Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

azor 07.11.2025 21:39

Bednarz dyrektorem sportowym w Niecieczy. Czy będą race wystrzelone z pola kukurydzy?

Patryko 20.11.2025 16:00

Wygląda na to, że Moskal schodzi z naszej listy płac.

https://x.com/MateuszMiga/status/1991508878182477937

FraMat 20.11.2025 16:34

Wygląda na to, że Kwiecień chciał nam ulżyć i znalazł taki sposób
:>

AgresywnyChomik 20.11.2025 16:47

I super, win dla nas.

Patryko 20.11.2025 16:53

Powiem tak - w tym sezonie nawet inne drużyny z pierwszej ligi nam pomagają, jak nie wywalczymy awansu teraz, to nie wiem kiedy ^^

Pensja Moskala, z jedno/dwa wypożyczenia i można rozejrzeć się za jakimś napadziorem :)

stary dziad 20.11.2025 17:04

Czyli trzeba jasno powiedzieć- Wojciech Kwiecień sponsorem Wisły :).
Dobra wróżba !

Karherop 21.11.2025 08:43

To zdecydowanie informacja dnia dla nas, pensja Moskala za 7.5 miesiąca na pewno podchodzi spokojnie pod 300-400k PLN, to kwota nie do pogardzenia.

A że powinnismy Moskalowi życzyć dobrze to tez mozna cie cieszyć, że swoje zarobi w Wieczystej. Wyniki będą jakie będą, powinno byc sporo remisów ;)

As 21.11.2025 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1656824)
To zdecydowanie informacja dnia dla nas, pensja Moskala za 7.5 miesiąca na pewno podchodzi spokojnie pod 300-400k PLN, to kwota nie do pogardzenia.

A że powinnismy Moskalowi życzyć dobrze to tez mozna cie cieszyć, że swoje zarobi w Wieczystej. Wyniki będą jakie będą, powinno byc sporo remisów ;)

Nie spodziewam sie sporo remisow. Raczej nie bedzie mial pol skladu na L4 a jedyny napastnik w skladzie nie bedzie gral na srodkach przeciwbolowych zamiast poddac sie operacji.

Mysle, ze jesli Moskal dostanie czas zeby to ogarnac po swojemu i nie zwolnia go po trzech meczach to im zrobi awans.

Patryko 21.11.2025 10:35

Zastanawiam się co będzie, jeśli Moskal załóżmy zrobi 0 lub 1 punkt w pozostałych 3 meczach.

Od razu zwolnienie? Czy jednak pozwolą mu przeprowadzić przygotowania zimowe?

Patryko 21.11.2025 10:49

Moskal już oficjalnie w Wieczystej:

https://www.kswieczysta.com/news,2453.html

sandomingo 21.11.2025 11:03

Kazek zrobi awans z Czystą, wygrywając na wiosnę przy R22.

bridgeburner 21.11.2025 11:26

Dobry krok w kierunku zrobienia z nich naszego satelickiego klubu
Jeszcze rezerwy docelowo awans do drugiej ligi, 3 drużyna w 3 lidze i można szkolić
Tak, wiem, fantazja mnie trochę poniosła przy piątku

Karherop 21.11.2025 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1656829)
Kazek zrobi awans z Czystą, wygrywając na wiosnę przy R22.

22 lutego to jest jeszcze kalendarzowa zima

sandomingo 21.11.2025 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1656832)
22 lutego to jest jeszcze kalendarzowa zima

Masz rację. Czyli tytuł prasowy będzie brzmiał: Moskal zamroził Wisłę.

wolfy 21.11.2025 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1656829)
Kazek zrobi awans z Czystą, wygrywając na wiosnę przy R22.

Jasne. Trzeba mieć jakieś marzenia.

Ja stawiam, że do meczu z nami nie będzie już trenerem Wieczystej :> Nie życzę mu źle, ale wiadomo jak jest z posadą trenera u Kwietnia.
Zobaczymy czy wytrzyma dłużej niż w Wiśle.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1656831)
Dobry krok w kierunku zrobienia z nich naszego satelickiego klubu
Jeszcze rezerwy docelowo awans do drugiej ligi, 3 drużyna w 3 lidze i można szkolić
Tak, wiem, fantazja mnie trochę poniosła przy piątku

Picie przed południem to nie jest zdrowy objaw.

Nasze rezerwy to na razie niech się utrzymają w tej trzeciej lidze, bo z tym może być trudno.

grogoriogreg 22.11.2025 16:15

Czyli nazywany przez swoich przeciwników "Zaskroniec" na mocno zakrapianej alkoholem imprezie najpierw przekonał Kwietnia, by wziął Moskala na trenera Wieczystej, dzięki czemu klub zaoszczędzi sporo kasy, a w dodatku na sam koniec poddymił i dodatkowo uderzył w Kazka, zarzucając mu brak honoru, by ten był bardziej skłonny przyjąć ofertę "gorącego krzesła", a jego zaczadzeni krytycy dostali tak rzadką w ostatnim czasie możliwość do uderzenia w niego? Nieźle sobie to wymyślił.

Dla Moskala to świetna okazja do zarobienia dobrych pieniędzy, poprowadzenia drużyny chcącej grać w piłkę i mającej szanse na odgryzienie się nie tyle Wiśle, co Królewskiemu. Bo trudno teraz byłoby znaleźć kogoś w środowisku piłkarskim, kto chciałby mu utrzeć nosa tak mocno, jak Kazek.

Karherop 22.11.2025 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1656863)
,(...). Bo trudno teraz byłoby znaleźć kogoś w środowisku piłkarskim, kto chciałby mu utrzeć nosa tak mocno, jak Kazek.

E tam trudno, a Dróżdż to myslisz ze jakimi pała do niego emocjami?

Karherop 02.12.2025 16:47

https://weszlo.com/brzeczek-docenil-...byc-wdzieczni/

Brzęczek niech sobie odpali transfernarkt i sprawdzi ile gral ten rezerwowy Duda w Garbarnii. Niezle sobie Jurek fantaziuje.

sandomingo 02.12.2025 17:03

Niezły odlot Wujaszka.
Duda był absolutnie podstawowym zawodnikiem Garcy.

Patryko 02.12.2025 17:11

Przecież on po odejściu z Wisły mówił w mediach, że wykonał u nas fantastyczną pracę.

Komentuje się samo.

doktor granat 02.12.2025 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1657387)
Niezły odlot Wujaszka.
Duda był absolutnie podstawowym zawodnikiem Garcy.

Wujek niestety dla niego nie jest orłem intelektualnym, gdyby było inaczej to cieszyłby się, że mu póki co żre, a tematu Rakowa, a zwłaszcza Wisły unikałby jak ognia.
Ch.j z nim.

tedyy 02.12.2025 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657386)
https://weszlo.com/brzeczek-docenil-...byc-wdzieczni/

Brzęczek niech sobie odpali transfernarkt i sprawdzi ile gral ten rezerwowy Duda w Garbarnii. Niezle sobie Jurek fantaziuje.

No tak ponad 70% rozegranych minut to w zasadzie głebokie rezerwy :haha::haha: pięknie odjechał

sandomingo 02.12.2025 22:24

Na fali wyników młodzieżówki Wuja ewidentnie poczuł moc.
Kilka dni temu udzielił wywiadu dla Interii, w którym powiedział, że Wisła pod jego wodzą co prawda wygrała tylko jeden mecz i spadła ale grała i trenowała bardzo dobrze. Degradacja była zaś wynikiem decyzji, które zapadły "w gabinetach".
Oczywiście dzbannikarz nie zadał pytania o jakie gabinety chodzi.

U Ćwiąkały Wujaszek opowiada jak to uratował piłkarskie życie Dudzie, który walczył z astmą siedząc na ławce rezerwowych Garbarni.

Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Czy to Brzęczek odkrył Papszuna? Bo o to, czy jest fundamentem sukcesów Rakowa to nawet nie pytam.
Chłop mógłby się.pochwalić Rodado, bo naprawdę jest czym a idzie w takie maliny...No ale faktycznie, jakimś bystrzakiem to on nie jest.

Przy okazji Wuja, ciekawy jestem co tam porabiają pozostali architekci spadku, o których coś ciszej: Panowie Prezesi Błaszczykowski (Dawid) i mecenas Bałaziński.

Karherop 02.12.2025 22:49

W sumie szkoda że Wuja też sie nie pochwalil jak mocno stawial u nas na mlode talenty: Wachowiaka, Plewke, Niewiadomskiego, Gruszkowskiego, Szota, Skrobanskiego, Talara, Bieganskiego, Młyńskiego, Starzyńskiego, Szywacza, szanse debiutu dostal nawet Hubert Sobol i Bartoń, wszyscy grali za wuja i odgrywaja dzisiaj niesamowita role w dorosłej piłce.

Elendil 02.12.2025 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657416)
W sumie szkoda że Wuja też sie nie pochwalil jak mocno stawial u nas na mlode talenty: Wachowiaka, Plewke, Niewiadomskiego, Gruszkowskiego, Szota, Skrobanskiego, Talara, Bieganskiego, Młyńskiego, Starzyńskiego, Szywacza, szanse debiutu dostal nawet Hubert Sobol i Bartoń, wszyscy grali za wuja i odgrywaja dzisiaj niesamowita role w dorosłej piłce.

Jak słyszę te nazwiska to mi się PTSD włącza... sezon spadkowy, umaszczanie się w 1 lidze, gra że oczy krwawiły, mokra szmata praktycznie co tydzień...

wolfy 03.12.2025 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657416)
W sumie szkoda że Wuja też sie nie pochwalil jak mocno stawial u nas na mlode talenty: Wachowiaka, Plewke, Niewiadomskiego, Gruszkowskiego, Szota, Skrobanskiego, Talara, Bieganskiego, Młyńskiego, Starzyńskiego, Szywacza, szanse debiutu dostal nawet Hubert Sobol i Bartoń, wszyscy grali za wuja i odgrywaja dzisiaj niesamowita role w dorosłej piłce.

Stawiał na nich, to fakt. Z braku innych piłkarzy, ale grali. Ze znanym efektem.

Przy czym nie można zapomnieć że Wisła grała nimi też w Ekstraklasie przed Brzęczkiem. Mieliśmy super pozycję w PJS! Co prawda kasę nam obcieli bo spadliśmy, ale mieliśmy.

Pierwszym który przerzedził stado był Sobolewski.

Karherop 03.12.2025 08:26

Polowy z nich nie było w esa.

Napislabym cos jeszcze o Wuju ale chyba nie chce wracać do tego okresu..

Niech mu sie wiedzie, ale odrobina samokrytyki by mu nie zaszkodzila.

Patryko 03.12.2025 09:01

Decyzje o sprzedaży Yeboaha i Ashrafa zapadły w gabinetach ;)

Osobną kwestią jest to, czy na tamten moment można było im zapobiec.

As 03.12.2025 09:03

Ja to mu troche tak po ludzku wspolczulem, Obiektywnie rzecz biorac to chlop latwo nie mial. Stac nas bylo tylko na takich zawodnikow, ktorych - malymi wyjatkami - nikt w Ekstraklasie by nie chcial do pierwszej jedenastki, u nas natomiast grali wszystko. Tym chlopakom nie bylo nawet placone na czas.

Moglby oczywiscie w wywiadach nie kolorowac rzeczywistosci bo idzie mu zajebiscie z U-21 i do niczego mu pisanie bajek nie jest potrzebne ale trzeba uczciwie powiedziec, ze spadek nalezal sie klubowi jak psu buda i zwalanie winy na trenera to tez zaklamywanie rzeczywistosci.

Niestety, zycie to nie Fifa, trener kontroluje pewne aspekty ale globalnie kontroluje niewiele. Sprawdzic sie tego oczywiscie nie da ale ja mam taka opinie, ze kto by Wisly wtedy nie wzial to i tak by spadl bo sklad byl taki, ze nie bylo ratunku.

s1mone 03.12.2025 10:01

Dodam też, że patrząc co z tym samym materiałem ludzkim, nawet słabszym niż za Brzęczka - bo Jurek dostał wzmocnienia - robił Gula - zmienia całkowicie mój odbiór tego trenera. On generalnie dostał po prostu tragiczny materiał do prowadzenia i szył z tego jak umiał - przypomnę, że gdy odchodził Wisła była poza strefą spadkową.

Jak w sezonie spadkowym go mocno obwiniałem, tak teraz widzę, że facet robił co tylko się dało i to on trzymał nas nad strefą spadkową za pysk. Chociaż wiadomo, też maczał palce w transferach (Skvarka), więc trochę odpowiedzialności po jego stronie też jest.

sandomingo 03.12.2025 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1657427)
Dodam też, że patrząc co z tym samym materiałem ludzkim, nawet słabszym niż za Brzęczka - bo Jurek dostał wzmocnienia - robił Gula - zmienia całkowicie mój odbiór tego trenera. On generalnie dostał po prostu tragiczny materiał do prowadzenia i szył z tego jak umiał - przypomnę, że gdy odchodził Wisła była poza strefą spadkową.

Jak w sezonie spadkowym go mocno obwiniałem, tak teraz widzę, że facet robił co tylko się dało i to on trzymał nas nad strefą spadkową za pysk. Chociaż wiadomo, też maczał palce w transferach (Skvarka), więc trochę odpowiedzialności po jego stronie też jest.

Gula miał Aschrafa i Yeboaha - to był zupełnie inny materiał ludzki.
Natomiast jak zobaczył Wisłę bez nich - spierdzielił błyskawicznie.

A co do Wuja - chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby przestał .......ić o fantastycznej pracy, którą rzekomo wykonał.

azor 03.12.2025 11:43

Odnośnie Dudy - po tt krążyły podsumowania odnośnie uratowania przez Brzęczka, Weszło to odpowiednio klarownie spięło w jedność

https://weszlo.com/weryfikacja-slow-...-sie-z-prawda/

Patryko 03.12.2025 12:09

Jerzy Brzęczek wykonał w Wiśle fantastyczną pracę. Wbijcie sobie to do głowy.

wolfy 03.12.2025 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1657426)
Ja to mu troche tak po ludzku wspolczulem, Obiektywnie rzecz biorac to chlop latwo nie mial. Stac nas bylo tylko na takich zawodnikow, ktorych - malymi wyjatkami - nikt w Ekstraklasie by nie chcial do pierwszej jedenastki, u nas natomiast grali wszystko. Tym chlopakom nie bylo nawet placone na czas.

Moglby oczywiscie w wywiadach nie kolorowac rzeczywistosci bo idzie mu zajebiscie z U-21 i do niczego mu pisanie bajek nie jest potrzebne ale trzeba uczciwie powiedziec, ze spadek nalezal sie klubowi jak psu buda i zwalanie winy na trenera to tez zaklamywanie rzeczywistosci.

Niestety, zycie to nie Fifa, trener kontroluje pewne aspekty ale globalnie kontroluje niewiele. Sprawdzic sie tego oczywiscie nie da ale ja mam taka opinie, ze kto by Wisly wtedy nie wzial to i tak by spadl bo sklad byl taki, ze nie bylo ratunku.

Po latach, kiedy przeszedł szok, doszedłem do tego samego wniosku.
Spadek nam się po prostu należał. I nie chodzi mi tu o jakąś pseudo karmę, po prostu byliśmy organizacyjnie wydmuszką.

Yeboah i Aschraf ciągnęli ten zespół za uszy. Kiedy ich zabrakło...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1657428)
Gula miał Aschrafa i Yeboaha - to był zupełnie inny materiał ludzki.
Natomiast jak zobaczył Wisłę bez nich - spierdzielił błyskawicznie.

A co do Wuja - chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby przestał .......ić o fantastycznej pracy, którą rzekomo wykonał.

Większość osób nie pamięta, ale Gula złożył dymisję na długo przed tym jak został zwolniony. Jeszcze przed przerwą zimową. Po prostu nie została przyjęta, obiecano mu transfery... Po czym sprzedano jedynych piłkarzy którzy coś grali.

Karcz twierdził że to jedyny trener Wisły który dymisję przyjął z radością.

Brzęczek niepotrzebnie to brał. A nie było innych chętnych. Ludzie tutaj pomijają niewygodną prawdę że nikt nie chciał wziąć wtedy Wisły i brać spadku na klatę.

@s1mone - Skvarka to był pikuś przy Fazlagiciu, transferze który polecił nam jego brat i Gula chciał.

Karherop 03.12.2025 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1657439)
Brzęczek niepotrzebnie to brał. A nie było innych chętnych. Ludzie tutaj pomijają niewygodną prawdę że nikt nie chciał wziąć wtedy Wisły i brać spadku na klatę.

@s1mone - Skvarka to był pikuś przy Fazlagiciu, transferze który polecił nam jego brat i Gula chciał.

Zapominasz ze w momencie gdy odszedl Gula to Wisła jeszcze nie była w strefie spadkowej.

Jakby Wisłę wzial wowczas Ojrzynski lub inny zadaniowiec to może byśmy sie utrzymali. Moze. I na pewno nie bylo tak ze nie było chetnego trenera bo sobie wpisze spadek w CV. Multum szkoleniowców wpisywalo sobie spadek choćby taki Simundza czy Stokowiec.

Na pewno Wisla nie spadla wiosna przez osobe trenera, ale Brzeczek kompletnie nic nie pomogl żeby oszukać przeznaczenie.

wolfy 03.12.2025 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657442)
Zapominasz ze w momencie gdy odszedl Gula to Wisła jeszcze nie była w strefie spadkowej.

Jakby Wisłę wzial wowczas Ojrzynski lub inny zadaniowiec to może byśmy sie utrzymali. Moze. I na pewno nie bylo tak ze nie było chetnego trenera bo sobie wpisze spadek w CV. Multum szkoleniowców wpisywalo sobie spadek choćby taki Simundza czy Stokowiec.

Na pewno Wisla nie spadla wiosna przez osobe trenera, ale Brzeczek kompletnie nic nie pomogl żeby oszukać przeznaczenie.

Ja opieram się na wypowiedziach kilku osób że nikt wtedy Wisły nie chciał przejąć. Wszyscy w środowisku wiedzieli że to - za przeproszeniem - jebnie.

Brzęczek popełnił błąd że dał się wtedy namówić, tak jak Sobolewski że wziął Odrę, albo nie odszedł z Wisły po przegranych barażach. Większość trenerów uznała że niepotrzebne im takie emocje, wyzwiska i ogólny cyrk związany ze spadkiem tak medialnego klubu.
Spadek z Wisłą Kraków to co innego niż spadek z Lechią, Górnikiem Zabrze czy ŁKS-em z przyczyn czysto historycznych i medialnych.

Ale możesz wierzyć w co chcesz.

Karherop 03.12.2025 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1657443)
Ja opieram się na wypowiedziach kilku osób że nikt wtedy Wisły nie chciał przejąć. Wszyscy w środowisku wiedzieli że to - za przeproszeniem - jebnie.

Brzęczek popełnił błąd że dał się wtedy namówić, tak jak Sobolewski że wziął Odrę, albo nie odszedł z Wisły po przegranych barażach. Większość trenerów uznała że niepotrzebne im takie emocje, wyzwiska i ogólny cyrk związany ze spadkiem tak medialnego klubu.
Spadek z Wisłą Kraków to co innego niż spadek z Lechią, Górnikiem Zabrze czy ŁKS-em z przyczyn czysto historycznych i medialnych.

Ale możesz wierzyć w co chcesz.

Brzęczek przejal Wisle na 13 miejscu w tabeli, za soba mial 5 drużyn m.in BBT Termalike z 5 pkt przewagi ktory nas ostatecznie wyprzedził. Gdybysmy punktowali wiosna zaledwie tak jak Bruk bet to bysmy sie utrzymali.

Trenera Wisla szukała 1 dzien, bo wszyscy chcieli namówić Brzęczka. Nikt nie rozważał Ojrzynskiego i nie dlatego że by sie nie zgodzil.

wolfy 03.12.2025 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657445)
Brzęczek przejal Wisle na 13 miejscu w tabeli, za soba mial 5 drużyn m.in BBT Termalike z 5 pkt przewagi ktory nas ostatecznie wyprzedził. Gdybysmy punktowali wiosna zaledwie tak jak Bruk bet to bysmy sie utrzymali.

Trenera Wisla szukała 1 dzien, bo wszyscy chcieli namówić Brzęczka. Nikt nie rozważał Ojrzynskiego i nie dlatego że by sie nie zgodzil.

Wisła nie szukała jeden dzień, a miejsce w tabeli było bez znaczenia. Dlaczego? Bo już wtedy było jasne w którą stronę zmierzamy. Gula umył ręcę, a nie było za bardzo chętnych do ratowania trupa. Przypominam że Słowak dymisję złożył jeszcze w rundzie zimowej.

Serio uważasz że dla Brzęczka to była taka gratka? Gdyby nie koneksje rodzinne to by nawet telefonu od nas nie odebrał. Kilku trenerów związanych z Wisłą odmówiło, kilku innych bedących akurat bez pracy też. Mógł być jakiś strzał w ciemno, trener bez CV albo Brzęczek. Masz info że Ojrzyński był zainteresowany?

Po kolejnej opcji atomowej i budowie drużyny od zera powstała toksyczna zbieranina która nie pasowała do siebie charakterologicznie i sportowo, mimo że na papierze to nawet jakoś wyglądało. Połączenie słabych młodych piłkarzy z losowymi najemnikami, a jedyny piłkarz który mógłby to złapać za ryj był akurat kontuzjowany. Trenerzy z karuzeli to nie debile, wiedzieli co tu się dzieje.

Dlatego uśmiecham się w duchu na pomysły niektórych żeby po awansie wywalić połowę składu i budować od nowa. My kręgosłup obecnego zespołu cztery sezony budujemy. Przez ten czas przesialiśmy tabuny piłkarzy, wyszkoliliśmy sobie od juniora młodzieżowców i dopiero teraz to jakoś wygląda.

Wiadomo że najlepiej mieć jednego winnego który "odpowiada" - Rude, Brzęczka, Królewskiego. Ja to widzę inaczej.

As 03.12.2025 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657445)
Brzęczek przejal Wisle na 13 miejscu w tabeli, za soba mial 5 drużyn m.in BBT Termalike z 5 pkt przewagi ktory nas ostatecznie wyprzedził. Gdybysmy punktowali wiosna zaledwie tak jak Bruk bet to bysmy sie utrzymali.

Trenera Wisla szukała 1 dzien, bo wszyscy chcieli namówić Brzęczka. Nikt nie rozważał Ojrzynskiego i nie dlatego że by sie nie zgodzil.

Przejal tez druzyne bez Yeboaha i Aschrafa. Zakldal sie nie bede ale poddaje pod dyskusje, ze gdyby Wisla w zimie nie strracila dwoch najlepszych graczy to by nas BBT nie wyprzedzil.

Swoje zdanie motywuje tym, ze w tamtym czasie od tego kto byl na lawce wazniejsze bylo to kto biegal po boisku.

sandomingo 03.12.2025 17:03

Gdyby Ashraf i YY zostali, to by nie było w Wisle Wujasa, bo Gula dograłby sezon.
To, ze zarzadzający Wisłą - w tym rownież probujący się wybielić Królewski - nie byli ogarnieci chorą wizją grania młodymi niezdolnymi Polakami, to by Wisla mimo wszystko nie spadła.
Natomiast Wuja nie pomógł w zaden sposób. A pierdzieli, jakby mu tylko kłody ppd nogi rzucali


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl