Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

jaro1985r 15.07.2011 13:03

Ja chcę przypomnieć tylko ,że pierwszy mecz Wisła grała na wyjeździe a jak wyglądała gra na wyjazdach Wisły w tamtym sezonie to chyba wszyscy wiemy! Mecz na Reymonta pokaże jak drużyna się prezentuje! Ja stawiam ,że wygramy u siebie spokojnie 2 lub 3 do 0.

Teqcontroller 15.07.2011 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1127129)
Eeeee tam będzie coraz gorzej, zadowolony ??????

Ileż można pisać takie żenujące teksty, cały długi sezon przed nami ale nasi facho(f)cy juz piszą że nie mamy czego szukać i to na podstawie jednego meczu. Ręce opadają.

Taa... wystarczy że widzę jak się obrona z Chavezem na czele prezentuję.

Na podstawie jednego meczu ? Nie. Na podstawie całego sezonu , obrona jest taka słaba , że byle kto może strzelić. Wisła trafi na mocniejszego przeciwnika , pressing i hola hola bya bya.

Kamell 15.07.2011 13:07

Calkiem ciekawy rywal kibicowsko:).

PeterSett 15.07.2011 13:07

Witam, oto moja mała analiza:

Bardzo bym chciał, żeby Morgen jakimś cudem przeszło Litex. Litex to już nie jest kopciuszek jak w meczach z Widzewem, tak samo jak Bułgaria przestała być słabsza od nas piłkarsko. Zresztą pragnę przypomnieć, że Widzew przegrał w Bułgarii: 28.07.1999 r. Litex Łowecz - Widzew Łódź 4:1 (1:0) - sugeruje to bardzo ciężki wyjazd.

Zresztą w Bułgarii zawsze królowały drużyny ze stolicy, Łowecz jest tam silny od dekady. Oto jakie miał wyniki w sezonie:

http://boisko.info/bulgaria/liga-bulgarska/

A zatem jedna porażka! U siebie nie przegrał ani razu. Dodatkowo polecam Wam bardzo ten link - http://en.wikipedia.org/wiki/PFC_Litex_Lovech_in_Europe

Widać, że to solidna ekipa, trochę nawet pechowa w niektórych meczach. Wisła z obecnym zgraniem i siłą ma nikłe szanse - trzeba bardzo się poprawić. Można też zadzwonić do Żiliny po radę jak ich przejść :)


milosz 15.07.2011 13:11

Powtórzę, zakładając że do naszej konfrontacji z Bułagarami dojdzie - mecz wyjazdowy Wisły w III rundzie będzie decydujący.
I bardziej od jakości gry ze Skonto chciałbym sensownych zmian w jedenastce, dokonanych przez trenera.W meczu z Litexem zaś konkretnie nie wyobrażam sobie tolerowania takiej gry w wykonaniu Małeckiego i Jaliensa. Generalnie uważam że Jaliensa powinien zastąpić Bunoza.

milosz 15.07.2011 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1127136)
Taa... wystarczy że widzę jak się obrona z Chavezem na czele prezentuję.

Na podstawie jednego meczu ? Nie. Na podstawie całego sezonu , obrona jest taka słaba , że byle kto może strzelić. Wisła trafi na mocniejszego przeciwnika , pressing i hola hola bya bya.

No tak to dopiero nieszczęście cały rok narzekania a tu ... Wisła Mistrzem Polski :).

sportnh 15.07.2011 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PeterSett (Post 1127139)
Witam, oto moja mała analiza:

Bardzo bym chciał, żeby Morgen jakimś cudem przeszło Litex. Litex to już nie jest kopciuszek jak w meczach z Widzewem, tak samo jak Bułgaria przestała być słabsza od nas piłkarsko. Zresztą pragnę przypomnieć, że Widzew ]przegrał w Bułgarii:][COLOR=Black] 28.07.1999 r. Litex Łowecz - Widzew Łódź 4:1 (1:0) - sugeruje to bardzo ciężki wyjazd.

TAK, akurat wynik jakiegos meczu tam sprzed.. 12 lat odwzierciedla nasze szanse w tym meczu.. ludzie trzymajcie mnie..

Titto 15.07.2011 13:14

Losowanie niezłe, ale mogło być lepsze :) Ja po cichutku liczyłem na Ekranas Ponieważe, czy Shamrock Rovers, ale Litex (jakoś nie wierzę w to, aby Mogren awansowało do następnej rundy) jest w naszym zasięgu.

fan01 15.07.2011 13:18

Nie wiem po co niektorzy w ogole myślą o graniu w LM, gdzie żadnych ogórków nie będzie, skoro mecz z Litexem czy rewanż na R22 ze Skonto powoduje u was tyle stresów...
trzeba wierzyć że sie uda i tyle.

Teqcontroller 15.07.2011 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1127147)
No tak to dopiero nieszczęście cały rok narzekania a tu ... Wisła Mistrzem Polski.

W Wiśle Mistrzostwo Polski to jest nic , wszystko weryfikują Europejskie Puchary , ostanie lata pokazały czym jest Mistrzostwo Polski...

Nie ważne na kogo trafimy , tak czy siak będzie ciężko i będą męczarnie , ale z każdej potyczki wyjdziemy jako zwycięzcy :D

Joshua TS 15.07.2011 13:22

Macie wyniki losowania LE ?? Chodzi mi o wszystkie pary, nie tylko Śląsk i Legia... Albo gdzie to moge znaleźć

Pancratius 15.07.2011 13:23

Z forum litexu: "Kraków to cudowne miasto, najpiękniejsze w Polska .. i 20 razy większe niż Lovech .. Mają także bardzo starej dzielnicy i stadion"
O ile dobrze to przetłumaczył translator to się trochę zdziwią bo się troszkę u nas pozmieniało;p

PotiWisla 15.07.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Joshua TS (Post 1127159)
Macie wyniki losowania LE ?? Chodzi mi o wszystkie pary, nie tylko Śląsk i Legia... Albo gdzie to moge znaleźć

http://www.eurofutbol.pl/news/304417...egii-i-Slaska/

TymonPRO 15.07.2011 13:26

Rywal może być szanse oceniam 50/50 więc nie jest źle,Kiedyś mieliśmy Real i Barcelone i szanse były 90/10 lub więcej dla naszych rywali

Łatwo nie będzie ale mamy szanse

Blaszczu16 15.07.2011 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 1127154)
Nie wiem po co niektorzy w ogole myślą o graniu w LM, gdzie żadnych ogórków nie będzie, skoro mecz z Litexem czy rewanż na R22 ze Skonto powoduje u was tyle stresów...
trzeba wierzyć że sie uda i tyle.

W Lidze Mistrzów możemy nawet i dostać baty w sześciu meczach byleby awansować do niej.

cinekw 15.07.2011 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pancratius (Post 1127160)
Z forum litexu: "Kraków to cudowne miasto, najpiękniejsze w Polska .. i 20 razy większe niż Lovech .. Mają także bardzo starej dzielnicy i stadion"
O ile dobrze to przetłumaczył translator to się trochę zdziwią bo się troszkę u nas pozmieniało;p


"They also have a great old neighborhood and the stadium"

W sensie, że great stadium, a nie old stadium :D

wiktorpiekarski 15.07.2011 13:31

Boicie się bułgarek ? to co powecie w 4 rundzie jak mistrza Szkocji trafimy hehehe albo Kopenhage która była w 1/8 lm i zremisowala z chelsea londyn ,wtedy pewno beda teksty zeby walkowerem oddac:)

Titto 15.07.2011 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1127168)
W Lidze Mistrzów możemy nawet i dostać baty w sześciu meczach byleby awansować do niej.

Dokładnie. Sam awans do Ligi Mistrzów oznacza wzrost naszego budżetu transferowego o niemal połowę - transmisje, bilety, pieniądze za sam awans i do tego zyskamy na tym medialnie - awans do tych elitarnych rozgrywek przynosi nam kosmiczne jak na nasze warunki pieniądze, a wiadomo - im więcej pieniędzy, tym solidniejsze transfery.

TymonPRO 15.07.2011 13:39

Z Kopenhagą jakieś 5 lat temu mogliśmy się porównywać dziś by nas roznieśli w pył :)

milosz 15.07.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1127158)
W Wiśle Mistrzostwo Polski to jest nic , wszystko weryfikują Europejskie Puchary , ostanie lata pokazały czym jest Mistrzostwo Polski...

Nie ważne na kogo trafimy , tak czy siak będzie ciężko i będą męczarnie , ale z każdej potyczki wyjdziemy jako zwycięzcy :D

Doceniam poczucie humoru że z każdej...

No to o męczarniach. Jak sobie przypomnimy te ostatnie sukcesy to ... też były męczarnie. Z Parmą po 1-2 długo przegrywaliśmy 0-1, a z Schalke04 u siebie tylko 1-1, gdzie w II połowie praktycznie sie tylko broniliśmy. Wiem, wiem w rewanżu było super a i z Parmą dobrze się skończył rewanż w Krakowie. O męczarniach z Realem Saragossa juz nie wspomnę.

Jakby wszystko przychodziło łatwo to tak jak w książce Kundery" Nieznośna lekkość bytu", byłoby nie do przyjęcia. Zwycięstwo smakuje wtedy gdy przychodzi z trudem. Czyli Ja chcę kolejnych męczarni byle z podobną puentą co w meczu np. z Realem Saragossa. No może z racji wieku to jednak wolałbym odrobinę mniej emocji ale i tak wynik końcowy się liczy. I tak w Poznaniu nikt nie wspomina o karnych z jakąś azjatycką drużyną tylko o zwycięstwie z rezerwami MC, wynik się liczy ale i po tym co napisałem to i ...propaganda.

kriswisla 15.07.2011 13:49

Jezeli zlała ich Zylina w zeszłym roku i Debreczyn to dlaczego my nie mozemy im udzielić lekcji w tym roku?? a co to my jestesmy gorsi od wegrów czy słowaków??

rnandez 15.07.2011 14:01

Jezeli zlali nas Estonczycy, i Azerowie, tp dlaczego oni , maja nam nie udzielic lekcji, jezeli nas nie docenia, szanse wzrosna. Co prawda z Zilina i Deberczynem za Skorzy bysmy wygrali, niestety rok temu za Kasperczaks juz nie.

PhantomRanger 15.07.2011 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kriswisla (Post 1127183)
Jezeli zlała ich Zylina w zeszłym roku i Debreczyn to dlaczego my nie mozemy im udzielić lekcji w tym roku?? a co to my jestesmy gorsi od wegrów czy słowaków??

U nas nie ma odpowiedniego zaangażowania w meczach ze słabiakami. Bułgarska liga jest słabsza od naszej, ale ich kluby prezentują się lepiej, bo nie zlewają dużo słabszych rywali. Jeśli mamy grać w LM czy LE to takie drużyny powinniśmy jeść na śniadanie.

qaro 15.07.2011 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1127168)
W Lidze Mistrzów możemy nawet i dostać baty w sześciu meczach byleby awansować do niej.

Taa.. apetyt rosnie w miare jedzenia a w meczu z Litexem czas gra na nasza kozysc wislacy w koncu wskocza na odpowiednie obroty jedyny powod do zmartwien to jak tu wiekszosc pisze postawa obroncow

xanti1906 15.07.2011 14:12

Ja mimo wszystko uważam, że to może być łatwiejszy mecz niż ten ze Skonto, bo wątpię, żeby Litex bronił się całą drużyną na 30. metrze od bramki.

WislaOnly 15.07.2011 14:22

Gdyby teraz zaistniała sytuacja, że byli byśmy w pełni sezonu, to nie bał bym się w ogóle o wynik. Ale jak widzicie, a ja na każdym kroku to powtarzam, nasza liga powinna grać systemem wiosna- jesień!!! Wręcz musi, jeśli mamy osiągać jakieś wyniki w pucharach. Tylko gamonie ze spółki Ekstraklasa i PZPN tego nie wiedzą. :/

janek2000 15.07.2011 14:28

Niewiem czy to te forum ale pytam.

Kogo mozemy wylosowac w 4 rundzie LM?

jova 15.07.2011 14:30

Litex to rywal w naszym zasięgu. Oczywiście pod warunkiem, że przejdziemy obecną rundę i dojdziemy do jakiejś sensownej formy. Wisłę, grającą jak ze Skonto, to i Podbeskidzie mogłoby wyeliminować. Aktualny skład, będąc w optymalnej dyspozycji, powinien być przynajmniej równorzędnym rywalem dla Bułgarów.

Ciągle wracam myślami do meczu ze Skonto i zastanawia mnie czemu Maaskant nie stawia odważniej na nowych zawodników. Gdzieś podświadomie cały czas zakładam, że Nunez, Jovanović i Biton są piłkarzami, którzy mogą podnieść jakość zespołu i być przynajmniej przyzwoitymi zmiennikami. O ile krótki występ Bitona jeszcze jestem w stanie zrozumieć (późno dołączył do zespołu), to już faktu, że Nunez lub Jovanović wcale nie pojawili się na boisku, zupełnie nie pojmuję. Mówiło się, że Argentyńczyk jest zawodnikiem, który ma być lepszy od Sivakova i Jirsaka. Czemu Maaskant nie dał mu choćby kilku minut szansy?

Nowi nie są przygotowani kondycyjnie? Nie są zgrani z zespołem? Czy może jednak nie prezentują się na tyle dobrze, by rywalizować z piłkarzami z podstawowego składu?
Mam nadzieję, że już niedługo zaczną się spłacać, bo na dzień dzisiejszy wciąż mamy wiele słabych punktów, które niedawne transfery miały wyeliminować.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 1127154)
Nie wiem po co niektorzy w ogole myślą o graniu w LM, gdzie żadnych ogórków nie będzie, skoro mecz z Litexem czy rewanż na R22 ze Skonto powoduje u was tyle stresów...
trzeba wierzyć że sie uda i tyle.

:D Imponuje mi oderwanie od rzeczywistości, które wyraźnie da się wyczuć w Twojej wypowiedzi. Nie chce Cię zmartwić, ale na poziomie grupy LM zespoły klasy Wisły czy Litexu są ogórkami. Jeśli wejdziemy do LM, to dobrym osiągnięciem będzie nawet honorowe odpadnięcie z pucharów.

Titto 15.07.2011 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janek2000 (Post 1127223)
Niewiem czy to te forum ale pytam.

Kogo mozemy wylosowac w 4 rundzie LM?

Glasgow Rangers, Kopenhaga, Bate, Maccabi, Dinamo Zagrzeb...

Kon®ado 15.07.2011 14:42

nie wazne kogo jesli przejdziemy 4ta runde to moze chociaz w LE pogramy a to jak na poziom Polskiej Pilki wyczyn nie byle jaki ;) mam nadzieje ze sie uda i nasi udowodnia ze te Piechniczki i inne typy tak bardzo sie mylily w swojej ocenie ;P

Acima 15.07.2011 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1127174)
Dokładnie. Sam awans do Ligi Mistrzów oznacza wzrost naszego budżetu transferowego o niemal połowę - transmisje, bilety, pieniądze za sam awans i do tego zyskamy na tym medialnie - awans do tych elitarnych rozgrywek przynosi nam kosmiczne jak na nasze warunki pieniądze, a wiadomo - im więcej pieniędzy, tym solidniejsze transfery.

Awans do LM może oznaczać także wyprzedaż najlepszych zawodników po sezonie, więc tak bym się nie napalał na jakiś wielki awans sportowy. Nie przypominam sobie zresztą takiego przypadku by po awansie do LM jakiś klub odskoczył konkurentom ligowym. Znam za to zespoły, które dołowały po grze w tych rozgrywkach np. Artmedia, Debrecen, Unirea, Cluj, AaB Aalborg, Slavia Praga, Steaua, Rapid Wiedeń, Fc Thun.

Kon®ado 15.07.2011 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1127244)
chyba 3-cia...

nie nie 3cia wybieglem w przyszlosc bo po przejsciu 3 rundy nie mamy zagwarantowanego udzialu w fazie grupowej LE ;) a w odpadajac w 3 rundzie mozemy trafic na silny zespol moze i silniejszy niz teraz nam sie natrafil(tj Litex(?)) ;P wiec wtedy mozemy sobie nie pograc.. ale nie ma co wybiegac w przyszlosc narazie jeszcze Skonto przed nami :)

Feniks1983 15.07.2011 15:06

Osobiście mam mieszane uczucia co do ewentualnego kolejnego rywala ale z drugiej strony, jak nie umiemy przejść Litexu to po co pchać się do LM gdzie kluby będą o wiele lepsze? Dodatkowo liczę, że Tsvetan ma dobre rozeznanie w lidze Bułgarskiej i będzie w stanie pomóc Maaskantowi w rozpracowaniu rywala jakby co. Sparingu nie biorę na serio bo to jest inny typ grania.

fan01 15.07.2011 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kon®ado (Post 1127250)
nie nie 3cia wybieglem w przyszlosc bo po przejsciu 3 rundy nie mamy zagwarantowanego udzialu w fazie grupowej LE ;)

Po przejsciu 3 rundy el. LM:
-odpadamy po 4 rundzie el.LM i gramy w grupie LE
-wygrywamy 4 runde el.LM i gramy w grupie LM

wiec wygrany dwumecz z Litexem daje już jakąś grupę.

jachting 15.07.2011 15:10

Litex pewnie mógł jeszcze gorzej trafić(a niżeli Wisłę) , bo nie był rozstawiony ?

Oby przejść ten Litex to póżniej nie będzie takiej strasznej presji , bo nawet w razie przegranej będzie gwarant w postaci LE .

Markus 15.07.2011 15:12

Losowanie chyba znow najgorsze z możliwych, ale z Liteksem mimo to oczywiście można powalczyć.

Bardzo ważne będzie drobiazgowe rozpracowanie przeciwnika i wybór odpowiedniej taktyki. Maaskant stanie przed szansą udowodnienia, że jest naprawdę dobrym trenerem. Liczę też na Nuneza i Gargułe, że ich forma i przydatność dla drużyny będzie rosła odmieniając na lepsze postawę naszej drugiej linii, która w meczu ze Skonto bardzo zawiodła.

tarantulaw2 15.07.2011 15:14

Kwiatki z forum Liteksu:

Cytat:

Hurra, pójdzie na wycieczkę do Krakowa!
Cytat:

W ostatnich dwóch sezonach odpowiednio Wisły spadek Levada Tallin (Estonia) i Ahdam Karabach (Azerbejdżan), więc się czego obawiać, jeśli wam wierzyć będzie je poprawić!
Cytat:

Cieszę się z przeciwnikiem. Właściwie wszystkie nasze potencjalnych przeciwników przełożonego, Wisła jest do przezwyciężenia gra zespół i mam nadzieję, pokazać nam się poszczęści.
(...)
Wreszcie ... jeśli chcesz brać udział w niektórych grup, zespołów jak Wisła nie powinna zaskoczyć nas .. prawo
Cytat:

Mają takie same szkolenia, jak nas
Slavkov 0:09, 2:1 z nami, a następnie pokonać drugi zespół ligi - Roth Veisel 1-0, a następnie spadł z Rapid Bukareszt 00:02, 02:02 i wreszcie z Flora Tallinn.

Jako gospodarze, jednak są bardzo silne, nawet gdyby Barcelona!

I jeszcze jedno, mają też nowych graczy, którzy nie zadebiutował jeszcze
Cytat:

Kraków to cudowne miasto, najpiękniejsze w Polska .. i 20 razy większe niż Lovech .. Mają także bardzo starej dzielnicy i stadionu .. Zespół nie wydaje się tak przytłaczające ..
Cytat:

Wisła niech Skonto usunięte w pierwszej kolejności, a następnie wykonaj
Dobrze, że Skonto strzelił bramkę samobójczą, w przeciwnym razie ukończenia meczu 0:0.

Wypada nam największą konkurentów pod względem, że nawet kontrola grać z nimi, i mniej więcej wiem zespołów.
Wszystko jest by google translator, ale wyraźnie widać, że nie boją się nas.

Kon®ado 15.07.2011 15:17

bez sensu mówić czy trafili najgorzej czy nie. Przeciez Skonto tez mialo byc najtrudniejsze a jakos chyba tak zle nie jest. Pozatym trzeba sie liczyc ze pozniej juz nie bedzie latwych przeciwnikow wiec jesli ich nie pokonamy (po wygranej ze Skonto) to znaczy ze dalej nie zrobilismy nawet pol kroku do przodu, ale trzeba wierzyc w Nasza Wiselke i RM ze pouklada ich tak ze bedziemy wygladali zgola inaczej niz w meczu ze Skonto
Ps : @up i dobrze niech sie nie boja my ich tez sie nie boimy przynajmniej nie powinnismy (kiedys balismy sie trafic na Real Barce a co dzis sie mamy bac przecietnego Litexu?) wszystko zweryfikuje murawa

jachting 15.07.2011 15:20

Szukają pozytywów w końcu nie są bez szans .
Oby Wisełka tylko w formie była to wierze głęboko że ich pojedziemy.

gooro33 15.07.2011 15:46

Prawda jest taka ze w tym sparingu rzeczywiscie grali lekko eksperymentalnym skladem. Wyslarczy przegladnac jak grali w zakonczonym sezonie. Szkoda ze dalej mamy pecha w losowaniu, wiadomo ze musimy wygrywac z takimi druzynami jesli marzymy o LM, ale brak szczescia ciagnie sie za Wisla juz od dluzszego czasu..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl