![]() |
Ale z tym zburzeniem Forum to nieźle dowalił do pieca. Zburzyć to można Sheratona koło Wawelu, Stodołę Ludwinów, Hiltona, różowy domek przy Konopnickiej, ale nie Hotel Forum, który w porównaniu do ww. odznacza się genialną architekturą i bryłą! Mimo, że jest to dość wysoki budynek, to wydaje się bardzo lekki, poprzez zastosowane w nim rozwiązania - cały ciężar jest "unoszony" prze wąskie filary.
Ponadto, Dunikowski tak chciałby zburzyć Hotel Forum, a co w zamian proponuje? To co w górnej połowie obrazka: http://img148.imageshack.us/img148/208/img6341zd5.jpg Czyli też coś w stylu modernistycznym, ale coś o wiele gorszego i większego, coś co właśnie zepsuje widok z Wawelu. |
wiecie może co się buduje na wylotówce z Krakowa na Skałe (Prądnik Biały). Wygląda na nową stację benzynową al równie dobrze może to być osiedle...
|
w sensie na zielonki?biedronka dla odmiany,wiem bo podwykonuje tam troche:)
|
w sensie tam. Kurde stacja by się przydała a nie Biedronka :/ lipa
|
Stacja benzynowa? Przecież tam jest dookoła pełno :)
W sensie wzdłuż Opolskiej to chyba jest z 5 minimum - każda inna. No ale na wylotówce faktycznie nie ma. Osobiście już mam migrenę jak widzę kolejną budowaną Biedronkę - nie to że nie kupuję u nich, niektóre towary mam sprawdzone od wielu miesięcy. Ale po co na każdym osiedlu po 5 sklepów ? A hitem jest Biedronka i Lidl obok siebie jak się jedzie od Wiślickiej na Strusia w NH. |
właśnie na wylotówce (w tym kierunku) ani jednej nie ma... Spory ruch tam jest i myślę, że mieli by branie. kolejna biedronka jest około kilometra dalej. Biedronków jak mrówków niestety.
|
Znowu biedronka? Już ich chyba ze trzydzieści w Krakowie ;) Lepiej by to zbudowali: http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/...towe_ceny.html
|
Zgodnie z informacją prasową Biedronki - w 2013 roku zakładano otwarcie w Polsce 365 sklepów i na początku grudnia plan był realizowany w 100% ;)
Jedna dziennie ....................... |
Co sie dziwicie,w tym kraju powstają od lat same sklepy,oczywiście w większości zagraniczne,gdzie dochód idzie na zachód.Ale wiadomo będą mówić,że powstały miejsca pracy,co z tego,że na ogół bez umowy o pracę, za minimalną krajową bądź niewiele więcej.
|
hmm właśnie w biedronce ludzie mają umowy o prace (stawki prawie, że najniższe ale umowa o prace). PIP ik kiedyś siadł na zadki to się boją ;)
|
Cytat:
|
Przy ROK tez budują lidla więc do wyboru do koloru ;)
|
Cytat:
|
W sumie po części to temat inwestycyjny :)
Cytat:
|
Ale jaja - może przy okazji zahaczą o stadion ? :-p
Cytat:
|
Skończy się na tym, że powstanie kolejna badziewna 'galeria'. Posmarują komu trzeba, ludzie będą trochę protestować, znajdzie się jakiś temat zastępczy co by odwrócić uwagę, po czym budowa ruszy. W tym mieście nic innego nie potrafią zbudować.
|
A'propos galerii byłem ostatnio pierwszy raz zobaczyć tą w Bronowicach.
Brzydszej i mniej praktycznej nie widziałem w życiu. Nie dość że 50% zajmuje Auchan, to jeszcze człowiek idzie długim korytarzem do końca i ... wraca tą samą drogą, oglądając te same witryny, jakaś masakra. |
Dla mnie ma dwa plusy - mam po drodze z roboty i jest pusto. Mogę szybko i bezstresowo zrobić zakupy :)
|
Cytat:
Koparka: Jak to co, Kauflanda burzymy! M: Hotel mieliście burzyć, a sklep stawiać! A nie na odwrót!! K: Ale jak tak Kaufland koło Kauflanda? I przecież podpisane było że cracovia... :D A wiadomość w miarę dobra. Bo zaczyna coraz bardziej ten budynek straszyć. Oczywiście jest opcja że wyburzą i się dopiero zaczną jaja dziać i stawiać nie zaczną ale zawsze to bliżej do czegoś nowego. Galeria Bronowice jest mega dziwna. Parkingu całe hektary, Auchan z dwa razy za duży, poszczególne sklepy też jakieś ogromne. Jedno co fajne to światełka nad miejscami w garażu które pokazują czy jest wolne czy nie |
Cytat:
Chociaż w sumie ulica "komuny" pasuje ... |
|
Myślałem że sobie ktoś jaja robi a to na serio :shock:
Cytat:
Miasto zablokowało inwestycję bo jakiś idiota ją oprotestował a teraz to samo Miasto chce odszkodowanie za to że to samo Miasto nie wydało pozwolenia na budowę :rotfl::rotfl::rotfl: |
Cytat:
Dziś przeczytałem, że ludzie, którzy mieli dom na łączeniu Lema z Mogilską dostali od miasta 400 tyś. zł odszkodowania. Ludzie mieli tam działkę, dom oraz miejsce prowadzenia działalności. A odszkodowanie starczy im ledwo na mieszkanie. Panstwo jest bezradne wobec aferzystów i przekrętów, a wobec Nowaka jest surowe i bezlitosne jak państwo totalitarne. |
Cytat:
Ktoś wie może czy Lenin jeszcze nie został przetopiony na żyletki? Może postawmy go z powrotem przy Alei Róż ... |
Metro w Krakowie?
Cytat:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...acje,id,t.html |
Po nastu latach nic nie robienia. Jest. http://tv.se.pl/wiadomosci/zobaczcie...y-glowny,4972/
|
Mam nadzieję, że takie metro, jakie jest opisane w powyższym artykule, w Krakowie nie powstanie. To jest przecież dublowanie obecnych linii tramwajowych. Co z tego, że jakiś prywatny podmiot bedzie chciał zbudować metro, skoro miasto będzie musiało płacić rocznie za utrzymanie go więcej niż obecnie płaci za całą komunikację miejską w Krakowie!
A za ułamek kwoty ciężkiego metra da się zbudować kompletny system tramwajowy z jakże potrzebnymi dwoma tunelami w centrum Krakowa - to jest jedyny sensownty kierunek, w którym powinien isć Kraków: http://premetro.pl/photo/krakow/propozycje/premetro.png I jeszcze takie komentarze: Cytat:
Cytat:
|
Skoro krakowianie odrzucają lekką ręką tysiące nowych miejsc pracy, rozwój infrastruktury, rozwój regionu argumentując to jak zwykle troską skąd wziąć pieniądze, to może wytłumaczycie mi, dlaczego głosowałeś/głosowałaś za budową metra? To jest dopiero wypieprzenie gigantycznej kasy w błoto. Profit będzie czerpać głównie jedna firma wykonawcza która jest najbardziej zainteresowana tą inwestycją. W tym mieście i tak już ciężko żyć przez te cholerne remonty, a jeszcze chcecie nam wszystkim zafundować kolejne utrudnienia w życiu głosując na jakiś bubel za gigantyczne pieniądze. Warszawka ma to my też? Czy to jakiś kompleks? Mam olbrzymi żal do Majchrowskiego. Nie potrafił załatwić Euro w Krakowie (inne miasta odżyły dzięki temu), nie potrafi zrobić konkretnej kampanii która promowałaby IO, które były wielką zmarnowaną szansą dla regionu (teraz potrafi tylko płakać po porażce), nie potrafi wylobbować występu reprezentacji polskich siatkarzy w mistrzostwach świata mając w zanadrzu największą halę w Polsce (wielką sztuką było nie dostać grupy z Polską mając taką halę). Nieudolny prezydent na którego z uporem maniaka większość głosuje. Aż żal na to wszystko patrzeć. Gospodarność po Krakowsku psia mać...
|
Co w końcu z tymi tramwajami od PESY? Znalazła się kasa na czas ?
EDIT Dzięki Gwiaździsty. |
Cytat:
http://www.rynek-kolejowy.pl/52488/j...w_krakowie.htm |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl