Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Bayern 15.07.2009 08:31

blanco, górskie, na szczycie...
kolejna podpowiedź koło południa

Ela 15.07.2009 09:29

Na górze Lubomir we wsi Węglówka, gm. Wiśniowa ?

Bayern 15.07.2009 11:22

Zgadza się Elu.

Ela 15.07.2009 11:30

To tak na szybko.

Co to za miejsce ?
I co to są te czarne przedmioty na wodzie ? :

http://img197.imageshack.us/img197/5472/222ygr.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/2962/333r.jpg


http://img382.imageshack.us/img382/5756/111t.jpg
.
Podpowiedź :

http://img520.imageshack.us/img520/2417/555bzi.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/1929/444guh.jpg
.

WISŁAZWE 16.07.2009 20:16

Miasteczko Ston , czarne punkciki to hodowla małż :)
Miasteczko otoczone jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej kiedy miasteczko było jej ważnym fortem.


----------------------------------------------------

Co to za pan i co takiego zrobił ??

http://i25.tinypic.com/dy0iko.jpg

WISŁAZWE 17.07.2009 19:19

Podpowiedź
http://i27.tinypic.com/2ykxe0y.png

wienek 18.07.2009 19:29

Giovanni Agnelli, włoski przedsiębiorca, jeden z głównych założycieli Fiata.

nie ma WISLAZWE z potwierdzeniem, to może zaryzykuję swoją zagadkę

http://img21.imageshack.us/img21/6100/obrazek128.th.jpg

obrazek przedstawia jedną ze stolic ?

p e t e r 19.07.2009 12:19

Valetta


---

Kto to?

http://i27.tinypic.com/23ud503.jpg

p e t e r 19.07.2009 19:27

Podpowiedź:

http://i26.tinypic.com/2ivfjwy.jpg

Jaro1991 19.07.2009 19:40

Jeżeli się nie mylę to ten Pan powyżej to aktor Ben Kingsley.

__________________________________________________ ___________


Kto to jest? Podpowiem, że ten Pan jest Brytyjczykiem.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ertwalpole.jpg

RobertBar7 19.07.2009 20:11

Sir Robert Walpole. Był premierem WB

Jaro1991 19.07.2009 20:13

Brawo:) Twoja kolej.

RobertBar7 19.07.2009 20:23

http://vlep.pl/i1248031318.jpg
Co to jest i gdzie to jest?
podpowiedź. Dolny Śląsk
Kolejna podpowiedź. To coś jest najgłębsze w Polsce
nikt nie zgadł więc odp:
Najgłębszy kamieniołom w Polsce znajdujący się w Strzelinie
Niech ktoś zada

WISŁAZWE 30.07.2009 10:57

Ale nam temat spadł :D czas odświeżyć.

http://i31.tinypic.com/34jf78m.jpg
Co to za miejsce gdzie się znajduje i co w nim nie zwykłego ??

WISŁAZWE 30.07.2009 20:18

Podpowiedź miasto w którym znajduje się owe cudo jest 2 pod względem mieszkańców w swoim kraju.

wienek 05.08.2009 20:12

Stara winiarnia w Mariborze, a niezwykła jest ta winorośl rosnąca na tym budynku, która podobno ma przeszło 400 lat.

WISŁAZWE 11.08.2009 20:43

wienek zadajesz zagadkę :D

wienek 12.08.2009 00:56

a jakże pewnie, że zadam, będzie bez podpowiedzi, bo za łatwe, na ew. potwierdzenie nie czekajcie, bo nie będzie mnie conajmniej do niedzieli.

http://img198.imageshack.us/img198/8...aktorastam.jpg

simone 13.08.2009 23:07

Bulowice, pałac rodziny Larischów (XIX w.), jako ciekawostkę warto wspomnieć, że swego czasu była tam odwykówka :P

Niech ktoś zada za mnie.

Watts 15.08.2009 12:19

Jeśli pozwolicie...


Co to za urocze miejsce i gdzie się znajduje?
Foto nr 2.
Foto nr 3.

puchaty1906 15.08.2009 14:09

To nie jest jakieś San Marino?

Watts 15.08.2009 14:55

Nie, chociaż ciepło ; )

RobertBar7 16.08.2009 11:47

Gdzieś na Sycylii ??

Watts 16.08.2009 18:44

Owszem, ale proszę o nazwę miasta (bo to miasto jest!) :P

Watts 21.08.2009 23:24

No dobra. To miasto Erice na Sycylii. Polecam serdecznie każdemu.

Zadaj ktoś.

WISŁAZWE 30.08.2009 11:54

Witam po dłuższej przerwie, wakacje się już kończą( przynajmniej dla mnie ) więc czas ruszyć z kolejną porcją zagadek,bo nam temat lekko upadł a trzeba przyznać że jest ciekawy więc do roboty panowie i panie odgadywać i zadawać. Jako że nie ma nikogo chętnego do zadania zagadki to pozwolę sobie zadać.

Łatwo szybko i przyjemnie tak na dzień dobry.

Co to, gdzie się znajduje, parę słów.

http://i29.tinypic.com/303ik5v.jpg

Powodzenia.
Ciekawe czy specjalista w tej dziedzinie wyprzedzi wszystkich i odgadnie pierwszy

Krissu 30.08.2009 21:39

Most, który łączy Kopenhagę z Malmo?

WISŁAZWE 31.08.2009 08:38

Tak zgadza się most otwarto 9 lat temu, jest t jeden z najdłuższych mostów w Europie i na świecie.

Krissu jedziesz z zagadką.

Krissu 31.08.2009 08:51

http://i25.tinypic.com/5eerro.jpg

Postać związana z jednym z instytutów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jego nazwiskiem nazwana została ulica w Krakowie. Liceum zdaje się też.

puchaty1906 31.08.2009 09:55

August Witkowski?

Krissu 31.08.2009 12:22

Nie.
10 znaków

WISŁAZWE 31.08.2009 13:57

Roman Ingarden

Krissu 31.08.2009 14:04

Tak jest :)

WISŁAZWE 31.08.2009 14:56

Co to za miejsce gdzie się znajduje
http://i28.tinypic.com/22cbwn.jpg

i co wspólnego z tym miejscem ma ten pan ( proszę podać też imię i nazwisko)
http://i29.tinypic.com/fod8wl.jpg

pan_premier 31.08.2009 15:14

to Vlad Tepes i jakies rzymskie ruiny więc pewnie gdzieś w pd Rumunii...
tyle mi sie wydaje:)

Kobieta_Wislak 31.08.2009 19:17

zgadza się, to pierwsze budownictwo z ceglaną postawą (fundamentem) budynek tem był powiększany i hmm.. "ulepszany" przez Vlad`ka. Powierzchnia sięgnęła 700 metrów kw.
aaa i Vlad był osobą ktora wydała dokument zaświadczający nazwę "Bukareszt" (20 wrzesienia, 1459 roku)

mogę nie za dobrze pamiętać bo to było 2 tygodnie temu i mało słuchałam przewodnika :D i winko tam dobre było :lol:

WISŁAZWE 31.08.2009 20:02

Zaraz wróć, nie ma odpowiedzi , kierunek dobry, chodzi o dokładna nazwę tego obiektu i nazwisko tego pana na zdjęciu poniżej...
Przepraszam, trochę nie kontaktuje dziś :D

WISŁAZWE 01.09.2009 11:38

Dobry kierunek poszukiwań, jesteście blisko.

Kobieta_Wislak 01.09.2009 12:47

no to tak:
1. Budynek się nazywa : Curtea Veche (rum. Stary Dwór) to dawna siedziba książąt Wołoszczyzny, położona w dzielnicy Lipscani, w trzecim sektorzeBukaresztu, stolicy Rumunii.
Pierwsza rezydencja w tym miejscu została zbudowana w czasach panowania Włada Palownika w XV wieku. Hospodar Radu Piękny przeniósł swą siedzibę, a tym samym stolicę Wołoszczyzny, z Târgovişte do Bukaresztu. W XVI wieku pałac został całkowicie przebudowany przez Mirczę Pastucha i stał się centrum miasta, otoczonym przez domy kupców, rzemieślników i budynki gildii.
2. Pan się nazywa: Mateiu Caragiale - Pisarz Mateiu Caragiale, zainspirowany przez ruiny Curtea Veche, wydał w 1929 roku powieść Craii de Curtea-Veche (Władcy ze Starego Dworu).

Zagadka:
co to i dlaczego jest takie słynne?
http://i25.tinypic.com/5y7sls.jpg

ChinoRios 02.09.2009 03:33

Jest Bartek oak , i jest słynne bo pod drzewem dębu Bartek król Kazimierz III znane były zdjęcia, jak trzymając się sąd. Jest to też, że Jan III Sobieski wsparł w tym drzewie w drodze powrotnej z Bitwa pod Wiedniem, i ukrył turecki saber arkabuz i butelkę wina w środku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl