![]() |
Cytat:
"Trójka" dla Bełchatowa byłaby złym rozwiązaniem - oni mimo wszystko mają mocną ekipę i jeśli tylko zaskoczą to mogą być groźni w ostatecznej klasyfikacji. Bo jakoś nie wierzę, że Lechia czy Ruch nie spuchną za 2-3 kolejk, jak choćby Arka rok temu i kolejność w czubie tabeli nie wróci do "normy". Sama ambicja to nawet na tą drewnianą ligę za mało - zawsze trafi się jakiś "rycerz", który namiesza, jednak koniec końców w czubie i tak regularnie plasuje się Wisła/Lech/Legia/GKS. Mimo wszystko decyduje klasa piłkarzy i ich umiejętności. Dziś rywale potracili punkty, takze w miłym nastroju czekam 2 tygodnie na powrót ligi. |
Odrobina niedosytu pozostaje tylko z powodu meczu Legii. Liczę jednak, że to tylko chwilowa zniżka formy i już od następnej kolejki zaczną grać swój futbol:-)
|
Cytat:
Cytat:
|
panowie wrzućcie na luz bo mieliśmy przynajmniej 4 bardzo łatwe mecze.
jak było widać naszym kopaczom starczyło ambicji na 4 i 1/4 meczu więc e\ cos czuję, ze w Gdańsku będzie sensacja :) Legia i Lech też predzej czy pźniej zliczą podobną serię i będą chwile z przewagą 2 punktową |
Cytat:
Ruch na drugim, Lubin mistrz spuszczony za korupcję wiec musi być mocny, Bełchatów 5 drużyna ubiegłych rozgrywek, Jaga przecież tak naprawdę wicelider, a z Arką zawsze nam było ciężko. Tym sposobem wytłumaczą Ci wszystko. Legia w pierwszym "Urbanowym" sezonie wygrała 7 pierwszych meczów, a jak się skończyło wiemy wszyscy. Więcej pokory panowie i panie. |
Cytat:
|
Cytat:
Denerwują mnie już dziennikarze:evil: http://ligoblog.blox.pl/2009/08/Po-c...5-kolejki.html Po co Wisła zwycięża?? Inni widocznie nie potrafią:-P |
Cytat:
gigant... a moze w tej lidze nie ma silniejszych? |
Legia zagrała z tym samym Zagłębiem, później z tą samą Arką, następnie zremisowała z Cracovią, która się sportowo nie utrzymała, później zaś przegrała z wiecznie zajebistą Odrą, a teraz zmordowała 1:0 z super mocną Polonią Bytom.
Lech z kolei pokonał ligowych gigantów - Piasta Gliwice i Koronę Kielce. A później? Bęcki od Polonii Warszawy i Cracovii, a teraz wymęczony remis. gigant - jak lubię te Twoje ironiczne i dość ostre, krytyczne posty, tak teraz nie rozumiem do czego się dopieprzasz. Poczekajmy jednak do 10 kolejki. Wtedy będzie można powiedzieć jeszcze nieco więcej. |
Cytat:
Cytat:
|
Da sie gdzie ogladnac (sopcast/justin) dzisiejsza lige+extra?
|
A ja lubię jak Wisła im mordy zamyka...
:lol: |
Cytat:
Wisła- skazani na mistrza. |
Cytat:
Zawsze jest napinka, nagonka na Wisłe jak cos nie pyknie, pozniej pojawia sie Lech i juz jest Mistrzem w oczach wszytskich a na koniec i tak zawsze triumfuje nasza Wielka Wisła :)))) To jest piekne ze jest tak duzo osobz awistnych ale my nadal trzymamy sie na szczycie :) Co do meczow wielkiej czworki polskiej ligi to ja powiem tak: Najlepszy mecz zagrał dzis Lech Poznan. Po 2 ciosach nokautujacych otrzasneli sie i zaczeli grac, ich gra przypominała mi ta z czasow Smudy. Dali rade strzelic 2 bramki, oczywiscie byli bardzo neiskuteczni, a ich najwieksza gwiazda Robert 8 a moze 80 mln Euro Lewandowski :P 2 razy zmarnował fenomenalne oakzje w 2 polowie- nie ma co gwiazdorzyc bo pozniej na boisku odstaje i troche tak wstyd sie z ajakimis Dortmundami ogladac jak w naszje lidze jest przecietny. W koncowce meczu znowu Bełchatow mial cos do powiedzenia, mysle ze sił Lechowi juz nie starczyło na koncowke i dlaego wynik koncowy to 2:2. Był to najladniejszy mecz dla oka, poniewaz obie druzyny miały swoje okazje. Wisła - Jaga Mecz nie tak piekny jak ten Kolejorza ale to dlatego ze Jaga nie potrafiła uwolnic sie spod presingu Wisły. Mysle ze najlepszy mecz pod wzgledem taktyki. Stłamsilismy Jage przez 70 minut, Grosik i Franek nie wiem czy nawet pilke kopneli hehe- mysle ze ich zmiana nastapila dlatego ze trener Probierz nie wierzyl w osiagniecie chocby remisu w tym meczu i dal pograc zmiennikim niezastapionego duetu. Jednak nawet Probierz nie przewidzial ze Wisła tak spusci z tonu po 70 min. Pozniej fartowna bramka dla Jagi, wczensiej kontuzja Głowy i Jop na boisku czyli krotko moiac slaba linia defensywna Wisły z powodu niezgrania pilkarzy. I koncowka nerwowa bo jendak my sie nie zabralismy do atakow przy 2:1 a Jaga bardzo ambitnie probowała nas ukasic po raz drugi. Mecz nauczył nas ze gra sie do konca i jak jest 2:0 w 70min to nie znaczy ze sie wygra i trzeba walczyc do konca a nie tylko 3/4 meczu. Legia- Polonia Słaby mecz w wykonaniu Legii. Jak dla mnie Legionisci zaprezentowali sie najslabiej z 4 najlepszych zespolow w polskiej lidze. Legia miała swoje okazje ale i Polonia na Łazienkowskiej nie odstawała od poziomu Legionistow. Mimo ze w Legii jest tylu niby dobrych napastnikow to jednak kolejen mecze pokazuja ze za wczensie uwierzono w to ze Ci napastnicy sa tacy dobrzy i jendak bramek to tam nie ma za bardzo kto strzelac Ruch- Polonia Szybka czerwna karta dla Przyrowskiego i wiadomo ten mecz nie mogł sie dobrze skonczyc. Do tgo Ruch widac ze jest w formie- cieszy mnie ze w meczu z Wisła w Sosnowcu tak smao została gra Ruchu stłamszona jak Jagi. Zauwazcie ze Ruch tez w meczu z nami nie istniał a jendak z innymi zepsolami w lidze jak na razie radiz sobie mozna wrecz powiedziec swietnie. Majdan w bramce to nei ejst dobry znak :D Lata leca, Majdan nie gra regularnie no i zespolu nei uratował od straty bramek. -Wisła zagrała najlepiej z wielkiej czworki pod wzgledem taktycznym do 70 minuty - Mecz Lecha najladniejszy do ogladniecia - Legia słabo - Polonia raczej nie mogła wygrac grajac w oslabieniu |
Trochę z innej bajki niż Amica. Myślę, że wyczyn godny odnotowania: http://futbolnet.pl/wiadomosci/32-la...w-ekstraklasie
|
Cytat:
Przecież Celtic gdy odpadł z Artmedią potem już ciągle odpadał. A Inter kiedy przegrał Ligę Mistrzów z Helsingborgiem (eliminacje - 2000 rok) już nigdy w niej nie wystąpił. Idąc dalej Lech przegrywając z Terekiem Grozny i FK Tiraspol przekreślił swoje szanse w następnych edycjach. Szachtar Donieck odpadając trzy razy z rzędu w eliminacjach LM (mimo wydanych milionów) powinien sobie dac spokój, bo nigdy w niej nie wystąpi i nie zdobędzie żadnego europejskiego pucharu. Zenit Sankt Petersburg powinien zaś resztę meczów w lidze rosyjskiej odpuścić bo w tym sezonie nie awansował nawet do grupy pucharu UEFA. Przecież szkoda będzie kompromitowac się za rok. Słowem podsumowania: obrażeni dziennikarze i niedzielni kibice powinni się otrząsnąć i dać sobie spokój z wypisywaniem takich bredni bo zwyczajnie się w ten sposób kompromitują. |
W tej pyrolandi to nawet chyba pilkarze prostestowali bo zaczeli strzelac a kibice zaczeli znow dopingować, bo nie przypuszczam że najlepsi kibice na świecie dopingują dopiero jak drużynie idzie, a jak lipa to mają wywalone.
|
Kuchenki narazie slabiej ale pamietajcie ze karty moga sie odwrocic.
Ja np nauczony zeszlym sezonem wogole nie podniecam sie jakimsis przewagami punktowym itd..my narazie jestemy w formie potem byc moze nieco opadniemy a Amika i Legia odwrotnie. Liczy sie koncowy efekt ....a nie kto jest liderem po 5,10 czy 15 kolejce..za to Majstra nie dają, |
Cytat:
Co do reszty to racja, nie ma się co teraz podniecać bo różnie może jeszcze być - my jesteśmy w gazie (po Levadii) ale kiedyś się pewnie skończy i trochę się potraci tych punkcików, oby jak najmniej. |
Rzeczywiście póki co trzeba spokojnie podejść do tych naszych zwycięstw i straty punktów przez Legie czy Lecha. Ale wydaje mi się że dla nas te zwycięstwa są ważne dla psychiki zawodników i w ogóle atmosfery w klubie i wokół niego. Gdyby w pierwszych kolejkach Wisła straciła pkt. to od razu by się głośno zrobiło, nastąpiło by kolejne zwalnianie trenera i ludzi pracujących w klubie czy wycofywanie się Cupiała.
Liczy się efekt końcowy ale w ostatecznym rachunku każda strata punktów może być bolesna. |
Cytat:
A po co nam znowu medialna nagonka na Wisłe? Lepiej zwycięstwami zamykać usta wrogom i malkontentom:D |
teraz będzie taka kolejka która może już Lecha pozbawić szans na Mistrzostwo...(no może nie pozbawić szans, ale zmiejszyć je bardzo)
jeśli Wislę uda się pokonać Lechie(co będzie dośc cięzkie) to może zwiększyc swoją przewagę, ponieważ Legia jedzie do Śląska, a Lech do Jagi :) i mam nadzieję że nasza przewaga na pewno nie stopnieje (przy nie wygraniu z Lechią) a może nawet wzrośnie. :) a 10-11 pkt straty, to jest bardzo dużo...musielibyśmy 3 mecze przegrać i jeden zremisować, a Lech wszystko wygrać. A to jest niemożliwe. Bo wszyscy będą jeszcze tracić pkt. |
|
Dwa lata temu Legia wygrała 7 pierwszych meczów sezonu, a na koniec rundy miała 14 pkt straty do Wisły.
Gadanie, że mistrz zaklepany to bzdury. Pewnie Wisła jeszcze złapie zadyszkę, a Legia i Lech zaczną swoją serię zwycięstw i wszystko przestanie tak różowo wyglądać. Nie ma sie co podpalać. P.S. Ale przynajmniej skład mamy mocny jak cholera. Już teraz całkiem niezły Cwielong, Jop czy Jirsak siedzą na ławie, a już Boguski i Garguła i Singlar pukają do 18-stki meczowej. To ponad pół następnego b.mocnego zespłu... |
Cytat:
Napewno in plus to ze Lech traci punkty u siebie z Bełchatowem a Legia tez u siebie z Cracovia, bo na wyjazdah to kazdy je bedzie tracil i to sporo, szkopul w tym ze jak u siebie sie da ciała to pozniej na Mistzra nie ma co liczyc. :) Wolfy ten Kołton to chyba z Lechem wział slub. Tak jest tym klubem zafascynowany, taki podniecony jak o nim mowi, nie wiem czy to kibic Lecha czy po prostu uwierzyl w to co media mowily ze nam sie w Polsce taki profesjonalny klub buduje ze az sie w nim zakochał A czemu Lech taki dobry jest/był? Tylkod latego ze mieli Smude, ten człowiek to czyni cuda z kazdym poslkim klubme, gdzie sie nie pojawil to od razu klub grał powyzje swoich mozliwosci! I tyle, teraz nie ma Franza i jakos coraz gorzej jest, zobaczymy na koniec sezonu na ktorym miejscu wyladuja |
Cytat:
2) Rafał i Peter już w najbliższych kolejkach powrócą do meczowej osiemnastki (wnioskuję z artykułu zamieszczonego na oficjalnym serwisie), a Łukasz - jeśli wróci do gry na przełomie września/października, to będzie na prawdę świetnie. Nawiązując do słów mojego przedmówcy - Nie nakręcałbym się tak na Waszym miejscu, bo Legia i Lech jeszcze pewnie złapią wiatr w żagle. Poza tym Wisła też będzie miała swoje gorsze chwile (bo nie ma się co oszukiwać, że każdy z zespołów kiedyś łapie "zadyszkę"). |
Możecie mi powiedzieć jak jest w końcu z grą na Hutniku? Nie było mnie w Krakowie ostatnie 2 tygodnie, więc nie wiem a na nieomylnym 90minut piszą że już z Polonią Bytom gramy na HKS.
Więc jak jest? |
Syn marnotrawny Nikola powrócił:
http://www.90minut.pl/news/101/news1...mi-Korony.html |
No i Spadkovia zaczyna pod wodzą Forresta kopać coraz lepiej. Dwa transfery, oba wydają się udane. A w derbach sosnowca może być ciężko...cała nadzieja w Cabaju.
|
Cytat:
Oooo Cabaju pusc szmate bo inaczej napewno przegramy... |
Jakbym zrobił na końcu ;) to odebrałbyś mój post inaczej tj. na luźno?
|
Amika - nie będzie podwyżek!
http://www.sport.pl/pilka/1,70993,69...i_w_Lechu.html Cytat:
No i bardzo mnie ciekawi, co oni sobie myślą. Że gra w Amice jest taką nobilitacją, że podwyżki są zbędne? Lewandowski, Stilić, Rengifo czy Peszko zarabiają znacznie mniej niż ligowa elita, a sportowo do niej należą. |
Zawsze znajdzie się kij, którego nie zawachacie się użyć przeciwko Amico-Lechowi - nudne to. Akurat bardzo madra decyzja i wszystkim klubom takich zycze (szczegolnie Wisle i Legii). Stawki wciaz sa ZDECYDOWANIE za wysokie za fuszerkę jaka odstawiają piłkarze.
P.S. Gra w Amice jest swego rodzaju nobilitacja. Od dwoch lat tylko ten klub 'cos gra' w pucharach (w ogole jest jednym z 3-4 ktore graja w pucharach), na pewno łatwiej jest sie stad gdziekolwiek wypromowac niz z Cracovii czy Korony czy Arki. Jest to bonus, który przysługuje pilkarzom własnie Amiki oraz Wisły i Legii (z tym, ze w ciagu ostatnich dwoch lat rozgrywki pucharowe sa domena tylko tej pierwszej i to ona pokazała sie w Holandii czy Szwajcarii/Austrii). |
Cytat:
Wg mnie Amika taka polityka sama strzela sobie w stope. Dobrze piszesz ze taki Rengifo czy Stilic w porowaniu do tego co mogli by zarabiac na zachodzie(lub wschodzie..) w Polsce zarabiaja niewiele. I to jest bolączka i fakt ze co lepsi wyjezdzaja z tej Ligi bo raz jest slaba a dwa -mało płaca. Jedynym sposobem zatrzymania danego pilkarza jest podwyzka jego zarobkow -bo umowmy sie Tottich na swicie mozna zliczyc na jednym palcu a 99% pilkarzy podczas swojej kariery dba jedynie o zapewnienie sobiej dostatniej emeryturki gdzies na wyspach Kokosowych. |
Dokladnie, bez kasy nie wyjdziemy na szczyty. Co tu duzo mowic, najlepsza bylaby taka polityka jak w Rosji i na Ukrainie czyli przeplacanie pilkarzy, na poczatku wiadomo trzebaby ostro przeplacac srednich grajkow ale pozniej jak juz widza ze liga staje sie mocna i mozna w niej zarobic a przy oakzji rozwinac sie sportowo to i by przychodizly gwiazdki europejskiego formatu albo dorobic do emerytury rozne Roberto Carlosy, Rivaldy i inni, tylko niestety w Polsce to sie sponsorzy nie znajda do takich "zabaw" ;/ a skzoda bo patrzac na klimaty i system rozgrywek w Rosji to w Polsce napewno wiecje osob by wolało grac ze wzgledu wlasnie na lagodniejszy klimat niz w Rosji :)
|
Cytat:
|
Cytat:
W związku z tym Amika słabo się sprawdza. Nie dość, że stosunkowo najmniej płaci z czołówki ligi, to niechętnie puszcza swoich zawodników za granicę. Poszedł jedynie Murawski, a zatrzymano Śtilica i Lewandowskiego mimo konkretnych, dość intratnych ofert. A kontraktów też im się wyższych nie oferuje. Za chwilę kopacze będą się zastanawiać, czy taka promocja się opłaca. |
Konrad napisał:
Cytat:
|
Podwyżki? a za co? jak takiemu Rengifo jest wielką nieprzyzwoitością gra w Amice to niech idzie na zachód czy tam wschód jak jest taki rozchwytywany. Podobnie Lewandowski, choć ten mógłby się nauczyć przyjmować piłkę i kopać prosto,ewentualnie podcinać nad bramkarzem. To są pół analfabeci pilkarscy i oni chcą podwyżek? jeśli chodzi o wymagania tych miernot boiskowych, to bez względu na klub jestem za właścicielem. Niech Rutkowski się nie daje i wywali na zbity pysk jak będzie trzeba. Znajdzie podobnych gości za mniejsze podejrzewam pieniądze. Toż to żadne wybitne jednostki to nie sa.
|
Cytat:
Kontrakty kiedys sie skoncza i pilkarz odejdzie. Poza tym sa rozne prawa Webstera etc. A to, ze np Ostrowski u nas bral 35 tys zlotych miesiecznie jest jednym wielkim smiechem na sali, dlatego w pelni rozumiem decyzje dzialaczy Lecha/Amiki. P.S. Strasznie jestescie cięci na tego Lecha... Zawsze tak bylo czy to jest sprawa ostatnich 2-3 lat? Zawsze myslalem, ze wieksze wkurzenie powodowała Legia szczerze mówiąc. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl