![]() |
Cytat:
|
Ciekawostkowo. Kuba Błaszczykowski rozmawia z Radosławem Majdanem o swoim nowym biznesie. https://przegladsportowy.onet.pl/pil...obowac/qvt4nme
|
Rozkminki o świcie w tramwaju :)
Pamiętacie Tomasza Jirsaka? Na pewno tak. Ja pamiętam, że był irytującym słabiakiem i jednym z nieporozumień na boisku. Być może teraz koneserzy mi wypomną: "a nie pamiętasz jak w 2008 uratował nam mecz z... I tu nazwa klubu". Możliwe więc że się mylę. Mam jednak wrażenie, że on aktualnie nie miałby placu w naszej drużynie z Carbo, Dudą, wcześniej z Poletanovicem. Jeśli tak, no i jeśli się nie mylę, to ile kasy poszło na takiego w sumie mizeraka i jak palono pieniędzmi w porównaniu do teraz. No i jeszcze co można było osiągnąć, gdyby BC nie był po części zakładnikiem starego układu z Kapką i Rogalą na czele. (O jakimś Baretto czy innej Władzi nawet nie wspominam) Edit: Kirm następny, o którym sobie przypomniałem bo któryś ze wspomnieniowych portali na FB o nim napisał. W komentarzach wspomnienia i zachwyty kibiców pamiętających tamte czasy a dla mnie to gość zwyczajnie przeciętny. Następny Ilic, król strzelców z Jugosławii czy skąd tam. Przecież to półka niżej niż Rodado a kasa za transfer i wypłata niewyobrażalna na dzisiejsze możliwości. |
Jirsak kosztowal niewiele wiecej niz Baretto, Dawidowski i paru innych. Utkwil wielu w głowie bo był z późniejszej ery Cupiala i to był w zasadzie ostatni nasz duzy transfer.
W zasadzie pozniej jeszcze przebił go swoja nieudolnością transfer Fazlagicia, ale to inne czasy. I calkowicie normalne ze wielu obecnych zawodników wyparłoby ze skladu wielu turystow z przeszlosci. W szczegolnowci na bokach obrony lądowały u nas takie indywidua że głowa mala. |
Tak tylko przypomnę,że gramy w pierwszej lidze....
|
Nie powiesz mi ze Leliveld nie bylby lepszy niz Serge Branco czy, a Rodado dajmy na to Dudu Omagbeni.
Leliveld gral w Eriedivisie, tak tylko przypomnę. |
Jirsak nie był taki zły, zwłaszcza później, jak Wisła dołowała. Po prostu na początku oczekiwania były ogromne. Był postrzegany podobnie jak Skvarka.
|
Jirsal okazał się być warty tyle ile za niego zapłacono, tylko że oczekiwano drugiego Szymkowiaka.
Chcecie ewidentny wał? Fazlagić. |
Cytat:
|
Nieprawidłowości mogły dotyczyć kwoty transferu, ale to chyba standard w piłce, natomiast raczej nie samego transferu. Nic nie zapowiadało, że ten transfer będzie taką katastrofą i coś musiało się zadziać nie tak ze zdrowiem psychicznym Fazlagica. On do nas przychodził jako młodzieżowy reprezentant Macedonii i podstawowy zawodnik MKS Ziliny.
|
Cytat:
Chyba że ma w tym interes... Cytat:
|
Tak napisałem - podejrzana jest kwota. Myślę, że z tej pensji to połowę komuś oddawał pod stołem.
|
Cytat:
Swoje nagadal brat Guli pracujacy wowczas w Zylinie. Takie ruchy powinny zostac publicznie rozliczone. |
Cytat:
To kwestia jak zdefraudowano tak duże pieniądze, jaki w tym udział mieli Pasieczy, Gula i trio budzi bardzo poważne wątpliwości. Chłop zarabiał więcej niż Rodado! |
A ja powiem że ten transfer może był zasadny. Może po prostu Fazlagic jakieś zalety miał, może nie warte 500 tys i takiej pensji ale po prostu się nie sprawdził bo jednak nie był od początku talentem na skalę Yamala więc jak to w piłce, ryzyko nie zawsze popłaca.
Problem jest inny. Bieda klub, trup finansowy, wymyślił sobie że zamiast oszczędzać w tej sytuacji każdy grosz to zainwestuje w ułudę, jak w kasynie... Przecież zwrot czy zarobek na piłkarzu nigdy nie jest pewny. Także to na pewno nie był czas dla Wisły na takie ruchy. Tragiczna polityka. Na takie cos to sobie mogą pozwalać Legia, Lech itp. Oni mogą te 500 tys wkalkulować w strate i nawet na pensje dużo wywalić. Aczkolwiek raczej tak głupie błędy jak Wisła z Fazlagiciem i wieloma przeplaconymi kopaczami to mało kto popełnia jeśli tylko trochę ogarnia zarządzanie klubem. |
Mam z grubsza podobne zdanie nt. tego transferu jak @Witalis, to był przekręt.
Jakby on miał być wart pół bańki euro skoro w zilinie a i b przez 3 sezony strzelił 1 bramkę (za 90minut.pl). Oczywiście nie oglądałem go, ale to miał być ponoć dość ofensywny gość? Co do młodzieżówki - przez kilkadziesiąt lat kibicowania widziałem u nas tyle powołań, które budziły śmiech i zdumienie bo wcześniej widziałem asa na żywo, że mało co mnie zdziwi. Zakładam, że w Macedonii bywa podobnie więc to, że gość miał wpisane u-ileś tam to dla upolowania łosia. |
we czwartek w barwach Wieczystej zagrał Miki Villar. Jak oceniacie jego występ? Wg mnie był jednym z najsłabszych na boisku. Nie zrobił pół akcji, przegrywał dryblingi. Teraz widać, że dobrze zrobiliśmy pozbywając się go.
|
Moiki Villar albo jego menago to cwaniaczek. Chłop u nas przez pół roku pozorował grę miał duży udział w tym że nie załapaliśmy się nawet do baraży. W Jadze szybko się na nim poznali, teraz znalazł kolejnego jelenia.
|
Karcz twierdzi, że na poniedziałek na rozmowy do Wieczystej został zaproszony Moskal. Oby doszli do porozumienia, bo by nam spadł z listy płac.
|
Czyli jednak Kwiecień się w....ił po gównie zaserwowanym mu przez kopaczy w czwartek. Cecherz może na spokojnie wracać trenować fizoli do II/III ligi.
Zobaczymy jak sobie poradzi Moskal, mając dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów ludzkich. |
Tak się w Jadze na nim poznali, że go najpierw zakontraktowali. Przecież nie wzięli go na podstawie statystyk w 90minut.pl, tylko ktoś go najpierw obejrzał. Nie poradził sobie, to go odpalili.
|
Cytat:
Natomiast ta koncepcja duetu Moskal - Petrescu o ktorej pisze Karcz... Powiem tak, Kwiecień naprawde lubi palić pieniędzmi. Awansu w tym sezonie nie zrobi. |
Kwiecień chciał awansu tu i teraz i pod to zostały przeprowadzone transfery. Chłopy z super CV, ale już wiekowi, bez regularnej gry etc., no to teraz ma takiego Donkora, który ma wyjebane na pressing.
To jest mental gościa z wielkimi pieniędzmi - że wszystko da się kupić. Niestety (a może stety?) w piłce tak to nie działa. Nie kupi sobie awansu (no chyba że w zimie przyprowadzi z 10 nowych typów z Ekstraklasy i wyżej), nie kupi sobie rzeszy wiernych kibiców, na co kluby pracują latami. |
To pachnie scenariuszem w ktorym biora Moskala ze swoimi ludźmi, pozniej Petrescu ze swoimi ludzmi i transferami, budzet rosnie do 70-80 mln zlotych rocznie, Wieczysta zajmuje 7 miejsce, Wisła w cuglach awansuje a Kwiecień jako sponsor rzuca to w cholere póki jeszcze nie ma zobowiązań właścicielkich.
|
Na miejscu Moskala zastanowiłbym się dziesięć razy, zanim podpisałbym kontrakt z Wieczystą.
Nie będzie mieć szans zrobić czegokolwiek w dłuższej perspektywie czasowej, bo wyniki muszą być na jutro. Kasa oczywiście będzie się zgadzać, ale czy chce kolejnego upokorzenia jak u nas ostatnio? |
Cytat:
|
Dla Moskala Wieczysta byłaby idealnym projektem. Spora kasa, drużyna pod ofensywną grę, zdaje się, że Moskal mieszka w Krakowie (lub okolicy), a gorący stołek? Ma doświadczenie z Wisły w tym temacie.
Kazek ma już 58 lat, więc żaden poważniejszy klub się po Niego nie zgłosi. A jeszcze w dodatku dostanie szansę utarcia nosa Królewskiemu, do którego na 100% czuje dużą niechęć. |
Cytat:
Liga zapowiadała się mocna, a chyba jest najsłabsza od lat. Kandydaci do awansu cieniują. Poziom ogólnie się całościowo wyrównał ale w dół. |
Cytat:
2 przegrane i Wieczystej nie ma nawet w barazach. A jak ściągną w zimie 10 nowych zawodników (a tyle będzie) to tylko będą jeszcze bardziej niezgrana zbieranina. Rywale tylko na to czekaja. Przyklad Wisly z wielkim budżetem tułajacej sie w 1 lidze pokazuje jak ciezko sie pozbierać majac gwiazdozbior zamiast drużyny. |
Oglądając magazyn drugiej ligi zauważyłem,że w Hutniku gra niejaki Wilde-Donald Guerrier.
Z tego co widzę to chłop ma już nawet polskie obywatelstwo |
Z 3 tygodnie temu tam trafil. Wynikow Hutnika to jednak nie poprawiło.
|
No karierę ruchacza skończył, gdy pewna Polka nieco mądrzejsza niż inne kładące się przed murzynami stwierdziła, że mu nie przepuści i jak zrobił dzieciora to ma się żenić no więc przy okazji i nabył polskie obywatelstwo - na pewno bardzo przydatne w UE.
|
Feio i Kiko Ramirez maja wylądować w Radomiaku. Ciekawe w jakim charakterze nasz byly dyrektor
|
W charakterze notesu.
|
Cytat:
|
Cytat:
W Radomniaku Radomno? :pala: |
Cytat:
|
ten bramkarz gumiorów to rodzina "naszego" Hoyo ?
|
Brat
6 znaków |
Na początku pomyślałem że nasz Hoyo się na bramkarza przekwalifikowal
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl