![]() |
Komentarz na Polsacie żenujący na maxa. Ci nasi dziennikarze to nie umieją zachować pozorów nawet. A no i jeszcze VermOlen... A co do meczu wszystko w nim było;) Tak powinna wygladać piłka nożna. A saklak cos czuje ze sie możesz zawiesc i na MU i na Arsenalu, czego Ci szczerze życzę.
|
Cytat:
A Arsenal chyba żadnego wychowanka, pierwszy anglik wprowadzony w 80 minucie mówi wszystko |
biała gwiazda
pokaż mi wychowankow Arsenalu? bo ja nie potrafie sie zbytnio ich doszukac, zgoda sciagaja mlodych 15,16 latkow i ich ksztalca ale kiedy ostatnio Arsenal wychowal jakiego Anglika? dzis nawet w skladzie nie bylo Anglika, dopiero Theo Walcoot wszedl, Arsene Wegner powinien sciagnac 2-3 starszych, doswiadczonych zawodnikow, bez nich mlodzi nie potrafia sie ogarnac, przegrywaja wazne mecze Barcelona ma Xavi, Iniesta, Valdes, Pedro, Thiago Alacantara, Puyol, Pique a Arsenal to tylko mlodych sciaga z calego swiata, jedynie Kieran Gibbs zaisntial w druzynie w ostatnim czasie Barcelona nie gra caly sezon waska kadra, Gaurdiola stosuje rotacje, w ostatnim czasie czesto na srodku obrony gra Milito, w środku pomocy tez bywa rożnie, jesli zdory jest Iniesta i Xavi to zawsze graja ale juz Keita/Toure/Busquets graja wymiennie, w ataku tez roznie to bywa, pewne miejsce ma Ibra i Messi a trzeci to zazwyczaj Pedro rzadziej juz Henry jesli mlodzi z Arsenalu w rewanzu tak samo wyjda jak dzis, to moga dostac szybko 3 gole, bez Cesca bedzie im ciezko to jest ich kluczowy gracz. |
Messi jest wychowankiem Newell's Old Boys a do Barcy poszedł tylko dlatego, że argentynskich klubow nie bylo stac na jego leczenie. A i nie znalezli go skauci, tylko ojciec sam go polecil...
|
Barcelona zrobiła to na co Arsenal czekał cały mecz, dała im trochę pograć i skończyło się nie najlepiej. Aczkolwiek gdyby nie Almunia to po 20 minutach mogło by być po rywalizacji. A tak to przed rewanżem jest szansa że nie będzie on formalnością.
|
Cytat:
|
Cytat:
Od zawsze mi dziwnie wyglądał. Wyszła specyfika ligi w tym meczu,nic więcej. W Anglii ciśnie się do końca,a w Hiszpanii niekoniecznie. Zazwyczaj mecze roztrzygają się do 70 minuty,później spacer, jeszcze jak przeciwnikiem jest Barcelona lub Real. Wyszła różnica lig i tyle. W rewanżu nieletni z Arseanlu polegną śmiercią niewinnych. O MU bądzcie spokojni,pojadą helmutów bezboleśnie. Bayern to poziom Aston Villi. |
No co do pojechania Szwabów mam taką nadzieję, ale bez Rooneya może być troszkę ciężej. Liczę na to, że Berbatov się przełamie. Co do rewanżu na Camp Nou, może być ciekawiej, bo Barcelona bedzie miala przemeblowany środek obrony, co teoretycznie troszke zwieksza małe szanse Arsenalu.
|
Cytat:
A co meczu Barcy...heh, tak to jest jak nawet drużyna lepsza o 2 klasy się za bardzo rozluźni.Ale ta godzina w ich wykonaniu.Nikt tak w całej historii futbolu nie grał, bo tu ta efektowność gry idzie w parze z efektywnością i świetną gra w obronie.Myślałem że ten twardy angielski styl, przez długi czas nie będzie miał konkurencji a tu taka niespodzianka.Angole są zazwyczaj bezradni. |
Cytat:
A co do meczu Arsenalu, to nie dość, że momentami kapitalny poziom sportowy, to jeszcze dramaturgia jakby ktoś scenariusz napisał. Pierwsze dwadzieścia minut to poezja w wykonaniu Barcelony, potem trchę stracili koncept, Arsenal zaczął ich umiejętnie wypychać w drugiej linii. W pewnym momencie myślałem, że pierwsza połowa skończy się jak w boxing day 2008 na Villa Park- wtedy Villansi niemiłosiernie cisnęli, kanonierzy grali fatalnie, w 44 minucie gunersi przeprowadzili jedyną składną akcję, oddali pierwszy strzał i zdobyli bramkęi na przerwę schodzili z prowadzeniem. Teraz mogło być podobnie gdyby mieli kogoś lepszego zamiast Bendtnera( wiem, że był spalony, ale to też wina Bendtnera). Poza tym Fabregas- co on musiał mieć w głowie podczas tego meczu. Najpierw kartka- wie, że nie zagra w rewanżu, a jest liderem drużyny, podporą ofensywy, playmaerem, największą indywidualnością i kapitanem- wszysrkie oczy zwrócone na niego- musi dać w tym meczu z siebie wszystko. Zaraz po przerwie Arsenal musi gonić dwubramkową stratę, jeśli jej nie nadrobią, nie maja po co lecieć do Barcelony, presja na Fabregasie rośnie. Dogonili jedną bramkę i jest faul Puyola- na Fabregasie. Mówi się, że poszkodowany nie powinien strzelać, w dodatku jest wychowankiem Barcelony, dużo mówi się o jego powrocie na Camp Nou. Mega presja, mętlik w głowie, a chłop idzie wykonać karnego i w dodatku go wykorzystuje. Okej- to było w wielu filmach o sprcie, ale żeby chłop przy tym odnowił sobie uraz i nie mógł zejść z boiska nie osłabiając drużyny. Mało tego, grając dalej poważnie zaryzykował zdrowiem i możliwością nie zagrania na MŚ- to już brzmi jak kinowy hicior :D . Ciekawie będzie w rewanżu. Z jednej strony brak Fabregasa, z drugiej Puyola i Pique. Co prawda Barcelona jest w stanie rozstrzygnąć ten mecz w drugiej linii, ale do tego musiałaby zagrać lepiej niż dzisiaj, tym bardziej, że pierwszą część mecz Arsenal zawalił, chłopaki Wengera też mogą zagrać lepiej. |
Cytat:
|
nie byłbym taki pewny, że sobie w rewanżu MU poradzi, a już na pewno łatwo nie będzie.
Poza tym to nie żadne helmuty ani szwaby, to są bajery :D |
Cytat:
Tak, a 5-0 z Porto to faktycznie, niezbyt udany mecz dla Arsenalu... |
Człowiek, który na co dzień ogląda głównie mecze polskiej ligi nie powinien jednak oglądać piłki nożnej w wykonaniu ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów, gdyż nachodzą go wtedy bardzo nieprzyjemne myśli, jak:
- czy aby na pewno jedni i drudzy prezentują ten sam sport? - dlaczego w ciągu 20 minut meczu w wykonaniu Barcelony można zobaczyć więcej efektownych i niewiarygodnie dokładnych akcji niż w całej rundzie w polskiej ekstraklasie? - dlaczego zawodnicy największych klubów na świecie wiedzą gdzie zagrać piłkę, przy niemal 100% pewności, że będzie tam czekał/nadbiegał zawodnik ich drużyny, a u nas najczęściej jest wrażenie, że drużyna gra byle do przodu, bez zastanowienia, a napastnicy krążą w miejscach dla pomocników nieznanych,jakby widzieli się wszyscy po raz pierwszy na boisku? - jak to się dzieje, że można tak szybko biegać? :-) - itd. itp. To oczywista oczywistość, że trudno porównywać Barcelonę, Aresnal czy MU z polskimi klubami :) i, że pieniądze to główny powód tych gigantycznych różnic, ale nikt mi nie wmówi, że nawet ze stukrotnie niższymi budżetami nie można wpoić 20 zawodnikom danej drużyny pewnych schematów gry, nie można przygotować ich tak, aby mieli choć przyzwoitą szybkość i wytrzymałość na boisku, nie można nauczyć ich mądrej gry bez piłki, wychodzenia na pozycję itd. A okazuje się, że nie można... Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, że od światowej piłki nie dzieli nas już przepaść, ale jakaś galaktyka i z roku na rok staje się ona coraz większa i większa. |
Cytat:
Wracając do LM. Ciekawy wynik Interu. Wygrał zaslużenie,mógł wygrać wyżej, ale mimo wszytko sprawa awansu dla mnie jest sprawą otwartą. Jak będa grać tak nieskutecznie to dostaną bramkę w Moskwie i będa mieć problemy. CSKA u siebie to inny zespół niż na wyjeździe. Drugą sprawą jest gol Milito. Niesygnalizowane uderzenie,ciary aż mi przeszly jak to widziałem. Ruch samą stopą w zasadzie,zaslonięty bramkarz. Coś wspaniałego. |
Ja bym Bayernu nie lekceważył. U Van Gaala jest na ogół tak, że jak nie wychodzi, to na całego. Ale jak się wszystko poukłada, to zespół działa jak 2-letni Mercedes S-klasse po przeglądzie serwisowym. Wszystkie śrubki naoliwione, zero zgrzytów. Idealny mechanizm.
Bayern ma indywidualności, ma styl a równocześnie stanowi zgrany monolit. To świetna drużyna. A oglądając mecze MU w tym roku widzę, jak ogromną rolę w tym zespole odgrywa Rooney. Większą niż Cristiano Ronaldo, on jest lokomotywą tego zespołu. Pełni rolę Genaro Gattuso, Pirlo i Inzaghiego w jednym (oczywiście - w okresie z najlepszych swoich lat). Broni, podrywając zespół do walki, kreuje grę i strzela na zawołanie. Jego strata to potężny cios dla MU, zarówno w kontekście Ligi Mistrzów jak i Premiership. Czerwone Diabły straciły z 30% swojej siły. Oceniam szanse Bayernu 50/50. |
Znamienne jest to, ze kazdy z tych zespolow(cwiercfinalistow) posiada klasowego bramkarza...kazdego z nich mozna pochwalic za wystep we wtorek i srode. Moze w koncu ktos u nas wpadnie na ten pomysl, zeby zatrudnic dobrego bramkarza, bo bez takiego to ciezko nawet o sukcesy w tej lidze podworkowej.
|
Cytat:
|
Szkółka Barcelony nie najlepsza?? Weź mnie chłopie nie rozśmieszaj! Tacy piłkarze jak Messi, Xavi, Puyol, Iniesta, Pedro, Sergio B. , Pique, Pedro, Bojan, Valdes wygrali wszystko co mogli, niektórzy z nich stanowią o sile reprezentacji Hiszpanii, ligę mistrzów wygrywali Oleguer, T.Motta, a wcześniej Guardiola, Ferrer, Juan Carlos Pérez Rojo. Mistrzostwa zdobywali tacy piłkarze jak Sergi, Amor, Arnau, Gabri, Gerrard Lopez. Wskaż współcześnie lepszy klub, gdzie wychowankowie mają tyle tytułów, bo ja nie znam
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Chyba o to chodzi żeby szkolić zawodników dla siebie, a nie jak Real dla średników w lidze. Co do Barcelony: Cesc Fabregas, Pepe Reina, Mikel Arteta, Thiago Motta coś tam osiągają w Europie Cytat:
|
Cytat:
Ilość nie zawsze idzie z jakością, dlatego nie wiem na jakiej podstawie niektórzy uważają szkółkę Realu za najlepszą. Poza tym w kolejce są już tacy piłkarze jak Gai, Thiago Alcantara(!)- to będzie mega gwiazda, Rochina |
Cytat:
|
No to ku mojej radości Inter prowadzi 1-0 - bramka Snejdera.
|
Cytat:
|
Jak by ktoś podrzucił link gdzie można zobaczyć pózniejszy mecz, byłbym wdzięczny.
|
Ależ mecz, ależ mecz! :D Messi niesamowity, znów niesamowity. Jeśli utrzyma formę do Mundialu (oby utrzymał!) to Argentyna wreszcie może zagrać wielki turniej :)
|
Miałem nadzieję że 1-0 dla Kanonierów utrzyma się do przerwy i będą emocje porządne w drugiej połowie.
Teraz trza liczyć na 2-2 i dogrywkę. |
Ma ktoś linka do meczu Barcy? Bo ja znaleźć nic nie mogę :/
|
3:1, po zabawie. Messi po raz 3. Nieprawdopodobne. :-)
http://yourtv.com.pl/player/index.php?id=polgol |
Messi to skurczybyk.... hattrick do przerwy :O
|
Cytat:
Messi, piłkarz, dla którego zabrakło przymiotników: http://www.sport.pl/sport/1,65025,76...miotnikow.html Ładnie napisane ;) |
Nieprawdopodobne!
|
Magik, będzie o kim opowiadać wnukom. <:-)
|
Zyje na tym swiecie 25 lat i jeszcze nie widzialem takiego zawodnika jak Messi.
|
Niesamowita jest przewaga jaką ma Barca nad co bądź jedną z czołowych ekip Premiership.
A Lew? No cóż, :einstein: BTW. Gdyby Barcelona miała na lewej kogoś choćby w przybliżeniu o umiejętnościach Argentyńczyka byłaby chyba kompletną drużyną. Miałem niegdyś nadzieję że tę pozycję zajmie Robinho. |
Cytat:
|
Messi ma dopiero 23 lata a już jest takim geniuszem ,że można równać go z najlepszymi zawodnikami w historii futbolu.
|
Gdyby Barcelona nie miała Messiego to by nie istniała.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl