jednak spekulacje. Chyba, że ktoś ma materiał, przygotowanie teoretyczne i umie dedukcyjnie przeprowadzić wywód od szczegółów (np. błędy w rotacji w składzie, błędy w ustawieniu na boisku, ocena pracy na treningach, ocena rozkładu treningów etc.). Jeżeli nie, to wiele teraz nie ustalimy. Dopóki akceptujemy wyniki i ustalamy, że nie efektowność jest teraz najważniejsza, dopóty nie powinno być zmian.

W ogóle to praktycznie nie wiemy niczego, co zarząd i pion sportowy wymyślili sobie na temat roli Wisły w tegorocznych rozgrywkach.
Też istnieje kilka możliwości:
1. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, ale świadomi, że sezon trwa długo i wszystko rozgrywa się w ostatniej jego fazie pomału zgrywamy zawodników robiąc wszystko, by stracić na razie jak najmniej punktów
2. Szykujemy szczyt formy rundy jesiennej na mecze w październiku, albo listopadzie i grudniu, żeby wtedy zdobyć największa liczbę punktów, kiedy inne drużyny zejdą już z wysokiego poziomu, który przyjęły na starcie.
3. Nie napalamy się na żadne mistrzostwo czy puchary tylko na spokojną grę w pierwszej ósemce po to, żeby wypromować jednego, a może dwóch, albo trzech piłkarzy, którzy odejdą latem za pieniądze podobne, jeśli nie wyższe jak w przypadku Brleka. Mamy 16 punktów. Do spokojnej gry w ósemce brakuje nam około 25 punktów. Przy podobnym, jak na razie tempie ich zdobywania za 14 kolejek (czyli po 23 kolejce - mecz z Arką w Krakowie) będziemy praktycznie pewni ósemki

wolfy 23.09.2017 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1483533)
Dyskusja potoczyła się dzięki kilku postom bardzo do przodu - dzięki. W tym za nazwanie problemu przez 7 kotów.

Gramy brzydko i - na moje oko/oko wielu innych - dość przypadkowo (zwłaszcza z przodu). Pomimo to trener zdobył sporo punktów - chociaż znowu: z drugiej strony wiele z tych punktów zdobył dość fartownie. To są fakty.

To akurat nie są fakty, tylko Twoja opinia. O farcie można mówić w jednym meczu, a my regularnie ciśniemy.

Faktem jest że dobrze punktujemy.

Faktem jest że mamy totalnie przemeblowany skład - przez zmiany, kontuzje i wiek. Nad tym że Boguski wygrał nam w tamtym sezonie kilka meczy a teraz jest cieniem samego siebie, Głowacki często nie może grać a Brożek jest ewidentnie bez formy wszyscy przechodzą do porządku dziennego bo "sztuka jest sztuka". Kto odszedł wiadomo.

Faktem jest że mamy dużo kontuzji. Nawet bardzo. Tutaj szkosa się nawet rozpisywać.

Oddzielmy fakty od waszych życzeń, opinii i żali.

AgresywnyChomik 23.09.2017 12:52

Normalniejakis KOS sie na forum zrobil - komitet obrony stylu.

Naprawde mam wrazenie ze te wszystkie placze to jakas 5ta kolumna a nie kibice Wisly.
Kibic Wisly zdaje sobie sprawe ze odbicie sie od dna gdzie bylismy w zeszlym roku potrwa zapowiadane przez Junco pare lat (3-4?).
Kibic Wisly wie ze w tym momencie liczy sie wynik a nie styl, im wyzsze miejsce w tabelii tym wieksza szansa na nowych partnerow klubu / wieksze pieniadze od obecnych ( w domysle nowe dluzsze umowy)
Kibic Wisly wie ze zawodnicy ktorzy sa obecnie w klubie moga z niego zniknac w najblizszym czasie wiec nie ma sie co przywiazywac / krytykowac pewnych nazwisk.
Kibic Wisly wie ze kadra jest plynna a czas i spokoj sa naszymi atutami.
Kibic Wisly wie ze Kiko nie jest trenerem na nastepne 20 lat.

Pytam sie kim wy ....a jestescie ktorzy chcecie kolejnej rewolucji w Wisle? Zachowujecie sie jak "machajacy rekami Brozek" :)

Powodzenia dzis i dobrego wyniku w meczu z Korona zycze zawodnikom, sztabowi oraz wszystkim kibicom Wisly

wolfy 23.09.2017 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1483573)
Normalniejakis KOS sie na forum zrobil - komitet obrony stylu.

Naprawde mam wrazenie ze te wszystkie placze to jakas 5ta kolumna a nie kibice Wisly.

Ja to nazywam po imieniu - banda rozpieszczonych, płaczliwych panienek.

wyar 23.09.2017 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1483532)

Osoby które pisza o zwalnianiu trenera, nie mają - jak slusznie chyba "7 kotów" zauważył - punktu odniesienia. To nowy skład i nie wiemy na co ich stać, trzeba czekać. Dlatego rownie śmiesznie brzmią obrońcy jak Wolfy, którzy również punktu odniesienia nie mają - nie mogą być pewni czy Kiko odwala dobra robotę. Tymczasem każda jego decyzję komentujcie niczym katolik dzialania Boga - widocznie tak musiało być. Nie wystawił C i M - tak miało być, brawo że dał im odpocząć. Wystawił X i Y - super niech grają. Wpuścił Lloncha - super.

Na jakiej podstawie nie dopuszczacie myśli że on tez popełnia błędy?

Co za zalosna manipulacja... Ludzie pisza tu sto razy o tym,ze ROZUMIEJA dlaczego Wisla tak gra i jest to usprawiedliwione,pisza o tym,ze i tak widza,ze druzyna gra slabo,ale wg Konrada to balwochwlaczy stosunek do Ramireza... Chlopak,nie wiem,wez walnij sete i wyluzuj,idz na dlugi spacer,odstresuj sie,a potem jeszcze raz przeczytaj to,co piszesz. A potem podaj 5 zdan,ktore wg Ciebie mozna zakwalifikowac do grupy tych,ktore okreslaja Kiko jako Boga. Czy Wolfy,Inni Koledzy lub ja gdzies tak napisalismy ? Ty po prostu jestes jednym z tych,faktoopornych dyskutantow,ktorzy uwielbiaja sie odnosic najmocniej do rzeczy wymyslonych przez siebie.
Caly czas piszemy o tym,ze jeden mecz druzynie mogl nie wyjsc,a jej slaba ostatnio gra jest usprawiedliwiona przez spore przemeblowanie kadry,kontuzje nowo przybylych graczy,a takze poszukiwanie formy pilkarzy,z ktorych jakosc dopiero trzeba bedzie wydobyc. Pod warunkiem,ze ona tam bedzie,poniewaz piszemy takze o wciaz slabej pozycji finansowej Wisly (co jest tajemnica poliszynela). Zakladamy wrecz,ze Junco mogl przeciez nie trafic ze wszystkimi transferami zarowno mlodych,jak i starych,co znowu nie jest wcale niespodzianka,bo dotyka to najpowazniejsze kluby na swiecie,a co dopiero takie,ktore nie dyktuja juz warunkow nawet w Polsce (jak jest inaczej,to mi to udowodnij).

Piszemy wreszcie,ze Wisla w ostatnim oienku transferowym sciagnela duzo pilkarzy,o ktorych jakosci dopiero sie przekonamy,a stracila graczy kluczowych. Zwlaszcza dla kreowania gry ofensywnej czy ogolnie srodka pola,a wiec serca kazdej druzyny. Niech no wiec Ci przypomne,kogo : Maczynski,Reprezentant Polski,wiele lat doswiadczenia,w tym zagranica,przeszedl do obecnie najlepszej druzyny w kraju,zas drugi najlepszy pomocnik,wybierany wielokrotnie przez kibicow i ekspertow,odszedl na poczatku sezonu do ligi wloskiej. Do tego stracilismy etatowego bramkarza,roniez cenionego przez kibicow i fachowcow. Wzielismy w zamian pilkarzy mlodych,albo takich,ktorych kariera to albo nowe wyzwanie,albo raczej rownia pochyla. Dodatkowo gre opieramy na graczach,ktorzy sa emocjonalnie zwiazani z Wisla,ale nieustannie sie starzeja,i sposob ich gry pozwala zauwazyc,ze ich poziom sportowy po przekroczeniu pewnego wieku moze gwaltownie sie obnizyc.

Wisla moze grac w czolowce co sezon,ale to wymaga zachowania trzonu druzyny,lub uzupelniania jej graczami,ktorzy ten poziom moga w krotkim czasie zagwarantowac. Niestety,na to nie ma na razie pieniedzy,wiec tak,to prawda,Wisla moze byc zmuszona odbudowywac czesc druzyny nawet co sezon,tym bardziej,ze taka polityke oglasza sam zarzad. W niesprzyjajacej sytuacji to odbije sie mocno na wynikach.

Gdzie widzisz podstawy do hurraoptymizmu,ktory prezentuje tu sporo kibicow,twierdzac,ze powinnismy bic sie o puchary ??? Albo conajmniej 5 miejsce w lidze ?

Teraz pozytywy. Po pierwsze trener,ktory przejal Wisle w sytuacji duzego kryzysu. Majac jednak wtedy dosc stabilny sklad z paroma tylko zmianami i pomimo serii 7 porazek wyciagnal Wisle na 6 miejsce,5 stracilismy - moim zdaniem - tylko dlatego,ze pilkarze mieli spore zaleglosci placowe,i nie zagrali na miare mozliwosci w rundzie mistrzowskiej. Nie nalezy za to nikogo winic, a uznac wspolny sukces triumwiratu zarzad,pilkarze,trener.

Zmiana taktyki jest jedynym mozliwym wyjsciem dla sytuacji w jakiej znalazl sie klub. Wisla na razie nie moze grac efektownie,poniewaz (i tu jest moj jedyny zarzut do Ramireza,aczkolwiek pomniejszy) o wiele latwiej jest wypracowywac z zespolem schematy defensywne niz ofensywne. Dodatkowa trudnosc dla Ramireza to sytuacja,jaka ja ogladalem wielokrotnie w kilku klubach - NIGDY nie bedzie wina trenera,ze zawodnikom nie chce sie biegac,nie potrafia wymienic 1 podania z pierwszej pilki na szybkosci,nie potrafia sie zachowac w polu karnym,nie zbieraja drugich pilek itd.,itp.
Kazdy kto ma odrobine przyzwoitosci i dobrej woli mogl zauwazyc nie tylko w meczu z Korona,ale i wczesniej frustracje Kiko,oraz gesty,ktore pokazuje pilkarzom,ja tam nie widze,zeby kazal im grac dluga pilka zawsze i wszedzie,a taktyka ta wynika raczej z tego,ze w srodku pola po prostu juz nie mamy porzadnej jakosci. Satrszym kibicom przypone jak w srodku pola Wisla potrafila dominowac za graczy typu Czerwiec czy Szymkowiak czy nawet w 1 okresie Stilica. Widzicie na razie tej klasy graczy w Wisle ? Niestety ich nie ma. A jesli komus sie wydaje,ze Kiko jest cudotworca,to wlasnie Konradowi i spolce,to oni traktuja go jak Boga,co ma przemienic drewno w jakosc. Sorry,Wolfy czy ja to przeciwienstwo wiary w cuda w klubie pilkarskim.
Kto zreszta nie wierzy w to,ze klub znacznie latwiej zbudowac w tylach,niz w przodzie,moze poobserwowac prace Mourinho w zeszlym roku w MU. Przy nieporownywalnie wiekszych mozliwosciach.Albo posluchac tu Didi Hamanna (mlodszym proponuje sprawdzic w Wiki kto zacz) co mowi o defensywie i ofensywie na przykladzie Kloppa :

https://www.youtube.com/watch?v=-MkT81ZLlx4&t=569s mniej wiecej od 7:00

Hamman mowi wlasnie tam o tym samym co Kiko - jak masz Messiego,Suareza w druzynie,to nie martwisz sie o ofensywe,jak nie,to NAJPIERW ZACZYNASZ OD DEFENSYWY (od gry defensywnej scisle mowiac).

Czyli Hamann to tez odrealniony koles ? Podaje tu wlasnie pozniej przyklad Mou,a takze Chelsea (no ale tam znow Hazard czy Costa z przodu),jak sie buduje dobre druzyny. Toz przeciez Kiko wiedzac o problemach druzyny natychmiast kazal grac defensywniej,konczac poprzedni sezon na 6 miejscu,a ten utrzymujac Wisle blisko czolowki,mimo,iz obecnie pracuje z punktu widzenia budowy druzyny w jeszcze trudniejszych warunkach,bo w miedzyczasie ofensywni gracze TAKZE sie zmienili...

A poniewaz to kolega Kurz pisal o solidnym odniesieniu,stad zestawic to,co mowi Kiko,jego dotychczasowe osiagniecia w O NIEBO (masz odniesienie boskie,jesli chcesz) trudniejszych warunkach z tym,co krytykujesz Ty i jak widze kilku innych kolegow,czyli slabszym okresem Wisly,chaosem na boisku i przegranym meczu pucharowym,co jak slusznie zauwazyl Wolfy,gdyby bylo priorytetem,to mielibysmy pierwszy sklad na PP kosztem ligi. Zestawic to i uwazac ze to slaby trener ? Ktorego zdaniem niektorych (chyba akurat nie Twoim) trzeba zwolnic ???

Znaj proporcje,Mocium Panie...

Tu jest problem krytkanci - nie chcecie sie uczyc,nie chcecie sie znac na czyms,nie chcecie siasc i zastanowic sie co napisac,nie chcecie wreszcie zadnych faktow,tylko wasze. JAk te psy czekacie azeby kogos podgryzc (wiadomo,obcokrajowiec,to i latwiej, sie nie odszczeka ),jaka satysfakcja w co poniektorych,ktorych nazywasz bracmi po szalu,ze Wisla bedzie miala klopoty w nastepnych paru kolejkach... Naprawde to moi bracia po szalu ? :rotfl:

A najbardziej mnie bawi,jak ktos zarzuci Kiko zla taktyke... To rzucam challenge (za wyjatkiem Markusa,bo jego analizy pamietam z przeszlosci,a wiec on kuma) - co ZLEGO jest w taktyce Ramireza ? Tylko fakty,a nie ogolne "bo on kaze grac dzida i do przodu). Co zlego Hiszpan kaze grac zawodnikom,wskazcie problem i jego rozwiazanie. No,ktory tam ? Bo juz pisalem,z czego wynika deensywne nastawienie...

O reszcie nie chce mi sie pisac - rzeczy ktore w tej sytuacji mozna napisac na obrone Kiko,ale takze zarzadu i Junco,bo to oni wszyscy zaakceptowali ten pomysl z trenerem hiszpanskim,jest bardzo duzo.Arguemntow takze,ale w wypadku dyskusji z kims o tak zalosnym nastawieniu po prostu nie wypada sie w to za bardzo angazowac. Ten kryzys jest testem na dzialanie zarzadu - ten ulegnie naciskom i glupim argumentom,to sam pokaze,ze jest na poziomie polskiej klubowej pilki. I nie zasluguje,by wyjsc wyzej...

Sorry za ewentualne literowki - zamiast zajac sie powaznymi sprawami,odpisuje gostkom,ktoremu niczego poza stukaniem wlasnych zali w klawiature sie nie chce...

nesta 23.09.2017 13:32

I jeszcze słowo odnośnie wyborów personalnych Ramireza, których duża część kibiców i dziennikarzy nie jest w stanie zrozumieć. Co dziwne, bo sprawa jest prosta. Kiko patrzy na drużynę długofalowo. I zapewne wie, że np. Bartosz gdyby wszedl na zmianę dałby w tym konkretnym okresie więcej niż Imaz czy Ze Manuel, ale też doskonale wie, że jak ta dwójka dojdzie do formy to da Wiśle więcej niż taki Bartosz.

I jakieś idotyczne pytania i pretensje, że przyszedł i odrazu gra.. No, ale właśnie po to przyszedł! Żeby grać. Przecież to są jakieś alogiczne stwierdzenia - transfer zawodnika do klubu, który potrzebuje regularnej gry, aby dojść do formy i dać w pełni drużynie swoje umiejętności, niby wszyscy to wiedzą, ale jednocześnie krytykują, że Kiko wystawia X, Y czy Z. Wystawia z pełną świadomością, że mogą być aktualnie trochę słabsi od innych, ale jednocześnie wie, że jak dojdą do rytmu meczowego to wtedy będą wzmocnieniem. I ja mu wierze, bo to zawodnicy, których zna.

Jeszcze kibiców można zrozumieć, nie każdy ma wyczucie do piłki, interesuje się nią, ale to .......ą dziennikarze, ci krakowscy Miga, Karcz, Gołąb, Białoński, Wójtowicz to przechodzi ludzkie pojęcie.

Snow 23.09.2017 13:33

Widać, też że krytyka tych rozpieszczonych panienek przenika także do klubu. Nie bez powodu Kiko zaakcentował na konferencji, żeby nie krytykować piłkarzy tylko jego. Taki Imaz po zagraniu trochę ponad 100min już jest besztany i wyzywany od szrotów. Oczywiście robią to dokładnie te same osoby, które jebaly po Carlitosie w okresie przygotowawczym. Do tej pory pamiętam gdy strzelił gola 'krzyzakiem' te teksty w stylu 'jakim krzyżakiem, odbiło się przypadkiem'.

Trzeba obie uświadomić, że dla niektórych naszych nowych nabytków ten moment sezonu jest właśnie takim "okresem przygotowawczym" pod względem formy. Okresem w którym przegraliśmy z Zagłębiem Sosnowiec.

jova 23.09.2017 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta
I jeszcze słowo odnośnie wyborów personalnych Ramireza, których duża część kibiców i dziennikarzy nie jest w stanie zrozumieć. Co dziwne, bo sprawa jest prosta. Kiko patrzy na drużynę długofalowo. I zapewne wie, że np. Bartosz gdyby wszedl na zmianę dałby w tym konkretnym okresie więcej niż Imaz czy Ze Manuel, ale też doskonale wie, że jak ta dwójka dojdzie do formy to da Wiśle więcej niż taki Bartosz.

"Długofalowo", czyli w skali jednego sezonu? No bo taki Ze Manuel jest wypożyczony na rok, a kwotę wykupu ponoć ma na poziomie 700 tys. Euro. Czy się sprawdzi, czy nie, za rok go tu nie będzie. Bartosz ma 21 lat, rozwija się, już kilka razy odmienił losy meczów dobrymi zmianami i może tak pomagać drużynie przez dekadę. Jakim cudem to Ze Manuel jest dobry dla klubu długofalowo?

czaro 23.09.2017 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1483568)
To akurat nie są fakty, tylko Twoja opinia. O farcie można mówić w jednym meczu, a my regularnie ciśniemy.

Faktem jest że dobrze punktujemy.

Faktem jest że mamy totalnie przemeblowany skład - przez zmiany, kontuzje i wiek. Nad tym że Boguski wygrał nam w tamtym sezonie kilka meczy a teraz jest cieniem samego siebie, Głowacki często nie może grać a Brożek jest ewidentnie bez formy wszyscy przechodzą do porządku dziennego bo "sztuka jest sztuka". Kto odszedł wiadomo.

Faktem jest że mamy dużo kontuzji. Nawet bardzo. Tutaj szkosa się nawet rozpisywać.

Oddzielmy fakty od waszych życzeń, opinii i żali.

Ok., zgoda. Jest to w jakimś sensie skrót myślowy - nieprecyzyjnie się wyraziłem. A czy zgodziłbyś się ze stwierdzeniem, że zwycięstwa wynikały nie z dominacji piłkarskiej i rozpracowania taktycznego przeciwnika, ale determinacji i indywidualnego błysku piłkarzy?

Dlaczego "naszych" żali? Ja nie mam żalu, wielokrotnie podkreślałem, że trenera nie należy zmieniać, że rozumiem przebudowę, kontuzje i to, że obraliśmy kurs na stabilny rozwój. Doceniam też zdobycze punktowe, choć jednocześnie mam wrażenie, że wyszarpaliśmy te punkty nie mądrością taktyczną trenera, lecz determinacją zespołu i błyskiem poszczególnych zawodników. Oczywiście życzyłbym też sobie, żeby Wisła grała piłkę piękną dla oka i wygrała przy tym Ligę Mistrzów, ale wiem, że jest to obecnie niemożliwe i inne zadania stawiane są przed zarządem i sztabem szkoleniowym. Nie oczekuję wiele więcej niż mamy teraz i nie dziwię się temu, co mamy teraz. Po prostu wskazuję na pewne kwestie, bo chcę lepiej rozumieć, na czym stoimy (i na czym stanąć, aby dalej tak stać). Czy taka postawa to też jest syndrom dziecka Cupiała?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1483578)
Widać, też że krytyka tych rozpieszczonych panienek przenika także do klubu. Nie bez powodu Kiko zaakcentował na konferencji, żeby nie krytykować piłkarzy tylko jego.

Wydaje mi się, że trener musiałby być bardzo oderwany od rzeczywistości, by po takim meczu nie spodziewać się, że zespół może zostać skrytykowany.

Barti 23.09.2017 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1483568)
To akurat nie są fakty, tylko Twoja opinia. O farcie można mówić w jednym meczu, a my regularnie ciśniemy.

Faktem jest że dobrze punktujemy.

Faktem jest że mamy totalnie przemeblowany skład - przez zmiany, kontuzje i wiek. Nad tym że Boguski wygrał nam w tamtym sezonie kilka meczy a teraz jest cieniem samego siebie, Głowacki często nie może grać a Brożek jest ewidentnie bez formy wszyscy przechodzą do porządku dziennego bo "sztuka jest sztuka". Kto odszedł wiadomo.

Faktem jest że mamy dużo kontuzji. Nawet bardzo. Tutaj szkosa się nawet rozpisywać.

Oddzielmy fakty od waszych życzeń, opinii i żali.

Płaczesz jak stara baba...w czasach, kiedy jeszcze nie było komputerów, grało się w karty...jak było słabe rozdanie był płacz...ojciec wtedy brał moje karty i pokazywał że można wygrywać...Twoje argumenty są z d...bądź mężczyzną...

pepe72 23.09.2017 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1483567)
W ogóle to praktycznie nie wiemy niczego, co zarząd i pion sportowy wymyślili sobie na temat roli Wisły w tegorocznych rozgrywkach.
...
3. Nie napalamy się na żadne mistrzostwo czy puchary tylko na spokojną grę w pierwszej ósemce po to, żeby wypromować jednego, a może dwóch, albo trzech piłkarzy, którzy odejdą latem za pieniądze podobne, jeśli nie wyższe jak w przypadku Brleka. Mamy 16 punktów. Do spokojnej gry w ósemce brakuje nam około 25 punktów. Przy podobnym, jak na razie tempie ich zdobywania za 14 kolejek (czyli po 23 kolejce - mecz z Arką w Krakowie) będziemy praktycznie pewni ósemki

FraMat, coś jednak wiemy. Największym problemem jest ustabilizowanie budżetu i uzyskanie licencji na kolejne pół roku. Dlatego pi...sanie przez niektórych o zwalnianiu trenera ... Przy aktualnej pozycji w tabeli nie będzie miało miejsca. Opcja 3 jest jedyną możliwą.

A przy okazji polecam poczytać Weszło. Nie koniecznie lubią Wisłę, a nikt tam nie jechał po Kiko jak w tym temacie. Już tydzień temu pisali, że Wisła jest uzależniona od Carlitosa. I ciężko z tym polemizować.

Kamson 23.09.2017 20:18

Nie chcę obrażać żadnego kibica Wisły ale ciągłe bronienie tego śmiesznego WF-isty świadczy o znacznych ubytkach w waszych mózgach...

maxx304 23.09.2017 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1483603)
Nie chcę obrażać żadnego kibica Wisły ale ciągłe bronienie tego śmiesznego WF-isty świadczy o znacznych ubytkach w waszych mózgach...

Za to Ty się popisujesz elokwencją i kulturą osobistą w stosunku do trenera jak i współbraci po szalu... Nic, tylko przykład brać... Nie chcę obrażać, ale jesteście pojebani - to po co ten chujowy wstęp?

FraMat 23.09.2017 20:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1483603)
Nie chcę obrażać żadnego kibica Wisły ale ciągłe bronienie tego śmiesznego WF-isty świadczy o znacznych ubytkach w waszych mózgach...

piłeś, nie pisz

Kamson 23.09.2017 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1483605)
piłeś, nie pisz

Ciężko się powstrzymać, gdy gość który całkowicie obrzydził mi oglądanie mojej ukochanej drużyny ma obrońców wśród kibiców...

wściekłe pięści węża 23.09.2017 20:45

Ramireza nie można teraz zwolnić.
Jego trzeba dyscyplinarnie wy.......ić.

Stelio 23.09.2017 20:51

Panowie, tragedia to się dopiero zacznie. Chciałem przypomnieć, że zjada nas właśnie jakosciowo drużyna która jest typowym sredniakrem. To jak? Następne punkty dopiero w listopadzie. Mam nadzieję że już bez tego parosysty na ławce... miarka się przebrała..

heoij 23.09.2017 20:53

KIKO GO HOME!

https://bellideroma.files.wordpress....2/panolada.jpg

Karherop 23.09.2017 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1483605)
piłeś, nie pisz

Dziwisz się? Na trzeźwo się tego nie da oglądać

brylant17 23.09.2017 20:56

Tylko kto miałby ogarnąć temat ? złotousty Maciej? Rumak (lol) wieeem Kaziu remis Moskal

szprotson 23.09.2017 20:58

za Cupiała już by bylo bukowane kilka biletow do slonecznego kraju.

butazango 23.09.2017 20:58

Niestety bedzie chyba coraz gorzej, inne drużyny już wiedza ze wystarczy wysoki pressing i nas nie ma. Zero pomysłu na gre, zero jakiś schematów. Nikt nie wie co ma robić i to chyba nie tylko kwestia dużej ilości nowych zawodników.

wściekłe pięści węża 23.09.2017 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1483611)
Tylko kto miałby ogarnąć temat ? złotousty Maciej? Rumak (lol) wieeem Kaziu remis Moskal


O remisach teraz możemy pomarzyć.

Stelio 23.09.2017 21:11

Byłem neutralny, ale wyraźnie widać, że ta drużyna po prostu gra piach. Bo co my gramy? Na 0 z tyłu? To skąd 14 straconych bramek w 9 meczach? Żadnej dobrej kontry, żadnego ataku pozycyjnego. Środek pola nie istnieje, kompletnie. Nowi piłkarze są niewidzialni i prezentują zerowy poziom zaangażowania... Korona wygrywa zasłużenie. My się pilkarsko zwijamy.. za miesiąc obudzimy się w okolicach 14 miejsca, ale wtedy już będzie za późno...

Jam55 23.09.2017 21:12

No to żeśmy się zrehabilitowali za środowa padakę.

ciacho 23.09.2017 21:19

Kiko pewnie powie, że gra mu się podobała tylko wynik słaby.

ashkeczup 23.09.2017 21:19

Fakty:
Geniusz taktyczny, 30 osobowa kadra, długa piłka wzorem Atletico Madryt 0:2 Jakiś włoski czub, 16 zawodników po 120 minutach rozegranych 3 dni temu, próba grę w piłkę.

Wklejcie statystyki z meczu 11 vs 11.

Ale spokojnie-potrzeba czasu. Niech pierwszy z was rzuci kamieniem, komu zajęłoby krócej niż 10 miesięcy powiedzenie piłkarzom "przestańcie kopać na oślep do przodu". Podziwiam każdego, kto widzi jakiekolwiek pozytywy. Skoro padał argument o 2 pkt do lidera, to warto spojrzeć trochę szerzej i zauważyć, że 2 pkt do strefy spadkowej.

Jam55 23.09.2017 21:23

Ciekawy jestem czy z takim stylem gry jakikolwiek polski trener miałby takie poparcie na forum przy takiej grze?

Dzimi 23.09.2017 21:24

Do Widzenia Panu.

Runde wiosenną miał udaną, ale im dalej w las tym gorzej,

Pierwsza padła gra defensywna - zaczeliśmy tracić bramki pod koniec tamtej rundy. Ogólnie od jakiegoś czasu była bardzo kiepska gra, ale szczęśliwe wyniki. Teraz skończyło się też szczęście, i nie ma wyników.

Trzeba trenera który poukłada zespół, tak żeby wymienił 5-10 podań bez straty, miał wypracowane jakieś schematy, itp.

bridgeburner 23.09.2017 21:25

W koncu udalo sie rozegrac perfekcyjny mecz wg Kiko
- nie stworzylismy ani jednej skladnej akcji
- nie wymienilismy pod rzad 5 podań
- zagralismy 786 długich piłek
- osiagnelismy posiadanie piłki ponizej 40 %
- stracilismy gola po rzucie roznym
- z zadnego stalego fragmentu gry pod bramka przeciwnika nie udalo sie zagrac pilki do swojego zawodnika
Jakkolwiek absurdalne to sie nie wydaje to co mecz to gramy gorzej
Proponuje jeszcze z 3 Hiszpanów, koniecznie prosto z samolotu do pierwszej 11, koniecznie też "walczaków" w stylu Pereza albo Imaza
Jak my na koniec rudny bedziemy powyzej 12 pozycji to bede w szoku

P.S. Niech im ktos k.urwa kupi buty z wkretami...

Karherop 23.09.2017 21:26

Strzały 17 do 2 ?
Podania jakieś 600 do 300?

Taktyka Kiko Ramireza: oddaj piłkę rywalom, niech oni się martwią co z nią zrobić

Ogryzek 23.09.2017 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jam55 (Post 1483620)
Ciekawy jestem czy z takim stylem gry jakikolwiek polski trener miałby takie poparcie na forum przy takiej grze?

Żaden. Wynika to z wielkich kompleksów jakie mają Polacy względem cudzoziemców. To zaszłości historyczne narodu który wieki był pod zaborami czy okupacjami. Byliśmy jak ludność podbita w koloniach. Stąd cudzoziemiec to był najczęściej ktoś z zaborców a więc ktoś lepszy. Taki bezkrytycyzm został nam do dzisiejszych czasów. Cudzoziemiec=lepszy z definicji.

Żaden polski trener nie miałby tylu zażartych obrońców i to jest smutny fakt bo nie ma chłodnej dyskusji tylko wyznania wiary z obu stron.


btw
Kiko to w najlepszym przypadku taki Rumak czy inny Bartosz. Żadna wartość dodana. Byle dotrwać do zimy w pierwszej 8.

kbr 23.09.2017 21:27

Chyba ktoś tutaj powinien zamknąć mordę, ktoś kto to radził wcześniej krytykom Ramireza.. Im wcześniej odejdzie ten nieudacznik, tym lepiej. Zespól pod jego wodzą nie robi żadnych postępów, a jedynie stacza się w dół.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl