Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

piotrex007 06.04.2019 22:34

No tak, ale jego szanse są oparte stricte na matematyce, czyli 33% nasze szanse wziął z opcji, w której wygrywamy w Lubinie, na które statystycznie jest właśnie 33%, ale jest teź opcja, że my zremisujemy, a Lech przegra i go wyprzedzimy, ale na to jest 1/3 x 1/3 = 1/9 ~ 11%, czyli te 44%

Wehrmacht 06.04.2019 23:51

Nadal mamy szanse na 4 miejsce... i to calkiem niezle. 5 wynikow obecnie brakuje, wcale nie niemozliwych. Dosc powiedziec, ze najtrudniejszym do spelnienia jest jutrzejszy brak zwyciestwa Pogoni z Arka. Pozniej nasze zwyciestwo z Lubinem, remis Amici z Jaga, porazka Pogoni w Warszawie i porazka parchow z Lechia. Mamy wtedy 45 ptk i mala tabele z Jaga i parchami, ktora lepszym bilansem bramek wygrywamy. 4 miejsce i derby u siebie w 32 kolejce.... Takze do boju.

SlawekS 07.04.2019 01:15

Zrobiłem kilka symulacji dotyczących tego które miejsce zajmiemy w przypadku zwycięstwa nad Lubinem oraz miejsca rozgrywania kolejnych derbów.

Założenie podstawowe dotyczące wszystkich wariantów:
- wygrywamy z Lubinem
- Lechia wygrywa z sąsiadką
- Legia wygrywa z Pogonią

Wariant I
- Pogoń wygrywa jutro z Arką
- w meczu Jaga - Lech nie pada remis
w takim układzie:
5 Pogoń
6 Wisła
7 Cracovia
Derby w 34 kolejce na Reymonta

Wariant II
- Pogoń nie wygrywa jutro z Arką
- w meczu Jaga - Lech nie pada remis
5 Wisła
8 Cracovia
Derby w 33 kolejce na Reymonta

Wariant III
- Pogoń nie wygrywa jutro z Arką
- w meczu Jaga - Lech pada remis
4 Wisła
5 Jaga
6 Cracovia
Derby w 32 kolejce na Reymonta

Wariant III
- Pogoń wygrywa jutro z Arką
- w meczu Jaga - Lech pada remis
4 Jaga
5 Pogoń
6 Wisła
7 Cracovia
Derby w 34 kolejce na Reymonta

Nawet gdyby Pogoń wygrała z Arką i ni przegrała z Legią, to w przypadku naszego zwycięstwa w Lubinie i porażki parchów z Lechią derbt będą na Reymonta

Karherop 07.04.2019 08:16

Ja bym jednak proponował analizować jakie mecze będą na Reymonta przy założeniu 9 miejsca...
Już przed Piastem widziałem dopisywanie z urzędu 3 pkt. Tymczasem jest jak jest.

Największy plus obecnej sytuacji to że Zagłębie ma pewny awans do 8. Będzie to w ich psychice że mają już wakacje, bo w ambicje wywalczenia pucharów u nich nie wierzę

TommyTSW 07.04.2019 08:39

Cytat:

Największy plus obecnej sytuacji to że Zagłębie ma pewny awans do 8. Będzie to w ich psychice że mają już wakacje, bo w ambicje wywalczenia pucharów u nich nie wierzę

mieliśmy z nimi identyczną sytuację kilka lat temu i nas wyruchali, z tym że mecz był u NAS.

Arkadiusz.Czerepach 07.04.2019 09:23

zróbcie lepiej symulacje n/t stanu zdrpwptnego naszej kadry za tydzień , bo od tego wszystko de facto zależy

Robcio 07.04.2019 09:26

Cytat:

Największy plus obecnej sytuacji to że Zagłębie ma pewny awans do 8. Będzie to w ich psychice że mają już wakacje, bo w ambicje wywalczenia pucharów u nich nie wierzę
Według mnie to minus, zagrają na luzie, bez presji, a u nas będzie dokładnie na odwrót

Ronaldo 07.04.2019 09:30

Nie rozpędzałbym się z tymi wakacjami dla Zagłębia.Walczą o 4 miejsce i 4 mecze u siebie(zamiast 4 wyjazdów).Czy odpuszczą puchary? KGHM może dać im solidne premie,więc raczej nie myslą jeszcze o wakacjach.

Karherop 07.04.2019 09:36

Oczywiście absolutnie nie liczę na odpuszczenie meczu.i pamiętam co się wydarzyło kilka lat temu za Wdowczyka.. natomiast w świadomości ligowców 8 jest jak niebotyczne niebo i mówiąc że wielu nie myśli o wakacjach jesteście w błędzie. Tym bardziej tak przeciętna drużyna jak Zagłębie.
Po prostu lepiej dla nas że Zagłębie ma awans, takie jest moje zdanie.

Wehrmacht 07.04.2019 09:48

Zawsze do wszystkiego mozna dopisac 2 wykluczajace sie teorie i sensownie je uargumentowac. Sa w 8 wiec moze sie wkrasc rozprezenie, moga faktycznie troche odpuscic. Z drugiej strony mogla zejsc z nich presja, zagraja kompletnie na luzie. My tez - ogromna presja i z drugiej strony swiadomosc koniecznosci zwyciestwa, wiec w teorii powinnismy umierac na murawie by wygrac.

Okaze sie jak bedzie. Oby tylko wszyscy ktorzy moga byli zdrowi.

ciacho 07.04.2019 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blixa (Post 1537649)
Mogiel daje nam 43%.

Jak to? Przecież 3 dni temu dawał 90?? :rotfl: Ludzie co wy za bzdury czytacie??

it 07.04.2019 10:12

Możemy skończyć sezon zasadniczy na miejscu 10, ale i na 4 (przed meczem Pogoni).
Nie pamiętam sezonu z taką wielością możliwych scenariuszy w ostatniej kolejce.

Karherop 07.04.2019 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1537689)
Zawsze do wszystkiego mozna dopisac 2 wykluczajace sie teorie i sensownie je uargumentowac. Sa w 8 wiec moze sie wkrasc rozprezenie, moga faktycznie troche odpuscic. Z drugiej strony mogla zejsc z nich presja, zagraja kompletnie na luzie. My tez - ogromna presja i z drugiej strony swiadomosc koniecznosci zwyciestwa, wiec w teorii powinnismy umierac na murawie by wygrac.

Okaze sie jak bedzie. Oby tylko wszyscy ktorzy moga byli zdrowi.

Oczywiście. Jeśli jednak masz dać coś ekstra z wątroby i zakładać wysoki pressing od pierwszej minuty to wtedy gdy grasz o coś... Żeby daleko nie szukać ostatni mecz Polska Japonia na mundialu gdy obie drużyny przez 15 minut czekały na końcowy gwizdek ;)

Szewa 07.04.2019 11:15

Cytat:

Jak to? Przecież 3 dni temu dawał 90?? :rotfl: Ludzie co wy za bzdury czytacie??
71% wtedy dawał. A czego się chłopie spodziewałeś jeśli nie spadku szans po remisie i niekorzystnych wynikach innych meczów? Że nasze szanse wzrosną?

swiety37 07.04.2019 11:22

jeżeli awansujemy do 8 to sobie możemy pojeździć po kraju... mogą trafić się 4 dalekie wyjazdy: Białystok, Szczecin, Gdańsk, Poznań.

brylant17 07.04.2019 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1537685)
zróbcie lepiej symulacje n/t stanu zdrpwptnego naszej kadry za tydzień , bo od tego wszystko de facto zależy

:rotfl::rotfl::rotfl: nie wierzę

Arkadiusz.Czerepach 07.04.2019 13:49

chłopie prawie 30tka na karku , dziecko , a dalej taki głupi

mr_kwolf 07.04.2019 13:52

Na ten moment to opcje są trzy:

Zagłębie - Wisła 2 i mamy pewny awans

albo

Zagłębie - Wisła X
Pogoń zdobywa zero punktów w ostatnich dwóch meczach

albo

Zagłębie - Wisła X
Pogoń zdobywa co najmniej dwa punkty w ostatnich dwóch meczach
Lech - Jaga 2
Piast - Korona 1X

Podsumowywując, nie wygrywając w Lubinie tylko cud da nam awans.

Karherop 07.04.2019 13:56

Korona nie może nawet wyprzedzić , jeśli zremisujemy w Lubinie w żadnym wariancie.

mr_kwolf 07.04.2019 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1537714)
Korona nie może nawet wyprzedzić , jeśli zremisujemy w Lubinie w żadnym wariancie.

Ale gdy będzie miała 43 punkty to mecze z nią będą się liczyły do małej tabelki i Lech nas wyprzedzi.

Lech 7
Wisła 6
Korona 4

My i Korona zostajemy w dolnej ósemce.

EDIT: Faktycznie, w przypadku Pogoni 0 pkt nie jest potrzebne, skorygowałem. Dzięki.

Boracik86 07.04.2019 14:26

Zagłębie L. to najlepsza drużyna wiosny na tę chwilę. W 9 spotkaniach zdobyte 20 punktów, tylko jedna porażka, 5 bramek straconych (2 miejsce po Lechii) i 14 strzelonych (4 miejsce na równi z Pogonią). Grają lepiej w drugich połowach i strzelają dużo bramek w ostatnich 10 minutach. Dom 2 zwycięstwa i 2 remisy.



Wisła to wiosenny przeciętniak (punktowo). 13 punktów w 9 spotkaniach, 16 bramek straconych (2 miejsce na równi z Miedzią, ale tutaj może pojawić się Arka) i aż 21 strzelonych (bezapelacyjne 1 miejsce pomimo słabego początku). Jesteśmy nieprzewidywalni. Potrafimy strzelać w obydwu połowach i robić szalone powroty. Wyjazdy 3 porażki i 1 wygrana.



Na papierze Zagłębie powinno ten mecz wygrać, ale czy aby na pewno?

Jeżeli popatrzymy na przeciwników w tych 9 meczach to wygląda to tak:


Zagłębie grało z 6 najgorszymi drużynami wiosny, ale tylko z dwoma z 6 najlepszych (do tego mecz ze Śląskiem). Co prawda poradziło sobie nieźle w tych 2 meczach obydwa wygrywając.



Wisła natomiast grała tylko z 2 z tych 6 najgorszych drużyn wiosny oraz z aż 5 z 6 najlepszych drużyn wiosny (Szóste będzie właśnie Zagłębie).


Biorąc pod uwagę przeciwników jak i nasze problemy na początku rundy można stwierdzić, iż nasz wynik punktowy jest bardzo dobry.



Na pewno Zagłębie jest do pokonania, chociaż nie będzie to łatwe zadanie. Wydaje mi się, że fakt, iż grają o puchary nie sprawie, że będą "ginąć" na boisku za wynik. Będą na pewno zmotywowani, ale wczoraj w wywiadzie po meczowym piłkarz Piasta sam przyznał, że Wisła wyszła na drugą połowę znacznie bardziej zmotywowana. Piast też gra o wysokie cele, jednak wydaje się, że żadna drużyna nie może osiągnąć poziomu motywacji naszych piłkarzy. Miejmy nadzieję, że uda się go utrzymać na trudnym terenie i poprzez twardą walkę i poświęcenie wygramy ten mecz.


Na Arkę w meczu z Pogonią nie liczę. Arka to najgorsza drużyna wiosny, jak na razie bez zwycięstwa.

LucjuszWielki 07.04.2019 14:40

Powiem Wam tak...

abstrahując od napinki typu: wyjść i wgrać. W ostatnich kilku latach mieliśmy dwa mecze:

1) właśnie z lubinem, kiedy strzelilismy brame na samym poczatku, a potem Starzyński czy Stażyński rzucił piłe w pole karne i głową wyrównali - poza ósemką

2) w Zabrzu, kiedy Imaz na pustaka nie trafił, 2:0 Górnika i brak pucharów dla nas...

Tak, więc została nam modlitwa do Boga o zdrowie dla Kuby i do Kuby o wygraną :]

Blixa 07.04.2019 15:58

Czeka nas ciezki mecz ale trzeba wierzyc bo to jest tylko Ekstraklasa. Nie takie mecze wygrywalismy i nie tskie przegrywalismy. Oby Kuba byl zdrowy i gotowy do gry.

Patryko 07.04.2019 16:18

W drużynie Zagłębia wykartkował się Slisz, który całkiem ładnie poczyna sobie w środku pola. Oglądałem ich ostatni mecz z Koroną w kontekście meczu z Wisłą i do momentu dość szczęśliwej bramki Pawłowskiego, nie pokazali niczego specjalnego. Są spokojnie do ogrania, jeśli poziom zaangażowania naszych piłkarzy będzie taki, jak w dwóch ostatnich spotkaniach i nie będzie znowu katastrofalnych błędów indywidualnych.

pepe72 07.04.2019 17:13

Pogoń zdobyła punkt z Arką więc są tylko dwie opcje na top8:

1. Wygramy w Lubinie
2. Będzie remis i Lech przegra z Jagiellonią w Poznaniu.

Mamy 4/9 szans czyli jakieś 44%

W tabeli 2019 faktycznie są na pierwszym miejscu z 20 punktami, my (na razie) na 6 z 13 punktami.

Wehrmacht 07.04.2019 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1537725)
Pogoń zdobyła punk z Arką więc są tylko dwie opcje na top8:

1. Wygramy w Lubinie
2. Będzie remis i Lech przegra z Jagiellonią w Poznaniu.

Mamy 4/9 szans czyli jakieś 44%

Zapomniales dodac, ze Pogon wtedy musi zdobyc chociaz punkt w Warszawie. Czyli science-fiction. Nie wygramy w Lubinie, to koniec sezonu.

pepe72 07.04.2019 17:46

No fakt. Co gorsze w przypadku remisu może być sytuacja, że będą 3 drużyny miały 43 punkty albo 4 drużyny miały 43 punkty.

Czyli Pog-Lech-MY, Pog-Lech-MY-Kor lub Lech-MY-Kor

W 4 zespołowej jesteśmy na 3 miejscu, w 3 zespołowej jesteśmy na 2 lub 3 miejscu.

Czyli:
My remis, Lech w czapę, Pogoń 1x, Korona x2

Czyli mamy 38% szans.

A bardziej serio to strajk w Poznaniu się zakończył po wywaleniu Nawałki więc nie ma co liczyć na remis i Jagę

Wojtas 07.04.2019 18:52

Tu juz nie ma co liczyc na innych ,czas prezentow sie skonczyl i jedyne co nas ratuje to porzekadlo umiesz liczyć to licz na siebie.

Trzeba sie jakos mega zmobiizowac,jest tydzien ,bedzie wiecej swiezosci po tych 3 szybkich meczach.
A jak Kuba bedzie to ja wierze,ze mozna tam wygrać.Cala druzyna wskakuje na ten level meczu z Legią i szanse napewno mamy.

FraMat 07.04.2019 19:29

Cienko to wygląda. Podejrzewam, że trzeba będzie wybić sobie z głowy przynoszące jakąś kasę mecze z czołówką, a nastawić się na szorowanie dna na trybunach w meczach o pietruszkę.

Jednak cel, po zawirowaniach grudniowych, został chyba osiągnięty.
Nie spadamy.
Gramy dalej.

MaLk 07.04.2019 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szewa (Post 1537701)
71% wtedy dawał. A czego się chłopie spodziewałeś jeśli nie spadku szans po remisie i niekorzystnych wynikach innych meczów? Że nasze szanse wzrosną?

Nie no, tak na serio, to oczywiście "skoki" prawdopodobieństwa są u niego tak drastyczne na dystansie jednej kolejki (ostatnio za każdym razem dwucyfrowa różnica p.p.), że dyskwalifikuje to wartość poznawczą jego modeli ;)

Głównym błędem jego metodyki, przynajmniej na ile obiło mi się o uszy, jest... założenie logiki zachowania trendu w naszej ekstraklapie. Tymczasem w naszej przaśnej lidze założenie jest dokładnie odwrotne - z każdym kolejnym wygranym meczem prawdopodobieństwo przegranej w kolejnym meczu się zwiększa, nie zmniejsza. Już prosty model 1/3 szans na dany wynik daje lepszą sprawdzalność od założenia, że ekstraklasowa drużyna, która wygrała dwa mecze pod rząd, prawdopodobnie wygra też trzeci :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl