![]() |
blanco, górskie, na szczycie...
kolejna podpowiedź koło południa |
Na górze Lubomir we wsi Węglówka, gm. Wiśniowa ?
|
Zgadza się Elu.
|
To tak na szybko.
Co to za miejsce ? I co to są te czarne przedmioty na wodzie ? : http://img197.imageshack.us/img197/5472/222ygr.jpg http://img248.imageshack.us/img248/2962/333r.jpg http://img382.imageshack.us/img382/5756/111t.jpg . Podpowiedź : http://img520.imageshack.us/img520/2417/555bzi.jpg http://img248.imageshack.us/img248/1929/444guh.jpg . |
Miasteczko Ston , czarne punkciki to hodowla małż :)
Miasteczko otoczone jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej kiedy miasteczko było jej ważnym fortem. ---------------------------------------------------- Co to za pan i co takiego zrobił ?? http://i25.tinypic.com/dy0iko.jpg |
Podpowiedź
http://i27.tinypic.com/2ykxe0y.png |
Giovanni Agnelli, włoski przedsiębiorca, jeden z głównych założycieli Fiata.
nie ma WISLAZWE z potwierdzeniem, to może zaryzykuję swoją zagadkę http://img21.imageshack.us/img21/6100/obrazek128.th.jpg obrazek przedstawia jedną ze stolic ? |
|
|
Jeżeli się nie mylę to ten Pan powyżej to aktor Ben Kingsley.
__________________________________________________ ___________ Kto to jest? Podpowiem, że ten Pan jest Brytyjczykiem. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ertwalpole.jpg |
Sir Robert Walpole. Był premierem WB
|
Brawo:) Twoja kolej.
|
http://vlep.pl/i1248031318.jpg
Co to jest i gdzie to jest? podpowiedź. Dolny Śląsk Kolejna podpowiedź. To coś jest najgłębsze w Polsce nikt nie zgadł więc odp: Najgłębszy kamieniołom w Polsce znajdujący się w Strzelinie Niech ktoś zada |
Ale nam temat spadł :D czas odświeżyć.
http://i31.tinypic.com/34jf78m.jpg Co to za miejsce gdzie się znajduje i co w nim nie zwykłego ?? |
Podpowiedź miasto w którym znajduje się owe cudo jest 2 pod względem mieszkańców w swoim kraju.
|
Stara winiarnia w Mariborze, a niezwykła jest ta winorośl rosnąca na tym budynku, która podobno ma przeszło 400 lat.
|
wienek zadajesz zagadkę :D
|
a jakże pewnie, że zadam, będzie bez podpowiedzi, bo za łatwe, na ew. potwierdzenie nie czekajcie, bo nie będzie mnie conajmniej do niedzieli.
http://img198.imageshack.us/img198/8...aktorastam.jpg |
Bulowice, pałac rodziny Larischów (XIX w.), jako ciekawostkę warto wspomnieć, że swego czasu była tam odwykówka :P
Niech ktoś zada za mnie. |
|
To nie jest jakieś San Marino?
|
Nie, chociaż ciepło ; )
|
Gdzieś na Sycylii ??
|
Owszem, ale proszę o nazwę miasta (bo to miasto jest!) :P
|
No dobra. To miasto Erice na Sycylii. Polecam serdecznie każdemu.
Zadaj ktoś. |
Witam po dłuższej przerwie, wakacje się już kończą( przynajmniej dla mnie ) więc czas ruszyć z kolejną porcją zagadek,bo nam temat lekko upadł a trzeba przyznać że jest ciekawy więc do roboty panowie i panie odgadywać i zadawać. Jako że nie ma nikogo chętnego do zadania zagadki to pozwolę sobie zadać.
Łatwo szybko i przyjemnie tak na dzień dobry. Co to, gdzie się znajduje, parę słów. http://i29.tinypic.com/303ik5v.jpg Powodzenia. Ciekawe czy specjalista w tej dziedzinie wyprzedzi wszystkich i odgadnie pierwszy |
Most, który łączy Kopenhagę z Malmo?
|
Tak zgadza się most otwarto 9 lat temu, jest t jeden z najdłuższych mostów w Europie i na świecie.
Krissu jedziesz z zagadką. |
http://i25.tinypic.com/5eerro.jpg
Postać związana z jednym z instytutów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego nazwiskiem nazwana została ulica w Krakowie. Liceum zdaje się też. |
August Witkowski?
|
Nie.
10 znaków |
Roman Ingarden
|
Tak jest :)
|
Co to za miejsce gdzie się znajduje
http://i28.tinypic.com/22cbwn.jpg i co wspólnego z tym miejscem ma ten pan ( proszę podać też imię i nazwisko) http://i29.tinypic.com/fod8wl.jpg |
to Vlad Tepes i jakies rzymskie ruiny więc pewnie gdzieś w pd Rumunii...
tyle mi sie wydaje:) |
zgadza się, to pierwsze budownictwo z ceglaną postawą (fundamentem) budynek tem był powiększany i hmm.. "ulepszany" przez Vlad`ka. Powierzchnia sięgnęła 700 metrów kw.
aaa i Vlad był osobą ktora wydała dokument zaświadczający nazwę "Bukareszt" (20 wrzesienia, 1459 roku) mogę nie za dobrze pamiętać bo to było 2 tygodnie temu i mało słuchałam przewodnika :D i winko tam dobre było :lol: |
Zaraz wróć, nie ma odpowiedzi , kierunek dobry, chodzi o dokładna nazwę tego obiektu i nazwisko tego pana na zdjęciu poniżej...
Przepraszam, trochę nie kontaktuje dziś :D |
Dobry kierunek poszukiwań, jesteście blisko.
|
no to tak:
1. Budynek się nazywa : Curtea Veche (rum. Stary Dwór) to dawna siedziba książąt Wołoszczyzny, położona w dzielnicy Lipscani, w trzecim sektorzeBukaresztu, stolicy Rumunii. Pierwsza rezydencja w tym miejscu została zbudowana w czasach panowania Włada Palownika w XV wieku. Hospodar Radu Piękny przeniósł swą siedzibę, a tym samym stolicę Wołoszczyzny, z Târgovişte do Bukaresztu. W XVI wieku pałac został całkowicie przebudowany przez Mirczę Pastucha i stał się centrum miasta, otoczonym przez domy kupców, rzemieślników i budynki gildii. 2. Pan się nazywa: Mateiu Caragiale - Pisarz Mateiu Caragiale, zainspirowany przez ruiny Curtea Veche, wydał w 1929 roku powieść Craii de Curtea-Veche (Władcy ze Starego Dworu). Zagadka: co to i dlaczego jest takie słynne? http://i25.tinypic.com/5y7sls.jpg |
Jest Bartek oak , i jest słynne bo pod drzewem dębu Bartek król Kazimierz III znane były zdjęcia, jak trzymając się sąd. Jest to też, że Jan III Sobieski wsparł w tym drzewie w drodze powrotnej z Bitwa pod Wiedniem, i ukrył turecki saber arkabuz i butelkę wina w środku.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl