Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Zwitter 05.02.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 1047427)
sądząc po wykończonym suficie to tak zostanie?
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...9082092240.jpg
a za nic nie mogę sobie przypomnieć jak to wygląda na południu..
poza WC i miejscem na kioski gastronomiczne są tam jakieś inne powierzchnie do wykorzystania przez klub?

Też miałem pisać czy tak zostanie, ale obstawiam, że tak. Na południowej mimo, że wnętrze jest inne, też te wszystkie rury są na wierzchu. Niestety, ale bardzo kiepsko to wygląda. Dobrze, że na wschodniej i zachodniej jest już normalnie.

Do wykorzystanie przez klub z tego co pamiętam na północnej nie będzie nic. Całość ma być przeznaczona dla kibiców.

rav 05.02.2011 17:41

Jeszcze co do kart płatniczych.

Czy to taki problem wprowadzić prowizję od transakcji kartowych? Po prostu dodają te 2% więcej jeśli chcesz płacić plastikiem i po problemie: możliwość zapłaty istnieje, ale bardziej opłaca się gotówką.

WislaFan123 05.02.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1047456)
Też miałem pisać czy tak zostanie, ale obstawiam, że tak. Na południowej mimo, że wnętrze jest inne, też te wszystkie rury są na wierzchu. Niestety, ale bardzo kiepsko to wygląda. Dobrze, że na wschodniej i zachodniej jest już normalnie.

Do wykorzystanie przez klub z tego co pamiętam na północnej nie będzie nic. Całość ma być przeznaczona dla kibiców.

http://img225.imageshack.us/img225/4483/dsc1719.jpg

Juz to kiedys wrzucalem... z tego co pamietam bylo to w Forbsie 1/2010... Taka kompetencja urzednikow, nie wiem co oni chcieli tam wynajac... moze im o wschodnia chodzilo..

Kuba 06.02.2011 03:54

Ciekawy artykuł w Dzienniku Polskim nt hali
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/po-...5,0:pag:1#nav0

no i po prawej stronie ankieta dotycząca hal. Nie zapomnijcie odpowiednio zagłosowac, wprawdzie to bzdura i wszystko rozstrzygnie się na górze, ale politycy muszą czuć presje.

dynek.pl 06.02.2011 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 1047650)
Ciekawy artykuł w Dzienniku Polskim nt hali
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/po-...5,0:pag:1#nav0

no i po prawej stronie ankieta dotycząca hal. Nie zapomnijcie odpowiednio zagłosowac, wprawdzie to bzdura i wszystko rozstrzygnie się na górze, ale politycy muszą czuć presje.

Coz, prawda jest taka, ze w innych krajach obiekty klubowe sa budowane przez kluby (czyli inwestorow znalezionych przez kluby), a nie przez wladze samorządowe - moi znajomi zagraniczni byli bardzo zdziwieni, ze 2 stadiony krakowskie powstaly za pieniadze podatnikow.
My juz dostalismy od miasta stadion w cenie duzej hali bo tez nikt sobie nie wyobrazal, ze mozemy grac gdzie indziej wiec teraz nie ma co robic z siebie pokrzywdzonych. Jak nie widze problemu dlaczego Wisla mialaby nie grac w hali na Czyzynach ?? tak naprawde to ile razy w ciagu roku zapelnia sie nasza stara, mala hala ? kilka razy na mecze Euroligi wiec czy naprawde potrzebna jest nowa hala w tym miejscu ?

dj_ibutti 06.02.2011 10:11

Bo Wisła tej hali nie zapełni, a za puste miejsca przy wynajmie też zapłacą. Ot po prostu, T.S. nie ma kasy. Bida jak sto pińdziesiąt.

dynek.pl 06.02.2011 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1047668)
Bo Wisła tej hali nie zapełni, a za puste miejsca przy wynajmie też zapłacą. Ot po prostu, T.S. nie ma kasy. Bida jak sto pińdziesiąt.

ale obiektywnie czy to jest powod do budowania kolejnego obiektu ?
hali na 4-5 tys. Wisla tez nie zapelni (no tyle, ze nie bedzie placic za wynajem)

dj_ibutti 06.02.2011 10:55

Obiektywnie.

Wiśle należy się większa hala, bo z tą to wstyd się pokazywać w Europie. I wierzę, że te 4-5 tys. na lidze (wraz z nową halą) będzie regularnym wynikiem. Niemniej jednak Krakowowi potrzebna jest hala duża, stricte koncertowa. Wiele miasto traci na braku takiej hali.

rav 06.02.2011 10:56

dynek.pl, jeżeli Twoi znajomi nie są z Anglii, to opowiadają brednie. Ewentualnie z Rosji czy Ukrainy, gdzie kilka aren zostało wybudowanych przez oligarchów trzymających rękę na złożach naturalnych.

W innych krajach przykłady budowania stadionów przez prywatny kapitał są incydentalne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1047671)
ale obiektywnie czy to jest powod do budowania kolejnego obiektu ?
hali na 4-5 tys. Wisla tez nie zapelni (no tyle, ze nie bedzie placic za wynajem)

Po pierwsze Wisła będzie płacić za wynajem tej hali, ale ryczałtowo, rocznie, za całość. Podejrzewam, że wynajem 15-tysięcznej hali czyżyńskiej na 10 meczów (jak nie mniej...) kosztowałby tyle co wynajem hali TS-owskiej na rok. W drugim z wariantów:
- masz jeszcze 355 dni w cenie (na pozostałe zawody, koncerty, targi, inne imprezy), na których zarabiasz
- zyskujesz znacznie lepszy efekt na trybunach: 1,5-3 tys. na 4-tysięcznej hali wyglądają i brzmią zupełnie inaczej niż na 15-tysięcznej
- jesteś na "swoich" terenach, do których kibice są przyzwyczajeni

orzeu 06.02.2011 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1047479)
Jeszcze co do kart płatniczych.

Czy to taki problem wprowadzić prowizję od transakcji kartowych? Po prostu dodają te 2% więcej jeśli chcesz płacić plastikiem i po problemie: możliwość zapłaty istnieje, ale bardziej opłaca się gotówką.

To by byla kompromitacja. Nigdzie nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem.

kot 06.02.2011 12:04

Jak już zaznaczyłem, że w związku z niepowodzeniem moich starań o jedność kibicowską na Wiśle i stworzenie realnej oraz twórczej współpracy Wiślaków z klubami SA i TS, postanowiłem nie wypowiadać się publicznie w sprawach Wisły, zwłaszcza będąc negowany, zarówno przez SKWK, jak i TWSD. Uzasadniałem już swoją decyzję, abstrakcyjnością wirtualnej bezpłodności w realu, tzw. kibiców internetowych oraz przymusowe zamknięcie się SKWK na wąską grupę kibiców realnie uczestniczących w życiu codziennym klubu. Jest niepodważalną prawdą, że tylko kibice uczestniczący w realnym życiu klubu, mają szansą czynić ten klub na miarę swoich marzeń. Tylko z żywą tkanką kibicowską liczyć się muszą także, decydenci miejscy czy związkowi oraz media.

Żeby nie polemizować sam ze sobą, przejdę więc do konkretu, jednej z moich ostatnich myśli, którą pragnę się podzielić z kibicami mojego klubu.

Moje serce płacze, jak widzę pustkę kibicowską, oczywiście tę zdolną do walki o interesy Wisły Kraków, a nie tą rozwydrzoną w internetowym i bezpłodnym wywyższaniu się jednych kibiców nad drugimi. Tutaj nie ma żadnego sensownego działania, lecz wyłącznie ego-bójcza a nie nawet bratobójcza zadyma niebytów.

Nie rozumiem także, ludzi z SKWK, dlaczego milczą w sprawie hali i stadionu Wisły ? Wiem, że PvD uważa mnie za kretyna i między innymi dlatego podjąłem decyzję o wyciszeniu swojej publicznej aktywności, bo nie można przecież walczyć z wiatrakami, wbrew wszystkim dosłownie. Ale na Boga, kibice Wisły Kraków, nie pozwólcie Wisły zamordować. Stadion w odwrotności do Pasów, przedłużyli nam już do 7 lat budowy i kto wie, jak zakończy się ta sprawa, bo wystarczy, że urzędnicy pasiaści , wygonią Cupiała czynszem i zostanie nam stary i już ośmieszony przez nich, Miętta, aby ratować Wisłę, bo bez Cupiała panowie i panie czy takiego Can-Packu, mimo wierności najwierniejszych, Biała Gwiazda, może szybko stracić na swoim blasku ostatnich lat i oby nikt, a zwłaszcza internetowi idealiści, nie musieli się o tym przekonywać zbyt szybko.

Meritum mojej wypowiedzi dotyczy hali dla Wisły. Jej koszt to 46 mil zł. Wkład własny Wisły w postaci zdobytej dotacji unijnej, to ok. 32 mil zł. Koszt miejskiego wkładu , wynosi więc ok. 15 mil zł, czyli ok. 4 % koniecznych środków na halę w Czyżynach, której koszty wynoszą ok. 360 mil zł. Wobec wszystkich hal dla Cracovii, o kosztach łącznych ok. 100 mil zł, Wiślacki wkład miasta, stanowi ok. 15 % tych miejskich kosztów na hale Cracovii.

Każdy kibic Wisły, wypowiadający się przeciwko hali dla Wisły i dający zezwolenie na kradzież jej dotacji unijnej, wobec przedstawionych powyzej kosztów budowy , tych hal krakowskich, powinien zamilczeć i przestać ubliżać logice jakiejkolwiek, tj. matematycznej i wspólnotowej ( w moich oczach, nie jest kibicem Wisły ). Hala w Czyżynach, jak wynika z powyższych danych, nie jest zagrożona finansowaniem hali Wisły w wysokości raptem 4% wartości hali czyżyńskiej, a zmuszanie Wisły do gry w Czyżynach nie ma sensu z uwagi na różnicę możliwosci Wisły i tej hali. A co jeśli nagle znajdzie się dobroczyńca , inny niż miasto i wybuduje halę Wiśle, wbrew zabiegom miasta ? Miasto nie wyda takowemu dobroczyńcy, zezwolenia na budowę ? Wolne żarty. Najzwyczajniej w świecie hala Wisły nie moze być łączona z halą w Czyżynach, gdyż są to dwa oddzielne interesy, których połączyć się nie da, a jedna, drugiej nie przeszkadza. Czyżyńska hala jest także potrzebna całemu miastu i Wisła nie ma nic przeciwko jej powstaniu, ale nie kosztem hali dla Wisły.

Aby nie pozwolić niszczyć Wisły, klubu wielosekcyjnego, najbardziej zasłużonego od ponad stu lat dla tego miasta i kraju, uważam, że SKWK nie powinno oglądać się na wirtualnych kibiców i podjąć samodzielną walkę o jeden z najważniejszych w dziejach klubu interes, którego nie wolno zlekceważyć , żadnemu prawdziwemu kibicowi Wisły. Śmiało się wypowiem w imieniu kilku tysięcy, kibiców na Wiśle zorganizowanych, że jeśli SKWK poprosi np. ultrasów, to może liczyć na ich obecność, na każdym niezbędnym etapie walki o ten interes klubu, a jeśli sumienie obudzi chęć realnego działania wśród kilku tylko internetowców,to tylko ku chwale Wisły . Oczywiście mówię tutaj o legalnych formach działania i walki, po powiadomieniu klubów o naszych zamiarach.

Nie pozwólmy, aby tacy Wiślacy, jak były Radny Olszówka, stawali się naszymi wyrzutami sumienia. Będą kolejne wybory regionalne czy polityczne, w tym roku już nawet, i bądźmy na nie tym razem przygotowani oraz zorganizowani wreszcie. Podajmy rękę naszemu klubowi, naszym prezesom : Mięttcie i Cupiałowi. Trzymajmy się razem i szanujmy wszystko i wszystkich z Białą Gwiazdą na emblemacie lub w sercu, a zwłaszcza tych zaangażowanych najbardziej.

Ps. nie przyjmuje dalszej polemiki. Przepraszam za petetyczność tekstu. Musiałem ten, raczej ostatni mój tekst zamieścić.

WiślakMyślenice 06.02.2011 12:11

Kocie, racji masz 1906%. Niestety, to o czym piszesz to utopia. Przykładem ostatnie wybory- dalej nie rozumiem jak Majchrowski mógł wygrać ponownie wybory. Przecież wszyscy wiedzieli/widzieli co robił (a raczej czego nie robił) przez ostatnie lata w stosunku do Wisły.

rav 06.02.2011 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1047691)
To by byla kompromitacja. Nigdzie nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem.

Ja spotkałem się w przypadku kilku sklepów internetowych. W sklepach zwykłych praktykowana jest gdzieniegdzie minimalna kwota, od której płaci się kartą.

Arapaho 06.02.2011 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1047693)
Jak już zaznaczyłem, że w związku z niepowodzeniem moich starań o jedność kibicowską na Wiśle i stworzenie realnej oraz twórczej współpracy Wiślaków z klubami SA i TS, postanowiłem nie wypowiadać się publicznie w sprawach Wisły, zwłaszcza będąc negowany, zarówno przez SKWK, jak i TWSD. Uzasadniałem już swoją decyzję, abstrakcyjnością wirtualnej bezpłodności w realu, tzw. kibiców internetowych oraz przymusowe zamknięcie się SKWK na wąską grupę kibiców realnie uczestniczących w życiu codziennym klubu. Jest niepodważalną prawdą, że tylko kibice uczestniczący w realnym życiu klubu, mają szansą czynić ten klub na miarę swoich marzeń. Tylko z żywą tkanką kibicowską liczyć się muszą także, decydenci miejscy czy związkowi oraz media.

Żeby nie polemizować sam ze sobą, przejdę więc do konkretu, jednej z moich ostatnich myśli, którą pragnę się podzielić z kibicami mojego klubu.

Moje serce płacze, jak widzę pustkę kibicowską, oczywiście tę zdolną do walki o interesy Wisły Kraków, a nie tą rozwydrzoną w internetowym i bezpłodnym wywyższaniu się jednych kibiców nad drugimi. Tutaj nie ma żadnego sensownego działania, lecz wyłącznie ego-bójcza a nie nawet bratobójcza zadyma niebytów.

Nie rozumiem także, ludzi z SKWK, dlaczego milczą w sprawie hali i stadionu Wisły ? Wiem, że PvD uważa mnie za kretyna i między innymi dlatego podjąłem decyzję o wyciszeniu swojej publicznej aktywności, bo nie można przecież walczyć z wiatrakami, wbrew wszystkim dosłownie. Ale na Boga, kibice Wisły Kraków, nie pozwólcie Wisły zamordować. Stadion w odwrotności do Pasów, przedłużyli nam już do 7 lat budowy i kto wie, jak zakończy się ta sprawa, bo wystarczy, że urzędnicy pasiaści , wygonią Cupiała czynszem i zostanie nam stary i już ośmieszony przez nich, Miętta, aby ratować Wisłę, bo bez Cupiała panowie i panie czy takiego Can-Packu, mimo wierności najwierniejszych, Biała Gwiazda, może szybko stracić na swoim blasku ostatnich lat i oby nikt, a zwłaszcza internetowi idealiści, nie musieli się o tym przekonywać zbyt szybko.

Meritum mojej wypowiedzi dotyczy hali dla Wisły. Jej koszt to 46 mil zł. Wkład własny Wisły w postaci zdobytej dotacji unijnej, to ok. 32 mil zł. Koszt miejskiego wkładu , wynosi więc ok. 15 mil zł, czyli ok. 4 % koniecznych środków na halę w Czyżynach, której koszty wynoszą ok. 360 mil zł. Wobec wszystkich hal dla Cracovii, o kosztach łącznych ok. 100 mil zł, Wiślacki wkład miasta, stanowi ok. 15 % tych miejskich kosztów na hale Cracovii.

Każdy kibic Wisły, wypowiadający się przeciwko hali dla Wisły i zezwoleniu na kradzież jej dotacji unijnej, wobec przedstawionych powyzej kosztów budowy , tych hal krakowskich, powinien zamilczeć i przestać ubliżać logice jakiejkolwiek, tj. matematycznej i wspólnotowej ( w moich oczach, nie jest kibicem Wisły ).

Aby nie pozwolić niszczyć Wisły, klubu wielosekcyjnego, najbardziej zasłużonego od ponad stu lat dla tego miasta i kraju, uważam, że SKWK nie powinno oglądać się na wirtualnych kibiców i podjąć samodzielną walkę o jeden z najważniejszych w dziejach klubu interes, którego nie wolno zlekceważyć , żadnemu prawdziwemu kibicowi Wisły. Śmiało się wypowiem w imieniu kilku tysięcy, kibiców na Wiśle zorganizowanych, że jeśli SKWK poprosi np. ultrasów, to może liczyć na ich obecność, na każdym niezbędnym etapie walki o ten interes klubu, a jeśli sumienie obudzi chęć realnego działania wśród kilku tylko internetowców,to tylko ku chwale Wisły . Oczywiście mówię tutaj o legalnych formach działania i walki, po powiadomieniu klubów o naszych zamiarach.

Nie pozwólmy, aby tacy Wiślacy, jak były Radny Olszówka, stawali się naszymi wyrzutami sumienia. Będą kolejne wybory regionalne czy polityczne, w tym roku już nawet, i bądźmy na nie tym razem przygotowani oraz zorganizowani wreszcie. Podajmy rękę naszemu klubowi, naszym prezesom : Mięttcie i Cupiałowi. Trzymajmy się razem i szanujmy wszystko i wszystkich z Białą Gwiazdą na emblemacie lub w sercu, a zwłaszcza tych zaangażowanych najbardziej.

Ps. nie przyjmuje dalszej polemiki. Przepraszam za petetyczność tekstu. Musiałem ten, raczej ostatni mój tekst zamieścić.

Niestety społeczność wiślacka ma to do siebie że jest totalnie niezdolna do organizacji na wiekszą skalę. Nie wiem czym to jest spowodowane.Mogę tylko przypuszczać że ludzie nie angażują sie nie dla tego że im sie nie chce ale dlatego że nie chcą być publicznie wiązani z Wisłą a wiec narażać się na konsekwencję wojny silnorękich w Krk. Działają stosunkowo niewielkie grupy - hermetyczne- które zajmuja się sprawami Wisły - ta hermetyczność jest zaletą ale jest i wadą. Nie da się wypłynąc na szersze wody będąc zamknietym w sobie. jeszcze w latach 90 tych kiedy interesowały mnie na Wiśle inne rzeczy niż to czy jesteśmy w tabeli 2,5 czy 16 ten problem kłuł w oczy i powodował problemy wiślakich kibiców. Mam nieodłączne wrażenie - nie tylko moje- że kombinacja- wzajemnej nieufności- uważania że aktywnośc jest jednoznaczne z mieszaniem się do wojny bojówek (obie sprawy sie łączą)- oraz decyzję głównych grup Wiślackich które to jako pierwsze muszą zjednoczyć siły i wyciagnąć rękę do ludzi chętnych do działania ale jednocześnie nie mających odpowiednich kontaktów- przez co będących asekuracyjnymi- powodują że ludzie nie garną sie do pracy w realu. samo ogloszenie raz w miesiącu że jest nabór do SKWK, albo nasza nawoływania na forum to wiele,wiele za malo
Reasumując muszą być ludzie mający WIZJĘ wielkiej Wisły - Wisły rządzącej na ulicach, i na salonach. Potrzebni są ultrasi i bojówkarze,potrzebni są ludzie z SKWK organizujacy wyjazdy, fan kluby, spotkania z piłkarzami i działaczami, potrzebni są ludzie w polityce i ludzie mediów. Trzeba być wszędzie .
Wychodząc dalej kibicowska częśc Wisły powinno mieć dział PR, dzial kontaktow z grupami Ultras, dział fan clubów, dział werbunkowy - nie czekający na nowych czlonkow ale wręcz tworzący struktury na osiedlach czy w innych miastach, wspierający naszych kibiców w razie problemów , także dział polityczny w sensie wspierajacy polityków niezależnie od przynaleznosci partyjnej ale jednoznacznie określajacych się jako kibice Wisły , być może dział VIP do kontaktów z aktorami czy artystami bedącymi fanami TSW ( to powinna byc rola klubu ale na najemnikow trudno liczyć) . i pewnie kilka innych działów moznaby stworzyć. Majac takie zaplecze ma się mozliwośc reagować w trudnych sytuacjach, ma się przebicie do mediów a i do większej grupy chętniej przyłaczaja się nowi. Po nabraniu wzajemnego zaufania powstaja nowe mozliwości - w takiej grupie mogą znaleźć się przecież inzynierzy, artyścii dziennikarze,prawnicy, lekarze czy informatycy.
Czy to s-f ? Pewnie tak. Ale trzeba mieć nadzieję że w końcu ktoś zorientuje się że tylko w jedności siła

saklak1906 06.02.2011 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1047258)
Najbardziej to wk...ją mnie "wielcy poiadacze kart płatniczych" płacący rano za 5 bułek kartą z miną światowca. Momentalnie zablokują kasę. A jeśli jest następny robi się korek. Powinni zrobić ze 2 wolne stanowiska dla płacących kartą i będzie po problemie.

A slyszales o czyms takim jak PAY PASS karta zbizeniowa, transakcja trwa 10 sek do 50 pln co raz bardziej popularna.
Jak Ci braknie 10 zl bo chciales kupic np koszulke i musisz dymac do pobiskiego bankomatu to jest fajnie.

Na calym swiecie klient moze placic karta jak chce tylko w Polske jest k..wa z tym problem,a po za tym jest cos takiego jeszcze jak karta kredytowa ktora sie placi w terminalach a nie wyplaca kase w bankomacie.

Mario Nh 06.02.2011 15:44

Orientuje się ktoś czy padł pomysł aby nad wyjściem kierującym piłkarzy na murawę widniała tabliczka ze słynnymi słowami H. Reymana? Coś na wzór Anfield.

wojti11795 06.02.2011 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1047832)
Orientuje się ktoś czy padł pomysł aby nad wyjściem kierującym piłkarzy na murawę widniała tabliczka ze słynnymi słowami H. Reymana? Coś na wzór Anfield.

Musiały by być napisane przynajmniej w 11 językach więc może nie wystarczyć miejsca.

murray 06.02.2011 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 1047846)
Musiały by być napisane przynajmniej w 11 językach więc może nie wystarczyć miejsca.

Można zamówić LED-ową tablicę, na pasku której przewijać się będą te słowa w 11 językach :)

WiernyWiśle 06.02.2011 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1047696)
Ja spotkałem się w przypadku kilku sklepów internetowych. W sklepach zwykłych praktykowana jest gdzieniegdzie minimalna kwota, od której płaci się kartą.

Nie jestem pewny na 100% ale słyszałem że coś takiego jak kwota minimalna za płatności kartą w sklepie jest niezgodne z prawem UE.


A co do hali w Czyżynach - dziwi mnie argument że będą tam się odbywały konferencje. Skoro taki jest pomysł to po jaką cholerę budujemy Centrum Kongresowego przy rondzie Grunwaldzkim?!


Tablica wystarczyła by w 2(polskim i angielskim) językach. Przecież nie po to mają lekcje polskiego żeby im jeszcze dawać napis w ich ojczystych językach. A tablica LED-owa wyglądała by trochę wieśniacko ;) Ja z resztą taką tablicę widział bym bardziej w szatni naszych piłkarzy.

ponury 06.02.2011 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1047832)
Orientuje się ktoś czy padł pomysł aby nad wyjściem kierującym piłkarzy na murawę widniała tabliczka ze słynnymi słowami H. Reymana? Coś na wzór Anfield.

Ja pisałem, żeby taki napis umieścić tam na balustradzie między piętrami trybun (zawsze to lepiej niż "L" co parę metrów na Legii)

picasso 06.02.2011 18:36

właśnie w "Kronice" podali termin zakończenia budowy,ale tylko na trybunach.ma to być druga polowa marca.niestety nie podali którego roku.

Gwiaździsty 06.02.2011 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1047795)
A slyszales o czyms takim jak PAY PASS karta zbizeniowa, transakcja trwa 10 sek do 50 pln co raz bardziej popularna.
Jak Ci braknie 10 zl bo chciales kupic np koszulke i musisz dymac do pobiskiego bankomatu to jest fajnie.

Na calym swiecie klient moze placic karta jak chce tylko w Polske jest k..wa z tym problem,a po za tym jest cos takiego jeszcze jak karta kredytowa ktora sie placi w terminalach a nie wyplaca kase w bankomacie.

No to wprowadź k...wa wreszcie tą kartę zbilżeniową we wszystkich sklepach. Bo jak narazie jest tak jak opisałem, czyli blokada kasy. Czekanie jak terminal zaskoczy, potwierdzi, rachuneczki, wydruki.

aNouc 06.02.2011 21:51

http://tswisla.pl/tsa_miasto_powinno_nas_doceniac.html

sokol1366 06.02.2011 21:56

a tutaj coś dla tych którzy krytykują nasz stadion :D http://www.youtube.com/watch?v=IAXYT...rec_grec_index

WiernyWiśle 06.02.2011 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sokol1366 (Post 1047990)
a tutaj coś dla tych którzy krytykują nasz stadion :D http://www.youtube.com/watch?v=IAXYT...rec_grec_index

Dobry filmik :) Niektóre to naprawdę katastrofa :P Ale 20. w Portugalii jest nie zła, mi się podoba. I tam tak jak w stadionach w Chorwacji zostało to dobrze zaprojektowane zapewne przez kogoś kto się zajmuje stadionami a nie... ;) Trudny teren do budowy a sobie poradzili.

PAC 06.02.2011 22:53

Kto będzie odpowiedzialny za dokończenie prac za trybuną północną? Mam tu na myśli drogi dojścia, kołowroty czy wymianę reszty ogrodzenia. Zrobi to obecny wykonawca trybuny z gwiazdą czy jednak Polimex?

PiotrG 06.02.2011 23:06

Otoczenie i kołowroty zrobi Polimex. Mostostal-Warszawa ma jedynie zamontować oświetlenie słupów elewacji.

sokol1366 06.02.2011 23:12

Może hale nam zrobią w stylu Singapuru :D

FraMat 07.02.2011 09:30

Tak mi się przypomniało, że nie napisałem tego jeszcze na forum:
- niedawno wracalem samolotem z Edynburga do Krakowa. I po raz pierwszy miałem przyjemność, że samolot przed lądowaniem w Balicach zrobił duże kolo nad Krakowem lecąc od strony NH. Siedziałem sobie przy oknie więc patrzyłem jaki ten nasz Kraków z góry ładny.
I co sie mnie najbardziej w oczy rzuciło? Niesamowity obiekt po drodze. Wspaniały stadion, z góry sprawiający niesamowite wrażenie. Oczywiście, stadion Wisły.
Ot, taka wizytówka Krakowa z lotu ptaka. Naprawdę niezła.

PAC 07.02.2011 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1048047)
Otoczenie i kołowroty zrobi Polimex. Mostostal-Warszawa ma jedynie zamontować oświetlenie słupów elewacji.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że te prace rozpoczną się dopiero wtedy kiedy cała północna będzie skończona? Chociaż wydaje mi się że zwłaszcza teraz kiedy Wiślacki Świat zostanie przeniesiony mogliby już zacząć coś robić.

jaszczur90 07.02.2011 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1048189)
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że te prace rozpoczną się dopiero wtedy kiedy cała północna będzie skończona? Chociaż wydaje mi się że zwłaszcza teraz kiedy Wiślacki Świat zostanie przeniesiony mogliby już zacząć coś robić.

Wielkiej filozofii w sprawie otoczenia stadionu nie ma przecież. Miały być płyty granitowe za wszystkimi trybunami a będzie morze asfaltu.. więc tydzień starczy i będziesz miał pikne otoczenie.

serek.c2 07.02.2011 22:51

Chyba już macie odpowiedź na oficjalnej stronie na pytanie odnośnie lokalizacji muzeum klubowego... Niestety wygląda na to, że będzie to "wbudowane" w strefę kibica. Nie spodziewam się więc fajerwerków :( Za mało miejsca na wszystko...

PiotrG 07.02.2011 23:04

Ale ja nie wiem jakich "fajerwerków" się można tutaj spodziewać.
Innego miejsca na muzeum na stadionie nie ma. Ta powierzchnia to też stricte powierzchnia biurowa, a nie coś zaprojektowanego na muzeum. Zmiany wykończeniówki nie ma się co spodziewać. Sztuka polegać będzie na tym, aby wstawić bogate wnętrze na dosyć niewielkiej przestrzeni. Możliwe do osiągnięcia, więc z narzekaniem wstrzymałbym się do chwili jego otwarcia. Kiedy to nastąpi? To wie chyba tylko Wisła.

serek.c2 07.02.2011 23:22

Strefa kibica połączona z klubowym sklepem - to rozumiem. Jeśli jednak dołożymy tu jeszcze muzeum... Mamy ogrom różnego rodzaju "eksponatów", ponad stuletnią historię... Nie upchamy tego na takiej powierzchni. No chyba, że zrobimy namiastkę muzeum...

mgła 07.02.2011 23:29

Ja też sobie nie wyobrażam muzemu na tak małej powierzchnii, pamietam wystawe w Krzysztoforach na stulecie Wisły była piękna a eksponatów dość dużo, niektóre naprawde zaskakujące... no ale zobaczymy jak to będzie wyglądało

Edit: Skoro tak Piotrze G, to racja lepiej poczekać i zaufać w wyczucie i gust decyzyjnych na Wiśle, może to jakoś pomieszczą :p

MateuszABG 07.02.2011 23:34

FraMat a "El kutaso" było widać? ;>

wierny 07.02.2011 23:40

w tym miejscu mogłaby być restauracja. A tak serio to skoro na zachodniej będą sale konferencyjne to można przerobić okrąglaka na restauracje?

PiotrG 07.02.2011 23:55

Na zachodniej nie będzie żadnej sali konferencyjnej. Na wschodniej będą 3, ale one kompletnie nie nadają się na salę konferencyjną pomeczową, nie ma jak obsłużyć transmisji na żywo, a i dojście do nich nie byłoby wygodne.
Na zachodniej dałoby się zorganizować nową salę konferencyjną, jednak żadnej takiej tam w projekcie nie ma i nie zostanie wykonana.

Co do "małej" powierzchni, ona wcale nie jest taka mała. 700m2 to dość miejsca na muzeum i sklep klubowy. Oczywiście nie w opcji "wypas na 2tys m2, ale da się zorganizować przyzwoite muzeum i sklep. Na zdjęciach może nie wygląda to na ogrom przestrzeni, w rzeczywistości te 740m2 jest jednak całkiem spore.
Poczekajmy na to aż je zrobią, a nie już narzekacie, że za małe i do dupy...

arytmetyk 08.02.2011 01:03

Tak, tak, ogólne narzekanie, że jest do dupy bym wstrzymał przynajmniej do tego aż powstanie. Byłem tam, tam jest w cholerę miejsca, spokojnie można zorganizować muzeum. I sklep też tam można przenieść. Wreszcie to będzie jakoś wyglądało a nie blaszak straszy przy zakupie biletów. Tylko jedna sprawa. Troche dziwnie wygląda to "wianie zachodem" jak żeby tam dojść trzeba przejść przez niezłe błoto i plac budowy. Wiem, wiem, skończą to będzie ładnie. Przynajmniej mam taką nadzieję.

PiotrG 08.02.2011 01:23

Ładnie to nie będzie (wiadomo, asfalt na całości placu przed trybuną), ale błota przynajmniej nie powinno być.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl