Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Antystenes 01.02.2011 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pimko (Post 1045353)
Kiedy zaczynają prace przy telebimach?

Na pewno nie w terminie:-)

buczo1985 01.02.2011 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1045359)
Termin wykonania w umowie to 15 lutego, ale przedstawiciel ZIKITu oświecił w jednym z wywiadów, iż dopiero na koniec lutego będą gotowe:
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...znow_opozniony

Na tej budowie chyba nic nie może zostać zrobione w terminie.

Śmieją nam się w oczy. I jak się tu nie wkur***
Ich działania to obraza i znieważenie krakowskiego podatnika.

WislaFan123 01.02.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1045369)
Na pewno nie w terminie:-)

A to ze beda gotowe to jeszcze nie znaczy ze beda dzialac.. bo np Zachodnia nie jest gotowa?

PiotrG 01.02.2011 17:49

No, właśnie tutaj może być problem. Bo telebimy to też osprzęt do wyświetlania obrazu - według umowy ma zostać on umieszczony już w docelowym pomieszczeniu na trybunie zachodniej (kable od telebimów też trzeba tam doprowadzić), a jak to wykonawca ma zrobić, skoro pomieszczenie niegotowe?

Gordian 01.02.2011 18:08

I po czacie z prezydentem. Czat lipny jak barszcz. Zadałem dwa pytania, jedno o istotną rzecz związaną z tramwajami, drugie o halę i żadne nie przeszło przez moderację. Przepchnięto natomiast pytanie: "Kiedy był pan w kinie ostatnio?". Paranoja.

WislaFan123 01.02.2011 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1045417)
No, właśnie tutaj może być problem. Bo telebimy to też osprzęt do wyświetlania obrazu - według umowy ma zostać on umieszczony już w docelowym pomieszczeniu na trybunie zachodniej (kable od telebimów też trzeba tam doprowadzić), a jak to wykonawca ma zrobić, skoro pomieszczenie niegotowe?

Zastosowac Intel WiDi ;)

Arapaho 01.02.2011 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1045417)
No, właśnie tutaj może być problem. Bo telebimy to też osprzęt do wyświetlania obrazu - według umowy ma zostać on umieszczony już w docelowym pomieszczeniu na trybunie zachodniej (kable od telebimów też trzeba tam doprowadzić), a jak to wykonawca ma zrobić, skoro pomieszczenie niegotowe?

Mają być w pomieszczeniu na ostatniej kondygnacji a ta będzie pierwsza gotowa wiec tu bym się nie obawiał. Moim zdaniem na 3-4 mecz zachodnią dopuszczą a problem będzie z północną - ona wg.mnie najwcześniej będzie w maju. no chyba że uprą się że mają być oddane razem lub pojawi sie problem z tymi skuwanymi wylewkami o których oficjalnie nie wiele wiadomo

PiotrG 01.02.2011 19:53

Gotowa może i będzie pierwsza, tylko pytanie kiedy będzie gotowa i kiedy przejdzie odbiory. Dopóki nie uruchomią klimatyzacji, dopóty pomieszczenie nie będzie gotowe i nie przejdzie odbiorów. Ciekawe jak będzie z kwestiami zasilania i systemów przeciwpożarowych. Chociaż na tej budowie pewnie wszystko uda się "załatwić" i nawet w niegotowym pomieszczeniu odpalą jakoś systemy telebimów.
Co do zachodniej - ja się będę upierał, że zostanie ona oddana najwcześniej w maju, razem z północną. Tam jeszcze ciągle jest masa pracy przy samej wykończeniówce, a gdzie jeszcze rozruchy urządzeń, instalacje IT, odbiory tego wszystkiego. O ile odbiory pewnie znowu uda się oszukać, o tyle pracy jest jeszcze masa, zwłaszcza w podziemiu.

Bambo1906 01.02.2011 20:10

Czyli jak to będzie z dopingiem? może się ktoś orientuje
bo skoro nie będzie "C" otwarte to młyn zostanie na "G" i kibice którzy będą chcieli kupić karnet żeby być na młynie kupią na "G". a w połowie rundy doping przeniesie się na "C" czy zostanie do końca na "G"?

PiotrG 01.02.2011 20:14

Dopóki gotowa nie będzie trybuna północna, to młyn zostanie na południowej. Wisła dalej nie będzie wpuszczać kibiców gości.

Bambo1906 01.02.2011 20:17

To wiem, tylko jak oddadzą północną to młyn się tam przeniesie czy zostanie do końca sezonu na południowej?

Arapaho 01.02.2011 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1045462)
Gotowa może i będzie pierwsza, tylko pytanie kiedy będzie gotowa i kiedy przejdzie odbiory. Dopóki nie uruchomią klimatyzacji, dopóty pomieszczenie nie będzie gotowe i nie przejdzie odbiorów. Ciekawe jak będzie z kwestiami zasilania i systemów przeciwpożarowych. Chociaż na tej budowie pewnie wszystko uda się "załatwić" i nawet w niegotowym pomieszczeniu odpalą jakoś systemy telebimów.
Co do zachodniej - ja się będę upierał, że zostanie ona oddana najwcześniej w maju, razem z północną. Tam jeszcze ciągle jest masa pracy przy samej wykończeniówce, a gdzie jeszcze rozruchy urządzeń, instalacje IT, odbiory tego wszystkiego. O ile odbiory pewnie znowu uda się oszukać, o tyle pracy jest jeszcze masa, zwłaszcza w podziemiu.

Możesz mieć racje - zdjęcia nie oddają faktycznego stanu. Po tym co widzę - moim zdaniem jakaś szansa jest - już nie takie rzeczy widziałem na budowach. Oczywiście to że budowa się nie skończy w marcu jest pewne ani jednej trybuny ani drugiej. Ale czy dopuszczą zachodnią w połowie marca- no zobaczymy

M89 02.02.2011 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1045471)
To wiem, tylko jak oddadzą północną to młyn się tam przeniesie czy zostanie do końca sezonu na południowej?

Młyn przeniesie się na północną od razu po jej otwarciu.

rav 02.02.2011 18:19

Jutro prezentacja "Strefy Kibica" pod D :)

PiotrG 02.02.2011 18:31

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia.
Szkoda, że gotowy nie jest nowy Wiślacki Świat i Muzeum Wisły. Mam nadzieję, że gotowe będą przynajmniej przed następnym sezonem.
W informacji o nowych KK nie ma nic o płatnościach w kioskach, czyli najprawdopodobniej w tym temacie nic się nie zmieniło. Ciekaw jestem czy po zakończeniu budowy Wisła się za to weźmie, bo to, że miasto tych kiosków nie wybuduje jest pewne, a trochę nie przystoi aby na nowoczesnym stadionie nie było cywilizowanych kiosków, tylko ta prowizorka, która jest obecnie.
Dobrze, że coś się dzieje, ta strefa kibica to ciekawy pomysł - bilety można będzie kupić czekając pod dachem, a nie stojąc na zewnątrz przy okienku. Muzeum Wisły, nowy sklep klubowy i kioski gastronomiczne - to ciągle do zrobienia, trzy bardzo ważne z punktu wizerunkowego i też businessowego elementy.

Co do nowych Kart Kibica - one są piękne. Proste, czytelne, estetyczne. Nie ma na nich nic zbędnego, niczego też im nie brakuje.

gentile 02.02.2011 19:03

Brakuje jej i to bardzo funkcji płatniczej!

PiotrG 02.02.2011 19:10

Wiesz, ta funkcja nie jest potrzebna na razie - kioski i tak nie są gotowe, nie ma systemu płatności bezgotówkowych. Karta na pewno zawiera opcję płatności, która zostanie aktywowana po ewentualnym wykonaniu i uruchomieniu kiosków. To co jest obecnie to wyłącznie prowizorka.

vivez 02.02.2011 21:36

Czy wiadomo coś na temat rozmów w kwestii operatora stadionu? Temat ten choć bardzo ważny w ogóle nie jest ostatnio na tapecie!

aNouc 02.02.2011 21:58

Jutro w Dzienniku Polskim ma być temat o stadionie, widziałem tylko nagłówek na pierwszej stronie z tytułem że opóżnienie może potrwać nawet rok.

Bambo1906 02.02.2011 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M89 (Post 1045898)
Młyn przeniesie się na północną od razu po jej otwarciu.

no to trochę chu*owo bo jest dylemat czy kupić karnet na "teraźniejszy młyn" i drugą połowę rundy przesiedzieć bez zajebi*tego dopingu, czy kupować przez całą rundę bilety.

WislaFan123 02.02.2011 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1046120)
Jutro w Dzienniku Polskim ma być temat o stadionie, widziałem tylko na główek na pierwszej stronie z tytułem że opóżnienie może potrwać nawet rok.

Moze rok od oryginalnego terminu, ktorym byl Czerwiec 2010, nie wierze ze z takim stanem od teraz jeszcze rok to wszystko potrwa...

Ale co z tego, pewnie jak wiele innych, ten bedzie tylko informacyjny... Powinien ktos wreszcie, a najlepiej wszystkie krakowskie gazety wywalic artykul na pierwszej stronie o marnotrawienie publicznych pieniedzy (fakt ze wydaje sie takie sumu i cos nie jest oddane na czas, to jest marnotrawienie) i zjechac po kolei wszystkich ktorzy powinni byc odpowiedzialni i zrobic wielkie halooooo

Antystenes 02.02.2011 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1046128)
Moze rok od oryginalnego terminu, ktorym byl Czerwiec 2010, nie wierze ze z takim stanem od teraz jeszcze rok to wszystko potrwa...

Ja urodzony pesymista obstawiałem grudzień, ale widać jest gorzej niż myslałem:rotfl:

PiotrG 02.02.2011 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046127)
no to trochę chu*owo bo jest dylemat czy kupić karnet na "teraźniejszy młyn" i drugą połowę rundy przesiedzieć bez zajebi*tego dopingu, czy kupować przez całą rundę bilety.

Kupuj, szanse, że trybuna północna zostanie udostępniona w tym sezonie są znikome. Nawet jeśli, to kibice zostaną ten jeden, góra 2 mecze na południowej, a kibice gości zawitają na stadion dopiero od nowego sezonu.

Co do opóźnienia - rok minie 16 czerwca. Do tego czasu stadion powinien być gotowy w całości, raczej scenariusz, że będzie gotowy dopiero za rok od dzisiaj się nie sprawdzi.

Pero 03.02.2011 10:49

Doczytałem się właśnie że na stadionie nie będzie systemu oddymiania i pozostaje nam przez to tylko catering...

Arapaho 03.02.2011 11:23

Tyle że oddymianie nie ma nic do serwowania posiłków.
Oddymiania robi się na klatkach schodowych czy garażach. Może im chodzilo o wentylację bądź przewody spalinowe kotłów (ale gazu chyba nie ma na obiekcie ale pewny nie jestem) ale napewno nie o oddymianie.

PAC 03.02.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046127)
no to trochę chu*owo bo jest dylemat czy kupić karnet na "teraźniejszy młyn" i drugą połowę rundy przesiedzieć bez zajebi*tego dopingu, czy kupować przez całą rundę bilety.

Była już kiedyś taka sytuacja że parę meczy młyn był na starym C a w trakcie rundy przeniósł się na północną i nie było problemu z osobami które miały karnety żeby się przeniosły. Nie wiem jak wyglądałoby to teraz.

PiotrG 03.02.2011 11:42

Obecnie brakuje przede wszystkim samych kiosków. Ściany i podłogi muszą być powierzchniami zmywalnymi oraz tłuszczo-kwaso odpornymi, krótko mówiąc trzeba je wyłożyć płytkami. W tych dziurach pod kioski podciągnięte są wszystkie instalacje - woda, prąd, odpływy, ale również wentylacja i instalacje CO2.
Trzeba położyć płytki, postawić ladę, zamontować roletę przeciwpożarową, zakupić cały osprzęt kiosków - kuchenki, zmywarki, okapy, kasy itd. Lista wyposażenia jest bardzo długa, jak to będzie wyglądać na SN możecie zobaczyć tutaj: http://www.speedyshare.com/files/266...10_12_2008.pdf
W Gdańsku i Wrocławiu będzie bardzo podobnie.

Tutaj nie trzeba gazu, dzisiaj wszystko przygotowuje się w urządzeniach elektrycznych.

Bambo1906 03.02.2011 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1046284)
Była już kiedyś taka sytuacja że parę meczy młyn był na starym C a w trakcie rundy przeniósł się na północną i nie było problemu z osobami które miały karnety żeby się przeniosły. Nie wiem jak wyglądałoby to teraz.

Chodzi Ci o to jak zamknęli C do przebudowy?

F-A-> 03.02.2011 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1046120)
Jutro w Dzienniku Polskim ma być temat o stadionie, widziałem tylko nagłówek na pierwszej stronie z tytułem że opóżnienie może potrwać nawet rok.

"Roczne opóźnienie na stadionie Wisły?" - to chyba ten tekst (źródło: Polska Lokalna w Interia.pl)
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/m...-wisly,1592186

wierny 03.02.2011 14:38

"Nie zanosi się również na poprawę komfortu oglądania meczów. Stadion Wisły nadal nie jest przygotowany do serwowania gotowanych posiłków, przyrządzanych na miejscu. Na obiekcie nie ma bowiem systemu oddymiania."

Obiekt za 500 baniek na którym można sprzedawać precle. Brawo Jacku.

PAC 03.02.2011 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046313)
Chodzi Ci o to jak zamknęli C do przebudowy?

Raczej nie o to.Pamiętam jak jeszcze stare D nie było otwarte, tylko kupowało się karnety na C i w trakcie rundy otworzyli trybune z gwiazdą i bez problemu wchodziło się na karnet z C na D.

Bambo1906 03.02.2011 14:42

Przez wprowadzenie tych zasad bezpieczeństwa to chyba teraz nie przejdzie... chociaż miejmy nadzieję że jednak tak ;P

PAC 03.02.2011 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046378)
Przez wprowadzenie tych zasad bezpieczeństwa to chyba teraz nie przejdzie... chociaż miejmy nadzieję że jednak tak ;P

Nie wiem ale chyba zdają sobie sprawe że wiekszość ludzi z G będzie chciała przeniesc się na C po otwarciu. Na razie nie ma co sie zastanawiać, niech to w końcu otworzą i wtedy zobaczymy.

aNouc 03.02.2011 17:28

Zobacz swoją Strefę Kibica!

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...strefe_kibica/
według mnie mało kibicowskie... piłkarze i piłkarze.. żadnych plakatów / bannerów i obrazów z kibicami, oprawami .. bez klimatu. Ale jest to do poprawy.


Wyposażenie / sprzęt rzeczywiście - klasa światowa.

spinna 03.02.2011 17:32

jako pierwszy KIKS.tv prezentuje jak będzie wyglądać STREFA KIBICA na stadionie Wisły:
http://kiks.tv/2011/02/bez-komentarz...-wisly-krakow/

PiotrG 03.02.2011 17:37

Świetna, po prostu klasa. Obawiałem się, iż wyjdzie kicz, a wyszło to naprawdę świetnie. Z pełnym optymizmem oczekuję muzeum i sklepu klubowego.
Zrobienie tej strefy to był na pewno spory wysiłek finansowy, jak widać jak Wisła chce, to potrafi. Może i kioski się na następny sezon pojawią.

Cichy 03.02.2011 17:45

Ło Chrystusie! Cywilizacja!

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Rzeczywiście urządzenie i wyposażenie tego miejsca musiało sporo kosztować ale efekt jest zajebisty.
Jeśli sklep i muzeum będą na podobnym poziomie to wielki szacun dla Basałaja i spółki.

jaszczur90 03.02.2011 17:56

I bileciki będzie można kupować w ciepłym pomieszczeniu.. cóż idziemy powolutku ku cywilizacji

PiotrG 03.02.2011 17:58

Wiesz, raczej przewyższamy konkurencję. Na Cracovii kasy są na zewnątrz, na Legii to samo. U nas mr. Obtułowicz i ZIKIT zapomnieli o kasach, ale Wisła przechytrzyła ich -zrobiła zajebiste kasy wewnątrz.

Pimko 03.02.2011 17:58

Byłem, sam widziałem i muszę powiedzieć że jest ładnie i schludnie ale jakoś tak miejscami pusto. Szczególnie mam na myśli tę część na piętrze od ulicy Reymonta, gdzie nie ma zupełnie nic... Wie ktoś czy coś tam będzie coś innego, może muzeum? (choć na muzeum to chyba trochę za mało miejsca)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl