![]() |
Ja też kojarze że ktoś coś pisał że "elewacja po czyszczeniu znacznie lepiej się prezentuje" więc bez wyzywania innych.. A to czyszczenie było tak z 2 miechy temu
Ale miało być jeszcze malowanie a nie samo szlifowanie |
Cytat:
Można ją zadedykować wszystkim osoba odpowiedzialnym za to, że ta budowa wygląda tak a nie inaczej. :lol: Wracając do tematu jeśli faktycznie nie zagramy u siebie w IV rundzie LE będzie to chyba największa kompromitacja ziKITU oraz naszego klubu od kilkunastu miesięcy... O inauguracji całego stadionu na mecz z Legią też można zapomnieć. Wie ktoś czy prace wykończeniowe pod główną się zaczęły? W ostatnio dodawanych galeriach jakoś nikt nie robił takich zdjęć. Czyżby nie było czego fotografować? |
Cytat:
Natomiast jest pewien pomysł co z tym wszystkim zrobić. Postaramy się do końca przyszłego tygodnia to ogłosić. |
zastanawiam się czy sprawą nie powinien zainteresować się NIK.tych pieprzonych urzędasow chyba nikt inny nie jest w stanie wystraszyć.przecież to co oni wyprawiają to kpina w żywe oczy.
|
Dzisiejsza Panorama w TVP 2
Reportaż o ciężarówkach 6:45 http://www.tvp.info/panorama/wideo/2...0-1800/2115961 |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak dla mnie do prokuratury powinien trafić pozew zbiorowy, przeciwko prezydentowi za niegospodarność i defraudację państwowych pieniędzy. Do tego Wisła, powinna zażądać, odszkodowania z tytułu strat finansowych poniesionych w związku z opóźnieniami w budowie + w przypadku braku awansu o rekompensatę finansową.
Z naszych forumowych rozważań, to majcher musi mieć niezłą polewkę. Tacy ludzie (?) rozumieją tylko jeden język - język pozwań sądowych. Na miejscu SKWK poważnie rozważył bym zainteresowanie prokuratury tą sprawą. |
Cytat:
|
Cytat:
Jak ktoś chce spisywać fakty to można wtym temacie bo i tak niewiele się dzieje na budowie a temat i tak jest zaśmiecany narzekaniem więc z tego zaśmiecania można by stworzyć jakąś kronikę tak jak są tworzone pytania do interpelacji |
Tak dla porownania:
http://sport.interia.pl/raport/euro2...gdansk,1510423 "Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, 15 lipca wmurowano kamień węgielny, a zakończenie prac zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców" |
Cytat:
Przecież oni tam nie mają problemów z niczym za sprawą obecnie i poprzednio rządzących. |
Siema.mam pytanie czy jest ktoŚ na forum z okolic:dĄbrowy tarnowskiej,szczucina,Żabna,niecieczy,nowego korczyna. chcĘ zebraĆ pakĘ i dopingowaĆ biaŁĄ gwiazdĘ!!proszĘ pisaĆ na pw!!
|
Cytat:
|
Cytat:
śmiać się czy płakać ? |
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/PGE_Arena_Gdańsk Nie wiem dlaczego w mediach cały czas jest kwota 630 mln zł. Usłyszeli raz i się trzymają jak rzep psiego ogona. Kwota z wikipedii nie jest dokładna ale bliższa prawdy |
Cytat:
Nie porównujmy się do Gdańska. Tam budowano stadion od początku, u nas mamy składaka. |
Pewnie podają tylko to, co wykłada sam Gdańsk...
Dziś Adamowicz mówił, że operator ma płacić za wynajem 2 mln zł rocznie + jakiś procent od biletów na koncerty. Ale dość już o Gdańsku. Nie mam nic przeciwko spisaniu wszystkich afer związanych z naszym stadionem. Tylko nie ma co wydzielać do tego nowego tematu na forum. |
Cytat:
Jeżeli oświetlenia musiałoby zostać oddane i przetestowane do 9 sierpnia, a będzie 11, to różnicy 2 dni nie można zakwalifikować inaczej, jak pod pewne punkty Kodeksu karnego. |
Cytat:
Czekam z niecierpliwością na Wasz pomysł. |
Cytat:
Będzie mieć ułatwione zadanie i wszystko na tacy bez jakiś ściem itp i pogrązy konkretnie irzeczowo UM z prezydenciuniem na czele!!Raz na zawsze! |
osobny zamkniety temat może prowadzić admin, który za pośrednictwem użytkowników będzie "wyławiał" to co najważniejsze z tego tematu i wklejał tam żeby było ładnie i klarownie.
a później na podstawie 'nowego' tematu można rozdmuchać cala sprawe jeszcze bardziej |
Rozumiem Wasze rozgoryczenie - czuje sie identycznie idiotycznie. Zawsze tak mam kiedy ktoś bezczelnie pluje mi w twarz.
Jesli chodzi o rozwiazania prawne to chyba jedyna mozliwa sytuacja bylaby taka ze Wisła kategorycznie odmawia podpisania umowy na dzierżawę ewidentnego bubla i wydane publiczne pieniadze ida w piz.... Wtedy RIO i NIK maja podstawy do dzialan. W tej chwili doniesienie przez Wisłe do prokuratury nie ma raczej podstaw. Bo niby na co? Na to ze Gmina Krakow chce oddac w dzierzawe spolce Wisla SSA "niepelnosprawna" nieruchomosc. Nawet jesli robi to po obiecanym terminie to co z tego? Nie sadze zeby Gmina Krakow zobowiazywala sie wobec spolki Wisla SSA do tego ze odda jej w dzierzawe ww. nieruchomosc w jakims okreslonym terminie. Gdyby Wisla wypiela sie na Gmine to wtedy jest zasadne pytanie o wydanie ponad pol miliarda z publicznych pieniedzy na cos co nikomu nie sluzy. Wiec ja widze trzy rozwiazania: 1. opisane powyzej 2. zaproponowane chyba przez PiotraG - Wisla podpisuje umowe na dzierzawe za mniejsze pieniadze do momentu usuniecia wszystkich bubli przez Gmine (widocznosc, estetyka, telebim, kioski gastronomiczne, kasy, zaplecze D, odpowiednia ilosc kolowrotkow etc.) 3. Wisla sama uzupelnia wszystkie buble (tylko skad wezmie na to kase) a wydane na to pieniadze odlicza sobie od czynszu dzierzawczego - czyli w rzeczywistosci nie placi tego czynszu przez najblizsze dluuuugie lata. Kazda z tych drog wymaga odwagi i tego najbardziej sie boje bo juz bylo kilku odwaznych ktorzy glosno przemowili do rzadu po uchwaleniu ustawy hazardowej wpedzajacej nasz klub w dlugi - jak sie skonczylo wszyscy wiemy. Teraz kazdy sie boi wychylic. A tak bym chcial juz zasiasc na trybunach przy Reymonta i przyzwyczajac sie do nowego domu... |
Każdy lub prawie każdy, kto się tu udziela ma jakieś swoje przemyślenia, pretensje, pomysły. I to jest normalne. Mnie zastawia jeden fakt, a śledzę temat stadionu od zawsze to postawa kierownictwa Wisły. O ile wcześniej było w zasadzie bezkrólewie i nie było żadnego reprezentanta klubu, który by lobbował budowę stadionu, to teraz mamy prezesa, który jest człowiekiem kompetentnym i myślącym.
I teraz do meritum. Skoro wg informacji ZIKiT oświetlenie ma być 11.08, a do 09.08 mamy zgłosić gotowość stadionu do IV rundy to w tej całej patologicznej sytuacji musi byc drugie dno. I nie ma żadnej racjonalnej przesłanki, która by wsakzywała na to, że terminu oddania oświetlenia nie da się przyspieszyć. Tym bardziej, że na kamerach widzimy, jakie jest tempo prac na trybunie zachodniej. Milczenie klubu, przynajmniej na razie w tej kwestii jest według mnie przemyślane. Albo toczą się jakieś zakulisowe rozmowy z UM, albo klub idzie w zaparte i w odpowiednum czasie uderzy w UM. Z tym, że na razie Wisła nie jest ooperatorem, więc nie bardzo ma w tej całej sprawie armaty do wystrzału. Podsumowując, Basałaj jest na tyle rozsądnym człowiekiem, że ta cała gra ze stadionem musi mieć jakieś drugie dno. Pytanie tylko jakie? |
Jedynym plusem tego wszystkiego jest fakt, że na wodzie nie oszczędzają i nawet w nocy podlewają murawę...
|
za to chyba płaci Wisła a nie inwestor:/
|
Cytat:
To info to najpewniej ma oznaczać - na 4 rundę nie zdążymy a sam dzień to tak sobie strzelili. A co do tempa budowy to staje się to oczywiste że Polimex oszczędza na pracownikach - Bardziej opłaca im się to robić dłużej ale z mniejszą liczbą ludzi niż odwrotnie. I tu ogólnie to prokurator, bo jeszcze jakiś czas temu można było mówić że to architekt nie dał, dał ale z błędami, to trzeba było poprawić, tamto, pogoda, kasy nima itp i pewnie większość to prawda, ale teraz co powoduje to że budowa nadal stoi? Co stoi i stało na przeszkodzie że nie zrobiono kompletnie nic z trybuną północną?Co stoi na przeszkodzie że zakładanie dachu na A idzie jak krew z nosa?Co się nagle stało że nikt nie ma zamiaru pomalować ujebanej elewacji?(to ostatnie to mini problem ale pewnie wiąże się z resztą), Ja mam nadzieje że Wisła w końcu zwarła szyki i nie da się wyruchać.Za ten cały syf i straty będzie musiało zapłacić miasto - w formie albo zdecydowanego zmniejszenia czynszu czy też innego podziału zysków - W ogóle taka forma opłaty za stadion wydaje mi się że była by najbardziej korzystna dla obu stron a na pewno bardziej bezpieczna dla Wisły |
Według ZIKIT ma być gotowe to 11 sierpnia? Dorzućmy do tej daty przynajmniej 2tyg.
Polimex terminy ma w 4 literach, bo nie grożą mu żadne kary... Te 3 trybuny to też kolejna bajka. |
Cytat:
|
Cytat:
W dalszym ciągu nie wiadomo ile sobie nasz el presidente zazyczy za 'operowanie tym stadionem ' . |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl