![]() |
Mimo iż temat nie dotyczy bezpośrednio palaczy i wydaje się że ostatnia strona postów to walka palaczy z tymi którzy nie są marginesem społecznym i nieudacznikami życiowymi to jednak temat budowy miejsc na terenie stadionu w których można spokojnie zapalić jest ważny.
Pomijając takich psychopatów jakim jest np. Pan Specjalista d.s. szamb.... to ja sam nie chce i nie mam zamiaru komuś zatruwać jego wspaniałej atmosfery... wiem jakie to ważne sam w domu nie palę bo nie chcę aby moje dzieci to wdychały...mam palarnie na balkonie. Sytuacja gdy ktoś gasi papierosa o krzesełko to już jakaś patologia... R22 to mój drugi dom i takie osoby powinny być eliminowane. A teraz całkowity OT : Pan z nickiem "Antystenes" powinien udać się do psychoterapeuty, bo żyjąc w społeczeństwie nieudaczników życiowych, gówna i marginesu społecznego długo nie pociągnie... standardowy napinacz forumowy który potrafi gnoić innych na forum...bo jak znam życie w twarz pewnie by mi tego nie był w stanie powiedzieć : ].... z domu człowieku nie wychodź bo się zatrujesz...tyle osób przecież pali...i nie zapomnij o filtrach HEPA... daje słowo pomogą ale pod warunkiem stosowania silnych leków antydepresyjnych. |
Witam
Przyglądam się temu temu wątkowi o paleniu i zastanawia mnie jedna rzecz, jak ma wyglądać to miejsce dla palaczy? Na jeden sektor wchodzi około 1000 ludzi z czego połowa to palacze i w przerwie meczu 500 chłopa stoi w małej klitce w której można siekierę powiesić, i takich miejsc na stadionie musiało by być ponad 30 :) Nawiasem mówiąc ten wątek wku....a mnie bardziej niż dyskusja o legalizacji małżeństw homo.Pozdrawiam Do jutra |
Panowie, wiadomo, czy telebimy od jutra już będą czynne?
(Jeśli było już poruszane, to przepraszam) |
Spojrz pare postow wyzej...Nie wiadomo nie ma jakiejkolwiek informacji na ten temat. Na forum SSC ktos napisal ze moze to byc juz z Widzewem ale zadnego oficjalnego info nie ma na ten temat.
|
Cytat:
i zeby nie było ja nie pale i mi nie przeszkadzaj palecz koło mnie |
Cytat:
|
Cytat:
|
ja tam się zgadzam, że palacze to margines i nieudacznicy, którzy do niczego w życiu nie dojdą). Do tego debile, bo wszyscy wiemy, że palenie zabija szare komórki.
Wyobrażacie sobie co by było, gdyby Einstein nie palił? Pewno zamiast zbombardować Japonię Amerykanie by się już teleportowali. No może już nie, bo nawet ich pierwszy czarny prezydent pali (ale to może potwierdzać regułę, z wyłączeniem tego, że palacze do niczego nie dochodzą). Ja w ogóle zastanawiam się po co spychać palaczy do podziemia? Getta zróbmy - szybciej będzie. Co komu przeszkadza palarnia? Nie palący mają tam siedzieć? Tak samo jak hasło "nie chcę iść do knajpy i śmierdzieć dymem" - to nie idź do knajpy gdzie można palić. Ale nie - zakażmy palić wszystkim. Zakażmy jeszcze McD i schabowych - zawały serca, cukrzyca i otyłość są ogromnym obciążeniem dla budżetu. No w sumie budżet dostaje ładnego kopa z akcyzy, ale co tam. |
Cytat:
Ale widzę, że spory OT się robi |
Ale wy pie*****cie... Kto chce palić na meczu i tak sobie będzie palił, chociażby na górze sektora E. Nie macie większych problemów?
|
Cytat:
Trzeba sobie zadać pytanie co przyciaga ludzi do papierosów, dlaczego zaczęli palić? Najlepiej niech sami palacze odpowiedzą na to pytanie. I co dalej? Dalej trzeba wprowadzić kampanie anty. Np. jak ktoś zaczął palić przez presję rówieśników, to ci rówieśnicy mu imponowali. Trzeba zrobić tak (reklama), by było mu ich żal, żeby czuł wstręt do ich nałogu, a nie żeby wzbudzali oni w nim podziw. Inaczej w koło Macieju poweilane będą te same błędy i coraz więcej osób będzie niewolnikami, którym jak to piszecie ciężko rzucić. Miejmy na uwadzę nasze dzieci i ich przyszłość. Nie dbacie o siebie, wpadliście w gówno, to teraz płaćcie 10zł za paczke, która wykańcza wasz organizm, ale nie miejcie żalu do ludzi, że czują od was smród i uważają was jako słabych. Widziały gały co brały. Starsi pamiętają jak w podstawówkach nauczyciele palili w pokojach nauczycielskich. Smród na całą szkołę. Nauczycielą (inteligencji) było najzwyczajniej głupio, bo coraz więcej mówiono o szkodliwości palenia. I już tego nie ma.Teraz jest cywilizacja. Tą samą cywilizację trzeba wtłaczać na inne obszary życia, także na stadiony. |
Omg, o czym Wy piszecie.
Palacze powinni mieć wydzielone miejsce na stadionie. Dlaczego? Bo to tacy sami klienci jak niepalący. Jeżeli restauracja, wydzieli miejsce dla palących może liczyć na dodatkowy zysk z tego tytułu, że będzie miała większy obrót. Sam kiedyś paliłem, ale na szczęście rzuciłem. Ci którzy mówią, że rzucanie palenia jest takie proste nie wiedzą o czym piszą. Mnie to zajęło dobry rok, gdzie miałem większe i mniejsze przerwy w paleniu. Jako dodatkowy argument podam fakt, że pierwsze wdechy dymu tytoniowego powodują większy wyrzut noradrenaliny, serotoniny i dopaminy, zwanymi hormonami szczęścia. Dlatego po zapaleniu czujemy swego rodzaju odprężenie. Podobny efekt, tylko na mniejszą skalę uzyskujemy jedząc czekoladę, czy chodząc na zakupy (to bardziej do kobiet). Także mechanizm uzależnienia od nikotyny jest trochę bardziej skomplikowany, niż sama chęć przypodobania sie grupie społecznej. Pozdrawiam niepalących i palących i życzę im rzucenia nałogu, bo jest w ch... szkodliwy. |
Kuźwa Panowie opanujcie się, idźcie na fajka bo zaśmiecacie temat o stadionie!
|
Czy tylko mi się wydawało, że w dzisiejszej transmisji meczu C+ poprawił się i po raz pierwszy nie było widać ciemności na trybunach?
Nie będę oryginalny, ale stadion w TV wygląda super :) Szkoda, że telebimy wciąż nie działają... |
Na telebimy możemy jeszcze trochę poczekać. To, że wiszą, nie znaczy, ze gotowe jest okablowanie i pomieszczenie sterujące.
Frekwencja 15 900, nie jest źle. http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...odz_2_0/45163/ Widzę, że pojawiły się telewizory na promenadach. No to oczekiwać mogę już tylko kiosków gastronomicznych i będzie "full wypas" dla kibiców. Wisła jednak działa w kwestiach stadionu, co cieszy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Co się stało z tym rysunkiem, że ma po przekątnej taki rozmazany pasek?
|
Przyglądałem się właśnie terminarzowi naszych meczy na Reymonta w tej rundzie i zastanawiam się na jaki mecz uda się oddać do użytku trybunę C (z gwiazdą) oraz A i B (narożnik).
Terminarz domowy wygląda następująco (nie licząc ewentualnych meczy PP): 2 kwietnia (sob) - Jaga 16 kwietnia (sob) - GKS Bełchatów 30 kwietnia (sob) - Górnik Zabrze 11 maja (środa) - Amica Poznań 14 maja (sob) - derby 29 maja (ndz) - Polonia Warszawa Nie chodzi mi tutaj, aby każdy strzelał w jakąś datę. Może jest ktoś (PiotrG) kto potrafi z większym prawdopodobieństwem wskazać najbardziej realny termin. Jest szansa, żeby chociaż trybuna za bramką została w miarę szybko otwarta? Bo ze zdjęć z budowy wnioskuję że szybciej powinna skończyć się tam budowa niż A/B. Mam rację? A co z odbiorami technicznymi? Jest szansa na zrobienie tego osobno czy czekać będą na zakończenie prac na obu? Jeszcze tak mnie cały czas zastanawia czy jest szansa, żeby przed oddaniem C zdemontowali stamtąd pleksi i zastąpili je barierkami - tak jak na nowych trybunach. Na pewno pozytywnie na doping by to wpłynęło, także wychodzenie po meczach zostałoby usprawnione trochę bo teraz jest z tym kłopot. Próbuje ktoś uderzać w tę nutę z SKWK? Bo wydaje mi się, że jak wrócimy na swoje miejsce to zarząd uzna budowę za zakończoną i ciężej będzie o to walczyć. BTW, liczę na mecze w europejskich pucharach (aby nie zapeszyć nie mówię w jakich), ale obawiam się że jak delegat zobaczy w jakim tempie opuszczane są trybuny za bramkami to będziemy mieli problemy... No ale to temat na inną bajkę P.S. LukL rysunek pierwsza klasa. Popieram Kubę, jak tylko dasz radę to zrób takie wierne odwzorowanie naszego el stadio od strony okrąglaka. W kolorze albo sam szkic. Na prawdę wygląda to znakomicie. Masz chłopie talent |
Cytat:
|
nt. budowy hali i pieniędzy na nią przeznaczonych. Gdzie są? już wiadomo:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html |
Cytat:
realnie patrzac, to moze na pierwszy mecz w przyszlym sezonie. |
przy głupocie i wielkim szczęściu to może im się na amicę uda :D
|
Przy baaaaardzo korzystnym układzie, szybkich odbiorach - północna może na Amicę będzie oddana - wierzą w to tylko najwięksi optymiści ale cóż - zobaczymy. A i B przyszły sezon .Tu brak oddymiania- chyba garaży (precyzyjnych inf.brak),w bólach tworzony system zarządzania stadionem oraz większy zakres odbiorów powoduje że oddana będzie później
|
^^
Czy inwestor, wykonawca, klub... whatever, tłumaczy się z obecnych opóźnień ? Przecież oficjalny termin oddania całego stadionu miał być 15 marca ? Niedługo ( jeśli nie już ) będzie można zgłosić nasz obiekt do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najdłużej budowany stadion nowoczesnej Europy. Są głosy ( wśród kibiców sympatyzujących z innymi klubami ekstraklasy ;) ), iż powinno się przemianować ulicę tak aby to był stadion nie przy Reymonta tylko przy Remonta :] Ileż można ! |
Cytat:
Klub nie jest winien, ale jest ofiarą! |
Cytat:
Cytat:
Jednakowoż klub zapewne orientuje się w kwestii budowy i OBECNYCH opóźnień. I być może ktoś kto w okół klubu się obraca wie więcej co się mówi w kuluarach w tej sprawie. I tego głównie dotyczyło moje pytanie - gdyż od ostatnich 3 tygodni nie jestem w temacie budowy na bieżąco. Czy teraz dostatecznie jasno się wyraziłam ? Co do samego stadionu - to niejednokrotnie go broniłam i tu na forum i w dyskusjach w tzw. " realu". Natomiast permanentne opóźnienia - wybacz - przechodzą już granicę dobrego smaku - i wywołują zdenerwowanie, nie tylko moje. Gdy ogłaszano Euro 2012 - jednym z haseł Krakowa było " jako jedyne miasto mamy stadion w budowie i zaawansowane prace przy nim". Minęło kilka lat a my nadal mamy "stadion w budowie " i tak na prawdę nie wiadomo kiedy będzie ukończony. Budowa innych stadionów postępuje o wiele szybciej. |
Ja tylko chciałbym usłyszeć od kogoś kompetentnego (i później doświadczyć tego w rzeczywistości), że trybuna C zostanie otwarta dla kibiców na mecz z Górnikiem (30.04) lub najpóźniej na Amicę (11.05)...
|
Cytat:
Winnym może być miasto, ZIKiT, wykonawca ... I to do nich możesz pisać takie posty, jeśli jesteś zdenerwowana w kwestii budowy stadionu... Dlatego mamy stadion dalej w budowie, ponieważ UEFA przestała pilnować naszego stadionu z powodów obiektywnie znanych. Inne stadiony mają terminy, których wszyscy pilnują. U nas klub nie może nawet dogadać się z miastem w kwestii użytkowania stadionu...Prezydent Machlojski realizuje swoją politykę względem najbardziej utytułowanego klubu w Krakowie. W ostatnich dniach usłyszałem, że częściowo ZIKIT ma się instalować na R22 !!! |
Klub nie może nic zrobić.
Co więcej, inwestor twierdzi, że nie ma winnego za opóźnienia... Najpierw była bajka, że były opóźnienia w dostawie projektu - projekt przynajmniej od początku ubiegłego roku już jest. Jak odpowiedział Majchrowski na interpelację, to się okazało, ze za opóźnienia nie odpowiada też wykonawca. Więc kto? Siła wyższa? :lol: Polimex gra jak chce, prace prowadzi na pół gwizdka i mamy efekt 9 miesięcznego opóźnienia, które ciągle rośnie. Główni winowajcy to ZIKIT i Majchrowski, bo w 4 literach mają budowę - żadnego nadzoru, tragicznie przygotowane dokumenty i proces budowy, uniemożliwiające ściąganie kar, czy chociażby straszenie wykonawcy... Budowa tego stadionu to jedna wielka farsa, od wyboru Obtułowicza i jego biura na projektanta stadionu, po przekazanie inwestycji ZIKITowi, a nie ZISowi. Co więcej, widząc ten burdel nie starali się czegokolwiek z tym zrobić. |
Cytat:
Czego Tobie, sobie i wszystkim kibicom Wisły życzę. Pewien sceptycyzm jednak pozostaje. Zważywszy np ile czasu było potrzebne aby usunąć barierki z rynku po remoncie płyty... Cytat:
Przy okazji akcji pytania o halę. I dostałam odpowiedź. Taką samą formułkę, którą w tamtym temacie cytowała Żmijka. Podpisaną przez jakąś bliżej nie znaną panią. Cytat:
Kiedyś natknęłam się na taki tekst a propos dzierżawy i operatora : Cytat:
I na ile przedłużające się negocjacje mają wpływ na opóźnienia w budowie ? Cytat:
Mogłeś od razu dać taką informację a nie pouczać innych i wysyłać na drugą stronę błoń. P.S. Dzięki PiotrG. Czyli od jakiegoś czasu nic się nie zmieniło. I na temat obecnych opóźnień nikt się nawet nie zająknął. A tak szumnie zapowiadano ten 15 marca. |
Cytat:
Teoretycznie jutro stadion ma być gotowy, tzn mają być zakończone wszystkie prace. Realnie bliżej tego na trybunie północnej niż zachodniej. Jutro albo dziś wieczorem zobaczymy jak to wszystko wygląda, bo redakcja GK ma mieć tam swojego fotografa. Później nastąpią "odbiory", które mogą trwać miesiącami, a to dlatego, że z całą pewnością zgłoszonych będzie mnóstwo poprawek, z których zasadność każdej będzie analizowana przez inwestora, czyli miasto. A że wciąż nie podpisano umowy miasto - Wisła to i miasto nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia, żeby pospieszyć się z pracami. |
Oto artykul gazety krakowskiej o ktorym wspomina Rav.
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...ideo,id,t.html |
Jak prace na budowie się zakończyły, to ja święty jestem. Toć niegotowe są jeszcze place przed zachodnią i północną, wnętrza trybuny zachodniej i północnej gotowe nie są,
Piękna propaganda. Zaczynają odbierać część pomieszczeń, jednocześnie pisząc, że tyle rzeczy do zrobienia, a prace się zakończyły. |
ale z drugiej strony to dobrze, jakby mieli czekać do faktycznego zamknięcia prac to odbiory zaczełyby się pewnie za miesiąc (albo jeszcze później), a tak to co już jest gotowe można "odznaczyć", a w międzyczasie kończyć prace tam gdzie trzeba
|
Dokładnie, odbierać co się da, a resztę kończyć. Tyle czasu zostało zmarnowane już, więc może przynajmniej końcówka będzie miała przyzwoite tempo. A swoją drogą, to ciekawy jestem ile jeszcze w trakcie tych odbiorów wyskoczy poprawek? :D
|
Stadion Wisły Kraków prawie gotowy
Zakończyły się prace budowlane na stadionie Wisły Kraków. We wtorek rozpoczynają się odbiory techniczne obiektu. Mają potrwać od 40 do 60 dni. http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ideo,id,t.html |
O kuźwa cud :shock:
Co prawda odbiory i tak się pewnie przedłużą, ale nie wierzyłem prawdę mówiąc, że jeszcze w tym sezonie otworzą którąś z dwóch trybun. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl