![]() |
z tym trenerem to trochę potrwa bo brak chętnych samobójców do objęcia źle przygotowanej i kompletnie nic nie grającej drużyny,no może Stefan byłby chętny bo zawsze zdąży dziabnąć ze 2 wypłaty zanim wyleci
|
A co do dyrektora sportowego i innych pucybutów to pewnie wszyscy będą zaprezentowani w tym samym dniu na jednej konferencji, żebyśmy mieli pełną świadomość, kto, w razie złych wyników, jest za nie odpowiedzialny.
|
Cóż z każdą kolejną godziną szansa na to, że nowego trenera poznamy jeszcze dzisiaj spada...
|
Jimenez... hmm myślę, że to dobry pomysł... mielibyśmy trenera na lata...dać mu popracować dłużej i efekty będą na pewno widoczne... przecież on zrobił z przeciętnej Sevilli drużynę walczącą o najwyższe lokaty w Primera Division... wiem, że nasi są toporni technicznie, ale może nauczyli by się jego filozofii taktycznej ? na pewno gdyby ten Hiszpan przyszedł to było by to największe nasze wzmocnienie w tym sezonie.
|
Cytat:
|
Cytat:
to tak gwoli ścisłości |
Takimi profesjonalistami, że dzisiaj po 1,5 godzinnym treningu tak się zmęczyli, że jutro zasłużyli sobie na dzień wolnego.
Trener potrzebny jest na wczoraj i na prawdę nie mam zielonego pojęcia dlaczego jeszcze nie ma o nim żadnej informacji.To jest autentyczny skandal. |
dokładnie też mnie to wkurzyło, że kolesie zarabiający tak niebotyczne pieniądze mają dzień wolnego po przegranym meczu! oni powinni zapierdzielać równo dzień i noc za to co nam zgotowali w tym sezonie! Gwiazdy od siedmiu boleści a "trener" jeszcze na to pozwala...
|
Noi prosze nic do 12 nie bylo a teraz juz pisza ze podobno na jutrzejszej konferecji bd Jimenez ;]
|
Cytat:
Tu nie trzeba nawet wdrażać specjalnych schematów ofensywnych jak w ligach zachodnich (już całkiem pomijam stosowanie skomplikowanych, kreatywnych rozwiązań akcji), taka Polonia w ofensywie (przynajmniej w dwóch pierwszych meczach) bazuje głównie na indywidualnych umiejętnościach Bruno, Mierzejewskiego, po części Smolarka i Sobiecha, plus heroiczna (głównie fizyczna) praca w przodzie Gołębiewskiego. Przecież składne akcje Polonii z wymianą np. 4-5 podań z jednym/dwoma kontaktami z użyciem wymiany pozycji w biegu, gry bez piłki można policzyć na palcach pół ręki, nie widać, żeby grali w ofensywie dobrze przygotowanymi schematami taktycznymi, a i tak chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że ta drużyna prezentuje się co najmniej bardzo dobrze i będzie silnym kandydatem do walki o tytuł. Mają bardzo dobrych, solidnych obrońców ogranych w naszych realiach, równie solidnych defensywnych pomocników i co ważne wszyscy prezentują równy poziom, każdy ma swojego konkurenta i walka o skład trwa cały czas, nikt nie może być pewny gry, nawet Andreu, Smolarek czy Sobiech. Dużo osób z Polonii się może śmieje, może ją lekceważy, ale pod wieloma względami jest to aktualnie najsensowniej budowana polska drużyna piłkarska, podobnie jak Śląsk i Jagiellonia, a w troszkę mniejszym stopniu można to powiedzieć też o Koronie i Widzewie. Weźcie też pod uwagę, że w Wiśle, Polonii, Legii, Śląsku i Lechu (po odejściu) nie ma wielkich indywidualności, potencjały kadrowe wszystkich tych drużyn są porównywalne, więc mistrzostwo zdobędzie drużyna najlepiej poukładana przez trenera, grająca najsolidniej, a nie najpiękniej. Dobrym przykładem jest w naszej lidze Jaga, która z mimo wszystko przeciętnym potencjałem kadrowym ma trenera, który potrafił zbudować drużynę będącą piłkarsko na poziomie Arisu Saloniki i to wystarczyło do zdobycia Pucharu Polski, Superpucharu i 6-stego miejsca w lidze. Czy to mało? A potrafią przy tym wszystkim wyszukiwać i szlifować polskie talenty, nie tracąc przy tym jakości gry - Sandomierski, Grosicki, Cionek, teraz pewnie też Kupisz, Makuszewski, Pawłowski - lub przywracać do dobrej dyspozycji zawodników na zakręcie jak wspomniany Grosicki, Frankowski, Burkhardt, Kascelan. Więc zmierzając do sedna mojej wypowiedzi - trener, który zrobi to co powiedziałem w Wiśle, dostanie pewnie wręcz miano cudotwórcy, a tak naprawdę zrobi prosty zabieg, na poziomie tego, co za granicą robiłby z trzecioligowcami czy drużyną U-21. Może Wam się wydaje, że za pracę w Polsce szacunku za granicą wielkiego sobie nie wyrobi, ale to nieprawda. Tam szczegóły jego pracy nikogo może interesować nie będą, ale przekaz medialny, że Jimenez, Simeone etc. zrobił dobrą robotę pójdzie w całą europejską piłkę, szczególnie jeśli uda się również w następnym sezonie zaprezentować godnie w pucharach. Podobnie było przecież z zapamiętanym przez kibiców Wisły Petrescu, więc to nie jest tylko moje widzimisie. Dlatego ja osobiście uważam, że trener który przyjdzie do Wisły ma niezłą sytuację, szczególnie że natychmiastowych efektów tak naprawdę nikt w tej sytuacji od niego nie oczekuje, dostanie przynajmniej pół roku na poukładanie klocków, a za przygotowanie drużyny będzie odpowiadał dopiero od rundy wiosennej. |
Cytat:
|
Moze z jutrem rzeczywiscie cos jest na rzeczy, bo oficjalna napisala, ze pilkarze maja dzien wolny... Z drugiej strony to widze, ze Kulawik postanowil sie zakolegowac juz calkiem z chlopakami haha
|
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=23733
Cytat:
|
Największy plus dla Jimeneza to fakt, że GOŚĆ PODOBNO SAM CHCE, nie jest zaś jakąś na siłę namówioną gwiazdeczką.
|
Miałem nadzieję, że Kulawik dostanie szanse na dłużej w Wiśle ale po wczorajszym meczu mam już zupełnie inne zdanie. Niektórzy by napisali, że to nie on przygotowywał zespół do sezonu ale nie o to chodzi. Winą za porażkę z Ruchem obarczył Cikosa, który w ostatnich słabiutkich meczach starał się i na tle pozostałych wyglądał dobrze. Tylko czym ten Cikos zawinił ? On zawinił przy obu bramkach ? Może przy drugiej tracąc piłkę po czym Straka przeszedł 5 obrońców no ale spowodowane było to tym ze nikt mu do piłki nie wyszedł. A jeszcze wypowiedź Żurawia o bandzie nieodpowiedzialnych ludzi, widać, że w szatni atmosfera jest nie ciekawa i dobrze by było gdyby ktoś z zewnątrz do niej wszedł i oczyścił w niej atmosferę.
|
Jeśli potwierdzą się plotki o Jimenezie będę baaaaaardzo zadowolony , po pierwsze dlatego ,że jest to trener który ma juz jakieś doświadczenie jednocześnie będąc młodym trenerem głodnym sukcesów . Co do Kulawika to po meczu z Ruchem doszedłem do wniosku iż jego czas jeszcze nie naszedł !
|
Mam nadzieję, że nowy trener będzie miał na tyle charyzmy, odwagi i umiejętności, że nie przerazi się i opanuje ten burdel. Chcąc nie chcąc przez myśli przelatuje mi sytuacja w Polonii Warszawa sprzed roku, gdzie trener z zagranicy, mając niezły zespół, ale w totalnej rozsypce ledwo utrzymuje się w lidze. Analogicznie fuzja Groclinu z Polonią, a dość zaawansowana przebudowa naszej drużyny mają jakieś wspólne cechy.
Ale obym się mylił.... |
Cytat:
Na dzień dzisiejszy nie dysponujemy rozwiniętą bazą treningową, scouting to już w ogóle 3 świat. Niby profesjonalny klub, ale tylko z nazwy bo póki co rządzą piłkarzy- gwiazdorzy. Następna sprawa i to bez względu czy przyjdzie Hiszpan, Niemiec, Włoch, Rumun, Koreańczyk to tak: - dać czas na prowadzenie zespołu, wdrożenie swojej metody pracy, to też zajmuje trochę czasu, znając cierpliwość naszych działaczy słaby mecz albo porażka i ''Panu już podziękujemy'', ''Budujemy nowy zespół'' - zrobić selekcję zawodników w zimie wywalić piłkarzy bezproduktywnych, a zakupić paru, którzy futbol traktują bardzo profesjonalnie. - postawić jasne cele i rozliczać po zakończonym sezonie a nie po 2-3 meczach. - tylko trener z zagranicy będzie wstanie zmienić, w jakiś sposób mentalność polskich kopaczy. Liczę też na to że nowy trener sprowadzi paru zawodników, których zna i będą oni rzeczywistym wzmocnieniem składu a nie uzupełnieniem lub wiecznym rezerwowym. Bez względu, na to kto zostanie nowym trenerem, musi dostać czas na zbudowanie czegoś sensownego, bo w pół roku to my możemy stworzyć listę zawodników, którzy w zimie pożegnają Wisłę. |
O Sevilli tez kiedys nie myslano, ze bedzie wygrywac w lidze z Barcelona czy Realem a Jimenez potrafił z tej druzyny zrobic swiatowej klasy team. Na pewno wie jaka jest sytuacja w naszym zespole i niepchałby sie niepotrzebnie w bagno zwłaszcza, ze na pewno ma jakies inne oferty - nie wierze, ze taki gosc dlugo pozostanie bez klubu. Dobry trener nawet z marnego zespołu moze zrobic solidna druzyne.
|
Juande Ramos wybił się w Sevilli, następnie roz.......ił w drobny mak Tottenham i Real.
Nie wiem czy sie cieszyć z Manolo czy nie, bo już Janek Urban hiszpańską myśl starał sie przelać. Tu trzeba zapierdalac po gorach a nie po plaży. |
Cytat:
|
http://informator44.republikafutbolu...-wisly-krakow/
mało wiarygodne żródło ale zawsze coś... |
wg. tego informatora dzis powinna byc konferencja prasowa.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jimenez doszedł z Sevillą chyba do Champions Leauge.
|
Cytat:
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapieprzać po górach w trakcie obozu przygotowawczego i szlifować technikę i taktykę wedle metod hiszpańskich. Przypomnę , że Sevilla grała dosyć specyficzną taktyką - na 2 DM i dwóch wysokich napastników. Największa rolę odgrywali boczni obrońcy i boczni pomocnicy, którzy mieli za zadania jak najwięcej dośrodkowywać na głowy rosłych napastników. Taki trener jak Jimenez, to byłoby zbawienie dla Wisły. |
Ciekawe czy facet wie z kim przyjdzie mu pracować. To nie są profesjonaliści z ligi hiszpańskiej tylko totalne olewusy z Ekstraklasy S.A. , chyba że przyniesie w wianie kilku graczy, bo tak to moze mieć duży problem.
Będzie sie miotał przy linii bocznej boiska, a oni będą grać swoje, czyli padakę. Z nich już sie nie da nic wykrzesać. Mam nadzieję, ze to kumaty gość i zawarował sobie transfery czyli wymiane grajków. |
Cytat:
Jeżeli nei przywiezie swoich szamanow, trenerow, zawodnikow, to po 2 miesiacach go nie będzie. Taki niby super trener, tani...to czemu nikt go nie podpisał? Jestem sceptyczny, obym sie mylił. |
Jimenez w pierwszym sezonie (2007-08) gdy ją trenował zajął 5 miejsce a w następnym 3 !!! Co dało awans do ligi mistrzów gdzie grał min. z Unireą Petrescu.W Rumunii Sevilla prowadzona przez Jimeneza przegrała (1-0)ale w Hiszpanii ograli Rumunów 2-0.
Ale takich asiorów jak Luis Fabiano,Zokora czy Kanoute to Jimenez w Wiśle nie będzie miał tylko Cikosa,Brozia i Palijcia Obawiam sie że Hiszpan nie odnalazłby sie w naszej rzeczywistości. |
Słuchajcie!!! Podstawowa sprawa to ile by sobie taki Jimenez zażyczył za robotę na Reymonta. Żeby się znowu nie okazało ,że jutro uroczyście zapier dolą na konferencji Stefanem Majewskim i Kulawikiem asystentem. Znając życie to jakby wyjebali z Lecha Zielińskiego to pewnie byłby już u nas... Paranoja PMS-owa polskiej gównianej ligi.
Co nam po Jimenezie jak cała reszta piaskownicy zostanie po staremu. Tutaj trzeba kompleksowego systemu. Lepiej wydać kasę na porządnego trenera i dać mu czas na pracę niż sypać siano na jakieś wynalazki na których kosi hajs Zdzichu Kapka i sitwa ,która nim steruje. Jimenez przyjdzie , reszta zostanie po staremu i za dwa miesiące go piłkarze zwolnią bo im kazał trenować. Gwiazdory jebane !!! Oni każdego trenera zwolnią w ....u przy takich układach... Powinni wyjebać tego Kulawika na zbity pysk i przy okazji nadpłacić ,przepłacić jakichś sensownych ludzi z Zachodu do trenowania rezerw. Klucz do wielkiej Wisły tkwi w systemie szkolenia rezerw a nie ....a w sprowadzaniu szrotu. |
Jeśli faktycznie Jimenez gra na 2 DM i 2 wysokich napastników - to raczej nie gość dla nas.Chyba że ci wysocy to Rios,Małecki,Boguski albo Żurawski :) MAm nadzieję że dobiorą trenera który pogodzi wszystko co chcemy czyli: hard work, ofensywna gra i to co mamy tj.patrz wyżej napastnicy . Do tego nowośc - święta cierpliwośc B.C.- ośrodek treningowy z prawdziwego zdarzenia, scouting wraz z dyr.sportowym ......i możemy myśleć o odbudowie klubu
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jesli rzeczywiscie bedzie Jimenez, to najpewniej(i to jest znakomita wiadomosc) przywiezie ze soba caly sztab trenerski...mam nadzieje, ze wytargowal tez te minimum 5 mln euro na wzmocnienia ;).
|
Dlatego jestem za tym, że dopóki nie zmieni się mentalność Polskich skórokopaczy niech w Wiśle gra nawet 11 obcokrajowców, ale ważne aby szły za tym wyniki. Przez te następne 5 lat jeśli powstanie baza treningowa to z obecnych 12 latków może się uda się wychować piłkarzy profesjonalistów z odpowiednim podejściem do zawodu, a nie tylko piłkarzy.
|
My tu gadu gadu o jimenezach a tu sie okaże że Kula dostanie szanse.A dla gawiedzi info że w zimie to my .....poszalejemy - Morinho i 5 gwiazd z 5 najlepszych lig europy....a i sławne ...że warto poczekać..
|
Cytat:
|
Jasne jasne....
Cóż lepiej ściągnąć osobę która chce tu pracować niż szukać kolejnego najemnika. Jimenez skoro prowadził zespół przez 2,5 roku to przetrenował zespół w ponad 100 spoktaniach.Jak liczyć puchary europejskie i krajowy to pewnie będzie około 200 meczów. Zatem stażem na pewno lepiej wygląda niż Larsson czy Simeone. 7 lat w rezerwach Sevilli to też przyzwoity bardzo wynik. Dzięki temu nauczył się pracy z młodzieżą. Wydaje się być kompletny. Jeżeli sam wywindował Sevillę na 5 i 3 cie miejsce to jest to gość zdecydowanie lepszy od Dana (mowię tu o osiągnięciach). Jeżeli ma wizję tego zespołu a Pan Cupiał wyłoży niemałe pieniądze (sądzę że nie mniej niż 500 tys Euro, być może nawet około 700-800 tys euro za sezon) to ułoży sie wspaniale dla klubu. Trzeba tu wkalkulować też cały sztab trenerski który pozwola Manolo przywieźć. Czyli transakcja rzędzu nieco ponad 1mln Euro... To budziłoby szacunek i nadzieje... I lepsze to niż jeden transfer więcej. To teraz taki test miłości Pana Cupiała do krakowskiej Wiselki. |
Cały czas istnieje prawdopodobieństwo, że wróble ćwierkają po to by odwrócić uwagę. O Niemcu też ćwierkały a przyszedł Kasperczak...
Ale gdyby się potwierdziły przecieki o Jimenezie to uśmiech nie schodziłby mi z gęby przez długi czas :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl