Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 01.04.2019 20:35

E-klapa, a Zagłębie walczy o życie. Stolar musi popracować nad psychiką.

Wojtas 01.04.2019 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536929)
Gra najgorsza defensywa z najlepszą ofensywa, do tego ostatnio wladowalismy 4 bramki prawie najlepszej defensywie..

Obstawiam hokeyowy wynik 4-2 dla nas.


Hah no tu sie zgodze z jedym ale.......

to jest Ekstraklasa i stety albo niestety tu sie wydarzyc moze wszytsko.Juz nie takie rzeczy sie dzialy.DO takiego meczu trzeba podejsc dobrze psychicznie i bron boze nie jechac tam na zasadzie oni sa ostatni w tabeli to 3 pkt sa juz nasze.

Blixa 01.04.2019 23:05

W ostatnicg czterech meczach strzelilismy 15 bramek co dobrze wrozy bo defensywa Sosnowca jest slaba. Z drugiej strony ich ofensywa jest o wiele lepsza niz sie wydaje. Trudno w to uwierzyc ale oni strzelili wiecej bramek niz... Cracovia (35 vs 32).

s1mone 01.04.2019 23:29

Szczerze?


To będzie trudny mecz.
Powinniśmy ich ogolić, ale 0:1 po kontrze mnie wcale nie zdziwi mając w pamięci mecz przy R22.

As 02.04.2019 09:15

Patrzac jedynie na punkty to puchary sa w tym sezonie jak najbardziej mozliwe natomiast bedac realista uwazam, ze sie nie zalapiemy.
Niestety zabraknie nam lawki w klucowych momentach - zaraz za kartki bedzie pauzowac Wasyl i Sadlok i niestety bedzie jeden czy drugi mecz w placy. Niestety zycia sie nie oszuka.
Ja osobiscie bede mega zadowolony jak skonczymy w gornej 8.

Adasss 02.04.2019 11:51

Wyliczenia nieaktualne ... babol w algorytmie ...
Wyniki może aż tak bardzo by się nie różniły ... ale jednak zawsze.

wiertar 02.04.2019 12:07

Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?

swiety37 02.04.2019 12:13

Mamy 17pkt przewagi na 30 możliwych jeszcze do zdobycia.

Karherop 02.04.2019 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1536994)
Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?

Matematycznie nie ma szans uzyskania utrzymania przed zakończeniem 30, może 29 kolejki.

As 02.04.2019 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1536994)
Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?

Wedlug Mogielnickiego mamy w tym momencie 86% szans na gorna osemke. To by dawalo 14% na dolna osomke i z tego nalezaloby wyliczyc jakis procent na zajecie miejsca spadkowego.

Adasss 02.04.2019 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1536994)
Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?

Nawet jakbyś znalazł kogoś kto napisałby algorytm do policzenia tego, to bez dostępu do jakiegoś superkomputera się tego nie policzy :P
Za duża złożoność obliczeniowa.

P.S. Obstawiam w ciemno, że wyszłaby tak mała wartość szansy na spadek, że ta zabawa nie warta byłaby świeczki.

Blixa 02.04.2019 13:11

Trudno sobie wyobrazic zebysmy przegrali wszystkie mecze do konca sezonu bo chyba tylko taki scenariusz musialby sie stac zebysmy spadli.

mr_kwolf 02.04.2019 13:11

Bukmacherzy płacą 150 za każdą złotówkę postawioną na spadek Wisły. Z tego wynika że szanse na to wyceniają na maksymalnie 0.5%. A pewnie i mniej bo przy takich wysokich kursach marża bukmachera również idzie mocno w górę.

pepe72 02.04.2019 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1536994)
Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?

Mamy 41 punktów, więc nie ma ... we wsi ;)
Statystycznie nikt z top 10 nie ma szansy na spadek w tym sezonie.

Adasss 02.04.2019 22:03

Wyliczenia nieaktualne ... babol w algorytmie ...
Wyniki może aż tak bardzo by się nie różniły ... ale jednak zawsze.

Karherop 03.04.2019 08:09

Po wczorajszych wynikach najważniejsze dla nas, że awansowaliśmy na 6 miejsce w tabeli.
Strata punktów przez Zagłębia jest dla nas świetną wiadomością.

Istnieje szansa, że ostatnie spotkanie będzie "o pietruszkę" Zagłębie niesamowicie sobie skomplikowało szanse na awans.
Dzisiaj trzeba trzymać kciuki za pomyślne wyniki w meczach
Legia - Jaga
Lech - Pogoń (wygrana Pogoni jest nam na ręke, ew. remis)

Dodatkowo jeśli dzisiaj Lech nie zdobędzie dzisiaj żadnego punktu, to Piast zagwarantuje sobie matematycznie miejsce w 8, choć i już teraz s-f jest że z niej wypadną.
Natomiast ważne jest to z perspektywy naszego kolejnego meczu.

SZYMEK_TSW 03.04.2019 10:23

Generalnie przy naszych 3 punktach dzisiaj jest ogromne prawdopodobieństwo (jeśli pójdzie po naszej myśli w innych meczach), że mecz z Piastem będzie już o pietruszkę. Nie zapominajcie, że zarówno z Lechem jak i Koroną mamy lepsze bilanse bezpośrednich pojedynków.
W meczach pomiędzy zainteresowanymi w walce o 8 najkorzystniejsze są remisy, bo wtedy 1 punkt bezpowrotnie znika.

Arkadiusz.Czerepach 03.04.2019 10:30

nie śledze PP odkąd nas tam nie ma , pytanie :

czy czwarte miejsce w lidze daje aktualnie awans do europy ?

SZYMEK_TSW 03.04.2019 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1537104)
nie śledze PP odkąd nas tam nie ma , pytanie :

czy czwarte miejsce w lidze daje aktualnie awans do europy ?

Jeśli Puchar Polski wygra Lechia Gdańsk lub inna ekipa z podium ;)

Sylwus1988 03.04.2019 10:50

Właśnie dlaczego piszecie ze gramy o pietruszke po tym jak zagwarantujemy sobie awans do ósemki. Nawet do 3 miejsca nie brakuje nam tak wiele. A myślę ze nasi piłkarze i sztab mają na tyle ambicji w sobie że dadzą z siebie wszystko w walce o jak najlepszą lokate na koniec więc każdy kolejny mecz jest ważny. Ileż lat mamy czekać na powrót do pucharów, w tamtym roku było blisko ale w końcu musi to kiedyś nastąpić i dlaczego by nie teraz. No ale jak narazie faktycznie skupmy sie na zagwarantowaniu sobie górnej połówki bo przegrać 3 mecze pod rząd też sie może przytrafić. Tylko ze potem dalej trzeba iść przed siebie w drodze po jak najlepsze miejsce na koniec a nie grać o pietruszke

Adasss 03.04.2019 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1537085)
...

Dodatkowo jeśli dzisiaj Lech nie zdobędzie dzisiaj żadnego punktu, to Piast zagwarantuje sobie matematycznie miejsce w 8, choć i już teraz s-f jest że z niej wypadną.

Zgadza się. Porażka Lecha to gwarancja dla Piasta. Tyle, że Piast też dzisiaj gra i dokładnie to samo da im remis z Płockiem.
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe.

Cytat:

Natomiast ważne jest to z perspektywy naszego kolejnego meczu.
Eeee, wątpię. Oni grają o TOP 3. Każdy mecz jest dla nich ważny.

BlurgH 03.04.2019 11:02

Dostańmy się najpierw do ósemki. O pucharach można by było myśleć w momencie, kiedy do końca rundy mamy komplet, czyli 9 punktów i gra nam nie siądzie z powodu braku jednego ogniwa (w tym momencie drużyna chodzi nieomalże jak szwajcarski zegarek, ale jeden ważny trybik i wszystko idzie w piz..u). Jak nam się powtórzą hity z obecnej rundy (czyli np sąsiadka i legła na naszym stadionie), to budżet klubu znacznie lepiej na tym wyjdzie, niż na jakichś mistycznych pucharach, do których nie mamy kadry, ani pieniędzy na egzotyczne wyjazdy. Zobaczycie, że w sierpniu wszystko wróci do naszej smutnej rzeczywistości, a kluby grające w pucharach jak zwykle będą miały zadyszkę.

Griszka30KR 03.04.2019 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1537118)
Zgadza się. Porażka Lecha to gwarancja dla Piasta. Tyle, że Piast też dzisiaj gra i dokładnie to samo da im remis z Płockiem.
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe.



Eeee, wątpię. Oni grają o TOP 3. Każdy mecz jest dla nich ważny.

Chciałbym,żeby Piast wygrał(będą mieć mniejsze parcie w meczu z nami),a na Lechu padł remis.

Wehrmacht 03.04.2019 17:39

Co wy z tym remisem Amici? albo liczymy na Pogon, zeby Amica z Korona naturalnie zaczely wypadac z 8, bo maja najmniej punktow, albo patrzymy z drugiej strony, ze chcemy byc jak najwyzej w tabeli i liczymy na zwyciestwo Amici, co daje nam szanse wyprzedzenia Pogoni. Remis jest najgorszym wynikiem, bo zamiast 43 ptk Amici, ktora ma gorszy bilans meczow z nami, 43 ptk ma Pogon, ktora ma lepszy bilans z nami. A i Amica zyskuje punkt.

Wszystko byle nie remis. Ja widzac degrengolade we Wronkach i piłkarzyków, ktorzy sa na wylocie licze, ze wygraja i mogliby nawet tą Pogon z 8 wywalic.

Aha, zapomniałbym - wystarczy tez spojrzec jaki terminarz ma Amica.... to ewentualne zwyciestwo dzis i tak go*wno im da.

pepe72 03.04.2019 22:00

Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8.

Jeśli zdobędziemy 1 punkt to top8 będzie:
1. w przypadku gdy Korona zdobędzie co najwyżej punkt i Jaga przegra dwa mecze
2. w przypadku remisu z Zagłębiem może być mała tabela Wisła-Zagłębie-(Jaga-Pogoń-Korona). Kolejność: Jaga-Wisła-Zagłębie. Resztę muszę policzyć.


Jeśli zdobędziemy 2 punkty:
1. Zagłębie zremisuje z Koroną, Korona nie wygra z Piastem
2. Zagłębie zremisuje z Koroną, Jagiellonia zdobędzie max 2 punkty
3. Pogoń przegra 2 mecze, Zagłębie zremisuje z Koroną
4. Pogoń przegra dwa mecze, Jagiellonia zdobędzie max 1 punkt
5. Pogoń przegra dwa mecze, Korona zdobędzie max 3 punkty - może być wtedy mała tabela z Jagą lub/i Zagłębiem

cdn.

Karherop 04.04.2019 06:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1537227)
Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8.
cdn.

Jeśli przegrany 2 mecze to nie zasłużymy na top 8. 3 porażki z rzędu w tej fazie sezonu byłyby dramatem.
Wejdą lepsze zespoły od nas.

Wierzę , że przy ogromnej mobilizacji wygrany z Piastem, a z Zagłębiem być może nawet porażka nie przekreśli awansu.

Gunner1906 04.04.2019 08:24

Przedstawiam wariant na najbliższą kolejkę który da nam awans do top 8 (niezależnie od wyników 30.kolejki).

Korona - Zagłębie - x2
Jagiellonia - Sosnowiec - x2
Wisła - Piast - 1
Lechia - Lech - 1

Przy takich wynikach, na pewno za nami po 30 kolejce będzie Korona, oraz ktoś z dwójki Lech/Jagiellonia.

Jest to dosyć mało realny scenariusz, więc pewnie o awans będziemy się bić do końca w Lubinie. Natomiast wygrana z Piastem ustawi nas w bardzo dobrej sytuacji i nawet przy porażce z kretami będzie się musiało sporo wyników na naszą niekorzyść ułożyć abyśmy do tej 8 nie weszli.

kbr 04.04.2019 11:13

Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem.

Karherop 04.04.2019 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1537304)
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Przy wygranej Korony z Zagłębiem i naszej z Piastem:

Żeby nas Zagłębie wyprzedziło musi wygrać więcej niż 1 bramką, ew 1-0, 2-1.

Porażka 3-2 będzie premiowała nas do awansu (dużo lepszy bilans bramkowy)
Porażka 4-3 i wyżej lepszy stosunek bezpośrednich spotkań

Gunner1906 04.04.2019 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1537304)
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.

Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach).

Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem.

Dosyć odważnie stawiasz tezę, że Korona bądź co bądź ze słabym Zagłębiem (widziałem ich ostatnie dwa mecze, niczym się nie wyróżniają - w szczególności z Płockiem to był dramat), i może z dobrze grającym Piastem, ale jednak to tylko dalej Piast, zdobędzie tylko 1 punkt. Mnie nie zdziwi jak nie zdobędą żadnego punktu jak i to, że zdobędą 6.

Nie chciałbym żeby nasi chłopcy musieli wygrać w Lubinie więc koniecznie 3 punkty z Piastem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl