![]() |
Nie nie jestem.
Ty naprawde myslisz że Smuda napierdala Sarkiego kijem po plecach a innego dnia pada na kolana przed Stolarskim? Odeszli od nas 2 zawodnicy którzy nie czują sie tak słabo by grzać ławę. Jesli nie mają gry w Wiśle to poszli tam gdzie bedą grać. Ot cała filozofia. A Smuda niech się nie użala i niech nie obarcza innych za wszystko co się dzieje. Po.......ili z nim pracę i tyle, kropka. Zresztą włodarze pokazali przy Sobolewskim ile tak naprawde znaczy dla nich lojalność itp itd... Więc jakim zasranym prawem Smuda ma jakies pretensje? Czy naprawde jest takim cepem zeby nie zrozumieć tego co powiedzieli? |
szarksik a oglądałeś mecze Małeckiego??
Miał kiedy się wykazać i zasłuzyc na nowy kontrakt(patrz Garguła) a że to olał to nie wina Franciszka |
A skąd wiesz że Małecki chciał ten kontrakt ? A jesli doszedł do prostego wniosku, że z tym trenerem i tak za wiele nie osiągnie a dalsza z nim współpraca jest pozbawiona sensu?
Chyba nie jest już takim istnym debilem żeby nie widzieć kto jest obecnie słoneczkiem na niebie a komu przyszło siedzieć w cieniu. Nie znasz Smudy więc nie wiesz jaki on jest i jaki ma stosunek do poszczególnych piłkarzy. W szkole tez nauczyciele powinni byc obiektywni a przeciez oczywiscie nie są, mają swoich pupili i mają takich co cały okres jebią jak bure suki. Po sciagnieci Stilica widac ze jednak Smuda ma tam swoj prywatny ranking a ze jest za głupi na takie sprawy to pewnie mimowolnie daje upusty swojej sympati. MAłecki odeszedł i kropka, nie chcial się z nim męczyć więc ja nie widze problemu. A Smuda niech tak nie .......i w mediach o innych tylko skupi się na swojej pracy. Wiadomo że winę widzi u siebie jako ostatni. A Stolarski to jest jego i włodarzy katastrofalna porazka oraz medialny policzek w mordę. Jak by nie kolorowali to fakty są takie że nie potrafili zatrzymać pierwszgo od kilku lat wychowanka który był raczej powodem do dumy niż zmartwień i żadne obarczania winą nie zmienią tego. Mieli wszystko w rękawie i to s.......ili. Jaki powód? No pewnie konkretny , bynajmniej nie kasa gdyż Stolarski podziękował bogatej Legii a wyskoczył do Lechii która wystrzeliła spod podłogi w ostatnim momencie. Porażka i tyle! Niewazne czy z niego beda ludzie czy nie, my napewno na własnej skórze juz sie o tym nie przekonamy. Osobiście życzę mu sukcesów i żeby pokazał nam jakimi byliśmy frajerami! Ps: Garguła gra o kontrakt kolego bo musi, tylko szkoda ze tak wczesniej nie potrafił. Jesli nie zostanie w Wisle to skonczy w jakiś Ruchu lub PBB natomiast Małecki jeszcze pare lat ma przed sobą i zapewniam cię że w każdym Polskim klubie bedzie brany jako wzmocnienie. |
Tyle że ani Małeckiemu ani Stolarskiemu w innym klubie nikt nie zagwarantuje gry za nazwisko i tam tym bardziej bedzie im ciężko wywalczyc miejsce jeśli u nas się im nie udało. Wszystko czas pokaże!
|
Cytat:
|
A Małecki to taki sam gwiazdor tyle że on chociaż uratował nas przed spadkiem, a Stolarski nie zadążył!
|
A co nie pomogl nam wtedy? Jasne ze przecholowal z tekstem jednak halo to mowil Patryk!
Z tego co pamietam to ....a wyczekiwany byl jako ostatnia deska ratunku...bo zle to pykalo. A juz zapomnial ze zrzekl sie zaleglego wynagrodzenia od Turasow by moc do nas dolaczyc? Naprawde nie male pieniazki a jednak mial ten gest. Mial on za uszami i moze wzorem na bohatera nie byl jednak tez mial w huj plusow ktorych prozno szukac u innych pilkarzy w dzisiejszych czasach. Badzmy obiektywni. |
Dla jasnisci dodam tylko co wiem, mianowicie cale wypozyczenie to byl jego pomysl za glupote wobec Moskala. Mialo ucichnac i po roku wrocic do nas . Byl bardzo zadowolony z Wilkow z Angli i naprawde wszystko sie rozbilo o oplacanie kontraktu i troszke kasy dla klubu.
Turasy znalazly sie z braku laku i nie chcial tam za skarby isc, Szymek juz mu zjebal psyche. Jednak Bednarz powolywal sie na jego pomysl i fajna kase dla niego i klubu, poszedl jak szczeniak ktoremu ktos cos kazal. Bednarz do tej pory nie rozlixzyl sie z premii za tamten okres. I juz sie nie rozlicza, dlugu poprostu nie ma, sa kwita. Z Moskalem to tez nie do konca tak poszlo. Bylo cisnienie na obcokrajowcow, wypromowac i sprzedac. Kazdy byl z innej parafii, zero klimatu wiec wy.......il ze wiecej w tej zbieraninie nie zagra. W....il go tez Wilk, myslal ze trzyma jego strone a on sie na niego wypiol i jeszcze potepil. Pilkarze i tak kazdy mial na to wyjebke. Kazdy chcial s.......ic |
|
Kolejna rozmowa z Franciszkiem Smuda tym razem z ofensywni z "przegladu sportowego"
http://ofensywni.przegladsportowy.pl...zyrodzie-gina/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak strasznie mnie wkurza całe to ciągnięcie się sprawy z Małeckim. Wydaje mi się że powinniśmy iść w stronę zachodnich standardów, gdzie człowiek na stanowisku pierwszego trenera jest absolutnym Bossem. Patrząc na Ligę angielską, gdzie występuje układ scalony ( Trener = Menedżer ) funkcjonuje to zajebiście, nie wyobrażam sobie żeby zawodnik jakiekolwiek zespołu miał tego typu teksty bo by wyleciał w parę dni. W Wiśle Kraków nie ma pieniędzy i wiadomo że zawodnicy dostają raczej frytki. Jak ktoś chce odejść, droga wolna. Słuchajcie, wg mnie, sprawa Stolarskiego i Małeckiego rozbija się o pieniądze. Nie chcą grać za takie pieniądze w Wiśle, to trener i Prezes Bednarz im dziękują i koniec. Obaj dostawali szanse ( większe i mniejsze), jakby grali super zajebiście to byłoby ciśnieni żeby zostali...
Brawo dla Smudy, nie bał się postawić sprawy jasno i po męsku. |
Mi tam się podoba co Smuda mówi. Zaczynam go nawet lubić :)
|
@filoo
Ale właśnie powoli idzie w tym kierunku. Smuda zdecydował kogo nie chce mieć w drużynie. Nie podobał mu się Sobol, Wilk czy Mały i nie ma ich już w klubie. My kibice możemy różnie spoglądać na te ruchy, ale na chwilę obecną mamy w klubie trenera, który znaczy więcej niż piłkarz. Dawno nie mieliśmy takiej sytuacji. |
Bo Smuda to prosty człowiek ale z sercem do tego sportu.
I wolę by mówił, że ktoś dostanie od niego po plecach, że będzie rozgrzeszal aniżeli mówił po angielsku pięknym akcentem i obiecywał złote góry. Bije się w pierś bo gdy media sugerowały jego nazwisko w kontekście pracy w naszym klubie to kręcilem nosem, wolałem Hajte. I chociaż w mojej odrębnej opinii i jeden i drugi jest dobrym trenerem jak na nasze warunki to za Smuda przemawia większe doświadczenie. A że i jeden i drugi jest obiektem drwin i żartów? Cóż, taki naród pełen kompleksów. Pozostałość po komunie chyba. I jeden i drugi ma własne zdanie i jak mało kto znają się na piłce. Naprawdę. |
@xanti1906
...co mnie się bardzo podoba, chociaż wejdę jednak w niegroźną polemikę. W Wiśle występuje układ osobny, czyli o wszystkim decyduje Smuda z Bednarzem i o ile Mały poleciał przez Smudę, o tyle wydaje mi się że Sobol i Czarek odjechali bo nie było porozumienia między nimi a Jackiem ( wiadomo że chodziło o kasę, której Wisła nie miała na ich kontrakty). Ale popieram to że ważniejszy jest Boss ( Smuda plus Jacek) niż żeby kopacze mieli swoje fochy. Tak ma być! idziemy w dobrym kierunku. Smuda też nie dostaje kasy, cała Polska mu ciśnie i go nie lubi, a on robi swoje. Kiedyś Pan Cupiał dawał mu bardzo dużo pieniędzy i Smuda teraz spłaca ten 'dług'. Małeckiemu ktoś dał kiedyś szansę... skończyła się kasa i typa nie ma.... |
Jedynie co to teraz nie ma osoby która by się nie bała postawić (patrz.Sobol). W sumie może to i lepiej, bo już nikt nie odważy się podejść i powiedzieć : -Trenerze, treningi są za cięzkie, mam to w du.. .
Wszyscy sie Franai boja i zapier@@@ więc jest OK. :D UP: Jacek ma gó.. do gadania, kilka razy jego wyp. były widoczne sprzecznosci słow Smudy z bednarzem i na razie słowa tego pierwszego mają większe pokrycie :p |
|
Ale my mamy szczęście że Smuda wyciągnoł do nas rękę. Franiu! Gdzieś ty się podziewał jak Cupiał szastał kasą? żal.
|
Cytat:
Piszesz, że cieszysz się z postawienia sprawy jasno i po męsku. W mojej opinii jak ktoś stawia sprawę jasno, to wystarczy jak raz poda konkretne przyczyny i powody takiej, a nie innej decyzji. Tymczasem Franek gada i gada i gada, zamiast w końcu się po prostu zamknąć. Pewnie zaraz jakiś inteligentny dziennikarzyna z gówna wyborczego lub innego szmatławca, będzie o to samo pytać Małeckiego. I po co to? Każdy poznał już opinie Małeckiego i Smudy, co pozwoliło na stworzenie sobie swojej własnej oceny w tej sprawie i nie ma co do tego wracać. Od odejścia Małego minęły już 3 tygodnie,a Smuda cały czas .......i i .......i w kółko o jednym i tym samym. |
Cytat:
|
@Jagul
Prawda, zgadzam się z Tobą, skoro Dziennikarze pytają o to Smudę to on odpowiada i odpowiada i odpowiada, cały czas pytają....Od odejścia Małego minęły 3 tygodnie, nie ma się co spinać, nie ma Małeckiego, jest 600 tys na zaległości i Franz, co to swoją prostotą potrafi wpoić zawodnikom Wisły dużo walki, co często przerodziło się w wygrane mecze. Nie zmienimy tego my, również dziennikarze... |
Cytat:
|
Widzę, że krąg miłośników Franca się rozrasta :mysli:
|
@Gwiaździsty
Nie s.......ił z Wisły do Legii tylko został zwolniony (po pierwszej porażce w sezonie) i jako bezrobotny trener dostał ofertę z Legii. Doskonale to pamiętam i sympatii mu to nie przysporzyło przy Reymonta, ale ujęcie tego w taki sposób jak to zrobiłeś to zwykła manipulacja. |
Cytat:
|
Kibice Wisły z jakichś powodów oczekiwali od niego lojalności jakby był co najmniej Wiślakiem z krwi i kości, pomimo tego, że był z Wisłą związany tylko przez kilkanaście miesięcy. To było trochę absurdalne. Podejrzewam, że jest on teraz mocniej zżyty z Wisłą niż wtedy, z racji zamieszkiwania w Krakowie i kilkunastoletniej przyjaźni z Cupiałem.
Smuda zawsze lubił opowiadać farmazony w wywiadach. Nie przywiązywanie większej wagi do jego wypowiedzi w mediach to podstawa zachowania dobrego stanu zdrowia. Najważniejsze jest to, że jest trenerem ponadprzeciętnym jak na polskie warunki, mimo swoich licznych wad, o których wiemy od dawna. |
Cytat:
Malecki gral w meczach od poczatku sezonu, prezentowal sie bardzo slabo. Te same treningi, ktore przechodzil Malecki, przechodzily takie tuzy jak Boguski czy Gargula, wiec to ze zostal zajechany na treningach, mozna wlozyc miedzy bajki. Mogl mu sie nie podobac Smuda, ale jako pilkarz powinien walczyc, tymczasem gral duzo gorzej od Boguskiego, nie wspominajac o Donaldzie. Sam chcial odejsc i chyba dobrze, bo na Wisle byl za slaby. Nawet za najlepszych czasow, nie wyroznial sie niczym szczegolnym. Stolarski chcial grac za darmo, byl gorszy nawet od Burligi, takich pilkarzy, ktorzy za mlodu mieli byc nastepnymi Kozminskimi, Zurawskimi, Szymkowiakami jest setki... Dawid Jarka, Maciej Korzym, Dawid Janczyk, Jakub Wilk, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok itd... Talenty znajduja sie zawsze, gorzej z ich pozniejszym rozwojem, na 100 zawodnikow uznawanych za telenty, pewnie cos wiekszego niz ligowe przecietniactwo osiaga 5-10%. Zobaczymy w przyszlosci na co stac Stolarskiego, jak na razie brak mu podstawowej cechy jaka mieli najlepsi pilkarze... woli walki. |
Cytat:
Cytat:
Ryzykowne. I mało prawdopodobne, żeby była to koncepcja Smudy. Z jednej strony piłkarze mogą wygrać, bo przyszłoroczny budżet powinien dać większe możliwości co pewnie przełoży się na oferty. Klub wygrywa niewiele poza odwleczeniem przedstawienia ofert ktore zapewne zostałyby odrzucone, dochodzi ryzyko dezercji. Choć temat dotyczy Pawła Brożka, Gordana Bunozy, Łukasza Burligi, Łukasza Garguły, Arkadiusza Głowackiego i Michała Miśkiewicza. Więc nie bardzo widzę Małeckich i Stolarskich w tym gronie. Nie liczę Gordana bo jego odejście jest więcej niz pewne od dawna. |
Cytat:
|
Cytat:
Ja o ile dobrze pamiętam ,to Petrescu przeważnie miał pretensje do sędziów i na tym się głównie jego wiedza opierała. |
Cytat:
Chyba, że jednak ja jestem tępy i zależy, więc Franiu nie krępuj się! Idealny przykład to wstrzymanie rozmów kontraktowych niby to po decyzji Smudy... panowie szanujmy się, bo chyba tylko ktoś nie znający realiów jakie panują w Wiśle mógłby w to uwierzyć... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Była seria 5 zwycięstw na początku, potem się zacięło, grajkom jakby zaczęło brakować sił i szybkości m.in. porażka z Polonią Wawa u siebie i Smuda po 7 czy 8 meczu powiedział, że ta drużyna zacznie grać dopiero w rundzie wiosennej. No i dostał kopa. A Wisła już tak naprawdę nie wróciła już w tamtym sezonie do równowagi i przegrała MP właśnie z Polonią. A co się działo za kulisami oczywiście nie wiem. A tu masz dowód http://www.90minut.pl/liga/0/liga27.html Co do przedłużania kontraktów to oczywiście najpewniej powodem jest brak kasy w tej chwili, ale oby to nie zaowocowało przede wszystkim tym, że w maju będzie kilku kolejnych "zdrajców" do opluwania. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl