Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

funkykoval 26.07.2018 09:43

Tak tylko z wyłowionych informacji na twitterze - Fran chciał 3 letniego kontraktu, u nas nikt mu nie chciał w obecnej sytuacji tego zagwarantować, wobec czego kontrakt rozwiązano.....
Według mnie nikt tutaj specjalnie nie musi kłamać, jeżeli spojrzymy na to w ten sposób:
1) Fran w związku z chorobą córki potrzebuje pewnej stabilizacji finansowej i pewności zarobkowania na dłużej;
2) Wisła szła mu na rękę, dostawał normalnie przelewy terminowo, ale nie mogła mu dać nowego 3-letniego kontraktu w obecnej sytuacji finansowej;

3) kontrakt rozwiązany za porozumieniem stron - Fran dostał kontrakt na 2 lata, co pozwala na stabilizację finansową w świetle choroby córki


Wg mnie niepotrzebne w takim przypadku oskarżenia i przepychanki, aczkolwiek to tylko informacje szczątkowe pochodzące z prasy i twittera. Aris za żadnego zawodnika nie płaci p oawansie, a Fran w niedługim czasie może się zdziwić jeżeli chodzi o terminowość wypłat w greckich klubach, o czym wspominali nasi piłkarze grający kiedyś w Grecji....

LucjuszWielki 26.07.2018 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1510681)
Co Cię obchodzi na co on wydaje swoje pieniądze i jakie ma priorytety? Jego pieniądze jego sprawa. Na pewno nie pochwalam jego działania (jeśli faktycznie grał kartą "chorej córki" i to z jego inicjatywy) ale szanujmy się.

Szkoda, że ludzie nie są tak chętni żeby wytykać pensje zarządowi ale do jakiegoś grajka łatwiej się do.......ić.

Mnie nie obchodzą jego pieniądze, wskazuję jedynie brednie i samozaprzeczające się fakty...


Poza tym jakby nie miał wypłąt, to mógłby rozwiązać kontrakt z winy kluby, więc chyba coś dostawał skoro tak nie zrobił...

Guzik 26.07.2018 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1510689)
Mnie nie obchodzą jego pieniądze, wskazuję jedynie brednie i samozaprzeczające się fakty...


Poza tym jakby nie miał wypłat, to mógłby rozwiązać kontrakt z winy kluby, więc chyba coś dostawał skoro tak nie zrobił...

Dokładnie a FIFA by już tego dopilnowała. Akurat w tym przypadku jestem wstanie uwierzyć zarządowi tym bardziej wcześniejsze wywiady valeza świadczyły o tym że klub idzie mu na spore ustępstwa, na które żaden inny klub by mu nie poszedł. Sam tak mówił więc niech nie robi z gęby cholewy, nawet carlitos w pomidorze powiedział że niekoniecznie z Wisłą zdobędzie mistrzostwo Polski a valez ciągle deklarował jak mu tu dobrze...

wiertar 26.07.2018 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1510688)
Tak tylko z wyłowionych informacji na twitterze - Fran chciał 3 letniego kontraktu, u nas nikt mu nie chciał w obecnej sytuacji tego zagwarantować, wobec czego kontrakt rozwiązano.....
Według mnie nikt tutaj specjalnie nie musi kłamać, jeżeli spojrzymy na to w ten sposób:
1) Fran w związku z chorobą córki potrzebuje pewnej stabilizacji finansowej i pewności zarobkowania na dłużej;
2) Wisła szła mu na rękę, dostawał normalnie przelewy terminowo, ale nie mogła mu dać nowego 3-letniego kontraktu w obecnej sytuacji finansowej;

3) kontrakt rozwiązany za porozumieniem stron - Fran dostał kontrakt na 2 lata, co pozwala na stabilizację finansową w świetle choroby córki


Wg mnie niepotrzebne w takim przypadku oskarżenia i przepychanki, aczkolwiek to tylko informacje szczątkowe pochodzące z prasy i twittera. Aris za żadnego zawodnika nie płaci p oawansie, a Fran w niedługim czasie może się zdziwić jeżeli chodzi o terminowość wypłat w greckich klubach, o czym wspominali nasi piłkarze grający kiedyś w Grecji....

Za przeproszeniem coś .......isz.

Po pierwsze nie dostawał kasy na czas tylko z 2 miesięcznym poślizgiem. Co przyznał sam dukat

Po drugie Velez nie mówił że potrzebuje stabilizacji, tylko że potrzebuje być w Hiszpani przy córce! Więc jeżeli saloniki są w Hiszpani, to racja nikt tutaj nie kłamał..

grosz 26.07.2018 10:17

Sprawa z Velezem jest nie do wygrania, nawet jak zrobił Wisłę w bambuko.
Wystarczy teraz że Velez puści informację że córka została przyjęta w jakiejś klinice w Salonikach, co przecież nie jest trudne do załatwienia, aby miał takie potwierdzenie, i ze względu na najlepszych lekarzy został zmuszony właśnie tam podpisać kontrakt.

Guzik 26.07.2018 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grosz (Post 1510693)
Sprawa z Velezem jest nie do wygrania, nawet jak zrobił Wisłę w bambuko.
Wystarczy teraz że Velez puści informację że córka została przyjęta w jakiejś klinice w Salonikach, co przecież nie jest trudne do załatwienia, aby miał takie potwierdzenie, i ze względu na najlepszych lekarzy został zmuszony właśnie tam podpisać kontrakt.

Są wywiady które potwierdzają wersję klubu. póki co córka valeza sniee leczy sie w Grecji, więc ciężko będzie mu to udowodnić

funkykoval 26.07.2018 10:28

@ wiertar
powołujesz się na ten wpis ???
Damian Dukat‏ @DamianDukat









W odpowiedzi do to @JaarekM @DawidKonopka2 i jeszcze

Przecież to oczywiste ze miał -3 wypłaty ale ktoś przyłożył mu kibolska lufę do głowy i wyśpiewał to co mu kazaliśmy.

14:49 - 24 lip 2018


Jeżeli ktoś nie zrozumiał ironii w tym wpisie to mamy do czynienia z osobą w nowomowie nazywaną inteligentną inaczej... pierwszym z brzegu niejaki Szymon Jadczak

wiertar 26.07.2018 10:46

Ale czego nie zrozumiał? Velez dostawał kasę z poślizgiem ale dostawał, więc podstaw do rozwiązania umowy z winy klubu nie miał .

czaro 26.07.2018 15:03

Dukat pisał, że dostawał Velez wszystkie wypłaty dostawał w terminie, właśnie dlatego, że miał szczególną sytuację rodzinną. Nie wiem, czy to prawda, ale tak powiedział były członek zarządu. Z wersją wiertara spotykam się pierwszy raz na tym forum.

dynek.pl 27.07.2018 22:46

Mam nadzieję, że z tym 1 mln od Kuby to nieprawda bo my mu tej kasy nigdy nie oddamy.
Zawsze będą inni wierzyciele i pilniejsze wydatki.
Tak jak za stadion nie płaciliśmy - tylko, że Kuba się nie upomni.

MaLk 27.07.2018 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1510869)
Mam nadzieję, że z tym 1 mln od Kuby to nieprawda bo my mu tej kasy nigdy nie oddamy.

Zawsze możemy to przekonwertować na akcje spółki. Z długiem SA wobec TS odziedziczonym po TF i tak pewnie będziemy musieli prędzej czy później zrobić to samo.

FraMat 28.07.2018 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1510873)
Zawsze możemy to przekonwertować na akcje spółki. Z długiem SA wobec TS odziedziczonym po TF i tak pewnie będziemy musieli prędzej czy później zrobić to samo.

że niby właściciel posiadający 100% akcji zamienia swoje wierzytelności na nowe akcje? Jaki to ma sens?

arti 28.07.2018 08:35

za jakiś czas będzie zrzut na zwrot bańki Kubie:)

Blaszczu16 28.07.2018 08:38

Na pensjach sie zaoszczedzi, a z ekstraklasy pieniadze beda z kazdym sezonem beda wyzsze. Tez kiedys sie sprzeda Araenica, Bashe i Halilovicia. Wytrzymac ten sezon i bedzie dobrze.

funkykoval 28.07.2018 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1510891)
że niby właściciel posiadający 100% akcji zamienia swoje wierzytelności na nowe akcje? Jaki to ma sens?

Sens jest taki, że wierzytelność wobec klubu zamieniamy na akcje czyli kapitał zakładowy - klub nie ma długu, nie ma podatku dochodowego od umorzenia długu (niektóre us umorzenie długu traktują jako przychód). Pozostaje tylko problem z kapitałem zakładowym, ale to nie wpływa na licencje itp.

FraMat 28.07.2018 16:12

Pytam o sens w sensie: jaki miałoby cel TS, żeby nadal mieć, jak miało 100% akcji Wisły przy pozbyciu się wierzytelności?

CrazyBoy96 28.07.2018 19:53

Adam Nawałka zostanie trenerem legii prawdopodobnie, wychowanek Wisły, trenerem legii, czy tylko mnie to irytuje ?

Wiślacka legia powoli się robi :)

wiertar 28.07.2018 19:58

I oby go spotkał syndrom Mączyńskiego...

brylant17 28.07.2018 20:02

Kasa misiu kasa....

TIR_DO_SŁUBIC 28.07.2018 20:06

Ja nie rozumiem tego hype'u wokół Nawałki. Przypadkiem zaszliśmy daleko na ME, na MŚ totalny blamaż. Nawałka to w gruncie rzeczy bardzo słaby trener. Nikt poważny zza granic go nie weźmie, nas na niego nie stać, więc jeśli nie pójdzie do Legii to może skończyć już z trenowaniem.

Zasady? W tych czasach? Dajcie spokój. Teraz zasady się nie liczą, liczy się biznes.

MaLk 28.07.2018 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1510945)
Pytam o sens w sensie: jaki miałoby cel TS, żeby nadal mieć, jak miało 100% akcji Wisły przy pozbyciu się wierzytelności?

Sens ma to zarówno z perspektywy klubu, jak i jego właściciela.

Nie zagłębiając się w szczegóły, po pierwsze poprawia to sytuację klubu (drastyczna poprawa większości wskaźników, usunięcie kwestii kosztów tego długu, zwiększenie szansy na uzyskanie finansowania zewnętrznego), na czym chyba jednak powinno zależeć właścicielowi, z drugiej ułatwia poszukiwanie potencjalnego kupca na akcje (jak wcześniej - spółka w lepszej sytuacji ekonomicznej, zlikwidowanie większość tzw. długu netto, który obniża wartość rynkową przedsiębiorstwa), wreszcie rozwiązuje problemy z księgowaniem tej wierzytelności w księgach właściciela (kwestia zmian wartości wierzytelności i związanych z tym zysków lub strat, kwestia możliwości naliczania i odzyskania oprocentowania tych wierzytelności, podatków, cen transferowych).

Ogólnie, z perspektywy właściciela ta wierzytelność niczego mu nie daje, a tylko przeszkadza. Nie widać żadnych perspektyw na jej spłatę (pewnie też na spłatę odsetek), nie ma też szans na to, aby ktoś zdecydował się kupić klub pozostawiając tę wierzytelność po stronie TS (oznaczałoby to, że musiałby do ceny zakupu dorzucić ponad 40 mln zł, które byłby winien TS), co utrudnia poszukiwanie inwestora i zmusza do kombinowania z przenoszeniem wierzytelności na nabywcę (tak jak to miało miejsce w przypadku transakcji TF-TS), przy okazji dokładając problemów rachunkowo-podatkowych w bieżącej działalności tak spółki, jak i akcjonariusza...

Żuraw91 28.07.2018 20:50

Cytat:

Adam Nawałka zostanie trenerem legii prawdopodobnie, wychowanek Wisły, trenerem legii, czy tylko mnie to irytuje ?

Legia obecnie cierpi przez 3-5-2 i jej fani chcą zmian. A Nawałka... to największy fan 3-5-2, więc formacji nie zmieni, a to oznacza, że cierpienia Legii będą trwały dłużej. Czy to źle? :)

arti 29.07.2018 06:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1510959)
Ja nie rozumiem tego hype'u wokół Nawałki. Przypadkiem zaszliśmy daleko na ME, na MŚ totalny blamaż. Nawałka to w gruncie rzeczy bardzo słaby trener. Nikt poważny zza granic go nie weźmie, nas na niego nie stać, więc jeśli nie pójdzie do Legii to może skończyć już z trenowaniem.

Zasady? W tych czasach? Dajcie spokój. Teraz zasady się nie liczą, liczy się biznes.

Niech sobie Nawałka zarobi, to pewnie ostatnia Jego tak intratna posada.

wiesniak842 29.07.2018 06:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1510959)
Ja nie rozumiem tego hype'u wokół Nawałki. Przypadkiem zaszliśmy daleko na ME, na MŚ totalny blamaż. Nawałka to w gruncie rzeczy bardzo słaby trener. Nikt poważny zza granic go nie weźmie, nas na niego nie stać, więc jeśli nie pójdzie do Legii to może skończyć już z trenowaniem.

Zasady? W tych czasach? Dajcie spokój. Teraz zasady się nie liczą, liczy się biznes.

Dokladnie. Mistrza i tak zdobedzie bo raczej ciezko by bylo nie zdobyc. Nie wiem czego oni tam sie spodziewaja po Nawalce, w dodatku pewnie za gruba kase.

funkykoval 29.07.2018 18:51

Oj z tym mistrzem to nie byłbym za bardzo pewny, bo Legia msirzostwo zdobywała bardziej słabością rywali (Piast, Jagiellonia, Kuchenkorz) niż własną siłą.... w tym sezonie kuchenkorz wzmocnił sie ofensywnie i może tak łatwo nie odpuścić Legii... w tym sezonie mistrzem Legia nie będzie....

Brozinho_23 31.07.2018 23:17

Równie dobrze może wynikać to z tego, że u nas miał mocną pozycję i nie tak szybko mógł trafić na ławkę. Tam jest inaczej.

filemon 01.08.2018 08:10

Tam jest gruby a u nas nie był, jeszcze dodam to bystre spostrzeżenie.

CrazyBoy96 01.08.2018 09:48

To co, jeszcze miesiąc i koniec wielkiego Carlitosa ? :)

tas de fleia 01.08.2018 10:44

Za miesiąc może będzie dalej grał o lige mistrzów w swoim wymarzonym od dziecka klubie poza granicami Polski :D

LucjuszWielki 01.08.2018 10:59

Nie przesadzajcie... widac, że gość robi u nich różnice, widać ze z innej ligii, a to ze w warszafce nie potrafia postawic na najlepszego strzelca i zawodnika w historii ekstrakalsy to już śmiech... lepiej niech gruby Rado gra lol, prędzej czy później hiszpan z wadą zgryzu nastrzela multum bramek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl