![]() |
Cytat:
|
Pamiętajmy panowie, że na jesień mamy wybory samorządowe. Przy tej okazji towarzysz Majchrowski będzie ubiegał się o czołowe miejsce przy rządowym "korycie". Duża akcja zorganizowana przez mieszkańców miasta (a w większości nimi jesteśmy) na pewno przeniknie do mediów. Jest więc nadzieja, że nieświadomi ludzie przekonają się o bałaganie fundowanym przez władze miasta (o machlojkach w budownictwie nie wspominam nawet).
lekko odbiegając: Darek O. na prezydenta ! ;-) |
Zgadzam sie absolutnie. W calej sprawie nie chodzi o to jakie sa szanse na jej wygranie. Taki pozew to byla by sprawa bez precedensu. Majchrowski po czyms takim bylby skonczony jako polityk, a jego nastepcy wiedzieliby ze musza sie liczyc z glosami wyborcow nie tylko w okresie wyborow, ale przez cala swoja kadencje. Dodatkowo calosc moze zainteresowac odpowiednie instytucje. Nalezy chocby przypomniec sprawe opery krakowskiej. Generalnie mysle ze taki pozew, nawet jesli nie majacy szans powodzenia, moglby odmienic mentalnosc ludzi zarowno tych na gorze, ktorzy zapominaja ze to oni sa dla nas, jak i tych na dole ktorzy nie wierza ze mozna cos w takich sprawach zmienic.Doadatkowo, sadze iz ze wzgledu na bezprecedensowy wymiar sprawy i olbrzymia medialnosc tematu, znalezienie przedstawiciela prawnego,ktory ta sprawa sie zajmie, nie bedzie zbytnio trudne. Dodatkowo sadze iz manifestacja nadala by sprawie tempa i na pewno nie zaszkodzi dzialac w tej sprawie dwuplaszczyznowo.
Jesi my tego nie ruszymy to Majchrowski wybroni sie swoimi inwestycjami, bo szary czlowiek, ktory nie siedzi w temacie, bedzie go ocenial przez pryzmat ilosci inwestycji i tego co mu prezydent w przedwyborczej paplaninie poda jasno na talerzu, a nie przez pryzmat tego ile publicznej kasy poszlo bokiem. |
Z tym pozwem faktycznie moze byc klopot bo miasto rzeczywiscie nie ma obowiazku zapewnic nam warunkow do ogladania meczow. Tutaj strona jest raczej klub i mysle ze po wybudowaniu stadionu moglby stosowac ta ponad roczna nieobecnosc, dojazdy do Sosnowca czy przedluzajace sie oddanie obiektu jako argument w walce o wysokosc czynszu. Gdy poznam opinie prawnika nt. naszego pozwu zbiorowego to napisze.
Ale przy tej okazji przyszedl mi do glowy inny pomysl. Pozew zbiorowy przeciw Koronie Kielce za uniemozliwienie 770 osobom z Krakowa obejrzenia meczu i dyskryminacje ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Niech nam sponsoruja oprawe ;) Ciekawe czy mozliwy bylby tez podobny pozew przeciw pzpnowi ktory wydaje zakazy wyjazdowe. Ale by byly jaja gdyby to przeszlo;) |
Padła tutaj propozycja nagłośnienia tej sprawy przez Fuckt i TVN,otóż to jest bez sensu..to bylo by nie honorowe.
Leciec z placzem do stacji i gazety z którą toczymy "bitwę".. |
Klub był dzierżawcą stadionu. Od kiedy to właściciel obiektu ma obowiązek zapewnić potencjalnemu dzierżawcy lokum? Pozew zbiorowy nie jest odpowiednim narzędziem prawnym zarówno dla kibiców jak i klubu.
|
Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.
Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi. |
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.
Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu. |
Zgadzam się w 100%:)
|
myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!
|
Cytat:
|
Cytat:
Kiedy 34.000 ludzi zasiądzie na Reymonta, on już dawno nie będzie Prezydentem Krakowa. |
Trzeba zrobić stały punkt pod stadionem a drugi na meczu... jestem przekonany ze do niedzieli zbierzemy te kilkatysięcy osob... pikieta tez jest dobrym pomyslem :) Tylko nikt tego w pojedynke nie zorganizuje tutaj potrzeba jest zaangazowania SKWK pytanie czy panowie sie tego podejma :)
|
Pod każdym sektorem po stoliku, mocno oznakowanym i z głowy. :-)
|
a czy nie mozna zlozyc wpisow elektronicznych na www?
popieram akcje ale nie bedzie mnie na meczu.... |
Można również położyć taką petycje/list w Wiślackim Swiecie i każdy kto bedzie przychodzil po bilet bedzie mogl tez zlozyc podpis. Trzeba jedynie zlapac jakis kontakt z klubem, najlepiej z samym prezesem. Dodatkowo opublikowac na oficjalnej stronie na ktora tez wchodzi duzo osob informacje o tym ze na stadionie tez bedzie zbieranie podpisów. SKWK na pewno daloby rade to zalatwic a czasu jest malo. Nie wyobrazam sobie zeby w Klubie robili jakies problemy bo przeciez musimy dzialac razem. Dla Wisly..
|
Kurde mieszkam setki km od Krakowa.. jeśli tylko będzie można podpisać się w formie elektronicznej chętnie to zrobię. Ewentualnie jeśli można podajcie dokładny adres na jaki mam wysłać kilka podpisów ze swoich stron.. (dużo ich nie będzie, nie wiem czy nawet z 10 to już coś). Aha, czy ktoś mi może powiedzieć czy kasa jaką wpłaciłem na oprawy dotarła ? Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o PW
|
@raztaman: nie można. trudno, pomożesz innym razem.
@Oxydrene: nie mieszajmy w to klubu. Klub niech rozmawia z miastem bezpośrednio i załatwia wszystko tak jak do tej pory - swoimi kanałami i dyplomatycznie. |
Cytat:
|
|
Jak zwykle w pełni popieram wypowiedź Dariusza Olszówki. Trzeba działać, ale oczywiście z rozwagą, bo obecna forma "reagowania" na farmazony i działania miasta po prostu wyczerpała się jako nieskuteczna, nie chroniąca w żaden sposób od nowych skandali i opóźnień.
Pamiętajcie, że nawet kilka tysięcy kibiców krzyczących "Majchrowski ch...." to tylko "grupka chamskich awanturników". działająca przeciwko sobie. Ale kilka tysięcy osób piszących petycje, grożących pozwami (obojętnie z jakiego paragrafu i z jakimi szansami) i polityczną burzą, to już potencjalny problem i siła, którą trzeba brać pod uwagę w roku wyborczym. Trzeba znaleźć też sposób na Polimex, na wywarcie i na nim większej presji na tempo prac. |
Cytat:
|
No wlasnie ja sie pytam co sie tam dzieje?
|
Moim zdaniem brud na kamerze. Wyluzujcie :)
|
Cytat:
|
a może to czarna dziura :):)
ludzie nie szukajcie zjawisk na stadionie bo oczy jak znany komentator mieć będziecie |
Dariusz:
Na kiedy jesteś w stanie przygotować projekt owej petycji ? Czy istnieje możliwość aby udostępnić kopię petycji wraz z tabelą do zbierania podpisów (tak aby osoby mieszkające poza Krakowem mogły również się podpisać i przesłać listę) ? Wiele osób spoza Krakowa na pewno skorzystałoby z tej opcji. PS. Darek O. na prezydenta ! :-D |
najlepiej stworzyć serwis internetowy, gdzie można byłoby się podpisywać .. a później to wydrukować
ew. na petycje.pl stworzyć temat i rozsyłać po znajomych , jest tam opcja drukuj później |
Cytat:
Obawiam się, że takie podpisy nie są pełnowartościowe i łatwo podważyć ich wiarygodność. Wystarczy że każdy podpisze się za całą rodzinę i już będziemy mieli tysiące niewiele wartych podpisów. Natomiast te zbierane na meczu powinny mieć inny wydźwięk. |
Pomysł petycją jak najbardziej słuszny tylko trzeba logistycznie to zorganizować.
Czy potrafimy przekroczyć dzielące nas różnice i razem zorganizować protest który naprawdę może dużo pomóc Wiśle . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl