Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Blondas 02.12.2010 19:23

Ciekawe jak bedzie z frekwencja w tym Katarze...

Kaan 02.12.2010 19:39

Dla mnie stadiony w Katarze mogłyby być i ze złota inkrustowanego diamentami to i tak nie ma dla nas (przynajmniej większości) żadnego znaczenia. Nie pojawię się nigdy na tych stadionach, w TV zobacze 2-3 mecze, z czego i tak bedzie widać jedynie środek, a nie przewiduje abym potem emocjonawał się grą jakiejś lokalnej drużyny na jednym z tych stadionów.

Równie emocjonalnie podchodzę do budowy izby wytrzeźwień w Szczecinku. Choć pewnie miałbym większe szanse tam trafić :)

Speedy 02.12.2010 20:01

Na Eurosporcie mówili, że część tych stadionów w Katarze zostanie zburzonych po mistrzostwach, a ich prefabrykany zostaną użyte do budowy innych aren sportowych w tej części globu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1021187)

Zadziwia mnie tak szybki wybór gospodarza Mundialu, który odbędzie się za 12 lat. Wcześniej wybierano jakieś 6-7 lat wcześniej maksymalnie... No i jak sobie myślę, jaki wówczas będę stary... :D

Co do tego obiło mi się o uszy, że część urzędujących w FIFA ludzi za 5 czy 6 lat "przejdzie na emeryturę" i to była dla nich ostatnia szansa, aby się "dorobić".

matti220 03.12.2010 07:51

Blatter ma kadencje jeszcze rok i w tym sęk

Ela 03.12.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1021213)
w TV zobacze 2-3 mecze, z czego i tak bedzie widać jedynie środek,

Pełen białych kefiji :)
Ciekawie będą prezentować się trybuny.

A apropo's wyboru Rosji :

Cytat:

W ujawnionej w maju przez "Mail on Sunday" prywatnej rozmowie ówczesnego szefa angielskiej federacji z jego kochanką, Lord Triesman oskarżył Hiszpanię, że przy pomocy Rosjan zamierza przekupywać sędziów na mistrzostwach świata w RPA w zamian oferując poparcie podczas wyborów gospodarza MŚ 2018.

W maju taki scenariusz przewidział Lord Triesman, ówczesny szef angielskiej federacji (FA). W ujawnionej przez "Mail on Sunday" prywatnej rozmowę Lorda Triesmana, padła sugestia, że Rosjanie i Hiszpanie umówili się odnośnie przekupienia sędziów na najbliższym mundialu. W zamian Hiszpania miała obiecać wycofanie własnej kandydatury do organizacji mundialu i "przekazanie" głosów poparcia dla Rosji.

Słowa Lorda Triesmana padły podczas prywatnego obiadu z jego przyjaciółką Melissą Jacobs. Kobieta w ukryciu nagrała rozmowę. Ukazująca się w niedzielę gazeta jest podejrzewana o to, że odkupiła od niej nagrani za 75 tys. funtów. Triesman podał się do dymisji. W formie protestu z pisania cyklicznych felietonów w gazecie zrezygnował Gary Lineker.
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,87...Triesmana.html

Sartre 03.12.2010 10:42

Katar, to pół biedy. Mają absurdalną ilość pieniędzy, stadiony sobie zbudują nowoczesne i ładne, strefa czasowa jest dla nas bardzo korzystna, dla turystów fajne miejsce na wyjazd wakacyjny... Spośród kandydatów lepsze byłyby USA, no ale Katar był dla mnie drugi w kolejce, więc ok.

Natomiast totalnym absurdem jest dla mnie wybór Rosji. Nie dlatego, że Ruskich nie lubię, ale dlatego że po pierwsze - co to za Europa, po drugie - bezsensowne odległości między miastami, w których będą mecze, po trzecie - Rosja już ma jedną wielką imprezę sportową, a nagle dostaje drugą, po czwarte - lepszy potencjał kibicowski mają Holandia/Belgia oraz UK, po piąte - Rosja jest po prostu niebezpieczna. Nawet zakładając pełen profesjonalizm i dobrą wolę administracji rosyjskiej, w przypadku tego kraju taka impreza, która rozstrzelona jest po kilku odległych od siebie o tysiące kilometrów miastach, jest po prostu nie do upilnowania. Olimpiada zimowa w Soczi - ok, rzucą wszystkich FSBowców na Kaukaz, wysiedlą wszystkich ludzi zarabiających poniżej średniej krajowej z okolicznych terenów, będzie z grubsza biorąc spokojnie. Ale Petersburga nie wysiedlą, Moskwy nie upilnują. Zresztą, nie oszukujmy się, smarowali wszyscy z grubsza biorąc równo, więc paradoksalnie mogli podjąć "uczciwą" decyzję i zgarnąć godny smar, ale cholery się złakomiły.

Marszałek 03.12.2010 10:54

Amerykańce przegrali,bo dodrukować papieru nie zdążyli. W sumie nie dziwne, gdy się tyle tego drukuje to i czasowo człowiek może nie wyrobić:)

To wszystko zaczyna już być takie bez finezji. Byle jakie. Jakaż atmosfera może być w Rosji czy w Katarze?Wszystko będzie sztuczne.

emj10 03.12.2010 11:06

Mi się jednak wydaje, że dla FIFA wybór Rosji był jedynym słusznym dla zachowania równowagi na piłkarskiej mapie Europy. Kolejna impreza w Hiszpanii, czy Anglii? Ileż można.

Anglia - MŚ 1966 i ME 1996
Hiszpania - MŚ 1982 i ME 1964
Belgia - ME 1972 i ME 2000 (z Holandią)

Każde z tych państw miało po dwie wielkie imprezy piłkarskie w historii.

Poza tym aktualne w tej chwili wydają się pogłoski, które pojawiły się po wyborze Polski i Ukrainy na gospodarzy ME2012, że nasze kandydatury bardzo lobbowała Rosja, która zebrała nam głosy na wschodzie i południu Europy w zamian za poparcie naszych krajów w jej staraniach o MŚ2018. Całkiem prawdopodobny scenariusz.

killzone 03.12.2010 11:29

Sartre, a Brazylia to co? MŚ za 4 lata i po nich mają Olimpiade.

Anglicy tez Olimpiade maja w 2012.

Dla mnie wybór Rosjan jest jak najbardziej słuszny i mimo mojej niecheci do ich narodu mocno za nich sciskalem kciuki. natomiast Katar? :lol:

saklak1906 03.12.2010 11:31

Katar bedzie jak RPA, tam byly wuwuzelel a tu beda same araby w ichniejszych narodowych strojach i jedyny doping to bedze u a i ichniejszy belkot.

Gordian 03.12.2010 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone (Post 1021465)
Sartre, a Brazylia to co? MŚ za 4 lata i po nich mają Olimpiade.

Anglicy tez Olimpiade maja w 2012.

Dla mnie wybór Rosjan jest jak najbardziej słuszny i mimo mojej niecheci do ich narodu mocno za nich sciskalem kciuki. natomiast Katar? :lol:

Moim skromnym zdaniem właśnie prędzej Katar niż Rosja... Co jak co, ale jak araby się za coś biorą to robią to z wielkim rozmachem. Natomiast Rosja? Śmiech na sali.

tarantulaw2 03.12.2010 16:16

Taak... W 2018 r. Ruscy odetną gaz bo cały pójdzie na stadiony w Rosji, a w 2022 r. cały świat dostanie w czasie mistrzostw świata Kataru... :lol:

Swoją drogą ciekawi mnie strasznie Katar, i te ich klimatyzowane stadiony...

newb 03.12.2010 16:19

A dlaczego nie Rosja? Wielki potencjał, róznorodnośc regionów, potencjał kibicowski, jeszcze "duma" sypnie groszem i będzie dobrze.

Hudy 03.12.2010 16:26

Żeby w tym wszystkim jeszcze o piłkę chodziło to przecież tylko i wyłącznie polityka.

Sartre 03.12.2010 17:33

W sumie jeden wielki pozytyw z wyboru Rosji dla nas jest: jeden z mundialowych stadionów umiejscowiony będzie w Kaliningradzie :)

blanco 03.12.2010 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1021617)
W sumie jeden wielki pozytyw z wyboru Rosji dla nas jest: jeden z mundialowych stadionów umiejscowiony będzie w Kaliningradzie :)

To Areczka sobie wypożyczy jak do Ligi Mistrzów awansuje:D

MatMario 03.12.2010 19:56

Ja mam pytanie Uefa dalej uważa że Lwów zdąży ze stadionem na Euro? Tam nic nie ma, stopnice nawet nie są wyłożone. Ogólnie jak wygląda sytuacja z polskimi stadionami, najdalej jest Baltic Arena, później Wrocław i Warszawa? Tak to wygląda po zdjęciach.

Są jakieś opóźnienia takie że już wiadomo, mamy pół roku obsuwy?

Proud 03.12.2010 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 1021583)
Moim skromnym zdaniem właśnie prędzej Katar niż Rosja... Co jak co, ale jak araby się za coś biorą to robią to z wielkim rozmachem. Natomiast Rosja? Śmiech na sali.

Nie rozumiem.

Ruscy jak będą się chcieli pokazać to też zrobią imprezę z wielkim rozmachem.

Skoro o Rosji tak piszesz, to jestem ciekaw co sądzisz o Euro w Polsce i na Ukrainie :lol:

_ukoL 03.12.2010 20:05

A czy zrobią też mecze w Nowosybirsku i Irkucku? No co, całemu krajowi należy dać szansę i tak jeden mecz grupowy w Kaliningradzie, a drugi w Irkucku i z powrotem.

sergio 03.12.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1021660)
Ja mam pytanie Uefa dalej uważa że Lwów zdąży ze stadionem na Euro? Tam nic nie ma, stopnice nawet nie są wyłożone. Ogólnie jak wygląda sytuacja z polskimi stadionami, najdalej jest Baltic Arena, później Wrocław i Warszawa? Tak to wygląda po zdjęciach.

Są jakieś opóźnienia takie że już wiadomo, mamy pół roku obsuwy?



Może ja jestem ślepy ale stopnice już są w większości na swoim miejscu. Nawet dach już zaczeli składać.

http://stadion.lviv.ua/ua/photos_fro...viv_29_11_2010



Jeśli chodzi o polskie stadiony polecam wątek http://www.skyscrapercity.com/tags.p...ktura+sportowa

MatMario 03.12.2010 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1021666)
Może ja jestem ślepy ale stopnice już są w większości na swoim miejscu. Nawet dach już zaczeli składać.

http://stadion.lviv.ua/ua/photos_fro...viv_29_11_2010



Jeśli chodzi o polskie stadiony polecam wątek http://www.skyscrapercity.com/tags.p...ktura+sportowa

No tak tutaj połowa już jest ok ale druga to marniutko

http://stadion.lviv.ua/upload/pub/lv...in_lviv_21.jpg

http://stadion.lviv.ua/upload/pub/lv...in_lviv_23.jpg
No chyba że tam nie będzie zaplecza? Albo dachu?

damian3k 03.12.2010 20:36

Zapewne będzie zaplecze w stylu stadionu Legii, czyli schody i kioski gastronomiczne. Takie rzeczy szybko zrobią.

sergio 03.12.2010 20:39

Ale ja nie chcę bronić tutaj Lwowa poprostu napisałeś Tam nic nie ma, stopnice nawet nie są wyłożone

Więc pokazałem Ci tylko że coś tam jednak jest. Po za tym we Wrocławiu też jeszcze nie ma wszystkich stopnic i dach jest na takim samym mniej więcej etapie jak ten we Lwowie. Ale napewno Wrocław jak i Lwów powinni zdążyć spokojnie przed Euro

crazykaro 04.12.2010 01:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 1021675)
Ale ja nie chcę bronić tutaj Lwowa poprostu napisałeś Tam nic nie ma, stopnice nawet nie są wyłożone

Bo ułożenie stopnic to półroczna harówka :p

philips kr 04.12.2010 13:46

MŚ w Rosji dlaczego nie ,nie pałam do tego kraju sympatią jednak to Europa Wschodnia,kraj Słowiański to dobry koncept i pomysł na promowanie piłki nożnej mam tylko nadzieję,że obiekty które powstaną nie będą gargamelami a mecze nie bedą rozgrywane gdzieś na Syberii bądź wybrzeżu wschodnim.
Katar to małe państwo jednak o frekwencje bym się nie martwił ,przy tego typu imprezach znajdzie się masa osób na cąłym świecie zainteresowanych biletami.
Anglia już raz Mś organizowała ,czas na innych poza tym to plastikowa popelina,przerost formy nad treścią ich reprezentacja to zwykły średniak ,zawsze sa buńczuczne zapowiedzi z ich strony a potem powrót na tarczy .Dobrzy kibice choć część z nich to dresy,świetne obiekty i mocna liga która jest mocna dzięki przybyszom bez nich byłaby sennym zjawiskiem.

Pirx 10.12.2010 14:41

Legia bryła stadionu juz zamknieta...
http://www.legia.com/www/index.php?z...a&img=1028.JPG

kot 12.12.2010 13:25

Poznań już zakończony - rzeczywiste dane na dzień dzisiejszy wyglądają inaczej od żałosnej i kłamliwej propagandy ( 46 tys i 540 mil )

pojemność 39,5 tys
cena - 810 mil

Legia - wygląda na to, że i tuaj dane będą inne z tymi propagandowymi, no bo jeśli bez trybuny głównej było 22 tys pojemności, to jakoś trudno uwierzyć w 10 tys na tej powstałej i widocznej już trybunie. Cena ostateczna także pewnie będzie inna, gdy kiedyś w przyszłości, już po Euro 2012 i erze kolegów HGW, zostanie zdjęta zasłona propagandy. Optymistycznie, obstawiam pojemność na góra 29, 5 tys i cenę grubo powyżej 500 mil, po doliczeniu wszystkich elementów stadionu a nie wyłącznie jego bryły. No i jak można było podpisać przez miasto, umowę na dzierżawę stadionu przez Waltera, jeszcze przed rozpoczęciem jego budowy, w dziwnej wysokości 3,5 miliona zł rocznie, przed ostatecznym rozliczeniem rzeczywistych kosztów tego stadionu ??

Wygląda na to, że stadiony Górnika czy Widzewa o podobnej pojemności do Legii, będą o wiele tańsze, ale i o jakości zbliżonej do Legii czy Poznania, a nie do Wisły :-D

Myślę, że poza Narodowym i Chorzowem, jedynie Gdańsk, może mieć jakość porównywalną do Wisły i troszeczkę mniej Wrocław.

Zapomnijcie na chwilę o gustach i przyjmijcie do wiadomosci ten straszny, zewnętrzny wygląd twierdzy ( więzienia czy obozu itd.) Wisły i zauważcie tę jakość naszego stadionu, gdzie nie tylko ViP-y czy dziennikarze lub piłkarze będą mieli ciepełko po wjechaniu w podziemia lub wejsciu na ten stadion ( samochodem, windą lub ruchomymi schodami ). Wyobraźcie sobie, że w tym deszczowym i mroźnym kraju dla rozgrywek ligowych, wszyscy kibice Wisły ( cała pojemność stadionowa ) mogą przebywać nie tylko na trybunach, ale i wewnątrz stadionu w warunkach godnych europejczyka. No bo pozostałe stadiony oferują wejscie z zewnątrz prosto na trybuny a nie do cieplutkich lub klimatyzowanych, eleganckich pomieszczeń stadionowych, jak na Wiśle i wyjście z tych trybun, schodami prosto do nieba a nie do tych estetycznych pomieszczeń wiślackich. Czyli, jedynie zwykły kibic Wisły, traktowany jest prawie jak ViP i tyle w temacie.:).

Cierpliwie czekam, kiedy wszyscy nagle odkryją, że stadion Wisły o wyglądzie twierdzy średniowiecznej, to jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie pod względem jakości jego użytkowania. A odkrycia tego jestem pewien na 1906 %. :D

szczebrzeszcz 12.12.2010 13:43

warto zanotować
powiało optymizmem z ust kota :-)

miejmy nadzieję, że wyjdzie na twoje

Blaszczu16 12.12.2010 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1024492)
Poznań już zakończony - rzeczywiste dane na dzień dzisiejszy wyglądają inaczej od żałosnej i kłamliwej propagandy ( 46 tys i 540 mil )

pojemność 39,5 tys
cena - 810 mil

Skąd te dane wziąłeś drogi kocie? Jeśli opierać się na stadiony.net, to stadion w Poznaniu ma pojemność 43 098
http://stadiony.net/stadiony/pol/stadion_lecha_poznan

cieniek 12.12.2010 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1024492)
Poznań już zakończony - rzeczywiste dane na dzień dzisiejszy wyglądają inaczej od żałosnej i kłamliwej propagandy ( 46 tys i 540 mil )

pojemność 39,5 tys
cena - 810 mil

Pojemność 43 098, koszt 582 mln zł.
To są konkretne, zweryfikowane cyferki z protokołu odbioru obiektu, nie wiem, z którego palca ssałeś swoje liczby.

kot 12.12.2010 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cieniek (Post 1024517)
Pojemność 43 098, koszt 582 mln zł.
To są konkretne, zweryfikowane cyferki z protokołu odbioru obiektu, nie wiem, z którego palca ssałeś swoje liczby.

Zapytaj rzecznika prasowego klubu z Poznania, skąd wyssał takie dane. Przeczytaj Głos Wielkopolski oraz inne lokalne gazety poznańskie i zauważ konsternacje dziennikarzy w dochodzeniu prawdy o stadionie w Poznaniu :rotfl:

Cytat:

Być może wy będziecie w stanie dotrzeć do informacji i rozstrzygnąć debaty na forach dotyczących tego, jaką tak naprawdę pojemność ma stadion przy Bułgarskiej? - napisał do nas w e-mailu zdezorientowany kibic.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Nasze szybkie dziennikarskie dochodzenie pokazało jednak, że sprawa nie jest prosta. Wersji jest tyle, że można się pogubić. A sama liczba miejsc jest wyższa, niż podaje się w oficjalnych komunikatach klubu.

- Stała liczba miejsc, zgłoszonych europejskiej federacji piłkarskiej, to ponad 42,5 tysiąca - informuje Henryk Szlachetka, dyrektor ds. organizacji i bezpieczeństwa KS Lech. - I taka liczba kibiców obejrzała mecze pucharowe zarówno z FC Salzburg, Manchesterem City jak i Juventusem Turyn.
Tymczasem na oficjalnej stronie Kolejorza pojawiają się inne liczby. Komplet widzów to, zgodnie z umieszczoną tam przed meczem z Juventusem informacją, 39,5 tysiąca.

Skąd zatem rozbieżność związana z pojemnością obiektu? Władze Lecha bronią się, że winna jest "komunikacja wewnątrzklubowa", która na nowym obiekcie wciąż jest "dopracowywana". Okazuje się, że z obiegiem informacji faktycznie nie jest w Kolejorzu najlepiej. Rzeczniczka klubu zapewniła nas bowiem, że pojemność stadionu w czasie meczów pucharowych to około 39,5 tysiąca miejsc. Tym samym... zaprzeczyła wersji podanej przez dyrektora ds. organizacji i bezpieczeństwa.

Początkowo na stadionie miało się zmieścić 45 tys. 830 siedzeń. Taka liczba pojawiała się od początku w wydawnictwach promocyjnych na temat modernizowanego obiektu. W lutym liczba uległa jednak zmianie. Zdecydowano się bowiem na montaż szerszych i wygodniejszych krzesełek. Wówczas informowano kibiców, że będzie o dwa lub trzy tysiące miejsc mniej. Jak jest faktycznie?
Cytat:

2000 miejsc na stadionie w Poznaniu nie nadaje się do oglądania meczu
Cytat:

Najpierw była mowa o 500 mln. Później kwota ta wzrosła do ponad 600 mln, dziś tj. w maju 2010 roku do 700 mln. (...) Trudno się nie zgodzić na wniosek o dodatkowe środki, kiedy budowa jest już zaawansowana. Ale od początkowych ustaleń wychodzi już 200 mln różnicy. - mówi radny Lewandowski.
http://www.epoznan.pl/index.php?sect...=news&id=19347
Cytat:

Kiedy ruszy zagospodarowanie wokół stadionowe w Poznaniu i jakie środki na to muszą być przeznaczone ? Kiedy będą drogi, chodniki i jakiekolwiek choć parkingi ?
Cytat:

Co z wykończeniem wnętrz stadionowych, którego odmówił klub piłkarski a operatora stadionu nadal nie ma ? Czy kolejne 100 mil zł pokryje te potrzeby ?

Czy nie wydaje się Tobie, że po ustaleniu przez miasto Poznań , śmiesznej do kosztów stadionu, kwoty 3,5 mil zł dzierżawy dla klubu do czasu pojawienia się operatora i po ewidentnych kontrowersjach co do ceny, gdy do maja 2010 przeznaczono na stadion 713 mil zł w protokołach Rady Miasta , nie mówiąc tu o kwotach prezydenckich czy państwowych z Ministerstwa Sportu i miasto dokłada kolejne miliony ( trawa to pikuś przy tych milionach ) - do akcji powinna wkroczyć prokuratura, która ostatecznie ustaliłaby koszt tego i innych stadionów a może i nawet ich pojemności , zwłaszcza w kontekscie podawanych przez Ciebie, niby oficjalnych danych z odbioru poznańskiego stadionu , tak skrajnie różnych od danych choćby Rady Miasta Poznań w przypadku finansowania, czy użytkującego stadion, klubu piłkarskiego w przypadku pojemności stadionu ?? Wszystko to bowiem, jest istotne w przeliczeniu kosztu jednego krzesełka stadionowego i wysokości dzierżawy zgodnie z jasnymi przepisami w tym względzie. :-)

Edit.
emj10 - nasza trybuna zachodnia wraz z narożnikiem , ma mieć 9tys a bez narożnika, tak jak jest w Waszym przypadku, będzie miała 7400. Patrząc na Waszą trybunę główną, trudno mi uwierzyć w ilość większą niż na naszej trybunie głównej, licząć także Vipów,dziennikarzy i kogo tylko chcesz ( zwłaszcza, że dziennikarze zlokalizowani są wraz z TV na zabudowanym balkonie, powyżej trybun, inaczej niż na wschodniej, gdzie w podobnym miejscu jest otwarta promrenada ). Ale to już tak blisko tego, że naocznie będziemy mogli policzyć krzesełka na tych trybunach i przekonać się o faktycznych cyfrach. Drażni mnie fakt, gdy na wszystkich stronkach czy mediach, pojemność Waszego stadionu zawyża się ( lub zaokrągla :> ) do 32 tys a naszą pojemność zaniża się do 33 tys. Podobnie zawyża się inne stadiony. I pomyśleć, że gdyby nie przedwczesny okrąglak to mówilibyśmy u nas dzisiaj o pojemności zbliżonej do 36 tys.

Elefant 12.12.2010 15:29

Pomijając sprawy cyferek, o które nie warto się spierać zgadzam się ze zdaniem Kota. Stadion patrząc na niego od strony funkcjonalnej jest całkiem OK. Drobiazgi mozna jeszcze dopracować.
Przyzwoicie wykończone wewnętrzne foyer to ogromna wartość tego obiektu.

Cytat:

miejmy nadzieję, że wyjdzie na twoje
Już wychodzi. Ludzie głosują nogami.
Widok tysięcy kibiców w przerwie ostatnich meczów w foyer trybuny E to najlepszy dowód. Mam nadzieję, że klub odpowednio wykorzysta ten atut.

emj10 12.12.2010 16:05

Wtrącę się w sprawie liczby miejsc na Legii pod oddaniu ostatniej trybuny.

W rundzie jesiennej na imprezy masowe zgłoszono 22836 miejsc, czyli jakieś 8 tys. mniej niż zakłada obecnie docelowa pojemność, która ma wynieść 31003 miejsca siedzące (łącznie z vipami oraz z prasą). Odliczając miejsca dla vipów i prasy kibice będą mieli do zagospodarowania 28784 miejsc siedzących.

Nie chce mi się za bardzo wracać do historii, ale pierwotnie zakładano kilka wariantów, przy czym największa pojemność 33609 miejsc występowałaby gdyby była możliwość sprzedawania biletów na miejsca stojące w rozgrywkach krajowych. Jak dobrze wiemy takiej możliwości nie ma, więc demontaż krzesełek na "Żylecie" nie jest brany pod uwagę.

Patrząc przez pryzmat rundy jesiennej tylko w jednym meczu odnotowano ponad 22 tys. kibiców na meczu (Amica), więc przyjmijmy, że faktycznie deklarowana pojemność nie była fikcją. Poza tym sektor buforowy systematycznie się rozrasta i dziś można go oszacować na kilkaset miejsc, które są niewykorzystane. Warto wspomnieć, że nie wszystkie miejsca z wcześniej wybudowanych trybun były użytkowane jesienią, gdyż część miejsc w narożnikach była niedostępna dla kibiców m.in. sektory 105, 122 i 203.

Plan trybunów na Legii:
http://www.legia.net/images/news/img...ion_legii2.jpg

Podsumowując tą wypowiedź to pojemność na wiosnę ma wynosić 31003 miejsca siedzące, a ile będzie to się jeszcze okaże, ale liczę że na Wisłę 30k pęknie :D

PS. Kwestia finansów pewnie zostanie rozliczona przez Hanię w przyszłym roku, a kwotę dzierżawy stadionu przez Waltera pozostawiam bez komentarza.

4fan_player 12.12.2010 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1024557)
Wtrącę się w sprawie liczby miejsc na Legii pod oddaniu ostatniej trybuny.

W rundzie jesiennej na imprezy masowe zgłoszono 22836 miejsc, czyli jakieś 8 tys. mniej niż zakłada obecnie docelowa pojemność, która ma wynieść 31003 miejsca siedzące (łącznie z vipami oraz z prasą). Odliczając miejsca dla vipów i prasy kibice będą mieli do zagospodarowania 28784 miejsc siedzących.

Nie chce mi się za bardzo wracać do historii, ale pierwotnie zakładano kilka wariantów, przy czym największa pojemność 33609 miejsc występowałaby gdyby była możliwość sprzedawania biletów na miejsca stojące w rozgrywkach krajowych. Jak dobrze wiemy takiej możliwości nie ma, więc demontaż krzesełek na "Żylecie" nie jest brany pod uwagę.

Patrząc przez pryzmat rundy jesiennej tylko w jednym meczu odnotowano ponad 22 tys. kibiców na meczu (Amica), więc przyjmijmy, że faktycznie deklarowana pojemność nie była fikcją. Poza tym sektor buforowy systematycznie się rozrasta i dziś można go oszacować na kilkaset miejsc, które są niewykorzystane. Warto wspomnieć, że nie wszystkie miejsca z wcześniej wybudowanych trybun były użytkowane jesienią, gdyż część miejsc w narożnikach była niedostępna dla kibiców m.in. sektory 105, 122 i 203.

Plan trybunów na Legii:
http://www.legia.net/images/news/img...ion_legii2.jpg

Podsumowując tą wypowiedź to pojemność na wiosnę ma wynosić 31003 miejsca siedzące, a ile będzie to się jeszcze okaże, ale liczę że na Wisłę 30k pęknie :D

PS. Kwestia finansów pewnie zostanie rozliczona przez Hanię w przyszłym roku, a kwotę dzierżawy stadionu przez Waltera pozostawiam bez komentarza.

Jaka będzie pojemność sektora gości po oddaniu całego stadionu?

emj10 12.12.2010 16:15

A tego to dokładnie nie wiem. Wszystko zależy od tego gdzie go umiejscowią. Jeśli zostanie tam gdzie jest a dojdzie sektor 122 to pewnie w okolicach 2000 miejsc. Jeśli natomiast przeniosą na narożnik to nawet jest szansa na 2500 miejsc.

Polecam ten artykuł o sektorach gości:
http://www.legionisci.com/news/35288...tadionach.html

ToTylkoJa 12.12.2010 16:22

kocie już to widzę, jak ponad 30 tys osób będzie mogło się ogrzewać w zamkniętych przestrzeniach o których napisałeś:D To ile tam musiałoby być metrów kwadratowych tej przestrzeni dla kibiców?

Poza tym HGW (czy mówi prawdę czy nie-nie mi to oceniać) wielokrotnie mówiła, że miasto po skończeniu całej budowy stadionu Legii będzie mogło odliczyć sobie VAT (na jakiej podstawie? To już pytanie do bufetowej). A co do całości ceny to nie wiem skąd nachodzą Cię wątpliwości? Kasa została przyznana na Radzie Miasta (była dwukrotnie zmieniana i aktualnie zatrzymała się na kwocie około 460 mln). Nie było następnej RM na której coś by dokładano do stadionu, więc jest to cena jak na razie ostateczna. Gdyby miasto dawało więcej kasy to PiS już by o tym alarmował.

Co do pojemności stadionu- na ten moment rekord był na Lechu- ponad 22 tys. Z tym, że jak zauważył emj10 nie na wszystkie sektory były sprzedawane bilety (pod jednym z telebimów, i jeszcze na trochę miejsc w innych miejscach (tam gdzie trybuna łączy się z ta vipowską). Poza tym zauważ, że na Wiśle np wejścia na dolne trybuny są na trybunie, a u nas wchodzi się od góry (wejścia nie zabierają na Ł3 miejsc na dole)

Szukasz dziury w całym. Propaganda i propaganda.

kot 12.12.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1024565)
kocie już to widzę, jak ponad 30 tys osób będzie mogło się ogrzewać w zamkniętych przestrzeniach o których napisałeś:D To ile tam musiałoby być metrów kwadratowych tej przestrzeni dla kibiców?

Poza tym HGW (czy mówi prawdę czy nie-nie mi to oceniać) wielokrotnie mówiła, że miasto po skończeniu całej budowy stadionu Legii będzie mogło odliczyć sobie VAT (na jakiej podstawie? To już pytanie do bufetowej). A co do całości ceny to nie wiem skąd nachodzą Cię wątpliwości? Kasa została przyznana na Radzie Miasta (była dwukrotnie zmieniana i aktualnie zatrzymała się na kwocie około 460 mln). Nie było następnej RM na której coś by dokładano do stadionu, więc jest to cena jak na razie ostateczna. Gdyby miasto dawało więcej kasy to PiS już by o tym alarmował.

Co do pojemności stadionu- na ten moment rekord był na Lechu- ponad 22 tys. Z tym, że jak zauważył emj10 nie na wszystkie sektory były sprzedawane bilety (pod jednym z telebimów, i jeszcze na trochę miejsc w innych miejscach (tam gdzie trybuna łączy się z ta vipowską).

Szukasz dziury w całym. Propaganda i propaganda. To, że u Was ona jest nie oznacza, że i u nas występuje.

Zacytuje tutaj wypowiedź Radnego Lewandowskiego z Poznania :

Cytat:

W momencie zatwierdzania decyzji finansowej o realizacji stadionu była mowa o głównej bryle, a nie otoczeniu.
http://www.epoznan.pl/index.php?sect...=news&id=19347
Ciekawi mnie czy u Was, tak jak w Poznaniu, wyłącznie sama bryła stadionu się liczy, czy także jak w Poznaniu, boiska treningowe i cała infrastruktura wokół stadionowa to inne koszty, niż stadionowe ?? Jeśli uważasz, że szukam dziury w całym, to w Poznaniu napewno już ją znalazłem :-) a u Was pożyjemy, zobaczymy, jak to można podpisywać dzierżawę, przed ostatecznym rozliczeniem kosztów stadionowych. Zresztą to dziwne, że Wy i Poznań płacicie identyczną dzierżawę ( po 3,5 mil zł rocznie ), przy tak różnych kosztach, a u nas kalkulatory miejskie, ciągle dodają kolejne koszty do dzierżawy, choć koszt jednego miejsca siedzącego, mamy z Was najniższy, przy wliczaniu inaczej niż w Poznaniu, tego przysłowiowego drzewka na granicy działki, także ?? :-D
Bo na Wiśle cenę stadionu, Majchrowski podaje z uwzględnieniem nawet drzewka posadzonego na granicy działek stadionowych, o asfaltach itp. krawężnikach już nie mówiąc, czy odliczeniu dotacji państwowej z Ministerstwa Sportu. Czyli jak można jedne stadiony liczyć w kosztach wyłącznie z bryły stadionowej i to w cyfrach frywolnie branych z "nieba" a Wiślacki stadion rozliczać z każdym szczególem poza tą bryłą stadionową wykonywanym wokół stadionu i to w oczekiwaniu na ostatni grosz wydany na ten ostatni szczegół, aby go Wiśle w czynszu policzyć, a nie tak jak u was dla przykładu, z góry , jeszcze przed budową, podpisać czynsz z najemca stadionu. Dlatego właśnie interesują mnie sprawy Wasze czy Poznania lub innych, gdyż sprawy czynszu w Polsce stadionowej, określają takie same, przejrzyste przepisy :-/

Edit.

Przykładowy hol główny na parterze wschodniej to 2,2 tys m2 a pozostałe miejsca wewnątrz trybuny wschodniej, to 18 tys m2 powierzchni zamkniętej, z czego prawie połowa dostępna dla kibiców - więc uwierz mi, że na 1 kibica przypada ok. 1 m2 powierzchni użytkowej zamkniętej, wewnątrz tej trybuny i prawie wszyscy się tam pomieszczą. Jeszcze wiecej m2 jest na zachodniej ( całkowita powierzchnia użytkowa tej trybuny wynosi 20.357 m2 ). Za bramkami, jest nieco mniej niż 1 m2 na osobę, ale na upartego, ultrasi by sobie poradzili. :-)

ToTylkoJa 12.12.2010 16:43

Wydaje mi się, że wszystko co do tej pory zostało wykonane na Legii jest wliczone w tą kwotę, która została przekazana przez miasto. Gdzieś kiedyś o tym czytałem, nie wiem czy nie był to wywiad z kierownikiem budowy. Jak będę miał trochę czasu to poszukam o tym info, bo teraz muszę spadać.

Co do Poznania to nie wiem, nie mój ogródek, nie moje kwiatki. Odpowiadałem bardziej odnośnie Legii i Warszawy :) Na pierwszy rzut oka to jednak nasz obiekt z tych ligowych był budowany najsprawniej i bez żadnych ekscesów.

emj10 12.12.2010 16:51

Boiska treningowe i cała infrastruktura, która jest obecnie wybudowana idzie z tego samego projektu i z tego samego źródła finansowania. Co do projektu parkingów przy Czerniakowskiej, które były planowane jako oddzielna inwestycja to nie mam pojęcia, ale jeśli mnie pamięć nie myli nie ma zgody miasta na ich budowę.

Proud 12.12.2010 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1024565)
kocie już to widzę, jak ponad 30 tys osób będzie mogło się ogrzewać w zamkniętych przestrzeniach o których napisałeś:D To ile tam musiałoby być metrów kwadratowych tej przestrzeni dla kibiców?

Założymy się?

mi też wydawało się że jest to niemożliwe, ale te przestrzenie są naprawdę ogromne i na nowej trybunie większość ludzi wchodziła w przerwach do wnętrza trybuny i jeszcze trochę miejsca pozostawało.
Nigdy 100% nie będzie się chciała schronić. Dla każdego kto będzie chciał miejsca wystarczy.

Tylko brakuje jakiś stolików przy których można by stanąć i zjeść coś ciepłego w ludzkich warunkach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl