![]() |
Cytat:
|
tak jak mielismy 5pkt nad strefa spadkowa, tak mamy dalej , z tymze do zdobycia jest 18pkt a nie 21 , wiec teoretycznie nasz sytuacja jest lepsza niz przed wczorajszym meczem
|
Możemy już chyba mówić o drugim spadkowiczu - Korona odrabiająca 9 pkt do Wisły w 5 meczach to jest już czyste sci-fi. A co do ŁKS-u - tak jak sądziłem, ustanowił rekord najszybszego spadku w historii ESA-37 i najszybszego w ogóle od kilkunastu lat. ŁKS zapewne pobije jeszcze inne rekordy - najmniej punktów , najmniej zwycięstw i najwięcej porażek w ESA-37.
|
Ryzyko spadku z ESA.
ŁKS - 100% Korona - 98,7% Arka - 90,5% Wisła - 8,7% Wisła Płock - 2,0% Zagłębie - 0,1% Raków i Górnik - około 0% oczywiscie za twitter @Mogiel90 Dwa zwyciestwa z pewnymi spadkowiczami w 34 i 35 kolejce i powinny wystarczyć |
Cytat:
Została nam Arka, która musi zdobyć 6 ptk więcej od nas, ale nie ma już handicapu w postaci corocznej, obrzydliwej ustawki zwanej meczem z Zagłebiem. Na zdobycie tych 6 ptk mają 4 mecze (tak jak pisałem wcześniej i nam i im mozna już z mety dopisac +3ptk za ŁKS). Zakładałem, że wygramy u siebie z Koroną, co powinno być teraż dużo łatwiejsze niż się wydawało po 30 kolejkach, bo po wczorajszych wynikach oni już mentalnie bedą w pierwszej lidze. Czyli do zdobycia 9 ptk więcej od nas i 4 mecze na to.... No to byłby prawdziwy cud gdyby Arka to zrobiła. (Chociaż w tym wariancie robia się 3 zwycięstwa zamiast zakładanych 2) Dlatego mozna znowu to wszystko uprościć z racji tego, ze "poważniejszym" rywalem do utrzymania okazała się jednak dzięki ustawce z Lubinem Arka. Obecnie zwycięstwo z Arką powinno nam spokojnie dać utrzymanie nawet jeśli :haha: przegramy z ŁKSem :haha: W takim przypadku Arce zostalyby 3 mecze (po porazce z nami i wygranej z ŁKSem) by zdobyc 6 ptk.... i skoro zmieniamy zalozenie to Korona byłaby w takiej samej sytuacji (po wygranej z nami i z ŁKS) czyli 3 mecze i 6 ptk wiecej do zrobienia i mecz bezpośredni z Arką :D No tego to już sie naprawdę nie da spier*dolić. |
Cytat:
Arka musi zdobyć o 6 pkt więcej od nas - kluczowa będzie 34 kolejka. Jeśli ogramy ŁKS, a oni nie wygrają z Koroną, to prawdopodobnie wszystko się wtedy skończy. |
Do czego to doszło, że musimy liczyć na sportową postawę Rakowa - najpierw z Koroną, teraz z Arką....Brrr....
|
Cytat:
|
W praktyce wygrana z LKSem i 4 punkty w meczach z Korona i Arka dadzą nam utrzymanie w 95%.
Wszystko więcej może dać nam duża szansę na minięcie Płocka i 12 miejsce. Żeby minąć z kolei Zagłębie musielibyśmy z nimi wygrać na wyjeździe, co jednak może być ciężkie. Rakow i Górnik poza zasięgiem. Ogólnie to utrzymanie będzie cieszyło tym bardziej, jeśli ostatni mecz z arka będzie już o pietruszke. Oby tak było. |
Wybrane staty po kolejcee:
1. ŁKS spadł 2. Max Arki to 48 punktów 3. Max Korony to 45 punktów 4. Korona gra z Arką w 34 kolejce 5. My gramy z Koroną w 35, a z Arką w 37. 6. Mamy nadal 5 punktów przewagi nad grupą spadkową. 7. Utrzymamy się w 34 kolejce pod warunkami: - wygrania dwóch następnych meczów (Górnik, ŁKS) - przegranej lub remisu Korony z Zagłębiem - przegranej lub remisu Arki z Rakowem - remisu albo wygranej Korony w meczu z Arką. |
@pepe72:
"Czy ja już pisałem, że popie...ło was w tym Wermachcie?" No i przez Ciebie muszę od nowa robić śniadanie i jeszcze podłogę posprzątać :-) Czy da się już jakoś (ja jestem noga od stołu w temacie statystyki) oszacować liczbę kombinacji zestawów wyników zapewniających nam utrzymanie? |
5 kolejek, każda po 4 mecze. Bramki się nie liczą.
Możliwych wyników w kolejce to 3^4=81 Możliwych wyników do końca sezonu to 81^4=43 046 721 Na sprzyjające Adasss ma program ;) Mogiel to również wylicza na twitterze. |
Cytat:
|
Arka w łeb.
Kalkulator poproszę. |
Nie ma co liczyc, utrzymalismy sie :D Zblizamy sie do momentu gdzie do utrzymania beda nam potrzebne nie 2 zwyciestwa (1 juz mamy) a zwyciestwo i remis z Arka :D
|
No to żegnamy Koronę. 9 punktów do odrobienia w 4 meczach jest absolutnie nierealne. W tej sytuacji to chyba nawet matematyka nie daje im więcej niż 1% szans.
|
Korona w łeb.
Za tydzień już na luzie pykną Arkę i za trzymając się za ręce powędrują tam gdzie ich miejsce :D Cytat:
Zapewnijmy sobie to utrzymanie jednak wcześniej, bo niby nie mam z ciśnieniem problemów, ale mógłbym zacząć mieć podczas takiego meczu. :) |
Kto wie, moze juz sie utrzymalismy.
|
Nie chcialbym. Poza tym nadal i my i Arka mamy mecz z LKSem wiec +3 ptk dopisane. To oznacza, ze na teraz Arka w 3 meczach musi zdobyc 6 ptk wiecej niz my w 4 :D Good luck :D
|
Nie, no jasne, teraz musiałby się już wydarzyć kataklizm, żebyśmy spadli, choć nie jest to niemożliwe.
Liczę na to, że będzie już pozamiatane po meczu w Łodzi, choć wcale tak pewny jak Ty tego zwycięstwa nie jestem. ŁKS może jeszcze punkty komuś urwać - to jest Ekstraklasa - mam nadzieję, że nie nam. |
Z ŁKSem już 3pkt dopisane?przecież potrafili zremisować z Rakowem w Bełchatowie a gramy na ich stadionie...
|
Wtedy niby jeszcze o cos walczyli.
|
Pamiętajmy, że każde oczko wyżej to 200 tys złotych więcej.
http://img.ekstraklasa.org/articles/...1559027936.png Rakowa i Górnika już nie ma szans dogonic, możemy powalczyć o 11 pozycje, która da nam 400 tys złotych więcej z ekstraklasy... |
Tak, dopisujcie z ŁKS 3 punkty, a potem zwalniajcie trenera... Zapomniano już że przez ostatnie kilka sezonów potrafi nas ograć każdy? Nie mówię już o ostatnich drużynach w tabeli typu Sosnowiec, Górnik Łęczna, czy remis z Sandecja. Potrafi nas ograć nawet drużyna grająca w II lidze.
|
^ true
a bedzie tak: przegramy z ŁKS , ale wygramy dzis z Górnikiem i jestesmy w domu :) "ekstra" klasa ;) |
Cytat:
Max Korony - 42 z tym, że grają przeciw sobie w przyszłej kolejce. Zakładając, że Płock wygra z ŁKSem to mają 42 punkty, co powinno im już wystarczyć My potrzebujemy punktu z Górnikiem i 3 z ŁKSem w kolejnej kolejce. W tej kolejce nie będzie jeszcze spadków. Jeśli Korona przegra przyszły mecz z Arką to będzie oficjalnie drugim spadkowiczem. Jeśli wygra to (jeszcze) jest szansa, że obie będą oficjalnie spadkowiczami. |
Płock potrzebuje albo 3 punktów (w 4 meczach) albo wygranej Korony z Arką.
My potrzebujemy wygranej z ŁKSem plus remisu albo wygranej Korony z Arką. Korona w meczu z Arką: - przegrywając spada, - remisując też spada, - wygrywając czeka na nasz wynik ŁKSem. Jeśli zdobywamy punkt, to wygrywając spada i pociąga za sobą Arkę. Jedyny ból, że my gramy pierwsi. Więc jeśli wygramy z ŁKSem to Korona będzie wiedzieć, że spadła, a Arka będzie mieć jeszcze szansę. Za to w 35 kolejce gramy już ze spadkowiczem ;) |
Jeśli dobrze dodałem cyferki, to Wisła zapewni sobie utrzymanie w następnej kolejce, jeśli:
1) wygra z ŁKS-em, a Arka nie wygra z Koroną 2) zremisuje z ŁKS-em, a Korona wygra z Arką |
Moim zdaniem ugramy w tych 5 meczach 8-10 punktów i będziemy prawdopodobnie na 3 miejscu w grupie spadkowej
|
Cytat:
|
Fakt. Pomyłka.
Zatem obstawiam 6-8 pkt, i od bezpośredniego Meczu z Zagłębiem Lubin będzie zależeć, czy będzie 3, czy 4 miejsce. Zakładam, że wyprzedzimy w tabeli Wisłę Płock - dzięki bardziej korzystnemu kalendarzowi: dwa razy outsider, podczas gdy Wisła Płock gra z Rakowem, Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin. |
Oj pesymiści! Ja tam wierzę nawet w 12 punktów do końca sezonu. Czyli realne jest nawet 10 miejsce, przy czym Górnik może ugrać max 5 pkt. Mamy wyjazd do Łodzi, a oni idą celują w premie pro junior, ogrywając przy okazji młodych chłopaków przed nowym sezonem. U siebie mamy Koronę i Arkę, a także wyjazd do Lubina (Zagłębie nie będzie grać już o nic). Z naszych powinna zejść presja ciągłej walki o ligowy byt i liczę na chęć pokazania się przed Kibicami i udowodnienia, że nie są aż tak słabi jak to przedstawiają wyniki w tym sezonie. Tym optymistycznym akcentem kończę swoje wywody. Cieszmy się z dzisiejszych mega ważnych 3 pkt!
|
Poprawcie mnie jeśli się mylę - Korona spadnie jeśli zdobędziemy 1 pkt, a Arka jeśli 4 pkt?
|
Cytat:
|
Nie wiem czy Korona po spadku będzie się choć trochę starała przeszkadzać Arce. Przecież to są takie same antywiślackie ku.wy jak sąsiadka (a po naszym meczu z ŁKS-em Korona będzie już zdegradowana).
|
Rok temu z ostatnim Sosnowcem przegrywaliśmy 2 razy na wiosnę: 3-4 i 1-2. Dlatego ostrożnie z dopisywaniem sobie trzech punktów przed meczem z ŁKSem.
|
Utrzymamy się zdobywając:
0 punktów jeśli - Korona raz nie wygra - Arka wygra dwa razy i dwa razy zremisuje 1 punkt - Arka raz przegra lub - Arka dwa razy zremisuje 2 punkty - Płock przegra 4 razy lub - Arka raz nie wygra 3 punkty - Płock co najwyżej raz zremisuje lub - Arka raz nie wygra 4 punkty i więcej - nie ma znaczenia |
Matematycznie utrzymanie da nam już remis jeśli arka przewali w kielcach, tyle że gramy wcześniej i nie ma co kalkulować bo się koronka może podłożyć;)nasze zwycięstwo sprawi że już oboje stracą nadzieje żeby Nas spuścić, musielibyśmy przegrać z koroną, zagłębiem, na deser przegrana ze śledziem który już musi wszystko wygrywać.
|
Wygrać z ŁKS em a świnia nie wygra w Kielcach
|
https://wislakrakow.com/forum/showth...90#post1553090
w LVbet kurs na nas 2.0 , w c8uj wysoki jak na taki pewniak jak piszecie :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl