Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kornd 19.03.2011 18:38

Nowa galeria z oficjalnej, widać że jeszcze trochę roboty zostało na północnej:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...nocne_ostatki/

W pierwszej chwili pomyślałem że to Paweł Brożek:D
http://img51.imageshack.us/img51/757...4535286239.jpg

Proud 19.03.2011 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1066738)
Mam nadzieje że konsorcjum Putina w nazwie stadionu to żart.Mam też nadzieje że jeszcze pojawia się fotki z budowy - mimo że ponoć ta jest skończona , nie zdziwilbym się jakby stadion zamknęli dla zdjęć na czas "odbiorów":/ .
p.s.to może jeszcze Władymir Władymirowicz za Cupiała . Sa tacy co by się z tego pewnie cieszyli

Czemu?

Niemiecka firma też pewnie nie może być, za II Wojnę Światową.

Dają kasę, to niech sponsorują. W biznesie nie ma sentymentów.

Jak to nie jest tylko Comarch, to liczy się kto da więcej. Taki świat teraz. Niestety, albo stety.

edit: aNouc, jako, że za nazwę to pewnie Miastu Kraków.
Nie piszę tego jako kibic Wisły. Rozpatruję to czysto teoretycznie, bez wkładu emocjonalnego. Pewnie, że chciałbym aby to Wisła zarobiła, ale jest to mało prawdopodobne.

aNouc 19.03.2011 18:51

Ale komu dają kasę? Jeśli nic Wisła z tego ma nie mieć, a jedynie stracić choćby po zajebaniu kilku najlepszych lóż przez sponsora to nikogo nie powinno elektryzować to czy znajdą kogoś czy nie.

Smok 19.03.2011 21:23

jeśli jakis sponsor załapie sie i zaplaci kaske miastu/operatorowi, to pewnie będą mniejsze oplaty eksploatacyjne .

PiotrG 19.03.2011 23:04

Kasa za nazwę pójdzie do miasta, nie do Wisły. Wisła z tego złamanego grosza nie będzie mieć, a jak zostanie operatorem, to mimo wszystko musi obiekt utrzymać samodzielnie.

Co do północnej - są rolety w kioskach, nie ma za to lad. No cóż, będzie prowizorka jak i na wschodniej, ale przynajmniej przed trybunę nie będzie trzeba wychodzić jak w wypadku południowej. Mam nadzieję, że po sezonie Wisła zrobi z tym cateringiem porządek.

Clanowy 20.03.2011 00:46

Celem rozluźnienia i ogólnie żeby było weselej (zasłyszane od kolegi, pracującego dla jednej z firm instalacyjnych):

Rzecz dzieje się na parterze budowanej trybuny zachodniej. Prezes Basałaj wraz z rzecznikiem Ochalikiem przechadzają się po hallu wejściowym, kontemplując. Podchodzi do nich inżynier z Polimexu.

Inżynier: A co Panowie tu robią?
Prezes Basałaj: A tak sobie oglądamy.
Inżynier: Ale tu jest budowa a Panowie nie mają kasków, kamizelek, nie wspominając o obuwiu budowlanym. Proszę stąd wyjść!
Prezes Basałaj: Czy Pan wie dla kogo ten stadion budujecie?
Inżynier (błyskawicznie i celnie ripostując): Dla ZIKIT-u

I to jest puenta całego tego bałaganu. Wiśle wydaje się, że ma coś do gadania ale to miasto rozdaje karty w tej rozgrywce o stadion.

PS: Kolega obiecał, że jak skończą swoje roboty (mówił coś o wrześniu(sic!)) to rzuci lepsze światło na to, jak ta budowa przebiegała.

mulda 20.03.2011 01:23

Jezeli mowa o Gazpromie, to jednego czlowieka od Putina juz mamy w klubie - na bramce.

zajacek 20.03.2011 03:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clanowy (Post 1067349)
PS: Kolega obiecał, że jak skończą swoje roboty (mówił coś o wrześniu(sic!)) to rzuci lepsze światło na to, jak ta budowa przebiegała.

Pociągnij proszę swojego kolegę bardziej za język w temacie możliwych terminów zakończenia budowy i oddania stadionu. Osobiście mam juz dosyć ciągłych, bezczelnych kłamstw płynących z Urzędu Miasta. Myslę też, że Zarząd Klubu robi niestety dobrą minę do złej gry, bo sam nie wie wciąż na czym stoi.
Jeśli termin letni miałby być zagrożony, to szanse wywarcia jakielkolwiek presji na ZIKiT są teraz, a nie we wakacje.

Arapaho 20.03.2011 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1067170)
Czemu?

Niemiecka firma też pewnie nie może być, za II Wojnę Światową.

Dają kasę, to niech sponsorują. W biznesie nie ma sentymentów.

Jak to nie jest tylko Comarch, to liczy się kto da więcej. Taki świat teraz. Niestety, albo stety.

edit: aNouc, jako, że za nazwę to pewnie Miastu Kraków.
Nie piszę tego jako kibic Wisły. Rozpatruję to czysto teoretycznie, bez wkładu emocjonalnego. Pewnie, że chciałbym aby to Wisła zarobiła, ale jest to mało prawdopodobne.

Doskonale sobie zdaję sprawę że honor w naszym kraju znika - a wcelu wytłumaczenia swojej chciwości mówi się że sentymentów nie ma. Lata mi to czy stadion będzie miał nazwę bo kasę za to łyknie jakże kto inny jak budowniczy tego molocha. Więc jeśli Wisła ma z tego nie mieć złamanego grosza to powinna protestować przeciw firmie związanej z człowiekiem który ośmiesza Polskę .Już wystarczy że klub ma opinie gwardyjskiego jeszcze brakuje tego żeby miał prorosyjskiego

Mishuh 20.03.2011 15:07

A mi się wydaje, że jeśli przeciwko czemukolwiek jako kibice powinniśmy protestować, to przeciwko usunięciu w cień wielkiego patrona stadionu, o którego uznanie walczyli sami kibice, a nie przeciwko tej czy tamtej firmie.

sayek89 21.03.2011 20:07

Dziś byłem na meczu Młodej Wisły, zrobiłem 3 zdjęcia trybun. Według mnie mamy na prawdę fajny stadion :]

Sory za jakość zdjęć, robiłem telefonem.

http://img718.imageshack.us/img718/6...0321124732.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/2...0321124742.jpg

http://img861.imageshack.us/img861/8...0321124749.jpg

andrzej 21.03.2011 21:05

Świetna widoczność na telebimy:)

PvD 21.03.2011 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andrzej (Post 1068490)
Świetna widoczność na telebimy:)

biorąc pod uwagę kiedy wybudowano trybuny za bramkami nie ma co odstawiać szydery.
co mieli obniżyć żeby jeszcze bardzi zasłonić tym z E i nowego AB?

andrzej 21.03.2011 21:24

Nie no oczywiście, że nie. Jednak widać jak to wszystko zostało wspaniale pomyślane. Ale ogólnie od wewnątrz mi się podoba. Potrzeba zeszczę troszkę kosmetyki. Zakrycie "czymś" betonowych fragmentów pomiędzy piętrami trybun. Likwidacja plex. Zeszlifowanie żółtej farby ze schodów na G (niby detal ale zawsze). Mnie rażą odległości trybun wzdłuż boiska. Wygląda to nie naturalnie ale z tym już się nic nie da zrobić. Jeśli chodzi o zewnątrz to elewacji i otoczenia wolę nie komentować.

picasso 21.03.2011 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andrzej (Post 1068496)
Nie no oczywiście, że nie. Jednak widać jak to wszystko zostało wspaniale pomyślane. Ale ogólnie od wewnątrz mi się podoba. Potrzeba zeszczę troszkę kosmetyki. Zakrycie "czymś" betonowych fragmentów pomiędzy piętrami trybun. Likwidacja plex. Zeszlifowanie żółtej farby ze schodów na G (niby detal ale zawsze). Mnie rażą odległości trybun wzdłuż boiska. Wygląda to nie naturalnie ale z tym już się nic nie da zrobić. Jeśli chodzi o zewnątrz to elewacji i otoczenia wolę nie komentować.

to bylo pomyslane na 21,5 tyś z czterema równej wysokości trybunami.

Wichar87 21.03.2011 21:32

Najlepszym wyjściem byłoby chyba zamontowanie tych telebimów w narożnikach po przekątnej. Z bocznych trybun byłby dobry widok z każdego miejsca praktycznie i Ci którzy będą siedzieć na środku bocznych trybun też mogli by na nie spoglądać, a nie tak jak teraz. Poprawiła by się też ich widoczność na trybunach za bramkami. Ale teraz to po fakcie.

grogoriogreg 21.03.2011 21:37

spokojnie, z sektoru G, telebimów nie widzą tylko osoby w 3-4 najwyższych rzędach (chyba ze cos mi sie pomylilo, ale wydaje mi sie, że ostatnio byłem właśnie w 4 rzędzie od końca ;) )

sayek89 21.03.2011 22:00

Robiąc te zdjęcia stałem na samej górze tam gdzie nie ma krzesełek.

jaszczur90 21.03.2011 22:10

Dobrze , że stadion przepuszcza naturalne światło na murawę, nie będzie przynajmniej jaj z murawą. Co do telebimów, to jak poprzednicy powiedzieli. To jest tylko efekt, że stadion nie był przewidziany na 33 tys osób , i czego efektem są takie mankamenty. Ale któż myślał o powiększaniu stadionu, gdy Wisła budując trybunę G była pionierem w Polsce.

buczo1985 22.03.2011 01:24

Swoją drogą mam nadzieję, że na wiosnę trawa poza liniami boiska zacznie zielenieć. Straszliwie jałowo to wygląda po zimie....

PiotrG 22.03.2011 05:09

Przed trybuną południową jest już niezłe kartoflisko.
Wygląda to już tragicznie, widać ograniczony dostęp światła daje o sobie znać. Potrzebne będą pewnie lampy, ciekawe czy zostaną podjęte kroki, aby tą murawę tam poprawić.

Mishuh 22.03.2011 05:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1068491)
biorąc pod uwagę kiedy wybudowano trybuny za bramkami nie ma co odstawiać szydery.
co mieli obniżyć żeby jeszcze bardzi zasłonić tym z E i nowego AB?

A nie powinniśmy brać pod uwagę, kiedy budowane były te nowe? Pardon, kiedy SĄ budowane? Mówimy o człowieku, który miał na tyle wyobraźni, żeby wpaść na pokrycie całego stadionu monstrualną kratą bez większego sensu, a nie umiał znaleźć miejsca na telebimy?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1068500)
to bylo pomyslane na 21,5 tyś z czterema równej wysokości trybunami.

Ta trybuna była tak pomyślana. Czasu do myślenia co z tym zrobić żeby ludzie na całym stadionie mimo to widzieli telebimy było aż nadto.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wichar87 (Post 1068502)
Najlepszym wyjściem byłoby chyba zamontowanie tych telebimów w narożnikach po przekątnej. Z bocznych trybun byłby dobry widok z każdego miejsca praktycznie i Ci którzy będą siedzieć na środku bocznych trybun też mogli by na nie spoglądać, a nie tak jak teraz. Poprawiła by się też ich widoczność na trybunach za bramkami. Ale teraz to po fakcie.

Widzisz Picasso, kolega nie miał z tym problemów i od razu wpadł na coś.
Oczywiście narożniki też są problematyczne, bo tam jest niższy dach trybun za bramkami, który widzom po przeciwnej stronie mógłby utrudniać w zależności od konfiguracji.

O ile jednak pamiętam, UEFA nie precyzuje, jak mają wyglądać telebimy i mogą mieć formę płaskich tablic, które pokazują wyniki i mieszczą się jednocześnie na tak "ciasnych" stadionach, jak nasz. Pewnie, wtedy słyszelibyśmy narzekania, że wiocha, bo powinny być wielkie tryskające kolorami płaskie telewizory. Ale wiele światowej klasy obiektów nie ma telebimów takich jak my (np. Old Trafford) i ja nie uważam, żeby to była wysoka cena za to, że wszyscy je widzą i nikomu nie zasłaniają one oglądu całego stadionu.

Dlaczego nie dało się zrobić ekranów między poziomami trybun? (jak np. w Eindhoven, Joburgu - oczywiście mniejszych)
Dlaczego nie było możliwości zlokalizowania ekranu powyżej dolnej krawędzi dachu? (czy na nim, u styku niższych i wyższych trybun)
Dlaczego telebimy są pod kątem prostym? Mniej by zasłaniały, gdyby były nachylone w stronę murawy. Symbolicznie, ale jednak.

I dla jasności - nie mówię, że jest tragicznie. Ale uważam, że mogło być lepiej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1068562)
Swoją drogą mam nadzieję, że na wiosnę trawa poza liniami boiska zacznie zielenieć. Straszliwie jałowo to wygląda po zimie....

Mam podobne obawy. Długo mnie w tym wątku nie było, więc jeśli była odpowiedź na to pytanie to przepraszam. Ale czy boczne pasy murawy mają taki sam drenaż (najpewniej tak), zraszanie i podgrzewanie (coś mi mówi, że nie) jak boisko? Bo że naświetlenie jest miejscami gorsze, to wiemy.

Gwiaździsty 22.03.2011 07:58

Chyba niektórzy brnący dalej w temacie widoczności telebimów, chyba nie zauważyli tego wpisu:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1068514)
Robiąc te zdjęcia stałem na samej górze tam gdzie nie ma krzesełek.

Szczegolnie trzeba zwrócić uwagę na słowo "stałem" to wyjaśnia dlaczego widać tylko skrawek dolny telebimów.

Ela 22.03.2011 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 1068566)
, Mówimy o człowieku, który miał na tyle wyobraźni, żeby wpaść na pokrycie całego stadionu monstrualną kratą bez większego sensu,

Ta "monstrualna" krata to jak na razie najlepszy element stadionu.

Mishuh 22.03.2011 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1068583)
Ta "monstrualna" krata to jak na razie najlepszy element stadionu.

Elu, nie mówię o istniejącym zadaszeniu, tylko o tym surrealistycznym czymś, co miało być nad murawą według wizji z 2007 :)
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...ecien-2007.jpg

Zwitter 22.03.2011 11:23

Tak naprawdę tego nigdy nie miało być. Miasto chciało żeby biuro Obtułowicza stworzyło projekt, szkic, wizualizacje - jakby wyglądał stadion z całkowitym zadaszeniem. Obtułowicz z tego co pamiętam nie był "za" takim rozwiązaniem i dorysował do projektu takie coś.
Wy myślicie, że coś takiego by powstało? Jaką to by miał spełniać funkcję niby?

Ela 22.03.2011 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mishuh (Post 1068611)
Elu, nie mówię o istniejącym zadaszeniu, tylko o tym surrealistycznym czymś, co miało być nad murawą według wizji z 2007 :)
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...ecien-2007.jpg

A to przepraszam, źle zrozumiałam.


Też nie mam pojęcia czemu miałaby służyć krata na powyższej wizualizacji.
Wyjaśnienie Zwittera bardzo sensowne, choć takie zainteresowanie miasta stadionem Wisły, że aż zamawiają wizualizację z całkowitym zadaszeniem, wydaje się być rodem z literatury science fiction :)

sayek89 22.03.2011 12:24

Dodam że z ostatniego rzędu trybuny G widać telebimy, myślałem że właśnie widoczność będzie mówiąc kolokwialnie do dupy, ale nie ma tragedii. Może górnego skrawka telebimu nie widać, ale to nie jest problem, przynajmniej nie dla mnie.

Natomiast wchodząc do trybuny G pierwszy raz od kiedy ona została postawiona, zauważam masakryczne różnice w wykończeniu tej trybuny, a np tej od strony parku Jordana. Totalnie dwa różne światy. Nie ma tego "luksusu" co na tej drugiej trybunie. Dlatego pewnie bilety są tańsze...

Donki 22.03.2011 12:25

http://pilkarskiekomentarze.com/?p=5305

WislaFan123 22.03.2011 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1068631)
Natomiast wchodząc do trybuny G pierwszy raz od kiedy ona została postawiona, zauważam masakryczne różnice w wykończeniu tej trybuny, a np tej od strony parku Jordana. Totalnie dwa różne światy. Nie ma tego "luksusu" co na tej drugiej trybunie. Dlatego pewnie bilety są tańsze...

Bilety sa tansze bo to jest poprostu trybuna za bramka...

Odnosnie tego co wrzucil Donki, ja naprawde nie bylbym wcale taki negatywnie nastawiony do tego typu informacji - te kary UEFY na stadion w Poznaniu nie sa przypadkowe i tam ratuje ich tylko przebudowa pewnych miejsc...

Medyk: W ktoryms z wywiadow Basalaj mowil ze projekty itp maja byc do konca roku.

A buduje sie cos takiego kilka mscy. I tak to musi byc przed Euro skoro Stadion Wisly ma byc baza treningowa - nie wszystkie treningi beda na stadionie

medyk 22.03.2011 12:45

Jak dla mnie fikcja najwyżej ich troche postraszą tym Krakowem i tyle.

A co z bazą treningową? Czy nie ma przepisów ze do któregoś tam roku ma być baza zeby grać w Ekstraklasie?

PiotrG 22.03.2011 12:50

Dostałem informację, że zostały podjęte kroki, aby poprawić stan murawy przed trybuną południową. Cóż, trzeba czekać na ich efekt.

Bartii 22.03.2011 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez andrzej (Post 1068490)
Świetna widoczność na telebimy:)

Z tym sektorem bylo to do przewidzienia, ale najgorsze jest ze nie widac telebimu ze srodka głownej trybuny z najwyzszych rzędów (tyl telebimu zasłania drugi naprzeciwko), zamontowanie telebimów na naroznikach byłoby dosc kłopotliwe (poza miejscem na dachu pawilonu medialnego), najlepszym pomyslem byloby zamonowanie je na głownych trybunach ale bardziej z boku, a nie na środku

Bartii 22.03.2011 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1068633)

Hehe, znow robienie nadziei z Krakowa? Jak dla mnie to czysta plotka, nie wierze w nią. Zresztą UEFA ma wymienić murawę tuz przed mistrzostawmi europy tam w Poznaniu

WislaFan123 22.03.2011 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 1068650)
Hehe, znow robienie nadziei z Krakowa? Jak dla mnie to czysta plotka, nie wierze w nią. Zresztą UEFA ma wymienić murawę tuz przed mistrzostawmi europy tam w Poznaniu

Ale no nie chodzi o murawe - bo to jest czysta fomalnosc, bo to jest akurat przepis, ze niezaleznie od stanu murawy, ma ona zostac wymieniona 2 czy 3 miesiace przed turniejem, chyba tez w tym przypadku zalezy jak dlugo liga trwa jak sa przerwy zeby sie dobrze ukorzenila.

Problem ze stadionem w Poznaniu do drogi dojscia, wszystkie za waskie, jak i glowny problem - drogi ewakuacyjne - za malo miejsca jest pod trybunami, dlatego ze wzgledow bezpieczenstwa uefa ograniczyla liczbe widzow do polowy, i poprstu tam sporo wewnetrznych scian musza przebudowac zeby zwiekszych przepustowosc

sovinho_02 22.03.2011 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1068633)

Nie chce mi się w to wierzyć, ale mimo wszystko gdyby się udało byłoby super. UEFA dorzuciła by coś do stadionu i np. nie było by asfaltu przed trybunami a sztuczna trawa, może by zdjęli pleksie i troche podreperowali elewację.

88seba88 22.03.2011 14:38

Na oficjalnej stronie jest kolejna galeria z budowy i jak widać prace nadal trwają coś mi się wydaje że miasto nas znowu okłamało , tam nawet jeszcze nie ma wszystkich barierek na trybunach zamontowanych a mury i elewacja to jest wstyd zacieki żółtobrązowe plamy nie da się na to patrzeć

Bekas 22.03.2011 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clanowy (Post 1067349)

PS: Kolega obiecał, że jak skończą swoje roboty (mówił coś o wrześniu(sic!)) to rzuci lepsze światło na to, jak ta budowa przebiegała.

Cytat za Główną: Kończą się prace, które zostały zlecone firmie Polimex-Mostostal przy budowie trybuny zachodniej stadionu przy Reymonta 22. Wykonano już zakres robót we wnętrzach, a ostatnie prace trwają na parkingu podziemnym i przy zjazdach do niego.
A teraz ja: biedny ten Twój kolega, koledzy z pracy to chyba go za karę do września zostawią na budowie. Tylko co on będzie we wrześniu robił?

medyk 22.03.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1068668)
Nie chce mi się w to wierzyć, ale mimo wszystko gdyby się udało byłoby super. UEFA dorzuciła by coś do stadionu i np. nie było by asfaltu przed trybunami a sztuczna trawa, może by zdjęli pleksie i troche podreperowali elewację.

super informacja? Ja mam nadzieje że to plota, co nam z tego TERAZ? Poznan by tylko lepiej na tym wyszedł, im nabudowali infrastruktury, dróg przygotowali wszystko pod euro kaska z rządu popłyneła a na koniec przenoszą wszystko do nas i co nam z tego? W rok nie zbudują nam nic! No chyba że jestes właścicielem pubu to na pewno wzrosną Ci obroty ze sprzedaży piwa. Ale miasto jako MIASTO i przeciętny mieszkaniec nic na tym nie zyska tylko paraliż miasta na ten czas.

reaf85 22.03.2011 15:52

Wszystko fajnie, ale jak wyobrażacie sobie zmianę miasta jak od 1 marca trwają już zapisy na bilety?
Właściwie rozpoczęła się sprzedaż biletów na konkretne mecze, do konkretnego miasta...

Poza tym w grupie C grano by w Gdańsku i Krakowie :) ciekawa logistycznie kombinacja...

Rozumiem, że idea artykułu jest taka, że UEFA od dawna chciała Kraków tylko z uwagi na to, że UEFA ma podpisane umowy z 4 miastami, to do ich zerwania potrzebne byłyby konkretne zarzuty...
I teraz się niby takie zarzuty pojawiły...

Tylko czemu wcześniej nie miałyby się pojawić jako uwagi do projektu budowlanego i wykonawczego?
No bo przecież w Poznaniu nie wybudowano czegoś o czym UEFA nie wiedziała...
Myślę, że jakby na prawdę UEFA była zdeterminowane do grania w Krakowie to już dawno by znaleźli sposób żeby mistrzostwa tu przeprowadzić...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl