Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dymisja Kasperczaka. Kto jego następcą? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7522)

Cfaniak 16.08.2010 14:43

Adrian Ochalik, rzecznik Wisły Kraków, w piątek zdementował, że klub negocjuje z Danem Petrescu. Jednak rumuńskie media są przekonane, że szkoleniowiec jednak jest jednym z kandydatów na stanowisko trenera Białej Gwiazdy - ma dać ostateczną odpowiedź w tej sprawie w bieżącym tygodniu.


info z futbol.news

metlik juz mozna dostac :P

PhantomRanger 16.08.2010 14:46

W sumie to lepiej opłacać sztab trenerski kwotą 1,2mln euro rocznie niż wywalać 1 mln euro na Gargułę, Łobodzińskiego i obu Brożków, z których na chwilę obecną nie ma żadnego pożytku.

fanTS1906 16.08.2010 14:47

http://www.futbolnews.pl/rozgrywki/e...-tygodnia.html

tofik 16.08.2010 14:50

Cupiał ma taką śmieszną metodę żonglowania pracownikami. Można to zaobserwować w TF jak i w Wiśle.
Ktoś go wkurzy, znudzi się, odstawiony jest na boczny tor, po czym wraca.
A jeśli chodzi o trenerów, to kto miałby wrócić oprócz Dana ? :) Nie ma takiej osoby, biorąc pod uwagę, że Cupiał chce obcokrajowca.

Jagul 16.08.2010 14:51

Dla mnie Jimenez pokazuje klasę. Wielu trenerów szczyci się jacy to oni nie są, a tak naprawdę wszystko za nich robią trenerze od przygotowana fizycznego i inni. Mają doskonałe bazy treningowe itp.
Tutaj nasz prawdopodobnie przyszły trener będzie starał zrobić coś z niczego, a to ogromne wyzwanie.

funkykoval 16.08.2010 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 962340)
Cupiał ma taką śmieszną metodę żonglowania pracownikami. Można to zaobserwować w TF jak i w Wiśle.
Ktoś go wkurzy, znudzi się, odstawiony jest na boczny tor, po czym wraca.
A jeśli chodzi o trenerów, to kto miałby wrócić oprócz Dana ? :) Nie ma takiej osoby, biorąc pod uwagę, że Cupiał chce obcokrajowca.

To może Karol Pecze - też obcokrajowiec, też był w Wiśle, wprawdzie przed TF, ale spróbować można.

Lepiej pewnie nie będzie ale straszniej na pewno

Pablooo 16.08.2010 14:57

Chyba jedzie Jimenez do Krakowa jak rzeczony wczoraj Gimenez i ta dwójka Rumunów, co to ich cofnęli z lotniska.. Galamaz i Grigorie


Jo sie wos pytom... gdzie jest ten trener z taktykom'

dzollo 16.08.2010 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 962321)
To swoją drogą, ale z drugiej strony, jak napisał na ten temat portal - wislakrakow.com, który jak już coś napisze, to nie palnie głupoty, tylko ma skądś taką informację, więc można mówić, że na Jimeneza szansa jest.

Niestety, nie masz do końca racji.
Portal Wisłakraków. com juz kilkakrotnie zaliczyl duże wpadki, między innymi z 2 rumunami którzy "już są w samolocie do Krakowa i na 100% bedą zawodnikami Wisły."

Co niewątpliwie nie zmienia faktu, że ze wszystkich wiślackich portali po stronie oficjalnej jest najwiarygodniejszym źródłem informacji. Jednak tym razem, zapewne jak my wszyscy opiera się na donosach i informacjach dochodzących z prasy.

wolfy 16.08.2010 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 962340)
Cupiał ma taką śmieszną metodę żonglowania pracownikami. Można to zaobserwować w TF jak i w Wiśle.
Ktoś go wkurzy, znudzi się, odstawiony jest na boczny tor, po czym wraca.
A jeśli chodzi o trenerów, to kto miałby wrócić oprócz Dana ? :) Nie ma takiej osoby, biorąc pod uwagę, że Cupiał chce obcokrajowca.

Werner Liczka i jego magiczne flamastry.

Basałaj, Kapka i Liczka po zwolnieniu Kasperczaka - ale by było deja vu:lol:

gdsmk 16.08.2010 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 962346)
Chyba jedzie Jimenez do Krakowa jak rzeczony wczoraj Gimenez i ta dwójka Rumunów, co to ich cofnęli z lotniska.. Galamaz i Grigorie


Jo sie wos pytom... gdzie jest ten trener z taktykom'

Jimenez już stoi na parterze, ale Grigorie z Galamazem i Kaźmierczak z Grzelakiem blokują windę na półpiętrze.


Daj Boże, żeby ten Manolo się pojawił, ale bardzo jestem ciekaw, kogo by mu można podsunąć jako asystenta, bo językowo może być ciężko, szczególnie z naszymi drużynowymi lingwistami.

Zresztą sam sztab Jimeneza będzie chciał zarabiać nielichą kasę.

SlawekS 16.08.2010 15:07

Jak Ochalik coś oświadcza to znaczy, że będzie dokładnie na odwrót. Jesli mówi, że "spekulacje i wszystkie nazwiska, która do tej pory pojawiły się w mediach są nieprawdziwe" to znaczy że zatrudnią wszystkich wymienianych trenerów.
Jak oni się na tej jednej ławce pomieszczą ...

arti 16.08.2010 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 962349)
Werner Liczka i jego magiczne flamastry.

Basałaj, Kapka i Liczka po zwolnieniu Kasperczaka - ale by było deja vu:lol:

Niezupełnie. bo to nie jest ten Basałaj. to Bogdan nie Yanush:)

wolfy 16.08.2010 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 962351)
Jak Ochalik coś oświadcza to znaczy, że będzie dokładnie na odwrót. Jesli mówi, że "spekulacje i wszystkie nazwiska, która do tej pory pojawiły się w mediach są nieprawdziwe" to znaczy że zatrudnią wszystkich wymienianych trenerów.
Jak oni się na tej jednej ławce pomieszczą ...

Biorąc pod uwagę, że większość ma za sobą niezłe kariery piłkarskie, to można by wywalić z niej wszystkich piłkarzy, a na boisko wchodziliby trenerzy w razie potrzeby. Funkcją coacha wymienialiby się co kolejkę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 962355)
Niezupełnie. bo to nie jest ten Basałaj. to Bogdan nie Yanush:)

Czepiasz się. Według mnie podobieństwo i tak byłoby uderzające. Jakby jeszcze do tego wrócili JJ i Mielcarski ( ostatni podobno ma propozycje z Wisły ) można by powiedzieć, że w Wiśle zatoczono pełny cykl...
Pytanie tylko, czy potem tych kilkunastu trenerów przejściowych, czy czekamy aż Macieja z Legii wyproszą?

marcin19876 16.08.2010 15:19

witam, mam nadzieje ze nie ma juz zadnych zwolenników kulawika jako Trenera Wisly, to co zrobił przez ten okres to masakra... jak mozna dawac Rado do podstawowego składu w dwoch meczach i sciagac go juz po 45 min bo jest tak slaby... a to ze nie umie sie przyznac do blędu to kolejny minus. byc moze nasz trener ogladal inny mecz niz kibice Wisły i moze tam Pawełek grał znakomicie, tego sie juz chyba nie dowiemy...Nalezy zwrócic uwagę na jeszcze pare spraw-a)brak organizacji w klubie, sam Basałaj nie zrobi z Wisły w pelni profesjonalnego klubu,b)problemy ze stadionem, jege budowa a raczej jego partactwem przez miasto, dalszy brak operatora stadionu, c) im dluzej bedzie zamieszanie wokół nowego trenera tym gorzej dla klubu. wiem ze czasem zeby bylo lepiej musi byc i gorzej ale u nas jest masakra, szczerze to bardzo mi sie podobala wypowiedz Żurawia - powiedział szczerze i bardzo trafnie!!!! a kulawik niech sie kula ale do swojej mlodej ekstraklasy gdzie jego miejsce...

Zarko42 16.08.2010 15:36

jeżeli uważasz że Rado jest masakrycznie słaby to chciałbym poznac Twoje zdanie na temat reszty naszych zawodników specjalisto.

AYALA 16.08.2010 15:36

ale taki Jimenez pracował z graczami z kompletnie innej bajki (Luis Fabiano,Kanoute,Zokora).Kompletnie inny poziom techniczno-taktyczno-szybkościowy, no ale mam nadzieje ze jakoś sie przestawi jak przyjdzie.To tak jakby ktoś sie przesiadł z tira do malucha

marcin19876 16.08.2010 15:44

ja bym sie tak przestał podniecac na waszym miejscu Jimenezem, nikt nie potwierdzil ze wogule Wisła sie nim interesuje a niektórzy zrobili z niego trenera Wisły, nie oznacza to ze nie chce zeby byl w Wiśle, wrecz odwrotnie ale juz nie raz sie przekonalismy ze trzeba czekac na oficjalną prezentacje, jestem ciekaw co niektórzy zrobia jak okaże sie ze minie środa a trenera dalej nie bedzie.. do wczoraj mial byc dyrektor sportowy i szef skautingu i co?chyba o nich juz zapomniano w klubie.

Arturo Qr2nów 16.08.2010 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 962369)
To tak jakby ktoś sie przesiadł z tira do malucha

Kiepskie porównanie. To bardziej tak, jakby Kubica przesiadł się z Lamborghini, do Poloneza. Owszem Lambo jest droższe, więcej pali, ale jest lepsze w każdym aspekcie jazdy. Polonez jest jedynie tańszy w utrzymaniu (a jak wiemy dobre drużyny w utrzymaniu są droższe) i w porównaniu do Lambo nie ma zalet jeśli chodzi o prowadzenie. Jednak Kubica nawet w Polonezie wyciągnie więcej, niż pan Zdzisek. Podobnie może być z trenerem, który nieskalany polską myślą szkoleniową będzie umiał coś z nich (kopaczy) wycisnąć. Choć oczywiście należałoby podrasować naszego "poloneza" i bynajmniej nie mam na myśli wiejskich spojlerów i naklejek, a realne wzmocnienia.

pawelo84 16.08.2010 15:53

Jimenez to jeden z najlepszych hiszpańskich trenerów. O Ramosie mówi się że jest ojcem sukcesów Sevilli a to moim skromnym zdaniem nie jest prawdą. To Jimenez wychowywał mu kapitalną młodzież taką jak Navas, Reyes, Capel, Puerta czy Sergio Ramos. Ja myślę że sukcesy Sevilli były spowodowane kapitalną pracą duetu Jimenez - Ramos. Ten drugi mógł sobie pozwolić na sprzedaż jednej czy drugiej gwiazdy bo zaraz miał świetnego następce z rezerw. Problemem Sevilli była śmierć Puerty. Od razu było widać że coś z nimi jest nie tak. Dostawali baty w lidze, odszedł Ramos, potem to Jimenez ładnie poskładał.

Jimenez to świetny trener, najlepszy jakiego mogłaby mieć Wisła. Trzeba się tylko cieszyć że mieliśmy niesamowitego farta dwa razy ogrywając Sevillę. Dzięki temu ktoś taki się nami zainteresował.

funkykoval 16.08.2010 15:54

Wolfy - fakt jest faktem - Bogdan Basałaj swoje doświadczenie w zarządzaniu klubem zdobywał w Wiśle Kraków, w latach 200-2004 - czyli doświadczenie żadne.

Masz rację pierwszym krokiem sanacji klubu jest zatrudnienie osoby profesjonalnie zajmującej się zarządzaniem w klubie piłkarskim, z odpowiednim przygotowaniem i wykształceniem.
Zatrudnienie kogoś takiego - bez względu na to czy będzie to kosztować 500 tsy czy milion euro to początek.
Kolejnym krokiem jest pozbycie się ekipy dyletantów, których zdanie cokolwiek znaczy dla Wisły - począwszy od Rogali - skończywszy na Kapce. Wprowadzenie nowych ludzi z kompetencjami, anie wracanie do przeszłości i sięganie po ludzi, którzy się nie sprawdzili wcześniej.
Bez tego nawet wymiana całej kadry zawodniczej nie wystarczy, bo jak to widać od 6 lat w miejsce zawodników pojawiają się złomiarze, a ich zastępują jeszcze gorsze pacany itd.

Panowie przestańmy pieprzyć o BG w sercu - Ci piłkarze to mają w sercu (a szczególnie w oczach) $$$$$$ i tyle.

WISŁAZWE 16.08.2010 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Forza (Post 962311)
Jasne jasne....

Cóż lepiej ściągnąć osobę która chce tu pracować niż szukać kolejnego najemnika.

Jimenez skoro prowadził zespół przez 2,5 roku to przetrenował zespół w ponad 100 spoktaniach.Jak liczyć puchary europejskie i krajowy to pewnie będzie około 200 meczów. Zatem stażem na pewno lepiej wygląda niż Larsson czy Simeone. 7 lat w rezerwach Sevilli to też przyzwoity bardzo wynik. Dzięki temu nauczył się pracy z młodzieżą. Wydaje się być kompletny.

Jeżeli sam wywindował Sevillę na 5 i 3 cie miejsce to jest to gość zdecydowanie lepszy od Dana (mowię tu o osiągnięciach).

Jeżeli ma wizję tego zespołu a Pan Cupiał wyłoży niemałe pieniądze (sądzę że nie mniej niż 500 tys Euro, być może nawet około 700-800 tys euro za sezon) to ułoży sie wspaniale dla klubu. Trzeba tu wkalkulować też cały sztab trenerski który pozwola Manolo przywieźć. Czyli transakcja rzędzu nieco ponad 1mln Euro... To budziłoby szacunek i nadzieje... I lepsze to niż jeden transfer więcej.

To teraz taki test miłości Pana Cupiała do krakowskiej Wiselki.


Dobrze, wywindował Sevillę na 3 miejsce, tylko, proszę sprawdź jacy grali tam zawodnicy, bo na pewno nie pokroju Kowalskiego, Łobodzińskiego czy innych z cały szacunkiem dla tych panów.
Za pewne byli to ludzie, którzy do futbolu podchodzą w sposób profesjonalny i zapierniczają całe spotkanie od 1 do 90 minuty a nie tylko ostatnie 10 minut.
Po prostu w Hiszpanii miał materiał z którego udało mu się zrobić dobry zespół. A póki co w Wiśle w mojej ocenie, nie ma dobrego materiału na budowę drużyny( wystarczy popatrzeć na ostatnie występy - Puchary, liga)

Każdy trener ma wizję zespołu, tylko teraz pytanie, czy ta wizja odpowiada warunkom jakie tu panują.
Brak bazy treningowej, piłkarzyki przyzwyczajeni do lekkich treningów, żeby mieć siłę polatać po klubach, czy nie wiem gdzie tam jeszcze.
Oprócz trenera, trzeba tu zacząć sprowadzać ludzi, którym na futbolu, zależy którym chce się biegać, a nie rozkładać ręce i drzeć mordę na kolegów z zespołu ( czy my tworzymy zespół to już inna kwestia)

Za pewne trener z zagranicy jest w stanie zmienić w jakimś stopniu mentalność naszych graczy, ale bez wyraźnych wzmocnień to dalej będzie w tym bagnie tkwić i nawet nam Ferguson nie pomoże, kiedy w klubie nie będzie materiału, żeby wyprodukować z niego dobry, europejski towar, który jeszcze uda się z zyskiem sprzedać.


Oczywiście, jestem zwolennikiem w tym wypadku zatrudnienia szkoleniowca z zagranicy bo wierzę, w to że uda mu się tu zbudować dobry, europejski klub, zaznaczam oczywiście, że potrzebny jest mu czas na budowę takiego zespołu ale przed wszystkim zleceniodawcy w tym wypadku zarząd Wisły i Pan Cupiał, muszą się liczyć z dostarczeniem budowniczemu nowego i dobrego jakościowo materiału, takich zawodników, których będzie chciał pozyskać nowy trener aby osiągnąć postawiony przed nim cel- a nie zapchajdziury wypożyczone na rok, lub pół roku.

Dobry trener + dobry materiał = dobry europejski klub. Czyli to o czym każdy w Krakowie marzy.

Reiro 16.08.2010 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 962369)
ale taki Jimenez pracował z graczami z kompletnie innej bajki (Luis Fabiano,Kanoute,Zokora).Kompletnie inny poziom techniczno-taktyczno-szybkościowy, no ale mam nadzieje ze jakoś sie przestawi jak przyjdzie.To tak jakby ktoś sie przesiadł z tira do malucha

No to najlepiej zatrudnic trenera z drugiej ligi estońskiej gdzie wyszkolenie piłkarzy jest podobne do tego, które można zaobserwować u zawodników Wisły. Nie możemy przesadzać i zwracać uwagi na naszych graczy, jeśli nie pasują do stylu gry(czyt.takiego, który pozwoli realnie myśleć o wejściu do LM bądź LE) jaki preferuje trener to trzeba ch wymienić na takich, którzy pasują i tyle. W chwili obecnej Wisła jest w przebudowie i trzeba się z tym liczyć, najgorsze jest to, że sprowadzono zawodników, którzy mogą okazać się za słabi na ligę, nie mówiąc o europejskich pucharach. Trzeba było zmienić trenera, sprzedać Głowę i Marcelo...zostawić Jopa na sezon i pozyckać dajmy na to Chaveza na rok, a pieniądze z transferów z klubu zostawić i poczekać z ich wydaniem na przyszłe okno transferowe. W tym czasie obserwować potencjalne wzmocnienia i w porozumieniu z trenerem pozyskać ich w zimie, gdzie jest sporo czasu na ich ewentualne zgranie. A u nas sprowadzono zawodników, o których nic niewiedziano...ba, niewiedziano nawet czy będą odpowiadać stylem gry nowemu trenerowi, który nieoszukując musiał zostać zmieniony, jeśli ktokolwiek myślał o przebudowie zepsołu.
W chwili obecnej nawet jak przyjdzie nowy trener to nic się nie zmieni bo żeby zauważyć efekty w stylu gry potrzeba kilka miesięcy, a w tym czasie Wisła będzie w środku tabeli i o mistrzostwie będzie mogła zapomnieć. Tak więc ten sezon jest na straty i nie ma sensu rozwodzić się nad jakością gry czy przegranymi meczami z drużynami pokroju Ruchu.

Jonasz 16.08.2010 16:05

Padają tutaj różne nazwiska potencjalnych kandydatów i co raz częściej pada też zdroworozsądkowe zdanie "dać czas nowemu trenerowi" - zastanówmy się teraz jak będzie wyglądało to danie czasu. Czy tak jak Bunozie, Cikosowi. Jak dla mnie to typowym przykładem zawodnika, który dostał czas jest Kowalski i potwierdził, że się nadaje do pchania karuzeli, a nie gry w takim klubie jak Wisła. Dajmy czas trenerowi i dajmy czas tym, którzy do nas przyszli. Każdy trener ma swoje notatki oraz kontakty do piłkarzy, z którymi pracował wcześniej-jeżeli taki Jimenez dał ze swoich kontaktów 2-3 nazwiska, to już nie byłoby źle. Kwestia natomiast dotyczy samej osoby trenera - jeśli to człowiek uczciwy który chce osiągnąć dobry wynik, to postara się podesłać kogoś, kto pomoże mu ten wynik osiągnąć, a jeśli trafimy na cwaniaka, to nawciska nam jakiś zaufanych połamańców za odpowiednią prowizję. Naprawdę osoba nowego trenera dużo nam wyjaśni...

libero 16.08.2010 16:15

Czy jutrzejsza (wtorkowa) konferencja, o której piszą w TSWD odbędzie się napewno, czy może to, że się odbędzie jest tylko przypuszczeniem ?

matys2 16.08.2010 16:16

Skończy się tym , że zatrudnią jakiegos cieniasa z II Bundesligi. Sami zobaczycie.

Mario Nh 16.08.2010 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matys2 (Post 962389)
Skończy się tym , że zatrudnią jakiegos cieniasa z II Bundesligi. Sami zobaczycie.

Tez tak myślę, ale niekoniecznie od razu cieniasa. W drugiej lidze niemieckiej są lepsi trenerzy niż w naszej pierwszej.
W wolnych chwilach polecam naszym piłkarzom stronę :-D

martin_6 16.08.2010 16:24

http://informator44.republikafutbolu...nez-juz-jutro/

Nie wiem za bardzo, co o tym myśleć. Nie obraziłbym się, gdyby to była prawda :)

gianbuffon 16.08.2010 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 962397)
http://informator44.republikafutbolu...nez-juz-jutro/

Nie wiem za bardzo, co o tym myśleć. Nie obraziłbym się, gdyby to była prawda :)

jedno zdanie zaprzecza drugie :P
Ja w sumie wolałbym Petrescu, ale Jimenez tez jest ok. Także będzie dobrze jak będzie ktoś z tej dwójki. Oby nie jakiś Niemiec...

Forza 16.08.2010 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 962380)
Dobrze, wywindował Sevillę na 3 miejsce, tylko, proszę sprawdź jacy grali tam zawodnicy, bo na pewno nie pokroju Kowalskiego, Łobodzińskiego czy innych z cały szacunkiem dla tych panów.
Za pewne byli to ludzie, którzy do futbolu podchodzą w sposób profesjonalny i zapierniczają całe spotkanie od 1 do 90 minuty a nie tylko ostatnie 10 minut.
Po prostu w Hiszpanii miał materiał z którego udało mu się zrobić dobry zespół. A póki co w Wiśle w mojej ocenie, nie ma dobrego materiału na budowę drużyny( wystarczy popatrzeć na ostatnie występy - Puchary, liga)

...

Dobry trener + dobry materiał = dobry europejski klub. Czyli to o czym każdy w Krakowie marzy.

Co Ty gadasz?

Przecież w lidze hiszpańskiej gra jeszcze Atletico? Walencia? Depor? Mallorca? Malaga? Villareal?

Do czego Ty to porónujesz? Do polskiej buraczanej ligi? Wiesz przeciwko komu grał ten Fabiano Kanoute i reszta? Przeciwko Villi, Silvie, Joaquimowi, Forlanowi, Perei itd...

To wielkie osiągnięcie a w Polsce moze miec jeszcze lepiej. Liga buraczana. Kadrowo Wisła nadal najmocniejsza w Polsce (w zasadzie powinno to byc potwierdzone umiejętnościami a nie nazwiskami - szkoda).

Wręcz tutaj może się wybić. Drużyny ze wschodu Europy mają przecież ostatnimi laty sporą renomę, nie mówiąc o tym ile się tam zarabia.

Jeżeli PS mówił prawdę o tym że sam Manolo się interesował to BRAĆ !

gdsmk 16.08.2010 16:56

Przeczytałem właśnie, skądinąd naciąganą wypowiedź Koźmińskiego na temat współpracy z klubami z zagranicy, i tak mi przyszło do głowy, że jeśli już stałby się ten cud i Jimenez został naszym managerem, zapewne chciałby nawiązać bliższe związki z Sevillą, a jak ktoś wspomniał, na tamtejszej młodzieży zna się jak nikt inny.

Trzeba czekać do jutra, bo przecież Schaefer też już był na miejscu.

Dobrze, że Smuda jest w kadrze, bo inaczej już miesiąc temu byłoby po sprawie...

pawelo84 16.08.2010 16:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 962409)
Przeczytałem właśnie, skądinąd naciąganą wypowiedź Koźmińskiego na temat współpracy z klubami z zagranicy, i tak mi przyszło do głowy, że jeśli już stałby się ten cud i Jimenez został naszym managerem, zapewne chciałby nawiązać bliższe związki z Sevillą, a jak ktoś wspomniał, na tamtejszej młodzieży zna się jak nikt inny.

Trzeba czekać do jutra, bo przecież Schaefer też już był na miejscu.

Dobrze, że Smuda jest w kadrze, bo inaczej już miesiąc temu byłoby po sprawie...

Pytanie tylko czy jakiś niezły Hiszpan mający w perspektywie szansę gry w pierwszym składzie Sevilli będzie chciał grać w Wiśle, żeby potem zaraz o nim zapomniano w Hiszpanii.

WISŁAZWE 16.08.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Forza (Post 962401)
Co Ty gadasz?

Przecież w lidze hiszpańskiej gra jeszcze Atletico? Walencia? Depor? Mallorca? Malaga? Villareal?

Do czego Ty to porónujesz? Do polskiej buraczanej ligi? Wiesz przeciwko komu grał ten Fabiano Kanoute i reszta? Przeciwko Villi, Silvie, Joaquimowi, Forlanowi, Perei itd...

To wielkie osiągnięcie a w Polsce moze miec jeszcze lepiej. Liga buraczana. Kadrowo Wisła nadal najmocniejsza w Polsce (w zasadzie powinno to byc potwierdzone umiejętnościami a nie nazwiskami - szkoda).

Wręcz tutaj może się wybić. Drużyny ze wschodu Europy mają przecież ostatnimi laty sporą renomę, nie mówiąc o tym ile się tam zarabia.

Jeżeli PS mówił prawdę o tym że sam Manolo się interesował to BRAĆ !


Wiem przeciwko komu grali Ci zawodnicy, wiem też że wczoraj nasze gwiazdy nie poradziły sobie ze Straką, Pilarzem, Nykielm i innym gwiazdami polskiej ligi.

Trener potrzebuje dobrego materiału, na zbudowanie dobrej drużyny nie powiesz mi chyba, że z tymi zawodnikami możemy coś osiągnąć. Uważasz, że piłkarze z buraczanej ligi tu się zgadzam, są w stanie osiągnąć coś więcej na arenie międzynarodowej, niż w poprzednich latach ??

Sam trener pomoże nam na 2-3 mecze efekt nowej miotły, a potem wróci stare. Potrzebujemy wykonawców tego projektu, który zaproponuje nowy trener.

Możesz mi wyjaśnić, co oznacza ''w Polsce może mieć lepiej''

pawelo84 16.08.2010 17:13

Ale nie ma co patrzeć na ten sezon. Jimenez jest gwarancją tego że będzie nadzorował i szkolił trenerów którzy pracują z młodzieżą i za 2-3 sezony powinniśmy mieć efekty. Np. z Nalepy może zrobić zawodnika klasy Głowy albo i lepszego. Trzeba tylko świetnego fachowca który go poprowadzi w tych bardzo ważnych latach kariery, gdy wkracza w dorosły futbol. Jimenez kimś takim jest.

Hrluc 16.08.2010 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 962395)
Tez tak myślę, ale niekoniecznie od razu cieniasa. W drugiej lidze niemieckiej są lepsi trenerzy niż w naszej pierwszej.
W wolnych chwilach polecam naszym piłkarzom stronę :-D

Nie rozumiem jak profesjonalny piłkarz może nie umieć podstawowych rzeczy.Pieprzyć tych,którzy nie chcą się rozwijać.Dla takiego Kuby Błaszczykowskiego Wisła była tylko przystankiem,natomiast Wojtuś Łobo(nie umiem przyjąć piłki) zadowala się pensyjką w Wiśle i nic go nie rusza.

anthony09 16.08.2010 17:46

http://tsw.com.pl/news/Manuel-Jimene...55223125de6a65
No to mamy nowego coacha from Spain ;) Ciekawie się zapowiada. Czegoś takiego jeszcze nie było. Dla mnie to doskonały bodziec dla piłkarzy. Mam nadzieję, że nowy trener swój sztab będzie prowadził profesjonalnie. Liczę na połączenie w sztabie polaków z hiszpanami ;)

nesta 16.08.2010 17:50

Boze oby.. Dla mnie to by przebilo Leo, Petrescu i wszystko co mielismy w naszej kopanej do tej pory!

PhantomRanger 16.08.2010 17:52

Dlatego nadal uważam, że nam potrzeba trenera, który nie będzie się z nimi obchodził jak z jajkiem [ jak Skorża, Kasperczak czy teraz Kulawik ]. Trenera, który da im w kość, ale nie będzie wrzucał wszystkich do jednego wora. Jeśli faktycznie zatrudnimy tego hiszpana to dajmy mu co najmniej 2-3 lata, bo jeśli się go wywali w maju za brak MP czy też późniejszej kompromitacji w LE to szkoda mu nawet zawracać dupy.

ChG 16.08.2010 17:59

Niech zaprezentują Jimeneza, wtedy uwierzę. :D

fond 16.08.2010 18:09

TSW już kilka razy zapowiadało różne rzeczy. Niekonieczne prawdziwe.

Ale może tym razem :D

master777 16.08.2010 18:21

Co do tego kontraktu... Bezpieczniej by było gdyby dostał 3+2. Ten sezon to czas eksperymentów, zimą czyścimy stajnię z gufna, latem dwa wzmocnienia, zimą dwa... Ech byłoby pięknie... To do jutra, mili Państwo, ja już chłodzę alkohol:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl