![]() |
Cytat:
Przypomnij forumowiczom ile masz latek? Ile miałeś "gdy był w formie projektowania" ? Chyba to o szkole to Twoje prywatne wspomnienia. A w temacie. Majchrowskim trzeba się było martwić, w czasie wyborów, pokazaliśmy jaką jesteśmy "wyborczą potęgą" i jak się nie trzeba z nami liczyć. Nie potrafiliśmy się sprzeciwić mu głosując, to tym bardziej nie uda się zrobić protestu. Nie ośmieszajmy się. Teraz jesteśmy skazani na łaskę Majchrowskiego i nic z tym nie zrobimy. Jak będzie chciał to sprzeda prawa do nazwy firmie Osram i ustanowi nazwę "Osram Wisłę". A my możemy sobie protestować i pisać na forum... BTW: Wie ktoś ile projektów zostało złożonych na konkurs na tzw.Nową Halę? Słyszałem, że nie wszyscy podołali terminowi. |
dokładnie, zostało złożonych ok. 20 prac. Wyniki 14/15 stycznia
|
|
Co do nazwy stadionu, to mam nadzieję, że unikniemy wszechobecnego słowa ARENA. Bo 80% stadionów ma teraz w nazwie ARENĘ i szczerzę mówiąc jak to widzę, to zbiera mi się na wymioty...
|
GAZPROM hahahah no no koleżanka z za błoń na pewno by się ucieszyła z takiej nazwy hahaha bo to właśnie oni jeżdżą na gazie haha
|
czy kamerka 1 działa?? może ktoś dać fotkę z tej kamerki??
|
Masz 3 posty wcześniej wklejony widok z tej kamerki
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Info w sprawie hali... |
Kogoś z Wisły jak domniemam mamy w grupie wybierających projekt, byle tylko ich starczyło. Bo jak jakiś dziad typu Obłutowicz będzie miał najwięcej do powiedzenia to boje sie o to jak to będzie wyglądac. Chociaż z halą nie zawalcie sprawy.
|
Wisłę reprezentują:
Celna Sokołowska - dyrektor TS Piotr Dunin - z zarządu Wisły Can-Pack w sądzie konkursowym są jeszcze osoby z ZIS-u (Zarząd infrastruktury Sportowej) i z SARP-u (Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej) |
Jak myślicie, kiedy szacunkowo możemy zobaczyć jakieś projekty ?
|
Do 14-ego stycznia na pewno nic nie zobaczymy.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
To jednak będzie ta hala? ;-)
|
Lepiej zeby nie bylo tej hali... strata pieniedzy. Sorry ale jesli dlu klubu, który dochodzi do Final Four Euroligi budować halę na 4 tyś ludzi, 6 to absolutne minimum, na wielu meczach zaintersowanie bylo 2x wieksze niz pojemność, w hali która sie sypala, a w nowej hali, z bardzo dobrymi warunkami, lepszym cateringiem itp, bez problemowo 6 tys na topowe mecze bedzie mozna zgarnac, zwlaszcza jesli lige zgra sie ze byla po meczach pilkarskich... no ale juz po ptaszkach, jak zwykle minimalizm u nas.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
PvD co do Celiny to mam podobne zdanie :)
oto pełna lista członków jury 4. SĄD KONKURSOWY Sąd Konkursowy jest zespołem pomocniczym Zamawiającego powołanym m.in. do oceny spełnienia przez uczestników konkursu wymagań określonych w regulaminie konkursu, oceny prac konkursowych oraz wyboru najlepszych prac konkursowych. Sąd konkursowy liczy 12 osób. W skład Sądu wchodzą: 1) Andrzej Wyżykowski (Główny Architekt Miasta) - Przewodniczący Sądu konkursowego 2) Andrzej Bulanda (SARP) – Sędzia 3) Krzysztof Dębowski (ZIS) - Sędzia 4) Piotr Dunin-Suligostowski (TS WISŁA) - Sędzia 5) Witold Gilewicz (SARP) - Sędzia Referent 6) Krzysztof Ingarden (SARP) - Sędzia 7) Krzysztof Leśnodorski (SARP) - Sędzia 8) Paweł Popławski (ZIS) – Sędzia 9) Celina Sokołowska (TS WISŁA) – Sędzia 10) Agnieszka Szczechowicz – Pierko (ZIS) - Sędzia 11) Halina Szłapa (ZIS) - Sędzia 12) Donata Gwiazdowicz (ZIS) - Zastępca Sędziego |
|
Cytat:
|
Cytat:
można zapłacić za halę przecież w kolejnych latach. Tak samo miasto robi z Rondem Ofiar Katynia. A środki z UE można przesunąć. W czasie kampanii Majchrowski mówił, że już to załatwił. Nie było chyba informacji, by tak naprawdę bylo inaczej. Także bez paniki ;-) |
Cytat:
|
Cytat:
Taka już zaleta betonu konstrukcyjnego, że wygląda obskurnie. Przy wschodniej bawili się w czyszczenie tego, a wiele lepszego efektu to nie dało. Beton konstrukcyjny stosuje się do konstrukcji, gdzie albo jest pokrywany farbą lub inaczej wykończany, lub tam gdzie go nie widać (fundamenty). Na elewacjach betonu konstrukcyjnego się nie zostawia, zwłaszcza w takiej lokalizacji jak ma R22. |
artykuł dotyczący konkursu
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...ali_Wisly.html |
zauważyłem że w skład komisji wchodzi niejaki Andrzej Bulanda...mówi wam coś to nazwisko? jeśli się nie mylę to warszawiak poza tym bardzo kontrowersyjny projektant różnych "dziwolągów" powtórka z rozrywki??
|
No i co z tego? komisja nie składa się tylko z niego. Według mnie cześć architektoniczna będzie najmniej ważnym kryterium. Podstawa to zmieścić się w budżecie przeznaczonym na budowę, przy najlepszej funkcjonalności obiektu wraz z połaczeniem z istniejącymi obiektami TS. Z pytań zadawanych do konkursu wynikało że najwięcej problemów było z kwestią pozostawienia/wyburzenia istniejącej hali, oraz o budżecie na budowę. Jedyną powtórkę jaką ja tu mogę widzieć, to potrzeba dodatkowych środków na budowę, bo coś czuje że kwoty i kosztorysy mogą specjalnie być zaniżane, byle by tylko zmieścić się w zadeklarowanej kwocie.
Ps, Jakoś nie mogę sobie skojarzyć czy przewidziany budżet na budowę, obejmuje też sprzęt i wyposażenie sportowe (parkiety, kosze, bramki itd.) czy tak jak w przypadku HWS na Czyżynach nie? |
Cytat:
W żadnym stopniu nie kontrowersyjny. Stwierdzenie o "dziwolągach" jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. I co z tego, że Warszawiak ? Przedstawiciel SARPU po prostu. A warszawskie biura należą do jednych z najlepszych w Polsce. Cytat:
Choć istnieje koncepcja, że w obecnych realiach - kiedy wiadomo, że pieniędzy w budżecie na budowę hali nie ma i jej postawienie to melodia przyszłości - komisja właśnie wybierze projekt drogi i o pięknej architekturze ;) Cytat:
55 mln to nie jest dużo jak na budowę takiej hali. Co do zmieszczenia się na działce bez wyburzania starej hali - był to największy problem do rozwiązania dla architektów. Przypuszczam, że właśnie dlatego tylko dwadzieścia kilka projektow zostało złożonych a nie sześćdziesiąt siedem. No i dlatego też rozstrzygnięcie konkursu będzie już 14 stycznia. Jury ma mniej prac do przeanalizowania. |
|
Czyli znów wygrała oferta najtańsza..czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o tej Firmie? Dobrzy są? Terminowi i porządni?
|
Cytat:
|
Wystarczy wpisać Flexvision w google i się wszystkiego dowiecie. Opinie dość pochlebne.
|
Ale to chyba jasne, że wybrana zostaje najtańsza oferta skoro kryterium wyboru było 100% cena.
|
Zgadza sie. Cena byla podstawowym kryterium i tu 100% planu zostalo wykonane. Pytanie tylko czy oferta tej firmy jest na tym samym poziomie co pozostalych ktore zostaly w przetargu plus co spowodowalo ze mogli obinzyc te koszty w stosunku do konkurencji. Oby to nie byl jakis bubel.
|
W swojej pracy powiem szczerze jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby przy przetargu na prawie zamówień publicznych cena nie była najistotniejszym kryterium (80 % do 100 %). Inna sprawa, że w obecnych czasach wiele firm obniża do minimum cenę wykonania kotraktu i potem są problemy. (Mostosal Warszawa chyba równolegle prowadzi kilka inwestycji w Krakowie i może się wyłożyć). A kary umowne za każdy dzień zwłoki to ok 0,1% wynagrodzenia netto. Dlatego polimex za trybune zachodnią teoretycznie powinien zabulić ciężke pieniądze.
|
Cytat:
Ja tez mam nadzieje ze jesli juz dozyjemy dnia w ktorym Nasz satdion bedzie oddny do uzytku to ze beda sciagniete odpowiednie pieniadze za opoznienia. Tyle ze o ile sobie przypominam to towarzysz Majcher w odpowiedzi na zapytania uwczesnego radnego Olszowki napisal ze nie ma zadnych opoznien i ze kary nie za opoznienia nie beda naliczane..... |
Gdyby Polimex miał zapłacić kary za opóźnienia na budowie od każdej z umów na trybuny wschodnią i zachodnią, to pewnie już by się jedna zwróciła :lol:
9 miesięcy opóźnienia przy budowie wschodniej, a teraz już praktycznie 7 miesięcy przy zachodniej i to opóźnienie ciągle rośnie. |
Cytat:
Na zachodzie, w samych Niemczech na pewno w przetargu na dzień dobry odpadają najtańsza i najdroższa oferta. Efekt? Jakość. Zrobione raz i długo służy. A w Polsce po kosztach odstawią maniane, po roku remont generalny, po trzech utylizacja.. e: do kiedy ma ten flexvision termin? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl