Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PiotrG 14.03.2011 23:17

Żaden cud, propaganda. Stadion nie jest skończony. Do zrobienia jeszcze sporo. Sytuacja jak z początku lipca 2010 trybuny wschodniej. Może w maju otworzą, może. Ja ciągle obstawiam czerwiec.

zajacek 15.03.2011 00:53

Mam nadzieję, że jest na forum jakiś fachman od wielkopowierzchniowej budowlanki i się miarodajnie wypowie.
Według mnie, to niestety, jak Kolega powyżej napisał - czysta propaganda. Owszem, można zaprosić Sanepid czy PIP na jakiś obchód i spisać przedodbiorowy protokół, ale do faktycznych odbiorów droga daleka. Na dziś Strażak, czy Policjant zaśmieje się w nos, gdy im ktoś zaproponuje "odbiór" placu budowy... Co ma gość od bezpieczeństwa imprez masowych odbierać ? Szalunki pod fundamenty pod kołowroty ? A koleś od ppoż ma "odbierać" plany dróg dojazdowych ?
Liczę na pierwszy mecz pucharowy przy pełnych trybunach. Oby !

Ivory1906 15.03.2011 01:32

To jest zwykla propaganda. Na trybunie zachodniej a takze wokol jest do zrobienia mase rzeczy. Ten artykul pewno kupil nasz prezydencik by pokazac ze jednak zdazyl na czas. W cuda nie wierze a juz tym bardziej na tej budowie.

PiotrG 15.03.2011 01:46

Tu nie trzeba fachmana, tutaj widać to po zdjęciach.
Na trybunie brak monitoringu i nagłośnienia. Nie ma biurek w sektorze prasy, nie ma biurek na stanowiskach dla komentatorów, leżą dopiero kable przyłączy IT.
Nie ma monitoringu + nagłośnienia - niegotowe jest pomieszczenie speakera i centrum dowodzenia. Kondygnacja podziemna na bank jest ciągle w trakcie wykończeniówki. Zapewne nie działa też system dostępu.
Przed trybuną sadzawka. Podobnie na północnej - w środku ciągle trwa wykończeniówka, niegotowe jest ogrodzenie, nie zainstalowano dodatkowego rzędu krzesełek, nie przesunięto platformy kamery. Brak nagłośnienia.Plac przed trybuną nie jest gotowy.

Ciągle nie działają telebimy, przenieść trzeba centrum monitoringu na trybunę zachodnią i spiąć. Do tego spięcie wszelkich systemów pod BMS. Brak wyposażenia (meble, serwery) na całej trybunie, loża prezydencka ciągle niegotowa. Gdyby się przejść po trybunie pewnie zauważyłby gołym okiem więcej braków.
Masa roboty przed nimi jeszcze, teraz zaczęto odbiory pustych pomieszczeń i to zapewne też tylko niewielkiej części.

Chciałbym aby cały stadion ukończono w maju, chociaż nie wierzę w to. Niby szansa jest, ale historia budowy pokazuje, że się nie uda.

Matejas_ 15.03.2011 06:54

I co w tym jest nieprawdziwe? Jaka znowu propaganda? O czym Wy wogóle mówicie!

Jeszcze raz uważnie...
"Zakończyły się prace budowlane na stadionie Wisły Kraków!"

Teraz zaczną się prace wykończeniowe :)

PiotrG 15.03.2011 06:58

Wykończeniówka to też prace budowlane.
Zresztą budowa placów przed trybunami to też prace budowlane.

Marszałek 15.03.2011 09:52

Papier wszystko przyjmie. Cały czas się mówi źle o stadionie a tutaj proszę, jest informacja pozytywna. Clue polega na tym,że odbiory zawsze trwają długo a straż na bank do czegoś się przyczepi itd, tak więc dwa miesiące spokoju zapewnili sobie jak nic. Rzecz jasna u pelikanów, każdy rozsądny widzi jak jest. Czysta zagrywka PR.

joshi 15.03.2011 09:56

Za niedługo powinniśmy się dowiedzieć jaki faktycznie jest stan prac. Bo jeśli coś nie zostanie odebrane to odpowiednia służba napisze raport czego brakuje i co musi być jeszcze zrobione.

Elefant 15.03.2011 11:43

Dla zdziwionych cudownych "zakończeniem" prac na stadionie polecam lekturę ogólnie dostępnej Umowy i jej zapisów :

http://www.wislakrakow.com/_files/OR...-zalacznik.pdf

Polecam szczególnie przeanalizowanie zmian w par 5 Umowy dotyczących terminu wykonania:

Umowa :

Cytat:

Wymagany termin realizacji Umowy : 15 miesięcy od daty podpisania Umowy.
Wymieniony terminy realizacji odnoszą się do faktycznego wykonania robót wraz z dokonaniem czynności odbioru całości przedmiotu zamówienia
Aneksik zmienia powyższy zapis na:

Cytat:

Zgłoszenie do odbioru robót budowlanych do 29.10.2010 r.
Prawdopoobnie jest następny aneks przesuwający termin zgłoszenia do odbioru robót budowlanych na 15 marca.

1. Polimex zgłosił roboty do odbioru ? Zgłosił.
2. Odbierający wykaże braki i da termin ich usunięcia. Da.
3. Prace potrwają jeszcze z pół roku. Pewnie tak.
4. Kary za opóźnienie będą. Nie, patrz pkt. 1.

Pero 15.03.2011 12:20

Z tego co wiem to trybuna wschodnia i południowa do tej pory nie zostały odebrane przez straż pożarną. Użytkowane są na podstawie jakieś warunkowej decyzji miasta czy coś takiego.

crazykaro 15.03.2011 15:04

Wywiad z B. Janik o stadionie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...64fb3f1f,1,3,3

PAC 15.03.2011 15:16

Ciekawe kiedy zaczną coś robić z sektorem gości. Wie ktoś dokładnie co trzeba tam zrobić i ile czasu to może zająć?.

rafal777 15.03.2011 15:16

"to Wisła oceni, kiedy oddać kibicom trzy, a kiedy już cztery trybun"

Niesamowite, naprawdę nieprawdopodobne co ta Pani wygaduje. Oczywiście my 15 marca zrobiliśmy juz wszystko i teraz jak coś będzie nie tak z terminami to wina Wisły, która oceni...A co tu ma oceniać jak stadion jest niegotowy?

Flinston 15.03.2011 15:18

Na właśnie też mi brakuje sektora gości a na nim przyjezdnych, aktualnie te mecze są takie nijakie.

Donki 15.03.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1065062)
Ciekawe kiedy zaczną coś robić z sektorem gości. Wie ktoś dokładnie co trzeba tam zrobić i ile czasu to może zająć?.

Zapewne trzeba zrobic płot odzielający na trybunach jak oddzielic kibiców pod trybuną G, no i nie wiem jak z dojsciem pod trybune.

PAC 15.03.2011 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1065071)
Zapewne trzeba zrobic płot odzielający na trybunach jak oddzielic kibiców pod trybuną G, no i nie wiem jak z dojsciem pod trybune.

kiedyś tam coś wspominali że jakiś płot i siatka ma chyba oddzielać ale właśnie pytanie jest co z drogami dojścia i wejściami?

tomaslfc14 15.03.2011 16:00

a ja mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czemu trybuna C będzie miała 5806 miejsc, a trybuna G tylko 5450 ?? Przecież to dwie takie same trybuny ??!!

Arapaho 15.03.2011 16:00

Mamy dowód jacy w naszym kraju są dziennikarze. Zamiast być strażnikami prawdy i uczciwości, wyłapywać przekręty i je nagłaśniać - sprzedają się za ciepłe posady, dobre układy, byc może pare groszy.
Ktoś powie że pewni politycy tropili układy.A roz....ić to w pył wszystko. Basałaj to ma nerwy - je bym tam zrobił wojnę na pół Polski. Zaczynają sie odbiory ale budowa nie skończona.....rozumiem ze zgłosza zakończenie budowy - przyjedzie gość z Nadzoru budowlanego buchnie śmiechem i powie" Panowie za miesiąc, ...może za miesiąc-nie zawracajcie teraz dupy"

rafalek 15.03.2011 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaslfc14 (Post 1065090)
a ja mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czemu trybuna C będzie miała 5806 miejsc, a trybuna G tylko 5450 ?? Przecież to dwie takie same trybuny ??!!


Na G będzie bufor...

WislaFan123 15.03.2011 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1065104)
Na G będzie bufor...

Jai ku*** bufor? Po co to komu? Dać 2 metrowy plot, od niego siatke do samej gory, ochrona 2-3 metry od plotu z kazdej strony i po problemie..

aNouc 15.03.2011 16:40

oni chcą przeznaczyć ponad 2 klocki dla gości ( swoją drogą bardzo dużo w porównaniu do reszty stadionów) więc dosyć to śmiesznie może wyglądać przy ich fantazji.
Ten bufor może tyle zająć że naszym zostanie G1 (ktoś wklejał kiedyś mapkę że tak to moze wyglądać) a 80% trybuny przeznaczona na sektor i bufor.. owszem powinni dać porządny płot (nie prześwitujący) aż po dach i byłoby po kłopocie. Na Legii nie ma nawet żadnych porządnych zabezpieczeń, i kibice Legii są raptem kilka metrów metrów od sektora gości. Powinno być jak KaSzTaN pisze

dostuffca 15.03.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1065108)
Jai ku*** bufor? Po co to komu? Dać 2 metrowy plot, od niego siatke do samej gory, ochrona 2-3 metry od plotu z kazdej strony i po problemie..

2-3 metry od płotu znaczy, że piąty rząd od pleksi przeznaczamy dla ochroniarzy, a rzędy 1-4 dla kibiców? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam. Albo wysokie pleksi, najlepiej podwójne, albo bufor - innej opcji niestety nie ma. No można też dać płotek i napis - gości prosimy o nie przekraczanie linii, ale to może się nie udać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaslfc14 (Post 1065112)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

Ale tam najwyraźniej było wiadomo gdzie goście usiądą już w fazie projektu - u nas goście nie byli przewidziani... A już pomysł by dać im narożnik do dziś mnie śmieszy...

tomaslfc14 15.03.2011 16:53

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

derr 15.03.2011 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1065054)

Tej pani to powinno już dawno nie być ,kolesiostwo w krakowie nie zna granic .....
Nigdy nie przejdziemy pewnego progu jak ludzie którzy dbaja o nasze sprawy ,reprezentują nas nie maja krzty honoru

PAC 15.03.2011 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomaslfc14 (Post 1065112)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/

Dlaczego nie, wydaje mi się że u nas ma to chyba podobnie wyglądać.

aNouc 15.03.2011 17:18

Chyba za pózno zorientowali się że w tym miejscu nie miało być szyb ;)

https://picasaweb.google.com/stadion...18671349269890

Reszta https://picasaweb.google.com/stadion...sY15Marca2011#

philips kr 15.03.2011 17:32

Największym syfem wieje z ostatniego zdjęcia,widać jaką zmorą tego obiektu jest okrąglak.

Zwitter 15.03.2011 17:45

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...yboxie//45319/

Zdaje mi się czy coś tu nie gra?

misiek088 15.03.2011 17:47

damska toaleta, tyle że coś rzeczywiście dziwnie :D hahaha xD
wątpię żeby kobitki sikały tak po prostu obok siebie i nie krępowały się :D

derr 15.03.2011 17:47

tam sie myje stopy

Mea 15.03.2011 17:49

panowie przecież tam nie ma terakoty wiec i kabin nie ma. Po prostu prace budowlane zakończone!

Enrico2000 15.03.2011 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1065136)

Ha ha ha, będzie można spokojnie wymienić poglądy na temat 1 połowy meczu, padam :)

rafalek 15.03.2011 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mea (Post 1065142)
panowie przecież tam nie ma terakoty wiec i kabin nie ma. Po prostu prace budowlane zakończone!


CZEGO NIE MA?!
Kolego..w Krakowie są flizy, ewentualnie płytki, a nie żadna glazura czy terakota...tak to się u krawaciarzy mówi...

LUKAS77 15.03.2011 17:57

niektorym bedzie wszystko jedno czy telebimy sa czy ich nie ma...

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1924488116.jpg

wujekWojtek 15.03.2011 18:02

A przepraszam, jak mają wygląda ławki trenerskie?? Mam nadzieje ze nie będą to wiaty autobusowe ;)

rav 15.03.2011 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez misiek088 (Post 1065139)
damska toaleta, tyle że coś rzeczywiście dziwnie :D hahaha xD
wątpię żeby kobitki sikały tak po prostu obok siebie i nie krępowały się :D

To męska toaleta, patrz na odbicie w lustrze :)
VIP-owskie pogaduchy przy... kale...

M89 15.03.2011 18:21

Powieszenie tak telebimów jest mniej więcej pomysłem tej samej klasy, co ustawienie dwóch snajperów w jednej linii na przeciwko siebie... :)

ponury 15.03.2011 18:27

To się nazywa "symetria brutalizmu" z tym się nie dyskutuje.

PiotrG 15.03.2011 18:31

Piękne te szatnie, takie surowe, bez sufitu podwieszanego. :lol:

picasso 15.03.2011 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1065147)
niektorym bedzie wszystko jedno czy telebimy sa czy ich nie ma...

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1924488116.jpg

ale za to billety tam są najdroższe...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl