![]() |
Cytat:
Właśnie dlatego Polimex dał najniższą cenę w przetargu bo pracuje jedna koparka. Z punktu widzenia zarządzającego firmą budowlaną, z punktu widzenia kosztów robocizny, amortyzacji itd - co jest lepsze - praca 1 koparki przez 5 dni (i jednego operatora) czy praca 10 koparek (i 10 operatorów) przez 1 dzień? Co zrobisz z tymi 10-cioma operatorami po tym pierwszym dniu pracy? - wyślesz na urlop?, zwolnisz ich?, wyślesz na chorobowe? Bo przecież przynajmniej tych dziewięciu już nie będzie potrzebnych. Oni byli tylko po to aby zaspokoić żądze jednego anonimowego internauty, któremu ulżyło bo w jeden dzień wykonano wykopy pod fundamenty. To nic, że później nic na budowie się nie będzie działo bo zbrojarze w warsztacie też potrzebują 2-óch tygodni aby wykonać zbrojenie płyty fund. i je dowieźć na budowe. A może wg ciebie powinno się również ściągnąć 200-stu zbrojarzy z całej Małopolski. Dla tylu osób by wystarczał faktycznie jeden dzień...:evil: |
Widzę że już zdążyliście sobie napsuć krwi przeglądając ten temat, ja tu wchodzę raz na parę miesięcy i powiedziałem co mnie bulwersuje.
leszcz, wiesz co jest lepsze? Nie płacenie za opóźnienia w pracy, jeśli jedna koparka wystarczy to spoko. A operatorów kopary nie wysłał bym na chorobowe tylko zatrudnił bym ich na zlecenie jak to się robi w innych gałęziach przemysłu. |
Zaprawdę powiadam wam - spokojnie :) To dopiero 2 dzień robót :)
|
Stadion Legii robi ta sama firma co nasz stadion. Jak będę tak zapierdalać jak w Warszawie to jestem spokojny że do grudnia zdążą.
|
ja tam do budowy tego sektora mam tylko jedno zastrzeżenie : tylko jedna kamerka ustawiona tak, że niewiele widać. Gdyby tak jeszcze dorzucili na D i E po jednej, mielibyśmy piękne widoki z boku :)
A co do tempa - po mojemu ruszyli dobrze z koksem. Jak jeszcze przyjdzie montaż elementów prefabrykowanych to co dzień będzie rosło w oczach. A później "wyhamują", to znaczy zacznie się wykończeniówka. Tak już na każdej budowie jest :) |
Jezu, drugi dzień pracują a tu już widzę "expertów" co najchętniej by poszli operatorowi koparki do dupy nakopac ,że sam robi , krótko i się wolno rusza.
Panowie komputerowi budowlańcy ,front robót będzie się z każdym dniem rozkręcał i to bardzo szybko, zapewniam , a jak ktoś chce się wykazać lub dowartościować , sugeruję złożyć CV w Polimexie , a może was przyjmą i powalczycie z łopatą albo młotem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
ja tam proponuje nie oglądać kamerki, zdj itp na razie..:D
za jakiś czas podejdę pod budowę i wtedy będę miał tą przyjemność zobaczyć jakiś większy etap prac..:D |
Z tego co widze dzisiaj na budowie nie pracują ? Szkoda bo pamiętam że przy budowie D i E pracowali też w soboty
|
Cieszy mnie panowie ze pogpda nam sie wyrabia i bd im sie lzej pracowalo :D ziemia ottajala wiec lyzka koparki bd wchodzila jak w maslo :D
Jeszcze troche a C bd nam roslo w oczach i serce bd nam sie radowalo :D |
Cytat:
Co do skromnej ilości sprzętu itd. powiem tak: podwykonawcą robót ziemnych jest Trans-Ziem, a więc ta sama firma, która zajmowała się wyburzaniem C. Polimex ma termin, którego musi dotrzymać, a więc tym samym ma zaplanowaną budowę na każdym etapie, również jeśli chodzi o roboty ziemne. A te z kolei są bardzo proste, zwłaszcza że jest już ścianka szczelinowa więc nie ma obaw, że pojawią jakieś niespodzianki w ziemi czy też napływ wód gruntowych. |
CO do ilosci sprzetu i robotnikow najwieksza ich ilosc bedzie sie przewijala zapewne w srodkowej fazie inwestycji.Bo przeciez wlasnie w ten sposob uklada sie harmonogram zatrudnienia
|
Panowie, wiadomo że najpierw trzeba wykopać pod ławy, fundamenty , słupy , pale czy co tam ma być , robią to maszyny, wywrotki, ew. inżynierowie i geodeci, nikt więcej nie jest tam potrzebny (chyba żeby przeszkadzać) .
A jak skończą kopać i niwelować zacznie się właściwa robota , ciesielska i betoniarska, wtedy na placu będzie mrowie ludzi. Każdy choć trochę zorientowany w budownictwie dobrze to wie, to samo było z E i D . Trochę cierpliwości, i cieszmy sie że to naprawdę się zaczęło ,jest kasa , wykonawca ,bo jak słyszę że "ci zza błoń "będą musieli dorzucić 80 mln., a u nich się nic jeszcze nie rozpoczęło i kryzys u bram, to cieniutko ich widzę i "zadyma pewna". |
|
http://zaglebie-tv.pl/zaglebie/clip/...aglebia-lubin/. Tak tylko aby ukazać jak szybko idą sprawy gdy stadion buduje się od podstaw, gdy są pieniądze i gdy są chęci z każdej strony. Bez urazu. Ps. Jestem kibice piłki kopanej, nie Zagłębia. Pozdro
|
Jeśli dobrze się orientuje to z pośród budowanych w Polsce stadionów a na pewno jeśli chodzi o stadion Lecha i Legii to tylko na Wiśle zbudowano wcześniej ściankę szczelinową. Czy to z powodu gruntu??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ogolnie to chodzi o wysokosc wody gruntowe, jej zwierciadlo widocznie jest na wysokim poziomie |
Cytat:
szukałem i nie znalazłem... Macie jakieś dane odnośnie szczegółowego lub nawet ogólnego harmonogramu prac ? Chciałbym się dowiedzieć do kiedy będą trwały roboty ziemne, fundamentowanie itd.. |
Fajne meczyki będą w ekstraklasie jak będą w niej takie stadiony jak nasz, Legii, Lechii, Śląska, Lecha, Kielc, Lubina czy nawet Bełchatowa... a potem Łodzi, Gdynii, Craxy, Odry
|
Cytat:
|
Cytat:
Bo na takie 70 tys miasteczko jak Lubin taki stadionik starczy. Ma chyba 15 tys pojemnosci,wiekszy im niepotrzebny .. No i to tempo budowy,.......ja sie tam nieznam ale widac ze chyba budowany naprostszym/najtanszym kosztem wiec cudow techniki to bym sie po nim niespodziewał. |
W porównaniu z tym czymś , co mieli to kosmos, estetycznie lata świetlne różnicy , tak prędzej zachęcą kibiców do przyjścia, kasę jak na razie mają .
Przynajmniej nie wstyd tego w tv pokazywać , a strome trybuny , zadaszone i z dobrym widokiem na murawę to też plus dla widowiska. |
tylko, że oni budują stadion z prefabrykatów - gotowe elementy przyjeżdżają i tylko zmontować - na tak dużą trybunę jaką jest nasza C nie da się tak robić więc trzeba wszystko zalewać betonem na miejscu i dla tego tak długo to trwa.
|
Dokladnie Rafalek ma racje oni robia to z Prefabrykatow i dlatego tak szybko im to idzie...ale widac ze ten stadion jest jak najtanszym kosztem zadnej fasady tylko gole trybuny noi warto dodac ze krzeselka maja skladan a to jest spory komfort :)
|
My też na C będziemy mieć składane krzesełka:D
|
No Wiem ale mam nadzieje ze zrobia tak jak w Poznaniu tzn oni jak skoncza budowac stadion to wymienia wszsytkie na skladane
Krzesełka na widowni. Wszystkie miejsca na widowniach projektuje się jako siedzące – będą to krzesełka kubełkowe i składane, wykonane z tworzywa sztucznego, niepalne, na własnej konstrukcji stalowej. Ich wykończenie będzie zróżnicowane. Miejsca na trybunach będą ponumerowane, anatomicznie ukształtowane i trwale przytwierdzone do konstrukcji. Dla widzów - plastykowe, a dla VIP-ów, prasy , komentatorów TV - wyściełane, dla loży prezydenckiej - specjalne wyściełane. Krzesełka będą montowane na trybunie w taki sposób, aby uzyskać prawidłową widoczność i zachować przewyższenie minimum 12 cm. Takie info sie pojawilo....Mam tylko nadzieje ze na Wisle zrobia tak samo....a tak przy okazjii jak chcecie miec aktualne zdjecia z prac na roznych stadionach to polecam strone www.stadiony.net i na forum sie buuduje :) |
No wątpi żeby na D po rozbudowie stadionu od nowa matowali składane krzesełka:-)
A tak w ogóle to jak dlamnie na D nie powino byc wcale krzesełek tylko tak jak jest np w Dortmundzie barierki i to wszystko i tak na D nikt nie siedzi. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl