![]() |
Nowa galeria z oficjalnej, widać że jeszcze trochę roboty zostało na północnej:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...nocne_ostatki/ W pierwszej chwili pomyślałem że to Paweł Brożek:D http://img51.imageshack.us/img51/757...4535286239.jpg |
Cytat:
Niemiecka firma też pewnie nie może być, za II Wojnę Światową. Dają kasę, to niech sponsorują. W biznesie nie ma sentymentów. Jak to nie jest tylko Comarch, to liczy się kto da więcej. Taki świat teraz. Niestety, albo stety. edit: aNouc, jako, że za nazwę to pewnie Miastu Kraków. Nie piszę tego jako kibic Wisły. Rozpatruję to czysto teoretycznie, bez wkładu emocjonalnego. Pewnie, że chciałbym aby to Wisła zarobiła, ale jest to mało prawdopodobne. |
Ale komu dają kasę? Jeśli nic Wisła z tego ma nie mieć, a jedynie stracić choćby po zajebaniu kilku najlepszych lóż przez sponsora to nikogo nie powinno elektryzować to czy znajdą kogoś czy nie.
|
jeśli jakis sponsor załapie sie i zaplaci kaske miastu/operatorowi, to pewnie będą mniejsze oplaty eksploatacyjne .
|
Kasa za nazwę pójdzie do miasta, nie do Wisły. Wisła z tego złamanego grosza nie będzie mieć, a jak zostanie operatorem, to mimo wszystko musi obiekt utrzymać samodzielnie.
Co do północnej - są rolety w kioskach, nie ma za to lad. No cóż, będzie prowizorka jak i na wschodniej, ale przynajmniej przed trybunę nie będzie trzeba wychodzić jak w wypadku południowej. Mam nadzieję, że po sezonie Wisła zrobi z tym cateringiem porządek. |
Celem rozluźnienia i ogólnie żeby było weselej (zasłyszane od kolegi, pracującego dla jednej z firm instalacyjnych):
Rzecz dzieje się na parterze budowanej trybuny zachodniej. Prezes Basałaj wraz z rzecznikiem Ochalikiem przechadzają się po hallu wejściowym, kontemplując. Podchodzi do nich inżynier z Polimexu. Inżynier: A co Panowie tu robią? Prezes Basałaj: A tak sobie oglądamy. Inżynier: Ale tu jest budowa a Panowie nie mają kasków, kamizelek, nie wspominając o obuwiu budowlanym. Proszę stąd wyjść! Prezes Basałaj: Czy Pan wie dla kogo ten stadion budujecie? Inżynier (błyskawicznie i celnie ripostując): Dla ZIKIT-u I to jest puenta całego tego bałaganu. Wiśle wydaje się, że ma coś do gadania ale to miasto rozdaje karty w tej rozgrywce o stadion. PS: Kolega obiecał, że jak skończą swoje roboty (mówił coś o wrześniu(sic!)) to rzuci lepsze światło na to, jak ta budowa przebiegała. |
Jezeli mowa o Gazpromie, to jednego czlowieka od Putina juz mamy w klubie - na bramce.
|
Cytat:
Jeśli termin letni miałby być zagrożony, to szanse wywarcia jakielkolwiek presji na ZIKiT są teraz, a nie we wakacje. |
Cytat:
|
A mi się wydaje, że jeśli przeciwko czemukolwiek jako kibice powinniśmy protestować, to przeciwko usunięciu w cień wielkiego patrona stadionu, o którego uznanie walczyli sami kibice, a nie przeciwko tej czy tamtej firmie.
|
Dziś byłem na meczu Młodej Wisły, zrobiłem 3 zdjęcia trybun. Według mnie mamy na prawdę fajny stadion :]
Sory za jakość zdjęć, robiłem telefonem. http://img718.imageshack.us/img718/6...0321124732.jpg http://img263.imageshack.us/img263/2...0321124742.jpg http://img861.imageshack.us/img861/8...0321124749.jpg |
Świetna widoczność na telebimy:)
|
Cytat:
co mieli obniżyć żeby jeszcze bardzi zasłonić tym z E i nowego AB? |
Nie no oczywiście, że nie. Jednak widać jak to wszystko zostało wspaniale pomyślane. Ale ogólnie od wewnątrz mi się podoba. Potrzeba zeszczę troszkę kosmetyki. Zakrycie "czymś" betonowych fragmentów pomiędzy piętrami trybun. Likwidacja plex. Zeszlifowanie żółtej farby ze schodów na G (niby detal ale zawsze). Mnie rażą odległości trybun wzdłuż boiska. Wygląda to nie naturalnie ale z tym już się nic nie da zrobić. Jeśli chodzi o zewnątrz to elewacji i otoczenia wolę nie komentować.
|
Cytat:
|
Najlepszym wyjściem byłoby chyba zamontowanie tych telebimów w narożnikach po przekątnej. Z bocznych trybun byłby dobry widok z każdego miejsca praktycznie i Ci którzy będą siedzieć na środku bocznych trybun też mogli by na nie spoglądać, a nie tak jak teraz. Poprawiła by się też ich widoczność na trybunach za bramkami. Ale teraz to po fakcie.
|
spokojnie, z sektoru G, telebimów nie widzą tylko osoby w 3-4 najwyższych rzędach (chyba ze cos mi sie pomylilo, ale wydaje mi sie, że ostatnio byłem właśnie w 4 rzędzie od końca ;) )
|
Robiąc te zdjęcia stałem na samej górze tam gdzie nie ma krzesełek.
|
Dobrze , że stadion przepuszcza naturalne światło na murawę, nie będzie przynajmniej jaj z murawą. Co do telebimów, to jak poprzednicy powiedzieli. To jest tylko efekt, że stadion nie był przewidziany na 33 tys osób , i czego efektem są takie mankamenty. Ale któż myślał o powiększaniu stadionu, gdy Wisła budując trybunę G była pionierem w Polsce.
|
Swoją drogą mam nadzieję, że na wiosnę trawa poza liniami boiska zacznie zielenieć. Straszliwie jałowo to wygląda po zimie....
|
Przed trybuną południową jest już niezłe kartoflisko.
Wygląda to już tragicznie, widać ograniczony dostęp światła daje o sobie znać. Potrzebne będą pewnie lampy, ciekawe czy zostaną podjęte kroki, aby tą murawę tam poprawić. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Oczywiście narożniki też są problematyczne, bo tam jest niższy dach trybun za bramkami, który widzom po przeciwnej stronie mógłby utrudniać w zależności od konfiguracji. O ile jednak pamiętam, UEFA nie precyzuje, jak mają wyglądać telebimy i mogą mieć formę płaskich tablic, które pokazują wyniki i mieszczą się jednocześnie na tak "ciasnych" stadionach, jak nasz. Pewnie, wtedy słyszelibyśmy narzekania, że wiocha, bo powinny być wielkie tryskające kolorami płaskie telewizory. Ale wiele światowej klasy obiektów nie ma telebimów takich jak my (np. Old Trafford) i ja nie uważam, żeby to była wysoka cena za to, że wszyscy je widzą i nikomu nie zasłaniają one oglądu całego stadionu. Dlaczego nie dało się zrobić ekranów między poziomami trybun? (jak np. w Eindhoven, Joburgu - oczywiście mniejszych) Dlaczego nie było możliwości zlokalizowania ekranu powyżej dolnej krawędzi dachu? (czy na nim, u styku niższych i wyższych trybun) Dlaczego telebimy są pod kątem prostym? Mniej by zasłaniały, gdyby były nachylone w stronę murawy. Symbolicznie, ale jednak. I dla jasności - nie mówię, że jest tragicznie. Ale uważam, że mogło być lepiej. Cytat:
|
Chyba niektórzy brnący dalej w temacie widoczności telebimów, chyba nie zauważyli tego wpisu:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...ecien-2007.jpg |
Tak naprawdę tego nigdy nie miało być. Miasto chciało żeby biuro Obtułowicza stworzyło projekt, szkic, wizualizacje - jakby wyglądał stadion z całkowitym zadaszeniem. Obtułowicz z tego co pamiętam nie był "za" takim rozwiązaniem i dorysował do projektu takie coś.
Wy myślicie, że coś takiego by powstało? Jaką to by miał spełniać funkcję niby? |
Cytat:
Też nie mam pojęcia czemu miałaby służyć krata na powyższej wizualizacji. Wyjaśnienie Zwittera bardzo sensowne, choć takie zainteresowanie miasta stadionem Wisły, że aż zamawiają wizualizację z całkowitym zadaszeniem, wydaje się być rodem z literatury science fiction :) |
Dodam że z ostatniego rzędu trybuny G widać telebimy, myślałem że właśnie widoczność będzie mówiąc kolokwialnie do dupy, ale nie ma tragedii. Może górnego skrawka telebimu nie widać, ale to nie jest problem, przynajmniej nie dla mnie.
Natomiast wchodząc do trybuny G pierwszy raz od kiedy ona została postawiona, zauważam masakryczne różnice w wykończeniu tej trybuny, a np tej od strony parku Jordana. Totalnie dwa różne światy. Nie ma tego "luksusu" co na tej drugiej trybunie. Dlatego pewnie bilety są tańsze... |
|
Cytat:
Odnosnie tego co wrzucil Donki, ja naprawde nie bylbym wcale taki negatywnie nastawiony do tego typu informacji - te kary UEFY na stadion w Poznaniu nie sa przypadkowe i tam ratuje ich tylko przebudowa pewnych miejsc... Medyk: W ktoryms z wywiadow Basalaj mowil ze projekty itp maja byc do konca roku. A buduje sie cos takiego kilka mscy. I tak to musi byc przed Euro skoro Stadion Wisly ma byc baza treningowa - nie wszystkie treningi beda na stadionie |
Jak dla mnie fikcja najwyżej ich troche postraszą tym Krakowem i tyle.
A co z bazą treningową? Czy nie ma przepisów ze do któregoś tam roku ma być baza zeby grać w Ekstraklasie? |
Dostałem informację, że zostały podjęte kroki, aby poprawić stan murawy przed trybuną południową. Cóż, trzeba czekać na ich efekt.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Problem ze stadionem w Poznaniu do drogi dojscia, wszystkie za waskie, jak i glowny problem - drogi ewakuacyjne - za malo miejsca jest pod trybunami, dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa uefa ograniczyla liczbe widzow do polowy, i poprstu tam sporo wewnetrznych scian musza przebudowac zeby zwiekszych przepustowosc |
Cytat:
|
Na oficjalnej stronie jest kolejna galeria z budowy i jak widać prace nadal trwają coś mi się wydaje że miasto nas znowu okłamało , tam nawet jeszcze nie ma wszystkich barierek na trybunach zamontowanych a mury i elewacja to jest wstyd zacieki żółtobrązowe plamy nie da się na to patrzeć
|
Cytat:
A teraz ja: biedny ten Twój kolega, koledzy z pracy to chyba go za karę do września zostawią na budowie. Tylko co on będzie we wrześniu robił? |
Cytat:
|
Wszystko fajnie, ale jak wyobrażacie sobie zmianę miasta jak od 1 marca trwają już zapisy na bilety?
Właściwie rozpoczęła się sprzedaż biletów na konkretne mecze, do konkretnego miasta... Poza tym w grupie C grano by w Gdańsku i Krakowie :) ciekawa logistycznie kombinacja... Rozumiem, że idea artykułu jest taka, że UEFA od dawna chciała Kraków tylko z uwagi na to, że UEFA ma podpisane umowy z 4 miastami, to do ich zerwania potrzebne byłyby konkretne zarzuty... I teraz się niby takie zarzuty pojawiły... Tylko czemu wcześniej nie miałyby się pojawić jako uwagi do projektu budowlanego i wykonawczego? No bo przecież w Poznaniu nie wybudowano czegoś o czym UEFA nie wiedziała... Myślę, że jakby na prawdę UEFA była zdeterminowane do grania w Krakowie to już dawno by znaleźli sposób żeby mistrzostwa tu przeprowadzić... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl