Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

picasso 02.02.2009 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 667424)

A co do tych ludzi wracających z Irlandii to masz rację, wracają - tzn. wrócą w najbliższym czasie - na święta wielkanocne... Ale potem wyjadą znowu do Irlandii... Widzę, że trochę udzielił Ci się optymizm pana Tuska;) Szkoda tylko że nie wiele ma to wspólnego ze stanem faktycznym... Idąc tą drogą można by też tak jak członkowie PO mówić, że spada bezrobocie - owszem spada... Bo wszyscy wyjechali do Irlandii, a reszta do Londynu...

to akurat trzeba było potraktować w kategorii żartu.
teraz jeśli chodzi o termin.ja sie nie upieram,że zostanie on dotrzymany co do dnia,ale z naszego kibicowskiego punktu widzenia nie ma znaczenia czy roboty będa zakończone 1.12 czy 31 01 następnego roku.zima i tak stadion jest nieużywany.tak podchodząc do tego terminu uważam że jest on niezagrożony.do tej pory problemem było finansowanie inwestycji,a w zasadzie jego brak.teraz gdy euro jest coraz bliżej wszyscy zrozumieli,ze zabawa sie skończyła i trza cos robić.dopóki nie zapadła decyzja gdzie będzie euro,to budowa stadionu jest realna w zaplanowanym terminie.problemy się mogą zaczać w momencie gdyby się okazało,że uefa nas nie wybrała.wtedy nasza kasa pójdzie na wrocław i gdańsk zapewne.tylko tutaj widze zagrożenie.

Bronowianin 02.02.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marceel (Post 667429)
nie moge, jak czytam kolejne narzekania...
zauważ, że spora cześć czasu przy trybunach D i E zeszła na "zabawy" w ziemi - czyli palowanie, a to jest już za nami (tylko tutaj w inny sposób to było robione), wystarczy teraz wywiezc ziemie i można lecieć w góre. przy odpowiedniej ilości ludzi, sprzętu i zaangażowania jak najbardzijej do zrobienia w 10 miesięcy.

ponadto odnosze wrażenie, że przy aktualnych przetargach jest jakas organizacja, wszyscy patrza im na rece (miastu, wykonawcy), no bo trzeba zdazyc. a jak budowal B-D to w zasadzie robili to jak im sie chcialo, grzebali sie z tym dosc dlugo. samo to ile oddawali zaplecze pod E mowi samo za siebie. zdaje sie ze miasto nie bardzo to kontrolowalo. teraz jest juz inaczej, takie odnoszewrazenie.
trzeba byc dobrej mysli.

Masz rację z tym, że teraz wykonawca jest bardziej kontrolowany. Dzięki temu m. in. istnieją szanse na to, że prace będą wykonane w terminie. Do tego dochodzi jeszcze to, że tak jak było juz to mówione wcześniej wykonawca w razie opóźnień spowodowanych z jego winy płaci za każdy dzień zwłoki miastu. Najważniejsze jest to, żeby prace były wykonane porządnie i żeby nie było żadnych "wpadek", jak w przypadku wykańczania zaplecza pod sektorem E, kiedy to w krótkim czasie po wykonaniu prac pojawił się grzyb... Miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku - w końcu Polimex-Mostostal to dobra firma, która ma za sobą realizację kilku poważnych inwestycji.

element 02.02.2009 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 667424)
Gdyby Kraków był normalnym miastem, w którym wszystkie inwestycje realizuje się profesjonalnie i terminowo, to na Reymonta powstałby już kilka lat temu obiekt zbudowany według starej wersji projektu, która zakładała wybudowanie m. in. jednopoziomowej trybuny C i jedynie zadaszenie dotychczasowych sektorów A i B, bez budowy narożników (chodzi mi o najstarszą wersję projektu).

o który projekt chodzi, bo najstarszy z nich po mojemu to ten:
http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/a01.jpg

chujowo wygląda, właśnie z racji braku narożników.. przez co na mordę rzucają się te ohydne szczeliny, o których poniżej..



Co do nowego, niby są narożniki, ale szczeliny na projekcie są dosyć widoczne, na żywo będzie gorzej wyglądać:
http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/d13.jpg
http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/d14.jpg
http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/d19.jpg

które szpecą cały stadion... nie wspominając o wjeżdżaniu deszczu, śniegu itp na te części trybun, to największy minus tego stadionu, bo gówno zwane okrąglakiem jakoś przeżyję.. ale z tymi szczelinami to mnie ****ica bierze. Te odstępy to nie 5 metrów, to dużo, dużo więcej..

Jedyne pocieszenie to takie że porównując te szczeliny do tych na Zagłębiu (tu jest totalna porażka), Wronek czy Legii ( tutaj w sumie porażka podobna do tej w Lubinie : http://stadion.legia.com/images/projekt/11.jpg ) do tych na Wiśle to piekło a niebo. Na szczęście u nas będą tylko gdzieś w rogu i daj Boże jakoś się wpasują w resztę, u nich na obrębie całego stadionu. Dla mnie osobiście to totalny debilizm robić takie odstępy między dachem a trybunami.

Bronowianin 02.02.2009 19:49

Tak, właśnie to jest najstarsza wersja projektu pana Obtułowicza. Tak jak powiedziałem, to jedyny plus wynikający z opóźnień przy przebudowie naszego stadionu że realizowana jest inna wersja, po udoskonaleniach. Najnowsza, obowiązująca wersja jest o wiele lepsza. Nie jest pozbawiona mankamentów, ale według mnie nie jest to też wcale zły projekt. Nowe trybuny A i B oraz C prezentują się na prawdę dobrze i nawet jeśli okaże się, że wizerunek naszego nowego stadionu będzie w rzeczywistości trochę odbiegać od tego co jest na wizualizacjach to i tak będzie on na dobrym poziomie. Najnowsza wersja w przeciwieństwie do starszych nadała według mnie temu stadionowi "charakteru". No i od wewnątrz, dzięki dwupoziomowym trybunom wzdłuż boiska stadion będzie wyglądał okazalej. Jeśli chodzi o "aspekty kibicowskie" nowego stadionu, to korzystne jest to, że trybuna D - serce naszego stadionu, na którym umieszczony jest młyn jest jednoczęściowa. Stwarza to na pewno lepsze możliwości niż gdyby miała być dzielona na dwa piętra.

KoPer 02.02.2009 23:02

z forum skyscrapercity:

Cytat:

Taka ciekawostka w "sezonie ogórkowym" znaleziona w sieci.
http://www.bentley.com/en-US/Markets..._in_Krakow.htm

Projekt dyplomowy stadionu w Krakowie studentów z Monachium wykorzystujący program Generative Components firmy Bentley


element 02.02.2009 23:18

równie dobrze można napisać że to projekt dla Legii czy Stal Stalowej Woli.

nie wspominając o tym że na taki stadion Polskie kluby wraz z władzami nie mogłyby sobie pozwolić.

Ot, taki pic na wodę fotomontaż.

QBAS 03.02.2009 00:31

Narożniki jakby nie wyglądały to chyba każdy się zgodzi, że lepiej żeby jednak były - i na szczęści będą. W końcu wg mnie właśnie stadion mający trybuny dookoła murawy i z narożnikami robi najlepsze wrażenie. A to że można to byłoby lepiej zaprojektować to inna sprawa... ;)

sayek89 03.02.2009 11:24

Zauważcie że trybuny D i E w przyszłości można podnieść ( wydłużyć ) do góry, wtedy zrównają się z C oraz A i B. Nie narzekajmy, ważne że stadion powstanie.

concedi 03.02.2009 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 667703)
Zauważcie że trybuny D i E w przyszłości można podnieść ( wydłużyć ) do góry, wtedy zrównają się z C oraz A i B. Nie narzekajmy, ważne że stadion powstanie.

niestety z tym może być problem, bo było mówione, że nawet głośników pod dach nie można zamontować (zbyt dużo obciążenie) a co dopiero budować kolejne piętro, zważywszy na to, że fundamenty teraźniejszego D i E mogą tego nie wytrzymać (nikt pewnie nie przewidział, że za parę lat rozbudowa może być wręcz konieczna!)

Maciuś 03.02.2009 12:33

Zarzucasz Obtulowiczowi amatorke?

element 03.02.2009 17:05

W kamerce przez cały dzień pusto wszędzie... i niby jutro zaczynają. jutro czy w czwartek?

4fan_player 03.02.2009 17:15

5 lutego mają zacząć.

WILU TS 03.02.2009 17:20

Jak na razie zwożone są kontenery za sektor D ;)

concedi 03.02.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 667723)
Zarzucasz Obtulowiczowi amatorke?

coś w tym stylu :P bo jestem niemal pewien, że takiej sytuacji nie przewidział a za parę lat z nami na tym świecie go nie będzie i problem z jego winą niejako się rozwiąże a następcy będą mieli nad czym myśleć. amen.

Bobic 03.02.2009 18:34

Panowie a wiecie co mnie dobija w stadionie te wentylatory czy co to jest (prawy górny róg) http://sport.onet.pl/0,1260069,11345...oreportaz.html aha i nie wiecie czy oni tą elewacje pomalują mam nadzieje ze tak :-)
Dla mnie te wentylatory są tragiczne, i mi sie wydaje jakby ta elewacja była np:niebieska to dużo ładniej by to wyglądało :-/:p

Bronowianin 03.02.2009 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobic (Post 667914)
Panowie a wiecie co mnie dobija w stadionie te wentylatory czy co to jest (prawy górny róg) http://sport.onet.pl/0,1260069,11345...oreportaz.html aha i nie wiecie czy oni tą elewacje pomalują mam nadzieje ze tak :-)

Elewacja nie będzie malowana. Trybuna D i E zostały już ukończone od zewnątrz całkowicie i nie będzie tu żadnych zmian. Co do estetyki tych żelbetonowych elementów elewacji trybun D i E, to powiem tyle, że to czy się komuś podobają czy nie jest kwestią gustu. Ale gdyby pomalować te fragmenty to wyszłoby to tylko na niekorzyść... Z kolei co do tych wentylatorów wydaje mi się, że wcale nie szpecą tej trybuny. Ale tak jak mówię, jest to indywidualna kwestia gustu.

matern 03.02.2009 20:23

jedno mnie zastanawia skoro jest problem z odleglascia trybun od boiska z uwagi ze bedzie ona spora to dlaczego jak widac na tym zdjeciu "dziora" miedzy trubunami za bramkami a tymi wzdluz lini bocznej wynosi na oko z 3 merty. dlaczego tych trybun nie mozna wybudowac troche blizej boiska byloy by same korzysci blizej do boiska i mniejsze luki miedzy trybunami. jak jest jakies przeciwskazanie to chetnie wyslucham:)
http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/d13.jpg

vote-for-mikey 03.02.2009 20:38

poczytaj temat.

była o tym mowa kilka razy. przede wszystkim przepisy, a także kasa za reklamy na bandach etc.

Bronowianin 03.02.2009 21:19

Odległość trybun od boiska nie będzie w ostateczności wcale taka duża jak się wydaje. Przede wszystkim tak jak było to już tutaj mówione wielokrotnie, w stronę budowanego nowego sektora C zostanie przesunięta płyta boiska w celu wyśrodkowania, bowiem tak jak widać to obecnie jest ona bliżej trybuny A i B. Dodatkowo murawa zostanie obniżona, przez co również poprawi się widoczność z trybun. Osobiście radzę poczekać na ukończenie budowy stadionu. Wtedy zobaczymy jak to wszystko będzie prezentować się w rzeczywistości. Ale wydaje mi się, że wcale z tą odległością nie będzie tak tragicznie...

dannato 03.02.2009 21:19

Nieprawda - narożniki zostały ostatecznie tak zaprojektowane, że tylko częściowo nie przylegają to D i E, ta makieta jest nieaktualna - jak chcecie się rozwodzić nad takimi szczegółami to pooglądajcie najpierw materiały przetargowe a potem piszcie...taka moja propozycja.

Pero 03.02.2009 21:56

Mam takie pytanko ale poproszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w tym zorientowany. Czy piłkarze Wisły korzystają w w ogóle z zaplecza zrobionego pod E??

hunter 03.02.2009 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 668062)
Mam takie pytanko ale poproszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w tym zorientowany. Czy piłkarze Wisły korzystają w w ogóle z zaplecza zrobionego pod E??

Korzystają bardzo często.

radekogi 03.02.2009 22:06

korzystają, z tego co zauważyłem nawet w czasie meczów pucharu ekstraklasy zmieniani piłkarze szli odrazu własnie na zaplecze E, zapewne tam maja lepsze prysznice i wyposażenie :))

kryzek 04.02.2009 13:06

I pojawiła się pierwsza koparka:)

http://images27.fotosik.pl/320/570c806550506d03.jpg

I zaczęła się budowa :D:D:D
To teraz tylko patrzeć jak nam trybuna zacznie rosnąć:-D

skrzynia1906 04.02.2009 13:16

Korzystaja korzystaja :) Zobaczymy co sie pojawi 5 lutego ::D:D mysle ze po 15 powinny byc juz widac wyrazne efekty :D

DominoForza 04.02.2009 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kryzek (Post 668245)
I pojawiła się pierwsza koparka:)

http://images27.fotosik.pl/320/570c806550506d03.jpg

I zaczęła się budowa :D:D:D
To teraz tylko patrzeć jak nam trybuna zacznie rosnąć:-D

moze snieg odgarnia :lol:

kryzek 04.02.2009 13:19

Trochę dużo tego śniegu musi być bo już druga wywrotka się ładuje.

darotsok73 04.02.2009 13:29

Szkoda , że kamera nie jest ustawiona np. na E5 pod kątem żeby można widzieć boisko,D i prace budowlane.
Czy jest to możliwe? Wiecie coś w tym temacie?

dannato 04.02.2009 14:16

Umowa z Wisłą jest taka, że nie może być widać boiska, kamera na E5 nie ma sensu, po zamknieciu A/B zostanie przeniesiona na pawilon medialny.

Coach 04.02.2009 15:16

Działa wam ta kamerka ? Bo mi nie :/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl