Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

wonski_eNHa 20.07.2010 17:35

Jest na ukos bo projektant tak chciał :D To się nazywa 'romby zwycięzców', ukłon architekta i gościa od trawy dla naszej tradycji.

ps. Tak na serio to dlatego jest tak koszona żeby liniowy nie podnosił łapy do góry.

Simao1 20.07.2010 17:38

Czyżby mieli montować niedługo telebimy? Widać robotników na konstrukcji :)

http://i26.tinypic.com/v3gn4o.png

runner 20.07.2010 17:40

Co do widoczności z 1 rzędu skyboxów i, SpoXsteR, to nie jest cm ale rząd metra może dwóch , przecież to foto to jest perspektywa, a w rzucie z góry miałbyś rzeczywistą wartość niewidocznego pola,
nie wydaje mi się aby to poprawili 1) bo byli by zmuszeni do podwyższenia drugiego rzędu, aby tamte miejsca nie były zasłaniane przez siedzących niżej - koszty i czas
2) patrząc realnie na stanowisko inspektorów i inwestora "jakoś to będzie"...., odnoszę wrażenie, że chcą wszystko jak najszybciej skończyć, oddać stadion operatorowi i niech on się martwi....
inna sprawa to podobna widoczność z miejsc dla niepełnosprawnych ! tam nikt nie robi lamentu a powinno się,

zobaczcie na wykończenie ścianki działowej widocznej przez szyby od ul. Reymana, brak gładzi jest widoczny od przeszło miesiąca może dwóch i żadnej reakcji:

http://s.fothost.pl/upload/10/29/4384d076.jpg

dostuffca 20.07.2010 17:45

@Runner - wyliczenia za pomocą nowoczesnych narzędzi komputerowych oraz skomplikowanych narzędzi matematycznych (Photoshop/ narzędzie linijka oraz proporcja matematyczna) pozwoliły mi stwierdzić, zę mówimy tu o dziesiątkach centymetrów (20-40) a nie setkach. Uff ;)

a to zdjęcie, które umieściłeś jak było tak jest po prostu przerażające.

crazykaro 20.07.2010 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 939284)
Jak dla mnie albo cięcie murku albo przeszklenie tego bo nic innego się nie wymyśli a tak to zostawić to było by jak splunięcie w twarz tym co chcą wydać gruba kasę za oglądnięcie meczu.
Jak nic nie zrobią to najpewniej większość skyboxów będzie gniła.

I co da cięcie murku i wstawienie plexi? Skoro nie widać kawałka murawy (nawet najmniejszego) to akurat ten kawałek byłby zasłonięty przez stalową (tudzież aluminiową) barierkę i też by nie było widać tego kawałka :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 939357)
inna sprawa to podobna widoczność z miejsc dla niepełnosprawnych ! tam nikt nie robi lamentu a powinno się

Było mówione że podobno zataszczyli tam wózek i podobno widoczność jest dobra

Lukaszr 20.07.2010 18:08

...
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pioneer (Post 939332)
Nawet dobrze sie sklada, ze odleglosci lini bocznych od trybun sa tak wielkie, bo gdyby byly normalne w granicach 10 metrow to nawet drugi rzad skyboxow nie ogarnalby calego boiska. Projektanci wiedzieli co robili.

Lepiej nie podsuwaj im takich pomyslów bo oddala linie o kolejne 20 metrów:)

Gwiaździsty 20.07.2010 18:09

Że też żaden z zawodowych malkontentów nie wspomina nic o wygladzie wnętrza trybuny. Czyżby się podobała ? Niemożliwe. Czas ponarzekać w tym temacie. Napewno coś znajdziecie. A to, że pisuar metalowy, a nie porcelanowy, nie taki dozownik na mydło.

dostuffca 20.07.2010 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 939376)
Że też żaden z zawodowych malkontentów nie wspomina nic o wygladzie wnętrza trybuny. Czyżby się podobała ? Niemożliwe. Czas ponarzekać w tym temacie. Napewno coś znajdziecie. A to, że pisuar metalowy, a nie porcelanowy, nie taki dozownik na mydło.

Prosisz i masz - kołowroty, a dokładnie ich brak. I wejście na stadion przez klatkę jak do zoo.
A poza tym wszystko naprawdę pierwsza klasa (na podstawie zdjęć). Nawet metalowe pisuary.

crazykaro 20.07.2010 18:28

^^ Jeśli już wspomniałeś o wnętrzu to na jednym zdjęć z wczorajszej galerii pod umywalkami w kiblach są jakies drzwiczki wizyjne tylko nie wiem po co, żeby ktoś tam mógł schować jakies skarby??

Do tego pisuary znajdują się (chyba bo jeszcze tam nie byłem to pewny nie jestem) przy samych drzwiach wejściowych do kibla. nieco niekomfortowa sytuacja/

Co by tu jeszcze wymyślić....
... to może jeszcze o pisuarach. Szkoda że nie zrobili takich jak w CK Browarze na pół ściany. Bardzo fajnie to wygląda a u nas takie korytka... nie sa aż tak efektowne

I co, zadowolony? :P
:D:D:D

Kordel_Walker 20.07.2010 18:29

SKWK ruszyło z wyborem wzoru na zachodnią http://www.***************/news/show...krzeselek___b_
Wzory wzorami ale pochwalić trzeba inicjatywę i demokratyczne wybory. Wielki plus dla SKWK.
Osobiście "przełknął" bym pięć tych wzorów:
http://i30.tinypic.com/1fuzy8.jpg
http://i26.tinypic.com/os7uc8.jpg
http://i26.tinypic.com/2iw6i5k.jpg
http://i25.tinypic.com/noy8v5.jpg
http://i31.tinypic.com/i4ff2d.jpg
z największym naciskiem na wzór nr1.


e:
To nie halucynki na naszym estadio?:)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

Gwiaździsty 20.07.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 939383)
^^ Jeśli już wspomniałeś o wnętrzu to na jednym zdjęć z wczorajszej galerii pod umywalkami w kiblach są jakies drzwiczki wizyjne tylko nie wiem po co, żeby ktoś tam mógł schować jakies skarby??

Do tego pisuary znajdują się (chyba bo jeszcze tam nie byłem to pewny nie jestem) przy samych drzwiach wejściowych do kibla. nieco niekomfortowa sytuacja/

Co by tu jeszcze wymyślić....
... to może jeszcze o pisuarach. Szkoda że nie zrobili takich jak w CK Browarze na pół ściany. Bardzo fajnie to wygląda a u nas takie korytka... nie sa aż tak efektowne

I co Gwiaździsty? Zadowolony? :P
:D:D:D

Zapomniałeś dodać, że nie ma bidetów do podmywania. Ich brak w XXI wieku to skandal.

WILU TS 20.07.2010 18:34

Tyle że my wytykamy błędy które są i z którymi 99% się zgodzi,Ty natomiast szukasz dziury w całym oraz prowokujesz

crazykaro 20.07.2010 18:38

A tam bidety jakoś przeżyje :foch:

Ale poza tymi drobnymi szczegółami to wykończenie mi się podoba. Dłuższą refleksję na ten temat napisze po pierwszej wizycie. Nie ma co narzekać zanim się nie sprawdzi

myt 20.07.2010 19:21

Załamka
 
Prawda jest taka, że nasz stadion to totalna porażka.W każdym elemencie jest coś spartaczone. A na dodatek zamiast jakoś sytuację ratować, to każdy kolejny pomysł jest gwoździem do trumny tego "projektu". Słupy do monitoringu kolejnym tego przykładem. A może zamontować na nich lampy i będzie alejka rowerowa na asfalcie. Architekt wystawił sobie na długie lata wizytówkę swojej niekompetencji. Jakbym był na jego miejscu to bym się ze wstydu spalił. Inni architekci (zwłaszcza fachowcy od stadionów) muszą mieć z niego niezły polew. Szkoda tylko, że naszym Wiślackim kosztem.

Mario Nh 20.07.2010 19:43

Takie głupie pytanie;
Czy murawa będzie już koszona według jednego wzoru? Na czym to w ogóle polega.

WislaFan123 20.07.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 939376)
Że też żaden z zawodowych malkontentów nie wspomina nic o wygladzie wnętrza trybuny. Czyżby się podobała ? Niemożliwe. Czas ponarzekać w tym temacie. Napewno coś znajdziecie. A to, że pisuar metalowy, a nie porcelanowy, nie taki dozownik na mydło.

I wlasnie to jest poje****. W srodku to chyba Allianz nawet tak nie wyglada, malo ktory stadion na swiecie jest chyba tak porzadnie zrobiony w srodku... Ale co z tego skoro z zewntarz jest tragedia? Tak trudno wylozyc stadion podobnymi plytkami z zewnatrz(oczywiscie troche inna odmiana ktora zmiany temperatury i pogody wytrzyma) na tym betonie albo szklem? juz nie wspominajac o calej masie bledow i opznien. A ten monitoring na srodku, az sie chce przyjsc w nocy na stadion i wyrwac w pi***, oczywiscie ze musi byc, no ale zeby, nie wazne ze minimalnym stopniu, troche zaslaniac..

Ktos musi za to beknac...

A z tym oddaniem a wrzesien to plotka - wszystko, doslownie wszystko jest w srodku gotowe, Reymana juz prawie tez.. No chyba ze nie chca dopuscic bo zarcia nie bedzie na stadionie, na zewnatrz juz nie postawia...

1227 20.07.2010 19:47

a tutaj taka ciekawostka. z naszym stadionem jak zawsze problemy :-D:-D:-D

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll...AT01/343552469

serek.c2 20.07.2010 19:47

Aprops murawy - mówiło się, że wykonawcą tejże będzie Zielona Architektura. Potem był mowa o firmie austriackiej... Czy ktoś zorientowany może mnie uświadomić jaka w końcu firma odpowiada za wykonanie boiska?

ps. Napisałem maila z pytaniem o stan trawy na naszym stadionie do Zielonej Architektury - cytuję odpowiedź:

"Uprzejmie informuję, ze firma Zielona Architektura nie modernizowała boiska na stadionie Wisła Kraków. Z zadanym pytaniem proszę zwrócić się do Wykonawcy tychże robót."

Fan Wisły 20.07.2010 19:52

Firma Pagro zajmowała się murawą ( samą trawę rozkładała firma austriacka)

crazykaro 20.07.2010 20:11

O III rundzie na naszym stadionie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

PanPlamka 20.07.2010 20:17

Wnetrza ladne ale juz je sobie wyobrazam po wizycie dziczy z drugiej strony blon.

pzkwr 20.07.2010 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PanPlamka (Post 939498)
Wnetrza ladne ale juz je sobie wyobrazam po wizycie dziczy z drugiej strony blon.

Obawiam się, że nasza własna dzicz wystarczy...

Mario Nh 20.07.2010 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 939486)

Zdjęcie oddaje naturalne kolory, różowe krzesełka :>

Cytat:

. Nieco więcej pracy czeka nas przy trybunie północnej, ale na koniec sierpnia, najpóźniej na początek września, wykonamy klatki schodowe i drogi dojścia. Wcześniej, bo 11 września, gotowe będzie oświetlenie stadionu i wszystkie systemy.
:foch:

Above 20.07.2010 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 939385)
e:
To nie halucynki na naszym estadio?:)
http://www.stadionwisly.info/fotorel...dion_wisly.jpg

Jakbyś to pozbierał z całej murawy to by się dobre 2 kosze grzybów zrobiły ;)

szejkspir 20.07.2010 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 939234)
jesli to jest foto z pozycji siedzacej (szejkspir?)to jest duzo , duzo lepiej..z pierwszego rzedu nie widac moze....kilkanascie cm od linii bocznej

pierwszy rzad
http://i30.tinypic.com/bhan7r.jpg%3C/a%3E
drugi rzad
http://i27.tinypic.com/1z3oys2.jpg%3C/a%3E


czerwona kreska to linia boczna, a to niebieskie to jakies tam charakterystyczne znamie na murawie , ktore posluzylo mi za pokazanie odleglosci od kreski niebieskiej do czerwonej

co najwyzej 1 rzad nie bedzie widziec dzieciakow podajacych pilki ;)

Zdjęcia z tych rzedów wykonano siedząc na fotelach, trzymajac aparat oburącz prosto, mierząc lewym okiem przez wizjer, przy wzroście fotografa 1,86m ;D

dostuffca 20.07.2010 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szejkspir (Post 939524)
Zdjęcia z tych rzedów wykonano siedząc na fotelach, trzymajac aparat oburącz prosto, mierząc lewym okiem przez wizjer, przy wzroście fotografa 1,86m ;D

no to jesteśmy w dupie :) - dane na szybko z 2004 roku (google) > Przeciętny Polak ma 177,5 cm wzrostu - to 8,5 cm zrobi różnicę. Pełna profeska :]

1q2 20.07.2010 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 939562)
no to jesteśmy w dupie :) - dane na szybko z 2004 roku (google) > Przeciętny Polak ma 177,5 cm wzrostu - to 8,5 cm zrobi różnicę. Pełna profeska :]

Są lokale gdzie od 21 wpuszczają, są gdzie nie wolno w dresach czy adidasach, w innych jest selekcja - u nas zostaną wprowadzone w pełni nowatorskie zasady - nie dość że musisz być bogaty, to minimum 1.9 metra wzrostu :lol:

Żeby nie tylko narzekać - wnętrza prezentują się świetnie, ale żeby też za dużo nie nachwalić;) , to z kołowrotkami pewnie będzie niezła afera.
Swoją drogą gdzie mają być kasy?

PanPlamka 20.07.2010 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 939569)
Żeby nie tylko narzekać - wnętrza prezentują się świetnie, ale żeby też za dużo nie nachwalić;) , to z kołowrotkami pewnie będzie niezła afera.

No wlasnie, co do kolowrotow, to rozumiem ze beda one wbudowane w sciane stadionu?

iiYama 20.07.2010 21:52

Ja pinkolę. Kolejne wcielenie Bohdana K. Żaden topic nie jest bezpieczny :pobity: Dział marketingu ruszył z kopyta, tylko czemu forma wypowiedzi tak niewspółczesna.

A co do pytania 1q2 odnośnie kas. Nie mówiło się swego czasu że stare kasy miały być pierwotnie przesunięte w stronę nowej trybuny północnej tak aby zwiększyć powierzchnię placu od strony Reymonta?

PiotrG 20.07.2010 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 939122)
"W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie modernizacji stadionu miejskiego stadionu im. Henryka Reymana, zgłoszoną między sesjami Rady Miasta Krakowa w dniu 30 czerwca 2010 r., uprzejmie informuję, iż z uwagi na trwającą analizę wnioskowanej problematyki, odpowiednie dane przekażę odrębnym pismem w terminie późniejszym."

Znowu się biedacy w 3tyg nie wyrobili... To jest po prostu żałosne, naprawdę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl