Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

adam_09 27.05.2014 22:10

ale najważniejsze, że gość kosi 480 tys. zł rocznie z czego 2/3 to wykłady w jego prywatnej uczelni na Frycza. K...a mać!

1q2 31.05.2014 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1362499)
Skoro krakowianie odrzucają lekką ręką tysiące nowych miejsc pracy, rozwój infrastruktury, rozwój regionu argumentując to jak zwykle troską skąd wziąć pieniądze, to może wytłumaczycie mi, dlaczego głosowałeś/głosowałaś za budową metra? To jest dopiero wypieprzenie gigantycznej kasy w błoto. Profit będzie czerpać głównie jedna firma wykonawcza która jest najbardziej zainteresowana tą inwestycją. W tym mieście i tak już ciężko żyć przez te cholerne remonty, a jeszcze chcecie nam wszystkim zafundować kolejne utrudnienia w życiu głosując na jakiś bubel za gigantyczne pieniądze. Warszawka ma to my też? Czy to jakiś kompleks? Mam olbrzymi żal do Majchrowskiego. Nie potrafił załatwić Euro w Krakowie (inne miasta odżyły dzięki temu), nie potrafi zrobić konkretnej kampanii która promowałaby IO, które były wielką zmarnowaną szansą dla regionu (teraz potrafi tylko płakać po porażce), nie potrafi wylobbować występu reprezentacji polskich siatkarzy w mistrzostwach świata mając w zanadrzu największą halę w Polsce (wielką sztuką było nie dostać grupy z Polską mając taką halę). Nieudolny prezydent na którego z uporem maniaka większość głosuje. Aż żal na to wszystko patrzeć. Gospodarność po Krakowsku psia mać...

dlatego że mam w dupie igrzyska dla pasjonatów, natomiast metro jest takiemu miastu potrzebne i to nie dlatego że 'Warszawka' to ma, tylko dlatego że miasto o takich gabarytach potrzebuje szybkiej kolei czy to podziemnej czy naziemnej.Jako mieszkaniec powinieneś to zauważyć

Swoją drogą, nie wiem czy jest jakiś specjalny temat do tej inwestycji ale wrzucę tu.
Generalnie jak nasz stadion może się nie podobać , jeśli chodzi o walory architektoniczne czy też wykończeniowe, to powstała budowla która przebija w tej kwestii nasz stadion we wszystkich aspektach.
Nie chcę uwierzyć że to finalnie tak ma wyglądać ale ponoć lepiej nie będzie.Na zdjęciu akurat ten słynny ekran jest wyłączony ale uwiercie mi - przy włączonym cały obiekt prezentuje się jeszcze bardziej szpetnie.

http://i.imgur.com/LdCwuat.jpg

Matejas_ 01.06.2014 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1362686)
ale najważniejsze, że gość kosi 480 tys. zł rocznie z czego 2/3 to wykłady w jego prywatnej uczelni na Frycza. K...a mać!

Mogłeś sobie założyć Wyższą Szkołę Lansu, albo inne gówno, znaleźć frajerów i kosić kasę. Namaiwaj ludzi pod KSW, żeby ppierd... tą uczelnie i przenieśli się gdziekolwiek indziej! Na R22 udało się zaniżyć fkekwencję, może na KSW tez się uda! Niech SKWK zrobi pikiete "Krzyczą razem miasta, wioski... czas pożegnać się z Majchrowskim". W końcu każdy prawdziwy kibic, a za takiego uważają się członkowie SKWK to patrioci, więc powinni być również patriotami lokalnymi! Najpierw Bednarz, potem Majchrowski, zrobimy Majdan 11 listopada w Warszawie i obalimy rządy Tuska!

Walić Majchra i jego Kup Sobie Wykształcenie... najlepsza jest jego wizja zabudowy Zabłocia i Płaszowa! Nakupił z kolesiami działek, doprowadził do nich tramwaj (przy okazji do swojej szkółki), a teraz za wielokrotnie większą kasę odsprzedaje działki deweloperom, bo teraz już nie Ruczaj modny, ale Mały Płaszów właśnie...

Barti 01.06.2014 09:28

Metro w takiej formie w jakiej ma powstać jest zupełnie bez sensu. Pomimo pozytywnych opinii ekspertów na temat jakości gruntów w centrum Krakowa, raczej nie będzie zgody na jego budowę. Trasa przejdzie bardziej z boku. Czas na dojazd do ścisłego centrum zajmie niewiele krócej niż obecnie tramwajem. Dokładając do tego paraliż miasta na ładnych kilka lat, wychodzi na to, że ta budowa to kompletny bezsens. Bardziej zasadnym jest inwestowanie w istniejącą już infrastrukturę. Budowa bezkolizyjnych skrzyżowań, północna obwodnica, zakup klimatyzowanych nowoczesnych tramwajów. Popieranie wątpliwej inwestycji która pochłonie miliony i utrudni nam życie uważam za sabotaż.

Kocur 01.06.2014 10:29

1. Metro - pomysł teoretycznie realny ale obecnie planowany przebieg trasy faktycznie z dupy - pokrywa się z planowaną linią tramwaju więc po jakiego grzyba ??

2. Nowe tramwaje - taboru złego nie mamy - niech się ZIKIT zajmie naprawą torowisk bo były przypadki że na Basztowej i Dunajewskiego 2 tygodnie temu co godzinę ekipa jeździła bo tory wybrzuszone

3. Północna i wschodnia obwodnica - numer jeden obecnie, wschodnia ma się zacząć podobno w wakacje, o północnej nic nie wiadomo, do tego dochodzi wylotówka na Warszawę - jeden pas dziurawej drogi to jest ewenement, codziennie korki w każdą stronę

yarow 01.06.2014 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1362499)
[...] nie potrafi wylobbować występu reprezentacji polskich siatkarzy w mistrzostwach świata mając w zanadrzu największą halę w Polsce (wielką sztuką było nie dostać grupy z Polską mając taką halę).[...]

Generalnie, zgoda

ale w tym konkretnym przypadku, kiedy staraliśmy się o MŚ w piłce siatkowej, to czy hala czyżyńska nie była przypadkiem jeszcze tylko pomysłem albo kamieniem węgielnym? (Pytam).

I tak chyba ukłon jest w kierunku Krakowa, bo stworzono dodatkową grupę aby się i tutaj odbyły Mistrzostwa.

Elefant 01.06.2014 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1362499)
nie potrafi wylobbować występu reprezentacji polskich siatkarzy w mistrzostwach świata mając w zanadrzu największą halę w Polsce (wielką sztuką było nie dostać grupy z Polską mając taką halę).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1363156)
Generalnie, zgoda

ale w tym konkretnym przypadku, kiedy staraliśmy się o MŚ w piłce siatkowej, to czy hala czyżyńska nie była przypadkiem jeszcze tylko pomysłem albo kamieniem węgielnym? (Pytam).

I tak chyba ukłon jest w kierunku Krakowa, bo stworzono dodatkową grupę aby się i tutaj odbyły Mistrzostwa.

A nie jest tak, że za prawo organizowania meczy na mistrzostwach się po prostu płaci ? I to konkretne pieniądze. Gdzieś w granicach 10 mln zł. Które miasto da więcej to dostaje lepsze mecze.

Ktoś wspomniał o meczach euroligi. Za wynajęcie hali na mecz płaci się 100 tys. zł.
Policzmy. 100 osób z młyna po 5 zł to 500 zł.
2000 osób po 15 zł to 30000 zł.
To zostaje jeszcze 69500 zł.

A gdzie inne koszty ? Gdzie zysk ?

Marcin_fan 01.06.2014 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1363158)
A nie jest tak, że za prawo organizowania meczy na mistrzostwach się po prostu płaci ? I to konkretne pieniądze. Gdzieś w granicach 10 mln zł. Które miasto da więcej to dostaje lepsze mecze.

Ktoś wspomniał o meczach euroligi. Za wynajęcie hali na mecz płaci się 100 tys. zł.
Policzmy. 100 osób z młyna po 5 zł to 500 zł.
2000 osób po 15 zł to 30000 zł.
To zostaje jeszcze 69500 zł.

A gdzie inne koszty ? Gdzie zysk ?

Myśle że na Eurolige w nowej hali przyszło by duuużo ludzi i ceny biletów można by zrobić na poziome 20-40zł plus reszta naprawde drogie czyli np 80 i wyższe

Barti 02.06.2014 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1363158)
A nie jest tak, że za prawo organizowania meczy na mistrzostwach się po prostu płaci ? I to konkretne pieniądze. Gdzieś w granicach 10 mln zł. Które miasto da więcej to dostaje lepsze mecze.

Ktoś wspomniał o meczach euroligi. Za wynajęcie hali na mecz płaci się 100 tys. zł.
Policzmy. 100 osób z młyna po 5 zł to 500 zł.
2000 osób po 15 zł to 30000 zł.
To zostaje jeszcze 69500 zł.

A gdzie inne koszty ? Gdzie zysk ?

No właśnie gdzie koszty ochrony imprezy, gdzie dochód z reklam? Bez tych danych nie będę nawet próbował bawić się w księgowego. Jakoś dziwnym trafem wszędzie wszystkim zawsze się opłaca tylko w tym jednym mieście nie. Inne miasta walczą o takie imprezy jak o życie, tylko Majchrowski nie musi, bo on ma swój mały świat (czyt. Mały Płaszów). Nie wiem po co urządzać referenda jak i tak będzie kontra. Jak się jest dobrym i pewnym siebie gospodarzem, ma się pewną kartę w ręce, wierzy się w wygraną to trzeba tą kartą grać a nie sprawdzać. Aż się czasem chce sparafrazować słowa Piłsudzkiego "Miasto wspaniałe..."

Gwiaździsty 05.06.2014 09:45

W temacie tramwaje dla Krakowa znowu coś się pokićkało. Kogoś strasznie boli widok dużej liczby nowoczesnych tramwajów w Krakowie:

Cytat:

Kraków jeszcze (trochę) poczeka na „Krakowiaki” Pesy
Wbrew zapowiedziom miejskich urzędników 6 czerwca nie dojdzie do podpisania umowy na 36 nowych tramwajów. MPK Kraków wciąż nie ma potwierdzenia o wpisaniu projektu na podstawową listę do dofinansowania unijnego. Jeśli środki – zgodnie z deklaracjami urzędników i polityków – zostaną zabezpieczone, umowa może zostać podpisana dopiero w kolejnych tygodniach po spełnieniu szeregu formalności.

Kwestia zakupu 36 nowych tramwajów rozpala w Krakowie sporo emocji. Przetarg, w mieście zdominowanym przez Bombardiera, wygrała po raz pierwszy polska Pesa. Wyniki ogłoszono jeszcze w grudniu 2013 r., ale do tej pory umowa nie została podpisana. Na przeszkodzie stoi brak gwarancji dofinansowania zewnętrznego –projekt znajdował się jedynie na liście rezerwowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).
Na początku tygodnia prezydent miasta Jacek Majchrowski ogłosił, po rozmowie z minister infrastruktury i rozwoju Elżbietą Bieńkowską, że projekt ma zagwarantowane dofinansowanie unijne. Umowa z Pesą miała zostać podpisana 6 czerwca br. Krakowski przewoźnik wydał jednak oświadczenie, w którym zdementował te informacje. Jak czytamy w oświadczeniu, „jeżeli 6 czerwca projekt zakupu 36 tramwajów zostanie wpisany na listę podstawową to nie oznacza, że tego samego dnia zostanie podpisana jakakolwiek umowa”.


Skąd to dementi? – Nie mamy oficjalnego potwierdzenia, że projekt wpisano na listę podstawową. Oczywiście mamy nadzieję, że tak się stanie, ale nie oznacza to, że od razu podpiszemy umowę – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK Kraków. Projekt musi zostać oceniony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jak informuje przewoźnik, dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie będzie mogła zostać podpisana umowa z producentem.
Jak zapewnia MPK Kraków, opóźnienie w podpisaniu umowy nie zmienia nic w kwestii terminu dostaw. – Z naszej perspektywy przesunięcie o kolejne kilka tygodni nie ma znaczenia. Nadal zakładamy, że termin dostaw tramwajów to wrzesień 2015 r. – mówi Gancarczyk. Pesa przedłużyła na razie ważność swojej oferty do końca czerwca.
Tramwaje o nazwie „Krakowiak” będą bazować na rodzinie Twistów, choć producent, aby sprostać wymaganiom, musiał wykazać się innowacyjnością. Jak wynika z warunków przetargu, pojazdy będą miały po cztery człony i pięć wózków. Tramwaje mają liczyć od 39 do 43 m. Szczegóły są na razie, zgodnie z wolą zamawiającego, objęte tajemnicą.

sambo 05.06.2014 17:07

raczej boli widok dużej ilości polskich tramwajów

gypsy 13.06.2014 14:21

Krakowscy urzędnicy złożyli w Ministerstwie Infrastruktury wniosek o dofinansowanie z pieniędzy unijnych opracowania studium wykonalności budowy pierwszej linii metra. Ma prowadzić z Nowej Huty przez centrum Krakowa do Bronowic. Konieczne są dodatkowe analizy: archeologiczne i geologiczne oraz ocena ryzyka ekonomicznego. Na to wszystko potrzeba około 30 mln zł.

więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...n-zl,id,t.html

MatMario 14.06.2014 09:13

4 przedszkola na to pójdą... A ile kilometrów chodników albo ścieżek rowerowych...

Dobrze ze było to referendum,przynajmniej ludzie zadecydowali ze warto ;-)

Kocur 14.06.2014 11:13

Za tym metrem to chyba głosowali przeciętni inaczej

Dla mnie ten plus że jak zaczną pieprzyć o metrze może mi nie zrobią tramwaju pod oknami bo ta sama trasa :D


ps.

Czy jesteś prawdziwym Krakusem?
http://www.gazetakrakowska.pl/quiz/1...kusem,q,t.html


Yeah :)
Cytat:

Jesteś tak krakowski jak obwarzanek, Szkieletor i Smok Wawelski. Urodziłeś się tu, dorastałeś, mieszkasz i nie zamierzasz się wyprowadzić. Znasz to miasto jak własną kieszeń. Wzrusza Cię dźwięk Dzwonu Zygmunta i widok z Kopca Kościuszki. Wiesz, że najlepsze zapiekanki są w Okrąglaku, a kiełbaski w niebieskiej Nysce. Nie są ci obce borówki, nakastlik czy sznycel.

MatMario 14.06.2014 13:06

Ja sie nie przejmuje, tyle na ZIO oszczedzilismy ze teraz nas na wszystko stac!

palikot 14.06.2014 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1364551)
4 przedszkola na to pójdą... A ile kilometrów chodników albo ścieżek rowerowych...

Dobrze ze było to referendum,przynajmniej ludzie zadecydowali ze warto ;-)

Acha miasto ma się nie rozwijać, bo tak sobie panowie planiści, architekci, demografowie i ekonomiści kocur i MatMario wymyślili? :D
W 85% podatnik europejski będzie finansował tą budowę w 15% prywatny przedsiębiorca i myśleć inaczej, niż że jest to niepowtarzalna okazja, by nie włożyć w gigantyczną sumę z własnego malutkiego budżeciku, zadłużając się na dziesiątki lat to trzeba mieć już kompletnie wysoki stan degrengolady umysłowej ;)(zresztą jak z ZIO, gdzie wiadomo było, że kasa na inwestycje z centrali będzie przyspieszona kosztem innych miast)

Ja rozumiem, że głosowanie na SLD czy POPIS a potem słuchanie ich w mediach doprowadza ludzkie mózgi do papki umysłowej, ale jak już zapominamy o własnych interesach kosztem np. innych miast, to już trzeba walić po pyskach na otrzeźwienie. Zaoszczędźcie może na własnej głupocie, bo stosowanie argumentów, że żłobków przez to nie będzie, to oczy nie wierzą, że można wymienić tak głupi argument. Tak bardzo chcecie o swoje dzieci i wnuki dbać, że skazujecie je na totalny paraliż komunikacyjny w mieście za kilka-kilkanaście lat, gdzie już jest ciasno na ulichach, gdzie ciągle przybywa ludności i metro w perspektywie 10-15 lat będzie już koniecznością w milionowym mieście i jeszcze większym obszarze metropolitarnym? Tak bardzo je kochacie, że zbudujcie im żłobki a do roboty niech chodzą z buta A jak! Jesteście jak nasze rządy, które tak kochają wszystkie pokolenia wstecz i w przód, że mają w dupie poszanowanie tradycji jak i skazują przyszłych pokoleń na gigantyczne problemy ekonomiczne. Trzeba myśleć o ludziach w przód a nie tylko o własnej dupie ;)

Kocur 14.06.2014 14:57

Akurat budowa tramwaju przez Prądnik Cz. jest najdurniejszym pomysłem wszech czasów.

Przeciwnych jest 95% mieszkańców a już sama trasa woła o pomstę do nieba - wykoszenie resztek zieleni i trawników już nie mówią że puszczenie szyn między blokami.

picasso 14.06.2014 17:32

metro jak najbardziej.jest potrzebne.ale powinni myslec od razu o dwoch liniach (nei budowac ale brac pod uwagę)jedna ze skawiny do huty i druga z wieliczki do balic.oczywiscie obie częściowo naziemne.krzyzowac powinny sie gdzies w centrum miasta dajac możliwość przesiadki.wtedy wielu ludzi spoza krakowa nie wjezdzaloby do miasta. bo latwiej zostawić samochód na parkingu koło metra i w 20 min dotrzeć praktycznei w każde miejsce.po drugie takie poprowadzenie linii metra daje najwieksze możliwości przemieszczania się praktycznei w każde miejsce.a to co teraz proponuja rozwiazuje problem tylko w północnej części maista.

Kocur 04.07.2014 07:03

Władze Krakowa podpisały umowę z bydgoską firmą Pesa na dostarczenie 36 nowych tramwajów, zaprojektowanych specjalnie dla naszego miasta. Umowa opiewa na ponad 291 mln zł.



luke1906 17.07.2014 10:58

Farsy ciąg dalszy.

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...odka,id,t.html

Gdzie my ku.rwa żyjemy?

Kocur 17.07.2014 11:22

Taki wniosek odrzuca się jako bezzasadny a nie czeka na decyzję wojewody.

I jeszcze ....a mają płacić karę bo miasto gra z nimi w chuja. Ręce opadają.

dulli78 17.07.2014 11:49

Jeszcze kilka lat i "szkieletorem" będzie musiał zająć się konserwator zabytków.

MatMario 17.07.2014 11:56

Wniosku się nie odrzuca tylko się przekazuje z możliwością autoporawki w zakresie złożonego sprzeciwu.

Sorry taki mamy klimat.... nie prawo.

Kocur 23.07.2014 08:07

Eee - na pewno można bzdurny wniosek uwalić a nie poprawiać. Tak jakbym złożył wniosek o zburzenie Sukiennic - przecież nikt tego by nie rozpatrywał.


Cytat:

Za kilka tygodni rozpocznie się budowa wschodniej obwodnicy Krakowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka między węzłem Rybitwy a węzłem Igołomska. Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialne konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. oraz Heilit + Woerner Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 528 898 852 zł.

Nowy odcinek obwodnicy będzie liczył 4,5 kilometra. Droga będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Firma będzie musiała też wybudować 700 metrowy most nad Wisłą. Przebudowana zostanie także droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km oraz infrastruktura techniczna. Zwycięzca przetargu będzie mieć na realizację inwestycji dwa i pół roku. GDDKiA liczy, że całą inwestycję uda się zakończyć do wiosny 2017 roku.


MatMario 23.07.2014 08:42

On zaskarża decyzję o warunkach zabudowy. Takie zaskarżenie składasz do organu nadrzędnego (wojewoda) za pomocą organu wydającego decyzję.

Robi się tak aby organ wydający decyzję wiedział że się ona komuś nie podoba i jeśli popełnił błąd to go sam naprawia uwzględniając takie zaskarżenie w 100% lub jeśli się nie zgadza z zaskarżeniem przekazuje do organu nadrzędnego.

Jak pamiętam KPA to tak to wygląda.

Paweł 30.08.2014 09:43

Powiedzmy, że po części związane z tematem.

Kraków w bardzo dobrej kondycji finansowej

"Radni chwalą się, że stan finansów w Krakowie jest stabilny i daleko mu do problemów. Mieszkańcy uważają inaczej, jednak opinię urzędników potwierdza ocena wiarygodności kredytowej miasta przez agencję Standard&Poor’s.

(...)"

Więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,...wiadomosc.html

yeti777 31.08.2014 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1363153)
1. Metro - pomysł teoretycznie realny ale obecnie planowany przebieg trasy faktycznie z dupy - pokrywa się z planowaną linią tramwaju więc po jakiego grzyba ??

Co do tramwajów, to nie się w pełni nie zgodzę - metro idzie rzeczywiście podobnie jak tramwaje (Huta-Cetrum, Bronowice), ale jednak inaczej (na zachodzie wzdłuż Armii Krajowej, na wschodzie zahacza o duże osiedla, które tramwaju nie mają.

Co nie zmienia faktu, że uważam że pomysł z metrem jest nietrafiony - Kraków jest już miastem zabudowanym, ta inwestycja jest zbyt kosztowna. Zobaczcie, jak metro wygląda w wielu krajach Europy Zachodniej - w centrum pod ziemią, a dalej na powierzchni. Dlaczego? Bo jak je budowali, to miasta nie były jeszcze tak zabudowane.

Chcieli budować metro, to było to robić w latach sześćdziesiątych, teraz to po ptokach. Niech inwestują w tramwaje.

btw słyszeliście, że tramwaj na Mistrzejowice ma iść przez Meissnera? Widzieliście zrobiony rozjazd przy okazji robienia Mogilskiej i Jana Pawła? Ja nie. Oto jak nasze miasto działa ;p

rafkur 31.08.2014 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yeti777 (Post 1375454)

btw słyszeliście, że tramwaj na Mistrzejowice ma iść przez Meissnera? Widzieliście zrobiony rozjazd przy okazji robienia Mogilskiej i Jana Pawła? Ja nie. Oto jak nasze miasto działa ;p

Klasyczny Kraków. Od miesiąca jest rozpieprzone skrzyżowanie na Saskiej bo robią tory. Ile lat ma to skrzyżowanie? Dwa? Też matoły nie pomyślały o zrobieniu odnogi gdzie od 5 lat miasto trąbiło, że następną dużą inwestycją będzie ta trasa tramwajowa. Ale co tam, .... z kasą bo nie nasza i .... z korkami bo my tam nie mieszkamy - ot myślenie zkikitu.

arth_ur 02.09.2014 15:59

Panowie wie ktoś do kiedy ma być remont Powstańców Wielkopolskich ?

Krav 02.09.2014 17:05

jeśli nie będzie opóźnień to mają skończyć do końca września


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl