![]() |
Żaden cud, propaganda. Stadion nie jest skończony. Do zrobienia jeszcze sporo. Sytuacja jak z początku lipca 2010 trybuny wschodniej. Może w maju otworzą, może. Ja ciągle obstawiam czerwiec.
|
Mam nadzieję, że jest na forum jakiś fachman od wielkopowierzchniowej budowlanki i się miarodajnie wypowie.
Według mnie, to niestety, jak Kolega powyżej napisał - czysta propaganda. Owszem, można zaprosić Sanepid czy PIP na jakiś obchód i spisać przedodbiorowy protokół, ale do faktycznych odbiorów droga daleka. Na dziś Strażak, czy Policjant zaśmieje się w nos, gdy im ktoś zaproponuje "odbiór" placu budowy... Co ma gość od bezpieczeństwa imprez masowych odbierać ? Szalunki pod fundamenty pod kołowroty ? A koleś od ppoż ma "odbierać" plany dróg dojazdowych ? Liczę na pierwszy mecz pucharowy przy pełnych trybunach. Oby ! |
To jest zwykla propaganda. Na trybunie zachodniej a takze wokol jest do zrobienia mase rzeczy. Ten artykul pewno kupil nasz prezydencik by pokazac ze jednak zdazyl na czas. W cuda nie wierze a juz tym bardziej na tej budowie.
|
Tu nie trzeba fachmana, tutaj widać to po zdjęciach.
Na trybunie brak monitoringu i nagłośnienia. Nie ma biurek w sektorze prasy, nie ma biurek na stanowiskach dla komentatorów, leżą dopiero kable przyłączy IT. Nie ma monitoringu + nagłośnienia - niegotowe jest pomieszczenie speakera i centrum dowodzenia. Kondygnacja podziemna na bank jest ciągle w trakcie wykończeniówki. Zapewne nie działa też system dostępu. Przed trybuną sadzawka. Podobnie na północnej - w środku ciągle trwa wykończeniówka, niegotowe jest ogrodzenie, nie zainstalowano dodatkowego rzędu krzesełek, nie przesunięto platformy kamery. Brak nagłośnienia.Plac przed trybuną nie jest gotowy. Ciągle nie działają telebimy, przenieść trzeba centrum monitoringu na trybunę zachodnią i spiąć. Do tego spięcie wszelkich systemów pod BMS. Brak wyposażenia (meble, serwery) na całej trybunie, loża prezydencka ciągle niegotowa. Gdyby się przejść po trybunie pewnie zauważyłby gołym okiem więcej braków. Masa roboty przed nimi jeszcze, teraz zaczęto odbiory pustych pomieszczeń i to zapewne też tylko niewielkiej części. Chciałbym aby cały stadion ukończono w maju, chociaż nie wierzę w to. Niby szansa jest, ale historia budowy pokazuje, że się nie uda. |
I co w tym jest nieprawdziwe? Jaka znowu propaganda? O czym Wy wogóle mówicie!
Jeszcze raz uważnie... "Zakończyły się prace budowlane na stadionie Wisły Kraków!" Teraz zaczną się prace wykończeniowe :) |
Wykończeniówka to też prace budowlane.
Zresztą budowa placów przed trybunami to też prace budowlane. |
Papier wszystko przyjmie. Cały czas się mówi źle o stadionie a tutaj proszę, jest informacja pozytywna. Clue polega na tym,że odbiory zawsze trwają długo a straż na bank do czegoś się przyczepi itd, tak więc dwa miesiące spokoju zapewnili sobie jak nic. Rzecz jasna u pelikanów, każdy rozsądny widzi jak jest. Czysta zagrywka PR.
|
Za niedługo powinniśmy się dowiedzieć jaki faktycznie jest stan prac. Bo jeśli coś nie zostanie odebrane to odpowiednia służba napisze raport czego brakuje i co musi być jeszcze zrobione.
|
Dla zdziwionych cudownych "zakończeniem" prac na stadionie polecam lekturę ogólnie dostępnej Umowy i jej zapisów :
http://www.wislakrakow.com/_files/OR...-zalacznik.pdf Polecam szczególnie przeanalizowanie zmian w par 5 Umowy dotyczących terminu wykonania: Umowa : Cytat:
Cytat:
1. Polimex zgłosił roboty do odbioru ? Zgłosił. 2. Odbierający wykaże braki i da termin ich usunięcia. Da. 3. Prace potrwają jeszcze z pół roku. Pewnie tak. 4. Kary za opóźnienie będą. Nie, patrz pkt. 1. |
Z tego co wiem to trybuna wschodnia i południowa do tej pory nie zostały odebrane przez straż pożarną. Użytkowane są na podstawie jakieś warunkowej decyzji miasta czy coś takiego.
|
|
Ciekawe kiedy zaczną coś robić z sektorem gości. Wie ktoś dokładnie co trzeba tam zrobić i ile czasu to może zająć?.
|
"to Wisła oceni, kiedy oddać kibicom trzy, a kiedy już cztery trybun"
Niesamowite, naprawdę nieprawdopodobne co ta Pani wygaduje. Oczywiście my 15 marca zrobiliśmy juz wszystko i teraz jak coś będzie nie tak z terminami to wina Wisły, która oceni...A co tu ma oceniać jak stadion jest niegotowy? |
Na właśnie też mi brakuje sektora gości a na nim przyjezdnych, aktualnie te mecze są takie nijakie.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
a ja mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czemu trybuna C będzie miała 5806 miejsc, a trybuna G tylko 5450 ?? Przecież to dwie takie same trybuny ??!!
|
Mamy dowód jacy w naszym kraju są dziennikarze. Zamiast być strażnikami prawdy i uczciwości, wyłapywać przekręty i je nagłaśniać - sprzedają się za ciepłe posady, dobre układy, byc może pare groszy.
Ktoś powie że pewni politycy tropili układy.A roz....ić to w pył wszystko. Basałaj to ma nerwy - je bym tam zrobił wojnę na pół Polski. Zaczynają sie odbiory ale budowa nie skończona.....rozumiem ze zgłosza zakończenie budowy - przyjedzie gość z Nadzoru budowlanego buchnie śmiechem i powie" Panowie za miesiąc, ...może za miesiąc-nie zawracajcie teraz dupy" |
Cytat:
Na G będzie bufor... |
Cytat:
|
oni chcą przeznaczyć ponad 2 klocki dla gości ( swoją drogą bardzo dużo w porównaniu do reszty stadionów) więc dosyć to śmiesznie może wyglądać przy ich fantazji.
Ten bufor może tyle zająć że naszym zostanie G1 (ktoś wklejał kiedyś mapkę że tak to moze wyglądać) a 80% trybuny przeznaczona na sektor i bufor.. owszem powinni dać porządny płot (nie prześwitujący) aż po dach i byłoby po kłopocie. Na Legii nie ma nawet żadnych porządnych zabezpieczeń, i kibice Legii są raptem kilka metrów metrów od sektora gości. Powinno być jak KaSzTaN pisze |
Cytat:
Cytat:
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...ybrzezu/44688/ - na arce też sobie bardzo dobrze poradzili z buforem... Ale u nas pewno nic z tego :/ Skoro tych durnych pleksi z C i G nie można ściągnąć to nie ma na co liczyć :/
|
Cytat:
Nigdy nie przejdziemy pewnego progu jak ludzie którzy dbaja o nasze sprawy ,reprezentują nas nie maja krzty honoru |
Cytat:
|
Chyba za pózno zorientowali się że w tym miejscu nie miało być szyb ;)
https://picasaweb.google.com/stadion...18671349269890 Reszta https://picasaweb.google.com/stadion...sY15Marca2011# |
Największym syfem wieje z ostatniego zdjęcia,widać jaką zmorą tego obiektu jest okrąglak.
|
|
damska toaleta, tyle że coś rzeczywiście dziwnie :D hahaha xD
wątpię żeby kobitki sikały tak po prostu obok siebie i nie krępowały się :D |
tam sie myje stopy
|
panowie przecież tam nie ma terakoty wiec i kabin nie ma. Po prostu prace budowlane zakończone!
|
Cytat:
|
Cytat:
CZEGO NIE MA?! Kolego..w Krakowie są flizy, ewentualnie płytki, a nie żadna glazura czy terakota...tak to się u krawaciarzy mówi... |
niektorym bedzie wszystko jedno czy telebimy sa czy ich nie ma...
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1924488116.jpg |
A przepraszam, jak mają wygląda ławki trenerskie?? Mam nadzieje ze nie będą to wiaty autobusowe ;)
|
Cytat:
VIP-owskie pogaduchy przy... kale... |
Powieszenie tak telebimów jest mniej więcej pomysłem tej samej klasy, co ustawienie dwóch snajperów w jednej linii na przeciwko siebie... :)
|
To się nazywa "symetria brutalizmu" z tym się nie dyskutuje.
|
Piękne te szatnie, takie surowe, bez sufitu podwieszanego. :lol:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl