![]() |
Cytat:
|
Jak wszyscy to wszyscy :P Zaraz jakiś KS Krzoki Wieś wybuduje obiekt na 30 tyś :) A Izolator Boguchwała to już na pewno będzie chciało nową arenę...
|
|
Dzisiaj rano Widzew zaprezentował wizualizację nowego stadionu.
http://www.mmlodz.pl/11385/2010/11/8...ctChanged=true |
http://ekstraklasa.wp.pl/gid,1282923...iazdjecie.html
http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_arki_gdynia Od wiosny w Gdyni na nowym stadionie. |
Zacnie prezentuje się koncepcja Widzewa,wizualnie wyglada to na troche ponad 33 tys.
Ara postawiła typowy blaszany kurnik bez rewelacji,choc z drugiej strony stoi obok boisko do rugby plus hala ,ciekawe kiedy u nas w koncu ruszy budowa hali dla koszykarek. |
a jak w łodzi wyglada ogólnie sytułacje nie wierze że ŁKS sie nie bedzie burzył że tez chce stadion, planuje tam miasto tez im budowac?
|
Cytat:
za wp.pl |
Stadion Widzewa oczywiscie kompletnie nie pasujacy do otoczenia. Wizualizacja nocna wiec sie wszystkim podoba.
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
niestety my ze śledziami na wyjeździe zagramy w tej rundzie
|
Rzeczywiście :/ Kolejka jest przesunięta. Co za pech :(
|
Cytat:
Co do obydwu stadionów, to oczywiście politykierzy chcą użyć ich jako kart przetargowych w najbliższych wyborach. Ale oba kluby naciskają, żeby na najbliższej (dzisiejszej) sesji rady miasta przepchnąć wiążące decyzje. ŁKS niby ma już stadion w planach budżetowych miasta, ale mało się w tej sprawie dzieje. Natomiast Widzew chce terenów pod stadion na własność, a miasto szuka wszelkich możliwych wykrętów. Widzew póki co stadion budować ma za własną kasę, a miasto ma tylko przebudowac okoliczną infrastrukturę, dołożyć kładk nad Aleją piłsudskiego, przebudować uliczki tak, żeby był lepszy dojazd. Ale jak szybko to nie przejdzie, to Widzew ma inny plan. Za stadion zapłaci miasto, bo Widzew będzie lobbował swoich kandydatów do rady miasta i w ten sposób będzie chciał załatwić sprawę budowy. Cytat:
|
Zaufaj mi, doskonale wiem jak wyglada sasiedztwo stadionu.
Miejsca jest duzo, i mozna zaproponowac cos fajnego. Bloki z lat 60 to nie jest przeszkoda. Pamietam kilka swietnych dyplomow z lodzkiej architektury gdzie tematem byl stadion RTS. Ten stadion tam nie pasuje. Jest pewnie i ladny, ale tam nie pasuje. |
Cytat:
Natomiast co do tego, że taki stadion tam nie pasuje- zgoda. Co do tego, że były inne fajne projekty- też. Ale ja tam naprawdę nie widzę możliwości wpasowania czegokolwiek rozsądnego. Też jest kwestia, kiedy okolice stadionu widziałeś po raz ostatni. Jak dla mnie tam wszystko wygląda dalej dokładnie tak, jak kiedy byłem mały. Wyjęte rodem z szarzyzny PRL-u, zresztą jak większość Łodzi niestety (powiem więcej, te miejsca, które miały klimat burzy się, a w ich miejsce powstają postmodernistyczne potworki handlowe, albo zostaje pusty plac- ale to inny temat). Idąc na stadion od strony miasta (centrum) mija się szpaler zaniedbanych zapyziałych sklepików w brudnych betonowych "bunkrach". Na północny zachód rozciąga sie klaustrofobiczne blokowisko pełne nieprzejezdnych uliczek. A Aleja Piłsudskiego w tym fragmencie wygląda jak szosa pośrodku niczego. Żeby wpisać się w ten klimat trza by walnąć coś na miarę Jacksonowego Minas Morgul, tyle że z betonową elewacją. |
Zdjęcia ze stadionu Lecha Poznań:
Tak wygląda strefa kibica pod trybuną http://img811.imageshack.us/img811/9226/dscf0274x.jpg Strefa gastronomiczna http://img508.imageshack.us/img508/4628/cattering2.jpg http://img221.imageshack.us/img221/2588/cattering1.jpg PS. To ja już 100 razy wole nasze trybuny gdzie jest cieplutko, schludnie i ładnie a nie brutalizm jeszcze pod trybunami jak w Poznaniu :D |
Bo u nas wpadli na genialny pomysl....Jak ktos chce tam postawic swoj 'box' z artykulami to musi sam go sobie wybudowac i zagospodarowac. Glupota Ryzynskiego z Rajewskim nie zna granic:)
|
Cytat:
|
JKM składa wniosek do prokuratory w sprawie stadionu Legii.
http://www.youtube.com/watch?v=P5xg22knekM&feature=sub |
A czemu nikt o tym nie mówi w Krakowie, Białymstoku, albo innym mieście? Wszyscy tylko w kółko o stadionie Legii.
|
To przez kompleksy.
|
Sądzę, że jednak Walter jest wdzięczniejszym obiektem do ataku niż Cupiał, czy Filipiak.
|
To stoisko gastronomiczne na stadionie w POZnaniu* rewelacja :) . Europa (na którą tak lubią sie powoływać poznaniaczki) pełną gębą ! I to z gębą pełną tych bułek wraz z tym czyms z tego wiaderka) ! A i otoczenie piękne. Tyle było w mediach zachwytów nad tym obiektem, jak widać niezasłużonych.
|
Czy w Wa-wie faktycznie grunt, na którym stoi stadion jest własności ITI? Jeśli tak to dlaczego, z tego co kojarzę, u nas było tak, że Wisła musiała przekazać grunty miastu, aby mogło ono wybudować stadion, bo tylko wtedy jest to zgodne z prawem (nie można budować za publiczne pieniądze na prywatnym gruncie).
|
ITI nic na Ł3 nie posiada. Jedynie dzierżawi stadion i inne włości do końca roku 2028 płacąc przy tym stałą opłatę 3,7 mln zł rocznie.
Właśnie jestem ciekawy jak wyglądają koszty dzierżawy stadionów Amiki, Wisły, Cracovii i innych. Zna ktoś faktyczne wartości? Mam nadzieję, że ktoś odpisze. Lecę na mecz bo szykują się przedwyborcze korki. |
Wejście na trybunę czwartą tuż przed meczem Lech Poznań - Red Bull Salzburg
http://www.dailymotion.pl/video/xf1x...gzaminuy_sport |
To już nawet nie jest śmieszne. Ludzie odpowiedzialni za stadion powinni coś z tym szybko zrobić. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.
A w kontekście Euro, ciekaw jestem co by było gdyby taki filmik zobaczył Platini albo inni wysoki rangą delegat. |
Cytat:
|
No to zbudują stadiony w Katarze i Rosji :P
|
Cytat:
|
Widziałem wizualizację stadionów. To jakiś obłęd! Nasze stadiony na Euro to jakieś kurniki! I są juz przestarzałe:/
Dość wspomnieć, że jeden ze stadionów ma być z zewnątrz jednym wielkim ekranem LCD :P Każdy stadion będzie odzwierciedlał jakąś rzecz charakterystyczną dla Kataru. :O MIAZGA: http://www.youtube.com/watch?v=d-z2j...layer_embedded |
Rosja dla tego bo pewnie Putin konkretnie sypnął kasą tak samo jak z F1.Myślałem, że będzie Anglia a w 2022 USA, ale się rozczarowałem chodź i tak nie będzie źle :)
|
ja sie tym tak nie jaram, te stadiony nie beda mialy jednej podstawowej rzeczy atmosfery a potem i tak beda puste.
|
http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_arki_gdynia
Cytat:
|
Cytat:
Ruskie także ciekawe stadioniki zaprojektowali. (w oczekujących na realizację.) http://stadiony.net/projekty |
Cytat:
|
No to mamy 12 lat, żeby zapewnić sobie status społeczny pozwalający na wycieczkę do Kataru... ;) Generalnie uważam to za pomylony pomysł organizować mistrzostwa w kraju, który z piłką nożną ma tyle wspólnego co Polska z krykietem. Stadiony fakt faktem imponujące, tylko pytanie - po co? Nie wyobrażam sobie, żeby tam na każdym meczu był komplet, tak jak na MŚ w Niemczech, gdzie trudno było o bilety nawet na podrzędne mecze. Mieliśmy doskonały przykład w tym roku, że organizowanie takiej imprezy w kraju, który nie żyje piłką na co dzień to pomyłka. Chwała Bogu, że za 4 lata turniej w Brazylii... Szkoda, że do Europy wróci dopiero za 16 (k...a mać!) lat.
|
Jedno jest pewne: w tych decyzjach palce maczali Putin ze swoją mafią, no i araby, które kupują wszystko związane z piłką. I jak tu wierzyć w jakąkolwiek uczciwość. :-)
Szkoda mi Anglii, liczyłem, że tam się odbędą te MŚ, no i lepsza byłaby też Belgia z Holandią. Bądź co bądź bliższe i bardziej sympatyczne wobec nas kraje :-) Natomiast Katar, no cóż, zobaczymy ogromny przesyt, wielkie bogactwa itd, ale nie ma to dla mnie sensu. Jedyny plus to, że jest stosunkowo blisko, przez co mecze będą o umiarkowanie rozsądnych porach :-) Zadziwia mnie tak szybki wybór gospodarza Mundialu, który odbędzie się za 12 lat. Wcześniej wybierano jakieś 6-7 lat wcześniej maksymalnie... No i jak sobie myślę, jaki wówczas będę stary... :D |
Dla mnie Katar jest bez sensu ale wiadomo to raczej kwestia kasy. Tak jak formuła 1 ucieka w egzotyczne miejsca tak FIFA szuka hojnych darczyńców. W 2022 to chyba jeszcze będą trzepać kapuchę z ropy. :-)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl