![]() |
Proud możemy się założyć, ale nie wiem jak to sprawdzimy :D
PS Barca miażdzy i oby tak dalej:) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Bez przesady. U nas w tunelach tez kilka tysięcy się spokojnie schowa :)
Wiadomo coś u punktach gastronomicznych na Wiśle? Jak do tej pory wyglądało to bardzo spartańsko. |
Cytat:
Stadion ma ok 40 tys m kwadratowych wnętrz. Odjąć częsci dla vipów, prasy, szatnie, pomieszczenia techniczne itp. Niech to będzie 25 tys. Zostaje 15 tys metrów kw. na 30 tys kibiców(nie licze prasy, vipów). Wszyscy nie będą chcieli się schronić. Ci co będą, zmieszczą się bez problemów. Nawet jakby miały 2 osoby stać na 1 m.kw. :D :-p oczywiście te wyliczenia to tak dla żartu. |
Cytat:
|
Teraz naprawdę idę spać, ale nie mogłem powstrzymać się i wpadłem na forum WL, a tam:
http://lh3.ggpht.com/_k5z02XxN2eY/TR...0/PC299401.JPG |
Ciekawy ranking frekwencji..
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...anking_10_cz_1 Myślę, ze po oddaniu wszystkich obiektów mogli byśmy uplasować się na 11-12 pozycji. Pod warunkiem oczywiście, ze Średnia u nas, na Legii i na amice była by ok. 22.000/mecz. Średnia na Lechii, Śląsku, Jadze ok.13000, Średnia na Koronie, Zagłębiu, Ruchu, Arce, Cracovii, Widzewie, Górniku ok.10.000, Średnia na Polonii, Bełchatowie, PB ok. 4000. Z pierwszej ligi mógł by wejść ŁKS i Pogoń.. Dobrze wypadniemy na Euro, trochę szczęście ala wronki w pucharach i przyszłość powinna być ciekawa. |
Big lift na Stadionie Narodowym w telegraficznym skrócie
http://www.youtube.com/watch?v=NIB8-...layer_embedded |
Cytat:
|
Co do tego rankingu. Tak się w niego wczytuję i tym liczbom nie mogę uwierzyć w jak głębokiej czarnej dupie jesteśmy z infrastrukturą. Teraz przed Euro boom na stadiony - super sprawa, ale dotychczas średnia frekwencja była niższa nawet od przeciętnej w niższych szczeblach ligowych na zachodzie. Anglii to już nawet nie porównuje bo to inna bajka całkowicie. Cóż nowe stadiony to "zmiany zmiany zmiany" - cytując klasyka, trzeba mieć nadzieję że ten boom przed i po Euro na piłkę nie skończy się wraz z odpadnięciem orłów smudy w fazie grupowej.
PS Ale że Ukraina nawet wyżej od nas ?! niby zbudowane mają stadiony na Euro, ale będąc tam na 3 stadionach nie zgłoszonych jako gospodarze, porównać je można tylko do starego ....idołka przy kałuży 2 bądź "obiektu" Polonii Bytom. |
Przecież budowa wielu stadionów jeszcze trwa więc ten ranking nie można brać na poważnie co jest zresztą podkreślone.
Przykład choćby Wisły - na Hutniku 3-4 tyś, na R22 od 14 do 18. Spokojnie, mnóstwo krajów wyprzedzimy, jestem tego pewien. Zaryzykują nawet stwierdzenie ze będzie taka runda (jak się dobrze mecze ułożą) że będziemy w ścisłej czołówce europejskiej. |
Cytat:
tu chodzi o frekwencję a nie o wygląd stadionu, jego nowoczesność, zadaszenie i telebimy |
Cytat:
Cytat:
|
|
slaskWKSslask jaki jest planowany termin oddania stadionu?
|
Cytat:
Rozruch obiektu lipiec 2011. Prace są zgodnie z planem, a nawet jest nieznacznie wyprzedzony harmonogram. W tym miesiącu jeszcze rozpoczyna się montaż pierwszych krzesełek . Max Boegl zdecydowanie ruszył z kopyta. Budowa mogła być posunięta wiele dalej gdyby nie partacze z Mostostalu, który rozpoczynał budowę. Teoretycznie nowy sezon Śląsk zaczyna na nowym stadionie. Już zaczęto sprzedawać loże biznesowe. |
To jest parodia, że stadion Śląska, Lechi i stadion Narodowy prędzej oddzadzą niż stadion Wisły :rotfl:
|
Jaka parodia? O czym ty piszesz?
|
pewnie koledze jaszczur chodzi o czas budowy tych stadionów w porównaniu do naszego
|
Takie pytanie bo sie pogubilem. SN bedzie mial zasuwany dach ?
|
Tak, bedzie w taki bajer wyposazony.
|
Mnie sie stadion Slaska osobiście bardziej podoba od Lechii jednak zastanawia mnie jaka bedzie odległosc trybun bocznych do linii przy jednej kondygnacjii sie chyba wydłuza znacznie jak u Nas
|
Cytat:
|
Kto ten stadion wypelni po brzegi...
|
Cytat:
|
Cytat:
I jeśli sądzisz , że Wrocław nie jest w staniei zapełnić stadionu na stałe w przeciągu paru sezonów, to wiesz dobrze ,że się mylisz prawda? |
Wydaje mi się, że na wiosnę na Legii frekwencja będzie w granicach 24-25 tys.
Z Disco, Śląskiem i Ruchem gramy jeszcze przy 3 trybunach, więc pewnie będzie 22 tys. z Disco, a pozostałe spotkania po ok. 20 tys. Z Lubinem gramy pierwszy mecz po otwarciu ostatnie trybuny, więc spodziewam się wyniku blisko kompletu mimo średniego kibicowsko przeciwnika. Z Widzewem powinien być komplet. Z Koroną blisko kompletu. Z Wisłą na pewno będzie komplet, a i mecz 30 kolejki w Polonią Bytom w razie realnych szans na MP może zgromadzić komplet widzów. |
http://stadiony.net/projects/stadion...on_moina08.jpghttp://stadiony.net/projekty/rou/stadionul_ion_moina
Stadion Cluj...trzy razy tańszy od naszego. Powie mi ktoś co my robimy z tymi pieniędzmi? Sztabki złota zakopaliśmy pod murawą? |
Więcej niz 3 razy tańszy.... 45mln ojro a nasz?:/
plus , w ramach projektu : wielofunkcyjna hala, wieżowiec z funkcjami biurowo-hotelowymi, 3000 miejsc parkingowych, tereny rekreacyjne... |
Nie ma co tego porównywac, wielokrotnie o tym było pisane.. to inny kraj, inne koszta, nie wiadomo co jest pod trybunami, czy pustostan czy jakiaś większa powierzchnia.. tym tokiem rozumowania znajdę kilka stadionów tańszych o połowę a takich samych jak Lechii czy Śląska Wrocław (ale tylko patrząc poprzez ilość miejsc) tak jak potrównuje się Cluj do Wisły. Nie macie przecież wglądu do projektu stadionu, co kraj to obyczaj, co nie zmienia faktu że nasz mógł być wybudowany o mniejszą kasę
PS: A tak w ogóle to ohydny projekt stadionu Cluj, już wolę nasze małe brudne wzbudzające grozę santiago bernabeu :) |
Cytat:
|
|
Oglądałem ostatnio program o Stadionie Narodowym. Ma mieć 204 tys powierzchni użytkowej, co stawia go w czołówce wszystkich stadionów na świecie pod tym względem. Przynajmniej tak twierdził Pan w tv ;)
|
Cytat:
|
http://www.mmlodz.pl/12387/2011/1/25...category=sport
A Łódź jak miała daleko do porządnego obiektu, tak zaraz będzie miała jeszcze dalej. |
W tej Łodzi to cyrk na kółkach. Bodajże drugie największe miasto w kraju, 2 zasłużone kluby, a stadionów jak nie było tak nie ma. Chyba, że włodarze uznali, że budując wypasioną halę, mają spokój z inwestycjami w sport na 10 lat...
|
Cytat:
Pod względem ludności: 1.Warszawa 2.Kraków 3.Łódź 4.Wrocław 5.Poznań Pod względem powierzchni: 1.Warszawa 2.Kraków 3.Szczecin 4.Łódź 5.Poznań |
Cytat:
|
W Poznaniu juz maja wieczny problem z murawa, ciekawe jak nasza bedzie wygladac po tej zimie :) http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl