Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

flamengista 19.08.2010 21:57

Ho ho ho! Już Gronkiewicz Waltz nie śpi, zamartwiając się po nocach co to będzie, jak dwustu kibiców Polonii rozniesie warszawską starówkę:-D

Chłopaki po prostu "zaleją" miasto.

A na poważnie: żeby się Legioniści nie zdziwili. Fakt, Polonistów w Warszawie jak na lekarstwo. Ale pamiętać należy, że Warszawiaków z dziada pradziada jest w tym mieście może 20%. Reszta to nuworysze. Spośród nich, tych zainteresowanych piłką jest może 30-40%. I ci ludzie wcale nie muszą chodzić na Legię. Jeśli Polonia będzie wygrywała, jeśli drużyna Bakero będzie grała atrakcyjny futbol - pójdą na Konwiktorską.

Paradoksalnie na korzyść Legii przemawia obecnie głównie nowy, piękny obiekt. Dla warszawskiego piknika - miłośnika piłki nożnej - ważny jest komfort i bezpieczeństwo. Tu Łazienkowska bije Konwiktorską zdecydowanie.

Aaarrgh 19.08.2010 22:13

Panowie - wrzućcie wszyscy na luz. Tych którzy znają przyszłość (jest tu kilku) poproszę o kontakta na privie - ineteresują mnie wyniki najbliższego losowania lotto.

Sartre 19.08.2010 22:27

Cytat:

A na poważnie: żeby się Legioniści nie zdziwili. Fakt, Polonistów w Warszawie jak na lekarstwo. Ale pamiętać należy, że Warszawiaków z dziada pradziada jest w tym mieście może 20%. Reszta to nuworysze. Spośród nich, tych zainteresowanych piłką jest może 30-40%. I ci ludzie wcale nie muszą chodzić na Legię. Jeśli Polonia będzie wygrywała, jeśli drużyna Bakero będzie grała atrakcyjny futbol - pójdą na Konwiktorską.
Przedwojenne korzenie ma 3% Warszawiaków. Wojna swoje zrobiła, komuchy też. Ja mam z przedwojennej Warszawy pół rodziny, gorzej że drugie pół nie dość że z Łodzi, to jeszcze to drugie pół kopało dla juniorów ŁKSu ;)

Ale co do motywu "prawdziwi Warszawiacy" za Polonią, "przyjezdni" za Legią, to akurat nieprawda, wychodziłoby tak z pół-na-pół pewnie. Tyle, że Polonię komuchy przez pierwsze naście lat gnoiły, a Legię faworyzowały, stąd ta estyma Polonii.

ToTylkoJa 19.08.2010 22:32

Wystarczy przejść się na Konwiktorską pod stadion w trakcie meczu i zobaczyć, na jakich blachach przyjeżdza spora część kibiców- bez komentarza. Ale to są pewnie 'rodowici' Warszawiacy którzy się wyprowadzili :lol:

Aaarrgh 19.08.2010 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 964761)
Wystarczy przejść się na Konwiktorską pod stadion w trakcie meczu i zobaczyć, na jakich blachach przyjeżdza spora część kibiców- bez komentarza. Ale to są pewnie 'rodowici' Warszawiacy którzy się wyprowadzili :lol:

Hmmm, na Legii jest może inaczej? Z mojej podwarszawskiej miejscowości dużo ludzi jeździło/jeżdzi na Wasze mecze. Twoim zdaniem ludzie niezameldowani w Warszawie są gorszymi kibicami?

Sartre 19.08.2010 22:50

Cytat:

Hmmm, na Legii jest może inaczej? Z mojej podwarszawskiej miejscowości dużo ludzi jeździło/jeżdzi na Wasze mecze. Twoim zdaniem ludzie niezameldowani w Warszawie są gorszymi kibicami?
Oczywiście że nie :) chodziło raczej o to, że absurdalną tezą jest, że bardziej "warszawscy" kibice są bardziej skłonni chodzić na Polonię.

Aaarrgh 19.08.2010 23:07

@Sartre
Tu się z Tobą zgodzę. Ja i jakaś część kibiców nie rościmy sobie praw do bycia warszawiakami. Jedyne co może Was w jakiś sposób boleć, to nasze śpiewy dotyczące pochodzenia historycznej Polonii (tej przed wykupieniem licencji Dyskobolii) czyli "rodowity klub stolicy". Ja tam Legii nie mam zamiaru (choćby werbalnie) odbierać faktu bycia nieodzowną częścią warszawskiej tradycji.

Uran235 19.08.2010 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 964457)
A co oba wpisy mają ze sobą wspólnego? W pierwszym dałem swoją opinię, w drugim opinię Bakero. Nie widzisz różnicy? :>

:D

Ja lepiej wiem, co masz na myśli zanim zdążysz ją sformułować :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 964396)
Jak Legia tak robi i nie robi przy tym z tego żadnej sprawy, po prostu stosuje sie do przepisw i zaleceń- to jaka ta Legia zła i podła. A jak sami tak robicie i jeszcze idziecie z tym do mediów, to robicie z siebie bohaterów i męczenników walki o sprawiedliwość. Widać parchate pokrewieństwo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 964723)
Po drugie, to, że Bakero zakazuje w każdym przypadku wybijać, rozumiem. On odpowiada za trenowanie, a nie ja. Wiadomo, że Polonia ma w tej chwili najlepszych polskich zawodników dostępnych na poziomie ligowym, więc większość przeciwników będzie chciało wykorzystać zasadę fair play. Taka prawda, prezentujemy wysoki poziom, więc rywale będą chcieli to jakoś nadrobić. A to, że nie będziemy grać fair play, to nie oznacza, że będę to popierał. Jedynym plusem jest to, że Bakero zapowiedział i w czasie meczów nie będzie niespodzianek.

I wiem, że napisałeś, że nie musisz tego popierać. Oczywiście, że nie musisz, ale nie przeszkadza Ci to w szerzeniu goebbelsowskiej propagandy :> .
Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 964729)
Na razie to od dwóch kolejek powtarzacie to samo, że balon pęknie, a Wisła, Legia i Lech jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczną dobrze grać :) No i pewnie będziecie tak powtarzać dopóty my w maju będziemy świętować mistrza na starówce :)

Ja nie powtarzam, że balon pęknie( ani tym bardziej, że "wielka trójca" zacznie grać- Wy się raczej Widzewa za tydzień obawiajcie). Macie dobry skład, w tej chwili gracie najlepszą piłkę w Polsce i póki co zasłużenie liderujecie. I choć zapewne wiele osób tutaj wciąż nie docenia Twojej drużyny, to pozwól by jej orędownikiem były wygrywane mecze i szacunek wypracowany na boisku, a nie Twoje słowa rodem wyjęte z ulotek rozdawanych przez sekciarzy/ bojowników o wolność waszą i naszą/ dowolny autokratyczny aparat partyjny( no może poza reżimem Polpota, bo tam czytanie było wybitnie passe).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 964759)
Ja mam z przedwojennej Warszawy pół rodziny, gorzej że drugie pół nie dość że z Łodzi, to jeszcze to drugie pół kopało dla juniorów ŁKSu ;)

No wiesz co :foch: . W Łodzi co czwarty chłopak z tamtych czasów może powiedzieć, że kopał w juniorach ŁKS-u. Ne wiem jak to było w innych miastach, ale za starych dobrych( dla piłki) czasów komuny to po łódzkich osiedlowych boiskach latali "skauci" przede wszystkim ŁKS-u i wyłapywali każdego lepiej kopiącego chłopaka, zapraszali na trening juniorów. I to nie było tak, że trener po jednym treningu chłopakowi dziękował, tylko zawsze dawał trochę czasu na okrzepnięcie.

P.S. Życzę Polonii miejsca przed Legią i Lechem, tak 14. lokata będzie w sam raz :P .

Sartre 20.08.2010 00:26

Cytat:

No wiesz co :foch: . W Łodzi co czwarty chłopak z tamtych czasów może powiedzieć, że kopał w juniorach ŁKS-u. Ne wiem jak to było w innych miastach, ale za starych dobrych( dla piłki) czasów komuny to po łódzkich osiedlowych boiskach latali "skauci" przede wszystkim ŁKS-u i wyłapywali każdego lepiej kopiącego chłopaka, zapraszali na trening juniorów. I to nie było tak, że trener po jednym treningu chłopakowi dziękował, tylko zawsze dawał trochę czasu na okrzepnięcie.
Nie było inaczej :) Mój ojciec nic nigdy profesjonalnie nie grał, to była jakaś tam piąta drużyna zaplecza amatorów ;)

Cytat:

Wiadomo, że Polonia ma w tej chwili najlepszych polskich zawodników dostępnych na poziomie ligowym, więc większość przeciwników będzie chciało wykorzystać zasadę fair play. Taka prawda, prezentujemy wysoki poziom, więc rywale będą chcieli to jakoś nadrobić.
Taka prawda, że takie gadanie zazwyczaj kończy się w ten sposób, że prędzej czy później trzeba te słowa przełknąć, bo się okazuje jak bardzo dalekie one są od rzeczywistości, która jest, no, jak zwykle, normalna i przeciętna. Wiadomo, jeden dobry mecz i już jest ekstaza, sam wiem co się działo po "dobrej przegranej" z Arsenalem ;) Ale takie rzeczy, to lepiej sobie mówić na własnym forum gdzieś tam na www.kocham-polonie.prv.pl/forum, niż w gościach... Więcej pokory.

el Nuero 20.08.2010 09:46

Uran - dlaczego życzysz Polonii 14. miejsca? Zapomniałeś o Cracovii, która na razie okupuje zaszczytne ostatnie miejsce? Może niech lepiej tak zostanie.
A co do wybijania piłki bądź nie - psioczyliśmy kiedyś na Darka Dudkę, że w końcówce meczu z Blackburn leżakował po trafieniu go piłką, a Angole nic sobie z tego nie robili, i strzelili nam wtedy decydującego gola. Może faktycznie przepis, który kiedyś uchodził za szlachetny, odchodzi do lamusa ze względu na zbyt częste nadużywanie go? Już bardziej byłbym zwolennikiem wspomagania gry kamerami (tzn. sędzia video informuje głównego drogą radiową jeśli coś groźnego się dzieje). Jednak, przy żelbetonowych działaczach tak fifa, jak pzpn, raczej nam to nie grozi...

Ortas 20.08.2010 09:59

Co tu się podniecać po dwóch kolejkach. Urban po przyjściu do Legii wygrał pierwsze cztery mecze ligowe, a potem widział tylko plecy Wisły. Z baardzo daleka.

ToTylkoJa 20.08.2010 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 964769)
Hmmm, na Legii jest może inaczej? Z mojej podwarszawskiej miejscowości dużo ludzi jeździło/jeżdzi na Wasze mecze. Twoim zdaniem ludzie niezameldowani w Warszawie są gorszymi kibicami?

Nie napisałem, że jest inaczej. Tylko my nie wypisujemy na forach, nie śpiewamy, że nasi kibice to rodowici Warszawiacy. U Was jest to na porządku dziennym. Wystarczy wejść na Wasze forum i zacząć o tym dyskusje (są podpisy w stylu Otwock, Garwolin, Falenica to Legii klub kibica- coś w tym stylu). I w żadnym razie nie stwierdziłem, że ludzie niezameldowani, nieurodzeni wWarszawie itp są gorszymi kibicami. Zbyt bardzo nadinterpretujesz mojego wcześniejszego posta.

Coach 20.08.2010 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ortas (Post 964889)
Co tu się podniecać po dwóch kolejkach. Urban po przyjściu do Legii wygrał pierwsze cztery mecze ligowe, a potem widział tylko plecy Wisły. Z baardzo daleka.

Siedem ? .....

Gwiaździsty 20.08.2010 11:20

Tak, siedem.

kreseq 20.08.2010 11:45

Lech moze teraz zaskoczyc,Wisla moze zagrac na przelamanie,Legia moze zaczac grac... Moze byc roznie, wiec lepiej poczekac.

Obawiam sie ze dzisiaj czeka nas wpie****, obym sie mylil :D

63624 20.08.2010 13:18

Obyś się nie mylił. :D
W każdym razie u nas już w czwartek na Legię sprzedano komplet biletów. :D

szprotson 20.08.2010 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63624 (Post 964977)
Obyś się nie mylił. :D
W każdym razie u nas już w czwartek na Legię sprzedano komplet biletów. :D

Do boju WKS!

troche się oczekałem by zobaczyć w końcu niezajechany Śląsk,ale warto było.

Mam nadzieje że Sobota dzis pokaże sie z jak najlepszej strony.

spidey 20.08.2010 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 964980)
Mam nadzieje że Sobota dzis pokaże sie z jak najlepszej strony.

No ale dziś Piątek, więc nie ma o czym gadać... :lol:

Filippo123321 20.08.2010 13:57

Nie no, ostatnio Sobota w piątek pokazał się bardzo dobrze, ale trzeba też przyznać, że piątek służył też innemu Piątkowi (z Polonii).

Emenems81 20.08.2010 17:15

hoho Wielka Polonia przegrywa z Zaglebiem... :]

bridgeburner 20.08.2010 17:15

Z Przyrowskim w bramce po mistrza:lol:

Filippo123321 20.08.2010 17:16

Ale trzeba przyznac, ze Bartczak ładnie uderzył.

bride - my z Pawelkiem zdobylismy :D

Jaroo1 20.08.2010 17:20

No Bartczak uderzyl zajebiscie co nie zmienia faktu ze jesli Polonia nie wygra tego meczu to troche glupio beda musieli czuc sie Polonisci ktorzy po dwoch kolejkach pisali jaka to nie jest Polonia super. Hmm taki zespol a czyzby juz w 3 kolejce, w meczu u siebie przegral?...

Ribas 20.08.2010 17:20

Nie śmiejcie się, przecież Dyskopolo wyprzedza wszystkie inne drużyny o kilka długości i właściwie już można dać im miszcza :lol:

sessegnon 20.08.2010 17:22

Bramka - rewelacja!
Iwan mówił, że to nie wina Przyrowskiego.Ja mam trochę inne zdanie.Mógł być lepiej ustawiony.Ale na częściowe usprawiedliwienie bramkarza trzeba napisać, że uderzenie bardzo dobre.

PS. Sobiech co 100 zmarnował...

PS2. Fajna reporterka:D

kreseq 20.08.2010 17:23

Polonia spuchnie, jak nie teraz to po czasie. Nie chodzi o transfery i trenera, ale o sama specyfike naszej ligi. Beda wysoko, tego jestem pewien, ale punktow pogubia sporo, pytanie czy wiecej czy mniej od reszty.

PS; Bramka przepiekna. Sobiech to drewno a Tosik przereklamowany od 2 sezonow.

bojantsw 20.08.2010 17:27

To co Sobiech nie trafił z 7metrów pokazuje jakim jest "piłkarzem";) kilka bramek w Ruchu i wielka gwiazda! Ale niestety są ludzie którzy tym niby zawodowcom płacą jak dla mnie 10 razy za duzo........

Sartre 20.08.2010 17:36

Cytat:

Cytat:

Wiadomo, że Polonia ma w tej chwili najlepszych polskich zawodników dostępnych na poziomie ligowym, więc większość przeciwników będzie chciało wykorzystać zasadę fair play. Taka prawda, prezentujemy wysoki poziom, więc rywale będą chcieli to jakoś nadrobić.
Taka prawda, że takie gadanie zazwyczaj kończy się w ten sposób, że prędzej czy później trzeba te słowa przełknąć, bo się okazuje jak bardzo dalekie one są od rzeczywistości, która jest, no, jak zwykle, normalna i przeciętna. Wiadomo, jeden dobry mecz i już jest ekstaza, sam wiem co się działo po "dobrej przegranej" z Arsenalem ;) Ale takie rzeczy, to lepiej sobie mówić na własnym forum gdzieś tam na www.kocham-polonie.prv.pl/forum, niż w gościach... Więcej pokory.
Heh... wczoraj w nocy to pisałem. Nie spodziewałem się, że to się tak szybko spełni. Gratulacje Zagłębie! :)

felipe 20.08.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 965127)
Sobiech to drewno a Tosik przereklamowany od 2 sezonow.

Tosik, Trałka i Brzyski - zawsze zastanawiały mnie te zachwyty nad tymi panami.
Z Sobiechem bym się wstrzymał. Dopiero 20 lat, a już dotknął Fabregasa. Brożek w jego wieku kopal gdzieś w lidze na wypożyczeniach.

bridgeburner 20.08.2010 17:46

Sam uważam, że zachwyty nad Polonią są dalece przedwczesne
ale z dzisiejszym ferowaniem wyroków to bym sie wstrzymał
chociaż do zakończenia meczu:-P

mitmichael 20.08.2010 17:50

O sie dzieje bo Wojciechowski niezadowolony poszedł do szatni pokrzyczec na pilkarzy :P

sessegnon 20.08.2010 17:50

Hehe, Wojciechowski wkroczył do akcji:P Chyba chce, żeby jego klub sezon zakończył bez porażki.

bluefan 20.08.2010 17:50

Sobiech- dobrze się zastawia, nieźle gra głową, potrafi zaliczyć kapitalne asysty, ale typowe 'setki' sprawiają mu multum problemów, w Chorzowie coś o tym wiemy.

Tu jego popisowy mecz- http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rot_meczu.html

kreseq 20.08.2010 17:54

Wniosek ze Pan Wojciechowski niczego sie nie nauczyl :D Juz widze jak sie zachce lepiej grac kopaczom :D

No i jednak cos to dalo :D Sobiech ;)

sessegnon 20.08.2010 17:57

Chyba słowa Wojciechowskiego zadziałały:P

Krytykujecie Sobiecha, a ten jak na złość strzela bramke.

For_FuN_ 20.08.2010 18:09

Bo przeszedl do Polonii...jak nie nasz, tzn. ze jest slaby(popularna logika). A prawda jest taka, ze to najlepszy mlody napastnik w Polsce. Wojciechowski zaryzykowal i narazie chlopak mu sie splaca...2 mecz i 2 gol.

RAF 20.08.2010 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 965157)
Bo przeszedl do Polonii...jak nie nasz, tzn. ze jest slaby(popularna logika). A prawda jest taka, ze to najlepszy mlody napastnik w Polsce. Wojciechowski zaryzykowal i narazie chlopak mu sie splaca...2 mecz i 2 gol.

A przyjdzie mecz z byle jakim europejskim sredniakiem i chlopak za milion euro zostanie skutecznie przykryty ;)

kreseq 20.08.2010 18:18

Logika jest taka ze na dzien dzisiejszy sieknal kilka bramek, wiecej akcji zmarnowal, zebral o koszulke Hiszpanow i to chyba tyle? Do Lewandowskiego w jego wieku mu brakuje duzo. Nie mowie ze jest slaby, ale nie przesadzajmy.

Co innego Smolarek :)

Filippo123321 20.08.2010 18:18

Szkoda, ze Ebi do nas nie przyszedl - jest z innej bajki (i nie mowie w ocenie tylko o bramke).

Asysta Sobiecha ;)

sessegnon 20.08.2010 18:18

No wygląda na to, że Ebi też na razie udany transfer.

PS. @kreseq Niestety(dla Sobiecha), ale koszulki nie zdobył.Królem polowania był Cetnarski:P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl