![]() |
Cytat:
Cytat:
W przypadku Smudy chodziło o to, że Wisła grała po prostu znacznie poniżej oczekiwań Cupiała czyli nie gromiła rywali w każdym meczu. To były czasy kiedy mecz niewygrany przynajmniej trzema bramkami był meczem straconym. Popularny był też wtedy pogląd, że Smuda zajechał drużynę, która z meczu na mecz wyglądała słabiej. |
Jestem ciekawy dlaczego tak wszyscy właśnie jadą po Smudzie, że odszedł do Legii, a do Skorży jakoś nikt pretensji nie ma.
PS: Nie jestem zwolennikiem Smudy. |
A to Skorża jest naszym trenerem? Zostanie to się doczekasz.
|
Cytat:
Jeśli natomiast da się im czas do maja ,będą chcieli pokazać się przed władzami klubu , jak też ewentualnymi nowymi pracodawcami. Takie jest moje zdanie ,czy słuszne ? Niedługo się okaże. |
Cytat:
|
Cytat:
edit: poprawione |
Cytat:
Ktory z nich to "ona"? Jesli już to obaj, obydwaj... Dwóch chłopców, to obaj, obydwaj. Chłopiec i dziewczyna, to oboje, obydwoje. Dwie dziewczyny, to obie. |
Cytat:
Co do tematu to mam w tyle czy Smuda trenował ległą czy nie. Ważne ze teraz jedziemy na jednym wózku i wyglada to nieźle. |
Andrzej Iwan o Franku Smudzie: http://www.przegladsportowy.pl/felie...83,1,1078.html
|
Ciekawe, że mądrości Smudy nikogo nie niepokoją. Jak trener wicelidera tabeli może mówić że potrzeba mu jeszcze trzech punktów żeby się utrzymać w lidze :).
Biedny Franek boi się chyba, że ktoś będzie od niego oczekiwał walki o tytuł, a nie taka była umowa. Ręce opadają... |
Cytat:
|
Cytat:
Smuda tonuje nastroje i bardzo dobrze. Jesteśmy teraz na fali, ale wystarczy jedna czy dwie kartki/kontuzje, nie będzie materiału do łatania składu, zdarzą się dwa czy trzy mecze bez zwycięstwa i pojawi się kupa w gaciach frustratów, którzy napompowali balonik. Wyciągajcie ręce z gaci i przestańcie pompować, bo Wisła dopiero zaczyna wracać na właściwe tory i trzeba być cierpliwym. Smuda nie zawsze potrafi się wypowiedzieć, ale przynajmniej widać, że ogarnia sytuację. |
Dokładnie, na rezerwie do pierwszego składu jest tylko Chavez, Dudka, Stjepanović. Gdzie nam do Legii, która może dwie jedenastki złożyć :>
|
Cytat:
|
Cytat:
A co do składu, kto Ci powiedział, że Legia jest mocniejsza? Tylko bramkarza mają na mój gust pewniejszego. A to, że możemy tracić punkty to jasne ale co to zmienia? Trener powinien dążyć do tego żeby nie stracić żadnego. A nie mówić że jemu potrzebne są trzy kiedy do zdobycia jest dwadzieścia jeden. Cytat:
Mam do Ciebie proste pytanie, na Lechię jedziemy wygrać czy będziemy uradowani z remisu. Co po wypowiedzi Smudy myśli o tym drużyna? Cytat:
Gdyby tak waleczne podejście jak Smuda prezentował niejaki Zbigniew Bródka to przed Holendrami by się położył. A przecież porównywanie "przewagi Legii" w naszej lidze do przewagi Holendrów w panczenach to duże nadużycie. Cytat:
I przestańcie pitolić o kartkach i kontuzjach skoro odpukać nie jest najgorzej. Jak można rezygnować z czegoś w obawie przed ewentualnym przyszłym pechem. To tak jakby zakładać, że nie da rady przejechać sprawnym rowerem 10 km bo może zejść z koła powietrze, a nie ma pompki. |
Ale bredzisz Drozd. Kilka zwycięstw i się w dupie poprzerwacało. Przecież w zasadzie, to mamy samograja, a Smuda psuje atmosfere głupimi komentarzami.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
PS. Wiesz o tym, że bieg o finał Polacy odpuścili? :-) PS2. Legia nie ma mocniejszego składu - naprawdę dobry żart! |
Cytat:
Zwłaszcza, że czekają nas teraz dwa trudne mecze wyjazdowe a na jesień to była nasza słabość. |
Mamy bardzo wąską kadrę więc naprawdę nie ma się co napalać. Teraz jest dobrze, wszystko się zazębia i piłkarze mają całkiem niezłą formę, ale czy ktoś się zastanawiał co by było gdyby zabrakło Głowackiego, albo Brożka? Może bez Pawła jeszcze by się to jakoś udało poukładać grając z fałszywym napastnikiem Gargułą, albo Stilicem, ale jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić naszej defensywy bez Głowy. Ten gość wykonuje 90% roboty i tylko dzięki niemu Bunoza i Burliga wyglądają dobrze. Piotrek Brożek jest w dobrej formie i on się broni sam, ale bez Głowackiego który cały czas jest zagrożony pauzą, nie można założyć że w końcu go nie zabraknie. Niektórym wydaje się że musimy zdobyć mistrza i będzie płacz jak to się nie uda, ale póki co bardziej martwiłbym się drużynami goniącymi nas, bo po obcięciu punktów o połowę będzie Ruch, Pogoń, Lech, które będą mogły nas wyprzedzić po jednej wpadce. Oczywiście bardzo bym chciał żeby omijały nas kontuzje i kartki i wtedy mamy szanse na mistrza bo Legia w tych dwóch meczach nie pokazało zbyt wiele dobrego poza graniem długich piłek od obrony do napastników, ale cały czas jest za nami grupa pościgowa i życzę sobie i wszystkim na tym forum, żebyśmy oglądali nasza drużynę w pucharach w nowym sezonie
|
Cytat:
A przedsezonowe zapowiedzi świadczą tylko o fachowości tych, którzy je wygłaszali... ci sami dzisiaj kraczą o kartkach i kontuzjach. |
Cytat:
"- Każdy chce wygrać w derbach, można powiedzieć, że to mecz walki. Chcemy każdy mecz wygrać, najważniejsze są punkty. Wiadomo, że do utrzymania brakuje nam trzech punktów - żeby być w górnej ósemce i nie walczyć w dolnej ósemce o utrzymanie. To jest dla nas priorytet. Jeśli to osiągniemy, to będziemy myśleli o dalszej walce w lidze" Celem Wisły przed rozpoczęciem sezonu było utrzymanie i tego się należy trzymać. A jak byk masz napisane, że w przypadku zapewnienia sobie utrzymania, Wisła dalej będzie walczyć o coś więcej. Ty tymczasem stworzyłeś aferę z niczego i łapiesz Smude za słówka. Gdybyś taki wyszczekany i dociekliwy był jeśli chodzi o wypowiedzi Twoich idoli z PiS... Cytat:
Wisła ma grać swoje i nie oglądać się na innych. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, jaka będzie nasza forma wyjazdowa w przyszłości. Będzie podział punktów i wtedy można będzie się zastanawiać o co walczymy, a nie jakieś 14 kolejek przed końcem. |
To są po prostu posty "byleby się przy.pier.dolić". Szukanie dziury w całym. Mam wrażenie, że pewne osoby posikałyby się ze szczęścia, gdyby Smuda jakiś mecz przegrał, wtedy można będzie go "zmiażdżyć" na forum wypisując swoje mądrości na temat trenerki/podejścia do zawodników/wypowiedzi/taktyki, całe szczęście ta chora grupa jest coraz węższa.
Cytat:
|
Cytat:
Jak będziemy walczyć o mistrza to puchary ugramy tym bardziej to chyba logiczne |
Cytat:
|
Cytat:
|
Drozd, przypominasz mi dwóch moich znajomych właścicieli firm. Obydwóch jeszcze kilka lat temu byli na podobnym poziomie rozwoju swoich działalności. Tak się stało, że prędzej czy później każdy wygrał jakiś gruby przetarg na roboty budowlane. Pierwszy postanowił pójść na ciosem i skoro wygrał taką "mocną" robotę to nakupił sprzętu, pozatrudniał ludzi, roboty wykonał i od tego czasu konsekwentnie co 6 miesięcy zmienia manager`a bo myśli, że skoro wygrał raz to jest już hiper przedsiębiorcą a każdy kolejny manager jest do bani bo nie umie załatwić takiego kontraktu. Ciągłe zwalnianie, zatrudnianie nowych ludzi doprowadziło go do sytuacji, że jest gorzej niż przed owym złotym strzałem. Drugi kolega, dwa - trzy lata później też wygrał dobry przetarg ale nie nakupował sprzętu, zatrudnił ludzi na czas budowy na kontrakcie i teraz spokojnie prowadzi stabilną działalność bez presji, że nie ma na wypłaty do 10-tego i nie chałturzy po budowach.
Ty jesteś dla mnie idealnym odzwierciedleniem przykładu numer 1. Robimy wynik ponad stan więc zakładasz, że już zawsze tak będzie. Przypominam Ci, że Wisła aktualnie nie ma pieniędzy. Nasza kadra powstała bazując głównie na wymaganiach finansowych zawodników a nie na ich umiejętnościach. Maaskant też zrobił wynik ponad stan w pierwszym roku i jak się to skończyło wszyscy wiemy. Twoje działanie to nic innego jak droga ku ponownemu przeinwestowaniu. |
:rotfl: To kolega parabolą przysadził.
Czy ja wymagam od Smudy żeby nakupił sprzętu, pozatrudniał ludzi? Nie ! Ja wymagam, żeby będąc trenerem drużyny na drugim miejscu w tabeli mającej pięć punktów przewagi nad trzecią, miał na celu walkę o pierwsze miejsce, a nie pieprzył coś o trzech punktach których mu brakuje do gwarantowanego miejsca ósmego. Nie wiem jak można tego nie rozumieć ... Ale zadowoleni z "ciepłej wody w kranie" może tak po prostu mają.... |
Drozd, przecież to co Smuda powiedział to gra psychologiczna. Wreszcie coś mądrego.
W stylu Jose. Trzyma rękę na pulsie i dozuje pewność siebie swoich zawodników. |
Cytat:
Tak , nie wiem jak MOŻESZ tego nie rozumieć.... Myślisz , że jego ambicją jest to żeby nie spaść? ogarnij... Specjalnie tak gada bo nie chce pompować balonu ... |
Drozd ma po prostu braki w rozumieniu tekstu, kolega mu przytoczył pełną wypowiedź Smudy, a on dalej swoje.
|
A co byście mówili na jego miejscu, jeśli mimo jego nadziej na napastnika chociażby i kompletnym braku zmienników na większości pozycji, klub nie sprowadził ( lub wypożyczył jak Smuda sugerował) nikogo więcej ?
Smuda przyznał przecież, że Cupiał chce mistrza, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. Biedniejsza Legia kupiła co jej brakowało a chyba sam Smuda ma ograniczoną wiarę w swoje własne cuda, które przecież nie będą trwać wiecznie, bo wiadomo powszechnie, że ilość paliwa określa długość drogi a na oparach nawet cudotwórcy mają swój limit i tyle. |
Cytat:
|
Ludzie to dzięki Smudzie przyszedł Stilic, jeden i drugi Brożek, Dudka, przy powiedzmy porównywalnej kadrze w zeszłym sezonie mieliśmy 28 PUNKTÓW Czy Wy jesteście ślepi.
|
Ja nie wiem :). Czy ja słowem wspomniałem o merytorycznych zasługach Franciszka?
Jeżeli to miała być z jego strony drwina, to w porządku. Jednak odebrałem to inaczej stąd mój niepokój. Cytat:
|
Każdy balon kiedyś pęknie i jest z tego nieszczęście. Twoi starzy o tym wiedzą. Smuda też, więc nie owija w bawełnę. Niech mobilizuje piłkarzy w szatni i na treningach, a w mediach niech chłodzi głowy takim Drozdom. Tyle na ten temat.
|
Cytat:
|
Wczoraj byl 1 na 1 z Glowackim na C+
akurat wpadlem na fragment gdzie Roslon pyta Arka o relacje z trenerem itd Glowa jednoznacznie odopowiedzial ze to wlasnie Smuda dodal pewnosci siebie chlopakom,pokazal ze mozna cos ugrac. jak dla mnie to Smuda jest autorem tego gdzie dzis jest Wisla. |
Cytat:
Gdyby ktoś we wrześniu powiedział że będziemy w lutym tu gdzie jesteśmy to też by było pitolenie o balonach. A ile punktów uciekło frajersko? Więc z tekstem Smudy, że w każdym kolejnym meczu walczymy o 3 pkt nie da się nie zgodzić. Dlaczego tego nikt nie nazywa pompowaniem balona? No i zasadnicza sprawa mistrzostwo, a LM to dwie całkiem inne bajki. O ile na mistrzostwo jak najbardziej mamy szanse, to o grupie LM nie ma co wspominać. Cytat:
|
Cytat:
Brak zwycięstw na wyjeźdze to efekt braku pewności, doskonała i na pewno w 100% trafna analiza. Może zrobisz licencję i spróbujesz sił jako trener, albo wyślesz list do Smudy. Na pewno ta jedna zdaniowa analiza gry na wyjeździe przekona wszystkich. :lol: |
Ale za trenera mieliśmy sabotażystę. Który z drużyną która wyszła z grupy LE zajął w lidze które miejsce. Nie pamiętam nawet. Więc snucie przewidywań co do naszego potencjału na podstawie dwóch sezonów zmarnowanych przez motywatora to właśnie brak fachowości o którym wspomniałem.
Oczywiście, że brak wyników na wyjazdach to efekt braku przekonania o swoich umiejętnościach. Dlatego po strzeleniu bramki oddawaliśmy pole na tyle, że zwykle bramkę traciliśmy. Smuda dobrze o tym wie... dlatego się asekuruje,co moim zdaniem jest błędem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl