Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

!!IRIVER!! 15.06.2020 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1552463)
Procenty Mogiela są fajne jeśli je dobrze czytać.
Przypadek Podbeskidzia, które po 30 kolejce było 9 a spadło powinien dać do myślenia.
Na dziś potrzeba tych czterdziestu paru punktów jak najszybciej.

Dokładnie, wszystko się w dwie kolejki może wywrócić do góry nogami, poza szansami ŁKS ;)
Wystarczy, że Arka, Korona i my wygramy 2 razy i robi się:
Górnik 42/44
Raków 41
Zagłębie 41
Wisła K. 41
Płock 38
Korona 36
Ara 35
i całe analizy ch.. strzeli ;) Lecz nie zmienia to faktu, że trudno oczekiwać, by wśród spadkowiczów znaleźli się Górnik albo Raków, które mają jednak zaliczkę i mogą nawet między sobą grać "na remis" - spółkowania nie są oficjalnie zakazane ;)
Sytuacja z Bielskiem była trochę inna - tam też dzielili pkt + Bielsko do ostatniej chwili było w górnej 8, potem coś namotali w przepisach i przepchnęli Ruch. ;) Gdzie jest teraz Ruch, a gdzie Podbeskidzie to inna sprawa. :D

Gunner1906 15.06.2020 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1552463)
Procenty Mogiela są fajne jeśli je dobrze czytać.
Przypadek Podbeskidzia, które po 30 kolejce było 9 a spadło powinien dać do myślenia.
Na dziś potrzeba tych czterdziestu paru punktów jak najszybciej.

Ludzie podają ten przykład tylko zapominają że wtedy były dzielone punkty. I efekt był tego taki że Podbeskidzie mimo że miało 38 punktów po fazie zasadniczej a taki Górnik Zabrze 25. To po podziale punktów Podbeskidzie już miało 19 a Górnik 13. Czyli z 13 punktów zrobiło się 6. Później Podbeskidzie zrobiło 1 punkt a taki Górnik Zabrze 10. Czyli Gdyby nie podział punktów Górnik byłby pod Podbeskidziem. Również wtedy Górnik Łęczna by nie wyprzedził Podbeskidzia i Górale by nie spadli.

FraMat 15.06.2020 17:30

Ciekawa jest tabela między drużynami z dolnej ósemki.
Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.
  1. Górnik Zabrze 16
  2. Wisła Kraków 16
  3. Zagłębie Lubin 14
  4. Raków Częstochowa 13
  5. Korona Kielce 11
  6. Wisła Płock 11
  7. Arka Gdynia 11
  8. ŁKS Łódź 9

Miedzy Koroną, Płockiem, a Arką konieczna byłaby mała tabela, ale to akurat w tym wyliczeniu jest zbędne.

Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz
Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt.
Da nam to 43 punkty.
Wystarczy?

pepe72 15.06.2020 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1552476)
...
Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz
Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt.
Da nam to 43 punkty.
Wystarczy?

Powinno wystarczyć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1552466)
Ludzie podają ten przykład tylko zapominają że wtedy były dzielone punkty. I efekt był tego taki że Podbeskidzie mimo że miało 38 punktów po fazie zasadniczej a taki Górnik Zabrze 25. To po podziale punktów Podbeskidzie już miało 19 a Górnik 13. Czyli z 13 punktów zrobiło się 6. Później Podbeskidzie zrobiło 1 punkt a taki Górnik Zabrze 10. Czyli Gdyby nie podział punktów Górnik byłby pod Podbeskidziem. Również wtedy Górnik Łęczna by nie wyprzedził Podbeskidzia i Górale by nie spadli.

To nie ma większego znaczenia, że był podział punktów. Podbeskidzie przegrało 6 meczów, zremisowało jeden. Jakby nie było podziału punktów to uratowała by go "mała tabla".
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić).

RAFi89 15.06.2020 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1552476)
Ciekawa jest tabela między drużynami z dolnej ósemki.
Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.
  1. Górnik Zabrze 16
  2. Wisła Kraków 16
  3. Zagłębie Lubin 14
  4. Raków Częstochowa 13
  5. Korona Kielce 11
  6. Wisła Płock 11
  7. Arka Gdynia 11
  8. ŁKS Łódź 9

Miedzy Koroną, Płockiem, a Arką konieczna byłaby mała tabela, ale to akurat w tym wyliczeniu jest zbędne.

Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz
Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt.
Da nam to 43 punkty.
Wystarczy?

Chyba więcej tych pkt zdobyliśmy, Górnik 3, Zagłębie 6, Raków 3, Korona 4, Płock 1, Arka 1, ŁKS 6. Wychodzi 24 punkty.

FraMat 15.06.2020 17:57

Jeszcze coś.
Grając z drużynami z grupy spadkowej dokładnie tak w roli gospodarz/gość jak to będzie w rundzie finałowej zdobyliśmy odpowiednio punkty
  1. Raków -Wisła 0
  2. Wisła- Płock 1
  3. Górnik - Wisła 0
  4. ŁKS - Wisła 3
  5. Wisła - Korona 3
  6. Zagłębie - Wisła 3
  7. Wisła - Arka 0

Razem 10 punktów.
Przegraliśmy z Górnikiem (w), Arką (u siebie) i Rakowem (w).
1 punkt uratowaliśmy z Płockiem
Wygraliśmy z Zagłębiem (w), Koroną (d), ŁKS (w)
Czy te wyniki mogą się powtórzyć?
Byłoby chyba dobrze....

FraMat 15.06.2020 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 1552479)
Chyba więcej tych pkt zdobyliśmy, Górnik 3, Zagłębie 6, Raków 3, Korona 4, Płock 1, Arka 1, ŁKS 6. Wychodzi 24 punkty.

Oczywiście, źle policzyłem, sprawdze jeszcze raz

FraMat 15.06.2020 18:12

Faktycznie.
Popatrzyłem tylko na połowę tabeli.

Faktycznie wygląda to tak
  • Wisła Kraków 24
  • Górnik Zabrze 22
  • Arka Gdynia 21
  • Korona Kielce 19
  • Wisła Płock 18
  • Raków Częstochowa 17
  • Zagłębie Lubin 15
  • ŁKS Łódź 12

Czyli w 14 meczach 24 punkty, co daje 1,71 punktu na mecz
Powtórka dałaby w 7 meczach x 1,71 = 12 punktów i 47 punktów na koniec
Trochę mało możliwe?

zbyszek93 15.06.2020 18:12

Nie ma gdybać, ale 10 punktów to jest 100% utrzymanie. 16 punktów Korony i 17 punktów Arki w 7 meczach to byłoby czyste sci-fi. Ciekawostką może być fakt, że ŁKS może spaść już w 32 kolejce (powiedziałbym, że to całkiem realne, w końcu już teraz mają 14 pkt straty) i do meczu z nami przystępować jako pierwszoligowiec. Arka w ostatniej kolejce też prawdopodobnie przyjedzie już zdegradowana.

Gunner1906 15.06.2020 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1552478)
Powinno wystarczyć.



To nie ma większego znaczenia, że był podział punktów. Podbeskidzie przegrało 6 meczów, zremisowało jeden. Jakby nie było podziału punktów to uratowała by go "mała tabla".
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić).

Nie ma większego znaczenia pomiędzy tym że się utrzymujesz a tym że spadasz :D?

pepe72 15.06.2020 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1552485)
Nie ma większego znaczenia pomiędzy tym że się utrzymujesz a tym że spadasz :D?

Jeśli 9 zespół, w 7 meczach ze słabszymi od siebie zdobywa 1 punkt to dla mnie nie ma to znaczenia.

caucus 15.06.2020 21:36

A najśmieszniejsze w przykładzie Podbeskidzia jest to, że zajęli 8. miejsce.

obikenobi 15.06.2020 22:14

https://twitter.com/pklimek99/status...79873885818880


Jak komuś nie chce się klikać:

1. 42 punkty to najniższa wartość, która raczej da utrzymanie
2. 44-47 - niemal pewniak
3. 48 i więcej da utrzymanie na 100%

Wehrmacht 15.06.2020 22:32

Ja natomiast przedstawie taki punkt widzenia (opierajacy sie na formie druzyn), ze do utrzymania wystarcza nam spokojnie 2 zwyciestwa, o ile jedno z nich bedzie z Korona. A wiec 41 ptk. W takim wypadku Korona po 31 meczach mialaby do nas 11 a tak naprawde 12 ptk do odrobienia. Czyli z pozostalych 6 spotkan musialaby wygrac 4 zakladajac ze my przegrywamy wszystko jak leci poza meczem z LKSem. Rowniez z tym samym LKSem gralaby wspomniana Korona wiec i dla nich latwe 3ptk, czyli koniec koncow Korona musialaby wygrac 3 z 5 meczow z pozostalymi druzynami. I w to po prostu nie wierze zakladajac normalna rywalizacje, z normalnymi skladami. Jesli jednak Gorniki, Rakowy i inne zaczna nagle wystawiac juniorow.... to coz tego obliczenia nie przewiduja.

Co do Arki: w takim wypadku Arka mialaby do nas na starcie po tych 2 naszych zwyciestwach 12 a tak naprawde 13 puntkow do odrobienia w 7 meczach. Oni jednak maja ten handicap, ze graja z Zaglebiem, ktore rok w rok ordynarnie i skandalicznie podklada sie im gdy tego potrzebuja (serio to jest tak glupie, notoryczne i wypaczajace rozgrywki, ze ktos powinien sie tym zajac, bo ilez mozna to tolerowac?) Czyli +3 ptk dla Arki i kolejne +3 za LKS. W tych moich zalozeniach my wygrywamy z Korona i LKSem, a wiec przegrywamy z Arka. Czyli Arka po 3 meczach ma juz tylko 4 ptk do odrobienia w 4 pozostalych meczach. I to jest duzo bardziej niebezpieczna sytuacja niz potrzebne 3 zwyciestwa na 5 Korony. Pytanie czy tak beznadziejna Arka jest w stanie to zrobic, bo przeciez terminarz tak nie wyglada ze skasuja te 9ptk i na entuzjazmie zagraja kolejne 4 mecze.

Ewentualnie by to uproscic mozna napisac ze 2 zwyciestwa zagwarantuja nam utrzymanie o ile beda to zwyciestwa z Arka i Korona.

Co do innych ewentualnych scenariuszy - nie wierze ze LKS zdobedzie jeszcze jakiekolwiek punkty w tym sezonie z druzynami, ktore o cos graja. Czyli my, Arka, Korona. Wpadnie im jakis remis w jakiejs 35 czy 37 kolejce z nie grajacym juz o nic Gornikiem czy Plockiem. Wiec wszystkie bazowe obliczenia mozna uproscic o zalozenie: zostalo 6 kolejek do konca bo wszyscy zamieszani w walke o spadek dopisali sobie +3 ptk za LKS. (Chociaz po tym jaki kabaret odwalilismy w Gdyni mocno sie zastanawiam nad tymi naszymi +3 ptk za ten LKS....)

pepe72 16.06.2020 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1552493)
https://twitter.com/pklimek99/status...79873885818880


Jak komuś nie chce się klikać:

1. 42 punkty to najniższa wartość, która raczej da utrzymanie
2. 44-47 - niemal pewniak
3. 48 i więcej da utrzymanie na 100%

Da się utrzymać na 38.
Kod:

Górnik  41    3    3    3    3    3    3    3    62
Raków    41    3    3    3    3    0    3    3    59
Zagłębie 38    0    3    3    0    1    1    0    46
Wpłock  38    0    3    0    0    1    3    0    45
My      35    0    0    0    0    1    1    1    38
Korona  30    0    0    0    0    1    0    1    32
Arka    29    3    0    0    3    0    0    1    36
ŁKS      21    3    0    3    3    3    0    1    34


zbyszek93 16.06.2020 13:49

Moim zdaniem Arkę już można pożegnać. Według mnie jest niemożliwe, żeby zdobyli więcej niż 10 pkt (co i tak daje im minimalne szanse, a poza tym to i tak dużo wyższa średnia punktowa niż mają obecnie).

obikenobi 16.06.2020 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72
Da się utrzymać na 38.

No tak, według tych wyliczeń z twittera można się utrzymać i przy 37, mi chodzi prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. Chyba nikt tu spokojnie by nie spał, gdyby mu ktoś powiedział, że w siedmiu ostatnich meczach Wisła zdobędzie trzy punkty i zobaczymy, co będzie.

nero 16.06.2020 16:40

Pamiętajcie, że te 7 kolejek jest innych niż kolejki 1-30.
Tak naprawdę drużyny 8-12 nie walczą o wiele. Tak wiem, miejsce na koniec sezonu, kasa od C+
Jaka jest rzeczywistość każdy wie, mistrzem nie będą, spaść nie spadną - wakacje.
Może się okazać, że akurat na nasze mecze tym zespołom będzie się chciało grać, a grając z Kielcami będą mieć wyjebane bo akurat wujek Stasiu miał urodziny i popili.
Takie rzeczy się nie dzieją bo to profesjonaliści? taaa... profesjonaliści, a większość fizycznie nie potrafi wytrzymać 70 minut pomimo, że codziennie trenują.

TommyTSW 16.06.2020 16:53

nikt też nie broni zasponsorować premii za wygraną w meczu

R33 16.06.2020 17:07

Chodzi Ci o premie motywacyjną od innej drużyny? To już chyba zakazane jest.

Blixa 16.06.2020 22:22

Podobnie to widze jak Wehrmacht. Jezeli wygramy z Korona i Arka utrzymamy sie bez problemu.

pepe72 19.06.2020 14:34

Przy 3 naszych zwycięstwach, porażkach Korony i Arki utrzymamy się w 33 kolejce.

Arkadiusz.Czerepach 20.06.2020 08:02

koronka juz pierwsze punkty zgubiła , bonusowo fanatystyczny gol FOrsela
https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/...-z-prawie-40-m

pepe72 20.06.2020 13:37

Szkoda ŁKSu, bo oni to nam raczej nie zagrożą, a Zagłębie można (było) gonić.

Remis Płocka z Arką dla nas raczej korzystny. Będzie łatwiej gonić WPłock, a Arka i tak nie przeskoczyła Korony.

maciekTSW 20.06.2020 17:09

Akurat Zagłębie moim zdaniem dobrze że wygrało z ŁKS. Są za mocni i za duża różnica już jest. Zapas punktów może spowodować u nich rozluźnienie lub granie młodymi w meczu z nami.

Jaroo1 20.06.2020 18:57

Nie ma się co martwić o brak utrzymania. My a Korona i Arka to niebo i ziemia. My jesteśmy na fali wznoszacej, mamy dobrych piłkarzy, mamy ambicje, mamy dobrych zarządców klubu, mamy Kubę, legendę naszej wislackiej i polskiej piłki. I gdyby nie ta seria 10 porażek z rzedu to spokojnie byśmy w pierwszej osemce byli.
Także tu nie ma nawet co porównywać.
Musielibyśmy znowu wpaść w taki doł sportowo i mentalnie żeby tego utrzymania nie obronić... Kwestia jednej, dwóch kolejek i temat załatwiony. Gdyby się udało z Rakowem dzis wygrać to praktycznie po sprawie jest.

ciacho 20.06.2020 19:58

^^ Normalnie tsunami:rotfl:

pepe72 20.06.2020 21:05

Jeśli wygramy dwa następne mecze, a Korona i Arka przegrają kolejne dwa mecze, to potrzebujemy 1 punktu by się utrzymać.

A z ciekawostek, to nie ma już możliwości by spadły obie czołowe drużyny Górnik i Raków.

zbyszek93 20.06.2020 21:29

"Jeśli wygramy dwa mecze" - to się pośmialiśmy. Wspaniały żart. Ja wiem, że tu się dyskutuje czysto statystycznie, no ale odrobinę realizmu, naprawdę.

Wehrmacht 20.06.2020 21:47

Wszystkie zalozenia mozna juz sobie za przeproszeniem w dupe wsadzic, bo kto ku*wa przewidzial, ze mamy sabotazyste na lawce? Z takimi koncepcjami na jakie wpada umysl pana Skowronka, to my nawet z LKSem nie wygramy. Arka odrobila bezcenny punkt do nas. Ma juz nas w zasiegu 2 a nie 3 meczow. I teraz gra u siebie z utrzymanym juz Zaglebiem, a Korona z Rakowem, gdzie otwarcie przyznaja, ze potrzebowali 3ptk, by moc juz przygotowywac sie na nastepny sezon. :lol: Brawo panie Arturze SZANUJEMY TEN 1 PTK Z TA PRZEZAJEBISTA ARKA Skowronku.

Gunner1906 20.06.2020 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552623)
Wszystkie zalozenia mozna juz sobie za przeproszeniem w dupe wsadzic, bo kto ku*wa przewidzial, ze mamy sabotazyste na lawce? Z takimi koncepcjami na jakie wpada umysl pana Skowronka, to my nawet z LKSem nie wygramy. Arka odrobila bezcenny punkt do nas. Ma juz nas w zasiegu 2 a nie 3 meczow. I teraz gra u siebie z utrzymanym juz Zaglebiem, a Korona z Rakowem, gdzie otwarcie przyznaja, ze potrzebowali 3ptk, by moc juz przygotowywac sie na nastepny sezon. :lol: Brawo panie Arturze SZANUJEMY TEN 1 PTK Z TA PRZEZAJEBISTA ARKA Skowronku.

Przestań że pierdzielić... My też grac będziemy z utrzymanym Zagłębiem, i z utrzymanym Górnikiem... Odkąd pamiętam w wiśle było już kilkudziesięciu trenerów i zawsze jest tak samo. Przychodzi, jest fajnie, potem średnio i na końcu chujo wo i zmiana. Matoły na forum najpierw się jarają a potem obrażają zapominając że mistrzostwa i medalowe miejsca zajmują w 90 procentach kluby dysponująca największą kasą. Dlatego my za Cupiala zrobiliśmy 7? mistrzostw a teraz zdobywa je Legia. Oczywiście czasami zdarzają się jakieś przypadki typu ostatnio Piast lub za czasów naszych mistrzostw raz się trafiło zagłębiu lecz są to przypadki. My jesteśmy pogrążeni w długach i nic dziwnego że jesteśmy tam gdzie jesteśmy. A dla większości zawsze winny jest trener czy to Stolarczyk, czy teraz Skowronek :D.

pepe72 20.06.2020 22:32

Artur Skowronek przejął Wisłę 14 listopada. Po 15 kolejce byliśmy na 15 miejscu ze stratą 2 punktów do bezpiecznego 13 miejsca.
Dziś mamy przewagę 5 punktów nad miejscem spadkowym. I 6 meczów do końca ligi.

Sumując pop...ło was w tym Wermachcie!

Cycu 20.06.2020 22:33

Ryzyko spadku Wisły Kraków po dzisiejszym spotkaniu wynosi 12,3%.
https://twitter.com/mogiel90/status/1274446273253388289

!!IRIVER!! 20.06.2020 22:34

Najlepsze jest to, że dupcą tu ci sami, co stronę temu pisali, że wystarczy 6 pkt. Nadal wystarczy 6-9 pkt... nic się nie zmieniło, bo Arka odrobiła do nas cały 1 punkt. Tyle się zmieniło od ubiegłej soboty.

ciacho 20.06.2020 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1552628)

Sumując pop...ło was w tym Wermachcie!

Dokładnie!!! Jest super!!! Nie krytykować wy niewdzięcznicy!!! W d... się poprzewracało od dobrobytu!!! Wiwat trener!!!!

Wehrmacht 20.06.2020 22:56

Najgorzej to mowic do ludzi, ktorzy mimo, ze niby tego samego jezyka uzywaja, to w ogole nie rozumieja o co chodzi. Ale dobrze, POWOLI I DRUKOWANYMI literami wam jeszcze raz wytlumacze w czym jest problem. Nie chodzi o wynik ani gre, ani nawet (jeszcze) miejsce w tabeli ( swoja droga jak juz bedzie chodzilo o miejsce w tabeli, to bedzie znaczylo, ze juz jest za pozno)

Chodzi o to, ze Skowronek ma wszystkie objawy gwiazdorzenia trenera gdy mu sie wydaje, ze duzo osiagnal i nagle moze na nowo wymyslac pilke nozna. Przyszedl do klubu poukladal mentalnie zawodnikow, przygotowal fizycznie i zaczal wygrywac wszystko jak leci. Pamietacie w tamtych meczach debilne wynalazki typu 3 obroncow, Klemenz na skrzydle czy wizjonerskie piatki wybijane przez srodkowego pomocnika, ktory jest akurat rozgrywajacym stoperem? Nie? Nie dziwie sie, bo takch wynalazkow wtedy nie bylo. Gralismy sobie spokojnie swoim standardowym 4-5-1, jedynym ustawieniem, ktore przy tej jakosci zawodnikow, ktorych mamy i ich predyspozycjach ma sens i kontrami, Kuba na skrzydlach i murem w srodku z Bashy i Zhukova wygrywalismy wszystko co sie dalo. A od wznowienia rozgrywek co mecz mamy albo cytuje “ swietnego pilkarza Boguskiego” albo 3 stoperow, albo Klemenza w roli Shauna Wrighta-Phillipsa. Kuba nagle zamiast jak zawsze nakrecac akcje tak jak umie najlepiej, przy bocznej linii gra na blizej nieokreslonej pozycji a’la drugi Savicevic. Jesli to do was nie dociera, ze nie czas i miesjce na tego typu wynalazki to wspolczuje.

A tekst ze nic sie nie stalo, bo Arka odrobila do nas punkt :haha: no to juz jakis wyzszy absurd. Arka przed ta kolejka miala do nas dystans 3 meczow, a ma 2. No faktycznie ku*wa nci sie nie stalo :D W dodatku ma mecz z Zaglebiem, ktore rok w rok jak w zegarku gdy gra w grupie spadkowej, to rozklada przed Arka nogi. I jeszcze na koniec porownac to, ze my przeciez tez gramy z tym Zaglebiem :lol: Moj Boze. Trzeba bic na alarm jak najglosniej skoro taka ignorancja nwet wsrod kibicow panuje. Zeby pozniej nie znalazlo sie takich kilkuset Mackow z Klanu pytajacych ALE CO SIE STAO, gdy majac niby bezpieczna przewage 5 ptk w 2 kolejki i 4 dni spadniemy z ligi, bo akurat Klemenz na skrzydle, Kuveljic na stoperze a Boguski na szpicy nie dadza rady w ustawieniu 3-5-0 wygrac z Korona i Arka na koniec sezonu.

pepe72 20.06.2020 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552634)
Najgorzej to mowic do ludzi, ktorzy mimo, ze niby tego samego jezyka uzywaja, to w ogole nie rozumieja o co chodzi. Ale dobrze, POWOLI I DRUKOWANYMI literami wam jeszcze raz wytlumacze w czym jest problem. Nie chodzi o wynik ani gre, ani nawet (jeszcze) miejsce w tabeli ( swoja droga jak juz bedzie chodzilo o miejsce w tabeli, to bedzie znaczylo, ze juz jest za pozno)
...

Wlazłeś w temat o statystyce.
Zacząłeś pi...sać o trenerze, jaki to jest sabotażysta.
Sorry, statystycznie nie jest więc przenieś się z tą dyskusją do tematu meczowego lub to tematu o trenerze.

W tej kolejce grupa pościgowa nie odrobiła do nas żadnego z 6 punktów. SZEŚCIU bo przy równej ilości liczy się miejsce po 30 kolejce więc zarówno Korona jak i Arka muszą zdobyć 6 więcej niż my.

We wtorek przyjeżdżają paralitycy z Płocka. Praktycznie utrzymani i 9 punktów nad grupą spadkową. Arce Gdynia u siebie wbili dokładnie 0 goli.

Sorry, ale statystycznie to źle nie wygląda, a w temacie meczowym wiele osób pisało przed meczem, że pewnie dostaniemy.

Edit: przypadkiem widziałem mecz Arki w Płocku (darmowy miesiąc w C+). Ciężko mi uwierzyć, że strzelą nam bramkę we wtorek. Nawet z paralitykami w obronie.

Wehrmacht 20.06.2020 23:32

Ok, to jeszcze raz - STATYSTYCZNIE przed ta kolejka Arka miala do nas 3 mecze straty, teraz ma 2. Czy STATYSTYCZNIE widzisz, ze jednak cos sie zmienilo skoro wczesniej taki luksus miala tylko Korona, a teraz juz mamy 2 takie druzyny za soba?

pepe72 20.06.2020 23:41

Owszem, zmieniło się, że z goniących nas 2 drużyn (ŁKS wszyscy spisują na straty) ta co miała dalej ma teraz tylko 5 punktów straty.
Ale nie zmieniło się, że nadal mamy 5 punktów bezpieczeństwa i tylko 6 meczów do końca sezonu.

A ty już chcesz zwalniać trenera.

pepe72 21.06.2020 00:05

Mogiel wrzucił:
https://twitter.com/mogiel90/status/1274457725691445248

ŁKS spadnie w najbliższej kolejce, jeśli:

- przegra, a Korona lub Arka wygra
- przegra, a Wisła nie przegra
- zremisuje, a Wisła wygra
- zremisuje, a Korona i Arka wygrają
- zremisuje, Arka wygra, a Wisła i Korona zremisują
- zremisuje, Korona wygra, a Wisła i Arka zremisują


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl