![]() |
bardziej polecam Fittness Platiunium. Lepszy sprzęt i większa siłownia do tego jeszcze sauna w cenie karnetu
|
Na allegro , w googlach nic nie znalazlem..
gdzie mozna kupic linki do atlasu cwiczen (dwie są zerwane) i w jakiej mniej wiecej cenie? hmm i czy to musza byc specjalne linki do atlasu czy zwykle metalowe? bo koles gada, ze mozna kupic zwykla linke metalowa w pierwszej lepszej castoramie i zamontowac to? |
Cytat:
a koledze od orzechow radze przyjrzec sie diecie calosciowo skad mamy wiedziec ile jesz kcal , zeby ci powiedziec ile dorzucic orzechow ? |
Cytat:
|
Cytat:
Od orzechów się nie utuczysz, bardziej wpływ na to mają węglowodany. To tak okiem laika |
Witam wszystkich ćwiczących :)
Mam do rozdania dużą ilość Kart stałego klienta do sklepu z odżywkami Sport Xplode z Dietla 36 Karta upoważnia do rabatów w sklepie (od 5% do 15%) na odżywki, suplementy, akcesoria do sportów walki oraz odzież. Należy dać lajka na FB https://www.facebook.com/sportxplode i napisać do mnie na priv a ja powiem jak odebrać kartę :) Pozdrawiam |
orzechy sa super , ale sa bardzo kaloryczne (duuzo tluszczu , sporo bialka i troche wegli) jak przekroczysz bilans to sie utuczysz
|
Właśnie chodzi mi o uzupełnienie dietki w kcal. Nie chce się opierać głownie na orzechach bo masa pójdzie nie tam gdzie trzeba. Razem z rodzynkami powinny być dobrą przekąską :)
|
Witam, może ktoś chce się podzielić doświadczeniem? ;)
W wakacje zacząłem się brać za siebie tzn. siłka co drugi dzień plus 2 razy w tygodniu biegania 40-60 minut. Polecono mi białko, więc piłem 2 razy dziennie porcję białka serwatkowego. Dietę jako tako udawało się trzymać na zasadzie unikania słodyczy, napojów słodzonych, fastfoodów itd. 2 miesiące dały jakieś tam efekty, ale nie było to chyba to na co mogłem liczyć. Potem zaczęły się wakacyjne wyjazdy i miałem z miesiąc przerwy, ale wracam do ćwiczeń :). Siłownia polegała na bieżni około 15 minut, rozciąganie, trening ogólnorozwojowy, rozciąganie, bieżnia 15 minut - w sumie jakies 2h. Na masie jakoś bardzo mi nie zależy, bo ważę +/- 65 kg przy 172 wzrostu, ale chciałem stworzyć jakieś zarysy mięśni, oczywiście wszystko naturalnie bez żadnych wspomagaczy (białko z tego co czytałem i mi mówiono w sklepie bezpieczne, facet chciał mi sprzedać kreatynę, ale podziękowałem). Zastanawiam się czy wziąć trening personalny na siłowni, żeby mi facet powiedział jakiś konkretny plan, bo robię to chyba bez głowy.I czy brać do tego białko czy nie? O diecie też bardzo dużo czytam, ale natłok informacji powoduje mętlik w głowie. Wszelkie rady mile widziane. |
Rany Boskie !!! Bialko jest bezpieczne ! Tak samo jak kreatyna, bcaa, aminokwasy itd skad Ci sie wzielo takie podejscie do supli ?
|
Tak, białko ok. Co do kreatyny, to czytałem, że po odłożeniu mogą być jakieś problemy, że siada na nerki czy inne takie. Dlatego mówię, że dużo czytam, mam masę sprzecznych informacji, bo na różnych forach różni "eksperci" się wypowiadają i nie wiem komu ufać. Poza tym zastanawiam się co byłoby odpowiednie dla mnie i mojego trybu "trenowania".
|
http://www.youtube.com/user/ZapytajTrenera jak dla mnie najlepszy polski kanal o kulturustyce dla poczatkujacych i srednio-zaawansowanych. Michal Karmowski, były mistrz w kulturystyce (i kibic Lechii) i paru innych gosci odpowiadaja na pytania "mlodych adeptow" jesli obejrzysz caly ten kanal (co troche Ci zajmie) to Twoja wiedza w tym zakresie znacznie sie zwiekszy. I juz krety bac sie nie bedziesz, co nie znaczy, ze masz przesadzac z suplami. Dobre bialko + bcaa + glutamina to dla mnie podstawa, reszte mozna odlozyc w czasie, jak Cie stagnacja dopadnie.
a pytanie ode mnie: bral ktos cos ze stronki http://sklep.sport-max.pl/? dobre ceny, odbior na Kalwaryjskiej. Sprawdzal ktos moze? |
Cytat:
|
Na bialku masy nie zrobisz, ale jest to podstawa jesli nie jesz ok. 2g bialka na kilogram masy ciala. To uzupenienie diety.
Takie rzeczy jak bcaa, aminokwasy dzienne, glutamina, bailko i witaminy to podstawa do ktorej mozna dobierac tylko kolejne rzeczy. Odzywki i suplementy to nie sterydy. Prowadze sklep z odzywkami i zaobserwowalem ze ludzie nie widza roznicy miedzy odzywkami a sterydami, pokazuja na plakat pudzianowskiego wybierajac bialko i mowia "ale ja nie chce tak wygladac" !! K***wa zeby to bylo takie latwe !! Na silownie chodze od 6 lat, trzymam diete, mam sklep z suplami, jestem po 3 grubszych kuracjach i nawet w 1/4 pudziana nie przypominam. Trzeba wszystkiego probowac i patrzec jak sie na co reaguje. Popatrz co sie dzieje na rynku co weekend hektolitry przelanej wody i tony wciagnietych prochow i ludzie jakos masowo nie umieraja. Wszystko jest dla ludzi ! A Ty sie boisz kreatyny :o jakby to bylo nie zdrowe nie bylo by w Krakowie - uwaga - 45 sklepow z odzywkami ! Najwieksza liczba sklepow w calej polsce przypadajaca na mieszkanca. Wpisz " kreatyna" w allegro. Myslisz ze wszyscy sprzedaja szkodliwe produkty ? Siedze w temacie odzywek i suplementow od kilku lat i generalnie z tego tez sie utrzymuje. I taka mala ciekawostka. Mam znajomosci u producentow odzywek z calej polski i : Kazdy producent inwestuje w marketing szeptany !! Na forach typu sfd, kfd itd wypowiadaja sie ludzie od reklamy danego producenta. Tylko polowa z tego to normalni uzytkownicy. Nie mozesz sie opierac na opiniach z interentu. Rozmawiaj z ludzmi ktorzy maja doswiadczenie. U mnie w sklepie do kazdego klienta podchodzimy indywidualnie, pytamy jakie robi treningi, jakie ma doswiadczenie, co chce osiagnac itd pomagamy ulozyc trening, diete, dobrac suple. Na internecie nie znajdziesz odpwiedzi na swoje pytania jesli nikt nie podejdzie do Cie indywidualnie. Zawitalem na forum po pol roku, wszystkich ktorzy przyjezdzali do suple do tesco na wielicka zapraszam teraz do nowego miejsca (adres na piv), tesco zamkniete i teraz przenieslismy sie do wiekszego lokalu. Tradycyjnie bez zmian na wszystkich z forum gratisy, rabaty, diety porady itd :) tak wiec zapraszam |
na zakopiance w kerfurze w piatek odbedzie sie tzw. noc zakupow (18.30-22.30) w tych godzinach bedą szczegolne promocje
pisze o tym tutaj , bo jest tam sklep z odżywkami (VitaminSHop) i na Treca maja byc duze promocje tutaj cala lista rabatow https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hpho...31207973_n.jpg |
Siema Pany ;)
Więc tak, sytuacja lekko wymyka się spod kontroli. Dieta na masę od kwietnia - przytyłem 13kg, obecnie 77kg. Przyrost całego ciała mocno zauważalny - jest jednak jedno ale. Ale brzuch :) Pewnie typowe dla początkującego. Staje się on zbyt uwypuklony na tle reszty ciała - a więc uznaje, że lepiej to korygować zawczasu ;) Cel jest nadal ten sam: przyrost mięśni, chcę więcej :) Generalnie jestem zadowolony z moich osiągów, ale zaczęła mnie ta sprawa brzuszka niepokoić ;) Pytanie jest następujące: skorygować dietę na mniej węglowodanową + aeroby czy być cierpliwym, dalej robić swoje i się na razie nim nie przejmować? Nie ukrywam, że bardzo mi zaszkodziły ostatnie 2-3 tygodnie, gdzie byłem chory, właściwie bez wysiłku fizycznego i mocno skoczyło tam gdzie nie trzeba... :) Nie mogę się zdecydować, gdyż obie wersje wydają mi się zbyt niebezpieczne dla mojego celu, tj.: a) dieta na redukcję + aeroby --> czy nie będzie kłopotu z rozwojem mięśniowym klatki piersiowej, rąk, nóg? Czuje tu jeszcze spore rezerwy... b) bycie cierpliwym i dalsze masowanie --> brzuch może się całkowicie wymknąć spoza kontroli, co jest absolutnie niepożądane ;) |
Chodzi ktoś do Infiniti na R22? Jak to jest z tą akcją " Z Biała gwiazdą raźniej"?
|
@Wizard, co jest źródłem węglowodanów w twojej diecie? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to możesz spróbować wprowadzić do diety węglowodany o niższym indeksie glikemicznym (np. brązowy ryż zamiast białego, razowy makaron zamiast zwykłego). Poza tym jak nie ćwiczysz przez dłuższy okres czasu (np. jesteś chory) to obcinaj adekwatnie kalorie. No i nie masuj w nieskończoność bo się zalejesz nadmiernie. Żeby zrzucić spory brzuch trzeba kilka dobrych miesięcy. A chyba nie chcesz być potem na redukcji przez 3 miechy ;) To moje skromne zdanie.
|
Dzięki Arked, zmienię węgle na te o niższym indeksie glikemniczym :) Co było źródłem węgli do tej pory? Biały ryż, zwykły makaron od czasu do czasu (ale to rzadziej, zdecydowanie częściej biały ryż), banany, ziemniaki (mniej chętnie, ale czasem nie ma wyboru, choć wiem że są lepsze źródła węgli ;)).
Sugerujesz już teraz zacząć robić aeroby (bieg 20-30 minutowy)? Nie przeszkodzi to znacznie w przyroście mięśni? |
Jeśli masz dobrze ułożoną dietę to aeroby nie przeszkodzą
|
Dorzuć koniecznie BCAA - zapobiegają działaniom antykatabolicznym - robiąc aeroby organizm pobiera energie ze zgromadzonego tłuszczu, następnie zaczyna pobierać ją z mięśni i następuje ich katabolizm czyli wyniszczanie tkanki mięśniowej. BCAA czyli aminokwasy rozgałęzione chronią je przed spalaniem. Możesz wtedy spokojnie robić aeroby nie obawiając się o utratę tkanki mięśniowej :)
|
Cytat:
|
mozna wygrac witaminki
https://www.facebook.com/photo.php?f...=photo_comment |
Takie pytanie.. Czy jest sens zrobić teraz mała redukcję(do końca lutego) potem zarzucić jakis stack kreatynowy na 6-8 tygodni i następnie do wakacji lecieć na rzeźbę? Czy lepiej od razu masa i potem redukować? Odpuściłem od wakacji areoby i masa poszła do góry (z 90 do 97), tylko niestety częściowo to tłuszcz ;P Chciałbym spasc do 93-94 ( spadnie brzuch) potem masujac wrócić do 97-98, ale na chudym mięsie..A potem na wakacje zlecieć do jakiś 90-93 kg.. Jakie spalacze zarzucić(teraz i po masie) i jaki będzie najlepszy stack kreatynowy? Stosowalem rok temu MAN scorch (-6 kg w 42 dni) teraz też go raczej wrzuce, tylko nie wiem czy już teraz czy przed samym latem ( jeśli zacznę od niego, to co zapadać przed wakacjami, żeby dało efekt).. Kreatyny nie brałem od 11 lat (mono) wtedy po Trecu był olbrzymi przyrost (7kg)..
|
lepiej tnij , żebyś nie popadł w tzw "wieczną masę"
btw https://www.facebook.com/photo.php?f...3274428&type=1 active beauty GRATIS |
RetroGym na Smoleńsk jest takie biedne na jakie wygląda? Jest sens tam iść w ogóle?
|
|
Siłka w okolicy Prądnik Czerwony - Oświecenia - Olsza (chociaż to drugie z wiadomych względów bym olał raczej).
Dobre wyposażenie (ważny rower plus bieżnia) i przystępna cena. Odkąd nie posiadam multisportu to np. siłka w parku wodnym odpada - 200 zł miesięcznie to już chore... |
Witam
W poniedziałek 17.02 otwieramy nasz kolejny sklep z odzywkami i suplementami Sklep mieści się przy ulicy Szlak 47 (100 metrów od nowego Platinium) Przez cały tydzień dla klientów z forum rabaty 10% na wszystko + upominki Zapraszamy |
konkurs walentynkowy do zgarniecia suple za ok 200pln warto!
https://www.facebook.com/photo.php?f...levant_count=1 |
Cytat:
No i nie tak daleko Platinium na ul. Mogilskiej..Reklamować nie trzeba, wielki minus to wieczny tłok.. |
Dzięki wielkie!
Szukałem czegoś blisko żeby już nie bulić i tracić czasu na dojazd. Ta na ul. Majora pasuje mi idealnie. |
witam Panowie.
mam sprawę do osób bardziej kumatych ode mnie w temacie siłowni i suplementacji.Od marca ruszam z siłką.Nie jest to moja pierwsza przygoda,bo w zeszłym roku chodziłem rok do pure.Ale do rzeczy,jestem osoba szczupłą o atletycznej budowie ciała przy wzroście 177 ważę 68,5 kg.Mimo iż mógłbym jeść sporo mam bardzo małe szanse na przytycie.Tzn jakiś tam tłuszczyk się odkłada na brzuchu lecz jest od razu spalany ponieważ praktycznie codziennie gram dość intensywnie się ruszam,a do tego posiadam świetną przemianę materii.Do rzeczy,wrzucę Wam zdjęcie mojej sylwetki i sylwetki gościa który ma ciało takie do którego chciałbym dążyć.Bardzo proszę w miarę możliwości o doradzenie mi jakie odżywki zacząć stosować (zaznaczam że nie chcę się faszerować jakimś syfem),bo dietę mam w sumie rozpisaną(no chyba że jakaś inna będzie wymagana to proszę).plan treningowy jakiś rozsądny też by mógł być aczkolwiek po necie tyle tego krąży. oto moja sylwetka: http://oi60.tinypic.com/2gtojg9.jpg a to jest taka jaką chciałbym mieć ( w sumie zastanawiam się która jest lepsza) wydaje mi się że ten gość po lewej : http://oi59.tinypic.com/zxlm43.jpg |
poza te diete może być pw
|
jak wasze laski ćwiczą to spoko suple do łyknięcia
https://www.facebook.com/photo.php?f...3274428&type=1 |
Pany co na wzmocnienie stawów(bieganie,basen)? ;)
Brać Animal Flex czy cos lepszego polecicie? z góry dzięki edit Kocur głownie o kolana chodzi ;) |
Ale których stawów ? ;)
Ja np. mam lekką wadę kolan i żeby je wzmacniać, rehabilitant (ortopeda) zaleca ćwiczenia stacjonarne - bieganiem jeszcze bym sobie rozpieprzył. A ogólnie pływanie jest dobre na wszystko - od stóp do głowy :) |
Lepszy rower (stacjonarny), gdyż powoduje powstawanie nowej chrząstki w kolanach. Natomiast bieganie wbrew pozorom nie obciąża aż tak bardzo kolan. Najgorsze jest statyczne dźwiganie dużych ciężarów (przysiady, martwy).
|
Ja po 1km po miękkiej trawie czuje ból - więc kupa.
Na rowerze jeżdżę - ja mam mikro pęknięcia - chondromalacja rzepki - franca się nie chce jakoś odbudować a już też różne prochy jadłem. Odpukać na rowerze, nartach, rolkach mogę zapieprzać. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl