Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pioneer 29.03.2011 01:51

To wejście to obraz nędzy i rozpaczy! Jeżeli to coś ma być pierwszym punktem styczności nowo przybyłych gości i drużyn przyjezdnym ze stadionem to od razu da im do zrozumienia, że stadion woła o pomoc. Niech ktoś sprayem namaluje na boku wielkie SOS i postawi na dachu białą flagę. Coś tak obrzydliwego i zacofanego nie mogło powstać przy nowo budowanym stadionie chyba w żadnym innym kraju na świecie (może z wyjątkiem Afganistanu).
XXI wiek, na świecie budują stadiony przypominające statki kosmiczne, a tutaj powstało takie coś. Ja p.... powiesić za jaja architekta i tego kto zlecił mu tą robotę!

domin_czyzyny 29.03.2011 05:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pioneer (Post 1070446)
To wejście to obraz nędzy i rozpaczy! Jeżeli to coś ma być pierwszym punktem styczności nowo przybyłych gości i drużyn przyjezdnym ze stadionem to od razu da im do zrozumienia, że stadion woła o pomoc. Niech ktoś sprayem namaluje na boku wielkie SOS i postawi na dachu białą flagę. Coś tak obrzydliwego i zacofanego nie mogło powstać przy nowo budowanym stadionie chyba w żadnym innym kraju na świecie (może z wyjątkiem Afganistanu).
XXI wiek, na świecie budują stadiony przypominające statki kosmiczne, a tutaj powstało takie coś. Ja p.... powiesić za jaja architekta i tego kto zlecił mu tą robotę!

stadion nie jest kosmiczny, ale to nie rola stadionu aby był kosmiczny - ma być funkcjonalny i większość tego stadionu jest funkcjonalna - idąc na stadion idziesz oglądać mecz/kibicować

architektura jest jaka jest i tyle, nie zmienimy - możemy mieć nadzieje, że zrobią kiedyś elewacje i tyle i przestać płakać - nic nam to nie da! takie posty tylko nakręcają ży..w przeciw nam

architekt nie żyje od kilku tygodni

Mario Nh 29.03.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1070451)
stadion nie jest kosmiczny, ale to nie rola stadionu aby był kosmiczny


http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...3894287949.jpg
Nasz stadion...

Mishuh 29.03.2011 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1070451)
ma być funkcjonalny i większość tego stadionu jest funkcjonalna - idąc na stadion idziesz oglądać mecz/kibicować

i to niby świadczy o jego funkcjonalności? Niewystarczająca liczba kołowrotów na wschodzie, zbyt mała przepustowość womitoriów na północy i południu, niepotrzebnie duża odległość od trybu, dysfunkcyjny pawilon "multimedialny", kompletny brak planu zagospodarowania pomieszczeń pod trybunami, a to nie koniec listy. Zdefiniuj "większość tego stadionu"

wujekWojtek 29.03.2011 20:24

Dzisiaj w wiadomościach podawali rekordy budowlane. Szpital w Starachowicach czy Teatr bodajże w Lublinie gdzieś tam budowali 20-30 lat także stadion Wisły nawet się do rekordu kraju nie zbliża. Ale chluby decydentom to nie przynosi.

Jako dobry prognostyk podam, że w końcu budynki zostały oddane do użytku ;)

domin_czyzyny 29.03.2011 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 1070562)
i to niby świadczy o jego funkcjonalności? Niewystarczająca liczba kołowrotów na wschodzie, zbyt mała przepustowość womitoriów na północy i południu, niepotrzebnie duża odległość od trybu, dysfunkcyjny pawilon "multimedialny", kompletny brak planu zagospodarowania pomieszczeń pod trybunami, a to nie koniec listy. Zdefiniuj "większość tego stadionu"

Nie chwale tego stadionu i tyle. Po prostu płacz nic już nie da, a Wiśle to tylko szkodzi - coraz więcej ludzi będzie wykorzystywać ten stadion jako argument przeciw Wiśle.

Mówię o powierzchni przeznaczonej dla kibiców: trybuny, zaplecze które będzie musiało być wykończone, toalety, strefa kibica, która może być dobrze wykorzystana przez klub. To są praktyczne sprawy dla kibiców.
Stadion ma też możliwość rozwoju, jest duży.

Liczba kołowrotów, tak przed samym meczem tworzą się korki - ale te korki mają swoje pozytywy ;-).
Biura podobno planuje zagospodarować ZIKiT - ale to nas kibiców chyba mało interesuje. Pawilon psuje wygląd stadionu, ale swoje plusy dla prasy i polityki marketingowej klubu pewnie ma.
Trybuny są daleko, ale nie przesadzajmy z tym - nie ma tragedii. Przez to będzie więcej tańszych biletów za bramkami.

Jeszcze raz podkreślam, nie chwalę tego stadionu. Ale jego krytyka nic już nie da, a jedynie Wiśle może zaszkodzić. Pogódźmy się, że mamy taki stadion - nie jest zły, ani najlepszy. Jest nasz, jest ok i szanujmy go i brońmy go.
Moim zdaniem jest i tak lepszy niż pewna galeria handlowa w Krakowie... z samego założenia!

WiślakMyślenice 29.03.2011 21:02

Parking, lepsze i szersze drogi. Przy 18 tys. jest problem w zaparkowaniu i opuszczeniu rejonów stadionu, co dopiero będzie przy 33 tysiącach.

domin_czyzyny 29.03.2011 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1070697)
Parking, lepsze i szersze drogi. Przy 18 tys. jest problem w zaparkowaniu i opuszczeniu rejonów stadionu, co dopiero będzie przy 33 tysiącach.

to jest tragedia, ale nie zanosi się na polepszenie sytuacji. Na parking miasto nie ma kasy, inwestorzy prywatni nie są głupi i nie wtopią kasy. Nie mówmy nawet o modernizacji dróg wokół stadionu. Po straceniu szans na EURO2012 było jasne, że nie będzie w tym zakresie zmian.

Trzeba parkować samochód "z głową".

kasprzak11 29.03.2011 21:57

Wyjazd z okolic stadionu to jest masakra na paru meczach byłem autem i po staniu 30 minut w korku przeżuciłem sie na mpk i nie jest żle niestety nie na wszystkie mecze dam rade dojechac mpk wiec bedzie mnie jeszcze nie raz czekać stanie w korku a stadion z zewnatrz jest jaki jest nie możemy narzekać nie przychodzimy na mecze dla stadionu tylko dla Wisełki :) i szczeże mówiąc mi sie podoba nasz stadion z zewnatrz może troche mniej ale w środku wszystko jest ok :) oby jak najszybciej otworzyli całość

Coolpick 29.03.2011 23:43

Rozumiem, że brak parkingu w pobliżu stadionu to lipa, ale skoro widzicie, jakie są korki, to nie możecie sobie zaparkować kawałek od stadionu, gdzieś np. na Piłsudskiego? Często po meczu widzę tam wolne miejsca. A taki 15-minutowy spacerek po meczu dobrze wam zrobi :)

jaszczur90 30.03.2011 06:33

Problem największy z parkowaniem... wystarczy ,że zaparkujecie na Focha, na Krowodrzy i przejść się te 15 min a potem problem z głowy z szybkim wyjazdem

Matejas_ 30.03.2011 06:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1070674)
Dzisiaj w wiadomościach podawali rekordy budowlane. Szpital w Starachowicach czy Teatr bodajże w Lublinie gdzieś tam budowali 20-30 lat także stadion Wisły nawet się do rekordu kraju nie zbliża. Ale chluby decydentom to nie przynosi.

Jako dobry prognostyk podam, że w końcu budynki zostały oddane do użytku ;)

Wystarczy spojrzeć na halę AWF :rotfl:

GajowyDrwal 30.03.2011 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1070702)
to jest tragedia, ale nie zanosi się na polepszenie sytuacji. Na parking miasto nie ma kasy, inwestorzy prywatni nie są głupi i nie wtopią kasy. Nie mówmy nawet o modernizacji dróg wokół stadionu. Po straceniu szans na EURO2012 było jasne, że nie będzie w tym zakresie zmian.

Trzeba parkować samochód "z głową".

Jeszcze raz bo do wielu nie dotarło:

BUDOWA WIELKIEGO PARKINGU W OKOLICACH STADIONU, ZWIĘKSZY KORKI I WYDŁUŻY CZAS WYJAZDU ZE STADIONU!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1070697)
Parking, lepsze i szersze drogi. Przy 18 tys. jest problem w zaparkowaniu i opuszczeniu rejonów stadionu, co dopiero będzie przy 33 tysiącach.

Gdzie dojeżdżasz? Nigdy nie stałem w korku dłużej niż 5 minut (plus 10 minut spaceru), dojeżdżając czy to na Azory, czy na Ruczaj.

A jak ktoś koniecznie musi parkować 5 metrów od wejścia nad stadion to niech pogodzi sie potem z siedzeniem w aucie...

jaszczur90 30.03.2011 09:23

Jak ktoś potrzebuje mieć blisko do auta ze stadionu to proponuję kupić bilet Vipa i będzie autko stało przed samą trybuną główną :rotfl:

Bekas 30.03.2011 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1070787)

Gdzie dojeżdżasz? Nigdy nie stałem w korku dłużej niż 5 minut (plus 10 minut spaceru), dojeżdżając czy to na Azory, czy na Ruczaj.

A jak ktoś koniecznie musi parkować 5 metrów od wejścia nad stadion to niech pogodzi sie potem z siedzeniem w aucie...

Dokładnie, 10 minut spaceru - prawie człowiek ochłonie po meczu, a potem góra 2-3 minuty przy samym wyjeździe i jazda do do domu.

AMF 30.03.2011 09:56

sorki że się tak wpycham w dyskusję ale pamięta może ktoś jakie są wymiary poszczególnych rzędów na trybunach? chodzi mi o szerokość i wysokość. No i jeszcze jaki jest rozstaw krzesełek? Nie mam niestety dokumentacji. z góry dzięki

Pimko 30.03.2011 11:39

Jest jeszcze inna opcja z tym wyjazdem spod stadionu... Skoro miasto nie zamierza poszerzyć samej ulicy Reymonta ani przyległych, tak jak było to w planach na Euro, to może wystarczyłoby zbudować jakąś kładkę nad drogą, gdyż olbrzymia większość kibiców po meczu wali przez reymonta na akademiki tj. w stronę Czarnowiejskiej lub w stronę centrum. No i problem jest w tej chwili taki, że samochody stoją długo w korku, bo kibice idą całą masą i dość dużo czasu musi upłynąć zanim tam się zrobi trochę miejsca. Oczywiście wiem, że to nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale na pewno ruch szczególnie samochodów stałby się bardziej płynny. To naprawdę nie byłby duży wydatek...

gigant 30.03.2011 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pimko (Post 1070824)
Jest jeszcze inna opcja z tym wyjazdem spod stadionu... Skoro miasto nie zamierza poszerzyć samej ulicy Reymonta ani przyległych, tak jak było to w planach na Euro, to może wystarczyłoby zbudować jakąś kładkę nad drogą, gdyż olbrzymia większość kibiców po meczu wali przez reymonta na akademiki tj. w stronę Czarnowiejskiej lub w stronę centrum. No i problem jest w tej chwili taki, że samochody stoją długo w korku, bo kibice idą całą masą i dość dużo czasu musi upłynąć zanim tam się zrobi trochę miejsca. Oczywiście wiem, że to nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale na pewno ruch szczególnie samochodów stałby się bardziej płynny. To naprawdę nie byłby duży wydatek...

To ta kładka na szerokość musiałaby się zaczynać na wysokości hali a kończyć przy alejach.

Rybka1928 30.03.2011 12:24

A nie lepiej sobie komunikacja miejska dojechać ? Bez problemów potem z autem ;)

Donki 30.03.2011 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rybka1928 (Post 1070834)
A nie lepiej sobie komunikacja miejska dojechać ? Bez problemów potem z autem ;)

Nie kazdy mieszka w Krakowie :-p

Marszałek 30.03.2011 13:13

Przy planowaniu trzeba było pomyśleć o parkingu podziemnym, nawet pod parkiem i problem z głowy. Rzecz jasna mówimy o solidnym i rzeczowym podejściu do budowy stadionu a nie jak obecnie.

Z brakiem miejsc parkingowych przy stadionie w XXI wieku to mniej więcej tak,jakby zbudować hotel bez parkingu i dojazdu. Wisła ma ambicje przyciągać na swój stadion ludzi z całej małopolski, tak sądzę. Jednak bez parkingu w ogóle dobrych miejsc parkingowych może sobie te cele darować. Kto przyjedzie np z Chrzanowa samochodem na mecz gdzie nie ma jak zaparkować?Raz się wybierze,drugi raz busem a resztę to w TV sobie oglądnie. Podobnie Myślenice itd. Gdy mecz jest rozgrywany o wczesnej porze to jeszcze by coś na siłę dało się zorganizować w kwestii dojazdu.Busy,PKP,PKS itd. Ale po 20 a w tych godzinach mecze są rozgrywane coraz częściej, komunikacja poza miastem zamiera. Busy o 22 to ostatnie jakie odchodzą w stronę Myślenic. Zdąrzyć na niego nie wychodząc wcześniej z meczu to też nie za fajne. Mija się to z celem w zasadzie. Tak więc stadion jest tylko dla zmotoryzowanych w ilościach takich jak obecnie i dla osób mogących dotrzeć na mecze MPK. Tyle. Czy pozwoli to na zapełnienie stadionu w większych ilościach niż obecnie,tj 15-17 tysięcy?Nie sądzę.

Parkingi to była podstawa, podstaw nad którą trzeba było się pochylić wcześniej,bo to jest najistotniejszy element. Inna sprawa,że sam klub dowalił w tej sprawie. Miasto ma w dupie to czy parking będzie czy nie oraz czy w ogóle kibice będą przychodzili,klub płaci za dzierżawę i kropka. Dlatego dziwie się,że Cupiał nie rozpatrywał budowy stadionu gdzieś na obrzeżach miasta. Za własne pieniądze(kredyty) z własnymi pomysłami z dużym parkingiem. Podejrzewam,że mielibyśmy ładniejszy stadion,za mniejsze pieniądze, szybciej wybudowany i w pełni funkcjonalny.

Elefant 30.03.2011 14:05

O ile sobie przypominam to po upadku parkingów podziemnych mówiło się o naziemnych (czyli inaczej wyasfaltowaniu terenu ) w rejonie między stadionem a Reymonta i stadionem a 3 Maja. Od strony Błoń jest chyba już jakiś parking zrobiony (wjazd z Reymana). Od Reymonta asfaltowali. To byłoby dość sporo dodatkowych miejsc parkingowych.

Co do korków przy wyjeżdzie (i wjeżdzie). To jest element meczu i trzeba go poprostu kalkulować czasowo. Można pogadać o meczu a i emocje opadają. A jeżeli ktoś rzeczywiście jest ograniczony czasowo, no to cóż, jak już napisano - 5 minut spaceru i wyjazd bezproblemowy.

Rybka1928 30.03.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1070836)
Nie kazdy mieszka w Krakowie :-p

Ano racja :P Parkingi podziemne są na pewno dobre i w cenie ale budowa takiego to są ogromne kwoty, a patrząc na sposób budowy stadionu to wybudowanie takie zajęłoby dobreee kilka lat.

rav 30.03.2011 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1070836)
Nie kazdy mieszka w Krakowie :-p

No to park&ride :)
Parkujesz przy jakimś przystanku autobusowym / tramwajowym z dogodnym połączeniem na stadion.

WislaFan123 30.03.2011 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1070943)
No to park&ride :)
Parkujesz przy jakimś przystanku autobusowym / tramwajowym z dogodnym połączeniem na stadion.

Dziwne to narzekanie wszystkich... Kazdy chcialby zaparkowac przy stadionie i wyjezdzac 5 min. Nie ma takiej mozliwosci jak stadion jest w centrum miasta, i tak u nas jest dobrze... W innych duzych miastach europejskich jest tragedia, chocby nawet na Anderlechcie.

A jaki jest problem zaparkowac na Galerii Krakowskiej? 3h wystarcza - 6zl, koszt zaden, zwlaszcza jak jada 2-3 osoby. Wsiadasz w 15 i za 5-7 minut jestes pod stadionem.

PiotrG 30.03.2011 20:06

No dokładnie. Parkować kawałek od stadionu i dojechać KZ - to najlepszy z możliwych modeli dla stadionów położonych w mieście, a nie na obrzeżach.
Na budowę wielkiego parkingu to można pozwolić sobie, jak stadion leży między szerokimi ulicami (jak chociażby SN w Warszawie) lub na obrzeżach miast przy obwodnicach (Wrocław), wtedy z wyjazdem nie powinno być problemu.
W wypadku R22 nawet nie bardzo jest jak rozbudować dojazd do stadionu. Park&ride, tak jak napisał rav to najlepsze wyjście dla przyjezdnych.

M89 30.03.2011 20:06

Po 18 parkingi w strefie są darmowe z resztą, a jak już ktoś chce tak bardzo zaoszczędzić, to niech zaparkuje przy jakimś centrum handlowym i wsiądzie w tramwaj - mamy piękne połączenie z przystankiem pod samą bramą południową. Do narzekających dodam też, że jak chcieliście mieć ułatwiony dojazd i duże parkingi, to trzeba było optować za budową stadionu na przedmieściach, tak jak jest to w przypadku np. Hoffenheim - stadion dobrze widoczny, bo stoi zaraz przy autostradzie, czy Bayernu. MY mamy stadion w środku miasta, związany z potężną tradycją NASZEGO klubu i powinniśmy się tym SZCZYCIĆ. Przestańcie w końcu narzekać, bo tego się już czytać nie da, a i słuchać bo jak się czasem człowiekowi o uszy otrze co ludzie przed meczem mówią, to się załamać można. Pamiętajcie, pozytywna propaganda nie jest zła ;) Takie moje zdanie "kropka"

Mishuh 31.03.2011 03:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1070943)
No to park&ride :)
Parkujesz przy jakimś przystanku autobusowym / tramwajowym z dogodnym połączeniem na stadion.

zdefiniuj 'dogodne połączenie na stadion' przy rozkładach jazdy tramwajów nr 15 i 18 :) Dwa na godzinę mogą się okazać "ciut" za małe by być dla kogokolwiek dogodne :)

Wicked 31.03.2011 05:39

Według mnie powinno to wyglądać mniej więcej tak.

Duży parking w okolicach obrzeży miasta (Bronowice, Azory ) tak aby był dogodny wyjazd na autostradę (przez ROK), w północną stronę Krakowa (Opolska). Samochód zostawiamy na parkingu, w opłacie parkingowej mamy darmowy przejazd autobusem pod stadion i z powrotem. Oczywiście autobus "specjalny" kursujący np 2 godziny przed meczem z dużą częstotliwością. Powrót jw. Dojazd do stadionu max 10 min.

Na upartego parking ikei by się nadawał, trza tylko powstrzymać hod dogożerców przed przyjazdem tam;-)

Oczywiście to tylko taka luźna myśl, ale sama idea jak najbardziej oki;

Matejas_ 31.03.2011 07:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1070787)
Jeszcze raz bo do wielu nie dotarło:
BUDOWA WIELKIEGO PARKINGU W OKOLICACH STADIONU, ZWIĘKSZY KORKI I WYDŁUŻY CZAS WYJAZDU ZE STADIONU!

Jeden z niewielu kumatych, który potrafi obserwować otaczający go świat. Ja Twoje zdanie podzielam... szkoda że inni nie potrafią tego ogarnąć.
http://drenol.pl/resources/brawo.gif

Najlepszym rozwiązaniem było by paliwo po 15zł za litr... wtedy by jeździł tylko ten kto naprawde musi.

cassius31krakow 31.03.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 1071093)
zdefiniuj 'dogodne połączenie na stadion' przy rozkładach jazdy tramwajów nr 15 i 18 :) Dwa na godzinę mogą się okazać "ciut" za małe by być dla kogokolwiek dogodne :)


W latach 80-tych jak grała Wisła to MPK zwiększało liczbę tramwajów do Cichego Kącika. Oprócz 18 i 15 jeździły jeszcze wozy oznaczone "NA MECZ". Na przystanku nie czekało się dłużej niż 5-6 minut. Sam jeździłem prosto z końcówki na Dajworze.

Niestety teraz we władzach miasta (i miejskich spółek) nie ma klimatu sprzyjania kibicom "wizytówki grodu Kraka".

Marszałek 31.03.2011 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1071101)

Najlepszym rozwiązaniem było by paliwo po 15zł za litr....

Wszystko przed nami.

Strefa po 18 jest za darmo. Jednak co to za rozwiązanie jak nie można i wtedy spokojnie znaleźć miejsca.
Nawet jak się znajdzie to są to pojedyncze miejsca.

troj88 31.03.2011 10:33

Wiecie może czy jak skończą budowę to kamera będzie ustawiona tak jak na filmikach z MESy? Czy pozostanie na swoim miejscu?

medyk 31.03.2011 10:38

Tak jak napisał wyżej kolega, 2 godziny przed meczem i 2 po powinny kursować dodatkowe 18 i 15 tak proste rozwiązanie ale oczywiscie nikt na to nie wpadnie..

wiertar 31.03.2011 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1071101)

Najlepszym rozwiązaniem było by paliwo po 15zł za litr... wtedy by jeździł tylko ten kto naprawde musi.

yhm, naprawde świetny pomysł... tylko prosze powiedz mi jak miałbym się dostać do domu 120km od Krakowa po meczu który kończy się o 22??

Wicked 31.03.2011 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1071135)
Tak jak napisał wyżej kolega, 2 godziny przed meczem i 2 po powinny kursować dodatkowe 18 i 15 tak proste rozwiązanie ale oczywiscie nikt na to nie wpadnie..

Po co skoro większość osób i tak pojedzie na gapę ;-P

Ciekawe ile kosztowało by Wisłę wynajęcie powiedzmy 4 tramwajów jeżdżących na trasie Cichy Kącik - Dworzec Główny - Poczta - Dominikańska - i dalej na stadion (takie kółko). Bo raczej nie ma co liczyć że MPK da dodatkowe kursy 15 i 18, a nikt inny raczej nie sfinansuje tego.

WislaFan123 31.03.2011 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 1071151)
Po co skoro większość osób i tak pojedzie na gapę ;-P

Ciekawe ile kosztowało by Wisłę wynajęcie powiedzmy 4 tramwajów jeżdżących na trasie Cichy Kącik - Dworzec Główny - Poczta - Dominikańska - i dalej na stadion (takie kółko). Bo raczej nie ma co liczyć że MPK da dodatkowe kursy 15 i 18, a nikt inny raczej nie sfinansuje tego.

Dokladnie o tym samym pomyslalem... Tak jak wczesniej mowilem, parkowanie na Galerii, i tak jak mowisz taki tramwaj robiacy kolka i wsiadaloby sie na przystanku na Westerplatte

Wicked 31.03.2011 11:53

nawet nie tyle co na parking do galerii. W okolicach Dworca głównego i poczty jeżdzi na tyle różnych rodzajów tramwai i autobusów że można spokojnie dojechać w każdą strone miasta. Traktować to jako "punkt przesiadkowy"

Ale niestety większość osób przyzwyczajona jest do tego żeby ich tyłek zabrać spod stadionu prosto pod dom.

joshi 31.03.2011 12:02

Dlaczego klub miałby za to płacić? czy to spowodowałoby że więcej osób przyjdzie na mecz? a po drugie po co tramwaj do centrum, na aleje czy czarnowiejską idzie się 5 minut, na królewską 10, a pod bagatelę 15?
Dobrym pomysłem byłoby to co ktoś już wcześniej zaproponował, czyli parking na obrzeżach miasta i stamtąd autobusy, tylko że system park&ride przydałby się na codzień, a nie tylko w dniu meczu

Sensej 31.03.2011 12:34

darmowe mpk 2h przed i po meczu, tak jak jest (lub w planach jest) do filharmonii teatru czy opery i 5 osobowe auto zaparkuje 2 przystanki dalej bo nie wyda 15 zł na bilety extra.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl