![]() |
Cytat:
He he Ja bezposrednio sie udzielilem w komentarzach bo faktycznie chlop urwal sie chyba z choinki i nie wie wogole o czym pisze. Byle by tylko cos chlapnac i napisac. |
Oglądałem wczoraj tematy dnia w których mówiono na temat budżetu Krakowa. Wspaniała pani prowadząca powiedziała opierając się na komentarzach w internecie że może warto część pieniędzy ze stadionu Wisły przeznaczyć na inne cele. Następnie były kandydat na prezydenta pan Duda powiedział że to skandal że tyle pieniędzy w budżecie na 2011 jest zapisanych na stadion. Oglądając i słuchając tego wczoraj myślałem że rozniosę telewizor.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
|
No i wybrano sprawdzone mdz in ze stadionu Cracovii i Terminalu na okeciu Studio Lamela.
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24445 Chętnie zobaczę ten projekt - bo z tego zdjęcia powyżej wydaje mi się, że koncepcja zakłada wyburzenie starej hali. Gdyby tak było to sprawdziłaby się ta koncepcja : Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
kiedyś pisałem, że w komisji zasiada niejaki A. Bulanda, architekt, który wielu doprowadził już na skraj bankructwa -> patrz warszawski klub squash-owy deSki. |
Cytat:
Na jakiej zasadzie doprowadził do bankructwa ? Wiem jedynie , że Biuro Bulanda-Mucha to bardzo dobre biuro, a jego właściciele to dobrzy architekci. Poza tym - w tym Jury, to myślę, że nie on miał decydujący głos. |
projektował budynek klubu do squasha w trakcie realizacji okazało się, że koszty zdecydowanie przekroczyły początkowe szacunki... winą za to obarczono nieznośnego pana B, dodajmy iż cała konstrukcja okazała się wysoce nie funkcjonalną, choć piękną w oczach architekta... (wiem coś o tym z pierwszej ręki)
|
Koncepcja Lameli nie zakłada wyburzenia starej hali.
Bardzo przeciętna bryła w porównaniu z innymi projektami. |
Cytat:
Koszty zazwyczaj okazują się dużo wyższe. Czyli nic nowego - tradycyjna walka mdz konstruktorami a architektami. Takich przypadkow są tysiące. Cytat:
Pobieżne wrażenia z pierwszego zdjęcia. A czy mogę zapytać kto zajął 2 i 3 miejsce oraz , ktore koncepcje Ci się najbardziej podobały ? I które uważasz za lepsze ? |
może i racja ale jak pokazują doświadczenia ostatnich lat w Krakowie to trzeba uważać na "cudotwórców"
|
Pobieżne wrażenie z pierwszych zdjęć (bryła) : nieco rozbudowana Biedronka.
46 mln zł - to chyba dość tanio. Czy aby nie był to decydujący argument ? (Czego się spodziewałem). |
Niema co narzekać...byle ją wybudowali od A do Z w miarę krótkim okresie czasu.. W moim odczuciu bryła strasznie toporna ale w końcu w Krakowie wszystkie projekty muszą być toporne:P co tradycja to tradycja albo poprostu Kraków chce być wizytówką brutalizmu światowego:)... Mimo wszystko cieszę się że w końcu projekt jest i w możliwie niedługim czasie będzie hala:) bo niestety stadionu ukończonego w 100% to ja już chyba nie ujrzę, tym bardziej że Krakowski PiS chce odebrania środków przeznaczonych na dokończenie stadionu pod inne inwestycje.. takie jest życie- Kraków jest piękny- Ale zarządzający tym miastem są ludzie niekompetentni...
|
Dobrze, że coś dzieje :) Z oceną trzeba się wstrzymać do opublikowania lepszych wizualizacji...także tych projektów które nie wygrały.
|
Cytat:
Zazwyczaj koszty rosną dwukrotnie ;) Cytat:
|
Już się zaczął koncert narzekań?
Dla mnie świetny projekt. Dla tych co narzekają - wyobraźcie sobie że projektować mógł Obtułowicz czy jak mu tam :P http://www.wislakrakow.com/www/pictu...85c720663e.jpg Wydaje mi się że projektując uwzględniali nasz stadion bo jakieś wspólne elementy można odnaleźć |
Cytat:
|
Uważam za stosowne stworzenie listy osób publicznych, uważających stadion Wisły za najbrzydszy na świecie i kłamiących na temat jego funkcjonalności do szerokiej opinii społecznej. Niejaki Krzysztof Mrówka, kłamie co do braku widoczności na stadionie Wisły, gdyż u nas praktycznie wszystkie miejsca mają stuprocentową widoczność, podczas gdy na Legii ok 200 miejsc ma widoczność zerową wręcz a w Poznaniu aż 2000 miejsc ma takową. Myślę, że lista byłaby dość długa i znaleźliby się na niej, także ludzie związani z Wisłą, jak choćby Grzegorz Mielcarski :D
Po sporządzeniu takowej listy, powinniśmy wysłać ją do klubu, ze szczególnym uwzględnieniem dziennikarzy z tej listy, iż, jeśli nie przeproszą publicznie za swoje kłamstwa i szkalowanie Wisły pod kątem jej stadionu, to nie dostąpią zaszczytu przebywania na tym stadionie, w luksusowych warunkach stworzonych specjalnie dla nich, które oni uważają za najgorsze w Polsce i na świecie, więc i tak nie powinni płakać z powodu braku akredytacji i czerpać przyjemność z przebywania na innych ( lepszych w/g nich ) stadionach, gdzie będą marznąć i przekrzykiwać się najczęściej, a potem chwalić swój pobyt na nich. Mielcarski zaś i inni ( w tym także znani kibice Wisły ) powinni się czuć w roli persona non grata, gdy specjalnie będziemy ich fotografować na meczach Wisły, aby przedstawić ich "poświęcenie i męczarnie" podczas pobytu, na tak nielubianym przez nich stadionie :) Ps. a tutaj przedstawiam link do najpiękniejszego stadionu narodowego Maroko, który prawdopodobnie dla krytyków naszego stadionu, jest także wyżej w ich rankingu wrażliwości estetycznej kibica :rotfl: : http://stadiony.net/aktualnosci/2011...szego_stadionu Dzisiejsza prezentacja projektu hali Wisły, ucieszyła mnie chyba najbardziej, ze wszystkich dotychczasowych spraw w 2011, bez względu na szczególy, do których trzeba się odnieść niezwłocznie, jeśli będą tego wymagały :-) |
Cytat:
Co do naszego to już nie chce mi się pisać po raz 20 ale napiszę. Mnie sam stadion się np podoba. Tzn podoba mi się jego bryła którą psuje tragiczne wykonanie. Jest to oczywiście zaj... mankament ale do usunięcia ( pytanie czy w tym stuleciu?). Co do środka i widoczności to krytykować może to tylko ktoś kto tam nigdy nie był. Środek jest moim zdaniem niezły. A wypowiedzi na temat hali to chyba lekko przedwczesne bo pewnie w 90% przypadków bazujące na zdjęciu projektu o rozmiarze wyświetlacza w telefonie. |
Cytat:
PS. Atlas arena: http://static.panoramio.com/photos/o...l/23461649.jpg Taką byś chciał? |
Jeśli chodzi o projekt hali to muszę przyznać że mi sie podoba. Bryła prosta będzie doskonale pasować do otoczenia.
Jeśli natomiast chodzi o nasz stadion... drażni mnie ogrom telebimów, który lekko mówiąc przytłacza, choć biorąc pod uwagę całokształt źle to nie wygląda. Jeśli zaś mowa o widoczności to wydaje mi się że siedzący za telebimami na szczycie trybuny nie będą widzieć telebimu vis-a-vis... jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. |
4 Załącznik(ów)
Tak to ma wyglądać od góry:
http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019100 A tak od strony zachodniej: http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019134 Ta dolna część ma być wysokości starej hali. Jeszcze jest taka fotka http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019568 Nie miałem zbyt wiele czasu, żeby przyjrzeć się projektowi, trzeba było jechać na pożegnanie M. Pawełka ;) ZIS powinien dziś przesłać więcej materiałów oraz opublikować je na swojej stronie. Trudno nawet powiedzieć dokładnie jaka ma być pojemność, bo raz mówiono że 4000, raz że bodajże 4400 (+ to co na parkiecie w przypadku koncertów). Podobno w koncepcji terenu zawarto też umieszczenie jakiegoś boiska. Było kilka znacznie odważniejszych koncepcji, jak np ta praca (otrzymała ostatnie wyróżnienie): http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019325 |
Kolejny obiekt sportowy bez napisu, komu ma służyć. W Kauflandzie przy Kałuży nie wymieniają nazwy WISŁA nawet podczas prezentacji druzyny przed derbami, u nas ma powstać juz drugi obiekt bez umieszczonego godła i wyraźnej nazwy klubu. Przypadek ? Jakoś ta sama pracownia zadbała aby po drugiej stronie Błoń napis był. W dodatku taki sam jak na hotelu obok.
|
projekt ok. Ale pojemnosc wydaje mi sie ze troche za mała... 5000 powinno być optymalne, ale nie ma co narzekać, fajnie ze cos sie dzieje i w koncu infrastrukturalnie robi sie Europa
Wisla naprawde teraz bedzie miala niezly dobrobyt... 2 hale jedna na 2 tys druga na 4 tys do tego budynek tzw. "nowa hala"... bedzie z czego kozystac... naprawde fajnie Gwiazdzisty... a jaki jest problem zrobic napis czy godlo? Jest stowarzyszenie kibicow i wystarczy zglosic swoje poprawki do projektu... ewidentnie do zrobienia...Wyluzuj, bo Twoje teorie spiskowe przypominaja konferencje Jarka i jego swity... |
Nie jestem do końca w temacie, ale dlaczego ten wcześniejszy projekt hali przepadł ?
|
aa i tak zauwazylem ze koncepcja rozmieszczenia trybun jest identyczna co na stadionie parsiastym... Trybuna glowna 2 poziomowa a reszta jednopoziomowa
Ps. http://www.krakow.pl/pliki/7262/4 |
palikot
Cytat:
Nie mieszajcie nigdy Wisły do polityki, bo z tym światem, nasz klub nie powinien być łączony nigdy. |
Według mnie świetna koncepcja! zdecydowanie na plus.
|
Super projekt, pasuje do otoczenia ;)
|
Mam mieszane uczucia co do tej górnej część. Drugi projekt który tutaj pokazał rav jakoś bardziej mi się podoba. Rozumiem, że znowu jakiejś "abstrakcji" zrobić nie mogli bo "fajnie" by to się komponowało ze stadionem, ale jednak mogliby coś z tą górą zrobić ;)
|
Czy swoje mecze na tej hali będzie rozgrywała Wisła Krakbet?
|
materiał video z rozstrzygnięcia konkursu na nową halę Wisełki - http://www.malopolskatv.pl/przyszla-hala-wisly/
|
wszystkie projekty można zobaczyć w materiale KIKS.tv:
http://kiks.tv/2011/01/bez-komentarz...hali-ts-wisla/ |
na jednej z stron o Wiśle znalazłem taki opis hali (poniżej) - wynika z niego, że będzie łącznie 4 647 miejsc - uważam więc, że wielkość hali dla naszego klubu jest absolutnie idealna:
W nowym obiekcie, który na powstać przy ulicy Reymonta znajdzie się między innymi: - boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną halową (futsal), spełniające wymagania międzynarodowych i krajowych związków oraz federacji sportowych, - widownia na około 4 000 widzów (4 000 krzeseł stałych + 17 miejsc dla niepełnosprawnych, 230 miesc VIP, 400 miejsc na trybunie składanej) - zespół szatni wraz z zapleczem sanitarnym, dla zawodników - pomieszczenia odnowy biologicznej (sauna, siłownia itd.) - pomieszczenie wielofunkcyjne dla około 80 osób - magazyny na sprzęt i urządzenia do ćwiczeń i treningów - pokoje trenerów - pomieszczenie dla gastronomii - strefa rekreacji i poczekalni dla zawodników i osób towarzyszących - loże komentatorów, pomieszczenia dla telewizji i skyboksy |
Wisła Krakbet zaczyna rozgrywać mecze na R22 już od lutego, więc na pewno będzie też grała na nowej hali.
|
A napisane bylo gdzies moze kiedy jest planowana data oddania ukonczonego obiektu?
|
Bardzo dobry projekt, na to wygląda że stara hala także zostanie zachowana ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl