Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

1q2 26.07.2009 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 769123)
To jest piłka nożna. Jeśli chcesz coś w niej osiągnąć to musisz myśleć przyszłościowo. Czasami trzeba przeżyć kilkukrotnie gorycz porażki żeby później osiągnąć sukces. Nikt tu nie mówi o sentymentach. Jeśli ktoś się tu kieruje emocjami to ty i są to emocje negatywne. Z taką postawą jak twoja nie buduje się drużyny.

Rinat Ahmetov postępował tak kiedyś ze swoim Szachtarem. Wywalał trenerów z nazwiskami co pół roku. W końcu zatrudnił Lucescu. Na początku Szachtar zaliczył kilka gorzkich porażek w Europie. Ale Ahmetov nauczony swoimi błędami nie wpadł w furię, że jego grube (naprawdę grube) miliony wydane na zespół poszły na marne. Lucescu nie zapłacił za nie główą tylko mógł dalej swobodnie pracować. Szachtar grał coraz lepiej, a swój postęp świetnie podsumował w tym sezonie zdobywając Puchar UEFA.

Twój tok rozumowania jest dobry dla bezdusznej korporacji gdzie wyniki osiąga się przez presje i mobbing. Piłka nożna ma zupełnie inną specyfikę i rozwiązania które proponujesz zupełnie się w niej niesprawdzają. Przekonał się o tym Cupiał - świetny biznesmen, któremu zarządzanie klubem zwyczajnie nie idzie.

Dokładnie
Tu trzeba postawić podstawowe pytanie - czy nowy trener wyciśnie na dłuższy czas z tej drużyny więcej, czyli, czy zmiana trenera da coś pozytywnego temu klubowi.
Przecież to nie będzie tak wyglądało że przyjdzie czy Smuda czy ktokolwiek inny i będzie mógł wymienić np. Ćwielonga na napastnika z prawdziwego zdarzenia, Diaza na konkretnego pomocnika, Pawełka na konkretnego bramkarza itp.

Skorża nie jest głupi - zna każdego zawodnika lepiej od nas, robi błędy, przyznaje się do nich - najpewniej ma jaja zachować się jak przystało na generała oddając się do dyspozycji Cupiała , co też jest ważne bo nie dybie na kasę na którą nie zasłużył.
Po 2 latach przegrał swoją pierwszą poważną bitwę, czym w****ił wszystkich, bo nie wiem jak Wy ale ja traktuje przygody w Europie jako esencje roku piłkarskiego.
Ledwo zaczęliśmy się pasjonować pucharami a już jest po nich i to boli jak cholera, bo wszyscy pozostali grają a my już mamy posprzątane.
Mimo wszystko jestem za pozostawieniem go ale nie z sentymentu jaki do niego mam ale dlatego że sądzę iż to może być lepszy ruch dla Wisły niż Smuda po raz 3 ,wypalony Lenczyk czy ktokolwiek inny z naszego kraju.

emjot 26.07.2009 23:50

wg. GK.
trener zostaje
Bednarz out
Rogala out

towarzystwo wzajemnej adoracji: S - Janas - Kazimierski nie wiadomo
jeśli tak jest to jest to bardzo głupia decyzja

!!IRIVER!! 26.07.2009 23:52

emjot - to wszystko są czyste domysły prasy, a zatem nie sugerowałbym jakegoś szczególnego brania po uwagę owych 'doniesień'. Za kilkanaście godzin będziemy mądrzejsi.

Z tego towarzystwa rozgoniłbym generalnie wszystko poza Skorżą, ewentualnie Bednarzem. Ten Włoch od przygotowania fizycznego ostatecznie mógłby zostać.

Wojtas 27.07.2009 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 769137)
wg. GK.
trener zostaje
Bednarz out
Rogala out

towarzystwo wzajemnej adoracji: S - Janas - Kazimierski nie wiadomo
jeśli tak jest to jest to bardzo głupia decyzja


Janas Kazimierski--nie wiadomo???

Ci panowie powinni wyleciec z tego wagonu jako pierwsi ,no moze jeszce z panem Rogalą.

Pozostaje czekac

I dobrze 1q2 pisze.Przysjcie Smudy czy kokolwiek innego nie spowoduje ze wytrzasnie niewiadomo kogo za Cwielonga albo Pawełka.Cupial to wie ,dlatego Skorza raczej zostanie .Ale to moje "domysly".Trzeba czekac.

royalmichael 27.07.2009 00:04

Ciekawi mnie co wszyscy krytykanci Skorży pisaliby teraz o trenerze gdyby Ćwielong lub Małecki wykorzystał jedną z wielu setek i aktualnie przygotowywalibyśmy się do meczu z Debrecenem...



Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 769145)
A co by było gdyby..Cziniama(sory za fonetykę)zamiast testować wytrzymałość banerów, wolał testować wytrzymałość siatki...Piłka po przyjęciu życia Pawełka poleciała dosłownie o kilka cm w stronę światła bramki...Taka jest piłka, czasami to czy jesteś cacy czy be zależy właśnie od kilku centymetrów różnicy w jednej z kilkunastu sytuacji.

Tylko, że trener Urban nie odpowiada za indywidualne błędy "Cziniamy"

Ciekawe jak się czuję Ćwielong gdy po takim fatalnym dla niego meczu(chociaż w sumie dla niego to normalny mecz) Skorża mówi, że zawodnicy zagrali najlepiej jak mogli

1q2 27.07.2009 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 769143)
Ciekawi mnie co wszyscy krytykanci Skorży pisaliby teraz o trenerze gdyby Ćwielong lub Małecki wykorzystał jedną z wielu setek i aktualnie przygotowywalibyśmy się do meczu z Debrecenem...

A co by było gdyby..Cziniama(sory za fonetykę)zamiast testować wytrzymałość banerów, wolał testować wytrzymałość siatki...Piłka po przyjęciu życia Pawełka poleciała dosłownie o kilka cm w stronę światła bramki...Taka jest piłka, czasami to czy jesteś cacy czy be zależy właśnie od kilku centymetrów różnicy w jednej z kilkunastu sytuacji.
Nie da się ukryć że tzw krytykanci - do których nie aspiruje, mają swoje racje.Z jednej strony przeciwnik był o wiele mocniejszy niż to się wydawać mogło(o czym pisałem zaraz po losowaniu), z drugiej i tak powinniśmy go przejść, z trzeciej to znam o wiele więcej upokarzających porażek, ale z czwartej to jednak nigdy nie pożegnaliśmy się z pucharami po 2 meczach, gdzie też nigdy nie graliśmy tak ważnych meczów po dosłownie 2, max 3 tygodniach przygotowań...i tak można jechać dalej;)

Lysy 27.07.2009 03:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 769137)
wg. GK.
trener zostaje
Bednarz out
Rogala out

towarzystwo wzajemnej adoracji: S - Janas - Kazimierski nie wiadomo
jeśli tak jest to jest to bardzo głupia decyzja

A według mnie to byłoby najlepsze z możliwych rozwiązań. Za politykę transferowa, a raczej jej brak, powinny polecieć głowy :-)

Pan Jotka 27.07.2009 05:46

Skorża zostaje, Bednarz zostaje. Dostaja pieniądze na transfery i zaczynają budować druzynę na puchary w tym sezonie. A nie koncem czerwca/początkiem lipca!
Nie wiem kto tam zasiada w tej radzie ale ...To jakis organ powodujący paraliż zupelny w naszym klubie. Przewietrzyć ich to może sie ockną.

flamengista 27.07.2009 08:09

Dla mnie pierwsi do odstrzału są przede wszystkim Kazimierski i Janas. Jeśli Skorża miałby się uczyć na swoich błędach (co uważam za złe dla Wisły), to musi wyeliminować słabe ogniwa ze swojego sztabu szkoleniowego.

Bez tego jego dalsza praca, która i tak stoi pod znakiem zapytania - nie ma sensu.

AYALA 27.07.2009 08:24

Skorża powinien zostac.Kazimierski,Janas,Bednarz-out a na ich miejsce Ludzie związani z Wisełką od zawsze, majacy ten klub w sercu np.Nawałka,Holocher,Kulawik,Moskal czy Kowalik

saklak1906 27.07.2009 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 769169)
Skorża powinien zostac.Kazimierski,Janas,Bednarz-out a na ich miejsce Ludzie związani z Wisełką od zawsze, majacy ten klub w sercu np.Nawałka,Holocher,Kulawik,Moskal czy Kowalik

Co wy macie z tymi ludzi od zawsze zwiazanymi z Wisla? to ze Wisle kochaja nie znaczy ze beda dokonywac lepszych transferow. Nie ma kasy nie ma transferow Bednarz i tak zrobil wiele, ilu mu tylko w tym okienku RN odrzucila zawodnikow bo poszlo o jakies drobne zeby na sile zaoszczedzic to zaoszczedzono 10 baniek staraty.

Nam potrzba ludzi kompetetnych z doswiadczeniem a Ci wymienieni przez Ciebie nie maja zadnego pojecia o polityce transferowej, Oni co najwyzej moga pomagac w treningach jako asysteci trenera.

Bednarz w Wisle to jest jak kot w wojsku, masz tu mlody 2 zl zalatw wodke, papierosy cos do przegryzienia i jeszcze przynies resztea a i masz 30 minut na naruchanie.

Arapaho 27.07.2009 08:38

Mimo że Bednarza nie trawię, to uczciwie trzeba przyznać że jest tak że kazali mu za darmo ściągac kopaczy, no to ściąga. a jakich mozna ściągnąć to widać. Sam juz nie wiem czy lepiej go wywalić w kosmos czy lepiej na razie zostawić i na spokojnie szukać kogoś z lepszymi kontaktami do darmowych grajków :)

LUKAS77 27.07.2009 08:46

Trenerowi Skorzy ciezko zarzucic brak warsztatu trenerskiego bo taki ma. Wydaje mi sie ze problem lezy w motywacji... Mimo ze to tylko gdybanie ale mam wrazeninie ze nasz Trener nie ma takiej sily przebicica do naszych pilkarzy i bardzo ciezko jest mu wyzwolic ducha walki w chwilach gdy jest to naprawde potrzebne...

KOALIK 27.07.2009 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 769169)
Skorża powinien zostac.Kazimierski,Janas,Bednarz-out a na ich miejsce Ludzie związani z Wisełką od zawsze, majacy ten klub w sercu np.Nawałka,Holocher,Kulawik,Moskal czy Kowalik

Kapka też jest związany z Wisła i go chciałbyś?

funkykoval 27.07.2009 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 769166)
Dla mnie pierwsi do odstrzału są przede wszystkim Kazimierski i Janas. Jeśli Skorża miałby się uczyć na swoich błędach (co uważam za złe dla Wisły), to musi wyeliminować słabe ogniwa ze swojego sztabu szkoleniowego.

Bez tego jego dalsza praca, która i tak stoi pod znakiem zapytania - nie ma sensu.

I dla mnie jest to oczywiste - pewnie dla wielu - Janas za rozpracowanie Levadii, Kazimierski za cyrk z bramkarzami. Z tym, że dodałbym tutaj nie Bednarza, tylko pewnego Pana z Rady Nadzorczej, a także zmianę trybu zatwierdania nowych nabytków. Rada Nadzorcza ma stać na straży bezpieczeństwa klubu, zwłaszcza finansowego. Natomiast jej rola nie powinna polegać na blokowaniu inwestycji transferowych.

Jedno jest pewne - cały czas trwa przebudowa zespołu - odejście Pawła Brożka to kwestia czasu - góra kilku miesięcy - jak pokazały ostatnie mecze, brak klasowego i skutecznego napastnika jest nieodzowny. Brożka w perspektywie 2 lat nie utrzymamy i należy już dzisiaj szukać kogoś takiego, kto zapewni zespołowi mi. 15 bramek w sezonie, od którego Małecki i Ćwioelng będą sie mogli czegoś nauczyć. Zresztą tym dwóm zawodnikom należałoby zaserwować serię treningów strzeleckich tak jak Brożkowi po przyjściu p. Skorży, bo brak ich skuteczności zaowocował takimi a nie innymi wynikami. Pamiętajmy jak zakończyła Wisła sezon kiedy została bez jednego klasowego skutecznego zawodnika po sprzedaży Franka i Żurawia

Krystian168 27.07.2009 10:11

Dla mnie to tak powinno wyglądać:
Out: Janas, Kazimierski + rozwalić tą całą rade nadzorczą

Znaleźć porządnego: asystenta (?) i dobrego trenera bramkarzy (np. z Odry) + 2-3 scoutów zatrudnić (1 w Polsce aby działał w niższych ligach, 1 w ameryce południowej i jeden w północnej)

Stworzyć coś na kształt tego co jest w lechu komitet transferowy czy jakoś tak:
skład jego: trener (Skorża), prezes (Wilczek), dyrektor sportowy (Bednarz), asystent (?Janas?), scout (Junco)

ale to tylko moje zdanie i pewnie nie wejdzie w życie...

*Michael* 27.07.2009 10:17

Cytat:

Trenerowi Skorzy ciezko zarzucic brak warsztatu trenerskiego bo taki ma. Wydaje mi sie ze problem lezy w motywacji... Mimo ze to tylko gdybanie ale mam wrazeninie ze nasz Trener nie ma takiej sily przebicica do naszych pilkarzy i bardzo ciezko jest mu wyzwolic ducha walki w chwilach gdy jest to naprawde potrzebne...
Lukas77 przypomnij sobie mecz derbowy u nas... do przerwy badziewna gra i 0:1 w plecy. a po przerwie odrazu atak i piękna gra... A Skorża to ich tam poprostu roznosił w szatni wiem to bo wiozłem Arka Głowackiego kursem z pod stadionu do domu...

kubawislak 27.07.2009 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez *Michael* (Post 769226)
Lukas77 przypomnij sobie mecz derbowy u nas... do przerwy badziewna gra i 0:1 w plecy. a po przerwie odrazu atak i piękna gra... A Skorża to ich tam poprostu roznosił w szatni wiem to bo wiozłem Arka Głowackiego kursem z pod stadionu do domu...

Dokładnie, przecież chyba Mały mówił, że nikt nie chciałby być wtedy na ich miejscu.

St@chu 27.07.2009 10:32

Pomijając wszystkie inne kwestie, cyz tylko mnie nachodzi taka refleksja, że dopóki Skorża będzie trenerem to Cupiał nie da ani złotówki na wzmocnienia...

Przypuszczam że boss nie ma już ani kszty zaufania do warsztatu trenera, a w takiej sytuacji poczeka na koniec kontraktu i dowidzenia... Choćby nawet na końcu było MP.

matusz 27.07.2009 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 769234)
Pomijając wszystkie inne kwestie, cyz tylko mnie nachodzi taka refleksja, że dopóki Skorża będzie trenerem to Cupiał nie da ani złotówki na wzmocnienia...

Przypuszczam że boss nie ma już ani kszty zaufania do warsztatu trenera, a w takiej sytuacji poczeka na koniec kontraktu i dowidzenia... Choćby nawet na końcu było MP.

Tylko ciebie nachodzi taka refleksja, bo nie sądzę żeby ktoś jeszcze mógł wymyślić takie bzdury. Biorąc pod uwagę fakt, że Skorża zaproponował rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron to twoją teorię można o d*** rozbić.

Dekiel 27.07.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 769178)
Trenerowi Skorzy ciezko zarzucic brak warsztatu trenerskiego bo taki ma. Wydaje mi sie ze problem lezy w motywacji... Mimo ze to tylko gdybanie ale mam wrazeninie ze nasz Trener nie ma takiej sily przebicica do naszych pilkarzy i bardzo ciezko jest mu wyzwolic ducha walki w chwilach gdy jest to naprawde potrzebne...

Pewnie miałby większą siłę przebicia, gdyby mógł powiedzieć do takiego Pawła Brożka: "Paweł zagrałeś słaby mecz, następny zaczynasz na ławce", skoro, jak widać po ostatnim spotkaniu, inne argumenty na polskich piłkarzy nie działają. Tymczasem w Wiśle na niektórych pozycjach nie ma żadnej rywalizacji - wiadomo, że Paweł Brożek, Kirm (choć był chyba najlepszy w obu meczach), Głowacki, o ile są zdrowi, będą grać. Niestety, ale nie stać nas by ogrywać czterech 20-latków z Młodej Ekstraklasy.

Swoją drogą nie wiem dlaczego wszyscy uczepili się Janasa - pojechał, obejrzał i ocenił Levadię jako przeciwnika na poziomie średniaków polskiej ligi, którego największym zagrożeniem jest tercet atakujących. Czy w czymś się pomylił? Uważacie, że Levadia grała lepiej niż np.: Polonia Bytom czy ŁKS w zeszłym sezonie? Uwaga, że powinien obejrzeć na żywo mecz z silniejszym przeciwnikiem jest nie na miejscu: takich w lidze estońskiej nie ma, są może dwa zespoły na podobnym poziomie.

For_FuN_ 27.07.2009 11:23

"Najsmieszniejsze" jest to, ze po odejsciu Bednarza i sprzedazy 2 kluczowych zawodnikow, Skorza bedzie musial wyczyniac cuda(jak w poprzednich sezonach, tylko ze poprzeczka znowu bedzie wyzsza) zeby zdobyc MP. Wiadomo, ze dziura budzetowa oznacza brak wzmocnien, czyli zostaniemy z 17 pilkarzami nadajacymi sie do gry w ekstraklasie. Wowczas, jesli sie uda. to nalezaloby mu pomnik postawic.

Bronex 27.07.2009 11:30

Witam,

Moim zdaniem to mecz z Levadią pokazał ,.że piłkarze mają za nic Macieja Skorżę. Nie jest on dla nich żadnym autorytetem, osobą którą by szanowali. Rozumiem ,że można przegrać z każdym to jest tylko sport, ale porażka z Levadią na tym etapie rozgrywek nie mogła się nam przytrafić pracownicy klubu tacy jak piłkarze powinni być świadomi tego ,że ich radosna twórczość na poziomie piaskownicy jest brzemienna w skutki dla firmy w której pracują. Niestety nie było człowieka ,który by to im uświadomił. Maciej Skorża to młody trener z każdym rokiem będzie coraz lepszy przydarzyła się mu wstydliwa porażka, ale dajmy mu szansę rehabilitacji. Jestem pewien ,że właściwe wnioski wyciągnie z tej lekcji i będzie lepiej przyszłości. Moim zdaniem Maciek musi popracować na motywacją ,dobrać sobie lepszych współpracowników (Janas, Kazimierski = wielka porażka). Komfortową sprawą było by też utrzymywanie szerokiej równorzędnej kadry zawodników (tutaj oczywiście wsparcie Cupiała i Bednarza jest kluczowe). Cały problem Wisły leży w tym ,że zawodnicy potrafią zwolnić każdego trenera (tak jak zwolnili Liczkę czy Petrescu) bo zwyczajnie nie ma realnej konkurencji w zespole. Moim zdaniem władze Wisły powinny też skrupulatnie rozliczać z pracy Kmiecika i Kulawika. Jeżeli nie dostarczą co roku kilku ciekawych piłkarzy do kadry pierwszego zespołu to ich praca jest bezcelowa.
PS. Świetna refleksja FOR_FUN_ 'a .... w zasadzie kluczowa. Zwolnią Bednarza , sprzedadzą Brożka i Marcela a Skorża sam się chłopak z desperacji pewnie poda do dymisji. Proste jak budowa cepa.....

saklak1906 27.07.2009 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 769234)
Pomijając wszystkie inne kwestie, cyz tylko mnie nachodzi taka refleksja, że dopóki Skorża będzie trenerem to Cupiał nie da ani złotówki na wzmocnienia...

Przypuszczam że boss nie ma już ani kszty zaufania do warsztatu trenera, a w takiej sytuacji poczeka na koniec kontraktu i dowidzenia... Choćby nawet na końcu było MP.

A po co ma czekac, Skorza podal sie do dyspozycji zarzadu to nic nie straci ze wzgledu na chec zrezygnowania z wykonywanej pracy, tylko dobrze wie ze nikogo lepszego nie znajdzie.
Smuda- przeciez On sie nie dogadal z Lechem w kwestji pieniedzy to u nas tez sobe zaspiewa sporo.
Lenczyk tez poszlo o kase i kompetencje na jedno i drugie nie ma szans, a nikogo innego w tej chwili w Polsce nie ma Czesiu Michniewicz no bez jaj.

A kiedy Cupial dal wiekze pieniadze na transfery. Jak powiedzial TRENARZE TO LERAZ LIGA MISTRZO mog dodac to 1, 2 mle euro wystarczy? na niezbedne wzmocnienia zeby powalczyc gdzie wiadomo bylo ze jest realna szansa powalczyc bo nie bedzie Barcelony,Realu itp


Ktos doradzi Cupialowi ze nie potzreba wzmocnien na juz a na pewno to nie byl Trener to jest efekt taki jaki jest i ta osoba/ osoby ponosza za to odpowedzialnos.

A wzmocnienia po Levadi to jest jak musztarda po obiedzie niby jest ale po co

KOMINEK 27.07.2009 11:46

Jeśli ,,suszarka" tak cudownie zadziałała na meczu z Cracovią to wg mnie niestety teraz może tak już nie być.
Te porażki w jakiś sposób podkopały w piłkarzach zaufanie do trenera. Czy przegrane eliminacje to jego wina czy nie - tego nie dyskutuję ale stawiam pytanie czy Skorża będzie miał dalej tak zbawienny wpływ na piłkarzy?
Czy będzie ich umiał zmobilizować na nadchodzący sezon.

Powiecie, że piłkarze to profesjonaliści i bla bla bla a jak im się nie chce pracować to wypad.

Tylko, że teraz na pewno nie zmienimy iluś tam zawodników na innych o podobnych umiejętnościach - bo fizycznie nie ma takiej możliwości.

Więc rodzi się pytanie czy Skorża potrafi ich odrodzić i dać im napędu na nowy sezon.

IncognitoTSW 27.07.2009 11:48

Przecież Janas nic takiego złego nie zrobił, że obserwował Levadię? No sory, ale czy jakiś błąd popełnił i Levadia zaskoczyła nas grą bezpośrednimi podaniami po ziemi w stylu Barcelony i wspaniałymi strzałami? Nie. To nasze piłkarniki udawały, że są gwiazdami a mecz sam się wygra. Janas to taki "przynieś - podaj", więc nie ma sensu się go pozbywać. Po prostu w sztabie szkoleniowym potrzebni są też fachowcy, dlatego nie ma tam miejsca dla Kazimierskiego.

FraMat 27.07.2009 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cinekw (Post 769064)
Co by nie napisali, co by nie powiedział Petrescu, nigdy zdania o nim nie zmienię. To trener defensywny, nienawidze oglądać takich meczów - nuda, nuda, nudaaaaaa. Jedyny mecz jaki utkwił mi w pamięci za kadencji Dana, który był widowiskowy i ofensywny w wykonaniu wiślaków to mecz z Lechem w Poznaniu zakończony wynikiem 3:3 ( gol w ostatniej minucie Wiślaków ) Zagrali wtedy dobry mecz, ale co z tego jeśli stracili aż 3 bramy. Petrescu preferuje inny styl niż Skorża i bardzo się z tego cieszę. Co on się nie nachwali, że zdobył mistrza w Rumunii z małą Unireą. I co z tego ?! W życiu by tego majstra nie zdobył, gdyby nie fakt, że ówczesny mistrz Cluj grał w LM i liga zeszła na dalszy plan, Steaua, która wtedy zajęła 2 miejsce też grała w LM i tak samo bardziej zaangażowali się w tamte mecze,więc gdyby nie to to mistrza by nie mieli, lecz w pierwszej 4 by się znaleźli, więc nie nazwał bym tego wielkim sukcesem. Przez ostatnie 2 lata siedział jak mysz pod miotłą, teraz mistrza zdobył to wielki trener się znalazł i będzie nam wmawiał co on by z tą Wisła nie zdobył ;s DLATEGO CIESZMY SIĘ, ŻĘ MAMY MAĆKA SKORŻĘ PRZYNAJMNIEJ DO JUTRA - NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE

sorka ale nie masz bladego pojecia o czym piszesz...
Możesz sobie nienawidzieć stylu jaki wpajal Dan drużynie, ale to był jedyny styl który dawał jakiekolwiek szanse w Europie: żelazna defensywa, rozgrywanie piłki w stylu angielskim (dzisiejsze Chelsea), szybkość, pressing, zmiennośc ustawienia.
Ale dyletanci tego nie widzą, i nic dziwnego - dyletantom podoba się mała, krakowska piłka, którą na wysokim poziomie może grać w Europie tylko Barcelona, a reszta klubów stosująca ten styl odpada z pierwszym lepszym średniakiem (Levadia) grającym zdyscyplinowanie.
Mecz z Lechem w Poznaniu, słynne 3:3 za Petrescu, to był mecz, w którym piłkarze zagrali przeciwko Petrescu, bo za cięzko było im grac według jego zasad i postanowili pokazać krótka pilke po ziemi. Wtedy Dan tylko rozkladał ręce, bo zrozumiał, że z tymi kopaczami wolącymi grac w dziada niz w piłkę nic nie osiągnie.
A jego tytuł w Rumunii z mała Unireą jest wiecej wart niż dwa tytuły Skorzy z Wisłą w słabej kopanej lidze w Polsce.
Nieważne ze Cluj grał w LM, nieważne że Steaua zagrala w LM, bo te zespoły nie odpusciły sobie ligi, a drużyna Dana pokonała je w bepzośredniej rywalizacji.
Dan nie siedział jak myszpod miotłą, bo to on od ponad roku jest kandydatem wszystkich kibiców i wszystkich fachowców w Rumunii na stanowisko trenera kadry. To najbardziej doceniany od prawie dwóch lat i w tej chwili trener w Rumunii. No, ale skąd masz to wiedzieć, prawda?
Więc jest to wielki trener, choćbyście wszyscy nie wiadomo co wypisywali nie mając o niczym pojęcia.
Chciałbym widziec jak nasza Wisła (z zaangazowaniem naszych kopaczy, indolencją strzelecką, będami w obronie) gra z tuzami pilki rumuńskiej: Cluj, Poli, Dinamo, Steauą. Obawiam się, że byłby to żałosny widok, a Unirea Dana (bez graczy kopiących za 300tys euro rocznie) tych wszystkich tuzów pokonała okazując w kazdym meczu swoją wyższośc taktyczną.

Co do Skorży.
Mimo, że uważam Dana za lepszego trenera od Skorzy, chcę by mógł pracowac bez przeszkód i ... na nowych warunkach: to on ma rządzić drużyną, wymagac od pilkarzy zaangażowania i pracy na treningach, o od klubu poparcia, sprowadzania wartościowych i przyszlościowych zmienników.
Tylko wtedy jest jakaś szansa na rozwój sportowy Wisły

matusz 27.07.2009 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 769263)
"Najsmieszniejsze" jest to, ze po odejsciu Bednarza i sprzedazy 2 kluczowych zawodnikow, Skorza bedzie musial wyczyniac cuda(jak w poprzednich sezonach, tylko ze poprzeczka znowu bedzie wyzsza) zeby zdobyc MP. Wiadomo, ze dziura budzetowa oznacza brak wzmocnien, czyli zostaniemy z 17 pilkarzami nadajacymi sie do gry w ekstraklasie. Wowczas, jesli sie uda. to nalezaloby mu pomnik postawic.

A moim zdaniem jeśli Skorża zostanie i wyleczą się Boguski, Garguła i Singlar, to Skorża będzie dysponował najlepszym składem od lat jaki widzieliśmy na Reymonta. I jeśli sobie nie poradzi to wtedy powinien wylecieć z hukiem..

igortsw 27.07.2009 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 769269)
a nikogo innego w tej chwili w Polsce nie ma

Z tym się zgodzę, bo to zdanie chyba mówi wszytko o obecnej sytuacji na stanowisku trenera Wisły,nikogo lepszego nie będzie, przynajmniej nie narazie...


Ogólnie rzecz biorac, jeśli Skorża wyleci nie z własnej woli, to będzie paranoja, bo wyleci za jeden dwumecz bo za co innego?? za sparingi przygotowawcze?? za porażek w Eliminacjach z zdobywcą Ligi Mistrzów, albo odpadnięcie, z jakby to nie było znaną marką z ligi Angileskiej?? A pojmując inaczej gdyby dwa strzały uderzone w poprzeczek podczas tego dwumeczu z Estończykami leciało kilka centymetrów niżej, to całej sprawy by nie było, co najwyżej pesymiści narzekaliby, że awans został wywalczony w kiepskim stylu.


Chociaż według mnie to Skorża odejdzie sam(oby tak się nie stało). Potwierdził to tylko nie odpowiadają na pytanie:"Czy pan nadal chce dalej trenować Wisłę Kraków".

St@chu 27.07.2009 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 769242)
Tylko ciebie nachodzi taka refleksja, bo nie sądzę żeby ktoś jeszcze mógł wymyślić takie bzdury. Biorąc pod uwagę fakt, że Skorża zaproponował rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron to twoją teorię można o d*** rozbić.

Jakbyś chwile pomyślał co piszesz to może jednak nie stwierdziłbyś że to są bzdury... Kasperczak też nie poleciał od razu tylko dopiero po jakimś czasie...

Skorża może nie polecieć od razu, bo nie ma go obecnie kim zastąpić... Żeby nie robić burdelu przed samym startem ligi Cupiał da mu pracować dalej mimo, że nie ma chęci już na niego patrzeć do kolejnego okienka dając sobie w ten sposób czas na szukanie następcy.

Dokładnie tak było z Kasperczakiem, którego zastąpił w końcu zdaje się W.Liczka...

A to czy i co Skorża zaproponował ma się do tego tematu jak piernik do wiatraka...

tofik 27.07.2009 14:19

Wg mnie trener Skorża powinien zostać. Nikomu nie uśmiecha się kolejna karuzela trenerska i powtórka z sezonu, w którym zajeliśmy 8 miejsce. Na pewno za porażkę z Levadią odpowiada trener, ale w równym stopniu - jak nie większym - zawodnicy. I z tego co widziałem, w spotkaniu rewanżowym przegraliśmy przez skuteczność. Co miał zrobić trener, skoro zmarnowaliśmy w dwumeczu minimum 4 stu procentowe sytuacje ? Bardziej winiłbym zarząd, lub dyrektora sportowego, którzy nie zapewnili trenerowi odpowiedniej siły ofensywnej. Pech chciał, że przyszedł dołek formy naszego snajpera Brożka. Trener nie miał nikogo choćby w połowie tak bramkostrzelnego jak Paweł w formie. I dlatego odpadliśmy. Z meczu na mecz forma piłkarzy idzie w górę, a skuteczności nie można w żaden sposób wytrenować. Albo piłkarz ją łapie i trafia raz za razem, albo nie i mamy pod bramką przeciwnika paraolimpiadę.

Rob_Zombie 27.07.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 769285)
Mecz z Lechem w Poznaniu, słynne 3:3 za Petrescu, to był mecz, w którym piłkarze zagrali przeciwko Petrescu, bo za cięzko było im grac według jego zasad i postanowili pokazać krótka pilke po ziemi. Wtedy Dan tylko rozkladał ręce, bo zrozumiał, że z tymi kopaczami wolącymi grac w dziada niz w piłkę nic nie osiągnie.

:lol:
Nie ma jak nawet w najlepszym meczu w wykonaniu Wisły za kadencji Petrescu dopatrywać się spisku.

Żeby nie było - ja nie uważam Dana za słabego trenera, wręcz przeciwnie, ale jak czytam takie dyrdymały typu 'geniusz taktyki który gwarantował nam sukcesy w Europie' to mam jedną odpowiedź: Wisła - Iraklis 0-1.
Czyli nic 'genialniejszego' aniżeli kilku innych.

PS. choć to moje pisanie jest daremne, bo do Danomaniaków i tak to nie trafi. Toć to przecież był wielki spisek Głowy, Sobola i braci Brożków przeciw trenerowi Petrescu.

fond 27.07.2009 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 769285)
sorka ale nie masz bladego pojecia o czym piszesz...
Możesz sobie nienawidzieć stylu jaki wpajal Dan drużynie, ale to był jedyny styl który dawał jakiekolwiek szanse w Europie: żelazna defensywa, rozgrywanie piłki w stylu angielskim (dzisiejsze Chelsea), szybkość, pressing, zmiennośc ustawienia.
Ale dyletanci tego nie widzą, i nic dziwnego - dyletantom podoba się mała, krakowska piłka, którą na wysokim poziomie może grać w Europie tylko Barcelona, a reszta klubów stosująca ten styl odpada z pierwszym lepszym średniakiem (Levadia) grającym zdyscyplinowanie.

Nie da się wygrywać w Europie grając choć trochę przyjemnie dla oka ? Dawno nie widziałem większej bzdury... Jakoś drużynie Kasperczaka widowiskowa gra w pamiętnym sezonie nie przeszkadzała zaszaleć w Europie, tak że gdyby Lazio nie stchórzyło i nie przełożyło meczu w Krakowie mielibyśmy dużo większy sukces. I niech nikt nie mówi, że wszystkie te drużyny były w słabej formie, bo teraz wystarczy takie właśnie słabsze odpowiedniki pokonać by wejść do grupy LM.

I lepiej to zrobić w stylu który da się oglądać niż być skazanym przez całą ligę grać tak, że człowieka zęby bolą na to patrzeć.

Flamaster 27.07.2009 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 769285)
Co do Skorży.
Mimo, że uważam Dana za lepszego trenera od Skorzy, chcę by mógł pracowac bez przeszkód i ... na nowych warunkach: to on ma rządzić drużyną, wymagac od pilkarzy zaangażowania i pracy na treningach, o od klubu poparcia, sprowadzania wartościowych i przyszlościowych zmienników.
Tylko wtedy jest jakaś szansa na rozwój sportowy Wisły


Popieram.
Cupiał powinien postawić sprawę jasno. Prędzej wylecą wszyscy zawodnicy, niż trener. Wtedy każdy by wiedział, gdzie jest jego miejsce i nawet by mu do głowy nie przyszło, by olać jakaś Levadię. Problem w tym, że nigdy do czegoś takiego nie dojdzie. W Polsce pozycja trenera jest zbyt słaba i zawodnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wolą się skrzyknąć i po cichu strajkować, niż solidnie harować, tak jak trener kazał. Póki nie zmieni się mentalność całego środowiska, to niestety coraz częściej będziemy dostawać od klubów z Estonii, Łotwy, Litwy etc.

Ale o czym my tu mówimy. Jak ja widzę polskich piłkarzy, to mi się słabo robi. Żel, perfumy, zabiegi u kosmetyczki, imprezy, drogie samochody. Kiedyś na takie prowadzenie mogli sobie pozwolić tylko najlepsi. Ot, choćby Szymkowiak, który co rusz prezentował się w nowej fryzurze. Teraz Szymek byłby jednym niestety jednym z wielu. Szaraczkiem wśród Armanich, Bossów i Guccich. Problem w tym, że cały ten lans nie przekłada się na jakiekolwiek wyniki. A zwykły "Kiełbasa" potrafi zweryfikować umiejętności takich piłkarzyn.

matusz 27.07.2009 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St@chu (Post 769338)
Jakbyś chwile pomyślał co piszesz to może jednak nie stwierdziłbyś że to są bzdury... Kasperczak też nie poleciał od razu tylko dopiero po jakimś czasie...

Bo Kasperczak miał w kontrakcie ogromne odszkodowanie na wypadek gdyby chcieli go zwolnić. Cupiał nie chciał płacić tego odszkodowania, a Kasperczak nie chciał się go zrzec, dlatego tyle to trwało... Skorża natomiast dobrowolnie zrzeka się tego odszkodowania..

andalemono 27.07.2009 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 769388)
PS. choć to moje pisanie jest daremne, bo do Danomaniaków i tak to nie trafi. Toć to przecież był wielki spisek Głowy, Sobola i braci Brożków przeciw trenerowi Petrescu.

Drogi Zombie,
co ma trafić skoro bronisz postawy 'czy sie stoi czy sie leży pincet ojro sie należy'. Każdy kto uważa, ze wypowiedź Kłosa w C+ o zbyt ciężkich treningach była haniebna, jest od razu 'danomaniakiem'? Nie uważasz, że to żenujące? Nie uważasz, że nie wypada reprezentantowi płakać przed kamerą na swój los? To był właśnie wstyd, a nie 0-1 z Iraklisem. Grecki wynik pogrążył Petrescu? A kim miał grać jak go w nosie mieli.

Mam nadzieje, że BC czytał wywiad, zostawi Skorże, a roszady zrobi tam gdzie być powinny.
Milowym krokiem był Niedzielan, pierwszy do klubowego bankomatu i buntowania, że za mało w kieszeń. A paszoł won jak ci nie pasuje. Pytanie czy MS da rade po wyprzedaży i czy mu sie jeszcze w ogóle chce.

A zresztą, możemy pisac, proponowac, biadolić, a co ma być to będzie.
Nie ma też sensu jednak płakać i spisywać sezonu na straty* bo w ch.wartym pucharze ekstraklasy widać było, że jest nadzieja na przyzwoitą grę.

--
* chyba, że przyjdzie Franciszek w dresie i zajedzie team. Ale to już inny temat.

Marszałek 27.07.2009 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 769285)
Możesz sobie nienawidzieć stylu jaki wpajal Dan drużynie, ale to był jedyny styl który dawał jakiekolwiek szanse w Europie: żelazna defensywa, rozgrywanie piłki w stylu angielskim (dzisiejsze Chelsea), szybkość, pressing, zmiennośc ustawienia.

Bo to jest gość, który dobrze ocenił potencjał Wisły, i z tym co posiada stosował taką a nie inną taktykę. Przyszedł z zewnątrz i widział, że średnio prezentuje się Wisła,bo taktyka jest nie pod tych piłkarzy ustawiona.
Jedno jest pewne, facetowi jednego nie możecie zarzucić, wyników. Ma i to w silnej lidze , dużo silniejszej od naszej. Natomiast wszyscy trenerzy z Polski zapatrzenie w naszą mocarstwowość ustawiają zespół w Europie jak na ligę. A,że kopaczy mamy miernych to efekty co roku są jakie są. Rewelacji się nie spodziewam w tym roku. MP pewnie będzie, ale za rok znów w tył.

fond 27.07.2009 16:24

Cytat:

O godz. 17:10 piłkarze Wisły wyszli na popołudniowy trening. Trening odbywa się pod okiem asystentów Macieja Skorży, którego brakuje na treningu. Szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" prawdopodobnie w tym momencie prowadzi rozmowy w sprawie swojej przyszłości w klubie.

Piłkarze z pola zajęcia rozpoczęli pod okiem Andrzeja Bahra. Bramkarzem udali się natomiast ćwiczyć pod okiem Jacka Kazimierskiego. Na boisku treningowym pojawili się również Rafał Janas i Paolo Terziotti.
Jak zostanie Kazimierski to na dobrego bramkarza nie ma co liczyć.

wolfy 27.07.2009 17:04

Ja osobiście nie mam nic przeciwko, żeby Wisłę ponownie objął "Agrest". Przy nim jest większa szansa, że młodzi zawodnicy, którzy niedługo będą stanowili o naszej sile (lub - co równie prawdopodobne - jej braku) poczynią odpowiednie postępy. A jak się zakwalifikujemy do jakichś pucharów, to i tak większej wtopy od Skorży nie zaliczy - bo się nie da, można co najwyżej porównywalną.
To tak w kwestii "nie ma kogo za Skorżę".

AYALA 27.07.2009 17:14

Pamietam jak Lenczyk odchodził z Wisły w 2001 roku, był skłócony jak pamietam z częścią zawodników ale meczu z Saragossa nigdy nie zapomne.W Bełchatowie też mu bardzo dobrze poszło,Lubin przejął w trudnymu momenci i szybko opanował kryzys i Zagłebie awansowało do ekstraklasy


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl