![]() |
Cytat:
|
Świetna jak zawsze analiza sytuacji w Ekstraklasie autorstwa Mogiel:
http://www.90minut.pl/news/294/news2...8-kolejce.html Przede wszystkim emocje związane z awansem do górnej połówki będą w najgorszym wypadku do ostatniej kolejki jeśli chodzi o Wisłę, ale opcji jest tyle na obecną chwilę, że patrząc jeszcze na rozkład par 30. Kolejki i TOP 10 grający mecze między sobą w całości, to Multiliga będzie pełna emocji z pewnością :) |
Może wkleję najważniejsze punkty z tej analizy Mogielnickiego, gdyż dzisiaj z naszej perspektywy najważniejsze spotkanie:
Korona Kielce - Zagłębie Lubin Z kolei w sobotę: Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec Lechia Gdańsk - Lech Poznań Niedziela: Pogoń Szczecin - Arka Gdynia WISŁA zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej w najbliższej kolejce, jeśli: - wygra, Lech i Korona przegrają, a Jagiellonia nie wygra LUB - wygra, Lech przegra, Jagiellonia i Korona zremisują, a Pogoń wygra lub przegra LUB - wygra, Korona przegra, Lech zremisuje, Jagiellonia nie wygra, a Pogoń wygra lub przegra |
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?
|
Cytat:
|
Cytat:
Za to zwycięstwo Korony jest dla nas najgorsze. |
no to mecz korona-zagłębie (0:2) po naszej mysli :)
|
Dla fachowcow
czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)? |
Jaga nie wygrywa, Amica przegrywa, my wygrywamy i jestesmy w 8 juz jutro.
|
Czyli
Jaga-Sosnowiec x Lechia-Amica 1 i my wygrywamy i swieto,..hmmmm czyli jest to w sumie realne. |
Jaga - Sosnowiec x2
Lechia - Lech 1 Wisła - Piast 1 lub Jaga - Sosnowiec X Lechia - Lech 1X Wisła - Piast 1 Pogoń - Arka 1 |
Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:
Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia. Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli dzisiaj Lech nie wygra w Gdańsku, to w ostatniej kolejce nam i Zagłębiu do awansu wystarczy remis. Oczywiście, jeśli zdobędziemy 3 punkty z Piastem. Jeśli dzisiaj nie wygramy, to trzeba będzie wygrać w Lubinie. Jest jeszcze opcja awansu po dwóch remisach, ale wtedy Pogoń musiałaby przegrać u siebie z Arką i w Warszawie.
|
Jaga prowadzi 2-0, nie jest ciekawie.
|
Noto chyba po ptakach....
|
Dobry i punkt, bo teraz zwycięstwo w Lubinie daje awans niezależnie od innych wyników.
Problem w tym, że już raz tak było, że potrzebowaliśmy zwycięstwa z Zagłębiem i był remis w Krakowie ;( |
Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki. |
Teraz Lechia musi wygrać. Wtedy Zagłębie ma awans w kieszeni i motywacja u nich będzie mniejsza z nami.
|
Cytat:
Pytanie co z Wasylem i Kubą. A co do Lisa to niestety nie ma kim go zastąpić. |
Lisowi należy się wsparcie. Dzisiaj dał plamę ale wierze ze z Zagłebiem da radę. Tak czy siak w Lubinie musimy wygrać.
|
Wygrana da nam awans niezależnie od niczego. Remis da nam awans pod warunkiem że:
Lech przegra z Lechia i Jaga Lub Pogoń przegra z Arka i Legia. Przegrana - nic nam nie pomoże |
Ten mecz z Arką jest problematyczny, bo Pogoń jest od niej (na papierze) silniejsza.
W ostatniej kolejce Pogoń gra w Warszawie, a Korona w Gliwicach. Lech gra z Jagą ale niestety remis w Poznaniu wystarczy Jagiellonii do top8 |
Sosnowiec -5 AGKŚ -5 Miedź -3 Płock -2 w sumie 15 straconych punktów z dnem tabeli. Tu musimy szukać powodów dla których walka o 8 jeszcze trwa. U siebie trzy mecze były spokojnie do wygrania, tak samo w Sosnowcu.
|
I Lech przegrał. Tak, że jest znowu trochę do przodu. Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.
|
Cytat:
Nie kalkulować, tylko wejść w ten mecz tak jakby od tego zależało mistrzostwo. Z reguły takie kalkulacje - "jeśli drużyna X przegra, to my aż tak bardzo starać się nie musimy" - odbijają się nam czkawką. |
Tylko po zwyciestwo bez kalkulacji. Trzeba sie spiac i wyszerpac te 3 punkty za kazda cene.
|
W każdym razie dwie rzeczy już wiemy.
Wygrywamy w Lubinie jesteśmy w top8, przegrywamy w Lubinie zostajemy w dolnej połówce. I jeszcze jedno. Statystycznie już się utrzymaliśmy. |
Mogiel daje nam 43%.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl