Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

silver03 10.08.2016 11:42

Przypomnę tylko, że do piątku te 2 cymbały mają złożyć wyjaśnienia w sprawie kupna Wisły do PZPN. Jak to spierdo.lą lub wpadną na genialny pomysł pokombinowania z dokumentami to może grozić nam odebranie licencji.

Yozayan 10.08.2016 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1447323)
Ale czy to ma zastosowanei tutak to ktos kto ma pojecie o tym niech sie wypowie.

Ma zastosowanie ;-)

Art. 18 kodeksu spółek handlowych
§ 2. Nie może być członkiem zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej albo likwidatorem osoba, która została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa określone w przepisach rozdziałów XXXIII-XXXVII Kodeksu karnego oraz w art. 585 10 , art. 587, art. 590 i w art. 591 ustawy.


Przestępstwa dotyczące wiarygodności dokumentów (w tym podrobienie czy posłużenie się podrobionym dokumentem) to rozdział XXXIV k.k.

Delgado 10.08.2016 11:44

Janexks89 pisze na TT, że Meresiński szuka ludzi do zarządu i nie ma żadnego drugiego dna, tj nie lata po palmach, siłowniach, sądach ani niczym innym.

Nie szukajmy na siłę sensacji i nie dawajmy pożywki warszawiakom, żydom, amikorzom i reszcie tałatajstwa!!

Jaro1991 10.08.2016 11:45

Jak tak dalej pójdzie, to dzięki tym dwóm kombinatorom wypier.dolą nas z Ekstraklasy na zbity pysk.

wolfy 10.08.2016 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1447320)
Ej, szybkie pytanie.

Kto z was bedzie ewentualnie chodzil na 4 lige?

Ewentualnie ja, ale na pewno nie na wyjazdy. Nie biegam już tak szybko jak kiedyś :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1447333)
Janexks89 pisze na TT, że Meresiński szuka ludzi do zarządu i nie ma żadnego drugiego dna, tj nie lata po palmach, siłowniach, sądach ani niczym innym.

Przyznam, że mnie to rozbawiło :D

Ale ogólnie niewesoło to wygląda...

piotrus1985 10.08.2016 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1447333)
Nie szukajmy na siłę sensacji i nie dawajmy pożywki warszawiakom, żydom, amikorzom i reszcie tałatajstwa!!

nikt sensacji szukac nie musi... ona sie dzieje na naszych oczach...
a pozywke daje Meresinski ze swym (hahaha) partnerem biznesowym p. Citko

Baryl 10.08.2016 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1447291)
co wiesz o Meresińskim? to co przeczytałeś, pewnie nic więcej także gratuluję.

Pogratuluj Jakubowi M. bo podobno miał być marketing i PR z prawdziwego zdarzenia.


Wszyscy sympatyzujemy/lubimy/przyzwyczailiśmy się do Wisły (niepotrzebne skreślić) i kierując się dobrem klubu trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: te dwa-trzy tygodnie to hańba dla tego klubu. Wizerunkowa porażka.

Właściciele olali nas ciepłym moczem, gówno mnie obchodzi co tam wie kilku "kumatych". Wisła to nie kilka osób tylko przynajmniej te kilkanaście tysięcy stałej ekipy na stadionie, to pokolenia dziesiątek czy setek tysięcy ludzi których już z nami nie ma- ludzi wielkich jak i szarego bezimiennego tłumu, to nasze dzieci które powinny mieć możliwość oglądania sukcesów o jakich nam się nawet nie śniło. W imieniu ich wszystkich powinniśmy dać kolesiowi jeszcze pare tygodni a potem jeśli tak dalej będzie to go wywieźć na furmance do Balic, wybrać najdalszy lot i opłacić bilet w jedną stronę.

No ale lepiej wymyślać jakieś warszawskie medialne spiski i rozsiewać paranoje niż konkretnie rozmawiać o transparentności i rzetelności?

Kryniu 10.08.2016 11:58

Miała być jutro konferencja, ale nie będzie. Transfery również miał być. Czego miało nie być? Coraz większy bałagan. Meresiński dolewa tylko benzyny do ognia. Możliwe, że nigdy się nie wypowie i będzie bawić się w Cupiała. Nie ten poziom panie Jakubie

Pan Jotka 10.08.2016 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1447342)
Miała być jutro konferencja, ale nie będzie. Transfery również miał być. Czego miało nie być? Coraz większy bałagan. Meresiński dolewa tylko benzyny do ognia. Możliwe, że nigdy się nie wypowie i będzie bawić się w Cupiała. Nie ten poziom panie Jakubie

Pewien piszący pod nickiem dziennikarz donosi, ze testy przechodzi Semir Stilić. Miał być Adrian Meierzejewski , ale podobno wolał ofertę z ZEA. Wg mnie odwołano konfe ze względu na to, jednak Stilić nie jest wcale blisko i nei ma się cym pochwalić. Ponadto gównoburza i smród związny ze sprawą Meresińkskiego , który sie unosi zdominowałby konfę.

yarow 10.08.2016 12:07

Tak jak napisałem. Wierzę, że odkręcicie kurek z kasą,
ale zmieńcie słupa bo roznosi fetor.

Edit: to jedyne racjonalne biznesowo i wizerunkowo rozwiązanie (bo nie przypuszczam, żeby honor tutaj odgrywał rolę).

Vinci 10.08.2016 12:07

No ale z drugiej strony unikając otwartego wystąpienia, zwielokrotnia tą wrogą atmosferę w trybie przyśpieszonym. Jak teraz słyszę, że goście, którzy tydzien temu mieli pomysł na postawienie klubu na nogi... według niejakiego JanexKSa chodzą i............ =====> SZUKAJĄ <===== ludzi do zarządu............. to co mamy sobie myśleć????

Podziwiam to grono entuzjastów i optymistów w tym temacie. Oby Wam to rzeczywistość wynagrodziła. Póki co nijak nie jestem Was w stanie zrozumiec.

piotrus1985 10.08.2016 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1447342)
Miała być jutro konferencja, ale nie będzie. Transfery również miał być. Czego miało nie być? Coraz większy bałagan. Meresiński dolewa tylko benzyny do ognia. Możliwe, że nigdy się nie wypowie i będzie bawić się w Cupiała. Nie ten poziom panie Jakubie

jak nie jutro to pojutrze...albo za tydzien... albo dwa... czepiamy sie!

dzieki Bogus za ten cyrk, naprawde zabawnie wyszlo ale moze dalo by sie to odwolac jeszcze? :mysli:

wikink1 10.08.2016 12:09

ALE TO BOGUSLAW CUPIAL ZGOTOWALI WISLE TEN LOS to o co ten placz .Wracajac do tematu oni byli bardziej zaskoczeni ze sie udalo niz my ,podejrzewam ze zadnych sponsorow nie bylo i nie ma .Po prostu ten numer w Kielcach sie nie udal ale w Krakowie juz TAK .

nesta 10.08.2016 12:17

Eh.. Męczące to juz wszystko zaczyna być. Chciałbym wyłączyć internet i obudzić sie za miesiąc i zobaczyć na czym stoimy. Cos co ma być pasja i odskocznia - wykańcza. Na pracy sie skupić nie można, jadę na urlop kupiłem jakiś drogi internet w tel. żeby być na bieżąco... Masakra, niech to wreszcie sie skończy i będzie trochę światła na to wszystko.

Stawiam na to, w kwestii konferencji, ze mieli gotowy skład zarządu, ale w miarę wypływania rewelacji, panowie elegancko podziękowali za
występ w świetle kamer obok pana JM i firmowania zabawy swoim nazwiskiem. Więc szukają dalej. Pewnie tez transfery sie przeciągają.

bódyń 10.08.2016 12:17

Mozna tez przypomnic, ze nasz "dobrodziej" napsiał ksiązke pt "Wrogie przejecie" co ma wymowny tytul przy obecnych zawirowaniach.

http://ksiegarniaszkolnapwn.pl/ksiaz...,80116400100KS
Fragment z tej strony

"Nigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem.
Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić, zwłaszcza jeśli ma się do stracenia dorobek życia…

Demokracja i kapitalizm mają to do siebie, że potrafią ukryć złodziejstwo pod wieloma różnymi nazwami. Jedni nazywają je przejęciem, dla innych jest to transfer dużej ilości kapitału bez wiedzy organów państwowych. Złodziejstwo zawsze jest jednak złodziejstwem, jedynie bardziej lub mniej wyrafinowanym. Łatwiej zawsze coś komuś zabrać niż postarać się o to samemu i bez znaczenia pozostaje, czy zabierają barbarzyńcy, czy ludzie ubrani w luksusowe garnitury."

Chodzą sluchy ze drugie wydanie będzie mieć tytuł "Autobiografia":))

Martinus 10.08.2016 12:23

Najgorsze jest to, że oni sami się kompromitują, sami się pogrążają i sami odbierają sobie resztki jakiejkolwiek wiarygodności u osób u których jeszcze tę wiarygodność (czy może raczej wiary w taką wiarygodność) mają. Odwołanie tej konferencji przyczyni się jedynie do podsycenia plotek i fatalnej atmosfery, która od momentu przejęcia Wisły przez Meresińskiego się utrzymuje.

KOMINEK 10.08.2016 12:24

Wygląda to coraz gorzej. Moje obawy o to że domniemani sponsorzy nie chcą by do nazwy ich firmy przyklejiło się nazwisko pana M. są coraz większe. Info o sponsorach i transfery miały przykryć pytania o przeszłość. Nie wyszło to i konfy nie ma

nesta 10.08.2016 12:28

Tak dla rozluźnienia :lol:


http://youtu.be/eQeaHdznVaY

_al3x 10.08.2016 12:38

Cała ta sytuacja bardzo dziwnie wygląda. Może to tak właśnie miało być, że klub ma upaść, wyzerować wszystkie długi. Nawet SKWK dalej cicho siedzi, prawie jak "nasz" prezes.

sayek89 10.08.2016 12:43

Tak mnie naszło przed chwilą...

Co się dzieje z naszym klubem? :(

Wisła Kraków

Witamy,
Czego konkretnie dotyczy pytanie?
Pozdrawiamy



Pytanie które zadaje sobie każdy kibic Wisły. A mianowicie od przejęcia Wisły przez pana Jakuba Meresińskiego nie wiadomo kompletnie nic a nic co się dzieje i będzie działo z naszym klubem. Wisła Kraków to nie pierwszy lepszy warzywniak tylko klub z tradycjami i piękną historią. Dziwi mnie oraz innych kibiców fakt że nie było żadnej oficjalnej konferencji prasowej. A jeśli miała być to została odwołana. Niedługo minie miesiąc czasu.

Wisła Kraków

Witamy,
Zdajemy sobie z tego sprawę.
Będziemy starali się jak najszybciej wyznaczyć nowy, jak najbliższy termin konferencji.
Pozdrawiamy

Krotochwila 10.08.2016 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1447357)
Cała ta sytuacja bardzo dziwnie wygląda. Może to tak właśnie miało być, że klub ma upaść, wyzerować wszystkie długi. Nawet SKWK dalej cicho siedzi, prawie jak "nasz" prezes.

Siedzą cicho, bo wiedzą wszystko co chcieliby wiedzieć.
Zwracam uwagę, że SKWK to jedyne grono, z którym nowi właściciele byli łaskawi się skomunikować.
Kto wie czy faktycznym właścicielami klubu nie są przypadkiem osławieni panowie w krótkich spodenkach.

Mat1977 10.08.2016 12:54

Jesli masz racje a tego tez sie chyba najbardziej boje to....

nesta 10.08.2016 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1447360)
Siedzą cicho, bo wiedzą wszystko co chcieliby wiedzieć.
Zwracam uwagę, że SKWK to jedyne grono, z którym nowi właściciele byli łaskawi się skomunikować.
Kto wie czy faktycznym właścicielami klubu nie są przypadkiem osławieni panowie w krótkich spodenkach.

Ta teoria tez krążyła po TT. Ale ma jedna zasadnicza wadę - po co byłaby im Korona?

sevenheaven 10.08.2016 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1447364)
Ta teoria tez krążyła po TT. Ale ma jedna zasadnicza wadę - po co byłaby im Korona?

może dla odwrócenia uwagi ? czysta zagrywka taktyczna

gdsmk 10.08.2016 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1447365)
może dla odwrócenia uwagi ? czysta zagrywka taktyczna

taa, i dlatego podpisali umowę z Lubawskim, która została zerwana dopiero przez miasto na ostatniej prostej.

To już bardziej prawdopodobne, że potrzebowali dowolnego klubu jako słupa dla lewych akcji finansowych, ale czy wtedy Citko ryzykowałby całą swoją karierą menedżerską?

_al3x 10.08.2016 13:09

Przypomina to model obecnie panujący w naszej polityce. Wybrani przedstawiciele a z drugiego siedzenia rządy.

Herbi1303 10.08.2016 13:12

niech ten spektakl durnych oświadczeń, zapowiedzi, odwołań się skończy bo jest mi przykro jak widzę to co się dzieje z klubem o 110letniej tradycji

7 kotów 10.08.2016 13:13

....a... "Beavis and Butthead do a Football Club"

funkykoval 10.08.2016 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1447369)
....a... "Beavis and Butthead do a Football Club"

Tamci byli przynajmniej śmieszni, nasi mędrcy są tylko żałośni.....

Pero 10.08.2016 13:16

Byłem na początku pełen nadziei. Z każdym dniem moja nadzieja malała. Kolejne informacje o JM tylko to potęgowały.
Moja nadzieja całkiem zgasła po przeczytaniu informacji że domniemani sponsorzy to znajomi JM.
Jak ja to widzę. Podpisują umowę sponsorską dajmy na 2 mln zł. Gościu wpłaca na wejście jakieś 100-200 tys po czym żadna kolejna wpłata nie wpływa. JM dzwoni do koleżków z pytaniem dlaczego nic nie wpływa? "Wiesz Kuba my teraz mamy swoje problemy, swoje wydatki wiec jak coś nam więcej skapnie to Wam puścimy" i taka sytuacja co miesiąc....

Teraz odwołanie konfy dolało czary mojej goryczy....

Szczerze to źle to wygląda...

Herbi1303 10.08.2016 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1447372)
Byłem na początku pełen nadziei. Z każdym dniem moja nadzieja malała. Kolejne informacje o JM tylko to potęgowały.
Moja nadzieja całkiem zgasła po przeczytaniu informacji że domniemani sponsorzy to znajomi JM.
Jak ja to widzę. Podpisują umowę sponsorską dajmy na 2 mln zł. Gościu wpłaca na wejście jakieś 100-200 tys po czym żadna kolejna wpłata nie wpływa. JM dzwoni do koleżków z pytaniem dlaczego nic nie wpływa? "Wiesz Kuba my teraz mamy swoje problemy, swoje wydatki wiec jak coś nam więcej skapnie to Wam puścimy" i taka sytuacja co miesiąc....

Teraz odwołanie konfy dolało czary mojej goryczy....

Szczerze to źle to wygląda...

źle to jest chyba zbyt łagodne słowo..

Jak już wcześniej ktoś wspominał do całej tej układanki podejrzanych osób, ziomali JM nie pasuje Citko...

wolfy 10.08.2016 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1447372)
Byłem na początku pełen nadziei. Z każdym dniem moja nadzieja malała. Kolejne informacje o JM tylko to potęgowały.
Moja nadzieja całkiem zgasła po przeczytaniu informacji że domniemani sponsorzy to znajomi JM.
Jak ja to widzę. Podpisują umowę sponsorską dajmy na 2 mln zł. Gościu wpłaca na wejście jakieś 100-200 tys po czym żadna kolejna wpłata nie wpływa. JM dzwoni do koleżków z pytaniem dlaczego nic nie wpływa? "Wiesz Kuba my teraz mamy swoje problemy, swoje wydatki wiec jak coś nam więcej skapnie to Wam puścimy" i taka sytuacja co miesiąc....

Teraz odwołanie konfy dolało czary mojej goryczy....

Szczerze to źle to wygląda...

Podejrzewam, że pewien hipotetyczny właściciel wraz z hipotetycznymi kolegami chcieli przeprać przez hipotetyczny klub pieniądze. Wydaje się to dobrym "biznesplanem" biorąc pod uwagę jakie sumy przewijają się przez futbol.
Jednak sprawa zrobiła się zbyt głośna i pora na plan B. Muszą go jeszcze tylko wymyślić.

Lukasz 10.08.2016 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1447364)
Ta teoria tez krążyła po TT. Ale ma jedna zasadnicza wadę - po co byłaby im Korona?

Korona im niepotrzebna, ale Meresiński już tak.

PSYCHOLTSW 10.08.2016 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1447307)
pozwole sobie odpowiedziec...
niewiele wiemy szczerze mowiac... ale ponoc prokurator go kojarzy jakos bardziej

Mogę potwierdzić, że pan Jakub M. ma postawione zarzuty w sprawie wyłudzenia podatku VAT oraz prania brudnych pieniędzy - powiedział nam prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, która prowadzi postępowanie w sprawie Jakuba Meresińskiego.




to co masz wyzej to sa wlasnie konkrety

no chyba ze prokurator

wyobraź sobie, że Cupiałowi też stawiali zarzuty, o 65 mnl zł. wiedziałeś o tym? jak to się skończyło wiesz?

fialo 10.08.2016 13:28

Generalnie wydaje mi się to co napisał wolfy więcej niż prawdopodobne.

pete29 10.08.2016 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PSYCHOLTSW (Post 1447377)
wyobraź sobie, że Cupiałowi też stawiali zarzuty, o 65 mnl zł. wiedziałeś o tym? jak to się skończyło wiesz?

Czy na awatarze jest zdjęcie twojego Taty ???

Pan Jotka 10.08.2016 13:30

Na koniec ktoś taki jak JW czy AP odkupi klub i okaze sie zbawicielem . hahaha Uwielbiam takie rozgrywki.

Arked 10.08.2016 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1447350)
Eh.. Męczące to juz wszystko zaczyna być. Chciałbym wyłączyć internet i obudzić sie za miesiąc i zobaczyć na czym stoimy.

To zrób to. Nie jest to niewykonalne. Wyłączyć forum, nie czytać newsów sportowych. Wypowiadanie się w tym temacie to zwykłe strzępienie ryja.

Konferencja pewnie odwołana bo nowi właściciele chcą wreszcie czymś błysnąć (sponsorzy, transfery?), a na dzień dzisiejszy pewnie nic nie zostało podpisane. Bez tego konferencja byłaby pewnie w 90% poświęcona przepytywaniu Meresińskiego o mature i wyłudzanie VAT-u co jest zupełnie kontr produktywne w obecnej sytuacji.

Davey777 10.08.2016 13:32

Stało sie to co podejrzewałem, konferencja odwołana. Nie ma ani obiecanych transferów ani sponsora. Panowie M i C są z każdym dniem coraz mniej wiarygodni. Zaskakujące jest też milczenie SKWK i samego Dunina, który powinien wiedzieć co nieco, bo oprócz zagadkowego "quo vadis Wisło" nic wiecej nie ujawnił.

Karherop 10.08.2016 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davey777 (Post 1447382)
Stało sie to co podejrzewałem, konferencja odwołana. Nie ma ani obiecanych transferów ani sponsora. Panowie M i C są z każdym dniem coraz mniej wiarygodni. Zaskakujące jest też milczenie SKWK i samego Dunina, który powinien wiedzieć co nieco, bo oprócz zagadkowego "quo vadis Wisło" nic wiecej nie ujawnił.

Nieco więcej wie Mięta i kilka dni temu wypowiedział swoje 3 słowa w temacie nowych właścicieli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl