Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

Mar85 11.11.2019 21:41

[QUOTE=czaro;1546163]Chyba trochę przesadzasz. Temat był tu zresztą wałkowany, więc skoro ciągle powtarzasz, to sobie przeczytaj parę stron wstecz.

Ale co powtarzam i przesadzam? Odszedł asystent przestali grać? I co sam Maciuś pokazał po jego odejściu? Wpędził drużynę w kryzys i uplasował na dnie tabeli? Wtedy gracze grali bez pensji i jakoś to wyglądało. Teraz niby mają płacone a gra wygląda jak z A klasy. Stwierdzam fakt.

piotek 11.11.2019 22:13

Lettieri? Czasem popełniał taktyczne samobójstwo, vide nasz mecz w Kielcach na wiosnę, ale jednak to, jak się zdaje, dość solidny szkoleniowiec. W każdym razie zapamiętałem jego Koronę jako wybieganą i całkiem nieźle rozgrywającą drużynę. No i po Kielcach jest pewnie przyzwyczajony do sportowej prowizorki.

luke1906 11.11.2019 22:31

Z tym Sobolewskim to jest powtarzana tu na forum cały czas jedna wielka ściema. Skoro tak źle jest dlatego, ponieważ Sobol odszedł to rozumiem, że wcześniej było super?

Jeżeli tak ktoś uważa, to proponuję wejść na 90minut.pl i prześledzić sobie nasze wyniki (i przypomnieć przebieg spotkań) tak mniej więcej od połowy września 2018. Rozegraliśmy od tamtej pory zatrważającą liczbę fatalnych meczów, a pozytywny obraz tego okresu stworzyły pojedyncze wyskoki, które miały miejsce w kluczowych dla nas meczach z parchatymi i Legią.

Z "ciekawszych" wyczynów naszych piłkarzy:
0-1 z Koroną
2-2 z Sosnowcem
1-4 w Gdyni
0-2 w Legnicy
0-2 w Zabrzu
2-3 z Pogonią (honor uratowany w końcówce jakby ktoś nie pamiętał)
3-4 w Sosnowcu
1-3 w Lubinie (mecz o 8, kompletna kaszana z naszej strony)
2-3 z Płockiem
1-2 w Sosnowcu (ileż można ku.rwa?)
1-3 w Gdyni
4-5 z Miedzią

Dziadostwo było od dawna, teraz jeszcze doszły kontuzje, plus dostawa szrotu i mamy to co mamy.

W kwestii Stolara. Jak dla mnie mimo wszystko największym minusem są stałe fragmenty gry. No przecież to jest ku.rwa nieprawdopodobne, żeby wyglądać tak źle w tak podstawowej sprawie. Jak masz kiepską ekipę to się skupiasz na tym jednym elemencie i ćwiczysz go do perfekcji. U nas nawet to nie przeszło. Mamy Sadloka, który bije rekordy w katastrofalnych wrzutkach. Dlaczego tutaj nic nie zmieniamy? Jak dobrze pamiętam, to wpadło na wiosnę kilka bramek po dośrodkowaniach Vukana, nie można znowu spróbować?

Ale nie, po co. Klepmy dalej w kółko to samo, do zesrania.

czaro 11.11.2019 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1546166)
Udowodnij to. Na ten moment nie można tego traktować, jako przesłanki, tylko wcześniej trzeba wykazać, że to ręka Stolara podnosiła drużynę, a nie ręka Sobola. Przez powtarzanie tego w kółko, to nie stanie się prawdą.
Na ten moment mogę uwierzyć, że Stolar podnosił drużynę mentalnie - był takim atmosfericem, ale nie uwierze, że miał jakiś wpływ na sportowa zwyżkę formy, tym bardziej, że to Sobol trenował indywidualnie z piłkarzami.

BTW - raz podnosił drużynę. Dostał gotowca pod względem sportowym. Obejrzyj se pierwszy mecz z Arką. Podniósł ją raz na wiosnę. ...na trzy mecze.

Z tego, co pamiętam, to żadnego gotowca nie dostał. Dostał drużynę, która grała średnią piłkę i do tego została osłabiona. Ze względu na brak środków rozwiązano kontrakt z jednym z zawodników, zanim zdążył tu przyjechać. Odeszło też paru zawodników ze środka pola i najlepszy strzelec, Carlitos. Ale rozumiem, że każda okazja dobra, aby wyskoczyć jeszcze raz z opowieścią, że prowadził nas Guardiola 2, tylko niestety został zwolniony. Ja pamiętam wiosną 2018 ciągłe forowanie tego koleżki na środku pola, który ruszał się jak wóz z węglem.

Stolarczykowi nikt nie dawał szans (ja też), a jednak sobie poradził: grali pomimo braku wypłat (o czym nie wiedzieliśmy przez długi czas), do tego grali z polotem. Nie miał Carlitosa? To odkurzył Ondraska itd. To raz.

Na wiosnę, po wymianie składu poskładał to od nowa, jakoś poszło. Bez szału, zwłaszcza w rundzie finałowej, ale poszło. To dwa.

Słabe mecze zagraliśmy ze Stolarczykiem wiosną 2019 i jesienią 2019, kiedy w klubie jeszcze był Sobolewski. Co wtedy przeszkodziło trenerowi Sobolewskiemu prowadzić nas do glorii? Nie chcę umniejszać wkładu Sobolewskiego, bo na pewno był duży i ten trener był świetnym uzupełnieniem sztabu. Ale nie należy przesadzać w drugą stronę. Jeżeli masz jakieś przecieki z klubu, że Stolarczyk stoi z boku i patrzy, a pracują za niego asystenci, to daj znać. Jeśli nie, to nie twórz opowieści bez podstaw.

leszekpw 11.11.2019 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mar85 (Post 1546162)
Po raz kolejny powtarzam. Stolar sam nic nie pokazał. Jak miał przy sobie Radka Sobolewskiego to jakoś to wyglądało. Przypisywanie mu zasług podnoszenia drużyny jest obrazą. Został sam i jesteśmy w czarnej d.
To czemu teraz nie umie nic zrobić?

Dokładnie. Od pierwszego spotkania kiedy Stolarczyk został bez Sobolewskiego równia pochyła. Do tego odkąd Sobol przyszedł do Płocka, nastąpiła "cudowna" zwyżka formy? Ludzie przejżyjcie na oczy, macie przykład dwóch drużyn.
Jeśli ktoś się do tego nie umie przyznać, to jest albo ślepy albo ma klapki na oczach.
Czarne na białym, matematyka nie kłamie, nie jest to przypadek.

krysztal 11.11.2019 23:30

Jednym zdaniem było chu...o od samego początku odkąd przyszedł Stolar tylko my kibice słabe wyniki tłumaczyliśmy tym że nie dostają kasy.....no chyba jednak nie do końca

Brozinho_23 11.11.2019 23:52

Tak, tak... zwłaszcza, że liderem byliśmy po 8 kolejce sezon temu.

SlawekS 12.11.2019 00:57

Bez dwóch zdań został popełniony jakiś duży błąd w przygotowaniach do sezonu. Drugie połowy wyglądają dużo gorzej niż pierwsze. Nie przypominam sobie meczu w którym byłoby inaczej.
Kiedyś jak dostawaliśmy bramkę w plecy od razu siadaliśmy na przeciwniku. Teraz nikt nie ma na to siły. Nie wiem czy klepanie piłki w obronie nie ma przypadkiem na celu dania chwili odpoczynku zawodnikom z przodu. Zarówno sztab jak i zarząd znają wyniki badań i stąd też może wynikać niechęć do zmiany trenera. Przecież nowy trener nie przyjedzie z powerbankami i nie dorzuci zawodnikom energii.

Arkadiusz.Czerepach 12.11.2019 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1546167)
Z tym Sobolewskim to jest powtarzana tu na forum cały czas jedna wielka ściema. Skoro tak źle jest dlatego, ponieważ Sobol odszedł to rozumiem, że wcześniej było super?

Jeżeli tak ktoś uważa, to proponuję wejść na 90minut.pl i prześledzić sobie nasze wyniki (i przypomnieć przebieg spotkań) tak mniej więcej od połowy września 2018. Rozegraliśmy od tamtej pory zatrważającą liczbę fatalnych meczów, a pozytywny obraz tego okresu stworzyły pojedyncze wyskoki, które miały miejsce w kluczowych dla nas meczach z parchatymi i Legią.

Z "ciekawszych" wyczynów naszych piłkarzy:
0-1 z Koroną
2-2 z Sosnowcem
1-4 w Gdyni
0-2 w Legnicy
0-2 w Zabrzu
2-3 z Pogonią (honor uratowany w końcówce jakby ktoś nie pamiętał)
3-4 w Sosnowcu
1-3 w Lubinie (mecz o 8, kompletna kaszana z naszej strony)
2-3 z Płockiem
1-2 w Sosnowcu (ileż można ku.rwa?)
1-3 w Gdyni
4-5 z Miedzią

Dziadostwo było od dawna
.

to raz, a dwa to nic Radkowi nie ujmując , ale nie licząc derbów bezpośrednio po odpaleniu Kiko , to pozostałe mecze w których Sobol był pierwszym trenerem tez jakos rewelacyjnie nie wyglądały

świat nie jest taki czarno-biały

pawlozm 12.11.2019 08:20

problemem Stolarczyka jest fakt przyjacielskich relacji z drużyną. Maciek od początku miał takie podejscie, a sytuacja związana z kryzysem w tamtym sezonie jeszcze bardziej umocniła takie podejscie. Miał być rygorystyczny i twardą ręką zarządzać w momencie 4 miesiecznych poślizgów z kasą?
teraz już takiego podejscia nie da się nagle cofnąć. Najprościej mówiąc piłkarze zostali zagłaskani, do tego dochodzi kolesiostwo i mamy efekt. Niestety. Z tych piłkarzy może coś wyciągnąć ale już inny trener. Chyba nikt nie wierzy, ze w zimie wymienimy 10 zawodników. Mysle, że obecnie jest szukany trener ale to nie jest prosta decyzja, którą podejmuje się w 3 dni. Liczę, że jeszcze teraz w tej przerwie nastąpi zmiana, następnie 3, 4 nowych piłkarzy i walka od wiosny.

Arek95 12.11.2019 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1546175)
problemem Stolarczyka jest fakt przyjacielskich relacji z drużyną. Maciek od początku miał takie podejscie, a sytuacja związana z kryzysem w tamtym sezonie jeszcze bardziej umocniła takie podejscie. Miał być rygorystyczny i twardą ręką zarządzać w momencie 4 miesiecznych poślizgów z kasą?
teraz już takiego podejscia nie da się nagle cofnąć. Najprościej mówiąc piłkarze zostali zagłaskani, do tego dochodzi kolesiostwo i mamy efekt. Niestety. Z tych piłkarzy może coś wyciągnąć ale już inny trener. Chyba nikt nie wierzy, ze w zimie wymienimy 10 zawodników. Mysle, że obecnie jest szukany trener ale to nie jest prosta decyzja, którą podejmuje się w 3 dni. Liczę, że jeszcze teraz w tej przerwie nastąpi zmiana, następnie 3, 4 nowych piłkarzy i walka od wiosny.

Przyjacielskie podejście do drużyny może i ma, ale to tylko do tych starszych zawodników (Brożek, Wasyl, Boguski).
Co do zimy... spodziewam się mini rewolucji z tym, że na minus. Odejdzie z 10 osób to tak lekką ręką, przyjdą może 3 lub 4. Odejdzie być może Wojtkowski, Drzazga, Lis... a przyjdą kosmiczne wynalazki z 1-szej ligi o których mało kto w ogóle słyszał, ze istnieją oraz ultra niewypały transferowe z Pogoni...

!!IRIVER!! 12.11.2019 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1546176)
Przyjacielskie podejście do drużyny może i ma, ale to tylko do tych starszych zawodników (Brożek, Wasyl, Boguski).
Co do zimy... spodziewam się mini rewolucji z tym, że na minus. Odejdzie z 10 osób to tak lekką ręką, przyjdą może 3 lub 4. Odejdzie być może Wojtkowski, Drzazga, Lis... a przyjdą kosmiczne wynalazki z 1-szej ligi o których mało kto w ogóle słyszał, ze istnieją oraz ultra niewypały transferowe z Pogoni...

Akurat wynalazki z 1 ligi mogą nam dzisiaj tylko pomóc, choćby wzmacniając rywalizację. Za Drzazgą raczej płakać nie będziemy, a przy obecnej formie Buchala - Lis i tak nie wącha murawy.

krysztal 12.11.2019 09:11

to raz, a dwa to nic Radkowi nie ujmując , ale nie licząc derbów bezpośrednio po odpaleniu Kiko , to pozostałe mecze w których Sobol był pierwszym trenerem tez jakos rewelacyjnie nie wyglądały

świat nie jest taki czarno-biały https://wislakrakow.com/forum/blank.gif




A było tych meczów ......1 z zagłębiem lubin

Arek95 12.11.2019 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1546177)
Akurat wynalazki z 1 ligi mogą nam dzisiaj tylko pomóc, choćby wzmacniając rywalizację. Za Drzazgą raczej płakać nie będziemy, a przy obecnej formie Buchala - Lis i tak nie wącha murawy.

No z tym to akurat różnie bywa. Bo niejednokrotnie gości którzy przychodzili z zaplecza Ekstraklasy okazywali się słabi. Bardziej patrzę tutaj przez pryzmat jakości. Mając JUŻ słabych na ławce zamienimy ich na jeszcze słabszych i nie ogranych na najwyższym poziomie ligowym.

Delgado 12.11.2019 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1546177)
Akurat wynalazki z 1 ligi mogą nam dzisiaj tylko pomóc, choćby wzmacniając rywalizację. Za Drzazgą raczej płakać nie będziemy, a przy obecnej formie Buchala - Lis i tak nie wącha murawy.

No to trochę komicznie brzmi, że w jednym zdaniu wynalazki z I ligii miałyby nam pomóc, a za Drzazgą płakać nie będziemy. A przecież Drzazga to jest taki typowy I-ligowiec bo jak był na wypożyczeniach w Puszczy czy Mielcu, to tam bramki strzelał i spokojnie ogarniał.

Nam potrzeba wynalazków, ale z III ligi... hiszpańskiej. Ten trop był już przerabiany i z powodzeniem. Nawet jak nie trafimy drugiego Carlitosa i Imaza, to ligę powinniśmy utrzymać.

czaro 12.11.2019 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1546183)
Nam potrzeba wynalazków, ale z III ligi... hiszpańskiej

Jak Silva z Chucą się zaadaptują, to wrócimy na ten trop.

bódyń 12.11.2019 21:34

A tu zestawienie ktore druzyny biegaja najwiecej
https://ekstraklasa.org/scorers/topKmMeczKlub
Nasze miejsce dosc wysokie i tak (pewnie przez poczatek sezonu). A lider Legia jest na ... 15(!!) miejscu


A ciekawe statystyki meczu Wisla Arka
https://ekstraklasa.org/statystyki/matchcenter
posiadanie pilki -Wisla.
Kluczowe podania: 5-15. Biorac pod uwage heatmapy wychodzi na to, ze mamy mistrzostwo w podaniach stoperow miedzy soba. No i gre na wlasnej polowie opanowaliscy do perfekcji. Stolarczyk wymysli, nowa dyscypline. Tylko szkoda ze ma grac w inna

Smyrgu 12.11.2019 22:09

Stolar niech idzie uczyć się fachu gdzie indziej....tu powinien pracować ktoś kto coś potrafi a nie że mało zarabia i bawi się w szlachetną pomoc..........enie o szlachetnej paczce (druzynie) jest dobre dla dzieci ( w przedszkolu), życie wygląda nieco inaczej...

Fugiel 12.11.2019 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1546212)
A tu zestawienie ktore druzyny biegaja najwiecej
https://ekstraklasa.org/scorers/topKmMeczKlub
Nasze miejsce dosc wysokie i tak (pewnie przez poczatek sezonu). A lider Legia jest na ... 15(!!) miejscu


A ciekawe statystyki meczu Wisla Arka
https://ekstraklasa.org/statystyki/matchcenter
posiadanie pilki -Wisla.
Kluczowe podania: 5-15. Biorac pod uwage heatmapy wychodzi na to, ze mamy mistrzostwo w podaniach stoperow miedzy soba. No i gre na wlasnej polowie opanowaliscy do perfekcji. Stolarczyk wymysli, nowa dyscypline. Tylko szkoda ze ma grac w inna

Jak to mowil Piechna (?) trzeba madrze stac a nie glupio biegac ;)

Edit to byl Franek

czaro 12.11.2019 22:56

Sądząc po wynikach, to oni głupio stoją.

Fugiel 12.11.2019 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1546215)
Sądząc po wynikach, to oni głupio stoją.

A to inna sprawa :)

Cygan82 13.11.2019 08:56

Tak jak większość mam po dziurki w nosie Stolara, ale dałbym mu ostatnią szansę. Wiem że to szaleństwo, ale ok. MA dwa tygodnie, wszystkich podobno zdrowych, może zmienić ustawienie drużyny, skład,bo ma wszystkich. Jak że slaskiem będzie porazka to kop w dupe, po końcowym gwizdku. Osobiscie chciałbym zobaczyc taki skład na slask
Buchalik Sadlok Klemens Hojo Burliga Wojtkowski Basha Chuca(Savicevicz)Kuba Brożek Buksa

UcheJ 13.11.2019 09:08

Nowy trener w tym momencie miał by 2 tyg żeby podnieść drużynę Stolar ma 2 tyg żeby wbić ja w ziemie

Kurz 13.11.2019 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1546220)
Tak jak większość mam po dziurki w nosie Stolara, ale dałbym mu ostatnią szansę. Wiem że to szaleństwo, ale ok. MA dwa tygodnie, wszystkich podobno zdrowych, może zmienić ustawienie drużyny, skład,bo ma wszystkich. Jak że slaskiem będzie porazka to kop w dupe, po końcowym gwizdku. Osobiscie chciałbym zobaczyc taki skład na slask
Buchalik Sadlok Klemens Hojo Burliga Wojtkowski Basha Chuca(Savicevicz)Kuba Brożek Buksa

Fajnie, że zawodnicy są zdrowi, ale ten fakt niewiele zmienia. Kluczem jest forma.

silver03 13.11.2019 15:27

Spokojnie długo zdrowi nie będą.

Kurz 13.11.2019 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1546233)
Spokojnie długo zdrowi nie będą.

Dostrzegam sarkazm, ale Kuba, Vullnet i Paweł mogą rozsypać się w dowolnym momencie. Nie potrzeba do Tego Stolarczyka.

Patryko 13.11.2019 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cygan82 (Post 1546220)
Tak jak większość mam po dziurki w nosie Stolara, ale dałbym mu ostatnią szansę. Wiem że to szaleństwo, ale ok. MA dwa tygodnie, wszystkich podobno zdrowych, może zmienić ustawienie drużyny, skład,bo ma wszystkich. Jak że slaskiem będzie porazka to kop w dupe, po końcowym gwizdku. Osobiscie chciałbym zobaczyc taki skład na slask
Buchalik Sadlok Klemens Hojo Burliga Wojtkowski Basha Chuca(Savicevicz)Kuba Brożek Buksa

Zapomniałeś o miejscu dla Janickiego, naczelnego żołnierza Stolarczyka.

kristos 13.11.2019 20:08

Szkoda tych 2 tygodni, bo ktoś miałby czas na zmiany
w sprawie ustawienia i sposobu poruszania się drużyny po murawie.
Stolar już tego nie zmieni, bo on niestety nie widzi swoich błędów.
Przydałoby się ktoś w rodzaju Lettierego.

pomeran 13.11.2019 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UcheJ (Post 1546221)
Nowy trener w tym momencie miał by 2 tyg żeby podnieść drużynę Stolar ma 2 tyg żeby wbić ja w ziemie

On już dawno wbił ten zespół w ziemie.. a raczej piłkarzy bo zespół nie istnieje. Strasznie szkoda tych 2-óch tygodni ale najwidoczniej ekipa ratująca stwierdziła, ze i tak jest runda przegrana i dopiero w zimie zajdą zmiany, gdyż teraz jakkolwiek to zabrzmi- mają większe problemy. Natomiast jeśli w ogóle nie zamierzają zmieniać trenera to dziwie się ze cokolwiek ratują bo z tym panem nie czeka nas nic poza serią 29 lub 30 porażek z rzędu.

konrad123 14.11.2019 00:03

Miga na twitterze pisze, że jeśli nic się nie wysypie to jutro Skowronek zostanie trenerem...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl