Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

BronekTS 23.02.2011 19:20

Pytanie - czy wpis na oficjalnej że kolejny telebim czeka w kolejce oznacza że trochę to potrwa zanim zaczną się nad nim prace czy już od jutra zacznie się montaż ? Bo to trochę dwuznacznie brzmi.

Edit : Jaki jest ustalony aktualnie termin oddania CAŁEGO STADIONU - czytaj : w którym dniu do "użytku" wedle planów oddane zostaną wszystkie trybuny ?

Jaka jest szansa na dotrzymanie tego terminu ?

Który mecz powinien być pierwszym meczem na który w sprzedaży będą bilety na każde krzesełko na Reymonta ?

Te 3 pytania mnie nurtują a nie śledzę na bieżąco tego tematu, bo szkoda nerwów, a już nie mogę się doczekać jakiegoś meczu przy naprawdę pełnych trybunach.

PiotrG 23.02.2011 19:31

1 - diabli wiedzą
2 - 15 marca 2011r
3 - żadna
4 - diabli wiedzą

it 23.02.2011 20:18

Może ktoś wie, czy po zamontowaniu telebimów będzie można z nich od razu korzystać, czy też może trzeba będzie czekać z tym na jakieś specjalne podpięcia IT lub tym podobne, czyli np. na oddanie do użytku trybuny zachodniej?

Mea 23.02.2011 20:31

oczywiscie ze po zakończeniu wszystkich prac telebimy beda dostepne

PiotrG 23.02.2011 20:42

Po zamontowaniu samych paneli muszą one zostać podłączone, skonfigurowane i skalibrowane.
Jeśli okablowanie jest już gotowe (a wykonawca telebimów oprócz samych paneli ma przeprowadzić kable i wyposażyć pomieszczenie na trybunie zachodniej do ich obsługi) to zostaną uruchomione w ciągu max kilku dni. Jeśli kabli nie ma, to sobie jeszcze poczekamy na ich włączenie i użytkowanie. Montaż paneli to najprostsza i najłatwiejsza do załatwienia sprawa.

jaszczur90 23.02.2011 21:38

http://galeria.wislakrakow.com/20110223/nikol/01.jpg

Ktoś mówił o braku funkcjonalności okrąglaka ? Jak znalazł na garaż :cheers:

sorin320 23.02.2011 21:49

juz nei srojcie, bd cos zapewne w stylu takim jak jest na Barsie :):)
http://stadiony.net/pictures/esp/cam...camp_nou09.jpg
miejsca na reklame mega atrakcyjne wiec na pewno ktos sie po nie zglosi

Pero 24.02.2011 09:11

najlepsze jest to że z góry narożników D i F te telebimy w ogóle nie są widoczne..:d

peterwislak 24.02.2011 10:05

wczoraj na oficjalnej stronce podali info:)
Tuż pod dachem trybuny zachodniej natomiast rozpoczął się montaż drugiego telebimu.:)

JrQ- 24.02.2011 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1055002)
najlepsze jest to że z góry narożników D i F te telebimy w ogóle nie są widoczne..:d

nie tylko stąd , no ale, nie narzekajmy, dobrze, że w ogóle będą :lol:

Arapaho 24.02.2011 17:54

byłem dziś po karnet - 40% 2 go telebimu jest zrobione. Dostałem też info od pracownika klubu że na 99% żadna nowa trybuna nie będzie w tej rundzie otwarta- prawdopodobne otwarcie obu będzie meczem pucharowym w wakacje (jak się zakwalifikujemy) . Nie widzialem też żeby sie pojawiły nowe ławki rezerwowych więc pewnie kolejna runda będzie z tymi starymi

Mario Nh 24.02.2011 17:59

Nie mogą zdarzyć z dwoma trybunami, połową stadionu, to i na detale dają sobie czas...

buczo1985 24.02.2011 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1055183)
byłem dziś po karnet - 40% 2 go telebimu jest zrobione. Dostałem też info od pracownika klubu że na 99% żadna nowa trybuna nie będzie w tej rundzie otwarta- prawdopodobne otwarcie obu będzie meczem pucharowym w wakacje (jak się zakwalifikujemy) . Nie widzialem też żeby sie pojawiły nowe ławki rezerwowych więc pewnie kolejna runda będzie z tymi starymi

Przygnębiające info, choć raczej było do przewidzenia :(
Będzie sukces jak podłączą telebimy i może zamówią ławki rezerwowych.

Mea 24.02.2011 18:27

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...niowka//44667/
w tym narożniku na 3 pietrze miały byc podobno biura Wisły. To miała być lokalizacja wskazana przez Wisłe a pierwotnie to miało być miejsce na biurka dla dziennikarzy. Morze Piotr G. coś wie więcej w tej materii.

Weak27 24.02.2011 18:36

Mam pytanie.Wiadomo juz kiedy uruchomia telebimy??Jeśli montaz idzie im tak szybko mozna sie spodziewac inauguracji wiosny przy działajacych juz telebimach??

medyk 24.02.2011 18:44

było napisane juz ze wszystko zalezy od tego czy sa tam juz jakies kable itd bo samo zamontowanie telebimu to najprostsza rzecz

Kuba 24.02.2011 20:05

Cytat:

Rewolucja w komunikacji. ZIKiT czeka na twój głos
Mateusz Żurawik
2011-02-24, ostatnia aktualizacja 2011-02-24 12:30

W internecie można już wypełnić ankietę dotyczącą zmian układu komunikacji miejskiej.
Miasto chce od nowa wyznaczyć trasę linii autobusowych, zmienić częstotliwość kursowania tramwajów. Najpierw jednak urzędnicy chcą zapytać mieszkańców, w jaki sposób poruszają się po mieście. - Wypowiedzi krakowian mają dla nas bardzo duże znaczenie - mówi Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Na podstawie ich odpowiedzi zostanie zaprojektowana nowa siatka połączeń autobusów i tramwajów. Oczywiście wszystkie opinie nie będą mogły być uwzględnione. To niemożliwe. Naszym celem jest jednak, by komunikacja miejska odpowiadała jak największej liczbie mieszkańców.

Ankieta zamieszczona na stronie
Kod:
zikit.krakow.pl
składa się z 18 punktów. Uwzględniono w niej pytania m.in. o to, ile czasu pasażerowie spędzają w autobusach i tramwajach, a także jak często i w jakim celu nimi podróżują. Sporo kontrowersji może wzbudzić pytanie o liczbę przesiadek w czasie jednej podróży, na jaką mogą zgodzić się pasażerowie. Plan ZIKiT-u zakłada bowiem, że powinno być ich więcej. W ankiecie pojawią się także pytania o obecną taryfę biletową (miasto chciałoby ją uprościć).

Od początku tygodnia na stronie ZIKiT-u pasażerowie mogą wypełniać ankietę dotyczącą swoich nawyków komunikacyjnych. Akcja nie ograniczy się jednak wyłącznie do internetu. Papierowa wersja ankiety zostanie dołączona do "Gazety" 3 marca. Po wypełnieniu będzie można ją wrzucić do jednej z 20 skrzynek, które zawisną na przystankach.

ZIKiT przekaże wypełnione ankiety ośrodkowi badawczemu, by ten na ich podstawie opracował projekt nowego układu komunikacji miejskiej.

Gdzie wrzucisz ankietę

Lista miejsc (przystanków), w których znajdą się skrzynki na ankiety: pętla Kurdwanów, pętla Bieżanów, rondo Matecznego, estakada na Wielickiej, pl. Bohaterów Getta, rondo Grunwaldzkie, pętla Salwator, Hala Targowa, Basztowa - Westerplatte, rondo Mogilskie, AGH, pl. Inwalidów, Nowy Kleparz, pętla Krowodrza, pętla Bronowice, rondo Barei, rondo Piastowskie, rondo Kocmyrzowskie, pl. Centralny, ul. Brożka.

Kod:
http://www.sprawnakomunikacja.com/ankieta/
zachęcam do wypełnienia ankiety oraz zasugerowania ZIKITowi aby linia 173 i 159 przejezdzały przez ulicę Reymonta.
Powodów może być wiele, ale dla nas wiadomo, że liczy się to aby linie te zatrzymywały się jak najbliżej stadionu.
Być może niewielkim kosztem zyskamy dwie linie autobusowe na Reymonta.

crazykaro 24.02.2011 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 1055270)
zachęcam do wypełnienia ankiety oraz zasugerowania ZIKITowi aby linia 173 i 159 przejezdzały przez ulicę Reymonta.
Powodów może być wiele, ale dla nas wiadomo, że liczy się to aby linie te zatrzymywały się jak najbliżej stadionu.
Być może niewielkim kosztem zyskamy dwie linie autobusowe na Reymonta.

173 przez Reymonta a po co? Przecież Czarnowiejska jest oddalona od Reymonta o 50 m MAX

dj_ibutti 25.02.2011 00:15

Też nie rozumiem po co nam autobusy na Reymonta, jak ktoś chce to przejdzie te 50 m. z Czarnowiejskiej. A w trakcie meczu i tak nie będą tędy jeździć bo jest korek jak 150. Przed i po meczu to samo.

Siwy_89 25.02.2011 00:36

niech wszystkie tramwaje jeżdzą na Cichy Kącik ;-)

Buzersky 25.02.2011 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1054689)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...elebim_gotowy/

Telebim gotowy. Wiecie może, co ma być po bokach? Mam nadzieję, że nie goła konstrukcja bo wygląda to strasznie.

Tak na prawdę powinny być tam dwa takie telebimy... Ktoś obniżył koszty....

PiotrG 25.02.2011 11:36

Nikt nie obniżał kosztów, a idiotycznie zaprojektowano konstrukcję.
Gdyby tam na całości miał być drugi telebim, to format całości byłby 32:9 co jest bardziej panoramiczne niż kino panoramiczne :lol:

Będzie miejsce na reklamy, ale w chwili obecnej fatalnie to wygląda.

Kuba 25.02.2011 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1055430)
Też nie rozumiem po co nam autobusy na Reymonta, jak ktoś chce to przejdzie te 50 m. z Czarnowiejskiej. A w trakcie meczu i tak nie będą tędy jeździć bo jest korek jak 150. Przed i po meczu to samo.

- na Reymonta są mniejsze korki niż na Czarnowiejskiej,
- niby 50 czy 100 metrów, ale zawsze to łatwiejszy dostęp do obiektów na Reymonta nie tylko w czasie meczów, ale w tygodniu na halę i inne obiekty

Myśle przede wszystkim interesem Wisły nie miasta w tym wypadku.

murray 25.02.2011 12:52

Myślę, że pomoże to też studentom AGH, bo często trzeba przejść z Czarnowiejskiej do okolic budynku Odlewnictwa (na przeciwko hali) w krótkim czasie

Pero 25.02.2011 12:58

W przypadku 173 nie przejdzie bez przebudowy Reymonta z Piastowską. Żaden długi autobus nie skręci tam w prawo bez kolizji ze stojącymi na Piastowskiej na lewoskręcie w stronę Reymonta.

Kuba 25.02.2011 13:12

Pero przebudowa jest planowana ... być może w najbliższych latach do niej dojść, bo rozbudowę Czarnowiejskiej narazie blokują mieszkańcy.

Ar222 25.02.2011 13:31

Ankieta wypełniona. Fajnie, że ktoś o tym pomyślał. Mam nadzieję, że faktycznie jakoś to sensownie poukładają. A puszczenie 173 i 159 Reymonta byłoby dobrym pomysłem. Raz, że dojazd pod sam stadion, a dwa, że by tę Czarnowiejską nieszczęsną choć trochę odciążyło - bo faktycznie jest zapchana często.

KuLwIk 25.02.2011 13:48

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._takze_gotowy/

Markus 25.02.2011 14:03

Zatem, podsumowując sytuację w dniu startu rundy wiosennej:

Czego na chwilę obecną brakuje na obu trybunach (zachodniej i północnej), aby mogły zostać oddane do użytkowania? Oczywiście, nie mówię o "odbiorach". :-)

it 25.02.2011 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1055615)
Zatem, podsumowując sytuację w dniu startu rundy wiosennej:

Czego na chwilę obecną brakuje na obu trybunach (zachodniej i północnej), aby mogły zostać oddane do użytkowania? Oczywiście, nie mówię o "odbiorach". :-)

Tak ze 100 dni???

jaro1985r 25.02.2011 15:22

Co do telebimów to zna ktoś wymiary naszych i tych z drugiej strony błoń? Takie same są?

PiotrG 25.02.2011 15:25

Markus, przede wszystkim ukończenia wnętrz tych trybun i wszelkich instalacji IT.

anthony09 25.02.2011 16:14

Osobiście wolałbym, żeby wszystko było zrobione przemyślanie i z dużym szumem. Lepiej już żeby cały stadion otworzyli na czerwiec niż mieliby oddać niedopracowany np. poprzez systemy IT itp. I tak pewnie więcej niż 18 tys. na mecze chodzić nie będzie jak na razie ;/ Na mecze topowe może będzie full ale na zwykłe raczej nie ;/ A jak zrobimy odpowiednią promocję na przyszły sezon, zdobędziemy Mistrza, i zorganizujemy turniej, w którym zagrają np. 3 drużyny (przykładowo Wisła, Borussia, Fiorentina to już automatycznie koniunktura na Wisłe rośnie ;)

Markus 25.02.2011 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1055653)
Markus, przede wszystkim ukończenia wnętrz tych trybun i wszelkich instalacji IT.

To wiadomo, ale co konkretnie mają jeszcze w tych wnętrzach do roboty? Czy koniecznie musi im to zająć kolejne pół roku? :evil: IT też jak sądzę nie trzeba montować przez kilka miesięcy, podobnie jak przygotowywać teren przed trybunami...

Wojtas 25.02.2011 17:02

A co z naszymi ulubiencami-pleksami????

Ile mozna prosc ich zeby to zdjeli bo tak potrzebne tam jak rybie recznik.

WislaFan123 25.02.2011 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1055668)
Osobiście wolałbym, żeby wszystko było zrobione przemyślanie i z dużym szumem. Lepiej już żeby cały stadion otworzyli na czerwiec niż mieliby oddać niedopracowany np. poprzez systemy IT itp. I tak pewnie więcej niż 18 tys. na mecze chodzić nie będzie jak na razie ;/ Na mecze topowe może będzie full ale na zwykłe raczej nie ;/ A jak zrobimy odpowiednią promocję na przyszły sezon, zdobędziemy Mistrza, i zorganizujemy turniej, w którym zagrają np. 3 drużyny (przykładowo Wisła, Borussia, Fiorentina to już automatycznie koniunktura na Wisłe rośnie ;)

A ja osboscie żądam otworzenia stadionu najpozniej na mecze z Amica i pejsami (11/05 i 13-15/05). 2,5 msca do tego czasu, roboty moze na 1 msc jeszcze zostal... Zdecydowanie mecze, ktore moga zgromadzic komplet, zwlaszcza na otwarciu... Jak nie bedzie wtedy stadionu, to mozna powiesic za jaja ZIKiT, majchrowskiego, jak i Wisle ze nie wywiera zadnej medialnej presjii na miescie

Arapaho 25.02.2011 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1055673)
To wiadomo, ale co konkretnie mają jeszcze w tych wnętrzach do roboty? Czy koniecznie musi im to zająć kolejne pół roku? :evil: IT też jak sądzę nie trzeba montować przez kilka miesięcy, podobnie jak przygotowywać teren przed trybunami...

No nie pół roku tylko 3 miesiące. Co jest do zrobienie jeszcze to dokładnie nikt tu nie wie. Na zachodniej nie działają windy, schody ruchome, IT nie jest zrobione (tv przemysłowa i system biletowy- przynajmniej), na oko z 50% prac w podziemiach, szatnie są niezrobione, nie wiem czy te słupy podporowe będą tynkować i co będą kłaść na zjazdach - pewnie asfalt. Nie są zrobione drogi dojścia- tylko częściowo je wylali tak przed zachodnią jak i północną. A asfaltu nie wyleją dopóki będzie mróz
Na północnej do skończenia łazienki, częściowo malowanie ścian i docieplanie niektórych słupów . NIe ma sufitów podwieszanych. Nie są podłączone centrale wentylacyjne (znaczy wogóle ich narazie nie ma) i nie ma zakończeń wentylacji na elewacjach, nie ma ogrodzenia i kołowrotów i oczywiście IT do systemów biletowych i tv przemysłowej . Grzejników też nie dostrzegłem na zdjęciach więc pewnie ogrzewanie nie działa.

marlyd 25.02.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaro1985r (Post 1055652)
Co do telebimów to zna ktoś wymiary naszych i tych z drugiej strony błoń? Takie same są?

Informacja z Gazety Krakowskiej, VIII.2010:

"...Urzędnicy podają, że telebimy będą miały wymiary 19,8 na 6,95 metrów. Nie wiadomo jednak, ile z tego będzie faktycznie stanowił ekran, a ile reszta konstrukcji, np. plansze pod reklamy.

Specjaliści z firmy Digital Outdoor, która od 1999 roku zajmuje się montażem telebimów przyjrzeli się przygotowanym miejscom pod ekrany na Wiśle. - Wygląda na to, że ekran będzie zajmował tylko środkową część konstrukcji. To oznacza, że jego powierzchnia to ok. 81 mkw. - mówi Marcin Śliwa, dyrektor techniczny z Digital Outdoor.
Ekran powinien mieć wymiary 14,08 na 5,76 metra..." /Bardzo dziwne proporcje, w rzeczywistości zapewne jest inaczej/


Na Legii 5,4 x 9,4m
Lech 8,1 x 14,4m
Cracovia, powierzchnia 24,58m2

Arapaho 25.02.2011 20:01

niech ktośs napisze albo zadzwoni do tej firmy .napewno podadzą co i jak. choćby jako reklama:)

PiotrG 25.02.2011 23:37

Nasze telebimy mają wymiary 10,56 x 5,76m co daje 60,8256m2 powierzchni każdy.
Format obrazu 16:9, rozdzielczość fizyczna 528x288px. Rozmiar pixela 25mm


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl