Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Donki 30.07.2010 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 948442)
a masz pewnosc że takowa będzie ? wkońcu wcześniej nic takiego nie mielismy i nie jest to żadnym standardem w tej chwili na stadionach

poza tym nie wyobrażam sobie takiej siatki na naszym stadionie

Jak to nie mielismy :D?

medyk 30.07.2010 13:15

za bramkami zawsze była siatka do łapania piłek..

rafalek 30.07.2010 13:16

Jak nic takiego nie mieliśmy? A co to było takie wysokie przed D i E jak nie siatka do łapania piłek?

SZYMEK_TSW 30.07.2010 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 948442)
a masz pewnosc że takowa będzie ? wkońcu wcześniej nic takiego nie mielismy i nie jest to żadnym standardem w tej chwili na stadionach

poza tym nie wyobrażam sobie takiej siatki na naszym stadionie

Przecież była siatka za bramką na D

Karherop 30.07.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 948446)
Jak nic takiego nie mieliśmy? A co to było takie wysokie przed D i E jak nie siatka do łapania piłek?

pamięć mnie zawiodła , nie musicie mnie już poprawiac ;p

crazykaro 30.07.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 948438)
Tego co na Legii napewno nie dostaniemy , nawet u nich tego żelastwa na dachu nie widać...oooo dało się, niesamowite
http://www.legia.com/www/galerie/wyd...t/big/1002.JPG

Napisałem że standardowe podświetlenie? Nie potrzeba takiego jak na Legii bo też nie ma takich sterczących stopnic, sterczących schodów i górki z trawy. Nie potrzebujemy podswietlać trawy na zielono:-P

pan Dudi 30.07.2010 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 948212)
z art. "Ratujmy Wisłę póki jeszcze można !!!" z SKWK


Właśnie bardzo obawiam się, że nasi zajebiści działacze pójdą po bandzie i mając w pamięci niedoszły sparing z rezerwami Liverpoolu w Jaworznie, na który cenę biletów ustalili na poziomie 50 złotych, teraz też mogą wyskoczyć z 50 zetami za najtańszy bilet. Już fakt, że na amatorów z Litwy i anonimów z Azerbejdżanu na obcym stadionie trzeba było płacić po 25- 30 zeta daje trochę do myślenia (kompletu na drugim meczu nie było, na pierwszym chyba też nie, ale ludzi było raczej więcej).

PiotrG 30.07.2010 13:24

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38898/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38903/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38897/

tutaj sama farba już nie starczy. Nie rozumiem, jak projektant mógł dopuścić do tego, aby to w taki sposób zostało wykonane. Żadnego nadzoru ze strony biura Obtułowicza nie ma? Tutaj już sama farba nie wystarczy, trzeba łatać te dziury. Cała elewacja wschodniej wymaga wykończeniówki i to nie półśrodkami.
Mam nadzieję, że jak będą malować trybuny D/E to nie zrobią tego niebieską farbą, a bardzo jasnym odcieniem szarości.

Arapaho 30.07.2010 13:25

Nie piszę o podświetlaniu trawy tylko o tym ze ktos tam zrobił sensowny i efektowny projekt iluminacji.Tam wykorzystali stopnice i zieleń, gdzie indziej wykorzystają co innego.

silver1906ts 30.07.2010 13:31

http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg ''Stare już próbki dla zabarwienia elewacji nowych trybun. 3 kolor od lewej miał zostać wykorzystany. Niestety z powodu braku środków fasada nowej trybuny wschodniej zostanie taka jaka jest.'' I wszystko jasne...

crazykaro 30.07.2010 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 948473)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg ''Stare już próbki dla zabarwienia elewacji nowych trybun. 3 kolor od lewej miał zostać wykorzystany. Niestety z powodu braku środków fasada nowej trybuny wschodniej zostanie taka jaka jest.'' I wszystko jasne...

Co znaczy zostanie takie jakie jest. Miał być beton architektoniczny a ponieważ nie ma to miało byc pomalowane. A skoro ma nie być malowane to Polimex kradnie kase za to co miało być a nie jest.

Czemu mnie to nie dziwi?

wonski_eNHa 30.07.2010 13:40

Fajnie, że chcą nas 'połechtać' farbą na zewnętrznej elewacji i podświetleniem, ale jednak jest do czego się przyczepić.
1. Beton jest tak krzywy i dziurawy w niektórych miejscach, ze będzie konieczne łatanie, żeby było równo.
2. Stadion jest bardziej kwadratowy od kostki rubika, ale oświetlanie robią w okrągłej dziurze. W Krakowie jest pełno iluminacji, których światła są kwadratowe. Jeżeli nie wyrównają zewnętrznej elewacji to podświetlenie zamiast 'wypięknić' stadion będzie uwidoczniało każdą, dziurę, czy niedoróbkę.

Pomimo to wielki plus za to że rozum do głowy wraca (raczej strach przed linczem w mediach itd.) ludziom odpowiedzialnym za budowę naszego stadionu.

Nawet jeśli stadion na R22 nie jest dziełem sztuki to sprawia wrażenie nieprawdopodobnie solidnej i monumentalnej budowli. Mi osobiście na tym etapie budowy podoba się bardzo i nie mogę się doczekać pierwszego meczu przy wszystkich trybunach i 33 tys. kibiców. Będzie miazga!

ps. jeżeli faktycznie są to stare próbki i stadion zostanie goły to jeb*c punkt 1. i to co nad nim.

PiotrG 30.07.2010 13:42

Z wykończenia musiał zrezygnować inwestor, a nie Polimex. Tylko dlaczego projektant do tego dopuścił...

Co nie zmienia faktu, że zupełnie spierniczono beton, zwłaszcza na elewacji!
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
+ wcześniejsze linki.

Będąc na wizycie na budowie SN widziałem masę betonu konstrukcyjnego, do zasypki i powiem jedno - on był lepszej jakości, niż ten "elewacyjny" na Reymonta 22.

crazykaro 30.07.2010 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 948488)
Z wykończenia musiał zrezygnować inwestor, a nie Polimex. Tylko dlaczego projektant do tego dopuścił...

Co nie zmienia faktu, że zupełnie spierniczono beton, zwłaszcza na elewacji!
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg
+ wcześniejsze linki.

Będąc na wizycie na budowie SN widziałem masę betonu konstrukcyjnego, do zasypki i powiem jedno - on był lepszej jakości, niż ten "elewacyjny" na Reymonta 22.

Nie pisałem o rezygnacji z wykończenia tylko o rezygnacji z betonu architektonicznego który miał być zastąpiony betonem konstrukcyjnym + malowanie i to przybył projektant

PiotrG 30.07.2010 13:51

Aha.
Gdyby zrobiono elewację z betonu architektonicznego, to dzisiaj nie byłoby śpiewek o braku wykończenia, ale wiadomo, beton konstrukcyjny jest tańszy i prostszy do wykonania...
Zawalił projektant, który nie powinien dopuścić do zmiany, zawalił inwestor, który nie powinien zrezygnować najpierw z betonu architektonicznego, a później z wykończenia elewacji, zawalił wykonawca, bo tak spieprzyć beton nie jest łatwo.

kozuba92 30.07.2010 14:31

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...udowie//38912/
Profesjonalizm pełną gębą. Już widze jak np. Sobol strzeli na siłę i trafi w tą kamerkę, to kamerka wyląduje na głowie któregoś kibica na młynie. Nie wiem kto to wymyślił, ale to przechodzi ludzkie pojęcie.

joshi 30.07.2010 14:46

skończcie temat kamer. Wiadomo kto to wymyślił więc po **** do tego wracać.

Arapaho 30.07.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 948484)
Co znaczy zostanie takie jakie jest. Miał być beton architektoniczny a ponieważ nie ma to miało byc pomalowane. A skoro ma nie być malowane to Polimex kradnie kase za to co miało być a nie jest.

Czemu mnie to nie dziwi?


Jest tak że brakło kasy na stadion i Inwestor postanowił rezygnować z wszystkiego co tylko nie jest niezbednę m.in.z malowania elewacji (troche mnie to zdjecie zmyliło - zapomniałem że ma juz chyba z rok).Jeśli klub dobrze ponegocjuje to bedzie mógł sam wykończyć stadion, zamontować telebim i zrobić kilka innych rzeczy. I tak bedzie placil ok.5 mln zl rocznie więc zamiast tego moga się spokojnie dogadać w sprawie wykończenia .Jestem zdecydowanym zwolennikiem w obecnej sytuacji takiego rozwiązania gdyż wtedy klub zrobi wiele rzeczy z głową, kupi porządny sprzęt, wykończy gustownie elewacje itd- zamiast płacić czynsz przez jakiś czas. Majchrowski spokojnie na to pójdzie bo chcą mieć tego strupa już z głowy.
Ponadto byłoby dobrze jakby zmodyfikowali konstrukcje pod telebimy i przycięli je juz teraz- póki jest sprzęt na budowie- jakieś 1-1,5m od dołu.Wtedy znacznie się poprawi widoczność dla ludzi siedzących za telebimami oraz dla kamer oczywiście - a telebim kupuje sie i tak na wymiar więc no problem

pawelwislak 30.07.2010 15:04

Myślę tak samo odebrać budowę od miasta i ugadać się że jak nie mogą już dokończyć jak się należy to w ramach opłat za stadion dokończyć te ostatnie nie dociągnięcia co to za różnica dla nas czy płacić miastu czy dopieścić stadion gotówko żadna a że tak powiem estetycznie musimy i tak coś z tym zrobić!!

Arapaho 30.07.2010 15:06

Ktos mówil że murawa jest juz dobra na R22 http://www.stadionwisly.info/fotorel...owy/2010-07-30


http://www.stadionwisly.info/fotorel...wy/2010-07-30#

qchar90 30.07.2010 15:08

widzę że znów narzekanie, a nie potrafiło się zebrać 10 osob zeby zebrac podpisy ;|

PiotrG 30.07.2010 15:18

Wisła w obecnej sytuacji finansowej nie dokończy budowy, nie ma się co oszukiwać, zwłaszcza, że z zapleczem trybuny północnej, to to będą grube pieniądze.

Miasto to nawet tnie koszta bez pojęcia... Można było zrezygnować z budowy jęzora przed trybuną zachodnią, zastąpić mury ogradzające loże VIP barierkami, zrezygnować z masztów, a oświetlenie podwiesić pod dachem ( obecne pomosty techniczne trybun E/W są do tego w pełni wystarczające). Zamiast glazury w hallach kibiców można było zastosować posadzki żywiczne.
Oszczędności na tym byłyby większe, niż na rezygnacji z wykończenia elewacji...

filip74 30.07.2010 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 948577)

Najwyżej wymienią na nową , a co mamy być gorsi od Lecha . W Poznaniu po koncercie Stinga mają wymieniać 3 raz w tym roku .

PiotrG 30.07.2010 16:52

Well, do czasu, kiedy Wisła wróci na stadion, murawa powinna być gotowa. Na razie tylko ciągle tam coś kopią.

filip74 30.07.2010 18:00

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...budowie/38914/
Patrząc na tą fotkę kopią chyba bo wypełniają rurki od podgrzewania murawy glikolem.
Mam tylko nadzieje że nie będzie nieprzewidzianych niespodzianek i nie będą musieli z powodu pękniętej rurki kopać na środku boiska.
Co do naszej murawy to chyba nie jest tak źle co by nasze gwiazdki trochę na niej nie pograły.

bravelukas 30.07.2010 18:16

ehhh super....mecz z Arką niestety na Hutniku, nie wiem czemu miałem złudzenia....

WISŁA 1906 NH 30.07.2010 18:25

Nie odbiegając od tematu... Ciekawe czy elewacje pomalują całą na niebiesko czy jakoś inaczej.

tofik 30.07.2010 18:31

W ogóle nie pomalują.

WILU TS 30.07.2010 18:31

Elewacji nie pomalują w ogólę,spójrz na poprzednią stronę...

mitmichael 30.07.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bravelukas (Post 948808)
ehhh super....mecz z Arką niestety na Hutniku, nie wiem czemu miałem złudzenia....

Mowił o tym Basałaj. Dopiero w 4 kolejce mecz bedzie na Reymonta.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl