![]() |
E-klapa, a Zagłębie walczy o życie. Stolar musi popracować nad psychiką.
|
Cytat:
Hah no tu sie zgodze z jedym ale....... to jest Ekstraklasa i stety albo niestety tu sie wydarzyc moze wszytsko.Juz nie takie rzeczy sie dzialy.DO takiego meczu trzeba podejsc dobrze psychicznie i bron boze nie jechac tam na zasadzie oni sa ostatni w tabeli to 3 pkt sa juz nasze. |
W ostatnicg czterech meczach strzelilismy 15 bramek co dobrze wrozy bo defensywa Sosnowca jest slaba. Z drugiej strony ich ofensywa jest o wiele lepsza niz sie wydaje. Trudno w to uwierzyc ale oni strzelili wiecej bramek niz... Cracovia (35 vs 32).
|
Szczerze?
To będzie trudny mecz. Powinniśmy ich ogolić, ale 0:1 po kontrze mnie wcale nie zdziwi mając w pamięci mecz przy R22. |
Patrzac jedynie na punkty to puchary sa w tym sezonie jak najbardziej mozliwe natomiast bedac realista uwazam, ze sie nie zalapiemy.
Niestety zabraknie nam lawki w klucowych momentach - zaraz za kartki bedzie pauzowac Wasyl i Sadlok i niestety bedzie jeden czy drugi mecz w placy. Niestety zycia sie nie oszuka. Ja osobiscie bede mega zadowolony jak skonczymy w gornej 8. |
Wyliczenia nieaktualne ... babol w algorytmie ...
Wyniki może aż tak bardzo by się nie różniły ... ale jednak zawsze. |
Ja z innej beczki: utrzymanie mamy już pewne czy jeszcze nie?
|
Mamy 17pkt przewagi na 30 możliwych jeszcze do zdobycia.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Za duża złożoność obliczeniowa. P.S. Obstawiam w ciemno, że wyszłaby tak mała wartość szansy na spadek, że ta zabawa nie warta byłaby świeczki. |
Trudno sobie wyobrazic zebysmy przegrali wszystkie mecze do konca sezonu bo chyba tylko taki scenariusz musialby sie stac zebysmy spadli.
|
Bukmacherzy płacą 150 za każdą złotówkę postawioną na spadek Wisły. Z tego wynika że szanse na to wyceniają na maksymalnie 0.5%. A pewnie i mniej bo przy takich wysokich kursach marża bukmachera również idzie mocno w górę.
|
Cytat:
Statystycznie nikt z top 10 nie ma szansy na spadek w tym sezonie. |
Wyliczenia nieaktualne ... babol w algorytmie ...
Wyniki może aż tak bardzo by się nie różniły ... ale jednak zawsze. |
Po wczorajszych wynikach najważniejsze dla nas, że awansowaliśmy na 6 miejsce w tabeli.
Strata punktów przez Zagłębia jest dla nas świetną wiadomością. Istnieje szansa, że ostatnie spotkanie będzie "o pietruszkę" Zagłębie niesamowicie sobie skomplikowało szanse na awans. Dzisiaj trzeba trzymać kciuki za pomyślne wyniki w meczach Legia - Jaga Lech - Pogoń (wygrana Pogoni jest nam na ręke, ew. remis) Dodatkowo jeśli dzisiaj Lech nie zdobędzie dzisiaj żadnego punktu, to Piast zagwarantuje sobie matematycznie miejsce w 8, choć i już teraz s-f jest że z niej wypadną. Natomiast ważne jest to z perspektywy naszego kolejnego meczu. |
Generalnie przy naszych 3 punktach dzisiaj jest ogromne prawdopodobieństwo (jeśli pójdzie po naszej myśli w innych meczach), że mecz z Piastem będzie już o pietruszkę. Nie zapominajcie, że zarówno z Lechem jak i Koroną mamy lepsze bilanse bezpośrednich pojedynków.
W meczach pomiędzy zainteresowanymi w walce o 8 najkorzystniejsze są remisy, bo wtedy 1 punkt bezpowrotnie znika. |
nie śledze PP odkąd nas tam nie ma , pytanie :
czy czwarte miejsce w lidze daje aktualnie awans do europy ? |
Cytat:
|
Właśnie dlaczego piszecie ze gramy o pietruszke po tym jak zagwarantujemy sobie awans do ósemki. Nawet do 3 miejsca nie brakuje nam tak wiele. A myślę ze nasi piłkarze i sztab mają na tyle ambicji w sobie że dadzą z siebie wszystko w walce o jak najlepszą lokate na koniec więc każdy kolejny mecz jest ważny. Ileż lat mamy czekać na powrót do pucharów, w tamtym roku było blisko ale w końcu musi to kiedyś nastąpić i dlaczego by nie teraz. No ale jak narazie faktycznie skupmy sie na zagwarantowaniu sobie górnej połówki bo przegrać 3 mecze pod rząd też sie może przytrafić. Tylko ze potem dalej trzeba iść przed siebie w drodze po jak najlepsze miejsce na koniec a nie grać o pietruszke
|
Cytat:
Natomiast co do tego s-f (czyli możliwości braku awansu Piasta do TOP 8), to szanse na to wynoszą w tym momencie 4/1594323 czyli ok. 0,00025%. W praktyce - niemożliwe. Cytat:
|
Dostańmy się najpierw do ósemki. O pucharach można by było myśleć w momencie, kiedy do końca rundy mamy komplet, czyli 9 punktów i gra nam nie siądzie z powodu braku jednego ogniwa (w tym momencie drużyna chodzi nieomalże jak szwajcarski zegarek, ale jeden ważny trybik i wszystko idzie w piz..u). Jak nam się powtórzą hity z obecnej rundy (czyli np sąsiadka i legła na naszym stadionie), to budżet klubu znacznie lepiej na tym wyjdzie, niż na jakichś mistycznych pucharach, do których nie mamy kadry, ani pieniędzy na egzotyczne wyjazdy. Zobaczycie, że w sierpniu wszystko wróci do naszej smutnej rzeczywistości, a kluby grające w pucharach jak zwykle będą miały zadyszkę.
|
Cytat:
|
Co wy z tym remisem Amici? albo liczymy na Pogon, zeby Amica z Korona naturalnie zaczely wypadac z 8, bo maja najmniej punktow, albo patrzymy z drugiej strony, ze chcemy byc jak najwyzej w tabeli i liczymy na zwyciestwo Amici, co daje nam szanse wyprzedzenia Pogoni. Remis jest najgorszym wynikiem, bo zamiast 43 ptk Amici, ktora ma gorszy bilans meczow z nami, 43 ptk ma Pogon, ktora ma lepszy bilans z nami. A i Amica zyskuje punkt.
Wszystko byle nie remis. Ja widzac degrengolade we Wronkach i piłkarzyków, ktorzy sa na wylocie licze, ze wygraja i mogliby nawet tą Pogon z 8 wywalic. Aha, zapomniałbym - wystarczy tez spojrzec jaki terminarz ma Amica.... to ewentualne zwyciestwo dzis i tak go*wno im da. |
Brakło kilku minut (i kontuzjowana obrona).
Zła wiadomość jest taka, że jeśli przegramy kolejne dwa mecze to nie będzie top8. Jeśli zdobędziemy 1 punkt to top8 będzie: 1. w przypadku gdy Korona zdobędzie co najwyżej punkt i Jaga przegra dwa mecze 2. w przypadku remisu z Zagłębiem może być mała tabela Wisła-Zagłębie-(Jaga-Pogoń-Korona). Kolejność: Jaga-Wisła-Zagłębie. Resztę muszę policzyć. Jeśli zdobędziemy 2 punkty: 1. Zagłębie zremisuje z Koroną, Korona nie wygra z Piastem 2. Zagłębie zremisuje z Koroną, Jagiellonia zdobędzie max 2 punkty 3. Pogoń przegra 2 mecze, Zagłębie zremisuje z Koroną 4. Pogoń przegra dwa mecze, Jagiellonia zdobędzie max 1 punkt 5. Pogoń przegra dwa mecze, Korona zdobędzie max 3 punkty - może być wtedy mała tabela z Jagą lub/i Zagłębiem cdn. |
Cytat:
Wejdą lepsze zespoły od nas. Wierzę , że przy ogromnej mobilizacji wygrany z Piastem, a z Zagłębiem być może nawet porażka nie przekreśli awansu. |
Przedstawiam wariant na najbliższą kolejkę który da nam awans do top 8 (niezależnie od wyników 30.kolejki).
Korona - Zagłębie - x2 Jagiellonia - Sosnowiec - x2 Wisła - Piast - 1 Lechia - Lech - 1 Przy takich wynikach, na pewno za nami po 30 kolejce będzie Korona, oraz ktoś z dwójki Lech/Jagiellonia. Jest to dosyć mało realny scenariusz, więc pewnie o awans będziemy się bić do końca w Lubinie. Natomiast wygrana z Piastem ustawi nas w bardzo dobrej sytuacji i nawet przy porażce z kretami będzie się musiało sporo wyników na naszą niekorzyść ułożyć abyśmy do tej 8 nie weszli. |
Korona gra z Zagłębiem siebie max remis, potem wyjazd do Piasta - jak dla mnie porażka. Czyli max 1 punkt, więc nas nie wyprzedzą.
Wisła nawet jeśli wygra u siebie w Piastem to i tak po porażce w Lubinie Zagłębie najprawdopodobniej nas wyprzedzi (niezależnie od wyniku w Kielcach). Dlatego kluczowe będzie co zrobi Jagiellonia. Jedna z tych trzech drużyn może nas przeskoczyć, dwie nie. Jak dla mnie nasz awans bardziej będzie zależał od wyników innych spotkań, niż od nas samych. Nie potrafimy grać pod presją, a taki będzie ostatni mecz z Zagłębiem. |
Cytat:
Żeby nas Zagłębie wyprzedziło musi wygrać więcej niż 1 bramką, ew 1-0, 2-1. Porażka 3-2 będzie premiowała nas do awansu (dużo lepszy bilans bramkowy) Porażka 4-3 i wyżej lepszy stosunek bezpośrednich spotkań |
Cytat:
Nie chciałbym żeby nasi chłopcy musieli wygrać w Lubinie więc koniecznie 3 punkty z Piastem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl