Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

crazykaro 24.07.2010 17:44

Ja też kojarze że ktoś coś pisał że "elewacja po czyszczeniu znacznie lepiej się prezentuje" więc bez wyzywania innych.. A to czyszczenie było tak z 2 miechy temu

Ale miało być jeszcze malowanie a nie samo szlifowanie

marcin_m 24.07.2010 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 943388)
Idealnie cała sytuacje odzwierciedla ta piosenka http://www.youtube.com/watch?v=pe42MNDjxTk

Z pozdrowieniami dla redakcji ;)

PS: słuchając wpatrujcie się w zdjęcia pustej budowy :D

Jak już jesteśmy przy muzyce, to ta piosenka odzwierciedla uczucia pewnie niejednego z nas jak sobie pomyśli o naszym stadionie:). http://w248.wrzuta.pl/audio/3lebnYKQ...iz_-_wirus_sld
Można ją zadedykować wszystkim osoba odpowiedzialnym za to, że ta budowa wygląda tak a nie inaczej. :lol:

Wracając do tematu jeśli faktycznie nie zagramy u siebie w IV rundzie LE będzie to chyba największa kompromitacja ziKITU oraz naszego klubu od kilkunastu miesięcy... O inauguracji całego stadionu na mecz z Legią też można zapomnieć. Wie ktoś czy prace wykończeniowe pod główną się zaczęły? W ostatnio dodawanych galeriach jakoś nikt nie robił takich zdjęć. Czyżby nie było czego fotografować?

rav 24.07.2010 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 943389)
Moim zdaniem to dobry pomysł - osobny temat poświęcony wszystkim stadionowym mankamentom, skandalom w zarządzaniu i nadzorze nad inwestycją(...)

Jak dla mnie nie ma sensu tego dzielić. Wszyscy już przyzwyczaili się do kształtu tego tematu, będzie niepotrzebne zamieszanie tak jak między dwoma czy trzema tematami transferowymi. Poza tym budowa zmierza powoli do końca..........

Natomiast jest pewien pomysł co z tym wszystkim zrobić. Postaramy się do końca przyszłego tygodnia to ogłosić.

picasso 24.07.2010 18:46

zastanawiam się czy sprawą nie powinien zainteresować się NIK.tych pieprzonych urzędasow chyba nikt inny nie jest w stanie wystraszyć.przecież to co oni wyprawiają to kpina w żywe oczy.

filip74 24.07.2010 18:47

Dzisiejsza Panorama w TVP 2
Reportaż o ciężarówkach 6:45
http://www.tvp.info/panorama/wideo/2...0-1800/2115961

sayek89 24.07.2010 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 943536)
Dzisiejsza Panorama w TVP 2
Reportaż o ciężarówkach 6:45
http://www.tvp.info/panorama/wideo/2...0-1800/2115961

Istny kretynizm, w sumie nic dziwnego żyjemy w Polsce :P

bloodraven 24.07.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 943535)
zastanawiam się czy sprawą nie powinien zainteresować się NIK.tych pieprzonych urzędasow chyba nikt inny nie jest w stanie wystraszyć.przecież to co oni wyprawiają to kpina w żywe oczy.

NIK, RIO, nadzór odpowiedniego ministra ( ale to chyba tylko dla prezydenta pod kątem legalności działań). A co do dwóch pierwszych organów to można się zastanowić, gdyż obiekt budowany jest za fundusze samorządowe, ale pochodzące również z subwencji, więc NIK również powinien być adekwatny.

carpenter 24.07.2010 19:08

Jak dla mnie do prokuratury powinien trafić pozew zbiorowy, przeciwko prezydentowi za niegospodarność i defraudację państwowych pieniędzy. Do tego Wisła, powinna zażądać, odszkodowania z tytułu strat finansowych poniesionych w związku z opóźnieniami w budowie + w przypadku braku awansu o rekompensatę finansową.
Z naszych forumowych rozważań, to majcher musi mieć niezłą polewkę. Tacy ludzie (?) rozumieją tylko jeden język - język pozwań sądowych. Na miejscu SKWK poważnie rozważył bym zainteresowanie prokuratury tą sprawą.

iiYama 24.07.2010 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 943533)
Jak dla mnie nie ma sensu tego dzielić. Wszyscy już przyzwyczaili się do kształtu tego tematu, będzie niepotrzebne zamieszanie tak jak między dwoma czy trzema tematami transferowymi. Poza tym budowa zmierza powoli do końca..........

Natomiast jest pewien pomysł co z tym wszystkim zrobić. Postaramy się do końca przyszłego tygodnia to ogłosić.

No ok, ale nie chodziło o stworzenie konkurencyjnego tematu. Jedynie chronologiczne podsumowanie powiedzmy historii tej budowy. Spisanie faktów: pierwsze fundamenty, oddanie trybun, zwrócenie uwagi UM czy ZIKiT o błędach, interpelacje D. Olszówki, odpowiedzi prezydenta czy ZIKiT etc. Czysta kronika, suche fakty, pisma etc. Bez zdjęć, nowości.

crazykaro 24.07.2010 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 943568)
No ok, ale nie chodziło o stworzenie konkurencyjnego tematu. Jedynie chronologiczne podsumowanie powiedzmy historii tej budowy. Spisanie faktów: pierwsze fundamenty, oddanie trybun, zwrócenie uwagi UM czy ZIKiT o błędach, interpelacje D. Olszówki, odpowiedzi prezydenta czy ZIKiT etc. Czysta kronika, suche fakty, pisma etc. Bez zdjęć, nowości.

Zeby kronika była czysta to temat musiałby być zamknięty :lol:

Jak ktoś chce spisywać fakty to można wtym temacie bo i tak niewiele się dzieje na budowie a temat i tak jest zaśmiecany narzekaniem więc z tego zaśmiecania można by stworzyć jakąś kronikę tak jak są tworzone pytania do interpelacji

Grisza1 24.07.2010 21:14

Tak dla porownania:
http://sport.interia.pl/raport/euro2...gdansk,1510423

"Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, 15 lipca wmurowano kamień węgielny, a zakończenie prac zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców"

kristos 24.07.2010 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 943605)
Tak dla porownania:
http://sport.interia.pl/raport/euro2...gdansk,1510423

"Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, 15 lipca wmurowano kamień węgielny, a zakończenie prac zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców"

Chcesz porównywać od poczatku faworyzowany Gdańsk do Krakowa ?
Przecież oni tam nie mają problemów z niczym za sprawą obecnie i poprzednio rządzących.

czera84 24.07.2010 21:33

Siema.mam pytanie czy jest ktoŚ na forum z okolic:dĄbrowy tarnowskiej,szczucina,Żabna,niecieczy,nowego korczyna. chcĘ zebraĆ pakĘ i dopingowaĆ biaŁĄ gwiazdĘ!!proszĘ pisaĆ na pw!!

gigant 24.07.2010 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 943610)
Chcesz porównywać od poczatku faworyzowany Gdańsk do Krakowa ?
Przecież oni tam nie mają problemów z niczym za sprawą obecnie i poprzednio rządzących.

U nas jest podobnie, z tym że czerwona świnia robi wszystko by pomóc czerwonej świni, kosztem naszego stadionu.

yogul 24.07.2010 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 943536)
Dzisiejsza Panorama w TVP 2
Reportaż o ciężarówkach 6:45
http://www.tvp.info/panorama/wideo/2...0-1800/2115961


śmiać się czy płakać ?

crazykaro 24.07.2010 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 943610)
Chcesz porównywać od poczatku faworyzowany Gdańsk do Krakowa ?
Przecież oni tam nie mają problemów z niczym za sprawą obecnie i poprzednio rządzących.

Koszt budowy (...) razem - 775 mln
http://pl.wikipedia.org/wiki/PGE_Arena_Gdańsk

Nie wiem dlaczego w mediach cały czas jest kwota 630 mln zł. Usłyszeli raz i się trzymają jak rzep psiego ogona. Kwota z wikipedii nie jest dokładna ale bliższa prawdy

martin_6 24.07.2010 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czera84 (Post 943618)
Siema.mam pytanie czy jest ktoŚ na forum z okolic:dĄbrowy tarnowskiej,szczucina,Żabna,niecieczy,nowego korczyna. chcĘ zebraĆ pakĘ i dopingowaĆ biaŁĄ gwiazdĘ!!proszĘ pisaĆ na pw!!

Masz niekontrolowane tiki palca serdecznego lewej ręki i Shift Ci się wciska w najmniej oczekiwanych momentach?

Nie porównujmy się do Gdańska. Tam budowano stadion od początku, u nas mamy składaka.

rav 24.07.2010 21:43

Pewnie podają tylko to, co wykłada sam Gdańsk...
Dziś Adamowicz mówił, że operator ma płacić za wynajem 2 mln zł rocznie + jakiś procent od biletów na koncerty.

Ale dość już o Gdańsku.

Nie mam nic przeciwko spisaniu wszystkich afer związanych z naszym stadionem. Tylko nie ma co wydzielać do tego nowego tematu na forum.

Dzimi 24.07.2010 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 943442)
Czyli ta banda z UM ewidentnie naraża Wisłę na koszt wynajmu stadionu w Lubinie oraz brak wpływów z biletów (gdyby mecz był w Krakowie).

Dlatego Wisła SSA powinna poważnie zastanowić się nad wniesieniem zawiadomienia do prokuratury o "uzasadnionej możliwości popełnienia przestępstwa poprzez działanie na szkodę (spółki)".

Jeżeli oświetlenia musiałoby zostać oddane i przetestowane do 9 sierpnia, a będzie 11, to różnicy 2 dni nie można zakwalifikować inaczej, jak pod pewne punkty Kodeksu karnego.

Pero 24.07.2010 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 943631)
Pewnie podają tylko to, co wykłada sam Gdańsk...
Dziś Adamowicz mówił, że operator ma płacić za wynajem 2 mln zł rocznie + jakiś procent od biletów na koncerty.

Ale dość już o Gdańsku.

Nie mam nic przeciwko spisaniu wszystkich afer związanych z naszym stadionem. Tylko nie ma co wydzielać do tego nowego tematu na forum.

Zaproponowałem to z tego względu, że w tym temacie naprawdę sporo rzeczy ginie. Jest poruszane bardzo wiele wątków. A to sprawa hali, a to co się dzieje w Poznaniu a nie ma u nas, a to ulice dookoła stadionu lub jak najczęściej pojawi się jakiś kosmita i spyta gdzie będzie młyn na nowym stadionie.
Czekam z niecierpliwością na Wasz pomysł.

Królik-10 24.07.2010 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 943655)
Zaproponowałem to z tego względu, że w tym temacie naprawdę sporo rzeczy ginie. Jest poruszane bardzo wiele wątków. A to sprawa hali, a to co się dzieje w Poznaniu a nie ma u nas, a to ulice dookoła stadionu lub jak najczęściej pojawi się jakiś kosmita i spyta gdzie będzie młyn na nowym stadionie.
Czekam z niecierpliwością na Wasz pomysł.

Też jestem za tym,żeby wszystkie info w jedno miejsce,może jakaś stacja TV jak uwidzi wszystko w kupie to zrobi jakąś konkretną z mega pierd....nięciem wstawkę do TV

Będzie mieć ułatwione zadanie i wszystko na tacy bez jakiś ściem itp i pogrązy konkretnie irzeczowo UM z prezydenciuniem na czele!!Raz na zawsze!

yogul 24.07.2010 22:27

osobny zamkniety temat może prowadzić admin, który za pośrednictwem użytkowników będzie "wyławiał" to co najważniejsze z tego tematu i wklejał tam żeby było ładnie i klarownie.
a później na podstawie 'nowego' tematu można rozdmuchać cala sprawe jeszcze bardziej

borsuk 24.07.2010 22:33

Rozumiem Wasze rozgoryczenie - czuje sie identycznie idiotycznie. Zawsze tak mam kiedy ktoś bezczelnie pluje mi w twarz.
Jesli chodzi o rozwiazania prawne to chyba jedyna mozliwa sytuacja bylaby taka ze Wisła kategorycznie odmawia podpisania umowy na dzierżawę ewidentnego bubla i wydane publiczne pieniadze ida w piz.... Wtedy RIO i NIK maja podstawy do dzialan. W tej chwili doniesienie przez Wisłe do prokuratury nie ma raczej podstaw. Bo niby na co? Na to ze Gmina Krakow chce oddac w dzierzawe spolce Wisla SSA "niepelnosprawna" nieruchomosc. Nawet jesli robi to po obiecanym terminie to co z tego? Nie sadze zeby Gmina Krakow zobowiazywala sie wobec spolki Wisla SSA do tego ze odda jej w dzierzawe ww. nieruchomosc w jakims okreslonym terminie. Gdyby Wisla wypiela sie na Gmine to wtedy jest zasadne pytanie o wydanie ponad pol miliarda z publicznych pieniedzy na cos co nikomu nie sluzy.
Wiec ja widze trzy rozwiazania:
1. opisane powyzej
2. zaproponowane chyba przez PiotraG - Wisla podpisuje umowe na dzierzawe za mniejsze pieniadze do momentu usuniecia wszystkich bubli przez Gmine (widocznosc, estetyka, telebim, kioski gastronomiczne, kasy, zaplecze D, odpowiednia ilosc kolowrotkow etc.)
3. Wisla sama uzupelnia wszystkie buble (tylko skad wezmie na to kase) a wydane na to pieniadze odlicza sobie od czynszu dzierzawczego - czyli w rzeczywistosci nie placi tego czynszu przez najblizsze dluuuugie lata.
Kazda z tych drog wymaga odwagi i tego najbardziej sie boje bo juz bylo kilku odwaznych ktorzy glosno przemowili do rzadu po uchwaleniu ustawy hazardowej wpedzajacej nasz klub w dlugi - jak sie skonczylo wszyscy wiemy. Teraz kazdy sie boi wychylic.
A tak bym chcial juz zasiasc na trybunach przy Reymonta i przyzwyczajac sie do nowego domu...

kotlet06 24.07.2010 22:46

Każdy lub prawie każdy, kto się tu udziela ma jakieś swoje przemyślenia, pretensje, pomysły. I to jest normalne. Mnie zastawia jeden fakt, a śledzę temat stadionu od zawsze to postawa kierownictwa Wisły. O ile wcześniej było w zasadzie bezkrólewie i nie było żadnego reprezentanta klubu, który by lobbował budowę stadionu, to teraz mamy prezesa, który jest człowiekiem kompetentnym i myślącym.
I teraz do meritum. Skoro wg informacji ZIKiT oświetlenie ma być 11.08, a do 09.08 mamy zgłosić gotowość stadionu do IV rundy to w tej całej patologicznej sytuacji musi byc drugie dno. I nie ma żadnej racjonalnej przesłanki, która by wsakzywała na to, że terminu oddania oświetlenia nie da się przyspieszyć. Tym bardziej, że na kamerach widzimy, jakie jest tempo prac na trybunie zachodniej. Milczenie klubu, przynajmniej na razie w tej kwestii jest według mnie przemyślane. Albo toczą się jakieś zakulisowe rozmowy z UM, albo klub idzie w zaparte i w odpowiednum czasie uderzy w UM. Z tym, że na razie Wisła nie jest ooperatorem, więc nie bardzo ma w tej całej sprawie armaty do wystrzału.
Podsumowując, Basałaj jest na tyle rozsądnym człowiekiem, że ta cała gra ze stadionem musi mieć jakieś drugie dno. Pytanie tylko jakie?

rafalek 24.07.2010 23:42

Jedynym plusem tego wszystkiego jest fakt, że na wodzie nie oszczędzają i nawet w nocy podlewają murawę...

WILDLIFE 24.07.2010 23:46

za to chyba płaci Wisła a nie inwestor:/

1q2 25.07.2010 00:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kotlet06 (Post 943668)
I teraz do meritum. Skoro wg informacji ZIKiT oświetlenie ma być 11.08, a do 09.08 mamy zgłosić gotowość stadionu do IV rundy to w tej całej patologicznej sytuacji musi byc drugie dno


To info to najpewniej ma oznaczać - na 4 rundę nie zdążymy a sam dzień to tak sobie strzelili.

A co do tempa budowy to staje się to oczywiste że Polimex oszczędza na pracownikach - Bardziej opłaca im się to robić dłużej ale z mniejszą liczbą ludzi niż odwrotnie.

I tu ogólnie to prokurator, bo jeszcze jakiś czas temu można było mówić że to architekt nie dał, dał ale z błędami, to trzeba było poprawić, tamto, pogoda, kasy nima itp i pewnie większość to prawda, ale teraz co powoduje to że budowa nadal stoi?
Co stoi i stało na przeszkodzie że nie zrobiono kompletnie nic z trybuną północną?Co stoi na przeszkodzie że zakładanie dachu na A idzie jak krew z nosa?Co się nagle stało że nikt nie ma zamiaru pomalować ujebanej elewacji?(to ostatnie to mini problem ale pewnie wiąże się z resztą),

Ja mam nadzieje że Wisła w końcu zwarła szyki i nie da się wyruchać.Za ten cały syf i straty będzie musiało zapłacić miasto - w formie albo zdecydowanego zmniejszenia czynszu czy też innego podziału zysków - W ogóle taka forma opłaty za stadion wydaje mi się że była by najbardziej korzystna dla obu stron a na pewno bardziej bezpieczna dla Wisły

PiotrG 25.07.2010 02:12

Według ZIKIT ma być gotowe to 11 sierpnia? Dorzućmy do tej daty przynajmniej 2tyg.
Polimex terminy ma w 4 literach, bo nie grożą mu żadne kary... Te 3 trybuny to też kolejna bajka.

serek.c2 25.07.2010 05:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 943695)
Co się nagle stało że nikt nie ma zamiaru pomalować ujebanej elewacji?(to ostatnie to mini problem ale pewnie wiąże się z resztą

Szykujmy już ścierki i inne szmaty na pierwszy mecz przy Reymonta - skoro nikomu nie przeszkadza u*******ona (innego słowa użyć nie wypada) elewacja wątpie, by komukolwiek przeszkadzały ujebane w czasie budowy krzesełka... Trza będzie powycierać...

Karherop 25.07.2010 07:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 943690)
za to chyba płaci Wisła a nie inwestor:/

Może dojsc i pewnie dojdzie do ( czarnego scenariuszu ) sytuacji gdzie Wisła będzie tylko wynajmowała stadion na mecze , całkowity koszt użytkowania stadionu w tygodniu czy tak jak teraz , będzie pokrywał operator / miasto . Wisla nie dołozy do stadionu ani złotówki . Juz sie na tym przejechała kupując 5-6 lat temu za swoje pieniądze kolejne 'dodatki' do stadionu, a miasto jej wyskoczyło z kosmiczna kwota za wynajem , wtedy się dogadali , ale teraz się dogadac nie muszą .

W dalszym ciągu nie wiadomo ile sobie nasz el presidente zazyczy za 'operowanie tym stadionem ' .


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl