Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Mario Nh 27.07.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Abstrakcja (Post 945267)
Wisła po zakończeniu prac związanych z oświetleniem ma mieć łącznie 2 000 lx a do zorganizowania meczu w IV rundzie potrzeba : 1400 lx więc spokojnie teraz już mamy dwa "słupy" oświetleniowe(na zachodzie) i cztery na wschodzie więc to już jest na pewno ponad 1400 lx.

Tutaj chodzi raczej o równomierne oświetlenie całego boiska...

Wrona 27.07.2010 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Abstrakcja (Post 945267)
Wisła po zakończeniu prac związanych z oświetleniem ma mieć łącznie 2 000 lx a do zorganizowania meczu w IV rundzie potrzeba : 1400 lx więc spokojnie teraz już mamy dwa "słupy" oświetleniowe(na zachodzie) i cztery na wschodzie więc to już jest na pewno ponad 1400 lx.

To niestety tak nie działa. Upraszczając: nie wystarczy postawić dwa maszty a na każdym 700 lx oświetlenie żeby stadion został dopuszczony przez UEFA.

crazykaro 27.07.2010 17:03

A czy po drugiej stronie blon nie ma przypadkiem masztów tylko na jednej trybunie??

rav 27.07.2010 17:03

Kara obowiązuje, gdy inwestor nic nie zawali.
W tym wypadku jeśli miasto nakaże zapłacić Polimexowi karę, to ten wykaże niedociągnięcia miasta i jego odpowiedzialność za opóźnienia. Problem więc nie w umowie, lecz w nierzetelności miasta w jej dotrzymywaniu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 945272)
A czy po drugiej stronie blon nie ma przypadkiem masztów tylko na jednej trybunie??

Tak, są na jednej. A pod dachem drugiej, najwyższej lampy są podczepione bezpośrednio.

Arapaho 27.07.2010 17:05

Czy był ktoś na stadionie po zamontowaniu słupków do monitoringu?. Pojawiła się informacja że zasłaniają widok dolnym rzędom trybun. Mam cichą nadzieję że to nieprawda ale przecież u nas wszystko możliwe

szprotson 27.07.2010 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 945271)
To niestety tak nie działa. Upraszczając: nie wystarczy postawić dwa maszty a na każdym 700 lx oświetlenie żeby stadion został dopuszczony przez UEFA.

to ch**
Ostatecznie, każdy weźmie ze sobą latarkę.Polak potrafi

Arapaho 27.07.2010 17:13

Dziwie się , bardzo się dziwie Majchrowskiemu że przed zbliżającymi się wyborami nie próbuje nawet zatuszować swojej kompromitacji.Jakby tylko chciał to by nacisnęli razem ZiKiT-em na Polimex- 2 dodatkowe żurawie powinny już od dawna ukladać dach od północy.Wtedy by nie było problemu-przynajmniej z oświetleniem.Może prezydent już się poddał i nie będzie startował?Inaczej trudno zrozumieć że nawet za 5 dwunasta nie przyspieszają a wręcz zwalniają. Wydaje mi się że położyli już lagę na tej budowie i czekają aż sprawa ucichnie

kondzio7 27.07.2010 17:23

te dwa maszty na zachodniej to sa juz od dawna? ja jednak mam taka cicha nadzieje ze sie wyrobia na 4 runde:)

marcin225 27.07.2010 17:25

a co z trybuną ;d'?

1q2 27.07.2010 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kondzio7 (Post 945290)
ja jednak mam taka cicha nadzieje ze sie wyrobia na 4 runde:)

Nie ma bata
Ja w ogóle na miejscu Wisły to bym zaczął sprzedawać karnety na Hutnika
Puchary odpadają, Arka jak rozumiem odpada, zostaje 6 meczów, w tym jeden 'hitowy' i to dopiero w pod koniec listopada.
Promocja jakakolwiek już odpada, będzie burdel z biletami/karnetami.

Olać ich , niech dłubią do marca - potencjał tej rundy został i tak już całkowicie zmarnowany.

Pablo84 27.07.2010 17:58

Jestem pod wrażeniem Pańskiego wkładu w budowę naszego stadionu.Oby było więcej takich radnych jak Pan.

La Furia Dell' Est 27.07.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 945258)
na pewno są większe bo u nas ich po prostu nie ma. Gdyby były to trybuna wschodnia nie byłaby gotowa pół roku po pierwotnym terminie, a otwarcie stadionu nie byłoby planowane dopiero na październik. A październik , patrząc na nieróbstwo Polimexu Mostostalu, to termin jak najpardzej optymistyczny

Crazykaro-niestety to była ironia przez "łzy"................................

pablooki 27.07.2010 23:20

Jakoś nikomu się nie spieszy ...
 
Trzeba mieć nadzieję, że nowy prezio przy naszym udziale pogoni nierobów :-)

Wojtas 27.07.2010 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 945259)
Legia pod względem marketingowym podąża ku Europie - tylko u nas póki co wszystko stoi w miejscu, podobnie jak budowa stadionu.

Mam nadzieję, że ten nowy pion niebawem poskutkuje i wdrąży kilka ciekawych pomysłów.



No tak jak sie popatrzy na to jaka zrobila sie "otoczka' wokol nowgo stadionu Legii to troche zazdrosc zżera

my jak w koncu uopramy sie z tym wszytkim to tez mysle jakos nabierzemy 'medialnosci"w sprawie tego stadionu
bo na razie to wyglada tak jakby wstyd byl ze tak wyglada jego budowa

nt5 27.07.2010 23:51

Dla porównania:

Trybuna wschodnia grudzień 2009

Trybuna zachodnia dzisiaj

Ponad pół roku zajęło im doprowadzenie do stanu "prawie wykończonej" trybuny wschodniej od tamtego momentu. Nie ma szans na mecz przy pełnych trybunach w tym roku.

Kordel_Walker 28.07.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nt5 (Post 945695)
Dla porównania:

Trybuna wschodnia grudzień 2009

Trybuna zachodnia dzisiaj

Ponad pół roku zajęło im doprowadzenie do stanu "prawie wykończonej" trybuny wschodniej od tamtego momentu. Nie ma szans na mecz przy pełnych trybunach w tym roku.

Tylko wtedy była zima..Przypomnij sobie jak pracowali w te mrozy:-) Gdy tylko się ciut ociepliło, wyszło słońce to w jeden dzień zrobili tyle co w tydzień.
Gdyby mieli kary za opóźnienia to by się wyrobili nawet przed terminem. Ale w takiej sytuacji po co? Rzucą 1/3 siły roboczej na stadion, reszta pewnie na innych budowach i gitara gra.

crapmaster 28.07.2010 04:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 945317)
do PiotrG: wg obecnie obowiązujących przepisów prawa radny ma władzę uchwałodawczą (tworzenie prawa miejscowego poprzez uchwały, w tym budżet miasta) i kontrolną (komisja rewizyjna i absolutorium), a prezydent ma władzę wykonawczą (realizacja uchwał oraz zadania własne) i on nadzoruje pracę urzędu i jednostek podległych jako przełożony i pracodawca. Prezydent upoważniony uchwałą rady jako organ (w tym przypadku inwestor) może wpływać na ZIKiT (inwestora zastępczego) i na Polimex (wykonawcę) na podstawie tego upoważnienia i umowy zawartej pomiędzy miastem reprezentowanym przez prezydenta i przedstawiciela firmy wykonawczej. Do 2002 roku prezydent był wybierany przez radę i rada mogła go odwołać w głosowaniu na wniosek radnych. Teraz mogę tylko składać interpelację, wnioski, poprawki. Niestety nie mam bezpośredniego wpływu na pracowników prezydenta, ani w tym przypadku na inwestora zastępczego (ZIKiT) czy wykonawcę.

Dlatego wymyśliłem petycję mieszkańców (w naszym przypadku kibiców Wisły), którzy wybierają prezydenta w wyborach bezpośrednich, żeby na piśmie z podpisami wystąpili do prezydenta o podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do przyśpieszenia prac na budowie stadionu poprzez jego wpływ na inwestora zastępczego i wykonawcę. Taka petycja pokazuje, że mieszkańcy (podatnicy) żądają aby ta inwestycja przebiegała sprawnie i terminowo. Wiemy wszyscy jak jest na budowie, ale to jest kolejny instrument, który ma wpłynać na decyzyjność organu wybieranego przez nas wszystkich. Teraz chodzi o intensyfikację prac przy oświetleniu, żeby zdążyć złożyć wymagane dokumenty do 9 sierpnia. Prezydent jest na urlopie do najbliższego piątku, więc jeśli zbierzemy podpisy na meczu we czwartek to mogę złożyć tą petycję w piątek w UMK w imieniu tych wszystkich kibiców Wisły, mieszkańców, podatników, którzy się podpisali pod petycją. Proszę o podpisywanie się pod poparciem tej inicjatywy. Jutro będzie opublikowana treść tej petycji i dokładna informacja o miejscu zbierania podpisów. Informacja będzie przekazana również do mediów. Pracujemy nad tym i poczekajcie na oficjalną informację.

Dokladnie tak trzeba zrobic Az mury UM rusza sie z posad
Dobrze ze mamy takiego Aniola Stroza w tym burdelu

PiotrG 28.07.2010 06:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nt5 (Post 945695)
Dla porównania:

Trybuna wschodnia grudzień 2009

Trybuna zachodnia dzisiaj

Ponad pół roku zajęło im doprowadzenie do stanu "prawie wykończonej" trybuny wschodniej od tamtego momentu. Nie ma szans na mecz przy pełnych trybunach w tym roku.

Tak jak mówiłem, trybuna zachodnia przy dobrych wiatrach będzie gotowa w czerwcu 2011.
Ciągle dochodzi jeszcze problem trybuny północnej. Pytanie tylko, czy miasto zdecyduje dokończyć obiekt, jeśli tak, to w czerwcu 2011 można byłoby otworzyć z pełną pompą obiekt klasy Elite.

Panie Darku, dziękuję za odpowiedź. Trzeba koniecznie zrobić tą petycję, może coś pomoże.

runner 28.07.2010 07:18

nt5, PiotrG - stan z grudnia 2009 był o wiele bardziej zaawansowany niż obecnie, wtedy była mowa - Obietnica zakończenia prac na maj 2010 (chyba nie określano daty dokładnej, miało być wszystko łącznie z kioskami), później wmawiano 30 czerwca 2010 (już bez kiosków), a obecnie nawet nie określono dokładnej końcowej daty...na dniach

Jest już prawie sierpień i nie wierzcie że w 3 miesiące skończą wszystko na trybunie zachodniej , łączenie z drogami dojścia, parkingami itp. tak aby można było wpuścić kibiców. Nie realne !!!!
Przecież wszystkie drogi dojazdowe i parkingi, gdyby miały być zbudowane do października, powinno się już dzisiaj zacząć wykonywać. A Zikit będzie przesuwać terminy teraz na październik, poźniej
na grudzień, a później na marzec (bo przyjedzie zima).

Zrobią tak, w marcu 2011 będą robić wykończeniówkę tak aby zdążyć na rundę wiosenną, a policja nie dopuści trybuny z uwagi na brak dróg ewakuacji i dojazdów.

Gdzie kary umowne, oskarżyć można inwestora zastępczego o marnowanie publicznych środków budżetu miasta, przecież kary umowne sfinansować mogą telebimy !!!

Pozostaje (śmiejąc się i płacząc) zrobić sondę, kiedy skończą trybunę zachodnią?
a) 2010 (październik)_nierealne
b) 2010 (grudzień) _mało prawdopodobne
c) 2011 (marzec) _realniejsze
d) 2011 (czerwiec)_prawdopodobne

PiotrG 28.07.2010 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 945685)
No tak jak sie popatrzy na to jaka zrobila sie "otoczka' wokol nowgo stadionu Legii to troche zazdrosc zżera

my jak w koncu uopramy sie z tym wszytkim to tez mysle jakos nabierzemy 'medialnosci"w sprawie tego stadionu
bo na razie to wyglada tak jakby wstyd byl ze tak wyglada jego budowa

W przypadku naszego obiektu, to i mistrzowie marketingu by nic nie zrobili. Weź tu zrób kampanię reklamową, jak nie wiadomo kiedy stadion będzie skończony, nie wiadomo kiedy Wisła wróci na obiekt, nie wiadomo co będzie, a czego nie będzie itd.
Na Legii jest przeciwnie - wszystko mają zaplanowane, a marketing mogą nakręcać wieloma elementami promując nowoczesność - telebimy, bandy LED, wspaniała iluminacja, pięknie wykończona przestrzeń przed trybunami, cywilizowane kołowroty, zachwalane kioski gastronomiczne. Do tego dzień w dzień fotorelacje, z widocznymi postępami, od pierwszego dnia budowy.
A co u nas mieliby zachwalać? Wiszące kratownice pod telebimy? Że pikniki nie będą mogli kupić czegoś do zjedzenia czy picia, bo kiosków nie wybudowano? Brak zaplecza północnej, przez co ultrasi, czyli serce dopingu, będą musieli ganiać do toi-toi? Niewykończoną elewację? Morze asfaltu przed trybunami? Ogłoszenie otwarcia stadionu w listopadzie, z wielką drużyną europejską, a nagle się okazuje, że trzeba odłożyć mecz o 8 miesięcy, bo budowa nieskończona? Rozpoczęcie sprzedaży karnetów na nowy obiekt, a nagle okazuje się, że ciągle gramy na SS?
Kampanię promocyjną obiektu będzie można zacząć na wiosnę 2011, jeśli miasto zdecyduje się dokończyć obiekt i ściśnie wykonawcę za jaja. Wcześniej nie ma sensu.

Pero 28.07.2010 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 945733)
Kampanię promocyjną obiektu będzie można zacząć na wiosnę 2011, jeśli miasto zdecyduje się dokończyć obiekt i ściśnie wykonawcę za jaja. Wcześniej nie ma sensu.

No można wtedy zacząć bo może na jesień 2011 stadion będzie skończony.:D

PiotrG 28.07.2010 12:01

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=3223
No to już nie trzeba czekać na odpowiedź na interpelację, wiadomo kto płaci za telebimy dla Cracovii - miasto.

legion18 28.07.2010 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 945885)
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=3223
No to już nie trzeba czekać na odpowiedź na interpelację, wiadomo kto płaci za telebimy dla Cracovii - miasto.

Tylko ile kosztuje to miasto stadion Wisły, a ile stadion Cracovii.

crazykaro 28.07.2010 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 946046)
Tylko ile kosztuje to miasto stadion Wisły, a ile stadion Cracovii.

A co ma piernik do wiatraka? Który stadion jest większy i na którym będą miedzynarodowe mecze organizowane, a na którym będą rozgrywane europejskie puchary? Miała być klasa Elite a bez telebimów nie będzie

PiotrG 28.07.2010 16:00

Cena stadionu Wisły to wina inwestora i projektanta, nie Wisły. Nie widzę więc powodu, dla którego klub miałby ponosić koszt montażu telebimów, wyposażenia kiosków gastronomicznych itd, skoro za te elementy na stadionie Cracovii płaci miasto, zwłaszcza patrząc na to, jakie są opóźnienia na budowie stadionie Wisły.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 946047)
A co ma piernik do wiatraka? Który stadion jest większy i na którym będą miedzynarodowe mecze organizowane, a na którym będą rozgrywane europejskie puchary? Miała być klasa Elite a bez telebimów nie będzie

Do klasy Elite to brakuje znacznie więcej, niż tylko telebimów...

Gwiaździsty 28.07.2010 16:04

Czyli stadion Wisły budowany jako klasy Ellite ma nie mieć telebimów, a parchów klasy niższej, bodaj III bedzie miał ? Czyli samochód klasy S, tapicerka z materiału, bez klimy a samochód klasy standard skórzane fotele + klima. Takie cuda to tylko u duetu Majchrowski&Filipiak Company !

WiślakMyślenice 28.07.2010 16:06

Do pełnoletnich - wszyscy głosować na największego rywala Majchrowskiego. Zrobić pospolite ruszenie :)

crazykaro 28.07.2010 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 946048)
Cena stadionu Wisły to wina inwestora i projektanta, nie Wisły. Nie widzę więc powodu, dla którego klub miałby ponosić koszt montażu telebimów, wyposażenia kiosków gastronomicznych itd, skoro za te elementy na stadionie Cracovii płaci miasto, zwłaszcza patrząc na to, jakie są opóźnienia na budowie stadionie Wisły.

Do klasy Elite to brakuje znacznie więcej, niż tylko telebimów...

No i co że więcej. Ja tylko pisałem że brakuje telebimów i nie będe powtarzał czego to jeszcze nie brakuje. Co do kiosków gastronomicznych to jak ktoś będzie chciał zarabiać to sobie wyposaży je tak jak potrzeba i wytnie odpowiednie dziury w ścianach takie jakie będzie chciał. Skoro kołowroty są wewnątrz trybuny to teraz już nie będzie dało się wybudować kiosku na zewnątrz trybuny więc kioski na pewno powstaną. A napoje poki co mozna sprzedawać z saturatora:lol:
I co z tego ze wyposażenie było w specyfikacji trybuny i że można było wyczytac jak będą wyposażone kuchnie, skoro i tak za to już na pewno miasto nie zapłaci, a bić się trzeba o to o co jeszcze można

PiotrG 28.07.2010 16:12

Bić to się trzeba o wszystko, problem w tym, że miasto nie bardzo ma zamiar cokolwiek już robić...

rav 28.07.2010 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 946059)
Apel:
Zwracam się z prośbą do wszystkich kibiców Wisły o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją do prezydenta przyśpieszającą budowę stadionu, żeby mecze od IV rundy eliminacyjnej LE były na R22. (...)

Podbijam. Jeśli nie zgłosi się wystarczająca ilość osób przeprowadzenie akcji nie ma sensu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl