Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Feniks1983 13.01.2011 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1035052)


He he Ja bezposrednio sie udzielilem w komentarzach bo faktycznie chlop urwal sie chyba z choinki i nie wie wogole o czym pisze. Byle by tylko cos chlapnac i napisac.

PAC 14.01.2011 10:49

Oglądałem wczoraj tematy dnia w których mówiono na temat budżetu Krakowa. Wspaniała pani prowadząca powiedziała opierając się na komentarzach w internecie że może warto część pieniędzy ze stadionu Wisły przeznaczyć na inne cele. Następnie były kandydat na prezydenta pan Duda powiedział że to skandal że tyle pieniędzy w budżecie na 2011 jest zapisanych na stadion. Oglądając i słuchając tego wczoraj myślałem że rozniosę telewizor.

dostuffca 14.01.2011 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1035362)
Oglądałem wczoraj tematy dnia w których mówiono na temat budżetu Krakowa. Wspaniała pani prowadząca powiedziała opierając się na komentarzach w internecie że może warto część pieniędzy ze stadionu Wisły przeznaczyć na inne cele. Następnie były kandydat na prezydenta pan Duda powiedział że to skandal że tyle pieniędzy w budżecie na 2011 jest zapisanych na stadion. Oglądając i słuchając tego wczoraj myślałem że rozniosę telewizor.

Sama racja! Skandal jakich mało! Zostawmy stadion takim jaki jest. 18k osób się mieści? Mieści się. W telewizji i tak nie widać, że trybuna jest niedokończona? Nie widać. A to, że miasto nie zarobi na stadionie tyle ile by mogło? Oj tam, oj tam. Ci co mieli zarobić zarobili. No i liczba szkieletorów musi się zgadzać - a jak w tym roku coś się ruszy przy rondzie, to zapewnimy sobie nowego przy Reymonta. Tradycja niedokończonych inwestycji zobowiązuje.

cassius31krakow 14.01.2011 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1035362)
Oglądałem wczoraj tematy dnia w których mówiono na temat budżetu Krakowa. Wspaniała pani prowadząca powiedziała opierając się na komentarzach w internecie że może warto część pieniędzy ze stadionu Wisły przeznaczyć na inne cele. Następnie były kandydat na prezydenta pan Duda powiedział że to skandal że tyle pieniędzy w budżecie na 2011 jest zapisanych na stadion. Oglądając i słuchając tego wczoraj myślałem że rozniosę telewizor.

No i całe szczęście, że cymbał odpadł w 1. rundzie!!!

Q13SON 14.01.2011 14:45

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24445

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...129845b648.jpg

Ela 14.01.2011 14:46

No i wybrano sprawdzone mdz in ze stadionu Cracovii i Terminalu na okeciu Studio Lamela.

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24445

Chętnie zobaczę ten projekt - bo z tego zdjęcia powyżej wydaje mi się, że koncepcja zakłada wyburzenie starej hali.

Gdyby tak było to sprawdziłaby się ta koncepcja :

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1031465)
Choć istnieje koncepcja, że w obecnych realiach - kiedy wiadomo, że pieniędzy w budżecie na budowę hali nie ma i jej postawienie to melodia przyszłości - komisja właśnie wybierze projekt drogi i o pięknej architekturze ;)


Pyniu85 14.01.2011 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Feniks1983 (Post 1035069)
He he Ja bezposrednio sie udzielilem w komentarzach bo faktycznie chlop urwal sie chyba z choinki i nie wie wogole o czym pisze. Byle by tylko cos chlapnac i napisac.

Hehe kmiot jakich dawno nie czytałem, ten mrówka pisze bez ładu i bez składu, jak dzieci w podstawówce...masakra pewnie ma magistra z polonistyki na dodatek ten mądrala:rotfl:

Pyniu85 14.01.2011 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1035468)
No i wybrano sprawdzone mdz in ze stadionu Cracovii i Terminalu na okeciu Studio Lamela.

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24445

Chętnie zobaczę ten projekt - bo z tego zdjęcia powyżej wydaje mi się, że koncepcja zakłada wyburzenie starej hali.

Gdyby tak było to sprawdziłaby się ta koncepcja :


kiedyś pisałem, że w komisji zasiada niejaki A. Bulanda, architekt, który wielu doprowadził już na skraj bankructwa -> patrz warszawski klub squash-owy deSki.

Ela 14.01.2011 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pyniu85 (Post 1035472)
kiedyś pisałem, że w komisji zasiada niejaki A. Bulanda, architekt, który wielu doprowadził już na skraj bankructwa -> patrz warszawski klub squash-owy deSki.

Nic nie wiem o tej sprawie i tym klubie ?
Na jakiej zasadzie doprowadził do bankructwa ?

Wiem jedynie , że Biuro Bulanda-Mucha to bardzo dobre biuro, a jego właściciele to dobrzy architekci.

Poza tym - w tym Jury, to myślę, że nie on miał decydujący głos.

Pyniu85 14.01.2011 15:06

projektował budynek klubu do squasha w trakcie realizacji okazało się, że koszty zdecydowanie przekroczyły początkowe szacunki... winą za to obarczono nieznośnego pana B, dodajmy iż cała konstrukcja okazała się wysoce nie funkcjonalną, choć piękną w oczach architekta... (wiem coś o tym z pierwszej ręki)

rav 14.01.2011 15:08

Koncepcja Lameli nie zakłada wyburzenia starej hali.

Bardzo przeciętna bryła w porównaniu z innymi projektami.

Ela 14.01.2011 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pyniu85 (Post 1035483)
projektował budynek klubu do squasha w trakcie realizacji okazało się, że koszty zdecydowanie przekroczyły początkowe szacunki... winą za to obarczono nieznośnego pana B, dodajmy iż cała konstrukcja okazała się wysoce nie funkcjonalną, choć piękną w oczach architekta... (wiem coś o tym z pierwszej ręki)

To jest bardzo częste w architekturze.
Koszty zazwyczaj okazują się dużo wyższe.
Czyli nic nowego - tradycyjna walka mdz konstruktorami a architektami.
Takich przypadkow są tysiące.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1035484)
Koncepcja Lameli nie zakłada wyburzenia starej hali.

Bardzo przeciętna bryła w porównaniu z innymi projektami.

Dziękuje za wyjaśnienie.
Pobieżne wrażenia z pierwszego zdjęcia.

A czy mogę zapytać kto zajął 2 i 3 miejsce oraz , ktore koncepcje Ci się najbardziej podobały ? I które uważasz za lepsze ?

Pyniu85 14.01.2011 15:21

może i racja ale jak pokazują doświadczenia ostatnich lat w Krakowie to trzeba uważać na "cudotwórców"

Elefant 14.01.2011 15:28

Pobieżne wrażenie z pierwszych zdjęć (bryła) : nieco rozbudowana Biedronka.

46 mln zł - to chyba dość tanio. Czy aby nie był to decydujący argument ?

(Czego się spodziewałem).

wojtala8 14.01.2011 15:32

Niema co narzekać...byle ją wybudowali od A do Z w miarę krótkim okresie czasu.. W moim odczuciu bryła strasznie toporna ale w końcu w Krakowie wszystkie projekty muszą być toporne:P co tradycja to tradycja albo poprostu Kraków chce być wizytówką brutalizmu światowego:)... Mimo wszystko cieszę się że w końcu projekt jest i w możliwie niedługim czasie będzie hala:) bo niestety stadionu ukończonego w 100% to ja już chyba nie ujrzę, tym bardziej że Krakowski PiS chce odebrania środków przeznaczonych na dokończenie stadionu pod inne inwestycje.. takie jest życie- Kraków jest piękny- Ale zarządzający tym miastem są ludzie niekompetentni...

buczo1985 14.01.2011 15:35

Dobrze, że coś dzieje :) Z oceną trzeba się wstrzymać do opublikowania lepszych wizualizacji...także tych projektów które nie wygrały.

Ela 14.01.2011 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1035496)
Pobieżne wrażenie z pierwszych zdjęć (bryła) : nieco rozbudowana Biedronka.

46 mln zł - to chyba dość tanio. Czy aby nie był to decydujący argument ?

(Czego się spodziewałem).

Jak dojdzie do budowy to na pewno wyjdzie dużo więcej.
Zazwyczaj koszty rosną dwukrotnie ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1035500)
Dobrze, że coś dzieje :) Z oceną trzeba się wstrzymać do opublikowania lepszych wizualizacji...także tych projektów które nie wygrały.

Dokładnie - dlatego z niecierpliwością czekam na sprawozdanie i zdjęcia rava - który pewnie uczestniczy w pokonkursowej konferencji :)

Q13SON 14.01.2011 15:41

Już się zaczął koncert narzekań?

Dla mnie świetny projekt. Dla tych co narzekają - wyobraźcie sobie że projektować mógł Obtułowicz czy jak mu tam :P

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...85c720663e.jpg

Wydaje mi się że projektując uwzględniali nasz stadion bo jakieś wspólne elementy można odnaleźć

crazykaro 14.01.2011 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 1035504)
Już się zaczął koncert narzekań?

Dla mnie świetny projekt. Dla tych co narzekają - wyobraźcie sobie że projektować mógł Obtułowicz czy jak mu tam :P

http://www.wislakrakow.com/www/pictu...85c720663e.jpg

Wydaje mi się że projektując uwzględniali nasz stadion bo jakieś wspólne elementy można odnaleźć

Jeśli projekt tak słabo wygląda to co dopiero wykonanie.

kot 14.01.2011 16:02

Uważam za stosowne stworzenie listy osób publicznych, uważających stadion Wisły za najbrzydszy na świecie i kłamiących na temat jego funkcjonalności do szerokiej opinii społecznej. Niejaki Krzysztof Mrówka, kłamie co do braku widoczności na stadionie Wisły, gdyż u nas praktycznie wszystkie miejsca mają stuprocentową widoczność, podczas gdy na Legii ok 200 miejsc ma widoczność zerową wręcz a w Poznaniu aż 2000 miejsc ma takową. Myślę, że lista byłaby dość długa i znaleźliby się na niej, także ludzie związani z Wisłą, jak choćby Grzegorz Mielcarski :D

Po sporządzeniu takowej listy, powinniśmy wysłać ją do klubu, ze szczególnym uwzględnieniem dziennikarzy z tej listy, iż, jeśli nie przeproszą publicznie za swoje kłamstwa i szkalowanie Wisły pod kątem jej stadionu, to nie dostąpią zaszczytu przebywania na tym stadionie, w luksusowych warunkach stworzonych specjalnie dla nich, które oni uważają za najgorsze w Polsce i na świecie, więc i tak nie powinni płakać z powodu braku akredytacji i czerpać przyjemność z przebywania na innych ( lepszych w/g nich ) stadionach, gdzie będą marznąć i przekrzykiwać się najczęściej, a potem chwalić swój pobyt na nich. Mielcarski zaś i inni ( w tym także znani kibice Wisły ) powinni się czuć w roli persona non grata, gdy specjalnie będziemy ich fotografować na meczach Wisły, aby przedstawić ich "poświęcenie i męczarnie" podczas pobytu, na tak nielubianym przez nich stadionie :)

Ps. a tutaj przedstawiam link do najpiękniejszego stadionu narodowego Maroko, który prawdopodobnie dla krytyków naszego stadionu, jest także wyżej w ich rankingu wrażliwości estetycznej kibica :rotfl: :
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...szego_stadionu

Dzisiejsza prezentacja projektu hali Wisły, ucieszyła mnie chyba najbardziej, ze wszystkich dotychczasowych spraw w 2011, bez względu na szczególy, do których trzeba się odnieść niezwłocznie, jeśli będą tego wymagały :-)

rafkur 14.01.2011 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1035520)

Ps. a tutaj przedstawiam link do najpiękniejszego stadionu narodowego Maroko, który prawdopodobnie dla krytyków naszego stadionu, jest także wyżej w ich rankingu wrażliwości estetycznej kibica :rotfl: :
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...szego_stadionu

Wypaśny ))


Co do naszego to już nie chce mi się pisać po raz 20 ale napiszę. Mnie sam stadion się np podoba. Tzn podoba mi się jego bryła którą psuje tragiczne wykonanie. Jest to oczywiście zaj... mankament ale do usunięcia ( pytanie czy w tym stuleciu?). Co do środka i widoczności to krytykować może to tylko ktoś kto tam nigdy nie był. Środek jest moim zdaniem niezły.
A wypowiedzi na temat hali to chyba lekko przedwczesne bo pewnie w 90% przypadków bazujące na zdjęciu projektu o rozmiarze wyświetlacza w telefonie.

Q13SON 14.01.2011 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1035516)
Jeśli projekt tak słabo wygląda to co dopiero wykonanie.

Pokaż kilka lepszych projektów hal. Nie siedze w temacie i dla mnie ten projekt jest b. ładny. Być może nie widziałem zbyt wielu więc licze że zmienie zdanie gdy zobacze jakie hale teraz powstają na świecie.

PS.
Atlas arena:
http://static.panoramio.com/photos/o...l/23461649.jpg

Taką byś chciał?

Matejas_ 14.01.2011 16:29

Jeśli chodzi o projekt hali to muszę przyznać że mi sie podoba. Bryła prosta będzie doskonale pasować do otoczenia.

Jeśli natomiast chodzi o nasz stadion... drażni mnie ogrom telebimów, który lekko mówiąc przytłacza, choć biorąc pod uwagę całokształt źle to nie wygląda. Jeśli zaś mowa o widoczności to wydaje mi się że siedzący za telebimami na szczycie trybuny nie będą widzieć telebimu vis-a-vis... jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

rav 14.01.2011 16:35

4 Załącznik(ów)
Tak to ma wyglądać od góry:

http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019100

A tak od strony zachodniej:

http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019134

Ta dolna część ma być wysokości starej hali.

Jeszcze jest taka fotka
http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019568

Nie miałem zbyt wiele czasu, żeby przyjrzeć się projektowi, trzeba było jechać na pożegnanie M. Pawełka ;) ZIS powinien dziś przesłać więcej materiałów oraz opublikować je na swojej stronie.

Trudno nawet powiedzieć dokładnie jaka ma być pojemność, bo raz mówiono że 4000, raz że bodajże 4400 (+ to co na parkiecie w przypadku koncertów).
Podobno w koncepcji terenu zawarto też umieszczenie jakiegoś boiska.



Było kilka znacznie odważniejszych koncepcji, jak np ta praca (otrzymała ostatnie wyróżnienie):

http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1295019325

Gwiaździsty 14.01.2011 16:48

Kolejny obiekt sportowy bez napisu, komu ma służyć. W Kauflandzie przy Kałuży nie wymieniają nazwy WISŁA nawet podczas prezentacji druzyny przed derbami, u nas ma powstać juz drugi obiekt bez umieszczonego godła i wyraźnej nazwy klubu. Przypadek ? Jakoś ta sama pracownia zadbała aby po drugiej stronie Błoń napis był. W dodatku taki sam jak na hotelu obok.

palikot 14.01.2011 16:56

projekt ok. Ale pojemnosc wydaje mi sie ze troche za mała... 5000 powinno być optymalne, ale nie ma co narzekać, fajnie ze cos sie dzieje i w koncu infrastrukturalnie robi sie Europa
Wisla naprawde teraz bedzie miala niezly dobrobyt... 2 hale jedna na 2 tys druga na 4 tys do tego budynek tzw. "nowa hala"... bedzie z czego kozystac... naprawde fajnie
Gwiazdzisty... a jaki jest problem zrobic napis czy godlo? Jest stowarzyszenie kibicow i wystarczy zglosic swoje poprawki do projektu... ewidentnie do zrobienia...Wyluzuj, bo Twoje teorie spiskowe przypominaja konferencje Jarka i jego swity...

tomo 14.01.2011 17:08

Nie jestem do końca w temacie, ale dlaczego ten wcześniejszy projekt hali przepadł ?

palikot 14.01.2011 17:10

aa i tak zauwazylem ze koncepcja rozmieszczenia trybun jest identyczna co na stadionie parsiastym... Trybuna glowna 2 poziomowa a reszta jednopoziomowa
Ps.
http://www.krakow.pl/pliki/7262/4

kot 14.01.2011 17:25

palikot

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot
Wyluzuj, bo Twoje teorie spiskowe przypominaja konferencje Jarka i jego swity...

czy mógłbyś mi powiedzieć, o jakiego Jarka Ci chodzi w Twojej wypowiedzi, bo jeśli o tego co myślę, to proszę moderatorów ( słusznie karany na forum rasizm czy ksenofobia, niczym się nie różnią od anty- nienawiści wobec kogokolwiek ) o natychmiastowego bana dla Ciebie, za mieszanie nie tylko pojęć w temacie, ale także za ubliżanie innym kibicom, myślącym inaczej od Ciebie, dla których być może Twoi wybrańcy polityczni, są dla nich taką błazenadą, jak dla Ciebie Jarek i jego świta, lecz oni nie posługują się w swoich wypowiedziach, tak prostackimi i propagandowymi pomówieniami innych, zwłaszcza z imienia czy nazwy. Uciekaj od Wisły z tak brudną polityką z daleka, a jeśli już musisz, to wypowiadaj się o tym w tematach politycznych i najlepiej z szacunkiem do oponentów O.K. ??

Nie mieszajcie nigdy Wisły do polityki, bo z tym światem, nasz klub nie powinien być łączony nigdy.

wierny 14.01.2011 17:46

Z forum SSC
http://img94.imageshack.us/img94/6425/76799692.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/1033/77690580.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/7523/23498831.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/4182/28147781.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/8464/42854760.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/5818/81141451.jpg

KamiK 14.01.2011 17:48

Według mnie świetna koncepcja! zdecydowanie na plus.

sayek89 14.01.2011 18:00

Super projekt, pasuje do otoczenia ;)

master17 14.01.2011 18:05

Mam mieszane uczucia co do tej górnej część. Drugi projekt który tutaj pokazał rav jakoś bardziej mi się podoba. Rozumiem, że znowu jakiejś "abstrakcji" zrobić nie mogli bo "fajnie" by to się komponowało ze stadionem, ale jednak mogliby coś z tą górą zrobić ;)

damian3k 14.01.2011 18:16

Czy swoje mecze na tej hali będzie rozgrywała Wisła Krakbet?

moskit 14.01.2011 18:18

materiał video z rozstrzygnięcia konkursu na nową halę Wisełki - http://www.malopolskatv.pl/przyszla-hala-wisly/

spinna 14.01.2011 18:48

wszystkie projekty można zobaczyć w materiale KIKS.tv:
http://kiks.tv/2011/01/bez-komentarz...hali-ts-wisla/

tomek100 14.01.2011 19:26

na jednej z stron o Wiśle znalazłem taki opis hali (poniżej) - wynika z niego, że będzie łącznie 4 647 miejsc - uważam więc, że wielkość hali dla naszego klubu jest absolutnie idealna:

W nowym obiekcie, który na powstać przy ulicy Reymonta znajdzie się między innymi:

- boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną halową (futsal), spełniające wymagania międzynarodowych i krajowych związków oraz federacji sportowych,
- widownia na około 4 000 widzów (
4 000 krzeseł stałych + 17 miejsc dla niepełnosprawnych, 230 miesc VIP, 400 miejsc na trybunie składanej)
- zespół szatni wraz z zapleczem sanitarnym, dla zawodników
- pomieszczenia odnowy biologicznej (sauna, siłownia itd.)
- pomieszczenie wielofunkcyjne dla około 80 osób
- magazyny na sprzęt i urządzenia do ćwiczeń i treningów
- pokoje trenerów
- pomieszczenie dla gastronomii
- strefa rekreacji i poczekalni dla zawodników i osób towarzyszących
- loże komentatorów, pomieszczenia dla telewizji i skyboksy

tomek100 14.01.2011 19:29

Wisła Krakbet zaczyna rozgrywać mecze na R22 już od lutego, więc na pewno będzie też grała na nowej hali.

mulda 14.01.2011 21:04

A napisane bylo gdzies moze kiedy jest planowana data oddania ukonczonego obiektu?

arth_ur 14.01.2011 21:26

Bardzo dobry projekt, na to wygląda że stara hala także zostanie zachowana ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl