![]() |
Cytat:
|
Tak przy okazji, bo pojawiały się tutaj mocno zadziwiające komentarze krytyczne w stosunku do estetyki hali...
Chciałbym podać linki do realizacji z użyciem szkła profilowego, czy to z użyciem Lamberts Linit czy Pilkington Profilit... Co ciekawe, cena szkła profilowego jest dość niska. Dość niska, to znaczy w cena m2 jest porównywalna jak dobrej jakości tradycyjna ściana osłonowa z ślusarki aluminiowej w konstrukcji słupowo-ryglowej. Oczywiście cena zależy też od kilku czynników takich jak grubość kształtek szklanych, to czy są montowane podwójne czy pojedyncze, faktury, koloru, stopnia przeźroczystości itp., ale na pewno w stosunku do niepowtarzalnych walorów estetycznych i funkcjonalnych jest to dość niedrogie rozwiązanie. No i delikatne, jednorodne światło jakie można uzyskać przez zastosowanie szkła profilowego nadaje się idealnie do budynków takich jak hale sportowe czy też muzea. http://www.stylepark.com/db-images/c..._488_336-1.jpg http://www.stylepark.com/db-images/c..._488_336-1.jpg http://www.stylepark.com/db-images/c..._480_639-5.jpg http://products.construction.com/swt...179/313634.jpg http://www.facilitiesnet.com/graphic...-bom09/257.jpg http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...Q0ARVwXcdw&t=1 http://www.westcrownsgroup.com/image...it_outside.jpg |
Ciekawy jestem ile razy w roku ta potencjalna hala w Czyżynach się zapełni...
|
Cytat:
|
Do Atlas Areny miasto Łódź dopłaca rocznie 8 mln zł, ponieważ jest nierentowna, a jak napisałeś zapełnia się bardzo często...
|
Jedyna szansa, żeby nie zmarnować przyznanych 8 mln. euro i nie dac sobie ich zabrać to zaciągnąąc pożyczkę w banku na brakującą cześć kwoty lub dogadać się z Can-Packiem i zbudować ją własnym kosztem. W przeciwnym wypadku nie dość, że nic nam miasto nie doda to jeszcze zabierze przyznane nam pieniądze na naszą halę.
|
Cytat:
Atlas Arena, a i hala w Czyżynach to obiekt, gdzie znajdzie się tylko sama hala. Byłem w o2 w Londynie i pamiętam, że znajduje się tam sporo kin, sal koncertowych, sklepów i innych takich pierdół. I prawda jest taka, że zysk generuje głównie to. Oczywiście nie da się w Krakowie postawić takiego obiektu, z takim rozmachem, jednak trzeba pomyśleć o tym, żeby coś działo się tam cały czas, czyli powinno być tam kino, małe centrum handlowe, i jakaś (jakieś) małe sale koncertowe, no i jakaś gastronomia. To wszystko może znajdować się wokół głównej hali, gdzie odbywać się będą zawody sportowe i większe widowiska kulturalne. Trzeba też zadbać o to, by coś tam się w tej hali działo. Oprócz siatkówki, która na pewno tam się będzie odbywać, można organizować jakiś futsal, ręczną, kosza i tenisa. Pewnie organizacja sporego turnieju ATP (za 250, 500 punktów) jest poza naszym zasięgiem, ale mecz Pucharu Davisa, czy pucharu Federacji jak najbardziej. PS. W ogóle to halą zarządzałoby KBF, więc zamiast sportu będzie Festiwal Kultury Żydowskiej, otwarcie Sukiennic. Tak jest! |
Czy TS Wisła przekazało już ziemię pod budowę hali miastu? Jeśli tak to nawet sami sobie nowej nie wybudujemy.
|
Cytat:
A obie hale mają sponsorów tytularnych. O takiego będzie w Krakowie ciężko. |
Cytat:
|
Cytat:
Z przedmówcami się zgodzę, że w Turcji teren zupełnie inny, aniżeli u nas... to tak jak autostrady na Chorwacji powstają praktycznie na litej skale, a u nas nasypy, podbitki, cipitki... 2 miesiące poleje a i tak się wszystko rozpływa :lol: Jednak kiedy już się bawili z wykopami mogli iść na całość i "utopić" dolne sektory w gruncie, tak aby loże VIP znajdowały się na poziomie gruntu. Również na północnej i południowej wejścia na sektor nie wymagały by wspinania się po schodach, co również wpłynęło by na poziom bezpieczeństwa. Nie wiem dlaczego nie zdecydowano się na taki ruch, zwłaszcza że przed 2000 rokiem słyszałem o takiej koncepcji?! Z zewnątrz stadion byłby niższy, estetyczniejszy i gabarytami nie przewyższał by wiele obiektu przy Kałuży, dzięki czemu łatwiej by było również wykończyć elewację. I nawet gdyby poszło na niego 200 milionów więcej zapewne nikt by nie płakał, bo wówczas byłby wizytówką miasta! Cytat:
ps. Mieli byśmy ponadto rozwiązaną sprawę parkingów ;) |
Majchrowski pokazal kibica Wisly po raz kolejny srodkowy palec.
i bardzo dobrze - glosowaliscie na niego - to macie. |
Cytat:
|
co do możliwości przesunięcia pieniędzy.nie znam sie na tych przepisach,ale gdyby to chodziło o przesunięcie np na drogi pewnie by sie nie dalo,a tak to przerzuca kase na tem sam cel (tzn hala sportowa) a tylko na inny obiekt.i takie cos może się niestety udać.
|
Nie dopuszczam nawet myśli, że hala Wisły mogłaby nie powstać zgodnie z planem i ustaleniami, podobnie, jak nie dopuszczam myśli o nieukończeniu stadionu, zgodnie z wielokrotnie już przesuniętym terminem.
Mam nadzieje, iż każdy, kto nazywa siebie kibicem Wisły, również takich możliwości, nie akceptuje wewnętrznie, a co za tym idzie, zewnętrznie będzie gotowy do upomnienia się o Wisłę razem i z osobna :-) Edit Jeśli SKWK zechce tym razem, zebrać kibiców, których da się oczywiście zebrać w realu, to będzie tysiąckrotnie lepiej, niż uprzednio, gdy błąkali się protestujący samozwańcy internetowi, od biur Wisły, po biura UM czy RM. PvD - wszelkim wyjaśnieniom służe privem z atencją i szacunkiem, większym niż doświadczam osobiście. Czuję się pośród Wiślaków, jednym z tysięcznych głosów najwyżej, a na forum raczej mało mnie widać ostatnio. Nie traktuj niczego z mojej strony, jako cokolwiek przeciw komukolwiek. Nigdy nie działałem wbrew Wiśle i dla niej zamilczę, jeśli taka wola innych. Nie da się bowiem, robić czegokolwiek wbrew komukolwiek, chcąc łączyć , nie dzielić oczywiście. Czasami, możemy różnić się w ocenach, choć chcemy najprawdopodobniej, tego samego i widzimy te same realia wokól Wisły. Róbmy swoje i cieszmy się radością Wisły. Jeszcze tylko kilka ważnych spraw i można sobie powiedzieć - pas - czas na intensywność innych. :-) |
http://bi.gazeta.pl/im/6/8970/z89704...iness-Park.jpg
Tak ostatnio patrzylem na zdjecie i budowe QBP... I konstrukcja tych budynkow w pewnym sensie jest podobna do stadionu, ale wlasnie jest roznica, wykonczenie na zewnatrz... Wykonczenie stadionu czyms takim by sprawilo ze moglby z zewnatrz wygladac nawet.. nowoczesnie (bo u nas o srodku nie wspominam... nie wiele jest stadionow w europie z tak dobrym wykonczeniem w srodku). Chce sie komus poszukac, badz wie co to za material i ile kosztuje? Tak na oko to pewnie zeby wypelnic tym stadion, to nie wiecej niz 10 mln by kosztowalo? to jakies 2% calej inwestycji... Ja wiem ze juz o Dibonie byla mowa, ale krew mnie zalewa jesli cos co max moze kosztowac do 5% calej inwestycji, moze zrobic tak ogromna roznice... |
|
Litości, nie próbujcie za wszelką cenę bronić Majchrowskiego.
Nieważne czy rządzi PO, czy PSL czy Osama z tylnego siedzenia - budowa hali dla Wisły to było jedno z jego haseł wyborczych i pogrubiony punkt programu. Gość zrobił z gęby cholewę i napluł nam w twarz, że nie pierwszy raz, bywa - pewnie nie ostatni. |
Można się było tego spodziewać, pomysłowe prace nadesłane na konkurs, wybrano jeden z ładniejszych i pomysłowych projektów.
To wszystko było zbyt piękne żeby było prawdziwe i Majchrowski nam to udowodnił, a my się daliśmy nabrać jak stado baranów. SZLAG!!! |
No to wyszedł ładny numer z tą hala. Z drugiej strony po raz kolejny ludzie z TS pokazali że nie umieją niczego dopiąć na 100%. Najpierw Salwator ich wystawił, teraz miasto..... A prezes zdziwiony bo dowiedział się z Gazety..
|
Cytat:
Nie mamy żadnego wpływu na politykę - zarówno lokalną jak i krajową - więc nikt się z nami nie liczy. Za chwilę Majchrowski może powiedzieć, że z miejskiego stadionu Wisły zrobi supermarket - a i tak nic mu się nie stanie. BTW: ilu "prawdziwych kibiców Wisły" głosowało na Majchrowskiego? Głosowanie na tego gościa w zasadzie jest tak samo naganne, jak przerzucenie się na Pasy. |
Jestem kibicem Wisły od wielu lat i myślę, że warto sobie powiedzieć kilka szczerych rzeczy:
1) nie mamy żadnego wpływu na politykę lokalną - kibice naszego klubu są wzajemnie skłóceni, są jakieś grupy wzajemnie rywalizujące ze sobą, a nie współdziałające dla wspólnego dobra (nie jestem blisko spraw kibicowskich, ale tak to wygląda z zewnątrz) 2) szanuję Prezesa TS-u i działaczy, ale mam od jakiegoś czasu wrażenie, że wciąż pozostają mentalnie w poprzedniej opoce (nie mówiąc już o relacjach na linii TS - S.A.) 3) mamy fatalny PR w Krakowie i w Polsce (wystarczy poczytać komentarze pod artykułami na temat hali) - klub nie zrobił nic, żeby przekonać zwykłych mieszkańców, że hala Wisły będzie lepsza niż hala na Czyżynach 4) marketing klubu jest bardzo słaby (strona WWW, inne działania) Mam nadzieję, że nowy Zarząd TS wybrany chyba w kwietniu wprowadzi wreszcie nasz klub w XXI wiek. Wszystko to nie zmienia faktu, że Majchrowski to kłamca i oszust i wszyscy Wiślacy, którzy na niego głosowali powinni się wstydzić. |
Rozumiem zdenerwowanie, ale to nie temat polityczny. Można komentować decyzję Majchrowskiego - bo to on podjął decyzję. Ale proszę odpuścić wycieczki partyjne.
BTW: PO, PiS, SLD, Krasnoludki - nie ma znaczenia. W naszym krakowskim grajdołku każda partia robi z Wisłą bunga-bunga. A winę za to ponosimy my wszyscy - kibice. Bo nie potrafimy wywrzeć na polityków odpowiedniego nacisku. |
Nie rozumiem tego rejwachu: jeśli jest tak jak piszecie, że pieniądze na halę Wisły pochodzą ze środków unijnych i nie można ich, tak sobie, przenieść na inny cel, to z pewnością TS ma jakichś swoich prawników, ktorzy mogą Majchrowskiemu pogrozić sprawą sądową, ba nawet tylko zwrócić mu uwagę, że stosowne zapisy uniemożliwiają taką operację, pod groźbą utraty tych środków.
Chyba, że jest coś o czym nie wiemy, a wie Majchrowsk, Kracik i TS. Wtedy możemy sobie pisać ile chcemy i wylewać żółć bez sensu |
Cytat:
problem w tym, że zawsze jest tak, że dużo się pisze ,a mało robi oglądając się na nielicznych, którzy tak czy tak będą posądzani o "robienie kreciej roboty w Wiśle". jestem pewien, że przeczytamy tu setki mądrych postów co gdzie i jak powinno się zadziałać szkoda, że nie ma chętnych na wykonanie. Taka jest rzeczywistość niestety. FraMat o jakich prawnikach mówisz? Firma Salwator nadal posiada dzierżawę terenów (basen otwarty i okolice gdzie mieli budować) z informacji jakie udało mi się kiedyś zdobyć przy okazji pewnej sprawy za te tereny nie płacą więc czemu nie rozwiązano umowy? Może są dziwne zapisy ale ktoś tą umowę forsował i podpisał. Nie wiem jak sprawa wygląda na dziś dzień ale chyba bez zmian. Postaram się dowiedzieć. I nikt dopóki dopóty nie dojdzie to krytycznego momentu nie wie.nie interesuje się tym co w Wiśle ma miejsce,a sugestii, myśli, propozycji co i jak od groma. jednak wtedy za późno albo nie ma kto się tym zająć. Niestety miejscem aktywności kibiców jest internet,a nie realny świat i piszę to bez złośliwości. Pokazały to wybory oraz inne sprawy związane ze stadionem i halą. |
Nie mam słów...http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=24509
Ale to ta kur*a Mjacher obmyślił... Jeb**y cwaniak. |
Cytat:
Myślisz że każdy forumowicz powinien z osobna wystąpić z propozycją zorganizowana protestu, manifestacji, przemarszu tudzież wysłania hate-maili do różnych urzędów? (nie miało brzmieć uszczypliwie). Myślę że należało by przypomnieć niektórym osobom co obiecywały w czasie kampanii wyborczej, ale może to być przeprowadzone w normalny, legalny, kontrolowany i zorganizowany sposób. |
Cytat:
dobrze napisałeś "chęć i możliwość" co nie znaczy, że mają poświęcić temu 24h/24h, a czasami jest tak, że przez cały dzień ludzie wpisują się na forum, a ci co deklarowali chęć poświecenia czasu wykonują swoje obowiązki zawodowe, szkolne itp. a wystarczyłoby by wykazać jakąś aktywność, o to chodzi. Cytat:
|
Cytat:
Przecież od początku było wiadomo, że pieniędzy na nią w obecnym budżecie nie ma... Te 8 mln z Unii miało się nijak do 55, które zostało na papierze "przeznaczone" na nasz obiekt. Zwłaszcza zważywszy na zadłużenie Krakowa. A ogłoszenie konkursu architektonicznego było w pro forma w ramach kampanii wyborczej. To niestety częste. Architekt wygrywa konkurs a nie może doczekać się realizacji. Hala jest melodią przyszłości. Mglistej niestety. |
Cytat:
A czy przez przypadek te dwie kwoty nie sa w euro i pln-ach? Bo takie zestawienie jakie przedstawiasz nie odzwierciedla prawdy. |
Cytat:
A wiesz, że nie wiem. Zakładałam, że chodzi o 8 mln pln. Jeśli euro to zmienia postać rzeczy. To już nie kwestia dziury budżetowej Krakowa tylko rzeczywiście oszustwo i pokazanie Wiśle oraz jej Kibicom... środkowego palca :( |
Jak już przerzucają coś na coś, to mogli by chociaż przerzucić część kwoty na jakąś elewacje stadionu (np. te płyty o których była mowa). Ale nie - Majchrowski nie chce totalnej porażki, i woli zabrać te pieniądze i zacząć budowę hali, dodam sztandardowej inwestycji z przed 8 lat (czy tam ile dokładnie nie wiem nawet) ... tonący brzytwy się chwyta.
|
Cytat:
|
Elu, 8 mln euro, czyli błędnie podawane przez media 32 mln zł. Błędnie, bo kurs zmienia się każdego dnia.
Innymi słowy, Wisła postarała się o grubo ponad połowę środków, które miasto właśnie próbuje skroić. Łudziłem się, że nie można ot tak sobie przenieść pieniędzy z jednego projektu na drugi. Ale skoro marszałek województwa otwarcie mówi, że "nie ma innej możliwości niż tak właśnie zrobić" to jest pozamiatane... Czekać teraz jak Can-Pack pożegna się z Wisłą w połowie roku i już wkrótce będzie można przy TS-owskim R22 gasić światło... |
Cytat:
Zobaczymy jak bedzie przebiegac budowa hali po drugiej stronie blon... |
Cytat:
Wisła się postarała o fundusze unijne a miasto bezczelnie tymi środkami dysponuje ? To, że pieniędzy na halę w najbliższym czasie nie będzie, to dochodziły do mnie takie sugestie, i że konkurs jest sobie a muzom. Ale nie wiedziałam, że to właśnie tak wyglądało -wiem, mój błąd - nie doczytałam, za mało się interesowałam - i wiązałam to z ogólnym zadłużeniem miasta :( Ale na jakiej podstawie myślisz, że Can-Pack pożegna się z Wisłą ? Wytrzymali już tyle przy starej hali - może wytrzymają jeszcze jakiś czas :] |
Cytat:
Potem upadła sprawa z Salwatorem (kryzys i niepoważne zachowanie firmy), więc szukano nowego partnera. W końcu miasto "dało się przekonać", że dołoży do budowy, ale w tym wypadku to miasto miało tą halę wybudować i być jej właścicielem. Dlatego Wisła więc zgodziła się, by beneficjentem pieniędzy z Unii zostało miasto. A miasto właśnie te pieniądze gwizdnęło i przekazało na czyżyńską. Konkurs był tylko kiełbasą wyborczą a jednocześnie przykrywką, by Wisła zgodziła się "przepisać" środki unijne na miasto. Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
teraz się okaże, że remont nie był tymczasowy na 1-2 lata a na kilka/kilkanaście lat. |
Jak czytam o tym, że Wisła zdobyła pieniądze, a miasto sobie bezczelnie przywłaszczyło, to przypomina mi się scena z Mrocznego Rycerza z napadu na bank.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl