Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Mistel 14.02.2011 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1050783)
Głupio może zabrzmi, ale jestem ciekaw czy wzrosły jakieś szanse na zlikwidowanie tych pleks na naszym stadionie ...

Pleksy to akurat najmniejszy problem, bo wymontować je można w kilka godzin i to nawet zaraz.

Jagul 14.02.2011 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 1050809)
Pleksy to akurat najmniejszy problem, bo wymontować je można w kilka godzin i to nawet zaraz.

Ta. Szczególnie, że ten problem ciągnie się od lat. Fajnie jakby chociaż je wyczyścili i pozrywali wszystkie vlepki. Rozumiem jakby ktoś je fajnie obkleił na całej długości, żeby dawało to jakiś efekt, a nie przyklejone byle jak.

Arapaho 14.02.2011 16:13

rav czy ktoś z redakcji portalu nie mógłby uzyskać jakiś wiarygodnych informacji co do fatycznego stanu i zaawnasowania robót ? szczegolnie w kwestii telebimów, ławek rezerwowych (czy są juz albo kiedy i jakie będą), co zostało jeszcze do zrobienia na zachodoniej w kwestii instalacji ( czy Qumak -bodajże- prowadzi już prace nad częścią zarządzania i sterowania obiektem),czy malowanie farbami hydrofobowymi jest juz w zakresie wykonawcy czy dalej nie etc.

anthony09 14.02.2011 17:45

Ciekawe co z operatorem i stadionem ;/ ??
Niestety nie ma Darka Olszówki i nie ma kto pisać interpelacje ;/
__________________________________________________ ____________________________________


- Stara się Pan dotrzymać terminów związanych z transferami, ale miasto nie dotrzymuje terminów dotyczących zakończenia budowy stadionu Wisły, który pierwotnie miał być gotowy w lipcu ubiegłego roku. Jak duży jest to problem dla klubu?
- Stadion to miejsce, gdzie ponad 30 tysięcy ludzi może spędzić fantastycznie czas. Niestety, teraz nie jesteśmy w stanie sprzedawać karnetów na dwie następne trybuny, bo nie wiemy, kiedy będą one całkowicie oddane do użytku. Nadal nie możemy też przyjmować kibiców gości. Jest to dla nas niekorzystne. To również problem biznesowy.
- Jak brak gotowego stadionu wpływa na planowanie budżetu?
- Mocno wpływa, ale jesteśmy na to przygotowani. Zawsze budżet jest opracowany w dwóch wariantach, także z założeniem wersji negatywnej, czyli mniejszych dochodów jakie spowoduje niedokończony stadion. A stadion to przecież element potęgi klubu. Na razie obiekt na 44 tysięcy widzów ma Lech Poznań. Niedługo będzie gotowy stadion Legii na 33 tysiące miejsc, a także Lechii i Śląska na 44 tysięcy widzów. Stadion buduje też Jagiellonia. Wiele klubów wchodzi więc w nową rzeczywistość finansowania. Przychody z dnia meczu będą miały wpływ na zwiększenie budżetów, a to zwiększa szanse w rywalizacji o nowych zawodników. Na początku minionej dekady Wisła była sama, a teraz jest 6 czy 7 klubów mogących ściągać najlepszych piłkarzy ligi. A to podnosi ceny zawodników.
- Kiedy stadion może być gotowy?
- Mam nadzieję, że w całości zostanie oddany do użytku wiosną. Gdyby do tego nie doszło, to myślę, że ostateczną datą powinien być początek kolejnego sezonu, kiedy - mam nadzieję - będziemy grać w eliminacjach Ligi Mistrzów. Mamy też w planie rozegranie na otwarcie stadionu meczu z jednym ze słynnych europejskich klubów. Dotychczas jednak brak pewnego terminu utrudniał takie zaproszenie. Do końca roku chcemy także otworzyć na stadionie muzeum Wisły. Wcześniej pragniemy, aby otwarty był sklep. Niedawne otwarcie przez nas "strefy kibica" daje wrażenie jak warunki będą na naszym stadionie. Po prostu europejskie. Oglądanie meczów będzie coraz bardziej komfortowe, a na pewno bezpieczne. Wprowadziliśmy szereg propozycji ulgowych biletów, na przykład na sektor rodzinny. Na naszym stadionie od wiosny, wzorem klubów angielskich, wprowadzamy stewardów, którzy będą służyli pomocą naszym kibicom.
- Wisła ma zostać operatorem stadionu - rozmowy w tej sprawie trwają od dawna, a efektu nie widać.
- Rozmowy na temat zarządzania stadionem nie są prostą sprawą. Dwie strony muszą znaleźć kompromis i zapewne go osiągniemy. I Wisła i miasto są skazani na ten stadion, bo nikt inny niż Wisła nie będzie na nim przecież grał. Na dowód, że to nic nadzwyczajnego, podam przykład Lecha Poznań, który także ciągle negocjuje z miastem.

fragment z dziennika polskiego
__________________________________________________ ____________________________________

krakus76 14.02.2011 18:10

A czy przypadkiem na likwidację pleksi nie zgadzała się przypadkiem policja ? Bo tak coś mi się o uszy obiło że ich likwidacja pogorszy bezpieczeństwo na stadionie.

aNouc 14.02.2011 19:48

Na innych stadionach w tym znacznie większych jak choćby w Poznaniu nie widziałem takich szyb. Przepis wyssany z palca i tyle, wszędzie jest inaczej, tylko u nas wszystko wbrew prawom logiki.

crazykaro 14.02.2011 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1050894)
A czy przypadkiem na likwidację pleksi nie zgadzała się przypadkiem policja ? Bo tak coś mi się o uszy obiło że ich likwidacja pogorszy bezpieczeństwo na stadionie.

A czemu mialaby sie nie zgadzać. Na trybunach wzdłuż boiska nie ma takich pleksi i policji to nie przeszkadza

Pimko 14.02.2011 20:29

Byłem dziś w strefie kibica zakupić karnet, ale postanowiłem też zobaczyć panoramę stadionu z narożnika no i o dziwo zauważyłem, że ruszyli z montażem reszty krzesełek. :D I tyle z dobrych wiadomości... Nie chcę siać niepotrzebnej paniki, ale wydawało mi się że ta mozaika niebiesko-czerwonych krzesełek będzie wyglądała w przybliżeniu tak jak na wschodniej, a tu widzę jakieś udziwnienie... Nie wiem czy tak zostanie ale mi się osobiście nie podoba. No i kolor tych krzesełek po środku tzn. mam na myśli głównie czerwone, znacznie się różni od pozostałych. Zrobiłem zdjęcie na dowód. Przepraszam za jakość no ale to tylko komórka.

http://img522.imageshack.us/i/zdjcie0019r.jpg/http://http://img522.imageshack.us/i/zdjcie0019r.jpg/

Mea 14.02.2011 20:51

co do odcienia kolorów to możne wyróżnienie krzesełek VIP będzie ok, nie wiem może, ale konfiguracja to chyba im się pomyliła, mam nadzieje ze ktoś z klubu zainterweniuje bo to już są jaja.

rav 14.02.2011 21:27

Ręce opadają....

picasso 14.02.2011 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1050963)
Ręce opadają....

możecie streścić?nie miałem możliwości oglądnąć

MatMario 14.02.2011 21:55

Chodzi o krzesełka. Z tego zdjęcia które zamieścił Pimko wynika że wzór skopali montując krzesełka. I w tym momencie mamy jakiegoś potworka na trybunach...

http://img522.imageshack.us/img522/5625/zdjcie0019r.jpg

Pimko 14.02.2011 22:02

Taka już na tej budowie panuje zasada, że z zasady muszą wszystko "skopać", no a nas wiślaków to już szczególnie nie powinno dziwić... I póki te krzesełka nie są przytwierdzone na stałe (chyba że już są) to trzeba szybko reagować bo nie sądzę żeby ktoś normalny zaplanował taki rozkład. :c

A tak już mniej poważnie to ile kolorów i odcieni krzesełek tam widzicie? Bo ja 5. Bardzo pstrokaty ten nasz potworek :D

Proud 14.02.2011 22:07

Pewnie za dużo czerwonych zakupili i teraz muszę je jakoś upchać :D

A tak serio, to brak słów normalnie...

MatMario 14.02.2011 22:08

Na chwilę obecną jest możliwość demontażu i montażu powtórnego. To są przykręcane krzesełka, więc to jest "tylko" czas.

I tutaj nie ma problemu, może się on pojawić dopiero w momencie gdy okaże się że krzesełka zostały zamówione w nieodpowiedniej liczbie, bo były robione pod właśnie taki projekt jaki zaczęto zamontować.

Pimko 14.02.2011 23:55

Ok kolejna "w miarę ważna" rzecz. Czy ktoś ogarnięty w temacie np. PiotrG albo inny może się wypowiedzieć co z telebimami? Ja pomijam fakt, że termin zlecenia mija chyba jutro...ale jakie jest do k*** nędzy tym razem wytłumaczenie? Prom z Chin z częściami zatonął, Majchrowski odebrał nam znowu w ostatniej chwili fundusze, czy może zdecydowano, że należy dotrzymać zasady, iż nic nie może być na tym obiekcie wykonane w terminie?

PS. I nie czepiajcie się, że to jest bzdura i może zaczekać, bo to nie jest niezbędne do rozegrania meczu...- telebimy miały być gotowe na początek ligi i nie zanosi się by były, stąd wyrażam swoje obawy.

QBAS 15.02.2011 00:21

Za jaja i na drzewo. Choć odnoszę dziwne wrażenie, że dla niektórych mogłaby to być nagroda...

Czy nad tej budowie ktoś używa szarych komórek?

MatMario 15.02.2011 00:31

Gdzieś jakiś czas temu spotkałem info że montaż telebimów rozpocznie się okoły połowy lutego z zamiarem zakończenia na koniec miesiąca. Nie podam źródła ale coś takiego gdzieś widziałem.

WislaFan123 15.02.2011 00:37

A co sie wszyscy tak nagle obudzili?

Bylo w ktoryms wywiadzie, chyba z Trzmielem, ze telebimy beda zamontowane pod koniec lutego... Ja tam zdziwiony nie jestem.

Ale tym ze nikt nie wywiera presji na miastu jest tez swego rodzaju porazaka.

W pierwszej kolejnosci Wisla, prawda taka - trybuna wschodnia i polnocna powinny byly byc gotowe na grudzien 2009 i juz wtedy mozna bylo grac mecze na Wisle, a do tego zachodnia i caly stadion ktory w czerwcu mial byc gotowy. Mysle ze jest wiele materii ktorych nie da sie oszacowac jesli chodzi o straty, ale z tych ktorych sie da, mysle ze to w granicach 10-15 mln zlotych juz do tej pory. Przeciez Wisla ma tez swoich ludzi w gazetach, znajomy znajomego itp. Zorganizowac konfernecje w okraglaku tak jak Majcher, ale od drugiej strony, a jeszcze najlepiej na zywo i naglosnic... to juz powinno bylo byc zrobione zamiast konfernecji Majchrowskiego i jego 2 mscy..

Jednak oprocz Wisly, to jednak SKWK, TWSD jak i reszta portali jesli chodzi o manifestacje. Tyle sie mowi ze powinno sie to i tamto, a jeszcze madrzejsi gania tych, ktorzy uwazaja ze manifestacja powinna byc, poniewaz oni tylko sobie tak gadaja a nic nie zrobia, bo oczywiscie NIC nie moga. Jedyna mozliwosc zeby zorganizowac taka akcje, to wspolne sily glownie SKWK i TWSD, jak i innych wiślackich portali. Zwykla osoba mimo ze moglaby miec swietne intencje to wiele nie zdziala.. a to co kiedy bylo po jakies gadce na forum, no to nie jest zrodlo masowego przekazu. Caly czas przez ok 2 tyg informacja na glownej powinna widniec o manifestacji, temat na forum jesli chodzi o kwestie organizacyjne, i grupy na portalach spolecznosciowych, a ze pierwszy mecz nie dlugo, to zostawienie infromacji na kazdym krzeselku.

Oczywiscie jest pozno, ale nie za pozno, a by jednak mimo wszystko zrobili ten stadion na ta runde, a nie na lipiec. A po drugiej w tym momencie, zmusic do pociagniecia do odpowiedzialnosci osoby za ta inwestycje (to jak jest fatalnie zarzadzana), opoznienia (jesli ktos nawala, to placi kare i go wypieparz z budowy) a takze zwiekszajace sie koszty. Oczywiscie nie wszystko jest takie latwe, ale pewne rzeczy powinny byc zrobione. To po Rondzie Mogilskim, jest chyba najwieksza inwestycja w Krakowie, choc nie znam kosztow remontu Ronda Ofiar Katynia. Dlatego taka inwestycja powinna byc domknieta na ostatni guzik!

Niestety, ostatnia akcja na ktora zdobylo sie SKWK bylo 1906% poparcia dla Boguslawa Cupiala...

Oczywiscie wina lezy tez po stronie Wisly, wiadomo bylo dawo kto go projektuje. Ale w Wisle nie bylo osoby decyzyjnej, byla jakas akcja, juz nie pamietam o co chodzi ze Ochalik musial nawet dokumentu podpisac.. Pojawila sie ogromna roznica jak przyszedl Basalaj, bo kazdy z boku kto sie choc troche pilka interesuje, widzial ze sa jaja, to juz w 2 dni pracy byl w Urzedzie Miasta, pewnie gdyby zawital z pol roku wczesniej, mielibysmy duzo mniej niedorobek..

PiotrG 15.02.2011 01:54

Ta pomyłka z wzorem krzesełek to jakaś kpina. Mam nadzieję, że SKWK zareaguje, w końcu to oni podesłali wzór krzesełek, który miał zostać zrealizowany.

Arked 15.02.2011 02:02

Na pewno to poprawią. Krzesełka były układane w pośpiechu (ponoć przed wyborami), wydaje mi się że zupełnie poza harmonogramem, żeby sprawić wrażenie, że trybuna lada moment zostanie ukończona. Na wschodniej też były jakieś nierówności odnośnie wzoru (wiadomo że nie aż takie) i zostały poprawione.

WislaFan123 15.02.2011 02:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1051068)
Na pewno to poprawią. Krzesełka były układane w pośpiechu (ponoć przed wyborami), wydaje mi się że zupełnie poza harmonogramem, żeby sprawić wrażenie, że trybuna lada moment zostanie ukończona. Na wschodniej też były jakieś nierówności odnośnie wzoru (wiadomo że nie aż takie) i zostały poprawione.

Wybory nic do tego nie maja.. wszystko bylo ulozone dobrze, tylko teraz zle zaczeli z krzeselkami dla VIPow.

kornd 15.02.2011 10:16

Na oficjalnej pojawiła się nowa galeria z układania krzesełek na zachodniej, niestety nie ma zdjęcia całej trybuny, żeby zobaczyć ten błąd ze złym rozmieszczeniem krzesełek.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._i_ogrodzenia/

88seba88 15.02.2011 10:44

"Oba ekrany będą kosztować wraz z instalacją i oprogramowaniem 1,3 mln zł. Mają pojawić się w już zamontowanych nad trybunami ramach do 15 lutego 2011


Nawet jeszcze nie zaczęli tego robić , a co gorsze ani słychu ani widu na ten temat. Śmieszne to wszystko . Jeszcze tyle roboty jest na trybunie północnej i zachodniej że jak w lipcu oddadzą do użytku to będzie dobrze. Pan Majchrowski wszystkich oszukuje a pracownicy firm które pracują na stadionie też się nie przemęczają , jeden robi a trzech na niego patrzy. Jak robiłem z firmą na stadionie lecha to robiliśmy od poniedziałku do NIEDZIELI a u nas tak nie jest. Na innych stadionach robią na 3 zmiany ale u nas tak nie można , bo firmy szanują robotę żeby na jak dłużej starczyła, wiem coś o tym.

Pero 15.02.2011 10:47

Czy dokoła stadionu nie może być jakiegoś jednolitego ogrodzenia? Dlaczego od 3 maja i Reymonta jest inne ogrodzenie? Jak dla mnie to niebieskie prezentuje się całkiem nieźle.

Proud 15.02.2011 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1051109)
Czy dokoła stadionu nie może być jakiegoś jednolitego ogrodzenia? Dlaczego od 3 maja i Reymonta jest inne ogrodzenie? Jak dla mnie to niebieskie prezentuje się całkiem nieźle.

Chyba będzie jednolite, takie niebieskie właśnie. To co jest od Reymonta, to dla mnie jest tylko tymczasowe ogrodzenie terenu budowy. Tak mi się wydaje przynajmniej.

ebbabwe 15.02.2011 12:07

Z tymi krzesełkami jaja są niezłe... Jeśli ktoś już poruszył tu temat ogrodzenia - czy ulica Reymana jest zamknięta tylko na czas dokończenia remontu, czy ma być zawsze zamknięta poza dniami meczowymi?

Mario Nh 15.02.2011 12:31

To ogrodzenie wygląda bardzo estetycznie.

Ten stadion może jeszcze wyglądać jako tako jeśli sumiennie uporządkuje się jego otoczenie, obłoży czymś ten brutalnie brudny beton, zasadzi drzewka, zasieje trawkę.

Piękny wzór krzesełek, czyli powtórka z rozrywki.

mIcHaL666 15.02.2011 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1051144)
To ogrodzenie wygląda bardzo estetycznie.

Tylko po co w ogóle to ogrodzenie. Później znowu będą cyrki jak w Poznaniu, że to utrudnia ewakuację, a po meczach będzie ogromny ścisk tak podejrzewam.

antekkw 15.02.2011 14:39

Czy dzisiaj nie kończy się termin montażu telebimów?

coonta 15.02.2011 14:52

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
dla tych, którzy tak szykanowali nasz projekt i spuszczali się nad stadionem Amici.
Całą robotę w Poznaniu robi konstrukacja dachu i powłoka, tzw. pieczarka. A jak sie dokładniej patrzysz, cudem wcale nie jest. Beton szary z naciekami, ubytki w betonie, niby to samo co u nas. Tylko pyry mają dobry PR.

88seba88 15.02.2011 15:03

tak dzisiaj ale termin terminem a wykonanie wykonaniem !! ani słychu ani widu firmy montującej na stadionie !!

Arapaho 15.02.2011 15:16

Co za głąby- podpisywali nowe umowy , już po aferach z opóźnieniami na zachodniej w czerwcu i wrześniu - na telebimy ,północną i sterowanie - a dalej każdy z tych tematów ma duże opóźnienia. To juz nawet nie jest brak umiejętności zarządzania miastem i podległymi urzędami. To czyste działanie z premedytacją. Każdy NORMALNY człowiek jeśli coś zawali w firmie, gdziekolwiek - ze swojej winy- próbuje wyjść z twarzą, poprawić błędy.Krótko mówiąc poczuwa się do odpowiedzialności, jest po prostu kompetentny. Tutaj to naprawdę jest już wykorzystywanie na chama sytuacji że nikt poważny nie upomina się o tą inwestycję i jest zepchnieta na szary koniec w hierarchi ważności

szczebrzeszcz 15.02.2011 15:18

oj tam oj tam

zawsze w rezerwie jest stadion w Krakowie:-)

ciacho 15.02.2011 17:54

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7189048276.jpg. Co to za zasieki?? Po co w ogóle to ogrodzenie??

WislaFan123 15.02.2011 18:27

Juz tak o to nie narzekajcie.. do wszystkiego sie doczepia ludzi, mimo ze tez nie jestem entuzjasta tego stadionu, to duzo rzeczy zostalo poprawionych..

A po co? w pewnym momencie widac ze jest przerwa z lewej strony, jest tez na koncu i przy nich schodki, przed brama jest/bedzie parking wiec pewnie tamte schodki wychodza na ta sciezke, zeby ludzie szli chodnikiem a nie przez caly parking, oprocz tych co sie musza dostac do samochodow. To akurat na plus, bo ogrodzenie zle nie nie wyglada. A to nie teatr zeby takiej rzeczy na stadionie byc nie moglo..

KoPer 15.02.2011 19:44

a propos hali:

Cytat:

Jest 300-milionowy kredyt na halę w Czyżynach

Dziennik Polski, 2011.02.15

Jak się dowiedzieliśmy - Agencja Rozwoju Miasta podpisała wczoraj umowę kredytową dotyczącą budowy hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach.

Agencja Rozwoju Miasta szukała około 300 milionów złotych, gdyż umowa na finansowanie jest potrzebna, by podpisać umowę na wykonawstwo, więc głównie od tego zależy, kiedy inwestycja ruszy.

Ten kredyt będzie się mieścił w spłatach, które w uchwale przewidziała Rada Miasta. Na ten cel miasto ma bowiem przekazywać ARM pieniądze z budżetu - rocznie 20-30 mln zł, od 2013 do 2027 roku.

Rozpisany został więc przetarg na "jednostkę finansującą" to przedsięwzięcie; w pierwszym wybrano konsorcjum trzech banków. Rozmowy trwały przez kilka tygodni, ale ostatecznie nie została złożona oferta. Rozpisano więc kolejny przetarg. Nadeszła jedna oferta - z banku PKO BP.

Od końca ubiegłego roku ARM prowadził z bankiem rozmowy - oceniano jego ofertę kredytową.

- W poniedziałek zakończyliśmy procedurę przetargową dotycząca jednostki finansującą budowę - powiedział nam Bartłomiej Cieciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta. - Podpisana została umowa kredytowa, która zabezpiecza realizację hali i koszty obsługi kredytu.

Dodajmy, że w ostatnich dniach rozważana jest także możliwość przesunięcia 8 milionów euro unijnej dotacji z planowanej budowy hali Wisły na budowę hali w Czyżynach.

Na dodatek uzyskano zgodę wybranego, jeszcze latem ubiegłego roku, przyszłego wykonawcy (konsorcjum Mostostal Warszawa zaproponowało swoje usługi za około 298 mln zł) na przedłużenie ważność jego oferty, która upływała 31 grudnia. Opcja wykonawcza została przedłużona do 1 marca - na niezmienionych warunkach - zapewnił Bartłomiej Cieciak.

Wcześniej przyjęto też rozwiązania dotyczące przyszłego zarządzania halą. Krakowskie Biuro Festiwalowe zajęłoby się sprawami związanymi z częścią "kulturalną i widowiskowo-estradową"; deklaracje są takie, że tego typu imprezy wypełniłyby prawie połowę czasu funkcjonowania hali. ARM szukał jednak także operatora, który zająłby się dwoma innymi dziedzinami - "sportowo-rekreacyjną oraz kongresowo wystawienniczą i ekspozycyjnotargową".

Podjęte próby pozyskania takich operatorów nie dały wyniku. W tej sytuacji zdecydowano się na razie na inny wariant. To Agencja Rozwoju Miasta, która jest inwestorem, zarządzałaby halą. Jej rolą nie byłoby organizowanie imprez sportowych czy targowych, ale ściąganie organizatorów konkretnych przedsięwzięć do hali w Czyżynach. Takie rozwiązanie funkcjonowałoby do czasu pojawienia się firmy zainteresowanej pełnieniem funkcji operatora obiektu. Ponadto to ARM miałby się także czasowo zająć wynajmowaniem powierzchni komercyjnych; a w hali ma być m.in. 5 tysięcy m2 do wykorzystania, kilkadziesiąt boksów, będą miejsca na reklamy itp.

Gmina ma już wszystkie dokumenty pozwalające na rozpoczęcie budowy hali; projekt ma 14 pozytywnych opinii polskich związków sportowych, przeszedł pozytywne symulacje przeciwpożarowe, akustyczne i oświetleniowe. Oznacza to, że w obiekcie będzie można organizować imprezy sportowe o randze międzynarodowej, a także wydarzenia kulturalne. Służyć do tego będą stałe i ruchome trybuny na 15 tys. widzów. W przypadku organizacji koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie pomieści 18 tysięcy osób.
__________________
wydaję się więc, że kasa na halę Wisły zostanie uratowana

Pero 16.02.2011 10:14

1.Czy możliwe jest zatem ze na meczu z Podbeskidziem (01.03.2011) zobaczymy telebimy?
2.Jaki termin w drugim przetargu był przewidziany na dokończenie trybuny północnej?

rav 16.02.2011 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1051299)
a propos hali: (...) wydaję się więc, że kasa na halę Wisły zostanie uratowana

Na halę w Czyżynach potrzeba więcej niż 300 mln.

Marszałek 16.02.2011 13:04

To wszystko zaczyna być gigantycznym szaleństwem. Budowa hali za grube miliony, która w utrzymaniu będzie okropnie droga a zarabiać na siebie raczej nie będzie. Takie rzeczy robi się w Dubaju, a nie w biednym zacofanym kraju jak nasz. Najgorsze jest to,że ten kredyt będziemy spłacać my, nie Majchrowski i jego koledzy,ale mieszkańcy Krakowa. To samo z utrzymaniem tego molocha. Też z kosmosu na to kasa nie pójdzie. W tym samym czasie my będziemy grać w skansenie na poziomie euroligowym do czasu aż FIBA nas nie wypieprzy z wielkim hukiem a CanPack powiedz dość.

Nie wiem czy Majchrowski nie kombinuje tak,że wobec braku hali, Wisła będzie wynajmowała ją na mecze euroligowe, w końcu będzie pod ścianą.

Ze też nie mamy żadnej siły nacisku, przez tyle lat Wisła nie wyrobiła sobie zaplecza politycznego. Teraz są tego efekty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl