![]() |
Cytat:
Wystarczy, że Arka, Korona i my wygramy 2 razy i robi się: Górnik 42/44 Raków 41 Zagłębie 41 Wisła K. 41 Płock 38 Korona 36 Ara 35 i całe analizy ch.. strzeli ;) Lecz nie zmienia to faktu, że trudno oczekiwać, by wśród spadkowiczów znaleźli się Górnik albo Raków, które mają jednak zaliczkę i mogą nawet między sobą grać "na remis" - spółkowania nie są oficjalnie zakazane ;) Sytuacja z Bielskiem była trochę inna - tam też dzielili pkt + Bielsko do ostatniej chwili było w górnej 8, potem coś namotali w przepisach i przepchnęli Ruch. ;) Gdzie jest teraz Ruch, a gdzie Podbeskidzie to inna sprawa. :D |
Cytat:
|
Ciekawa jest tabela między drużynami z dolnej ósemki.
Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.
Miedzy Koroną, Płockiem, a Arką konieczna byłaby mała tabela, ale to akurat w tym wyliczeniu jest zbędne. Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt. Da nam to 43 punkty. Wystarczy? |
Cytat:
Cytat:
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić). |
Cytat:
|
Jeszcze coś.
Grając z drużynami z grupy spadkowej dokładnie tak w roli gospodarz/gość jak to będzie w rundzie finałowej zdobyliśmy odpowiednio punkty
Razem 10 punktów. Przegraliśmy z Górnikiem (w), Arką (u siebie) i Rakowem (w). 1 punkt uratowaliśmy z Płockiem Wygraliśmy z Zagłębiem (w), Koroną (d), ŁKS (w) Czy te wyniki mogą się powtórzyć? Byłoby chyba dobrze.... |
Cytat:
|
Faktycznie.
Popatrzyłem tylko na połowę tabeli. Faktycznie wygląda to tak
Czyli w 14 meczach 24 punkty, co daje 1,71 punktu na mecz Powtórka dałaby w 7 meczach x 1,71 = 12 punktów i 47 punktów na koniec Trochę mało możliwe? |
Nie ma gdybać, ale 10 punktów to jest 100% utrzymanie. 16 punktów Korony i 17 punktów Arki w 7 meczach to byłoby czyste sci-fi. Ciekawostką może być fakt, że ŁKS może spaść już w 32 kolejce (powiedziałbym, że to całkiem realne, w końcu już teraz mają 14 pkt straty) i do meczu z nami przystępować jako pierwszoligowiec. Arka w ostatniej kolejce też prawdopodobnie przyjedzie już zdegradowana.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A najśmieszniejsze w przykładzie Podbeskidzia jest to, że zajęli 8. miejsce.
|
https://twitter.com/pklimek99/status...79873885818880
Jak komuś nie chce się klikać: 1. 42 punkty to najniższa wartość, która raczej da utrzymanie 2. 44-47 - niemal pewniak 3. 48 i więcej da utrzymanie na 100% |
Ja natomiast przedstawie taki punkt widzenia (opierajacy sie na formie druzyn), ze do utrzymania wystarcza nam spokojnie 2 zwyciestwa, o ile jedno z nich bedzie z Korona. A wiec 41 ptk. W takim wypadku Korona po 31 meczach mialaby do nas 11 a tak naprawde 12 ptk do odrobienia. Czyli z pozostalych 6 spotkan musialaby wygrac 4 zakladajac ze my przegrywamy wszystko jak leci poza meczem z LKSem. Rowniez z tym samym LKSem gralaby wspomniana Korona wiec i dla nich latwe 3ptk, czyli koniec koncow Korona musialaby wygrac 3 z 5 meczow z pozostalymi druzynami. I w to po prostu nie wierze zakladajac normalna rywalizacje, z normalnymi skladami. Jesli jednak Gorniki, Rakowy i inne zaczna nagle wystawiac juniorow.... to coz tego obliczenia nie przewiduja.
Co do Arki: w takim wypadku Arka mialaby do nas na starcie po tych 2 naszych zwyciestwach 12 a tak naprawde 13 puntkow do odrobienia w 7 meczach. Oni jednak maja ten handicap, ze graja z Zaglebiem, ktore rok w rok ordynarnie i skandalicznie podklada sie im gdy tego potrzebuja (serio to jest tak glupie, notoryczne i wypaczajace rozgrywki, ze ktos powinien sie tym zajac, bo ilez mozna to tolerowac?) Czyli +3 ptk dla Arki i kolejne +3 za LKS. W tych moich zalozeniach my wygrywamy z Korona i LKSem, a wiec przegrywamy z Arka. Czyli Arka po 3 meczach ma juz tylko 4 ptk do odrobienia w 4 pozostalych meczach. I to jest duzo bardziej niebezpieczna sytuacja niz potrzebne 3 zwyciestwa na 5 Korony. Pytanie czy tak beznadziejna Arka jest w stanie to zrobic, bo przeciez terminarz tak nie wyglada ze skasuja te 9ptk i na entuzjazmie zagraja kolejne 4 mecze. Ewentualnie by to uproscic mozna napisac ze 2 zwyciestwa zagwarantuja nam utrzymanie o ile beda to zwyciestwa z Arka i Korona. Co do innych ewentualnych scenariuszy - nie wierze ze LKS zdobedzie jeszcze jakiekolwiek punkty w tym sezonie z druzynami, ktore o cos graja. Czyli my, Arka, Korona. Wpadnie im jakis remis w jakiejs 35 czy 37 kolejce z nie grajacym juz o nic Gornikiem czy Plockiem. Wiec wszystkie bazowe obliczenia mozna uproscic o zalozenie: zostalo 6 kolejek do konca bo wszyscy zamieszani w walke o spadek dopisali sobie +3 ptk za LKS. (Chociaz po tym jaki kabaret odwalilismy w Gdyni mocno sie zastanawiam nad tymi naszymi +3 ptk za ten LKS....) |
Cytat:
Kod:
Górnik 41 3 3 3 3 3 3 3 62 |
Moim zdaniem Arkę już można pożegnać. Według mnie jest niemożliwe, żeby zdobyli więcej niż 10 pkt (co i tak daje im minimalne szanse, a poza tym to i tak dużo wyższa średnia punktowa niż mają obecnie).
|
Cytat:
|
Pamiętajcie, że te 7 kolejek jest innych niż kolejki 1-30.
Tak naprawdę drużyny 8-12 nie walczą o wiele. Tak wiem, miejsce na koniec sezonu, kasa od C+ Jaka jest rzeczywistość każdy wie, mistrzem nie będą, spaść nie spadną - wakacje. Może się okazać, że akurat na nasze mecze tym zespołom będzie się chciało grać, a grając z Kielcami będą mieć wyjebane bo akurat wujek Stasiu miał urodziny i popili. Takie rzeczy się nie dzieją bo to profesjonaliści? taaa... profesjonaliści, a większość fizycznie nie potrafi wytrzymać 70 minut pomimo, że codziennie trenują. |
nikt też nie broni zasponsorować premii za wygraną w meczu
|
Chodzi Ci o premie motywacyjną od innej drużyny? To już chyba zakazane jest.
|
Podobnie to widze jak Wehrmacht. Jezeli wygramy z Korona i Arka utrzymamy sie bez problemu.
|
Przy 3 naszych zwycięstwach, porażkach Korony i Arki utrzymamy się w 33 kolejce.
|
koronka juz pierwsze punkty zgubiła , bonusowo fanatystyczny gol FOrsela
https://twitter.com/CANALPLUS_SPORT/...-z-prawie-40-m |
Szkoda ŁKSu, bo oni to nam raczej nie zagrożą, a Zagłębie można (było) gonić.
Remis Płocka z Arką dla nas raczej korzystny. Będzie łatwiej gonić WPłock, a Arka i tak nie przeskoczyła Korony. |
Akurat Zagłębie moim zdaniem dobrze że wygrało z ŁKS. Są za mocni i za duża różnica już jest. Zapas punktów może spowodować u nich rozluźnienie lub granie młodymi w meczu z nami.
|
Nie ma się co martwić o brak utrzymania. My a Korona i Arka to niebo i ziemia. My jesteśmy na fali wznoszacej, mamy dobrych piłkarzy, mamy ambicje, mamy dobrych zarządców klubu, mamy Kubę, legendę naszej wislackiej i polskiej piłki. I gdyby nie ta seria 10 porażek z rzedu to spokojnie byśmy w pierwszej osemce byli.
Także tu nie ma nawet co porównywać. Musielibyśmy znowu wpaść w taki doł sportowo i mentalnie żeby tego utrzymania nie obronić... Kwestia jednej, dwóch kolejek i temat załatwiony. Gdyby się udało z Rakowem dzis wygrać to praktycznie po sprawie jest. |
^^ Normalnie tsunami:rotfl:
|
Jeśli wygramy dwa następne mecze, a Korona i Arka przegrają kolejne dwa mecze, to potrzebujemy 1 punktu by się utrzymać.
A z ciekawostek, to nie ma już możliwości by spadły obie czołowe drużyny Górnik i Raków. |
"Jeśli wygramy dwa mecze" - to się pośmialiśmy. Wspaniały żart. Ja wiem, że tu się dyskutuje czysto statystycznie, no ale odrobinę realizmu, naprawdę.
|
Wszystkie zalozenia mozna juz sobie za przeproszeniem w dupe wsadzic, bo kto ku*wa przewidzial, ze mamy sabotazyste na lawce? Z takimi koncepcjami na jakie wpada umysl pana Skowronka, to my nawet z LKSem nie wygramy. Arka odrobila bezcenny punkt do nas. Ma juz nas w zasiegu 2 a nie 3 meczow. I teraz gra u siebie z utrzymanym juz Zaglebiem, a Korona z Rakowem, gdzie otwarcie przyznaja, ze potrzebowali 3ptk, by moc juz przygotowywac sie na nastepny sezon. :lol: Brawo panie Arturze SZANUJEMY TEN 1 PTK Z TA PRZEZAJEBISTA ARKA Skowronku.
|
Cytat:
|
Artur Skowronek przejął Wisłę 14 listopada. Po 15 kolejce byliśmy na 15 miejscu ze stratą 2 punktów do bezpiecznego 13 miejsca.
Dziś mamy przewagę 5 punktów nad miejscem spadkowym. I 6 meczów do końca ligi. Sumując pop...ło was w tym Wermachcie! |
Ryzyko spadku Wisły Kraków po dzisiejszym spotkaniu wynosi 12,3%.
https://twitter.com/mogiel90/status/1274446273253388289 |
Najlepsze jest to, że dupcą tu ci sami, co stronę temu pisali, że wystarczy 6 pkt. Nadal wystarczy 6-9 pkt... nic się nie zmieniło, bo Arka odrobiła do nas cały 1 punkt. Tyle się zmieniło od ubiegłej soboty.
|
Cytat:
|
Najgorzej to mowic do ludzi, ktorzy mimo, ze niby tego samego jezyka uzywaja, to w ogole nie rozumieja o co chodzi. Ale dobrze, POWOLI I DRUKOWANYMI literami wam jeszcze raz wytlumacze w czym jest problem. Nie chodzi o wynik ani gre, ani nawet (jeszcze) miejsce w tabeli ( swoja droga jak juz bedzie chodzilo o miejsce w tabeli, to bedzie znaczylo, ze juz jest za pozno)
Chodzi o to, ze Skowronek ma wszystkie objawy gwiazdorzenia trenera gdy mu sie wydaje, ze duzo osiagnal i nagle moze na nowo wymyslac pilke nozna. Przyszedl do klubu poukladal mentalnie zawodnikow, przygotowal fizycznie i zaczal wygrywac wszystko jak leci. Pamietacie w tamtych meczach debilne wynalazki typu 3 obroncow, Klemenz na skrzydle czy wizjonerskie piatki wybijane przez srodkowego pomocnika, ktory jest akurat rozgrywajacym stoperem? Nie? Nie dziwie sie, bo takch wynalazkow wtedy nie bylo. Gralismy sobie spokojnie swoim standardowym 4-5-1, jedynym ustawieniem, ktore przy tej jakosci zawodnikow, ktorych mamy i ich predyspozycjach ma sens i kontrami, Kuba na skrzydlach i murem w srodku z Bashy i Zhukova wygrywalismy wszystko co sie dalo. A od wznowienia rozgrywek co mecz mamy albo cytuje â swietnego pilkarza Boguskiegoâ albo 3 stoperow, albo Klemenza w roli Shauna Wrighta-Phillipsa. Kuba nagle zamiast jak zawsze nakrecac akcje tak jak umie najlepiej, przy bocznej linii gra na blizej nieokreslonej pozycji aâla drugi Savicevic. Jesli to do was nie dociera, ze nie czas i miesjce na tego typu wynalazki to wspolczuje. A tekst ze nic sie nie stalo, bo Arka odrobila do nas punkt :haha: no to juz jakis wyzszy absurd. Arka przed ta kolejka miala do nas dystans 3 meczow, a ma 2. No faktycznie ku*wa nci sie nie stalo :D W dodatku ma mecz z Zaglebiem, ktore rok w rok jak w zegarku gdy gra w grupie spadkowej, to rozklada przed Arka nogi. I jeszcze na koniec porownac to, ze my przeciez tez gramy z tym Zaglebiem :lol: Moj Boze. Trzeba bic na alarm jak najglosniej skoro taka ignorancja nwet wsrod kibicow panuje. Zeby pozniej nie znalazlo sie takich kilkuset Mackow z Klanu pytajacych ALE CO SIE STAO, gdy majac niby bezpieczna przewage 5 ptk w 2 kolejki i 4 dni spadniemy z ligi, bo akurat Klemenz na skrzydle, Kuveljic na stoperze a Boguski na szpicy nie dadza rady w ustawieniu 3-5-0 wygrac z Korona i Arka na koniec sezonu. |
Cytat:
Zacząłeś pi...sać o trenerze, jaki to jest sabotażysta. Sorry, statystycznie nie jest więc przenieś się z tą dyskusją do tematu meczowego lub to tematu o trenerze. W tej kolejce grupa pościgowa nie odrobiła do nas żadnego z 6 punktów. SZEŚCIU bo przy równej ilości liczy się miejsce po 30 kolejce więc zarówno Korona jak i Arka muszą zdobyć 6 więcej niż my. We wtorek przyjeżdżają paralitycy z Płocka. Praktycznie utrzymani i 9 punktów nad grupą spadkową. Arce Gdynia u siebie wbili dokładnie 0 goli. Sorry, ale statystycznie to źle nie wygląda, a w temacie meczowym wiele osób pisało przed meczem, że pewnie dostaniemy. Edit: przypadkiem widziałem mecz Arki w Płocku (darmowy miesiąc w C+). Ciężko mi uwierzyć, że strzelą nam bramkę we wtorek. Nawet z paralitykami w obronie. |
Ok, to jeszcze raz - STATYSTYCZNIE przed ta kolejka Arka miala do nas 3 mecze straty, teraz ma 2. Czy STATYSTYCZNIE widzisz, ze jednak cos sie zmienilo skoro wczesniej taki luksus miala tylko Korona, a teraz juz mamy 2 takie druzyny za soba?
|
Owszem, zmieniło się, że z goniących nas 2 drużyn (ŁKS wszyscy spisują na straty) ta co miała dalej ma teraz tylko 5 punktów straty.
Ale nie zmieniło się, że nadal mamy 5 punktów bezpieczeństwa i tylko 6 meczów do końca sezonu. A ty już chcesz zwalniać trenera. |
Mogiel wrzucił:
https://twitter.com/mogiel90/status/1274457725691445248 ŁKS spadnie w najbliższej kolejce, jeśli: - przegra, a Korona lub Arka wygra - przegra, a Wisła nie przegra - zremisuje, a Wisła wygra - zremisuje, a Korona i Arka wygrają - zremisuje, Arka wygra, a Wisła i Korona zremisują - zremisuje, Korona wygra, a Wisła i Arka zremisują |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl