Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

La Furia Dell' Est 25.07.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 943868)
pozew zbiorowy?ale że nie możemy oglądać meczów na Reymonta i musimy jeździć na SS albo do Sosnowca?to bedzie odrzucone już w przedbiegach.przeciez miasto nie ma obowiazku zapewnić nam ogladania meczów.
jedynie co moglibysmy zarzucić to niegospodarność jakieś przekrety-coś tego typu.ale tu trzeba mieć jakies dowody.
dlatego uważam,że jalepsze są dwa wyjścia.demonstracja,albo dużo szumu na różnych portalach.wtedy tak czy inaczej zainteresują się tym dziennikarze i byc możę jakieś NIKI czy RIO.

ale tutaj chodzi o to żeby wzbudzić zainteresowanie a nie o odszkodowanie.........bo WYGRANĄ będzie szum medialny i ewentualne kontrole z Urzędu....... Bo ziomal Kiepury jest zbyt spokojny i pewny kolejnej prezydentury, i w związku z tym "zwisa" mu wszystko kalafiorem...........w szczególności budowa stadionu dla Tych na których życzył innowiercom aby nigdy nie zeszli............:>

gress 25.07.2010 14:41

Pamiętajmy panowie, że na jesień mamy wybory samorządowe. Przy tej okazji towarzysz Majchrowski będzie ubiegał się o czołowe miejsce przy rządowym "korycie". Duża akcja zorganizowana przez mieszkańców miasta (a w większości nimi jesteśmy) na pewno przeniknie do mediów. Jest więc nadzieja, że nieświadomi ludzie przekonają się o bałaganie fundowanym przez władze miasta (o machlojkach w budownictwie nie wspominam nawet).


lekko odbiegając:

Darek O. na prezydenta ! ;-)

carpenter 25.07.2010 14:50

Zgadzam sie absolutnie. W calej sprawie nie chodzi o to jakie sa szanse na jej wygranie. Taki pozew to byla by sprawa bez precedensu. Majchrowski po czyms takim bylby skonczony jako polityk, a jego nastepcy wiedzieliby ze musza sie liczyc z glosami wyborcow nie tylko w okresie wyborow, ale przez cala swoja kadencje. Dodatkowo calosc moze zainteresowac odpowiednie instytucje. Nalezy chocby przypomniec sprawe opery krakowskiej. Generalnie mysle ze taki pozew, nawet jesli nie majacy szans powodzenia, moglby odmienic mentalnosc ludzi zarowno tych na gorze, ktorzy zapominaja ze to oni sa dla nas, jak i tych na dole ktorzy nie wierza ze mozna cos w takich sprawach zmienic.Doadatkowo, sadze iz ze wzgledu na bezprecedensowy wymiar sprawy i olbrzymia medialnosc tematu, znalezienie przedstawiciela prawnego,ktory ta sprawa sie zajmie, nie bedzie zbytnio trudne. Dodatkowo sadze iz manifestacja nadala by sprawie tempa i na pewno nie zaszkodzi dzialac w tej sprawie dwuplaszczyznowo.
Jesi my tego nie ruszymy to Majchrowski wybroni sie swoimi inwestycjami, bo szary czlowiek, ktory nie siedzi
w temacie, bedzie go ocenial przez pryzmat ilosci inwestycji i tego co mu prezydent w przedwyborczej paplaninie poda jasno na talerzu, a nie przez pryzmat tego ile publicznej kasy poszlo bokiem.

orzeu 25.07.2010 15:20

Z tym pozwem faktycznie moze byc klopot bo miasto rzeczywiscie nie ma obowiazku zapewnic nam warunkow do ogladania meczow. Tutaj strona jest raczej klub i mysle ze po wybudowaniu stadionu moglby stosowac ta ponad roczna nieobecnosc, dojazdy do Sosnowca czy przedluzajace sie oddanie obiektu jako argument w walce o wysokosc czynszu. Gdy poznam opinie prawnika nt. naszego pozwu zbiorowego to napisze.

Ale przy tej okazji przyszedl mi do glowy inny pomysl. Pozew zbiorowy przeciw Koronie Kielce za uniemozliwienie 770 osobom z Krakowa obejrzenia meczu i dyskryminacje ze wzgledu na miejsce zamieszkania. Niech nam sponsoruja oprawe ;)
Ciekawe czy mozliwy bylby tez podobny pozew przeciw pzpnowi ktory wydaje zakazy wyjazdowe. Ale by byly jaja gdyby to przeszlo;)

dawidTS 25.07.2010 15:24

Padła tutaj propozycja nagłośnienia tej sprawy przez Fuckt i TVN,otóż to jest bez sensu..to bylo by nie honorowe.
Leciec z placzem do stacji i gazety z którą toczymy "bitwę"..

snyrting 25.07.2010 15:29

Klub był dzierżawcą stadionu. Od kiedy to właściciel obiektu ma obowiązek zapewnić potencjalnemu dzierżawcy lokum? Pozew zbiorowy nie jest odpowiednim narzędziem prawnym zarówno dla kibiców jak i klubu.

gigant 25.07.2010 15:44

Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.

Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi.

Arturo 25.07.2010 16:29

Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.

licoo 25.07.2010 16:49

Zgadzam się w 100%:)

ASecond17 25.07.2010 17:23

myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!

picasso 25.07.2010 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ASecond17 (Post 943981)
myślę, że każdy się zgodzi, bo brzmi rzeczowo i poważnie. pytanie tylko, czy faktycznie da się np. zebrać dużą ilość podpisów, np. 70-80% obecnych w czwartek na Hutniku, trzeba to szybko nagłośnić i zorganizować. organizacja = sprawne zebranie podpisów, uwiarygodnienie ich i szybkie przeprowadzenie tego na stadionie (listy, długopisy etc.). do dzieła!

jedyną organizacją która jest w tak szybkim tempie zorganizować taka akcję jest chyba tylko SKWK.stoliki przed wejściem na sektory i podpisujemy.NA POHYBEL MAJCHROWSKIEMU.

Manson33 25.07.2010 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 943927)
Pozwy to najlepiej wychodzą parobkom Filipiaka, więc może nie idźmy tą drogą.

Mnie wystarczy jak Majchrowski usłyszy na pierwszym meczu na którym będzie obecny, dłuuugie 10 minutowe, gromkie, staropolskie "WY-PIER-DALAJ" pięknie równiutko wyspiewane przez 34 tys ludzi.

Ale go to ruszy myślisz ?

Kiedy 34.000 ludzi zasiądzie na Reymonta, on już dawno nie będzie Prezydentem Krakowa.

Adam 25.07.2010 17:48

Trzeba zrobić stały punkt pod stadionem a drugi na meczu... jestem przekonany ze do niedzieli zbierzemy te kilkatysięcy osob... pikieta tez jest dobrym pomyslem :) Tylko nikt tego w pojedynke nie zorganizuje tutaj potrzeba jest zaangazowania SKWK pytanie czy panowie sie tego podejma :)

!!IRIVER!! 25.07.2010 17:53

Pod każdym sektorem po stoliku, mocno oznakowanym i z głowy. :-)

raztaman 25.07.2010 17:59

a czy nie mozna zlozyc wpisow elektronicznych na www?
popieram akcje ale nie bedzie mnie na meczu....

Oxydrene 25.07.2010 18:18

Można również położyć taką petycje/list w Wiślackim Swiecie i każdy kto bedzie przychodzil po bilet bedzie mogl tez zlozyc podpis. Trzeba jedynie zlapac jakis kontakt z klubem, najlepiej z samym prezesem. Dodatkowo opublikowac na oficjalnej stronie na ktora tez wchodzi duzo osob informacje o tym ze na stadionie tez bedzie zbieranie podpisów. SKWK na pewno daloby rade to zalatwic a czasu jest malo. Nie wyobrazam sobie zeby w Klubie robili jakies problemy bo przeciez musimy dzialac razem. Dla Wisly..

ksero87 25.07.2010 18:38

Kurde mieszkam setki km od Krakowa.. jeśli tylko będzie można podpisać się w formie elektronicznej chętnie to zrobię. Ewentualnie jeśli można podajcie dokładny adres na jaki mam wysłać kilka podpisów ze swoich stron.. (dużo ich nie będzie, nie wiem czy nawet z 10 to już coś). Aha, czy ktoś mi może powiedzieć czy kasa jaką wpłaciłem na oprawy dotarła ? Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o PW

rav 25.07.2010 18:38

@raztaman: nie można. trudno, pomożesz innym razem.

@Oxydrene: nie mieszajmy w to klubu. Klub niech rozmawia z miastem bezpośrednio i załatwia wszystko tak jak do tej pory - swoimi kanałami i dyplomatycznie.

La Furia Dell' Est 25.07.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo (Post 943952)
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.

Otóż na takiej, że płatnikiem jest Miasto, a miasto ma kasę z Naszych podatków.:foch:Czyli w wolnej interpretacji Iwestorem jesteśmy MY!!!!!!!!

Chlopek123 25.07.2010 19:55

http://img227.imageshack.us/img227/8992/97866260.jpg

Markus 25.07.2010 19:59

Jak zwykle w pełni popieram wypowiedź Dariusza Olszówki. Trzeba działać, ale oczywiście z rozwagą, bo obecna forma "reagowania" na farmazony i działania miasta po prostu wyczerpała się jako nieskuteczna, nie chroniąca w żaden sposób od nowych skandali i opóźnień.

Pamiętajcie, że nawet kilka tysięcy kibiców krzyczących "Majchrowski ch...." to tylko "grupka chamskich awanturników". działająca przeciwko sobie. Ale kilka tysięcy osób piszących petycje, grożących pozwami (obojętnie z jakiego paragrafu i z jakimi szansami) i polityczną burzą, to już potencjalny problem i siła, którą trzeba brać pod uwagę w roku wyborczym.

Trzeba znaleźć też sposób na Polimex, na wywarcie i na nim większej presji na tempo prac.

iiYama 25.07.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chlopek123 (Post 944066)

Przysmażone?

Chlopek123 25.07.2010 20:09

No wlasnie ja sie pytam co sie tam dzieje?

rav 25.07.2010 20:10

Moim zdaniem brud na kamerze. Wyluzujcie :)

Wicked 25.07.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 944069)

Trzeba znaleźć też sposób na Polimex, na wywarcie i na nim większej presji na tempo prac.

Jedynym sposobem na wywarcie presji na wykonawcy to dodatkowa kasa. Chyba nie sądzisz że dla dobra kibiców wykonawca będzie chciał dołożyć do budowy. Za braki i opóźnienia w projekcie nawet jakby stadion skończyli za pół roku, to żadnej kary by nie zapłacili, raczej miasto musiało by im dopłacić do całego interesu

marpil 25.07.2010 20:26

a może to czarna dziura :):)
ludzie nie szukajcie zjawisk na stadionie bo oczy jak znany komentator mieć będziecie

gress 25.07.2010 20:27

Dariusz:


Na kiedy jesteś w stanie przygotować projekt owej petycji ? Czy istnieje możliwość aby udostępnić kopię petycji wraz z tabelą do zbierania podpisów (tak aby osoby mieszkające poza Krakowem mogły również się podpisać i przesłać listę) ? Wiele osób spoza Krakowa na pewno skorzystałoby z tej opcji.


PS.

Darek O. na prezydenta ! :-D

sevenheaven 25.07.2010 22:44

najlepiej stworzyć serwis internetowy, gdzie można byłoby się podpisywać .. a później to wydrukować

ew. na petycje.pl stworzyć temat i rozsyłać po znajomych , jest tam opcja drukuj później

gress 25.07.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 944201)
najlepiej stworzyć serwis internetowy, gdzie można byłoby się podpisywać .. a później to wydrukować

ew. na petycje.pl stworzyć temat i rozsyłać po znajomych , jest tam opcja drukuj później


Obawiam się, że takie podpisy nie są pełnowartościowe i łatwo podważyć ich wiarygodność. Wystarczy że każdy podpisze się za całą rodzinę i już będziemy mieli tysiące niewiele wartych podpisów. Natomiast te zbierane na meczu powinny mieć inny wydźwięk.

KOMINEK 25.07.2010 23:15

Pomysł petycją jak najbardziej słuszny tylko trzeba logistycznie to zorganizować.

Czy potrafimy przekroczyć dzielące nas różnice i razem zorganizować protest który naprawdę może dużo pomóc Wiśle .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl