Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

kbr 04.04.2019 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1537316)
Dosyć odważnie stawiasz tezę, że Korona bądź co bądź ze słabym Zagłębiem (widziałem ich ostatnie dwa mecze, niczym się nie wyróżniają - w szczególności z Płockiem to był dramat), i może z dobrze grającym Piastem, ale jednak to tylko dalej Piast, zdobędzie tylko 1 punkt. Mnie nie zdziwi jak nie zdobędą żadnego punktu jak i to, że zdobędą 6.

Oczywiście, to nasza ekstraklasa i nic nie może nas zdziwić. To tylko mój typ ;)

piotrex007 04.04.2019 16:48

Świetna jak zawsze analiza sytuacji w Ekstraklasie autorstwa Mogiel:

http://www.90minut.pl/news/294/news2...8-kolejce.html

Przede wszystkim emocje związane z awansem do górnej połówki będą w najgorszym wypadku do ostatniej kolejki jeśli chodzi o Wisłę, ale opcji jest tyle na obecną chwilę, że patrząc jeszcze na rozkład par 30. Kolejki i TOP 10 grający mecze między sobą w całości, to Multiliga będzie pełna emocji z pewnością :)

Karherop 05.04.2019 08:47

Może wkleję najważniejsze punkty z tej analizy Mogielnickiego, gdyż dzisiaj z naszej perspektywy najważniejsze spotkanie:
Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Z kolei w sobotę:
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Niedziela:
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia


WISŁA zapewni sobie awans do grupy mistrzowskiej w najbliższej kolejce, jeśli:

- wygra, Lech i Korona przegrają, a Jagiellonia nie wygra
LUB
- wygra, Lech przegra, Jagiellonia i Korona zremisują, a Pogoń wygra lub przegra
LUB
- wygra, Korona przegra, Lech zremisuje, Jagiellonia nie wygra, a Pogoń wygra lub przegra

Grantar 05.04.2019 17:25

Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

willow 05.04.2019 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1537484)
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

porażka lub remis Korony?

pepe72 05.04.2019 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1537484)
Pogubiwszy się ... jaki wynik jest dla nas najlepszy w meczu Korony z Zagłębiem ?

Porażka Korony daje nam więcej opcji przy założeniu zwycięstwa z Piastem.
Za to zwycięstwo Korony jest dla nas najgorsze.

frg 05.04.2019 19:04

no to mecz korona-zagłębie (0:2) po naszej mysli :)

Wojtas 05.04.2019 19:15

Dla fachowcow

czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)?

Wehrmacht 05.04.2019 19:16

Jaga nie wygrywa, Amica przegrywa, my wygrywamy i jestesmy w 8 juz jutro.

Wojtas 05.04.2019 19:23

Czyli

Jaga-Sosnowiec x
Lechia-Amica 1

i my wygrywamy i swieto,..hmmmm czyli jest to w sumie realne.

mr_kwolf 05.04.2019 19:40

Jaga - Sosnowiec x2
Lechia - Lech 1
Wisła - Piast 1

lub
Jaga - Sosnowiec X
Lechia - Lech 1X
Wisła - Piast 1
Pogoń - Arka 1

Konrad. 05.04.2019 21:46

Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:

Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia.

Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje.

luke1906 05.04.2019 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1537524)
Wg Mogielnickiego awansujemy w tej kolejce jeśli wygramy i:

Jaga nie wygra, Lech wygra z Lechia.

Jaga nie wygra, Lech zremisuje, Pogoń nie zremisuje.

To chyba się akurat nie zgadza. Sprzyja nam porażka lub remis Amiki.

Karherop 06.04.2019 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1537496)
Dla fachowcow

czy jest mozliwe zeby juz jutro zaklepac awans?(po wygranej z Piastem naturalnie)?

3 posty wyżej nad Twoim to napisałem...

POIUYT 06.04.2019 15:03

Jeśli dzisiaj Lech nie wygra w Gdańsku, to w ostatniej kolejce nam i Zagłębiu do awansu wystarczy remis. Oczywiście, jeśli zdobędziemy 3 punkty z Piastem. Jeśli dzisiaj nie wygramy, to trzeba będzie wygrać w Lubinie. Jest jeszcze opcja awansu po dwóch remisach, ale wtedy Pogoń musiałaby przegrać u siebie z Arką i w Warszawie.

Blixa 06.04.2019 15:21

Jaga prowadzi 2-0, nie jest ciekawie.

brylant17 06.04.2019 18:57

Noto chyba po ptakach....

pepe72 06.04.2019 19:10

Dobry i punkt, bo teraz zwycięstwo w Lubinie daje awans niezależnie od innych wyników.

Problem w tym, że już raz tak było, że potrzebowaliśmy zwycięstwa z Zagłębiem i był remis w Krakowie ;(

Wasiu 06.04.2019 19:13

Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki.

Boracik86 06.04.2019 19:17

Teraz Lechia musi wygrać. Wtedy Zagłębie ma awans w kieszeni i motywacja u nich będzie mniejsza z nami.

pepe72 06.04.2019 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1537594)
Wszystko zależy od nas samych. Wygrywamy w Lubinie i jestęśmy w 8-ce. Faworytem może nie będziemy ale wygrana na Zagłębiu to nie jest coś co trzeba rozpatrywać w kategorii cudu.
A nawet jak się nie uda to nie ma tragedii. Utrzymanie mamy pewne, 18 punktów przewagi nad miejscem spadkowym, a będzie okazja sprawdzić paru zawodników. Najważniejsze to odsunąć od składu tego parodystę z bramki.

Zagłębie z Koroną grało padakę więc nic nie jest wykluczone.
Pytanie co z Wasylem i Kubą. A co do Lisa to niestety nie ma kim go zastąpić.

gadzinka76 06.04.2019 19:28

Lisowi należy się wsparcie. Dzisiaj dał plamę ale wierze ze z Zagłebiem da radę. Tak czy siak w Lubinie musimy wygrać.

Gunner1906 06.04.2019 20:29

Wygrana da nam awans niezależnie od niczego. Remis da nam awans pod warunkiem że:

Lech przegra z Lechia i Jaga

Lub

Pogoń przegra z Arka i Legia.

Przegrana - nic nam nie pomoże

pepe72 06.04.2019 21:00

Ten mecz z Arką jest problematyczny, bo Pogoń jest od niej (na papierze) silniejsza.

W ostatniej kolejce Pogoń gra w Warszawie, a Korona w Gliwicach.
Lech gra z Jagą ale niestety remis w Poznaniu wystarczy Jagiellonii do top8

Szneka 06.04.2019 21:12

Sosnowiec -5 AGKŚ -5 Miedź -3 Płock -2 w sumie 15 straconych punktów z dnem tabeli. Tu musimy szukać powodów dla których walka o 8 jeszcze trwa. U siebie trzy mecze były spokojnie do wygrania, tak samo w Sosnowcu.

KOMINEK 06.04.2019 21:40

I Lech przegrał. Tak, że jest znowu trochę do przodu. Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.

NHitman 06.04.2019 21:49

Cytat:

Przy przegranej Lecha z Jagą zwycięstwie Piasta nam wystarczy tylko remis z Zagłębiem.

Nie kalkulować, tylko wejść w ten mecz tak jakby od tego zależało mistrzostwo. Z reguły takie kalkulacje - "jeśli drużyna X przegra, to my aż tak bardzo starać się nie musimy" - odbijają się nam czkawką.

Blixa 06.04.2019 22:09

Tylko po zwyciestwo bez kalkulacji. Trzeba sie spiac i wyszerpac te 3 punkty za kazda cene.

pepe72 06.04.2019 22:15

W każdym razie dwie rzeczy już wiemy.
Wygrywamy w Lubinie jesteśmy w top8, przegrywamy w Lubinie zostajemy w dolnej połówce.

I jeszcze jedno. Statystycznie już się utrzymaliśmy.

Blixa 06.04.2019 22:26

Mogiel daje nam 43%.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl