Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

biziu25 20.02.2011 21:16

do kwietnia, ale roku 2012...
skandal!

Fifiorek 20.02.2011 23:06

Ja mam nadzieję, że liga mistrzów będzie, to powinno trochę zmobilizować Wisłę o dopilnowanie terminów.

WislaFan123 21.02.2011 00:44

15 i 18 maja... Amica i pejsy.... jak na te mecze nie zdarza, to za jaja wszystkich !

Zwitter 21.02.2011 01:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fifiorek (Post 1053728)
Ja mam nadzieję, że liga mistrzów będzie...

Że co? kiedy niby? Przejdź do rzeczywistości.

A żeby nie było kompletnego of-topu, to kto myśli, że stadion będzie gotowy na 15 marca niech przesunie tę datę na jakieś 2-3 miesiące do przodu.

PiotrG 21.02.2011 05:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fifiorek (Post 1053728)
Ja mam nadzieję, że liga mistrzów będzie, to powinno trochę zmobilizować Wisłę o dopilnowanie terminów.

Wisła nie może nic dopilnować. Gdyby ta budowa była pod kontrolą Wisły, to takiego burdelu by z tym nie było. Niestety klub nie ma żadnej mocy prawnej do nadzoru tej inwestycji.

mgła 21.02.2011 13:48

Montaż telebimów wreszcie się rozpoczęła,, ponoć mają skończyć do końca tygodnia, zobaczymy,..

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ntaz_telebimu/

Teqcontroller 21.02.2011 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mgła (Post 1053870)
Montaż telebimów wreszcie się rozpoczęła,, ponoć mają skończyć do końca tygodnia, zobaczymy,..

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ntaz_telebimu/

W koncu.

Moze do konca tygodnia skoncza MOZE :lol:

art 21.02.2011 14:34

Nie wiem czy dobry temat, ale ciekawe info:

Dodatkowo, CANAL+ planuje instalację kamery Spidercam do transmisji z dwóch szlagierowych meczów rundy wiosennej (Wisła Kraków-Lech Poznań i Legia Warszawa-Wisła Kraków). To specjalistyczna technika najnowszej generacji umożliwiająca podwieszenie kamery nad murawą boiska.

Nie spodziewałem się nawet, że na naszym stadionie można wogóle zamontować takie coś.

Link do całości: http://satkurier.pl/news/63652/ekstr...ow-motion.html

Mario Nh 21.02.2011 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez art (Post 1053888)
Nie wiem czy dobry temat, ale ciekawe info:

Dodatkowo, CANAL+ planuje instalację kamery Spidercam do transmisji z dwóch szlagierowych meczów rundy wiosennej (Wisła Kraków-Lech Poznań i Legia Warszawa-Wisła Kraków). To specjalistyczna technika najnowszej generacji umożliwiająca podwieszenie kamery nad murawą boiska.

Nie spodziewałem się nawet, że na naszym stadionie można wogóle zamontować takie coś.

Link do całości: http://satkurier.pl/news/63652/ekstr...ow-motion.html

A dlaczego by nie? To nie ekipa budowlana będzie montować ten system. Warunki ku temu są.

Wichar87 21.02.2011 15:00

A jaki miałby być powód tego, że nie da się tej kamery zamontować? :) Przecież boczne trybuny są wysokie, więc jest możliwość montażu. A ja mam takie pytanie odnośnie murawy, niedużo czasu zostało do pierwszego meczu i patrząc na to zdjęcie: http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...r/telebim1.jpg
zastanawiam się czy trawa jest czymś przykryta, żeby zaczęła szybciej rosnąć? Wiem, że to nie nam trawa już rośnie :p ale sam śnieg to chyba nie jest?

Donki 21.02.2011 15:02

Jest to snieg :)

jaszczur90 21.02.2011 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mgła (Post 1053870)
Montaż telebimów wreszcie się rozpoczęła,, ponoć mają skończyć do końca tygodnia, zobaczymy,..

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ntaz_telebimu/

Jeśli w przyszły poniedziałek telebimy będą gotowe, to Majcher powinien zwołać konferencję i wreszcie pochwalić się , że zrobili w terminie :rotfl:

Teqcontroller 21.02.2011 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1053917)
Jeśli w przyszły poniedziałek telebimy będą gotowe, to Majcher powinien zwołać konferencję i wreszcie pochwalić się , że zrobili w terminie :rotfl:

Moze to bedzie jedyna rzecz dokonczona w TERMINIE i na czas :rotfl:

PiotrG 21.02.2011 15:48

Montaż paneli telebimów w tydzień się może skończy (to najprostsza część), pytanie kiedy wszystko okablują, podłączą i uruchomią. Telebimy same działać nie będą.

Terminie? Tym, który minął 15 lutego, czyli niemal tydzień temu?

vote-for-mikey 21.02.2011 15:59

Mam nadzieję, że przynajmniej telebim na zachodniej będzie hulał na meczu z Podbeskidziem.

jaszczur90 21.02.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1053932)
Montaż paneli telebimów w tydzień się może skończy (to najprostsza część), pytanie kiedy wszystko okablują, podłączą i uruchomią. Telebimy same działać nie będą.

Terminie? Tym, który minął 15 lutego, czyli niemal tydzień temu?

Ja wiem że stary termin nie aktualny. Ale jak oni deklarują, że od dziś minie tydzień , to trzeba traktować jako nowy termin :rotfl:

PiotrG 21.02.2011 16:29

Jeśli wszystko jest uzbrojone, tj. podprowadzone są wszelkie łącza do telebimów i gotowe centrum sterowania na trybunie zachodniej, to po ukończeniu montażu samych paneli telebimów niemal natychmiast będzie można je odpalić (w jeden dzień da się je raczej skalibrować i ustawić), jeśli nie, to jeszcze sobie poczekamy.

buczo1985 21.02.2011 16:51

Macie aktualny obraz na kamerze skierowanej na Wschodnią? Teraz odpaliłem, a tam grudzień 2010 :|

PiotrG 21.02.2011 17:26

Kamerka zdechła na początku grudnia. Kamerka z widokiem na północną od kilku dni też nie reaguje.

thebo4 21.02.2011 17:38

A moje pytanie jest takie czy te telebimy nie zasłonią widoku z góry trybun? pytam bo nie byłem na tych trybunach więc nie wiem. o ile samego boiska nie zasłonią to czy kibice siedzący na samej górze będą widzieli drugi telebim, żeby sprawdzić np która minuta?

Matejas_ 21.02.2011 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thebo4 (Post 1053976)
A moje pytanie jest takie czy te telebimy nie zasłonią widoku z góry trybun? pytam bo nie byłem na tych trybunach więc nie wiem. o ile samego boiska nie zasłonią to czy kibice siedzący na samej górze będą widzieli drugi telebim, żeby sprawdzić np która minuta?

Niestety nie zobaczą telebimu vis'a'vis

thebo4 21.02.2011 17:43

tak też myślałem, dziękuję nie mam więcej pytań.

loomp 21.02.2011 17:43

Nie zasłonią, ale z górnych rzędów trybun za bramkami nie zobaczysz telebimów (zasłoni dach), podobnie z górnych rzędów środkowych części trybun wzdłużnych. tu telebim zasłonięty będzie przez... telebim ;D

P.S. Teraz widać, że po bokach telebimów przewidziano "miejsce na Twoją reklamę"...

aNouc 21.02.2011 17:57

I teraz najważniejsze pytanie
czy telebim będzie obejmować całą ramę czy tylko środkową część = http://i54.tinypic.com/bhnghx.jpg
Kiedyś bodaj na GK pisali że głupki najpierw położyli ramę, zamiast wpierw dopasować powierzchnię ramy do telebimów.
Zapewne środkowa część i co będzie po bokach, po jednej stronie TF a po drugiej nowoczesny zegar? Żeby nie zostawili boków pustych bo dopiero będzie to komicznie wyglądać. Jakby cała rama była przeznaczona na telebim to robiłby wrażenie..

Matejas_ 21.02.2011 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thebo4 (Post 1053981)
tak też myślałem, dziękuję nie mam więcej pytań.

Ja również :lol:

Karherop 21.02.2011 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1053986)
I teraz najważniejsze pytanie
czy telebim będzie obejmować całą ramę czy tylko środkową część = http://i54.tinypic.com/bhnghx.jpg
Kiedyś bodaj na GK pisali że głupki najpierw położyli ramę, zamiast wpierw dopasować powierzchnię ramy do telebimów.
Zapewne środkowa część i co będzie po bokach, po jednej stronie TF a po drugiej nowoczesny zegar? Żeby nie zostawili boków pustych bo dopiero będzie to komicznie wyglądać. Jakby cała rama była przeznaczona na telebim to robiłby wrażenie..


przetarg na telebimy był ogłoszony pod rozmiar ram . Oczywiście nie do co centymetra , ale jednak

Tówj rysunek wygląda komicznie

ciacho 21.02.2011 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1053991)
przetarg na telebimy był ogłoszony pod rozmiar ram . Oczywiście nie do co centymetra , ale jednak

Tówj rysunek wygląda komicznie

Żebyś się nie zdziwił..

Proud 21.02.2011 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1053991)
przetarg na telebimy był ogłoszony pod rozmiar ram . Oczywiście nie do co centymetra , ale jednak

Tówj rysunek wygląda komicznie

Właśnie tak będą umieszczone jak Kolega aNouc rozrysował.

Zapewne po bokach umieszczą jakieś reklamy.

Ale moim zdaniem można by umieścić tam np z jednej strony Herb Wisły, a z drugiej Herb Krakowa.

Albo właśnie zegar.

rafalek 21.02.2011 19:00

Zegar z całą pewnością będzie w wersji cyfrowej na Telebimie, więc po co drugi z boku?

QBAS 21.02.2011 19:12

Ciekawe czy trzeba będzie znowu odliczać dni od instalacji telebimów do ich uruchomienia w trakcie meczu :)

art 21.02.2011 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1053900)
A dlaczego by nie? To nie ekipa budowlana będzie montować ten system. Warunki ku temu są.

Niby tak, ale jak wiadomo ten stadion nie jedno już przeszedł... Bardzo pozytywne info jak dla mnie :)

Marceli_szpak 21.02.2011 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1053991)
przetarg na telebimy był ogłoszony pod rozmiar ram . Oczywiście nie do co centymetra , ale jednak

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...2920608228.jpg
Gdyby miał być na całej powierzchni kratownicy, to pewnie te pionowe belki (z czarnymi elementami) nie byłyby tylko w środkowej części konstrukcji...

Karherop 21.02.2011 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 1054070)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...2920608228.jpg
Gdyby miał być na całej powierzchni kratownicy, to pewnie te pionowe belki (z czarnymi elementami) nie byłyby tylko w środkowej części konstrukcji...

mea culpa 10znakow

Pimko 21.02.2011 22:09

Przyznam się szczerze, że w te wakacje byłem akurat przez kilka dni w Pradze i zbiegło się to z meczem Amiko-Lecha ze Spartą ( na który się ostatecznie wybrałem) ale nie o to mi idzie. Mianowicie, na obiekcie Sparty na ich telebimach zauważyłem, że przed rozpoczęciem meczu jak ich speaker wywoływał zawodników, to wyświetlano duży herb klubu oraz zdjęcie piłkarza,imię, nazwisko czy numer koszulki i to tyczyło się zarówno gospodarzy jak i gości!. Poza tym, powtórek wszystkich sytuacji rzecz jasna nie było, ale np. sytuację bramkową jak najbardziej pokazano (chyba nawet 2-krotnie). U nas raczej nie ma za bardzo co liczyć na powtórki choćby akcji bramkowych (ja w Polsce jeszcze tego nie widziałem), ale chociaż prezentację zawodników to mogliby w ten sposób przeprowadzić. Uważam, że jeśli te telebimy mają służyć jedynie jako tablica wyświetlająca wynik i upływ czasu to równie dobrze mogłoby ich nie być, albo mogłyby być mniejsze...

vote-for-mikey 21.02.2011 22:16

^^

Oglądałem Lecha w PP i leciał mecz na żywo an telebimach, tak samo kilka razy zauważyłem na Legii.

Angmir 21.02.2011 22:35

Mam takie laicie pytanie dawno nie byłem w Krakowie i w sumie nie wiem jak wygląda postęp całych prac wykończeniowych an naszym stadionie ?? Telebimy jak widze już są. Rozumiem że 100% oddanie obiektu nie nastąpi przed inauguracją rundy wiosennej.
Jesli tak to kiedy stadion będzie w 100% gotowy ?

Gordian 21.02.2011 22:37

Jakie będzie to będzie. Byle nie takie samo jak na Lechu i Cracovii. Ta ichniejsza szata graficzna (identyczna dla obu klubów, tylko kolor inny) jest delikatnie mówiąc brzydka i mało efektowna. Mam nadzieję że jakoś inaczej to będzie wyglądało.

marlyd 21.02.2011 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1053965)
Kamerka zdechła na początku grudnia. Kamerka z widokiem na północną od kilku dni też nie reaguje.

coś o kamerkach:
http://www.gazetakrakowska.pl/aktual...muje,id,t.html

kangurekm 21.02.2011 23:16

A nic nie wiadomo czy na naszych telebimach będą wyświetlane powtórki z goli? Po drugiej stronie Błoń takiej funkcji nie ma , dlatego obawiam się że i u nas na takie coś się nie pokuszą :/

WiernyWiśle 21.02.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kangurekm (Post 1054164)
A nic nie wiadomo czy na naszych telebimach będą wyświetlane powtórki z goli? Po drugiej stronie Błoń takiej funkcji nie ma , dlatego obawiam się że i u nas na takie coś się nie pokuszą :/

Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe... Było coś mówione że nie można wyświetlać bo gdyby bramka padła ze spalonego to można by się kłócić podczas meczu i by był problem dla FIFY itp.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl