Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

funkykoval 11.09.2017 12:21

Z jednej strony należy zwrócić uwagę, że Ramirez zdecydowanie do spółki z Junco i zarządem klubu przebudowują kadrę zespołu - wszak Brożek, Boguski czy Głowacki wieczni nie będą i trzeba szukać ich zastępców, stąd ściągnięcie 13 nowych graczy, w przypadku starszych na opcje 1+1, w odniesieniu do młodych 2+2, co ułatwia ewentualne rozstania z tymi graczami, którzy nie będą spełniać oczekiwań.
Do tego dochodzi odejście 2 graczy środka pola - Mączyńskiego i Brleka w przypadku pierwszego z powodów "ambicjonalnych" w przypadku drugiego - ekonomicznych. Każdy z nich był istotnym elementem zespołu Ramireza.
Ramirez w przedsezonowych sparingach forsował stawienie 3-5-2, jednak nic pozytywnego z tego nie wynikło. Jednak nie znaczy to że Ramirez odżegnuje się od tego pomysłu, bo w sytuacji, gdy gramy na bocznej obronie z Cywką i Sadlokiem, którzy ochoczo uczestniczą w akcjach zaczepnych (Sadlok ma 3 asysty), to w ataku ustawienie może przejść na 3 obrońców, gdzie stoperów uzupełniał grający na def. pomocniku Velez.
Należy zwrócić uwagę, że dopóki Velez grał w poszczególnych spotkaniach, defensywa jako całość wyglądała przyzwoicie - porażka z Górnikiem to zasługa indywidulanych błędów Ivana Gonzaleza....
Wg mnie Velez jest obok Carlitosa najlepszym nabytkiem na tę chwilę z letnich transferów.
Arsenić - dramatycznie słaby w meczu z Lubinem, ale nie wiem czy nie jest to też pokłosie słabej gry w tym sezonie Ivana Gonzaleza. W meczu z Lechią grał zdecydowanie lepiej, z Arką ustawiony na def. pomocniku raczej słabo. Widać brak gry przez pół roku, a także brak zdecydowania w siłowej walce - tak samo na początku wyglądali Bunoza czy Brlek. Mimo wszystko postawiłbym na środek defensywy Głowacki - Arsenić, bo przy Głowie może chłopak szybciej pojąc "tajniki" gry ekstraklasy - będzie z niego pociecha....
Słabo reprezentuje się Ze Manuel - jak zobaczyłem w 9 minucie meczu z Arką piłkę na wolne pole z lewej strony, akcja 3:3 i Ze Manuela, który niestety ani szybkości ani przyspieszenia nie zaprezentował, to mam wrażenie, że na skrzydło jest za wolny, a na rozegranie w miejsce Brleka za słaby fizycznie - Petar ogarniał się pond pół roku, ale on miał kontrakt na 3,5 roku,Ze Manuel jest na wypożyczeniu i niestety czasu na ogarnięcie sie ma zdecydowanie mniej.
Najważniejsze, że Kiko chyba zrozumiał, że Carlitos to nie jest klasyczna 9 i potrzebuje drugiego napastnika. Niestety kontuzja wyeliminowała Ondraszka, Brożkowi wg mnie brakuje ogrania i strzelenia pierwszej bramki - kilka okazji miał, których niestety nie wykorzystał, ale wg mnie Brożek to ciągle zawodnik, który przykuwa uwagę obrońców przeciwnika, dzięki czemu wytwarza się przestrzeń dla Carlitosa... Dlatego ściągnęliśmy 2 młodych napastników.
Jesus wg mnie też bardziej na skrzydło powinien być brany pod uwagę, a nie jako partner w ataku dla Carlitosa. Basha rozpoczął całkiem obiecująco w meczu z Lubinem (mimo współodpowiedzialności za stratę 2 bramki) widać, że umie się zastawić, obrócić z rywalem na plecach, podać do przodu - ciekawa alternatywa na pozycję nr 8.
Wg mnie optymalne ustawienie Wisły na najbliższe mecze:
Cuesta/Buchalik - Cywka, Głowacki, Arsenić, Sadlok - Małecki, Velez, Basha, Jesus - Carlitos, Brożek/Ondraszek;
Niestety kartki i kontuzje wciąż wymuszają kolejne zmiany, co wpływa na grę zespołu negatywnie....
Na szczęście przybyło kilku nowych zawodników i Kiko będzie miał pole manewru, jednak sądzę, że prawdziwe oblicze nowego zespołu to październik/listopad - czyli do przerwy na reprezentację czeka nas ciężka gra zespołu...

wiesniak842 11.09.2017 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1482190)
czyli zakład jest o grę w pucharach? czy o co konkretnie jak można.

Dokladnie. Wisla bedzie czwarta lub wyzej ja wplacam 500zl na Akademie. Bedzie nizej, wplaca W.S.:)
P.S. Dla mnie win-win, Akademii tak czy siak wpadnie 500zl, jak przegram to przynajmniej gdzies do jakiegos Azerbejdzanu za Wisla sie pojedzie:D

Dariook 13.09.2017 11:50

Jaki jest cel sparingu w ktorym robi sie 8 zmian? W ktorym nie strzela sie nawet bramki :D Rownie dobrze, mogli pograć w jedno podanie na bloniach.

Snow 13.09.2017 11:52

Czy ty pierwszy raz sparing ogladales? W wiekszosci robi sie 8 albo i wiecej zmian.

Dariook 13.09.2017 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1482376)
Czy ty pierwszy raz sparing ogladales? W wiekszosci robi sie 8 albo i wiecej zmian.

Ja sie pytam jaki jest cel tego sparingu ?

Snow 13.09.2017 11:55

Podejrzewam, ze jest kilka albo i kilkanascie celow. Z bardziej oczywistych - ogranie zawodnikow, ktorzy ostatnio malo grali czy sprawdzenie roznych wariantow ustawienia.

Dariook 13.09.2017 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1482378)
Podejrzewam, ze jest kilka albo i kilkanascie celow. Z bardziej oczywistych - ogranie zawodnikow, ktorzy ostatnio malo grali czy sprawdzenie roznych wariantow ustawienia.

powaznie? :D

Za tydzien z kim sparing?

Snow 13.09.2017 11:59

a co dla Ciebie rozumiem, ze sparingi rozgrywa sie po to, zeby wygrywac? :D

Za tydzien to bedzie Puchar Polski z Korona.

Dariook 13.09.2017 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1482380)
a co dla Ciebie rozumiem, ze sparingi rozgrywa sie po to, zeby wygrywac? :D

Za tydzien to bedzie Puchar Polski z Korona.

No to mowie, ze bedzie szansa znowu popróbować :D

szprotson 13.09.2017 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482377)
Ja sie pytam jaki jest cel tego sparingu ?

zapoznanie sie graczy zagranicznych z liga polską, zeby potem nie bylo placzu ze sa zaskoczeni silowa gra.

Ogryzek 13.09.2017 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1482383)
zapoznanie sie graczy zagranicznych z liga polską, zeby potem nie bylo placzu ze sa zaskoczeni silowa gra.

Nasze hiszpańskie stranierosy zapoznały się z słowackimi stranierosami z Niecieczy.

czaro 13.09.2017 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482379)
powaznie? :D

Za tydzien z kim sparing?

Nie wiem, co w tym śmiesznego.

Nie wiem, czy tak będzie, ale byłoby dobrze, żebyśmy raz na kilka tygodni takie poważniejsze sparingi grali (i to przy założeniu, że wciąż będziemy w grze o pp). Przynajmniej dopóki Kiko nie wyklaruje się w głowie, kogo zakontraktowaliśmy jako głębokie rezerwy, a kogo jako kandydatów do pierwszego składu (a wszystko wskazuje na to, że jeszcze się nie wyklarowało - i to zanim doszło 4 kolejnych zawodników).

Edit:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482374)
Jaki jest cel sparingu w ktorym robi sie 8 zmian? W ktorym nie strzela sie nawet bramki :D Rownie dobrze, mogli pograć w jedno podanie na bloniach.

Aaa doczytałem :D

Tu się nawet zgadzam, że trudno mówić o sprawdzianie dla zawodnika, który ma tylko 45 min.

FraMat 13.09.2017 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1482374)
Jaki jest cel sparingu w ktorym robi sie 8 zmian? W ktorym nie strzela sie nawet bramki :D Rownie dobrze, mogli pograć w jedno podanie na bloniach.

A to lepiej było jak mużina sobie postrzelała gole ze Skawiną?

Karherop 13.09.2017 14:49

Serio ktoś ma wątpliwości po co rozgrywać takie sparingi?

To stwierdzenie jest tak głupie, że aż szkoda komentować.

Fajnie, że Kiko dał zadebiutować Piotrowi Świątko. Podobno zaprezentował się więcej niż przyzwoicie.

Pero 14.09.2017 10:33

Cały czas zastanawiam się skąd bierzecie tyle optymizmu dla działań Kiko.
Po krótce przeanalizuje jego dokonania.
Najpierw 7 ostatnich kolejek poprzedniego sezonu (g.mistrzowska)

Cytat:

31.Legia Warszawa-Wisła Kraków -1:1 (0:0)
32.Wisła Kraków-Lechia Gdańsk -0:1 (0:0)
33.Jagiellonia Białystok-Wisła Kraków -2:0 (1:0)
34.Korona Kielce-Wisła Kraków 3:2 (1:2)
35.Wisła Kraków-Pogoń Szczecin-4:0 (4:0)
36.Lech Poznań-Wisła Kraków-2:1 (2:1)
37.Wisła Kraków-Bruk-Bet Termalica N. -1:2 (1:0)
1 wygrana
1 remis
5 porażek
Cofnę się zatem jeszcze o 6 kolejek:

Cytat:

25.Legia Warszawa-Wisła Kraków-1:0 (1:0)
26.Wisła Kraków-Wisła Płock-3:2 (1:1)
27.Wisła Kraków-Lech Poznań -0:0
28.Bruk-Bet Termalica-N.Wisła Kraków-2:3 (1:1)
29.Wisła Kraków-Zagłębie Lubin -1:0 (0:0)
30.Górnik Łęczna-Wisła Kraków -3:1 (1:0)
3 wygrane
1 remis
2 porażki

Nowy sezon:
Cytat:


1.Pogoń Szczecin-Wisła Kraków -1:2 (1:2)
2.Wisła Kraków Bruk-Bet Termalica N.-1:0 (0:0)
3.Górnik Zabrze-Wisła Kraków -3:2 (1:0)
4.Wisła Płock-Wisła Kraków -0:1 (0:0)
5.Wisła Kraków -Cracovia Kraków -2:1 (1:0)
6.Zagłębie Lubin-Wisła Kraków -3:0 (1:0)
7.Wisła Kraków- Lechia Gdańsk -1:1 (1:0)
8.Arka Gdynia-Wisła Kraków-3:1 (2:1)



4 wygrane
3 porażki
1 remis


Zatem bilans ostatnich 21 meczy:
8 wygranych
10 porażek
3 remisy

Co jest warte zauważenia spośród 8 wygranych aż 7 było różnicą tylko JEDNEJ bramki. A to oznacza że w żadnym z tych meczów nie dominowaliśmy. Wpadła by jedna bramka i tych wygranych by nie było. Dodatkowo jak pamiętam większość była dosyć fartownych wygranych.


Tylko raz w spotkaniu z Pogonią potrafiliśmy wygrać 4:0 i to wtedy kiedy Pogoń grała młodzieżą!!


Spośród przegranych meczów 5 zakończyło się porażką 1 bramką natomiast 5 więcej niż jednym golem.




Jak na wyniki naniosę sobie jeszcze styl gry drużyny, wszystkie jego opory co do jakichkolwiek uwag z zewnątrz to ciężko mi budować optymizm na tym trenerze. Obym znowu się mylił

Arkadiusz.Czerepach 14.09.2017 10:42

niepokoi że powyższa opinia wychodzi od osoby z otoczenia klubu

Pero , a powiedz przynajmniej co z Cuestą , bo jadą po mnie w innym temacie, jakie rokowania ?

Pero 14.09.2017 11:14

@Arkadiusz.Czerepach
Nie jestem też pracownikiem klubu. Nie jestem z otoczenia klubu.
Troche osób z bliższego i dalszego otoczenia się zna ale to nie znaczy że nie mam prawa wyrażać własnych opinii o trenerze. Nawet ich zresztą nie ukrywam jak rozmawiam z ludźmi z klubu.

Gdybym był z otoczenia to nie pozwalałym sobie na takie opinie.

Co do Cuesty to nie wiem bo nie pytałem. Prawda jest taka że o tydzień za wcześniej został wprowadzony do treningu. Podobnie jak Basha do meczów.

wiesniak842 14.09.2017 12:46

Mam podobne spostrzeżenia panie Pero;) Dobry mecz( w sensie, ze zdominowalismy przeciwnika, grajac lepiej), przytrafil nam sie za Kiko raz, moze dwa, meczu z paprykarzami oczywiscie w to nie wliczam). Jakies gdybanie o przemeblowaniach skladu, szukaniu roznych opcji to bujdy na resorach bo ilu tych nowych wychodzi co mecz w podstawowej jedenastce? Tak jak wczesniej wiele osob zauwazylo, bedzie sie trzymal pewnych nazwisk: Cuesta, Sadlok, Gonzalez, Glowacki, Cywka, Malecki, Carlitos. Jedynie to kontuzje/kartki moga mu pokrzyzowac plany ale to tez nie jest dla mnie zaden argument bo poprzednicy nie mieli na zmiany nikogo oprocz malolatow. Tak czy siak mysle, ze na pelne wnioski i oceny warto poczekac do wiosny. W naszej grze mysle, ze nic sie nie zmieni, brak pomyslu, z taktyka na bakier. Jedyne w czym upatruje szanse to nowi zawodnicy, ktorzy podniosa nasze walory w pomocy/ataku. Za Kiko trzeba liczyc tylko na to , ze wiecej strzelimy a nie, ze bedziemy lepiej grac od przeciwnikow.

robert777 14.09.2017 12:56

Panowie na lepszego zagranicznego trenera nas zapewne nie stać. A z kolei jakiś PMS typu Ojrzyński Rumak czy inny taki mistrz z karuzeli, to juz lepiej zeby ten Kiko został

wiesniak842 14.09.2017 13:25

Oczywiscie, ze tak. Juz wielokrotnie o tym pisalem. Kwestia zwolnienia Kiko w naszej sytuacji, pojawi sie tylko przy ewentualnej grze w grupie spadkowej na koniec sezonu.

s1mone 16.09.2017 10:23

Dokładnie, Kiko ma przed sobą jasny cel. Jak go zrealizuje - wszyscy przymkną oczy na fatalny styl w jakim Wisła gra. Jeżeli jednak nie awansujemy do grupy mistrzowskiej to wyleci jak rakieta i nikogo nie będzie interesować ilu Hiszpanów gra obecnie w Wiśle.

Styl Ramireza jest siermiężny, zęby bolą od patrzenia, nawet w naszych lepszych meczach to raziło - a ostatni lepszy mecz (nie licząc zgromienia młodzieży ze Szczecina) był bardzo dawno temu. Jeszcze przed awansem do grupy mistrzowskiej wg mnie.

Kiko dostał na starcie duży kredyt zaufania i albo go spłaci, albo poleci. Tym bardziej, że nie tylko ja widzę to jak brzydko pod jego batutą gra Wisła. Wiadomo - wyniki rzecz najważniejsza, ale jak wyniki go nie obronią to nie widzę żadnych innych przesłanek, żeby go trzymać.

Ma_niek 16.09.2017 12:29

A czym się różni kiko od jakiegoś Zielińskiego, ojrzynskiego i innych?. Narazie żadnych różnic nie dostrzegam.

TIR_DO_SŁUBIC 16.09.2017 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1482610)
A czym się różni kiko od jakiegoś Zielińskiego, ojrzynskiego i innych?. Narazie żadnych różnic nie dostrzegam.

Zieliński gra piłką, Kiko nie gra piłką.
Ojrzyński gra agresywnie, Kiko nie gra agresywnie.

Kurz 16.09.2017 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1482610)
A czym się różni kiko od jakiegoś Zielińskiego, ojrzynskiego i innych?. Narazie żadnych różnic nie dostrzegam.

Może jest o połowę tańszy. Jeśli tak, a ty nie dostrzegasz efektów, to i tak warto.

To samo dotyczy kadry. Jeśli w tym roku osiągniemy podobny wynik, jak w poprzednim, wydając na pensje piłkarzy o wiele mniej, 5 miejsce będzie wynikiem dobrym, a cokolwiek więcej sukcesem.

Karherop 16.09.2017 13:25

Teraz wydajemy więcej na pensje. Dodatkowe 4 transfery zwiększyły nasz budżet w stosunku do wiosennej kadry. Przyznał to Knura w rozmowie z kimś zarządu.

Blaszczu16 16.09.2017 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1482472)
Cały czas zastanawiam się skąd bierzecie tyle optymizmu dla działań Kiko.
Po krótce przeanalizuje jego dokonania.
Najpierw 7 ostatnich kolejek poprzedniego sezonu (g.mistrzowska)



1 wygrana
1 remis
5 porażek
Cofnę się zatem jeszcze o 6 kolejek:



3 wygrane
1 remis
2 porażki

Nowy sezon:




4 wygrane
3 porażki
1 remis


Zatem bilans ostatnich 21 meczy:
8 wygranych
10 porażek
3 remisy

Co jest warte zauważenia spośród 8 wygranych aż 7 było różnicą tylko JEDNEJ bramki. A to oznacza że w żadnym z tych meczów nie dominowaliśmy. Wpadła by jedna bramka i tych wygranych by nie było. Dodatkowo jak pamiętam większość była dosyć fartownych wygranych.


Tylko raz w spotkaniu z Pogonią potrafiliśmy wygrać 4:0 i to wtedy kiedy Pogoń grała młodzieżą!!


Spośród przegranych meczów 5 zakończyło się porażką 1 bramką natomiast 5 więcej niż jednym golem.




Jak na wyniki naniosę sobie jeszcze styl gry drużyny, wszystkie jego opory co do jakichkolwiek uwag z zewnątrz to ciężko mi budować optymizm na tym trenerze. Obym znowu się mylił


A czemu pominąłeś mecze z Arką czy Jagą na początku roku? Bo było Ci tak wygodnie?

Kurz 16.09.2017 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482616)
Teraz wydajemy więcej na pensje. Dodatkowe 4 transfery zwiększyły nasz budżet w stosunku do wiosennej kadry. Przyznał to Knura w rozmowie z kimś zarządu.

To możliwe, bo ostatnie info, jakie widziałem, pochodziło z połowy sierpnia. W każdym razie teraz pozostaje przekonać się kogo właściwie sprowadziliśmy. Na dzisiaj, w sytuacji, gdy część piłkarzy jeszcze nie grała, część nowych nie doszła do optymalnej formy i zgrania, pierwsza 11 Wisły wydaje się być słabsza od tej z poprzedniego sezonu, co oczywiście może ulec zmianie.

Matejas_ 16.09.2017 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482616)
Teraz wydajemy więcej na pensje. Dodatkowe 4 transfery zwiększyły nasz budżet w stosunku do wiosennej kadry. Przyznał to Knura w rozmowie z kimś zarządu.

Ja myślę, że tych czterech czy pięciu nowych wrzuconych donjednego wora bierze mniej niż Mąka i Semir we dwoje.

Ma_niek 16.09.2017 17:32

Z wysokim kontraktem jeszcze ondrasek się ostal. A pożytku prawie żadnego.

Pero 16.09.2017 17:59

@laszczu16

założyłem że w tamtych meczach nie było jeszcze widać ręki trenera. Całe formum krzyczy że trzeba czasu. Wziąłem zatem pod lupe mecze kiedy powinno się już odcisnąć jego piętno.

Ale można wziąć nawet tamte mecze do analizy:
wygląda że pominąłem 4 mecze Kiko:


Cytat:

21.Wisła Kraków-Korona Kielce: 2:0 (1:0)
22.Śląsk Wrocław-Wisła Kraków:1:0 (0:0)
23.Wisła Kraków-Jagiellonia Białystok: 3:1 (2:0)
24.Piast Gliwice-Wisła Kraków: 1:2 (0:0)

3 wygrane
1 porażka


Z tego 2 wygrane JEDNĄ bramką. Jakoś radykalnie nie zmienia to mojej analizy


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl