Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

wolfy 29.09.2025 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tedyy (Post 1654293)
Pewnie na drugim biegunie jest Broda 2 strzały i bramka :p

Jest gorzej, bo on przy innych próbach (słupek i strzał głową z bliskiej odległości) był źle ustawiony i nie miałby szans obronić. Ergo - to co idzie w bramkę, ale nie bezpośrednio w niego - to gol stracony.

Grisza1 04.10.2025 00:13

Ciekawostkowo. Kuba Błaszczykowski rozmawia z Radosławem Majdanem o swoim nowym biznesie. https://przegladsportowy.onet.pl/pil...obowac/qvt4nme

Pulpet 04.10.2025 05:08

Rozkminki o świcie w tramwaju :)
Pamiętacie Tomasza Jirsaka? Na pewno tak. Ja pamiętam, że był irytującym słabiakiem i jednym z nieporozumień na boisku.
Być może teraz koneserzy mi wypomną: "a nie pamiętasz jak w 2008 uratował nam mecz z... I tu nazwa klubu". Możliwe więc że się mylę.
Mam jednak wrażenie, że on aktualnie nie miałby placu w naszej drużynie z Carbo, Dudą, wcześniej z Poletanovicem. Jeśli tak, no i jeśli się nie mylę, to ile kasy poszło na takiego w sumie mizeraka i jak palono pieniędzmi w porównaniu do teraz.
No i jeszcze co można było osiągnąć, gdyby BC nie był po części zakładnikiem starego układu z Kapką i Rogalą na czele.
(O jakimś Baretto czy innej Władzi nawet nie wspominam)

Edit: Kirm następny, o którym sobie przypomniałem bo któryś ze wspomnieniowych portali na FB o nim napisał. W komentarzach wspomnienia i zachwyty kibiców pamiętających tamte czasy a dla mnie to gość zwyczajnie przeciętny. Następny Ilic, król strzelców z Jugosławii czy skąd tam. Przecież to półka niżej niż Rodado a kasa za transfer i wypłata niewyobrażalna na dzisiejsze możliwości.

Karherop 04.10.2025 07:47

Jirsak kosztowal niewiele wiecej niz Baretto, Dawidowski i paru innych. Utkwil wielu w głowie bo był z późniejszej ery Cupiala i to był w zasadzie ostatni nasz duzy transfer.

W zasadzie pozniej jeszcze przebił go swoja nieudolnością transfer Fazlagicia, ale to inne czasy.

I calkowicie normalne ze wielu obecnych zawodników wyparłoby ze skladu wielu turystow z przeszlosci. W szczegolnowci na bokach obrony lądowały u nas takie indywidua że głowa mala.

krysztal 04.10.2025 08:29

Tak tylko przypomnę,że gramy w pierwszej lidze....

Karherop 04.10.2025 09:06

Nie powiesz mi ze Leliveld nie bylby lepszy niz Serge Branco czy, a Rodado dajmy na to Dudu Omagbeni.

Leliveld gral w Eriedivisie, tak tylko przypomnę.

Witalis 04.10.2025 09:55

Jirsak nie był taki zły, zwłaszcza później, jak Wisła dołowała. Po prostu na początku oczekiwania były ogromne. Był postrzegany podobnie jak Skvarka.

wolfy 04.10.2025 10:02

Jirsal okazał się być warty tyle ile za niego zapłacono, tylko że oczekiwano drugiego Szymkowiaka.

Chcecie ewidentny wał? Fazlagić.

Karherop 04.10.2025 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1654709)
Jirsal okazał się być warty tyle ile za niego zapłacono, tylko że oczekiwano drugiego Szymkowiaka.

Chcecie ewidentny wał? Fazlagić.

W obecnych realiach nie ma możliwości by dokonal sie u nas podobny flop na taka skale

Witalis 04.10.2025 12:25

Nieprawidłowości mogły dotyczyć kwoty transferu, ale to chyba standard w piłce, natomiast raczej nie samego transferu. Nic nie zapowiadało, że ten transfer będzie taką katastrofą i coś musiało się zadziać nie tak ze zdrowiem psychicznym Fazlagica. On do nas przychodził jako młodzieżowy reprezentant Macedonii i podstawowy zawodnik MKS Ziliny.

wolfy 04.10.2025 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1654714)
Nieprawidłowości mogły dotyczyć kwoty transferu, ale to chyba standard w piłce, natomiast raczej nie samego transferu. Nic nie zapowiadało, że ten transfer będzie taką katastrofą i coś musiało się zadziać nie tak ze zdrowiem psychicznym Fazlagica. On do nas przychodził jako młodzieżowy reprezentant Macedonii i podstawowy zawodnik MKS Ziliny.

Nikt zdrowy psychicznie nie daje za takiego piłkarza pół miliona euro i milion złotych brutto pensji rocznie (przez pięć lat). Nie w Ekstraklasie.
Chyba że ma w tym interes...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1654713)
W obecnych realiach nie ma możliwości by dokonal sie u nas podobny flop na taka skale

Jedna z nielicznych zalet nie posiadania pieniędzy ;)

Witalis 04.10.2025 18:08

Tak napisałem - podejrzana jest kwota. Myślę, że z tej pensji to połowę komuś oddawał pod stołem.

Karherop 04.10.2025 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1654714)
Nieprawidłowości mogły dotyczyć kwoty transferu, ale to chyba standard w piłce, natomiast raczej nie samego transferu. Nic nie zapowiadało, że ten transfer będzie taką katastrofą i coś musiało się zadziać nie tak ze zdrowiem psychicznym Fazlagica. On do nas przychodził jako młodzieżowy reprezentant Macedonii i podstawowy zawodnik MKS Ziliny.

Slowacka liga jest pare długości z nami, myslano że będziemy co okno sprowadzać jakie perełki z tamtad jak el Mahdoui

Swoje nagadal brat Guli pracujacy wowczas w Zylinie.

Takie ruchy powinny zostac publicznie rozliczone.

wolfy 04.10.2025 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1654720)
Tak napisałem - podejrzana jest kwota. Myślę, że z tej pensji to połowę komuś oddawał pod stołem.

No shit, Sherlock. Samo sprowadzenie piłkarza ze Słowacji nie byłoby warte uwagi gdyby przyszedł za 100 tys. złotych i zarabiał jak Kuziemka, czy by wypalił, czy nie.

To kwestia jak zdefraudowano tak duże pieniądze, jaki w tym udział mieli Pasieczy, Gula i trio budzi bardzo poważne wątpliwości. Chłop zarabiał więcej niż Rodado!

Jaroo1 04.10.2025 23:27

A ja powiem że ten transfer może był zasadny. Może po prostu Fazlagic jakieś zalety miał, może nie warte 500 tys i takiej pensji ale po prostu się nie sprawdził bo jednak nie był od początku talentem na skalę Yamala więc jak to w piłce, ryzyko nie zawsze popłaca.
Problem jest inny. Bieda klub, trup finansowy, wymyślił sobie że zamiast oszczędzać w tej sytuacji każdy grosz to zainwestuje w ułudę, jak w kasynie... Przecież zwrot czy zarobek na piłkarzu nigdy nie jest pewny. Także to na pewno nie był czas dla Wisły na takie ruchy. Tragiczna polityka. Na takie cos to sobie mogą pozwalać Legia, Lech itp. Oni mogą te 500 tys wkalkulować w strate i nawet na pensje dużo wywalić.
Aczkolwiek raczej tak głupie błędy jak Wisła z Fazlagiciem i wieloma przeplaconymi kopaczami to mało kto popełnia jeśli tylko trochę ogarnia zarządzanie klubem.

doktor granat 05.10.2025 06:48

Mam z grubsza podobne zdanie nt. tego transferu jak @Witalis, to był przekręt.
Jakby on miał być wart pół bańki euro skoro w zilinie a i b przez 3 sezony strzelił 1 bramkę (za 90minut.pl). Oczywiście nie oglądałem go, ale to miał być ponoć dość ofensywny gość?
Co do młodzieżówki - przez kilkadziesiąt lat kibicowania widziałem u nas tyle powołań, które budziły śmiech i zdumienie bo wcześniej widziałem asa na żywo, że mało co mnie zdziwi. Zakładam, że w Macedonii bywa podobnie więc to, że gość miał wpisane u-ileś tam to dla upolowania łosia.

Szneka 05.10.2025 14:15

we czwartek w barwach Wieczystej zagrał Miki Villar. Jak oceniacie jego występ? Wg mnie był jednym z najsłabszych na boisku. Nie zrobił pół akcji, przegrywał dryblingi. Teraz widać, że dobrze zrobiliśmy pozbywając się go.

Drozd 05.10.2025 14:54

Moiki Villar albo jego menago to cwaniaczek. Chłop u nas przez pół roku pozorował grę miał duży udział w tym że nie załapaliśmy się nawet do baraży. W Jadze szybko się na nim poznali, teraz znalazł kolejnego jelenia.

masada 05.10.2025 18:08

Karcz twierdzi, że na poniedziałek na rozmowy do Wieczystej został zaproszony Moskal. Oby doszli do porozumienia, bo by nam spadł z listy płac.

Patryko 05.10.2025 18:54

Czyli jednak Kwiecień się w....ił po gównie zaserwowanym mu przez kopaczy w czwartek. Cecherz może na spokojnie wracać trenować fizoli do II/III ligi.

Zobaczymy jak sobie poradzi Moskal, mając dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów ludzkich.

Witalis 06.10.2025 08:41

Tak się w Jadze na nim poznali, że go najpierw zakontraktowali. Przecież nie wzięli go na podstawie statystyk w 90minut.pl, tylko ktoś go najpierw obejrzał. Nie poradził sobie, to go odpalili.

Karherop 06.10.2025 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1654756)
Karcz twierdzi, że na poniedziałek na rozmowy do Wieczystej został zaproszony Moskal. Oby doszli do porozumienia, bo by nam spadł z listy płac.

Można śmiało liczyć ze dla Wisly byłaby to oszczędność nawet z 300-400k PLN za 9 miesięcy kontraktu

Natomiast ta koncepcja duetu Moskal - Petrescu o ktorej pisze Karcz... Powiem tak, Kwiecień naprawde lubi palić pieniędzmi. Awansu w tym sezonie nie zrobi.

Patryko 06.10.2025 09:27

Kwiecień chciał awansu tu i teraz i pod to zostały przeprowadzone transfery. Chłopy z super CV, ale już wiekowi, bez regularnej gry etc., no to teraz ma takiego Donkora, który ma wyjebane na pressing.

To jest mental gościa z wielkimi pieniędzmi - że wszystko da się kupić.

Niestety (a może stety?) w piłce tak to nie działa. Nie kupi sobie awansu (no chyba że w zimie przyprowadzi z 10 nowych typów z Ekstraklasy i wyżej), nie kupi sobie rzeszy wiernych kibiców, na co kluby pracują latami.

Karherop 06.10.2025 09:45

To pachnie scenariuszem w ktorym biora Moskala ze swoimi ludźmi, pozniej Petrescu ze swoimi ludzmi i transferami, budzet rosnie do 70-80 mln zlotych rocznie, Wieczysta zajmuje 7 miejsce, Wisła w cuglach awansuje a Kwiecień jako sponsor rzuca to w cholere póki jeszcze nie ma zobowiązań właścicielkich.

Patryko 06.10.2025 09:50

Na miejscu Moskala zastanowiłbym się dziesięć razy, zanim podpisałbym kontrakt z Wieczystą.

Nie będzie mieć szans zrobić czegokolwiek w dłuższej perspektywie czasowej, bo wyniki muszą być na jutro. Kasa oczywiście będzie się zgadzać, ale czy chce kolejnego upokorzenia jak u nas ostatnio?

crux.a 06.10.2025 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1654804)
Na miejscu Moskala zastanowiłbym się dziesięć razy, zanim podpisałbym kontrakt z Wieczystą.

Nie będzie mieć szans zrobić czegokolwiek w dłuższej perspektywie czasowej, bo wyniki muszą być na jutro. Kasa oczywiście będzie się zgadzać, ale czy chce kolejnego upokorzenia jak u nas ostatnio?

Tam żaden szanujący się trener zapewne nie przyjdzie, bo oprócz kasy w Wieczystej nie ma nic, zupełnie nic, nawet czasu. Może w tej sytuacji Kwiecień sięgnie po Fernando Santosa?

grogoriogreg 06.10.2025 10:12

Dla Moskala Wieczysta byłaby idealnym projektem. Spora kasa, drużyna pod ofensywną grę, zdaje się, że Moskal mieszka w Krakowie (lub okolicy), a gorący stołek? Ma doświadczenie z Wisły w tym temacie.


Kazek ma już 58 lat, więc żaden poważniejszy klub się po Niego nie zgłosi. A jeszcze w dodatku dostanie szansę utarcia nosa Królewskiemu, do którego na 100% czuje dużą niechęć.

Jaroo1 06.10.2025 10:27

Cytat:

Natomiast ta koncepcja duetu Moskal - Petrescu o ktorej pisze Karcz... Powiem tak, Kwiecień naprawde lubi palić pieniędzmi. Awansu w tym sezonie nie zrobi.
A ja myślę, że zrobi. Dużo do awansu nie potrzeba. Wieczysta to co prawda beniaminek ale drużyny, które są w czubie czy obie Polonię to też beniaminki i myślę, że oni spuchną w którymś momencie sezonu, a nawet jak nie spuchną to nie wykręcą średniej typu 65 pkt. Także w walce pozostaje Śląsk, Wieczysta i pewnie jakieś objawienie wiosny, które wypali serią. Trochę więcej spokoju i motywacji w Wieczystej, zimą jakieś na pewno kolejne wzmocnienia będą i mogą spokojnie ten awans wymęczyć. Nawet jak nie bezpośredni to i tak pozosotają baraże, a tam może mają najwieksza przewagę z całej ligi bo mają graczy z doświadczeniem, którzy na 2 mecze mogą się spiąć na maksa.

Liga zapowiadała się mocna, a chyba jest najsłabsza od lat. Kandydaci do awansu cieniują. Poziom ogólnie się całościowo wyrównał ale w dół.

Karherop 06.10.2025 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1654813)
Także w walce pozostaje Śląsk, Wieczysta i pewnie jakieś objawienie wiosny, które wypali serią. Trochę więcej spokoju i motywacji w Wieczystej, zimą jakieś na pewno kolejne wzmocnienia będą i mogą spokojnie ten awans wymęczyć. Nawet jak nie bezpośredni to i tak pozosotają baraże, a tam może mają najwieksza przewagę z całej ligi bo mają graczy z doświadczeniem, którzy na 2 mecze mogą się spiąć na maksa. .

Na razie to Slask ma przewagę 2 pkt nad 7 miejscem, Wieczysta az 3.

2 przegrane i Wieczystej nie ma nawet w barazach. A jak ściągną w zimie 10 nowych zawodników (a tyle będzie) to tylko będą jeszcze bardziej niezgrana zbieranina. Rywale tylko na to czekaja.

Przyklad Wisly z wielkim budżetem tułajacej sie w 1 lidze pokazuje jak ciezko sie pozbierać majac gwiazdozbior zamiast drużyny.

krysztal 09.10.2025 17:56

Oglądając magazyn drugiej ligi zauważyłem,że w Hutniku gra niejaki Wilde-Donald Guerrier.
Z tego co widzę to chłop ma już nawet polskie obywatelstwo

Karherop 09.10.2025 18:55

Z 3 tygodnie temu tam trafil. Wynikow Hutnika to jednak nie poprawiło.

Pulpet 09.10.2025 19:43

No karierę ruchacza skończył, gdy pewna Polka nieco mądrzejsza niż inne kładące się przed murzynami stwierdziła, że mu nie przepuści i jak zrobił dzieciora to ma się żenić no więc przy okazji i nabył polskie obywatelstwo - na pewno bardzo przydatne w UE.

Karherop 29.10.2025 11:29

Feio i Kiko Ramirez maja wylądować w Radomiaku. Ciekawe w jakim charakterze nasz byly dyrektor

Patryko 29.10.2025 11:33

W charakterze notesu.

Szneka 29.10.2025 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1655710)
W charakterze notesu.

Przecież tam hiszpańsko i portugalsko języcznych zawodników już jest za dużo. Za chwilę jedyny Polak to będzie obowiązkowy młodzieżowiec

FraMat 29.10.2025 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1655709)
Feio i Kiko Ramirez maja wylądować w Radomniaku.


W Radomniaku Radomno?
:pala:

Karherop 29.10.2025 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1655720)
W Radomniaku Radomno?
:pala:

Jest to opcja awaryjna.

Arkadiusz.Czerepach 29.10.2025 22:53

ten bramkarz gumiorów to rodzina "naszego" Hoyo ?

Karherop 29.10.2025 23:10

Brat

6 znaków

Fugiel 29.10.2025 23:51

Na początku pomyślałem że nasz Hoyo się na bramkarza przekwalifikowal


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl