Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Przybyszewski 07.08.2018 15:57

Dokładnie, nie przekonamy się chyba a już wiele dodać do tematu nie można.

Tym bardziej ze wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ze nie przejdą bo Cluj wydaje się solidne. No ale zobaczymy jak to będzie.

PhantomRanger 07.08.2018 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1511836)
Jakie ma znaczenie czy kibicujecie Legii czy nie? W interesie Wisły jest ich awans, ale są żałośnie słabi i ludzie się na poważnie zastanawiają czy nie będzie niespodzianki z Luksemburgiem.
Tak, przydałyby nam się pieniądze za awans, ale co z tego skoro w Superpucharze robi ich Arka Gdynia, która sama w sobie jest tragicznie słaba.
Tą rundę pewnie przejdą ale Cluj ich zwyczajnie zaora.

Zbłaźnić się dwa razy w jednej edycji europejskich pucharów? Tego jeszcze nikt z polskiej ligi nie przerabiał. Cóż, ktoś musi być tym pierwszym.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1511807)
Ja nie musze wiedziec jak wygladal zapis, wystarczy, ze wiem jakie ma zdanie na ten temat Pani Prezes, cytuje: " W interesie Wisly Krakow jest awans Legii do pucharow". Mysle, ze pani Sarapata wie lepiej ode mnie, od Przybyszewskiego, od kacpawa91 i od Stanowskiego... Tak, "kibicuje" Legii bo mam na nia wyjebane, ale nie mam wyjebane na Wisle, widac, podobnie jak Pani Prezes Wisly.

Nie raz przekonaliśmy się ile wartę są słowa Pani Prezes.

pepe72 07.08.2018 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1511779)
a ja pierrdolę bonus za Carlitosa (150k Euro).
Za sam awans dostaliby kilka milionów euro, a lepiej, żeby im tych milionów brakło.
My sobie poradzimy.

Już im brakło, bo mieli budżet z założeniem awansu do LM (ew. jedną czy 2 rundy dalej).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1511795)
Sukinkoty, zrobili tak, że ni _C_huja, musimy Legii kibicować :foch:

:haha:

Przynajmniej nie walmy ortografów, w jakże kibicowsko ważnym słowie na "CH". Jak widzę, poprawną wersję forum cenzuruje :D

Karherop 07.08.2018 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1511853)
Już im brakło, bo mieli budżet z założeniem awansu do LM (ew. jedną czy 2 rundy dalej).



Przynajmniej nie walmy ortografów, w jakże kibicowsko ważnym słowie na "CH". Jak widzę, poprawną wersję forum cenzuruje :D

Brednie. Nikt w Legii nie zakladal w budzecie grupy LM. Założona byla grupa LE. I jesli tego awansu nie będzie to bedzie u nich zapaść podobna do naszej z czasow Holenderskich.
Zresztą kasę jaka w tej chwili otrzymuje się z tytulu awansu do LE jeszcze 6-7 lat temu otrzymywalo sie po awansie do LM.

bódyń 07.08.2018 21:09

Wojtek Lobodzinski w TurboKozaku
https://www.youtube.com/watch?v=aWvsdtTV31U

Guzik 07.08.2018 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1511855)
Brednie. Nikt w Legii nie zakladal w budzecie grupy LM. Założona byla grupa LE. I jesli tego awansu nie będzie to bedzie u nich zapaść podobna do naszej z czasow Holenderskich.
Zresztą kasę jaka w tej chwili otrzymuje się z tytulu awansu do LE jeszcze 6-7 lat temu otrzymywalo sie po awansie do LM.

Ale czwartą rundę eliminacyjną już mogli...

funkykoval 07.08.2018 21:23

Tym bardziej, ze play-offy w eliminacjach LM to teraz bagatela 5,5 mln euro doliczając jeszcze awans do LE w razie porażki, to byłoby ponad 8mln euro.
Nie wiem czy budżety podawane w PS są rzeczywiste ale Legia wg nich budżet określony na 170 mln zł, stąd domysły że mogli coś wliczyć z gry w pucharach.....

Aalcman 07.08.2018 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1511849)
Zbłaźnić się dwa razy w jednej edycji europejskich pucharów? Tego jeszcze nikt z polskiej ligi nie przerabiał. Cóż, ktoś musi być tym pierwszym.

Astana i Tyraspol... Mówi ci to coś?

jendrus 07.08.2018 22:13

Czyli Wisła nie sprawdza się w roli skauta dla legii hehhe

pepe72 08.08.2018 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1511855)
Brednie. Nikt w Legii nie zakladal w budzecie grupy LM. Założona byla grupa LE. I jesli tego awansu nie będzie to bedzie u nich zapaść podobna do naszej z czasow Holenderskich.
Zresztą kasę jaka w tej chwili otrzymuje się z tytulu awansu do LE jeszcze 6-7 lat temu otrzymywalo sie po awansie do LM.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/li...e-euro/gxr11qv

Tego, czy ktoś w L założył czy też nie, to się nie dowiemy. Rozważania ile będzie musiał właściciel dopłacić przez brak awansu były w różnych miejscach w sieci.

Pulpet 08.08.2018 08:22

Jest takie stare powiedzenie: kradzione nie tuczy
;-)

pepe72 08.08.2018 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1511877)
Jest takie stare powiedzenie: kradzione nie tuczy
;-)

Wg Onetu stracili prawie dokładnie tyle ile zapłacili za Carlitosa :rotfl:

Karherop 08.08.2018 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1511876)
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/li...e-euro/gxr11qv

Tego, czy ktoś w L założył czy też nie, to się nie dowiemy. Rozważania ile będzie musiał właściciel dopłacić przez brak awansu były w różnych miejscach w sieci.

Opieram sie na slowach Miodulskiego. Wiadomo że jutro może zmienić zdanie.

kacpaw91 08.08.2018 16:47

Rafał Wolski przedłużył o dwa lata kontrakt z Lechią.
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Raf...uzony,a,121703

RadekKRK 08.08.2018 21:10

Dariusz Mioduski postanowił przejąć udziały Leśnodorskiego oraz Wendzla oferując 20mln dla obu Panów, łącznie 40mln zł,



Dariusz Mioduski przekazał im 8 mln złotych, a resztę miał dopłacić do końca 2017 roku. W okolicach maja 2017 a więc nieco ponad rok temu spłacił obu Panów przed terminem i ogłosił w mediach, że kasa klubowa jest pusta.



Legia co prawda awansowała do Ligi Mistrzów, ale trzeba było spłacić 40 mln złotych Leśnodorskiemu oraz Wendzlowi, a także przyznał, że Legia miała zadłużenie zewnętrzne na ponad 30 mln złotych (m.in. do ITI). Za czasów rządzenia Leśnodorskiego Legia często żyła na kredyt, lecz dług był pod kontrolą. Jak wspomniałem w maju 2017 Mioduski zrobił nowe otwarcie. Resztę kasy z Ligi Mistrzów poświęcił na spłatę byłych współwłaścicieli. W ten sposób miał pusta kasę w maju 2017 r., ale jednocześnie jeden z największych o ile nie największy obecnie klub w Polsce bez zadłużenia.



Mioduski mógł zrobić dwie rzeczy A) Sprzedać klub z zyskiem, gdyby pojawił się dobry zagraniczny inwestor, bądź B) Wyciągać z klubu jak np. Kulesza z Jagiellonii albo tak jak to planowął Meresiński. Budżet klubu będzie 30mln, ja wyciągnę sobie ćwierć miliona miesięcznie tj. 3 mln w skali roku, a za 27 mln spokojnie klub sobie poradzi.


Jak Legia była czysta pojawił się wówczas szereg problemów. Mioduskiemu (ewentualnie ludziom za nim stojącym) nie tak łatwo sprzedaż Legię z powodu jej ceny. Mioduski odkupił udziały za 40 mln, żeby odsprzedać cały klub z zyskiem. Przyjmując szacunkową wartość 100mln złotych, żaden Polak się nie skusi, a sprzedaż podmiotowi zagranicznemu wymaga trochę czasu.



Rok temu w wakacje wydarzyła się jednak katastrofa. Klub z budżetem, który zakladał grę w fazie grupowej LE odpadł z niżej notowanym rywalem. Szok, niedowierzanie i dziura w budżecie. Wedle różnych szacunków Mioduski za sezon 2017/2018 dopłacił z własnej kieszeni od 15 do 30 milionów. Przy czym z własnej kieszeni należy wziąć w nawias, bo pochodzenie pieniędzy nie jest znane, najprawdopodobniej pożyczka. Legia jest obecnie mniej atrakcyjna niż przed rokiem do sprzedaży, ponieważ ma zadłużenie formalnie względem właściciela. W praktyce Mioduski pożyczył.



W tym sezonie Mioduski chciał te pieniądze odzyskać, o ile nie w calości to w znacznej części. Budżet jest zaplanowany na 170 mln, ale w praktyce plan raczej zakłada wydatki na poziomie + - 150 mln złotych, z zastrzeżeniem że spółka zapewne odda ok. 20 mln właścicielowi pożyczonych środków i w ten sposób budżet zostanie zrealizowany na poziomie 170mln zł.



Klub z racji braku środków i rozbuchanych kosztów nie szalał ba rynku transferowym. Zakontraktował za grosze Carlitosa + Wieteskę oraz wziął za darmo Kante płacąc mu tylko za podpis plus prowizja dla menedżera. Resztę kadry uzupełniono młodymi, ale perspektywicznymi zawodnikami, którzy nie są w stanie stanowić o sile zespołu. Miało to zapewnić spokojne wejście do LE.



Legii tym czasem pali się w dupie bo odpadła ze Spartakiem Trnava. Ma obecnie przed sobą zespół Dudelange oraz Cluj. O ile Legia powinna poradzić sobie z tym pierwszym w 9 przypadkach na 10 o tyle z Cluj szansę wynoszą 50% bądź mniej. Legia w razie porażki osiągnie w tym sezonie wpływy na poziomie 115 do 125 mln.



Przy powyższym założeniu, że Legia ma budżet 170 mln, ale docelowo miała wydać 150 mln zł + ok. 20 mln na spłatę zadłużenia w tym sezonie, powstaje i tak niebagatelna wyrwa, z którą Mioduski sobie nie poradzi i nawet nie próbuje tylko już jest tajemnicą poliszynela, że będzie musiał do końca roku znaleźć inwestora na część akcji. Dariusz Mioduski może próbować przesunąć spłatę zadłużenia o rok.Jednak pomiędzy 150 mln jakie klub planuje wydac na swoje funkcjonowanie, a wpływami 115-125 jest wyrwa na 25 do 35 mln zł, których nijak nie ma jak załatać a chętnych na pożyczki brak.


Plan na pozbycie się Pazdana zakłada pozyskanie m.in. 5 mln zł. Wypchnięcie Jędrzejczyka z klubu to oszczędność od 2,5 do 3,2 mln zł. W Legii nie ma obecnie dobrych piłkarzy, których można by sprzedać za sensowne pieniądze. Niezgoda ma kontuzje i stracił część okresu przygotowawczego. Szymański gra w kratkę. Reszta to piłkarze w sile wieku bądź na równi pochyłej w dół.



Hamalainen ma 32 lata, wspomniany Pazdan 31, Jędrzejczyk 31 lat, Malarz 38, Astiz 35, Hlousek 30, Vesović 27, Cafu 25, Kucharczyk 27, Kante 28, Szymański 19, Wieteska 21, Carlitos 28, Niezgoda 23, Remy 27, Radović 34


W tej sytuacji Legia jest w potrzasku, nie ma kogo sprzedać, młody Szymański nie gra regularnie, a nikt sie o niego nie zabija, Niezgoda ma kontuzję i 23 lata, Wieteska ma 21. Reszta to piłkarze za których nikt nie da 1mln euro+ może jakby Carlitos miał jakąś dobrą rundę to ktos z Hiszpanii dałby 1,5 mln.



Jednym slowem dupa. Istnieje poważna szansa, że Legia wpadnie w taką zapaść jaką my mieliśmy po Maaskancie.

pepe72 08.08.2018 21:22

Czyli Jagiellonia mistrzem w tym roku :>

arti 08.08.2018 21:26

Raczej amica

!!IRIVER!! 09.08.2018 07:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RadekKRK (Post 1511936)
...

Jakie jest źródło tych informacji? :)
Brzmią oczywiście optymistycznie.

Przybyszewski 09.08.2018 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RadekKRK (Post 1511936)
...

Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Ma_niek 09.08.2018 09:00

Sponsorzy. Zobacz ile ich tam jest.

szym_ek 09.08.2018 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Marketing
Mnóstwo sprzedanych pamiątek
zyski ze stadionu (kibice zwykli, loże itp)

Legia jest najbardziej medialnym klubem w Polsce - stąd takie zyski

mr_kwolf 09.08.2018 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Rok temu mieli 138 mln, również bez pucharów. Oni samych koszulek sprzedają za parę milionów złotych.

Arked 09.08.2018 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1511973)
Ja się tylko zastanawiam skąd L ma wpływy na poziomie 120 baniek w przypadku odpadnięcia z pucharów.

Sponsorzy, bilety (większa średnia, stosunkowo drogie bilety), większe wpływy z TV, sprzedaż koszulek i akcesoriów. Pamiętajmy, że Legia działa w realiach ekonomicznych Warszawy, które są trochę inne niż w reszcie Polski.

Przybyszewski 09.08.2018 10:18

Nie no ja to wszystko rozumiem ale nadal mi się to jakoś nie składa. Wiemy ze L dostaje mniej więcej 2x tyle co Wisła z Eklapy. Z dnia meczowego biorąc pod uwagę większa frekwencje i droższe bilety niech maja 3x tyle co Wisła. Sponsor na koszulki niech tez daje 2x tyle co na Wisłę. Jeżeli chodzi o szeroko pojęty merchandising to L ma z tego tytułu przychody na poziomie 10M rocznie. Skąd wiec maja mieć przychody 5x większe niż Wisła ?

W 2010 przychody L to było 30M rocznie i od tego czasu zwiększało się to dynamicznie do kolo 130M w sezonie 15/16 czyli zaraz przed LM. To byl sezon z pucharami i transferami z klubu wiec moim zdaniem miedzy bajki można wsadzić przychody ponad 100M bez pucharów i transferów.

wiertar 09.08.2018 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1511976)
Rok temu mieli 138 mln, również bez pucharów. Oni samych koszulek sprzedają za parę milionów złotych.

Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

Przybyszewski 09.08.2018 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1511984)
Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

Ale rozmawiamy o przychodach a nie o zysku.

Oni sprzedają teraz około 20 tysięcy meczówek i pewnie drugie tyle innych ciuchów i pierdół. Z czego maja jakieś 10M przychodu.

Karherop 09.08.2018 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1511984)
Sprzedają owszem. Ale przypomnę że z koszulki Legia dostają 20-25 procent. Czyli jak sprzedadzą 10tys meczowek sezonie to daje kwotę 500tys złotych zarobku.

A jak zarzuciles temat? Ile my dostajemy?

wiertar 09.08.2018 11:41

Na pewno nie więcej. Gdzieś był artykuł że topowe kluby dostają 30-40 procent.

wiertar 09.08.2018 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1511988)
A jak zarzuciles temat? Ile my dostajemy?

Cytat:

I niewiele w tym wszystkim pomaga nawet zmiana w umowie pomiędzy Juve oraz Adidasem. Rok temu obie strony dogadały deal, według którego klub będzie zgarniał 100% zysku ze sprzedaży swoich produktów. Uwaga jednak! Dotyczy to bowiem tylko klubowych kanałów, czyli ich autoryzowanych sklepów internetowych oraz stacjonarnych. Zakup koszulki Ronaldo w jakimkolwiek innym miejscu z sieci firmy Adidas łączy się natomiast z klasycznym rozliczeniem. W takim formacie do klubowych kas trafia – zależnie od przypadku – od 10 do 35% kwoty danego produktu.
tak to wygląda w juventusie

!!IRIVER!! 09.08.2018 12:24

Zacznijcie rozróżniać pojęcie przychodów od zysków. Będzie Wam łatwiej w życiu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl